Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48251) varadigabor


varadigabor
senior tag

Fpv modelen 1 dollár a kis kefés motor ha valakinek kell ilyen.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48252) Kris87 válasza Teréz Atya (#43577) üzenetére


Kris87
aktív tag

Szia!

Kell nekem is ez a fajta soft mount pont ilyen gépre, emlékszel még, hogy mekkora csavarra és gumigyűrűre van szükség? Esetleg pakkban is meg lehet venni valahol, ha nem kell 100 darab? Köszi!

(#48253) vandor01 válasza Kris87 (#48252) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem ebbol megoldhato.... a 3mm-es felbevagasaval? [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48254) varadigabor válasza vandor01 (#48253) üzenetére


varadigabor
senior tag

Egy o gyűrű is jó lehet (fchez is jó) , vagy joshuanak is van valami videója hogy puha valamiből vág, de lehet venni is banggoodon. Menetrögzitőzni kell a csavart mert kilazulhat. Hosszabb csavart raksz ne érjen bele a tekercsbe.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48255) rokarudi


rokarudi
aktív tag

minimáldrón :D [link]

(#48256) Baku válasza Jackal2 (#48248) üzenetére


Baku
aktív tag

Nem vagyok egy spillermágus a témában, de annyit már én is tudok, hogy egy gép ereje, fürgesége messze NEM CSAK a motorok képességein múlik. Ha a vezérlés nem engedi a motorokat nagyobb teljesítmény leadására, akkor bármilyen erős motorról is lehet szó, a szűk keresztmetszetet a vezérlő határozza meg....
A legjobb (ellen)példa erre, hogy a Syma x5 egy "vadállat" lesz egy Devo 7e távval..... (Legalábbis a gyári állapotához képest....)

(#48257) Baku válasza _X10Dead_ (#48250) üzenetére


Baku
aktív tag

Szuper! Köszönöm! :)

(#48258) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#48240) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

:) rosszat írtam... Nem a gyro nem működik, hanem a compass (iránytű). Valamiért az I2C-t nem akarja a BF. Próbáltam régebbi verzióval is, de akkor sem működött. Az iránytű a GPS-be van beleépítve. iNAV alatt meg jó.
A karon alul vannak a LED panelek és azon mindkét LED-re van kötve egy 331 számmal jelölt (ellenállás). Olyat hol tudok beszerezni?
Vibrálós felszállásnál odaverte, és leesett.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48259) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#48258) üzenetére


cd334
tag

Jövő héten nálam. Soroksáron dolgozom. Egyébként az egy 330 ohmos felületszerelt ellenállás, a pontos méretet eltalálni nehéz de tippre 0805-ös vagy 0603-as.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#48260) AMDaZERG_1 válasza cd334 (#48259) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Soroksár nincs tőlem túl messze. Akkor keresni foglak, vagy írd majd meg kérlek, hogy hova menjek.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48261) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#48260) üzenetére


cd334
tag

Privát üzenet ment.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#48262) AMDaZERG_1 válasza cd334 (#48261) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Először is köszi a gyors reagálást!
Találtam idehaza :D
330ohm SMD

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48263) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Valaki keresett múltkorában kamerához kábelt aminek mindkét vége JST.
Nem kínálgatni akarom mert nem azért vettem, csak tájékoztatásul írok.
Ami nekem jött egyszer [ilyen] ez a régebbi kamerákhoz jó, vagy is inkább az erősebb csatlakozós, mindkét vége azonos(ha kell lemérem).

A másik meg [ilyen] ez a kisebb változat, mindkét vége azonos.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48264) Baku


Baku
aktív tag

Jól látom a netes képekről, hogy a devo7e usb csatlakozója nem micro, hanem mini usb???
(Nem tartózkodunk pillanatnyilag egy helyen, így csak képeket tudok nézegetni róla, és rendelnék hozzá kábelt ....)

(#48265) Allien válasza Baku (#48264) üzenetére


Allien
veterán

Igen, nem mikró. :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48266) Baku válasza Allien (#48265) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm! Akkor jól láttam. Rendelek is hozzá.... :)
Bár most még a távból > mini usb - OTG > Bluetooth Dongle Transmitter kombón is ketyeg az agyam, és akkor kiküszöbölhető a kábel a táv > tablet, vagy a táv > telefon (3D VR) közötti kapcsolatban ....
Meg azon is morfondírozom, hogy fogás szempontjából marha rossz helyen van a távon az usb aljzat, lehet hogy jobb lenne oda 90°- os (lefelé) pipa dugasz.... :F

(#48267) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Rendeltem egy ilyet az Ali-ról. A hozzáadott kis fecnin nem egyértelmű a kábelek bekötése és még a színek se stimmelnek. Piros-TX, Fekete-RX......stb. Ez a jó bekötés a színektől függetlenül. Maga a kütyü most már működik. Akkora mint egy 100 forintos és a lakásban is lát vagy 12 műhódat.

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#48268) Jackal2 válasza Baku (#48256) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nos, mivel én láttam a két gépet egymás mellett, van egy olyan gyanúm, hogy a belső elemek szinte ugyanazok. A motor ugyanaz, a szabályzók ugyanazok, a propellerek szinte ugyanazok. Az akku ugyanaz, csak ráraktak egy műanyag tokot.

Egyszerűen ettől olcsó legyártani ezeket a modelleket. Persze nem szedtem szét, de nagyon úgy nézett ki, hogy egyformák. De tegyük fel a kérdést? Miért lennének különbözőek?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48269) _X10Dead_ válasza Baku (#48266) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Túlspirázod :-)

Az OTG kábel a TELEFONODBA megy, nem a Devo-ba

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48270) _X10Dead_ válasza Baku (#48266) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Könyök:
A legtöbb, így a BG-s, a T8SG-hez is ajánlott könyök JOBBOS, vagyis pont a markod alá küldi a kábelt!

Én "Down"-t újítanék erre a célra, az van a legkevésbé útban. Itt nézz szét.

Btw, T8SG, ezt sikerült összerakni:

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48271) Allien válasza Jackal2 (#48248) üzenetére


Allien
veterán

Amúgy, kivételesen éppenséggel most tévedsz. ;] Pontosabban, pontosítani kell a MODELLT! :K
Vannak érdekességek, ami TÉGED igazol. Példul, google mjx bugs 3 motorra első képtalálat:

Bayangtoys? Ismerős, ugye? De nézzük a Bugs 2-t! No, ott már más a helyzet! (Bugs 2 bemutatása) Ugye, több modell van. A legolcsóbb, B2C modell, és a B2W modell között nem csak a kamera a különbség! A MOTOR (!!!) is más! :DDD

A jobb oldali a C modell (fehér), a bal oldali a W modell (fekete vagy piros), ami a Bugs 3 motorja valszeg (a C modell műanyag házas). ;]

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48272) üszök


üszök
őstag

Nincs valakinek fölösbe JJRC H31 motor fogaskereke?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#48273) Baku válasza Jackal2 (#48268) üzenetére


Baku
aktív tag

"..... De tegyük fel a kérdést? Miért lennének különbözőek?:D...."

Azért, mert rájöttek, hogy a Bugs3 túl erősre sikerült, ( kövér gázon berezonál az egész kasztni, de 3S-sel még kövér gáz sem kell hozzá ), ezért "elég lesz oda kevesebb is" alapon "visszavettek" belőle .... (persze ez csak egy feltételezés, viszont szerintem logikus....)

(#48274) Baku válasza _X10Dead_ (#48269) üzenetére


Baku
aktív tag

Félreértettél (bár valószínű, hogy én nem fogalmaztam elég érthetően )....
Arra gondoltam, hogy a táv és telefon közötti kábeles összeköttetést váltanám ki bluetooth kapcsolattal ....
Mivel a telefon képes receiverként működni, ez a része megoldott ....
A távra azért kell otg kábel, mert bluetooth dongle (transmitter) csak nagy USB dugaszvéggel kapható (legalábbis én nem találtam még mini USB-ser eddig)...

(#48275) Baku válasza _X10Dead_ (#48270) üzenetére


Baku
aktív tag

Hát én is "dawn"-t írtam, csak magyarul (lefelé) .... ;] :DD

(#48276) Vgyuri2 válasza Baku (#48274) üzenetére


Vgyuri2
csendes tag

Viszont van átalakító microra, minire és USB-Cre, ami a legújabb divat. Párszáz forint az eBay-en.

(#48277) Baku válasza Vgyuri2 (#48276) üzenetére


Baku
aktív tag

Az Alin nézegettem, pipa (dawn) átalakító van, de átgondoltam a dolgot, nem szerencsés, ha egy olyan - viszonylag nagy - " erőkar" lóg ki az USB aljzatból, mert egy szerencsétlen mozdulattól vagy leejtéstől olyan nagy feszítőerő érheti a távban az aljzatot, hogy kiszakítja, kitöri a panelből ....

Hosszas vajúdásom végeredménye úgy néz ki, hogy egy 10 centis OTG kábel lenne, aminek a mini usb csatlakozója 90° (dawn) .(Na ilyet eddig még sajnos nem találtam.... :)

Ez azért lenne ideális, mert minimálisan lógna ki oldalra a távból, a vezeték lefelé indulna, aztán aláhajtanám a táv alja alá, és odafogatnám akár egy darab szigszalaggal, és nem lógna, figyegne semerre sem, szinte "egyben" lenne a távval....

Ha valaki előbb találna ilyen OTG kábelt, mint én, akkor szóljon! :)

Szerk.: WOW! Már meg is van!!! :DD
Most már csak azt kell kitalálnom képek alapján, hogy melyik pozíciójú mini usb pipával rendeljem meg....

OTG MINI USB 90° DOWN

[ Szerkesztve ]

(#48278) Baku válasza Baku (#48277) üzenetére


Baku
aktív tag

No ez is megvan:

:DD

(#48279) varadigabor


varadigabor
senior tag

Kimentem repkedni az udvarra, kamera szöget vissza vettem 20 fokra kb. Elég nagy az udvar, király volt kerülgetni a traktort, öntözőt meg minden féle tárgyat ami kivan ide rakva :D Lightos repüléssel 10 percig bírta az aksi:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48280) molnigee


molnigee
aktív tag

Csak szólok GitupGit 2 + 71dbba kupon -> 23K!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48281) molnigee


molnigee
aktív tag

Dupla post, én nem tehetek róla inaktívak vagytok :D

Mivel reggel hét ágra sütött a nap, fogtam magam és kimentem a Wizarddal (meg a Lizarddal) és nyomattam egy kört. Mire végeztem el is kezdett esni...
A Wizarddal kb egy hónapja nem repültem, ez is meg is látszott, meg hogy hozzászoktam a Lizihez, jövőre könyebb gép kellesz, mert ez nagyon sodródik, főleg így kammal...
Lényeg a lényeg, szerintem egy egész hangulatos kis 2 perc lett belőle. A gitupot imádom, de az akisja már annyira gatya, hogy kb 20 percet bír, így az utolsó, nyilván legjobb köröm már meg se lett...
De amit még jobban utálok, hogy a youtube hogy szétcseszi a minőséget... ilyen blokkosodás nálam sehol sincs...
Ja, van egy jóféle crash is, úgyhogy tessék végignézni :D
Wizard acro day 30

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48282) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#48281) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Remélem jövőre már én is nyomom ennyire, vagy akár jobban! A videó végén levő pergetést már én is tudom! :D
Én is agyaltam, hogy lemegyek, de reggel kitalálta a Win10, hogy frissít. Elszöszölt, majd desktop nélkül fogadott. Ezen birkóztam idáig, aztán tettem egy próbát msconfigon, hogy legyen teljes indítás a szelektív helyett... :D Végre már ez a gép megy

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48283) molnigee válasza AMDaZERG_1 (#48282) üzenetére


molnigee
aktív tag

Az pörgés ma nagyon ment nekem is :D Amúgy ez a cyclon prop ... egy se tört, egy se hajlott, pedig volt kb 5 ilyen esésem. Ellenben a Lizard gemfan propok, hát azokat nem győzöm hajlítgatni, nincs valami jobb prop rá?

A Lizard is marha jó ám, nem is tudom melyiket élveztem ma jobban... Lizard95 tánca a bányász géppel
(Fogalmam sincs amúgy mi az a cucc, csak tippelem hogy valami kifejtő valami)

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48284) KaiotEch válasza molnigee (#48283) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Lemaradt a link.

(#48285) molnigee válasza KaiotEch (#48284) üzenetére


molnigee
aktív tag

thx, javítva!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48286) _X10Dead_ válasza Baku (#48274) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nem értettelek félre.
Mondom egyszerűbben: NEM fog menni.
A Devo-ba hiába dugdosol OTG-t, az nem telefon vagy számítógép,

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48287) AMDaZERG_1 válasza molnigee (#48283) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

A Lizard prop az egy kaki. Én vettem 3x10 pár csomagot. Egy darabig elleszek vele, főként, hogy raktam el védőt. Szobában jó szolgálatot tesz :D
Amúgy abból is van olyan rossz, hogy ihaj. Annyira rideg anyagból van, hogy elpattan. Az első széria pillanatok alatt elfogyott. Most más anyagból készült van (puhább) és ez jobbnak bizonyult.
A Lizardot azért nem nagyon komálom, mert elég gyalázatos az FPV képe. Bár még FPV.t még nem volt lehetőségem kipróbálni, mert ahhoz szeretném, hogy valaki még ott legyen.
Wizard X220s -re KingKongot használok és én azzal vagyok elégedett. Abból is van 45pár :D
De a múltkori reptetéskor olyan extra terheléseket adtam neki, hogy csodálkoztam nem fehéredett ki a tövében.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48288) molnigee válasza AMDaZERG_1 (#48287) üzenetére


molnigee
aktív tag

Kingkong 5045 amit szerettem még, de a cyclon jobb annál is, reszponzivabb, hamarabb irányba húzza a gépet.
Lizardon nem gyári van, hanem gemfan 2035, ez elvileg jobb, de ez is gyalázat :) bár olyan tökmindegy a lizardnak, 2 toll is közel derékszögben meg volt hajolva, ugyanúgy repült, csak a hangján hallottam l xd
A gemfan hulki 2040-et mondják még jónak.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48289) Vgyuri2 válasza Baku (#48277) üzenetére


Vgyuri2
csendes tag

Használj mágneses csatlakozót.

(#48290) david335


david335
tag

Syma X5HC-ben a barometrikus lebegő funkció nem kapcsolható ki valahogy? mert megörülök, a szobában 1-1 métereket félre fér és a csillár életével játszom:D

(#48291) KaiotEch válasza david335 (#48290) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ekkora géppel minek játszol bent? Még jóhogy nem egy 4S racer gépet reptetsz a csillárok között. :U

(#48292) varadigabor válasza KaiotEch (#48291) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én szoktam bent lebegettni néha XD Peaceliker szerint is jól takarít:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48293) david335 válasza KaiotEch (#48291) üzenetére


david335
tag

Wizard-ot nem merem megreptetni:D Megkellett mozgatni az akksikat ebben a rossz időben.

(#48294) Baku válasza _X10Dead_ (#48286) üzenetére


Baku
aktív tag

Lehet, hogy igazad van, hisz jobban tudod/ismered mint én, de (és nem okoskodni, mégkevésbé kötözködni akarok) akkor sem értem hogy miért nem?

Hiszen ha a devo7e a mini usb kimenetével összeköthető egy telefonnal, tehát adatokat továbbít, akkor egy OTG kábelen (ami ebben az esetben csak egy szimpla fordítóként funkcionál mini usb-ről normál usb-re) miért ne küldené ki ugyanazokat az adatokat?
Vagy lehet, hogy nem szabványosan van bekötve (a mini usb aljzat), nem ad ki 5V- ot, és így nem hajtja meg a bluetooth dongle-t??? (Csak kérdezem ....)

[ Szerkesztve ]

(#48295) Baku válasza david335 (#48290) üzenetére


Baku
aktív tag

Kikapcsolni úgy tudom nem lehet, de....
Meg kéne próbálni a "sima" (nem H-shoz való) távval, hátha ....

(#48296) Baku válasza Vgyuri2 (#48289) üzenetére


Baku
aktív tag

Egyrészt nem segítene semmin (mármint a kilógáson, és hogy útban van a táv kézbentartásakor),
másrészt meg nem létezik (tudomásom szerint) sem mini usb méretben, sem pedig 90°- os down pipában ....

(#48297) david335 válasza Baku (#48295) üzenetére


david335
tag

Na ez jó ötlet, köszönöm.
Csak az a kérdés, hogy kinek van kölcsönbe?:D

(#48298) ezoltan válasza KaiotEch (#48291) üzenetére


ezoltan
tag

😄 Esetemben ma is volt rá példa,két akksit kinyomtam idebent a Wizard-dal. 😄

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#48299) david335 válasza ezoltan (#48298) üzenetére


david335
tag

Az oszt igen:D

(#48300) Baku válasza david335 (#48297) üzenetére


Baku
aktív tag

Nekem van vagy 4 különböző Syma távom, oda is adnám kipróbálni, csak egyelőre (és még egy jódarabig) qrvamessze vagyok....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.