Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48751) david335 válasza Jackal2 (#48737) üzenetére


david335
tag

Nekem is jön:) köszi jó a cikk:) DPD hozta neked is?

(#48752) AMDaZERG_1 válasza Jackal2 (#48745) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

2840 -es propeller megy rá?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48753) david335 válasza AMDaZERG_1 (#48752) üzenetére


david335
tag

2035 szerintem:)

(#48754) vandor01 válasza david335 (#48753) üzenetére


vandor01
őstag

20xx ramegy es repul is de ekkora prop a lizard95-re kell
a leaderre ramegy 30xx is es azzal a legjobb de nekem van egy halom 28xx-em
meg a KK tojasrol... szerintem azzal is tokéletes lesz! vagy annyival kevesebb,
hogy eszre sem veszem.. a lenyeg hogy 24xx.nel nagyobb legyen 28xx, 30xx!
ha veszel akkor 30xx -et... ha van 28xx akkor felesleges plusba venni...
esetleg a 3S hez hasznos lehet a 30xx-nél kisebb prop... 28xx..??

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48755) AMDaZERG_1 válasza vandor01 (#48754) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Az én véleményem is hasonló. Maradt egy jókora kupac a Lizard 2035 propokból, amit akár el is használhatnék, bár eddig mióta drónozok 8db törött el és ebben benne van a Syma X8HW, Wizard X220s, Lizard95. Vagyis elképzelhetően elég sokáig elég lenne a 2035.
3S akkuim vannak 550mAh így arra a 2840, vagy kisebb 2035 is jó lehet?
Számomra a hosszabb ideig való reptetés beáldozva a teljesítményt a hasznos megoldás.
szerk:
Aztán meg, ha ~200+ méter magasra akarok menni szélharcost játszani a nagyobb propeller a jó :D (ezt csak elkeseredésemben írom viccnek szánva :D )

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48756) magyarl válasza Jackal2 (#48737) üzenetére


magyarl
tag

Leader 120-hoz FlySky vevők terén mi a helyzet?

Azt olvastam hogy a FS-A8S vevővel több gond is volt, ezért sokan megelégedéssel repülnek inkább a FS-RX2A Pro vevővel.

De pl ezzel mi a helyzet? Nagyon hoki, kerülendő?
8/18CH Mini Receiver With PPM iBus SBUS Output for Flysky i6 i6x AFHDS 2A Transmitter

[ Szerkesztve ]

SONY KDL-43W755C

(#48757) cd334 válasza magyarl (#48756) üzenetére


cd334
tag

Én ezzel FS-82-es vevővel repülök. Nem vezettem eddig túl messze 100m, de ott jó volt és a failsafe is rendben működik.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#48758) gonger válasza Jackal2 (#48745) üzenetére


gonger
senior tag

Nekem pl még a vevő beszereléséhez is kelleni fog videó. ezt pl. Itt már le is mentettem magamnak a listába ha megjön a cucc legyen vmi támpont.

(#48759) vandor01 válasza AMDaZERG_1 (#48755) üzenetére


vandor01
őstag

en rendeltem 20xx 24xx bol is 3 agut mert van 4 meg 5 agum és érzésre csak az aksit zabalja mig a KK tojason a 28xx 3 agu volt, jol repult es volt rendes repulési ideje mind 2S vagy 3S-en is

legyen mindenbol aztan probálkozni kell... de erzesre 3agu lehet ezekre a pöcsköszörükre a legjobb a sima repkedéshez (semmi extrem full acrozashoz folyamatos padlogáz etc :DDD )... :F :F :F
majd kiderul ha itt lesz minden es jo ido is lesz reptetni :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48760) Peaceliker válasza vandor01 (#48759) üzenetére


Peaceliker
őstag

3 colra, 3s hez gemfan 3025*2 igen jó. van ami többet húz, de g/w ban tesztekben legjobb szokott lenni. és alig lehet elpusztítani :D

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#48761) Watt25


Watt25
veterán

Ellopták Pamkutyáék drónját.

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48762) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Tesztelte már valaki ezt a [Triple Feed Patch] antennát?
Vélemény róla, mire számíthatok? :F :R
Végre megjött az enyém is több mint 1 hónap után(már keresztet vetettem rá), most meg nem igen tudom tesztelni.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48763) gonger válasza Allien (#48731) üzenetére


gonger
senior tag

Egy barátomnak küldeném el, de most 85 usd-t ír rá és nem jó a kód hozzá. Az email only linket be tudnatok tenni?

(#48764) Zoty4 válasza Watt25 (#48761) üzenetére


Zoty4
őstag

Aki ilyen hulye hogy a belvarosban barmit is hagy a kocsijaban, meg is erdemli.

(#48765) grimm2015 válasza gonger (#48763) üzenetére


grimm2015
senior tag

MJXB312 Ez a pirosra él 69.99ért.

Battlenet: Grimm#22690

(#48766) Jackal2 válasza defy456 (#48746) üzenetére


Jackal2
senior tag

Legközelebb Gearbestről vedd EU Express-szel, akkor ezzel nem kell szívnod:D

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48767) vandor01


vandor01
őstag

terezgatya el meg? reg jart errefele a blogja is utoljara oktober elejen frissult....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48768) FingR86 válasza vandor01 (#48767) üzenetére


FingR86
őstag

nem működik neki az RTH :))

(#48769) vandor01 válasza FingR86 (#48768) üzenetére


vandor01
őstag

mostanaban nehez feljutni repcsire Guangzhou ba ha odavitte vissza az epitett gepe :) a mi csomagjaink is heteket varnak mire kontenerbe kerulnek az "Arrival at international place of exchange" -en :D
remeljuk karira itt lesz minden es mindenki :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48770) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Mini gázos forrasztópákát használt már valaki forrasztáshoz? Elvileg hőlégfúvóként is tudnának üzemelni, viszont gondolom a hegy hőmérséklete nem túl jól szabályozható.

(#48771) Peaceliker válasza rokarudi (#48770) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem dremel van. Vigyázni kell, mert ahol kifúj, ott felgyújt mindent. :D

"Oh my Goa'uld!"

(#48772) Jackal2


Jackal2
senior tag

Akartam mérni áramot és kapacitást drón akkun, USB-n keresztül, viszont vannak kétségeim a pontossággal kapcsoltban. Próbált már valaki ilyet?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48773) rokarudi válasza Peaceliker (#48771) üzenetére


rokarudi
aktív tag

De forrasztáshoz lehet amúgy használni? Mert lehet, hogy kényelmesebb lenne úgy dolgozni, hogy nem lóg ott egy madzag.

(#48774) Peaceliker válasza rokarudi (#48773) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lehet, persze, sokat forrasztottam vele. De akkor még rc autózás ment, ott minden nagyobb :D ilyen kicsi forrasztáshoz amiket most szoktam talán az sok is lenne. Plusz ha lerakod 1 pillanatra figyelni kell fúvóka merre áll, meg mondjuk egy össze rakott toronyban nem tudsz forrasztani, mert leég a felette lévő szint :)
Nekem annyi bajom van, hogy a katalizátor elég benne elég hamar, még nem tudok hol kapok majd pótot.

"Oh my Goa'uld!"

(#48775) varadigabor válasza kriszbon (#48762) üzenetére


varadigabor
senior tag

660 méterre elmentem vele, 200mw-on, Elég alacsonyan voltam, szóval nem rossz második antennának.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48776) rokarudi válasza Peaceliker (#48774) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Rendben, köszi a választ.

(#48777) kriszbon válasza varadigabor (#48775) üzenetére


kriszbon
őstag

Az jó távolság, viszont nekem csak 1 antenna van az egyik szemüvegen. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48778) Peaceliker válasza rokarudi (#48776) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nincs mit :)
Én amúgy szeretem, de csak 1 páka nak nem ezt venném. Amúgy mellette egy mustool 2500ft os van bg ről, meglepő milyen frankó cucc (csak tartó kell neki)

"Oh my Goa'uld!"

(#48779) Baku


Baku
aktív tag

Srácok! Van utódja (alternatívája) az Eachine OSD 5840 vtx-nek?
Az akku fesz. szint kijelzése miatt kellene, de már nem kapható sehol ...
(Jackal2 blogjából merítettem az infot, de már nem mai a bejegyzés....)

[ Szerkesztve ]

(#48780) varadigabor válasza kriszbon (#48777) üzenetére


varadigabor
senior tag

Akkor csak arra tudsz menni amerre néz az antenna. Antennának háttal 30 méterre rossz volt a vétel. Azt nem tudom mekkora szöget lát be egy patch antenna.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48781) gonger válasza grimm2015 (#48765) üzenetére


gonger
senior tag

Köszi! engedte ezzel a fekete BugS3-at is 69.99 USD-ért. Kifizettem, paypalon, EU EX szállítással 75.63 :)) USD

(#48782) Jackal2 válasza Baku (#48779) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem az kipusztult, már egy ideje én sem használom, és az volt a tapasztalat, hogy egy négy tizeddel lejjebb mért, aztán lent meg beakadt négy tizednyit (nem csökkent sokáig).

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48783) varadigabor válasza Baku (#48779) üzenetére


varadigabor
senior tag

Vannak osd-s kamerák amik jelzik a feszt, csak annyira nem olcsók.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48784) Baku válasza Jackal2 (#48782) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszi. Hát akkor ezek szerint mégsem volt annyira tuti dolog.... :(

(#48785) Baku válasza varadigabor (#48783) üzenetére


Baku
aktív tag

Kamerám az van kettő is, csak ezért nem vennék, de jól jönne az osd azért ...
Külföldi oldalakon vannak nagy mágusok akik megoldották, még a műhorizont is megy nekik,
de nehezen igazodom el a leírásaikon .... :(
(HK X380-ról van szó egyébként ....)

(#48786) Jackal2 válasza Baku (#48784) üzenetére


Jackal2
senior tag

Az volt a baj, hogy jobban paráztatott, mint segített, emiatt állandóan visszajöttem és mindig benne maradt vagy 10 + perc:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48787) Baku válasza Jackal2 (#48786) üzenetére


Baku
aktív tag

Ez teljesen érthető. Erre mondják azt, hogy "jó ha van, de jobb, ha nincs"...
Ha nem szolgáltat megbízható adatot, akkor megwegy stopperrel is többre mész ....

Erről jut eszembe: Valahol valamikor videón, vagy képen láttam speciálisan drónokhoz gyártott fly time stoppert, de egyik kereskedőoldalon sem találtam.
Találkozott már valaki valahol vele?

(#48788) Peaceliker válasza Baku (#48785) üzenetére


Peaceliker
őstag

Minimosd. Kicsi, olcsó :)

"Oh my Goa'uld!"

(#48789) kriszbon válasza Peaceliker (#48788) üzenetére


kriszbon
őstag

Pontosan, és még [ennél] több dolgot is meg tud jeleníteni, persze ha van ami küldje az infót neki.
Telepakolhatod a kijelzőt mindenféle vacak infóval, és ha jól kalibrálod/állítod be a jeleket küldő eszközöket, akkor elég elfogadható adatokat fogsz látni. :D

Ja és nem kell stopper meg kutyafüle, mert mutatja azt az időt amit üzemel a gép, tehát repül.
Még ha nem is kalibrálja be valaki rendesen a szenzorokat egyebeket, a repült időt akkor is látja.
Ha van GPS a koordinátákat is(én kitakartam), gázállás, távolság, hazatérési irány, áhhh.. szóval minden földi jó, és még jól is néz ki. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48790) Baku válasza kriszbon (#48789) üzenetére


Baku
aktív tag

Tyűűű Srácok! Köszönöm a varázsszót! Tele a YT videókkal .... csak győzzem végivnézni, meg kibogarászni belőle mindent ami kell....

Nagyon köszönöm! :R :))

(#48791) kriszbon válasza Baku (#48790) üzenetére


kriszbon
őstag

Nincs mit szívesen.

Amúgy rettentő "drága" holmi [link], meg "nagy és nehéz" van vagy 2g ha már rajta a tüskesor. :D
A tüskesort jól gondold át hogyan teszed, mert megnagyítja az igényelt helyet.
Azért kell legalább az 1 sor rá, amin keresztül felprogramozod, a többi akár forrasztható is.
Hopp, amúgy kell hogy legyen [ilyened] hozzá, hogy programozni tudd, ez amúgy használható máshoz is.
Nézd meg Teréz atya oldalát is, mert ő is írt róla, és adott ott hivatkozást ahol részletesen le van írva magyarul(őő.. zsoleszfpv ha minden igaz).

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48792) kriszbon válasza kriszbon (#48791) üzenetére


kriszbon
őstag

A TTL cuccnál az USB csatlakozás az mini ahogy látod a képen.
Azt jó ha beszerzel hozzá ha nincs.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48793) Baku válasza kriszbon (#48791) üzenetére


Baku
aktív tag

Köszönöm újfent! :) :R

Hűűűűű te jószagú szentséges basszuskulcs!!!! :Y
Ez nekem innen, most jó nagy falatnak tűnik .... :U
Kapaszkodnom kell erősen.... Első olvasatra a felét sem értem.... :(
Igencsak van mit tanulnom, hogy ezzel megküzdjek, de sokkal jobban érdekel, és izgat a dolog annál, hogy megfutamodjak ...
No ezzel elleszek egy jódarabig ... :K

(#48794) Baku válasza kriszbon (#48792) üzenetére


Baku
aktív tag

Bárcsak egy ilyen csatlakozó beszerzése lenne a legnagyobb problémám ebben a projectben! :O

(#48795) kriszbon válasza Baku (#48794) üzenetére


kriszbon
őstag

Nem annyira bonyolult mint ahogy elsőre tűnik.
Meg azért segítség is akad.
Amíg megjön szedd össze a progikat, meg zsolesz oldalát nézd át pár videó kíséretében

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48796) vandor01 válasza kriszbon (#48795) üzenetére


vandor01
őstag

[link]

800 kilométerre elegendő, egy perc alatt feltölthető aksikat szabadalmaztat Fisker szilárdállapodú akkumulátorokat használ, ami jóval biztonságosabb is a lítiumion aksiknál. Az energiasűrűsége pedig 2,5-szeres.

repkedni es "puncsolni" fogunk mint allat! eleg lesz csak 1db aksi! :)

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48797) Allien válasza vandor01 (#48796) üzenetére


Allien
veterán

Irány a Hold? ;]

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#48798) Watt25 válasza vandor01 (#48796) üzenetére


Watt25
veterán

egy perc alatt feltölthető
Emiatt csak bullshit lehet. Vagy emberi kar vastagságú kábellel kell tölteni...

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#48799) vandor01 válasza Watt25 (#48798) üzenetére


vandor01
őstag

maga Fisker kezratetellel vagy akar telefonon, TV-en kersztul esetleg felhobol fogja tolteni!de ha megy utanna 800km-et az 1x-u halandot nem erdekli a kabelvastagsag :W :W

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48800) Baku válasza vandor01 (#48799) üzenetére


Baku
aktív tag

Mekkora "bullshit"-nek látszott 10 évvel ezelőtt mindaz, ami ma itt van a tenyerünkben, és egy érintéssel elérjük, nap mint nap használjuk, sőt, el sem tudjuk képzelni milyen már nélkülük:

Korlátlan internet a zsebünkben, vezeték nélküli töltés, bluetooth adatátvitel, wifi kapcsolat, internetes távvezérlés ..... és sorolhatnám .... ez mind utópisztikus álomnak tűnt még a 2000-es évek elején....

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.