Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48551) kriszbon válasza molnigee (#48536) üzenetére


kriszbon
őstag

Ha jól látom aksit amúgy sem adnak hozzá, tehát olyant tesz bele amilyent akar 2-4S (vagy benéztem valamit)? :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48552) Geller72


Geller72
veterán

Üdv.

Volt egy új Turnigy 4S-es 1500/65C-s akkum, amit most használtam volna, de cella hibával kiáll a B6 mini. Átraktam NiMh-ba, el is tolja 14 fölé, melegszik is, de amikor átrakom LiPO-ba, ugyanaz. A diag szerint 3 cella ok, a negyedik nulla.
Any idea?
Kuka?

:U

(#48553) Peaceliker válasza Geller72 (#48552) üzenetére


Peaceliker
őstag

Balance kábel szakadás. Szét kéne bontani.
És tanácsolom (nem csak neked) hogy ne az legyen az első ilyen akkunal hogy felnyomjuk nikkelre. Előszó ki kell mérni fő kabelen feszt (ha itt 0 akkor 2 cella között szakadt (ez elég gáz ilyenkor)) ha itt van fesz de egyik cellán nincs balance csatin akkor még lehet szakadás nem feltétlen üres cella. Fő kabelen mert fesz ből ki lehet kivetkeztetni mi történt. Ha ott 4s fesz van de 3 cellán van csak érték akkor nem merült le egy cella sem.
Azért írom ezt mert marha könnyen fel lehet gyújtani lipo t és jobb esetben csak az akkut...

"Oh my Goa'uld!"

(#48554) Geller72 válasza Peaceliker (#48553) üzenetére


Geller72
veterán

XT60-on 11.84V

Ballanszon:
1 cell:3.77V
2 cell:4.26V
3 cell:8.04V
4 cell:11.82V

No para, egy betonlapon töltök, amit a konyhabútor cserekor szabtam méretre és hoztam ki a műhelybe.

[ Szerkesztve ]

(#48555) Jackal2 válasza kriszbon (#48550) üzenetére


Jackal2
senior tag

Huh kösz, király vagy, ezt kerestem.

Más: bekapcsoltam a Skyrc Q200-at, ma meghozta a posta, némi készpénzátadásért cserébe meg is kaptam. No, elég brutál, nem tudom megér-e 200 USD-t, de értem miért drága. Egy picit nagyobb, mint az előző töltőm, és súlya is van, arról meg Penge Boris is azt mondta, hogy a megbízhatóság jele:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48556) molnigee válasza kriszbon (#48551) üzenetére


molnigee
aktív tag

Az a gép 6S képes, nyilván hajthatod 4 cellán is, de állt nem azért vesz valaki ferrarit hogy 50el menjen vele :)
És főleg nem első kocsinak vesz az ember ferrarit :)
De amúgy jó gép, szóval jó választás!

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48557) ezoltan válasza Jackal2 (#48542) üzenetére


ezoltan
tag

12%-os gázálláson már lebeg 5s-en...
Elég vadállat lehet 😦

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#48558) vandor01 válasza Jackal2 (#48539) üzenetére


vandor01
őstag

joszokasomhoz hiven ebbol is kettot rendeltem ha mar van EU express! :D
75ejroert alkatresz árban nem jön ki....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48559) vandor01


vandor01
őstag

gyari runcam-os kingkong egg
igaz ez mar nem az akciios 85ejros kategoria! :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48560) KaiotEch válasza molnigee (#48526) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Ilyen ronda motor még ingyen se kéne.

(#48561) vandor01: Minek veszel meg ennyi szart? Vegyél egy normális Tiny Whoop brushless-t és kész. :)

[ Szerkesztve ]

(#48561) vandor01


vandor01
őstag

ezt nem hiszem el!!! megint van floueron 101! Jön a kari indul a kasza! [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48562) kriszbon válasza molnigee (#48556) üzenetére


kriszbon
őstag

Azért én úgy is megvenném ha eleinte csak lassan mennék, mehetnék vele. :D

Biztos jó gép, én azért a helyében legalább 1 aksit vennék olyant ami nem tudja nagyon meghajtani, persze mindenki maga dönt ilyen dologban.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48563) Geller72 válasza kriszbon (#48562) üzenetére


Geller72
veterán

4S-es akkuval szerintem nem olyan cefet, persze első gépnek azért több mint durva akár még 3S-es akkuval is. :D. /s. Édes faxom.. ;]

(#48564) Jackal2 válasza vandor01 (#48561) üzenetére


Jackal2
senior tag

10,99 a Furibee F36...:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48565) vandor01 válasza Jackal2 (#48564) üzenetére


vandor01
őstag

en a H8 minire eskuszom.... 9.9ejro/db... rendeltem kettőt :DDD jön a kari ide-oda ajandeknak vagy csak kis porgesre a szobaban vagy akar kintre tökéletes! de ha lenne 8ejros E70-es! Na az is jo lenne.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48566) Geller72 válasza Jackal2 (#48564) üzenetére


Geller72
veterán

..volt az kevesebb is. Rendeltem is belőle párat. 9.86 Eur. Pontokkal 8.12-re jött ki darabja. :D.

Most is csak 9.10 Eur..

[ Szerkesztve ]

(#48567) lkristóf válasza Jackal2 (#48542) üzenetére


lkristóf
senior tag

Mikor tesztelem? :D Előtte érkezzen meg épségben tréfamentesen. :DDD
Testvéremnek van egy racer 250 amihez vannak 3s aksik, ezért először csak azzal fogom nyomni. Azért a 6s-el hasítana elsőre. :B
Ezt ő készítette múlt héten. ;)
Videó

(#48568) Peaceliker válasza Geller72 (#48554) üzenetére


Peaceliker
őstag

na ezek a feszkók nemtom hogy jöttek ki, de úgy sejtem ebből, hogy 2es cellában szinte semmi nincs.

ki kéne bontani balance csatit és csak azt tölteni 1s ként.

"Oh my Goa'uld!"

(#48569) molnigee válasza lkristóf (#48567) üzenetére


molnigee
aktív tag

Ezt nem nagyon mutogatnám, elég veszélyes, emberek felett nem repülünk.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48570) Geller72 válasza molnigee (#48569) üzenetére


Geller72
veterán

..ráadásul névvel yt-n.. :U

(#48571) _X10Dead_ válasza vandor01 (#48561) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Az gyk egy H8-as. Szóval, 6-8 dollárért szuper volt, de 18 egy kicsit overkill a csinos ruháért.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48572) Jackal2 válasza Geller72 (#48566) üzenetére


Jackal2
senior tag

En dollarban szamolom szoval az kb ugyananbyi:)

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48573) vandor01


vandor01
őstag

Megint 5napos aksonben a Leader 120 77ejro

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48574) Geller72 válasza Peaceliker (#48568) üzenetére


Geller72
veterán

Köszi, megpróbálom.. :)

(#48575) Jackal2 válasza vandor01 (#48573) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez jó ár, még úgy is hogy lealkudtam 89,99 USD-re a Furibeet, FB falon a kupony. De akkor is a LEadert venném, mert sokkal jobb.

Egyébként durva nem, hogy tavaly a szénkefés cuccok voltak ennyiért, beszarás azért.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48576) vandor01 válasza Jackal2 (#48575) üzenetére


vandor01
őstag

hat igen en meg most is epitek szenkefes 2S-t olyan kb 50-60euroban van darabja.... na persze ez a 75/85 ejros nyomott ar csak az elejen vagy aksonben van mert pl a 130-as tojas nincs mar 85-ert! joval 100felett foleg ha az uj verziora faj a dronos foga.... runcam-al egybeepitve 130ejro.......

nekem a szenkefes jobban bejon visit mint allat es nem lehet lassan araszolni vele :DD

a motor problemak meg ugyanaz a szenkefes elkopik 4db-ot lehet venni 1kefementes araert... ha meg a kefementest odaveri az ember? akkor meg leugrik a haz a tengelyrol 2-3 eset utan beszoposodik venni kell mocit oda is.... kinnyaiak tehetnenek mar oda egy kis peremet.....

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48577) Jackal2 válasza vandor01 (#48576) üzenetére


Jackal2
senior tag

A motor problémával nem értek egyet. Nekem eddig egy tengelyem tört, az is asztalon:D Egynek meg leesett a mágnese. És volt már vagy 40-50. Szénkefésből a két MJX-en 14! darabot cseréltem kb fél év alatt utána beöntöttem a kukába mindkét gépet és ennyi.

Tény hogy drágább a brushless de nem is kell annyit baszakodni vele. Persze ha fának mész, ez is összetörik, de ez legalább megbízható, ellenben a szénkeféssel, ami attól megszorul, hogy 30 centiről leejted (Elfie H37-tel jártam így, majdnem besírtam rajta...). Plusz az állandóan leeső propellertől is falra másztam, az hogy minden gagyi rajta, nem tudsz egy normális Runcamet felrakni meg egy VTX-et stb.

Nagyobba meg egyszerűen vicc a szénkefés. Pl. 250-es racerben nem véletlenül nincs:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48578) vandor01 válasza Jackal2 (#48577) üzenetére


vandor01
őstag

inkabb az a szomoru hogy a kefementesre eroltetik ra a AIO kamcsikat ami egy 2S kefesnek meg elmegy.... aztan kukazhatjuk a sok AIO kamcsit a runcam kedveert :DDD azert ez majd lassan valtozik :DDD
jonnek a runkamos gepek persze dragabban [link].... termeszetesen a kefementes motor mas vilag 1000x jobb.... de ettol fuggetlenul kitalalhatnak, hogy a haz ne csusszanjon le a tengelyrol... nalam KK tojason a 4 mocibol 3-at vissza kellett satuban sajtolnom.... kene oda vmi perem akar zeger de a perem vagy vmi kis pukli koltseghatekonyabb :DDD ... most latom hogy par mocinal EMAX RS-nel valamint uj kingkong egg motorjanal a tengely also resze 2mm-es csak a propvezeto 1,5mm.... valamivel mar jobb nagyobb feluleten sajtolodik ossze 1,5mm VS 2,0mm de :F :F ...... [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48579) Jackal2 válasza vandor01 (#48578) üzenetére


Jackal2
senior tag

Na jó, de itt két csavar lefogja, a szénkefésnél meg kitágul a prop és lerepül. Ahol ilyen a felfogatás, meg sem veszem a gépet. Régebbi 100-as Kingkongon volt ilyen, na az egy vicc volt...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48580) vandor01 válasza Jackal2 (#48579) üzenetére


vandor01
őstag

lehet hogy inkabb a prop essen le a kefementes motorrol mint hogy
alulrol torteno utesektol lejojjon a motorhaz a tengelyrol....
habar ahhh mindegy :W

vmi jackal nevu csavo ajanlotta hogy esetleg ragasszuk fel :F
na en ugy teszek es nincsenek propeller elrepulesi problemaim
a 2S kefesen... KK65mm-es propot hasznalok a motor elettartamat kibirja
vagy csak akkor banyaszom le ha rolytosra kopott
amugy dobom ki a motorral egyutt :DDD :DDD

a piros KK65-os propi 1S-en ragaszto nelkul is sokaig birja
a 2S-el kell a ragaszto..... strapabiro prop! de csak a piros!
a feketevel vmi gaz van.... gyengebb anyagbol van!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48581) Jackal2 válasza vandor01 (#48580) üzenetére


Jackal2
senior tag

Igen, valóban ezt csináltam régebben, és még a 2S-eken is egész sokáig húzta. Az a szomorú, hogy a pillanatragasztós megoldás konkrétan tovább tart, mint az egész gép, szerintem ezzel jól összefoglaltam, mi a probléma a szénkefés racerekkel. Van otthon egy marék, mind van valami baja, a fele totál rejtélyes és nincs energiám azzal mókolni, mert csak felbosszantanak.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48582) helltp


helltp
aktív tag

Sziasztok!

A fórum olvasgatása után rendeltem egy Eachine E011 drónt FPV célokkal (valahogy a héten kéne megérkeznie). Netes ajánlások alapján Eachine TX03 AIO FPV kamerát néztem ki hozzá, valamint egy Eachine VR007 szemüveget. Igazából volt már modellrepülőm, meg egy Merlin Tracer helim, de drónból és FPV-ből úgy általában, ez lesz az első, így nem vagyok elég magabiztos ahhoz hogy kérdés nélkül rendeljek.
Szerintetek ilyen áron ezeket a cuccokat érdemes venni, vagy van ami ennél is jobb?
A másik kérdésem az lenne, hogy sokan panaszkodtak a VR007-tel jövő alap bipolár antennára, állítólag jobban járok ha cloverleaf-re cserélem, de abból meg van egy rakás féle (jobbról vagy balról polarizált, különböző csatlakozójú, RX/TX, dBi érték stb.), és nem nagyon tudom, hogy melyik lenne jó nekem. Annyit sejtek, hogy szemüvegre RX jata kell, mert fogadja az adatokat, ezen felül ire figyeljek még? Amúgy ezt néztem ki.

Köszi a segítséget!

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#48583) david335


david335
tag

Ki milyen vevőt tudta ajánlani a Leader 120-hoz Flysky távhoz, és S-bus formájában?:)

(#48584) vandor01 válasza helltp (#48582) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem ez igy ahogy van egy jo low budget-es kezdo csomag
a geppel messzire nem fogsz elkalandozni ezert a szemcsit nem erdemes tuningolni viszont extra aksikat esetleg vmi kameratartot plus antennavedot erdemes nezni... viszont ezzel a szerkezet sulya fog grammokban gyarapodni....
antenna ugyileg ha mar kolteni akarsz akkor inkabb Aomway vagy vmi pagoda -at nezz... most jon a 11.11 lesznek TX-kamcsik jo aron nezni kell de pl ez a GB-es is OK: 9-10ejro

Ha tetszik akkor ugyis masik dragabb jobb szemcsire gepre kamcsira etc-re fogsz vagyodni szoval csere ez az egesz keszlet!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48585) Jackal2 válasza helltp (#48582) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szia, antenna:
- RHCP jobbra
- LHCP balra polarizált, ezt a szemüveg leírásában fogod megtalálni

RP-SMA: antenna oldalon nem pöcsös
SMA: antenna oldalon pöcsös

Ha kell tudok adni RHCP SMA-t amíg a tied megjön.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48586) varadigabor


varadigabor
senior tag

Leteszteltem a Unify Race Pro 200mw vevőt, illetve a Pagoda/ Triple Feed patch antennákat és Quanum Diversity is vevőt. Pozitívan csalódtam, csak 200mw és így is 660 méterre mentem el. Elég alacsonyan repültem és volt köztünk egy csomó fa , bokor meg villany oszlop stb. Diverstyis vevő is átváltott mikor már nem volt olyan jó a vétel, nekem tetszik :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48587) Geller72 válasza varadigabor (#48586) üzenetére


Geller72
veterán

Horizont alatt, ha épület is van köztünk, nekem a P4 simán beszaggat képben 4-500 m-en már..

[ Szerkesztve ]

(#48588) helltp válasza vandor01 (#48584) üzenetére


helltp
aktív tag

Köszi a segítséget, amíg ilyen idő van, adddig igazából csak lakásban fogok repülni, falak miatt gondoltam kicsit javítani a szemüvegen, ezért választottam ezt a kamerát is (lehet kapcsolni, 25/50/200mW közt). Ez a 11.11 elég jól jött, alin is vannak akciók pl. eachine storeban az említett szemüveg és kamera is.
Antenna védőt szerintem nyomtatok majd, és akkor olyan vastag meg nehéz lesz amilyenre akarom.

(#48585) Jackal2: Köszi az infókat, mostmár kezd tisztulni. Köszönöm a felajánlást, de egyenlőre csak a drónt vettem meg, és még az is úton van, minden mást szombaton rendelek.

Aki másnak vermet ás, az a stack pointer...

(#48589) gonger válasza helltp (#48588) üzenetére


gonger
senior tag

Én ugyanezt a gépet és kamerát rendeltem. Utóbbit érdemes jól rögzítenem, nekem egy kereten befőttes gumival volt fent, de egy esésnél hátrafordult a kamera és kis füstölés után meg is adta magát :-(
Aztán megjöttek a tartalék akksik, megvolt az öröm, az udvaron LOS-ban egész jókat csapattam (kamera nélkül fickós, azzal együtt csak szenvedés) néhány start után viszont a vevője megadta magát, nem csatlakozik a távhoz. Küldtem videót bangoodnak a hibáról, felajánlottak, hogy küldenek egy új receiver boradot, vagy 5 USD ráfizetéssel egy komplett új gépet. Ahogy túrtam a netet, a vevőből érdemes tartalékot venni, vagy a felokosított verziót F3-al.
Az alap táv és vevő miatt nincs értelme túlvariálni a kamera kérdést lakásban, mert nem fog messze jutni a gép sajnos :-(

Cserébe Én most egy ilyet rendeltem, súlyban is nyerek 2 grammot. A kamerát beragasztom a 2 első prop közé a keret külső részére a transmittert pedig berakom az vázba az akksi és a vezérlő lapka közé, valamivel elszigetelve, antenna hátra fog csak kilógni kicsit, de kevésbé lesz sérülékeny.

[ Szerkesztve ]

(#48590) varadigabor válasza Geller72 (#48587) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát itt nem beszaggat csak nagyon rossz lesz, vagy el feketedik pár mp-re ami elég para.. tud lenni :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48591) Geller72 válasza varadigabor (#48590) üzenetére


Geller72
veterán

A beszaggat azt jelenti, hogy mp-ek telnek el úgy, hogy nem látok semmit. :D. Csak olyasmit, mint amikor régen a VHS-en tekertél "képpel". ;] . De ilyenkor megállok és "visszajön a kép". Magasban nincs ilyen gond még kilométerekre sem. :D. De valami extenderen töröm a fejem..

(#48592) gonger válasza vandor01 (#48573) üzenetére


gonger
senior tag

Ez összerakva érkezik? ezen az unboxing videón egyben veszi ki a csóka a dobozból, eddig úgy tudtam, hogy a PNP verziót magamnak kell összerakni.

(#48593) vandor01 válasza gonger (#48592) üzenetére


vandor01
őstag

összerakva jon csak magadnak kell gondoskodin a receiverrol valamint annak beforrasztasarol...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48594) Peaceliker válasza gonger (#48592) üzenetére


Peaceliker
őstag

Plug and fly. Szal vevőt kell "bedugni" és mehet a móka :) tán arf is ez. Bnf amit csak bindelni kell szal van vevő is. Ami darabokban van az a kit.

"Oh my Goa'uld!"

(#48595) Baku


Baku
aktív tag

Tudna-e valaki olyan vtx-et, (esetleg fpv széttett) ajánlani, ami tuti jó, megbízható, jó minőségű, nagy hatótávolságú, biztonságos???
Segítségül annyi, hogy a szokásos "megkötések" most mellőzhetőek: Méret, súly, és ár nem számít, CSAK a minőség, megbízhatóság, és a nagy (legalább 1km) hatótáv.

(#48596) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Jó nagy hülyét csináltam ma magamból....
Ugyebár a Lizard95 alap F3 vezérlővel jön. Vettem egy másik komplett kockát, mert a gyáriban tönkrement az ESC, gondoltam jó egyben, mivel olcsóbb és lesz tarcsi alkatrész. Eddig nem is lenne gond, de cserélek majd jó kis FW-t. Megszokott módon választottam erre is az FW-t, de a legfontosabb paraméterről megfeledkeztem.
Mégpedig arról, hogy ez F4-es vezérlővel szerelt. Felraktam az F3-at (megszokásból a gyári kocka alapján) és néztem, hogy mi a bánat lett? Korán téptem le a kábelről? Nem csinált semmit. Elmélkedtem, aztán leesett, hogy mi a hiba. Jót nevettem magamon, aztán kezdtem kiakadni. Ezen a vezérlőn nem igazán szitáztak rá betűket. Elnéztem BG oldalra, ahol szerencsére megtaláltam a manuálját az FC-nek és megleltem rajta a boot érintkezőket. Most felraktam rá azt az FW.-t, ami az X220s-en is van :D Végre bebootol és megint lehet szétszedni a már összeszerelt Lizardot, hogy megkapja az új FC-jét is, nem csak az ESC-t. Utálom ezt a mütyürt szerelgetni, mert nagyon ellenszenves ilyen téren, de ma már korábban körbejárta a szobát a kis szaros :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48597) gonger válasza Peaceliker (#48594) üzenetére


gonger
senior tag

Ok, köszönöm Neked is vandor01-nek is az infót.
Flysky FS - i6X X6B receiverrel jó választás lehet hozzá? Ezeket a támogatott protokollokat nem értem :(( Nincs még távom se, csak a játékdrónok gyári cuccai, szóval olyat szeretnék amit ezek után még jó ideig ki tudok használni és ha jól értem egy ilyen modullal bindelhető lenne a táv az e011-hez is.

[ Szerkesztve ]

(#48598) vandor01 válasza gonger (#48597) üzenetére


vandor01
őstag

könnyen dobalozok mas piiizivel.... :D
inkabb egy taranist! +XMplus receivert! sum 80font....
TAV XMplus

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48599) Peaceliker válasza gonger (#48597) üzenetére


Peaceliker
őstag

az a vevő micro gépre nagy...vagy 5 colos gépre menne?
tán olyan amennyi (minőség érzetre), de stabil és nagy a hatótávja.

ha jól értem, akkor igen, azzal jó lenne. de ha mindenes táv kell akkor vagy devo7e t hekkelnék vagy jumper t8sg táv jobb lenne sztem...de inkább jumper az hekkelés mentes és mindent elirányít...de taranis okosabb, bár nemtom kellenek-e majd az extra fícsörök később. pid állítás távról ami hasznos, de 1500ft os osd is tudja meg ha versenyre való vtx ed lesz azt is lehet csesztetni vele... én pid állítás miatt vettem csak taranist

"Oh my Goa'uld!"

(#48600) Geller72


Geller72
veterán

Van egy kis gondom. Egy esést követően látszólag semmi fizikai sérülés nélkül meg sem nyikkan a gép. Egy SPF3 EVO-ra van dugva egy IA6, ami egy flysky távhoz megy. Látszólag minden működik, gépre dugva konnektál, szépen hagyja magát flashelni, minden érzékelője (giro, baro, etc) működik, de pl a távval bármit akarok, semmi reakció. Bind ok, ez tuti, de sem a motorokat nem tudom pörgetni sem másra nem reagál, még a receiver csúszkák sem mozdulnak. A motorokat progiból sem tudom pörgetni. Az egyik propom görbült meg egy picit a váz kurva erős, fizikailag semmit nem látok sehol. Csippanik, gépre dugva is, de semmi más.
Ötlet? :U

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.