Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48301) david335 válasza Baku (#48300) üzenetére


david335
tag

Köszönöm, rendes vagy:)

(#48302) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Halljátok srácok nekem ennyi alatt nem áll meg ez a gép, sőt erre még pár apróság rakódik is, gopro lencse ami nehezebb, pár kötegelő, első lámpák stb.
Persze kereshetnék könnyebb antennát, propokat, elhagyhatnám a motorvédőket+soft mount(de nem akarom), 3 soros led helyett csak 1 sorosat rakni stb.
Ráadásul ez a vékony alsó és felső platnival ennyi. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48303) _X10Dead_ válasza Baku (#48294) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az OTG egy funkció, nem egy drót.
Nagyjából arról szól, hogy az eszközöd ne csak slave-ként, hanem master-ként (host) is tudjon kommunikálni. Alap esetben a telefon/pda/kamera/mittudomén usb kapuja csak annyit tud hogy tud felvenni rajta villanyt és ha rá dugod a számítógépre, az eszköz-memória felcsatolható háttértárként, esetleg tudod használni BEVITELI eszközként az egyes részeit.
Ha egy készülék USB OTG kompatibilis, az annyit jelent, hogy a cuccod
- az USB csatlakozója fizikailag is megfelel az OTG követelményeinek ÉS ÚGY IS VAN BEKÖTVE
- általában tud valamennyi villanyt is kiadni a kütyü meghajtásához
- implementálva vannak a master funkciók
- ismeri a megfelelő protocolokat (pölö ADP, SRP, HNP)
- és rendelkezik valamekkora eszköz-meghajtó készlettel is (driverek), magyarul képes felismerni a rácsatlakoztatott eszköz(ök egy részé)t
Még a tabletek/telefonok sem feltétlen OTG képesek, miért lenne egy transmitter az?

Maga az OTG kábel csak átfordítja a pineket (nem feltétlen igaz, de ennyire nem mennék bele), ahogy írod, a funkció azonban az eszközödön múlik. Honnan a pitliből tudná a Devo, hogy mi van a drót másik végén és azt hogy kellene etetni? :-)

Ha vezeték nélküli átvitelt akarsz, akkor a lánc MÁSIK végén kell keresni a megoldást. PC-re megoldható (konzultálj, TerézAtyával), de mobillal nem tudom, hogy próbálozott-e már valaki (ha meg is lehet csinálni, nem nagyon látom értelmét. A kicsi kijelző miatt úgysem a lakás túlsó végéről akarod tolni: phone holder - problem solved)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48304) Peaceliker válasza _X10Dead_ (#48303) üzenetére


Peaceliker
őstag

én próbáltam telóval ment....igazából csak viccből próbáltam rá :)
szal úgy volt, hogy teló-otg-usbkábel-devo7e és így ment a mentom már milyen nevű free (1 pályával) drón szimulátor

"Oh my Goa'uld!"

(#48305) david335


david335
tag

Ezt nem teljesen értem.
Ha egy vevő (IA6B) 6csatornát tud, akkor a kötelező 4csatornán (kopter mozgások) kívül csak kettő programozhazó? (Pl: Arm, repülési módok)

(#48306) KaiotEch válasza david335 (#48305) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Úgy!

(#48307) fape válasza KaiotEch (#48306) üzenetére


fape
senior tag

Ez még függ a protokolltól is. Mert a fent említett IA6B i-buson tud akár 10 csatornát is.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#48308) twine


twine
addikt

Múltkor volt szó róla, hogy az egyik topictárs a kontroller kinézete miatt nem akart adott típusokat megvenni, mert hogy "gagyinak" néznek ki...

A Vissza a jövőbe C. Filmben az a Futaba amivel doki irányította a deLorean-t nekem épp az ellenkezője!ez valami gyönyörű... :B
Nem vagyok nagy retro maniac, de az ilyen "műszerek" megérintenek mindig...

[ Szerkesztve ]

(#48309) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Tudna nekem valaki segíteni, kezdek kicsit ideges lenni. Adva van egy PNP verziós Furibee Q 95, amibe tegnap nagy nehezen beforrasztottam egy FS-RX2A vevőt. Ma eljutottam odáig, hogy telepítettem a Betaflight-ot, és mivel találtam egy olyan YT videót, amiben specifikusan benne voltak az ottani beállítások, ezért azokat is beállítottam. A vevő elvileg működik, mert azt írták, hogy a binding alatt gyorsan kell villogni, aztán ha a kötődés megtörtént, akkor zölden világít. Ez így meg is történt, sőt a Betaflight vevő menüjében a program jelzi is, hogy a távon melyik kart mozgatom és merre. A távirányítóm egy Turnigy-I6S. A probléma az, hogy a motorok meg sem mozdulnak. A Betaflightban is van olyan menüpont, ami elvileg megpörgeti a motorokat, de semmi hatás. Nem csináltam még soha ilyesmit, ez az első szerelős quadkopterem, úgyhogy lövésem sincs mit tudnék még csinálni. A távirányítón kellene állítani valamit, vagy a gépen hiányzik valamilyen beállítás? Már elég régóta vártam, hogy sikerüljön a reptetés a kis géppel, de nem tudom mi lehet a gond. :(

(#48310) david335 válasza fape (#48307) üzenetére


david335
tag

Ezt kerestem köszönöm:) S-bus ennél a modellnél kérdéses?

(#48311) Peaceliker válasza rokarudi (#48309) üzenetére


Peaceliker
őstag

Usb re dugva akkut is rá dugtad? Ami még fontos lehet hogy milyen protokoll van beállítva esc kommunikációra (állítsd oneshot ot azt tuti tudja esc) és kalibrálni is kell. Erre lesz vidi, hogy esc calibration betaflight ra keresve.

"Oh my Goa'uld!"

(#48312) rokarudi válasza Peaceliker (#48311) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Nem, csak az USB, aztán a csak az akkut. Az ESC-et még nem kalibráltam, akkor azt megpróbálom. A YT video a Oneshot 600-at javasolta, azt állítottam be.

[ Szerkesztve ]

(#48313) varadigabor válasza rokarudi (#48312) üzenetére


varadigabor
senior tag

Oneshotból nincs olyan, Oneshot 125 van meg Dshot 600 van ami digitális és nem biztos hogy tudja az esc-d (azt nem is kell kalibrálni) .

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48314) rokarudi válasza varadigabor (#48313) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Igazad van bocsánat, dshot 600 volt. Elvileg a q95-ös YT videóban is az volt. A kalibrálás után a motorok mennek, úgyhogy ez a rész megoldódott. Viszont az ARM-al van még egy kis probléma, mert az I6S-en próbáltam valahogy az egyik kapcsolóra állítani, de nem jártam sikerrel. Valahogy az ARM még mindig nem működik. Azt hittem kicsit egyszerűbb összehozni ezt az egészet :)

Mindegy olvasgatok még egy kicsit hozzá, hátha sikerül beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#48315) Peaceliker válasza rokarudi (#48314) üzenetére


Peaceliker
őstag

Modes fülön jó aux van beállítva arm ra?
Arra készülj hogy ha dshot és standard 4.5% van beállítva min gáz ra akkor ha sikerül armolni egyből pörögni fog és pid is aktív lesz. Szal prop nélkül próbálj rá.
Az még lehet baj ha receiver fülön min max érték nincs elég közel 1000-2000 hez vagy alatta /felette van. Egyik sem jó, akkor távon kell állítani.

"Oh my Goa'uld!"

(#48316) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!
Mit erdemes most venni ami dobozbol kiveve - moddolasok es alakitgatasok nelkul - hasznalhato normalisan.
Ami elvaras lenne:
- aranylag hosszabb repulesi ido
- aranylag kezdonek is hasznalhato legyen
- kamera + kepernyos tav + rogzites kartyara
- kb mondjuk 50e-ig kategoria, esetleg picit tobb ha tenyleg "jobb"
Koszi

[ Szerkesztve ]

(#48317) rokarudi válasza Peaceliker (#48315) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Hát az 5-ös csatornára van állítva az ARM és a BF-ben mozog is a zöld kis jelzés, de a táblázatban az AIR mode és egy másik között váltakozik a kijelölés, ami az AUX1-en van :F

Az AUX kiosztást a távon meg lehet nézni valahogy? Van esetleg egy alap ARM beállítás az I6S-hez?

(#48318) KaiotEch válasza rokarudi (#48317) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Meg: Channel 5 = AUX, Ch6 = AUX2, így keresd.

(#48319) stefi81 válasza rokarudi (#48317) üzenetére


stefi81
tag

Bf-ben nem ch-t hanem auxot állítasz. Az első aux1 2 3 stba és azt arra a kapcsolóra teszed amelyikre csak akarod az aux menüben. (távon)
Itt egy plda

(#48320) Baku válasza _X10Dead_ (#48303) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm! Megint okosabb lettem (egy kicsivel).... :)
A vezetékes összeköttetés gond nélkül menni fog, ezt már tudom, vannak videók a YT-on is róla, szóval azzal nem lesz gond....

A vezeték nélküli megoldást azért erőltetném, mert a SONY PS3 sixaxis - gamepaddal gyönyörűen működött, és nagyon kényelmes volt, hogy nem kellett a vezetékkel bajlódni, nem lógott, nem gubancolódott, nem akadt bele semmibe stb.....
Nem a távolság miatt kell tehát, hanem csak hogy a táv és a VR szemüvegbe rakott mobil között ne legyen kábel. Csupán praktikussági és kényelmi szempont lenne....
Nem tragédia az sem, ha nem jön össze, akkor marad a madzagos megoldás.
A dongle-t megrendeltem, próba szerencse, (csakis 2€ volt) de ha nem jön össze az sem gond, mert a laptopomban nincs bluetooth, ahhoz majd jó lesz....

(#48321) Peaceliker válasza rokarudi (#48317) üzenetére


Peaceliker
őstag

Fordítva gondolod ;-)
Bf ben tudod állítani melyik mit csináljon. Arm ot állítsd aux1 re air módot meg kapcsold ki egyelőre :-)

"Oh my Goa'uld!"

(#48322) varadigabor válasza rokarudi (#48317) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez elég jó BF tutorial.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48323) Jackal2 válasza Allien (#48271) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jogos, nem írtam, hogy a W variáns volt nálam, a C-n lehet más motorok vannak.

(48273) Baku: hmm, akár ez is lehet az ok, fene tudja. De szerintem ezzel annyira nem foglalkoznak, ha már egyszer legyártattak 100.000 motort, rárakják mindenre:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48324) Jackal2


Jackal2
senior tag

Előbb kimentem megreptetni a Furibee H801-et amit ajándékba szánok valakinek, hát gyerekek, van szél, mit ne mondjak:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48325) Vgyuri2 válasza Baku (#48296) üzenetére


Vgyuri2
csendes tag

Elsősorban abban segít, hogy egy határig biztosan fog, nagyobb erő esetén meg elenged, nem töri el az aljazatot. Ezek után a nagyobb kinyúlás sem akkora probléma.

(#48326) twine válasza Jackal2 (#48324) üzenetére


twine
addikt


A híradások 100-140km/h szólnak! Szentendrén már egy fa a háztetőn,pomázon meg egy verdán!

Pedig én is agyaltam egy kis repülésen, de áááá...

[ Szerkesztve ]

(#48327) varadigabor válasza twine (#48326) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát széllel gyorsan tudsz menni, csak vissza fele nem :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48328) david335


david335
tag

Hátra érdekel valakit. :)
[link]

(#48329) rokarudi válasza Peaceliker (#48321) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Köszönöm, már alakul a helyzet. Megvan az ARM, de tényleg pörögnek a motorok alaphelyzetben.

(#48330) kriszbon válasza rokarudi (#48329) üzenetére


kriszbon
őstag

Kapcsolt be hogy arm esetén ne induljanak el.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48331) darksamu válasza Lipton (#48316) üzenetére


darksamu
csendes tag

Én is kb. ugyanezekkel a tulajdonságokkal kerestem drónt és sok olvasás után a Hubsan H501S típust néztem ki, de végül nem mertem megvenni, mert viszonylag sok 'flyaway' esetről olvastam. De hátha a nálam tapasztaltabbak tudnak valami használhatót ajánlani ezekkel a tulajdonságokkal...

(#48332) varadigabor válasza kriszbon (#48330) üzenetére


varadigabor
senior tag

Bf 3.2ben lehet rakni prearm-ot ami elég idegesítő néha de nem tudsz véletlenül armolni. :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48333) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek, úgy tűnik összeállt a rendszer. :C

A szemüveg is látja a jelet, sőt az OTG vevő, amit még a szemüveg előtt vettem szintén működik a Huawei P9-cel, amiről azt gondoltam, hogy nem fog. (A Huawei saját chipsetje van benne nem Snapdragon). Mindegy DVR helyett majd a telefon fogja felvenni a bénázásaimat. :)

Volt, aki azt írta, hogy érdemes rajta hagyni az ARM esetén a minimális propellerforgást, de én nem értek hozzá, szerintetek érdemes?

Illetve akinek van Furibee Q95 annak szólok, hogy nem feltétlenül kell új kamera hozzá az OSD menühöz, volt aki talált az AIO kamerán video in bemenetet, úgyhogy be lehet kötni az FC OSD kimenetét, csak elég bonyolult.

Köszi még egyszer a segítséget :R

(#48334) varadigabor válasza rokarudi (#48333) üzenetére


varadigabor
senior tag

Az az air mód és azért van hogy ne álljanak le teljesen a motorok, irányítható marad 0 gáznál is. Illetve nem tudnak desyncelni az esc-k.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48335) Baku válasza Jackal2 (#48323) üzenetére


Baku
aktív tag

Hát én is ezt írtam, legyártották a 100.000 motort, azt rakták bele a 3-asba, és a 2-esbe is, de a 2-esen a vezérlést fogták vissza, egy-két filléres alkatrészt még beraktak, vagy épp kivettek, sokkal egyszerűbb mint új motorokat gyártani ....

(#48336) Baku válasza Vgyuri2 (#48325) üzenetére


Baku
aktív tag

Ebben igazad van, csak hát miniben nem létezik mágneses usb, csak mikroban .... :(

(#48337) kriszbon válasza varadigabor (#48334) üzenetére


kriszbon
őstag

Amúgy pontosan mi a t*köm az a desync? :F :B

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48338) Peaceliker válasza rokarudi (#48333) üzenetére


Peaceliker
őstag

Amíg ide oda billegsz (kb 10 start) nincs értelme, bár annyiból jó, hogy egyből disarm hoz szoktat. Ha agyilag telik rá (eleinte nehezebb még levegőt venni is repülés közben :-) ) akkor hagyd így. Amint picit dobálja már az ember ide oda akkor meg már kell és akkor lehet bátran húzni 0 gázt, mert akkor kevesebb a magasság vesztés roll/flip nél.

Szerk :

Desync az amikor álló motornál a szabi nem tudja a forgó rész pontos helyzetét így nem tudja melyik fázisra kell feszt tolni hogy forogjon. Rc autóknál van sok yt vidi cogging néven, nézz rá. Itt is ez van, nem tudja merre kéne indítani motort, mire rájön már késő. Vagy már más parancsot ad fc, akkor megint zavarba jön és össze vissza kehel csak a motor. Ha folyamatos a forgás akkor tudja pozíciót és gyorsan tud reagálni a szabi

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#48339) kriszbon válasza Peaceliker (#48338) üzenetére


kriszbon
őstag

Na már legalább ezt is tudom, hogy mi a Desync, hálás köszönet érte. :R

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48340) Peaceliker válasza kriszbon (#48339) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nincs mit ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#48341) Vgyuri2 válasza Baku (#48296) üzenetére


Vgyuri2
csendes tag

https://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=m4084.l1313&_nkw=Magnetic+miniUSB+cable

Temérdek miniUSB méretű mágneses csatlakozó van az eBayen. Nem néztem végig, csak olyan pipást találtam, ahol a nagy USB volt pipás, nem lehet egyszerű, túl pici, de barkácsolni azt is lehet. Nekem már szedett szét egy műszerész egy gyári átalakítót, a külső ház hátulját levágta és elfordítva a vezetékeket újra beöntötte.

(#48342) Baku válasza Vgyuri2 (#48341) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm, de sajnos ez egy sem mini, hanem mikro....
Roppant észnél kell lenni, mert kiírnak mindenféle badarságot, aztán megveszed, vársz rá 3-4 hetet, (néha többet is ), és amikor végre megjön, és kicsomagolod, akkor esel pofára, hogy át lettél b@szva....

Sok hülye kereskedő azt se tudja mit árul, csak vigyék százával, minél gyorsabban ....

Szóval hiába van az oda írva, hogy MINI, ez bizony MICRO.....

Aztán lejjebb láttam ugyan készletben olyat, amiben volt mini, micro, meg Type C fej, no de kb. 3000-ért??? Még ha létezne pipában, talán, be hogy még barkácsoljak is ennyiért???? :DD

De azért köszönöm a törődést még egyszer! :R

[ Szerkesztve ]

(#48343) Baku válasza Baku (#48342) üzenetére


Baku
aktív tag

Jobban megnéztem azt a 3 in 1 készletet, abban sincs MINI dugasz, csak MICRO, TYPE C, és IOS....
Szóval mágneses MINI usb egyre valószínűbb, hogy nem létezik ... :(

(#48344) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Furibee F36-ra milyen FPV kamerát érdemes rakni? (Banggodról)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48345) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#48344) üzenetére


cd334
tag

Szia!

Nekem valami ilyesmi van rajta, ha a banggodról kell.

Pontosan ilyen van.

[ Szerkesztve ]

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#48346) cd334 válasza AMDaZERG_1 (#48344) üzenetére


cd334
tag

A banggodos link helyesen.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#48347) Allien


Allien
veterán

Ma vééégre sikerült kis időt rá szánnom, és drónoztam. ;] Pontosabban, MJX X900-t összelőttem a Jumper T8SG távval! Persze, voltak gondok, két irányt inverzre kellett rakni, de ennyi. Sőt, sokkal brutálisabb lett az irányítása is. Olyan kitéréseket produkál, hogy beszarás. :DDD Kis szerencsével majd kipróbálom az MJX X600-l is, hátha... :DDD
Hátha működik még. Meg majd a Bugs 3-l is. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48348) varadigabor


varadigabor
senior tag

Bugs3-ra - 39 dolláros kupon : MJXB312
Facebookon találtam.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48349) Kris87 válasza varadigabor (#48348) üzenetére


Kris87
aktív tag

Ó pic&@ba véletlenül megvettem ezt is, miért kell ilyeneket linkelni ide... ;]

(#48350) Kris87


Kris87
aktív tag

Megérkeztek a Zop power 3s 40c 1500mAh akkuk amik nemrég le voltak akciózva. Leteszteltem őket, össz vissz 800 mA-t sikerült kivenni belőle úgy, hogy terhelve 3.3v-ig meritettem cellánként, szóval gyakorlatilag osztani kell ezt is kettővel.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.