Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47501) vandor01 válasza csmat (#47497) üzenetére


vandor01
őstag

figyelni kell az aksi dugojanak a kikepzesere mert kulonbozik!
pl a H8mini VS E010-E011
ugyanaz az aksi csak mas dugesszal fele annyiba kerul!
150 mah/45C (H8) JST-DS LOSI 2.0-2PIN
150mah/45C (H36 es tarsai) Micro-JST-PH-1.25-2PIN

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47502) syler123 válasza popi1987 (#47500) üzenetére


syler123
veterán

Használod ezt az ESC-et, lehet róla tudni valamit? Mert az 5 dollár elég durván olcsó, de ha a szemétbe való akkor hiába olcsó. Utánanézek, mert ez az ár nevetséges :D

Látszólag és valószínűleg nem csak látszólag ugyanaz, mint a Racerstar Labs 28S ESC.

[ Szerkesztve ]

(#47503) FingR86 válasza vandor01 (#47501) üzenetére


FingR86
őstag

kicsit reszelni kell a szélességéből a csatinak és simán rá lehet dugni :D

én a H36-ra simán rátoltam egy H33 300mAh-es akksiját (a polaritásra odafigyelve) :D

[ Szerkesztve ]

(#47504) csmat válasza FingR86 (#47498) üzenetére


csmat
senior tag

Köszi, bár nekem +1 db aksi is elég lenne, inkább veszek fél-1 évente egy újat.
Azzal hogy levágtál 2 levelet, jobb lett a repidő?

(#47505) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#47480) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Hangszóró bug alatt mit kell érteni? Én még nem tapasztaltam hangszóró problémát.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#47506) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#47505) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van egy alap zaja amikor épp nem beszélget velem :) mezőn mondjuk csak közelről tűnik fel, akkor zavar amikor szobában allítgatom. Az persze hozzá tartozik, hogy hisztis a fülem :D de van rá mod, le kell árnyékolni speaker kabeleket... Csak lusta vtam szét bontani megint.

"Oh my Goa'uld!"

(#47507) popi1987 válasza syler123 (#47502) üzenetére


popi1987
csendes tag

csak az ára fogott meg! :)
de rendeltem 4 db-ot tartaléknak.

Blheli_S-t tud, 28A - igazából ennél szarabb ESC-kkel repülök most - tehát, ha nem döglik meg pár repülés után, akkor már jól járok vele :D

( teszt pár hónap múlva, ha megérkezik xD )

(#47508) syler123 válasza popi1987 (#47507) üzenetére


syler123
veterán

Én most hanyagolom, mert idén már nem nagyon repülök, építeni télre meg felesleges, utána meg kb az összes fillérekért megy :D Én is gagyibbal repülök mint ezek amúgy. Akinek most kell, annak tuti vétel.

Arra figyelj, ha ugyanaz, mint a Racerstar, akkor ne frissíts firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#47509) popi1987 válasza syler123 (#47508) üzenetére


popi1987
csendes tag

képben vagy ezekkel! :)
megpróbálom nem elfelejteni, mire megjönnek!
( szerintem idén még azért lehet repülni, ha az időjárást nézzük - vagy neked valami más okod van rá, hogy nem repülsz? )

(#47510) syler123 válasza popi1987 (#47509) üzenetére


syler123
veterán

Fázós vagyok :D Nem, amúgy még az idő végülis engedné a reptetést.

Megmondom őszintén már nem is vonz annyira a reptetés, mint az elején. Már inkább macera elmenni a helyszínre, elővenni a töltőt, tölteni az az akkukat stb. Amikor meg lenne kedvem, addigra a "jobb" helyeken ahol korábban reptettem méteres gaz van, ki sem látszom belőle.
Jobban tetszett, amikor valamit javítgatni kellett a gépen, talán ha lenne más drone-os a közelemben... Érdekesebb lenne.
Na majd elválik.

[ Szerkesztve ]

(#47511) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok érdeklődnék ez megér ennyit?

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#47512) stefi81


stefi81
tag

Nekem nem okés a bf lua script x9d-n
Megy működik csak szaggatott vonalak vannak a számok helyén, hiába adok áramot a drónak.
XM+ vevő van benne.
Mi baja lehet?

(#47513) Peaceliker válasza stefi81 (#47512) üzenetére


Peaceliker
őstag

Xm vevők nem full telenetriások, azzal nem négy. Xsr és társai kell hozzá, amin van smartport.

"Oh my Goa'uld!"

(#47514) mobbo válasza zoli03 (#47482) üzenetére


mobbo
senior tag

na ez mi lesz, lehet nem is drón jön :(
dji event promo video [link]

(#47515) KaiotEch válasza stefi81 (#47512) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ahogy PeaceMaker mondja, XM+ nem telemetriás.

(#47516) vandor01 válasza syler123 (#47510) üzenetére


vandor01
őstag

már nem is vonz annyira a reptetés, mint az elején

masik gépet kell venni/épiteni hogy vonzo legyen.... de amugy is te rögtön az elején belecsaptal a lecsoba egy falconnal +acro! na most onnet tovabb lépni? biztos van hova! de pl kis fossal kezdve es lépdelni 1S/2S (szenkefes) majd vmi gyengecske kefementes na ez már eddig 1ev! aztan johet acro erosebb kefementes... ez a masodik év.... folyamatosan van izgi-bizgi gépcsere tesztelés tuningolas probalkozas.... a masodik evben is vonzo marad a dolog.... en ha az idojaras engedi szinte mindenap mennek reptetni 8-12 aksit.... igaz csak 2s vagy egg 130-as.... de meg mindig élvezem vagtazni a fak alatt felett között..... :DDD ha kezd nem vonzo lenni? gyorsan rendelek vmi gépet... vmikor csak vmi occcot pl 8ejros E070-st :DDD :DDD
indulhatna mar az a furibee Q95-os! :D

a vegen gyorsan ki fogsz égni! :W hogy fogsz igy versenyezni! :F :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47517) koko 959 válasza Allien (#47481) üzenetére


koko 959
csendes újonc

Amikor megvettem egyik fórum társamtól kaptam tőle egy garnitura sárga s egy garnitura fekete 3 ágú propellert is amit még nem raktam fel mivel azt mondta nem repül szebben vele. De majd kipróbálom és meg a fantom féle lábat is mert nem tudom úgy a kamerát betenni, hogy ne logjon bele a képbe valamelyik erdeti láb. Pedig már azt is próbáltam, hogy nem toltam végig a sinbe a kamera tartót. Egyébként a bugs 3 nagyon bejövő, sokáig vacillaltam hogy veszek egy syma X8g - t de ha bele gondolok hogy mennyivel tud kevesebbet kb. ugyanazert a pénzért. Ezt 3-400m-re biztonsaggal el merem engedni, vagy 100-150 m magasra s biztonsággal vissza tudom hozni. Apropo az eken h9 felvett 4K-n is 2,7K-n is csak éppen a vindoz media player nem hajlandó lejatszani így nem tudom milyen lett. Majd keresek valamit ami lejátsza s beszamolok róla.

[ Szerkesztve ]

(#47518) NightLord válasza popi1987 (#47507) üzenetére


NightLord
tag

Hah kösz a tippet, én is behúztam hatot, legyen két tartalék is : ) Ennyiért ajándék.

[ Szerkesztve ]

(#47519) Petyuska111


Petyuska111
tag

Kingkong Fly Egg 130 jó vételnek számít most, ajánlott gép? Kupon van esetleg valakinek? Illetve ebben a méretben mit ajánlanátok még?

(#47520) mobbo


mobbo
senior tag

ahogy írtam korábban a goggles "táska" behorpadva érkezett, GB visszaadja a teljes összeget (7-14nap), se visszaküldés se semmi nem kellett

(#47521) Allien válasza koko 959 (#47517) üzenetére


Allien
veterán

A bugs 3 egy bug. ;] Kamera platform, de megy mint a meszes. :DDD A Bugs 2 sokkal nyugisabb, és van benne gps. A 3 ágú propp is néha placebó hatású inkább, de ha sérül a propeller vége, stabilab marad, mint a 2 ágú. Sebességre:

[link]
[link]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47522) Allien válasza Allien (#47521) üzenetére


Allien
veterán

Bocsi a dupláért.
Itt egy vidijó, bugs 2 C/W, és bugs 3 fentről is látszik, mekkora a különbség. Igaz, a Bugs 3-t is lecsupaszították annyira, mint a 2-s, de így a fer. :DDD

[ Szerkesztve ]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47523) vandor01 válasza Petyuska111 (#47519) üzenetére


vandor01
őstag

en hasznalok egg 130-st már lassan 2 honapja, mukodik, ha az idojárás engedi szinte mindennap megreptetem.... ha frSky-al rendelnéd? NE TEDD! mert csak sima XM receivert tesznek ra ami 1 antennas! nalam elég surun leesett azt lecseréltem XMplusra.... Na most jo! Ezzel nem tudom mi a hatotav ott ahol hasznalom elég soha meg ez miatt nem esett le!

a multheten ment nagyot ez a gep [link]
kodokkal ellehetett hozni 75euroban
Ez a Lizard 95 nek a kicsit modositott (erosebb) GB-tes furibee verzioja!
lehet meg a kodok mukodnek? keress rá a neten....
ez enyem még nem indult el talan hétfoig?? :W

lehet aztan itt a nagy akcikra erdemes kivarni? 11.11? :F :F

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47524) Nand708


Nand708
csendes tag

Sziasztok, ezt meg lehet csinálni a Flysky FS-i6-tal Flight controller nélkül? Gondolok 4 db hagyományos szervó egymással összehangolt mozgására. Feltételezem, hogy nem. Esetleg FC-vel már megoldható? Vagy mindenképpen egy Taranis kell hozzá, vagy még ott is szükséges az FC megléte?
Egyébként nem értem az FS-i6 koncepcióját. Van rajta egy halom kapcsoló +2 potméter a +2 darab csatornára. Tudom, h fw frissítéssel 10 csatornássá tehető, de gyárilag csak 6 csatornás. Úgy gondolta a gyártó, hogy úgyis mindenki FC-vel használja, és majd úgyis mindenki fw-t frissít? Vagy hogy kellene kihasználni a rengeteg kapcsolót?

Egyébként itt egy leírás a szárnylapok különböző helyzethez igazított beállításairól.

(#47525) syler123 válasza vandor01 (#47516) üzenetére


syler123
veterán

Az lehet amit írtál, hogy szépen végig kellett volna mennem a kamerás kefés gépeken is, majd 3s aztán 4s. A jelenlegi után még a 220-as lehet ami még talán érdekelhet, de azt már csak tavasszal építgetem meg. Legjobb az lenne hogy építeni, párat repülni vele és eladni :D

A furibee Q95 -re még mindig jó a kód, azzal meg az a bajom, hogy túl gyors bentre, nem tudom, hogy le lehet-e annyira szedálni, hogy bent használjam. Kintre sok értelme nincs, ott repülhetek a Falconnal is.

(#47526) varadigabor válasza syler123 (#47525) üzenetére


varadigabor
senior tag

Próbálj ki valami ujjat. Kapuzni, LOS-t, Nagyobb kamera szöget állítani vagy egy új trükköt. Pl: Inverted Yaw Spin , az nekem sose sikerül :D

Én tegnap az udvaron power loopozgattam LOS-ban:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47527) Peaceliker válasza syler123 (#47525) üzenetére


Peaceliker
őstag

Simán nem gyors bentre egy ekkora gép. Csak annyi hogy 2s el kell hajtani, de 4 el :) én babyhawk al nagyon jól elvoltam bent. Mondjuk az kisebb KV, de nagyobb prop gyárilag.

"Oh my Goa'uld!"

(#47528) vandor01


vandor01
őstag

lehet én vagyok a bena? :F vagy kicsi az 55nm-es kero???
de nekem meg az 1S 8520 is tuul sok bentre! de meg egy jobb 7020-is
hasit mint állat! az olyan h36/furibee/E011 7016-os mocival mar OK....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47529) Peaceliker válasza vandor01 (#47528) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én qx80 al kertben elvoltam, mert lehetett lendületet venni és úgy nem vt gond hogy gyenge. De bent estem keltem. Nekem pont azért kell erősebb gép, mert béna vagyok és amikor elcseszek vmit akkor gyenge gép nem tud kijönni belőle. Erősebb géppel könnyebb repülni, ez mezőre is igaz. Amúgy én 12nm es szobákban repülök bent, acro ban mert angle ben már képtelen vagyok repülni :D

"Oh my Goa'uld!"

(#47530) syler123 válasza varadigabor (#47526) üzenetére


syler123
veterán

Hát igen, egy Inverted Yaw Spin után mehetne is az építkezés :D Na de ma én is reptetek egyet a hátsó udvarban, mondjuk tiszta orosz rulett az egész, mert tele van ültetve gyümölcsfákkal, a leszállás is elég nehézkes, de az már megy :D

Mindjárt kipróbálom bent a Falcont, majd lehet ledarálom a konyhabútort :D

[ Szerkesztve ]

(#47531) FingR86 válasza syler123 (#47530) üzenetére


FingR86
őstag

ha az asszonynak darált dió kell a sütibe, csak dobasd fel vele a levegőbe, majd te aprítod :D

(#47532) syler123 válasza FingR86 (#47531) üzenetére


syler123
veterán

Nagy sikere lenne :D

[ Szerkesztve ]

(#47533) varadigabor válasza syler123 (#47530) üzenetére


varadigabor
senior tag

Bent nem merek repülni az 5"-al , az összes port befújna a sarkokba :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47534) Peaceliker válasza varadigabor (#47533) üzenetére


Peaceliker
őstag

Dehogy is! Szekrény alól kifújja a porcicákat :D (de tényleg xD)

"Oh my Goa'uld!"

(#47535) varadigabor válasza Peaceliker (#47534) üzenetére


varadigabor
senior tag

Majd segítek vele anyámnak takarítaniXD

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47536) stefi81 válasza Nand708 (#47524) üzenetére


stefi81
tag

Ha a csűrők Y kábelen vannak és ha még féklapokat is akarsz használni, ez 5ch és semmi mix vagy más. Ez a világ legegyszerűbb gépe, amit minden táv tud kezelni. Ha nagyon muszáj akkor egy 3ch-s kocsi távval is el lehet vezetni, még azt is használhatod hozzá, csak nem lesz oldalkormány meg féklap, ami nem fontos. (lesz gáz, csűrő, magassági)
A repülők sokkal egyszerűbbek elektronikailag mint egy multi gép, fc csak akkor kell ha nem te akarod irányítani.

(#47537) syler123


syler123
veterán

Ma itthon van, de nem a mai nap fogja meghozni a kedvem a reptetéshez :D 1 akkut kirepültem hiba nélkül. Rakom be a 2. akkut erre az egyik motor nem forog, mintha deszinkronizálna az esc, csipogtatott is azzal a motorral. Hazajövök, betaflight motors fül összes motor jó, távval, minden jó. Azért csináltam egy kalibrálást. Most megyek vissza, remélem leesik :D

ESC cseréhez most nagy kedvem nem lenne, már csak azért sem mert a tartalék esc-en még nincs fent a blheli, szóval még azzal is szívathatom magam.

[ Szerkesztve ]

(#47538) varadigabor válasza stefi81 (#47536) üzenetére


varadigabor
senior tag

Mondjuk kezdésnek én inkább egy olcsó használt habgépet vennék, ami nem 2 méter hanem max 1 :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47539) stefi81


stefi81
tag

Az más tészta, hogy kezdésnek egy pizzás doboz a legjobb, csak erős motor kell rá meg 2db szervó egy esc és mehet a móka. (amúgy az a 2m-es gépen csak a szárny a nagyobb és hajlamos a beesésre. eredetileg 1,6m volt)

Szerintetek ilyenkor a 40dolcsis csomagom le fogják papírozni?
"Küldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés"

[ Szerkesztve ]

(#47540) Nand708


Nand708
csendes tag

Szia,
nem arról van szó, hogy a Fs-i6-tal el lehet vezetni egy 4 csatornás repülőt, hanem arról, hogy le tudja-e vezérelni az alábbiakat (szárnyon 4 beszervózott felület, belsők az ívelők, a külsők a csűrők):
- felszállás: belső lapok, (vagy akár a csűrők is) pár mm-rel lejjebb állnak
- sport mód: belső lapok (vagy akár a csűrők is) kicsit feljebb állnak
- "acro" a belső lapok is csűrőként egymással ellentétesen mozognak
- leszállás, a 4 lap pillangószerűen szétnyílik. ezt úgy szokták csinálni, hogy a gázkar csak 50%-tól felfele forgatja a motort, 50% alatt nyitja a 4 szárnylapot kara állásától függően, a motor értelemszerűen áll.
Ha nem lenne érthető amit írok, nézd meg a yt videót.

Mindezek a módok kiprogramozva a kapcsolókra.

(#47541) Nand708 válasza varadigabor (#47538) üzenetére


Nand708
csendes tag

AXN-em van, azt is lehetne okosítani az FS-i6-tal. A phoenix 2000 csak egy példa volt a demonstrálásra... bár lehet, hogy az lesz a következő, elég jóindulatunka mondják, nem akar állandóan átesni...

(#47542) vandor01 válasza _X10Dead_ (#47487) üzenetére


vandor01
őstag

nalam meg nem indultak el a Q95-ok...
de ugynezki a szallitasi start idok konszolidalodtak a ket verzional!
PNP/FrSky -> Ships between Oct 7 - Oct 9
remelem hetfon meglodulnak es DPD lesz!
Aztan Oktober 20-ig belandolnak? :F :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47544) rokarudi


rokarudi
aktív tag

4 EUR-os mikrokopter :D :[link]

szerk.

Kellemes 40 EUR postaköltséggel :Y

[ Szerkesztve ]

(#47545) vandor01 válasza vandor01 (#47542) üzenetére


vandor01
őstag

Furibee Q95 PNP verzio elindult holland postaval....
na fasza ha megfogjak fizethetek +meg 20ejro egyeb kis szar utan is :W

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47546) PNP válasza vandor01 (#47545) üzenetére


PNP
őstag

EU Express rendelés volt?

(#47548) FingR86


FingR86
őstag

(#47549) vandor01 válasza PNP (#47546) üzenetére


vandor01
őstag

Az volt.... de ugylatszik buktak az fiuk a trefa mentes szallitassal......

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47550) vandor01 válasza PNP (#47547) üzenetére


vandor01
őstag

nem akarok lebeszelni senkit errol: Furibee F90 ....

par honapja vettem ilyen boardot 5db-ot epiteni magamnak 2S gepeket
kb 1 ora repules utan befostak a giro nem stabilizalt....
frissitettem a cuccot utan ujabb 1 oraig birta....
azt feladtam lekukaztam mindet....

de aki meg akarja probalni? good luck! :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.