Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#48501) Peaceliker válasza Jackal2 (#48499) üzenetére


Peaceliker
őstag

Horizon ban lehet, de nekem az is angle xD
Én is elég kockásan repülök, nem azért, csak mert mindig egyenesbe rakod.

varadigabor

Nekem is így áll. Akkor fejjel lefelé te is földet nézed? :D próbáltam pitch et is tolni párszor roll közben, de nemtom arra ember képes e hogy úgy hozza szintbe. XD nekem még nagyon magasról is föld lett a vége mindig :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#48502) Jackal2 válasza Peaceliker (#48501) üzenetére


Jackal2
senior tag

Na jó, a következő videót úgy kezdem, hogy felszállok, oldalra eldöntöm és nekirepülök valaminek, hogy legyen bizonyíték:D Vagy ne húzzam vissza egyenesbe?:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48503) Peaceliker válasza Jackal2 (#48502) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én elhiszem, csak fura nekem hogy így repül valaki :D hisz azért váltunk acro ba hogy ne legyen annyit fölöslegesen egyenesben :)

"Oh my Goa'uld!"

(#48504) Jackal2 válasza Peaceliker (#48503) üzenetére


Jackal2
senior tag

Féltem a farakástól:D Végig acro volt egyébként

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48505) varadigabor válasza Peaceliker (#48501) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát én most így ezt nem tudom mit láttok olyankor,annyira nem figyeltem eddig. Arra koncentrálok hogy ne csapodjak bele :D próbáltam úgy csinálni hogy ne legyen darabos a mozgás, arra kellene figyelni hogy más trükk is eszembe jusson. Split S, loop flip, oldalra buktattáson kívül alig jutt eszembe valami hogy mást is csináljak.

Jackal: próbáld úgy hogy nem állítod meg középen a sticket. Nem lesz olyan darabos. Erre amúgy tegnap jöttem rá ebből a videóból :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48506) Jackal2 válasza varadigabor (#48505) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jó ez a videó, de mekkora tirpák dolog levágni így a kapcsolókat?...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48507) varadigabor válasza Jackal2 (#48506) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én észre se vettem :Y nem tudom mi értelme van. Szerintem semmi...

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48508) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#48507) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Csak így fér bele a táskájába.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48509) Peaceliker válasza Peaceliker (#48501) üzenetére


Peaceliker
őstag

Most találtam egy Kabab videót, ahol elmagyarázza hogy kell yaw trick

Amúgy mostanában (nem ennél a manővernél) észrevettem magamon, hogy többször toltam ellenkező irányű yaw t mint rollt...de vicc, mert utólag vettem észre, nem volt tudatos, sőt néha azt figyeltem mire jó...de nem jöttem rá, csak néha kijött belőlem. :)) most ez tök hülyén hangzik, de nagyon fura amikor nem tudod néha minek csinálod amit, de mégis jó úgy :DDD
nade akkor invert flynál is ki kell próbálni :)

"Oh my Goa'uld!"

(#48510) Jackal2 válasza Peaceliker (#48509) üzenetére


Jackal2
senior tag

Megcsináltam újra a Furibee Dino videót egy másik programmal. Megdöbbentő, mennyire rossz a kamera ellenfényben, a tegnapi komolyan jónak mondható. Élőben egyébként nem ennyire gány a jel, csak a DVR picit gyengélkedik. Most lassabbnak érződik?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48511) grimm2015


grimm2015
senior tag

Sziasztok, 1szer használt aksi -.-. Egy rakatszor húztam szét dugtam össze ilyen csatlakozót, de ez már a második alkalomra megadta magát.

Kicsit furcsa is volt, hogy a power töltés alatt mintha remegett volna.

https://p1.picsto.re/rCyXc.jpg
Lehet, hogy már gyárilag szarul volt forrasztva? Nah mindegy, ezt ha oda visszaforrasztom akkor elvileg jó?
(pont fel is van töltve)

köszi.

Battlenet: Grimm#22690

(#48512) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Nem itt keresett valaki ilyet, mert most talán egész jó ára van. :B :K Rollei eGimbal G5 motoros stabilizátor, élőképes kijelzővel, 30k

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#48513) Jackal2 válasza tupacamaru (#48512) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez tényleg jó ár, mit tudunk erről a márkáról? Még sosem hallottam róla. Kompatibilitás?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48514) Peaceliker válasza Jackal2 (#48510) üzenetére


Peaceliker
őstag

mennyivel szebb így a repülés hogy nem játszol fc helyett stab módot :)
amúgy elég jó erősnek tűnik a kis szaros így videóról.

én meg repültem szobában dustx58 al :)
mondjuk az vicc, hogy ennek mennyivel jobb a képe :DDD vagy dvr ed ront ennyire sokat (nekem eachinepro dvr vette ezt fel asszem 640*480ba)?

amúgy rájöttem telemetria vesztés miért van ezzel a kis vacakkal. gyengék az akkuk és telemetria áll le elsőnek. persze hibás a lap, mert akkor lopták el az ötleteket amikor még a rossz stepup converter volt a leírásban, de ha lesz lelki erőm cserélem rajta az alkatrészt. amúgy telemetria része ijesztően sokat tud, volt, rpm, minden szar van rajta, de amúgy még current is.

tanács 1s akkura ami könnyű és elég combos de mégsem kerül annyiba mint egy 2s akku? :))

"Oh my Goa'uld!"

(#48515) Jackal2 válasza Peaceliker (#48514) üzenetére


Jackal2
senior tag

Megdöbbentő a különbség...Durva, de megoldottam, leszakadt róla az antenna, most van indok venni egy normálisat bele. Nem értem, miért nem bírja ha nekimegyek egy borona tárcsának ami acélból van:D

1S-ből nem tudom mekkora kell, én a Turnigy 35-70C-seket használtam(om) az XK X100-hoz, azok jók, de csak 260 mAh, szóval lehet pici lesz neked...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48516) Peaceliker válasza Jackal2 (#48515) üzenetére


Peaceliker
őstag

Így is kell ezt. :D

Annál nagyobb kell picit, igen. 450 a gyári, picit kisebb lehet jó lehet. De nézek majd vidiket mert vki tesztelt több félét vele asszem.

"Oh my Goa'uld!"

(#48517) varadigabor válasza Jackal2 (#48515) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én is az udvaron repültem ma, csak 5 collosal, itt is van minden féle mezőgazdasági gép :D
Akkor nem ismerek repkedni mikor apám itthon van az új traktorral :D

Kiraktam két kaput, muszáj a Hungaroring bajnokságra edzeni :D
Arra jön valaki?

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48518) vandor01 válasza varadigabor (#48517) üzenetére


vandor01
őstag

mit lehet tudni a hungarongi bajnoksagrol?
mikor lesz? stb..... van vmi honlapja?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48519) Jackal2


Jackal2
senior tag

Peaceliker ajánlása alapján vettem ezt a kamerát: LST S2. Teljesen jó, és az antenna végén ott a csati, de ezt minek hívják? Mini pigtail vagy mi?:D Tudja valaki? Ehhez kellene antenna mert úgyis lejön megint:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48520) Chal válasza Jackal2 (#48513) üzenetére


Chal
addikt

Néztem pár YT footaget, mert belelkesültem én is. De ez a termék valami gyalázat :) Hihetetlen hogy ilyen van. A videók legtöbbje olyan, hogy kézben szebben kitartottam volna a kamerát. Vannak elfogadható pillanatai, de ritkák, és igen lassú mozgás esetén csak. Szóval sajnos nem véletlenül ennyi az ára, de így is pont 29900Ft-al több mint amennyit ér :)

(#48521) kriszbon válasza Jackal2 (#48519) üzenetére


kriszbon
őstag

Azt ha jól tudom IPEX csatlakozónak hívják. :F
Én [ezt] az antennát akarom kipróbálni.

Azt azért én is szeretném tudni, hogy hol lehetne venni ilyen csatlakozót, amit utólag rá lehet forrasztani valahova. :F

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48522) kriszbon


kriszbon
őstag

Azt nem is mutattam hogy a kicsit durvább propokkal hogyan is néz ki a gép.
Nem mintha azok a 2 ágú propok annyira kutyák lennének, mert 5550-es. :D

Így meg a szelídebbekkel.

Arra azért kíváncsi leszek mikor tudom majd kipróbálni.
Nem baj de azért már indult a következő projekt, aminél 250-es vázhoz mérten megpróbálom minimalizálni a súlyt.
Jut eszembe, ennél sincs GPS+magneto, igaz minimális OSD van a PDB részéről.
Ajajaj.. most mi lesz velem hogy ezek nincsenek. :DDD
De ami késik nem múlik, mert csak 15g-al lenne nehezebb úgy a gép, és ezért szerintem nagyon is megfontolandó. :U

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48523) kriszbon


kriszbon
őstag

Ha esetleg érdekel valakit olcsón akciós [HAKRC BLHeli 30A ESC] akkor most tud venni.

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#48524) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#48488) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Nekem túl sötét a képe és/vagy kicsi a dinamika-tartománya.. Ha süt a nap és a gép mögött van, fasza, felhős időben határeset, de nappal szemben semmit nem látok a földből vele...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#48525) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Megoldottam...

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48526) molnigee


molnigee
aktív tag

4 motor 1 áráért :D
Biztos elírták, ki vállalja be?
FuriBee BR2306S Green Edition 2400KV 2 - 4S Brushless Motor 4pcs

Sőtt.. GB11.11Toys kuponnal csak 7$a szett :D

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48527) FingR86 válasza molnigee (#48526) üzenetére


FingR86
őstag

már nem elérhető, PC-ről nem teszi kosárba, app-ból pedig discontinued

[ Szerkesztve ]

(#48528) molnigee válasza FingR86 (#48527) üzenetére


molnigee
aktív tag

bakker, pedig már rendelni akartam :(

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48529) Peaceliker válasza molnigee (#48526) üzenetére


Peaceliker
őstag

Állítólag ritka silány cuccok, azt írták.

"Oh my Goa'uld!"

(#48530) FingR86 válasza molnigee (#48528) üzenetére


FingR86
őstag

nekem még sikerült betenni a kosárba, aztán mikor mentem tovább már üres lett.
aztán már be sem engedte tenni. :D

(#48531) vandor01


vandor01
őstag

Meg 5 oraig van akson: Leader-120 -> 77ejro!

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48532) lalapapa55


lalapapa55
csendes újonc

Sziasztok!
Kaptam egy csupa szárny repülőt(Sonicmodell AR Wing) gyárilag nincs benne FC,
az lenne a kérdésem,hogy érdemes-e beletenni,vagy csak magamnak okozok problémákat?

(#48533) twine


twine
addikt

Napi"drón"...vótmá'?

Követem a híreket hol tart a repülés, de ez most mégis új számomra, hogy polgári kereskedelmi forgalomban már kapható ilyesmi... :Y
Kva jó :C
csak azt a cca. 17 gurigát pöppet sokallom :( egyelőre biztos nem ilyennel ugrok ki a közértbe tejé' :DDD

(#48534) vandor01 válasza twine (#48533) üzenetére


vandor01
őstag

a dubaji rendoroknek semmi nem draga! :D [link]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#48535) lkristóf


lkristóf
senior tag

Sziasztok!
Megrendeltem első komolyabb drónomat: FuriBee DarkMax 220mm
Hozzá: Flysky FS-i6X 2.4GHz 10CH AFHDS 2A RC
Remélem jól döntöttem. :D

[ Szerkesztve ]

(#48536) molnigee válasza lkristóf (#48535) üzenetére


molnigee
aktív tag

Háááát, lehet nem 6S-en kellene kezdni :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#48537) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Végre megérkezett az F4-es mini cube donor a Lizardba, amiről azt gondoltam össze van dobva és csak a motorokat kell rászórni. 1 000 000 darabban érkezett :D Remélem holnap össze is tudom dobni.
Dinogy Mega Graphene 2.0 4S akkum végül 3S-re operáltam ma. Nem bíztam a 0V-ra merült cellában.
Ráadásul zárlatot is mértem rajta.
Amikor szétakartam forrasztani hibáztam... Függőlegesen tartottam a pákát és összezártam az egyik cella érintkezőjével, aminek hatására kicsi fehér füst szállott fel, de nem is volt pápaválasztás meghirdetve...
Szóval ez a kicsi füst után bepipult a nullás cella és felfújta magát, mint a béka :)
Leszakítottam a másik celláról és ment is ki a kőpadlóra. Gondoltam ott fújd ki bánatod!
De már más egyéb mutatvánnyal nem tudott szórakoztatni, így egy téglát rádobtam (többször).
Sajnálom a drága akkut, hogy ilyen megalázott 3S állapotba került.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48538) FingR86 válasza molnigee (#48526) üzenetére


FingR86
őstag

már be is lett árazva rendesen. csak egy 20assal csúszott el a dolog. 😀

(#48539) Jackal2 válasza vandor01 (#48531) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ez egy elképesztően jó gép, gondolkodom, hogy veszek még egyet, annyira.

XDead: megoldottam, levágtam egy tárggyal az antennát, szóval itt az idő egy normálisat venni rá:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48540) varadigabor


varadigabor
senior tag

Na meg jött ez a csodás Vtx.. Gondoltam leírásban ott van hogy van hozzá egy mmcx-sma kábel..meg free mmcs sma adapter.. De nincs... :D jó hogy az összes antennám Sma csatis :D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48541) Jackal2 válasza Chal (#48520) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jézusom, ilyen hitvány ez a Gimbal? CSak azért mert a Zhiyun Smooth ami 35.000, azt most teszteltem, és tök jó. Szoftveres kínjai voltak, de egyébként nagyon szépen stabilizál, jött velem kirándulni is, teljesen jó cucc annyiért. Lehet appal is nyomkodni, de valami bugerák van a töltöttségi mutatójával szoftveresen. Minden másban tök jó és belerakhatsz akció kamerát és telót is.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48542) Jackal2 válasza lkristóf (#48535) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jézus, 6 S elsőre?:DDD Mikor teszteled? Megnézném:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48543) varadigabor válasza vandor01 (#48518) üzenetére


varadigabor
senior tag

1/b Fpv hungaroring Kupa néven keres rá facebookon. Ingyenes, regisztrációhoz kötött.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48544) varadigabor válasza varadigabor (#48543) üzenetére


varadigabor
senior tag

Itt a link csak már sietni kell a jelentkezéssel.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#48545) Jackal2 válasza kriszbon (#48521) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jol nez ki. Ez csatira vajon ugyanaz?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#48546) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#48537) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha jött füst akkor az nem 0V volt ;) 0v nál már semmi nincs meg fel sem fújodik az fix. Akkor volt abban még valami élet ezek szerint.

"Oh my Goa'uld!"

(#48547) AMDaZERG_1 válasza Peaceliker (#48546) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

És ez zavart meg engem is, de leginkább az, hogy zárlatot mértem rajta mégis felfújódott. Mindegy, jobb a békesség.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#48548) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#48547) üzenetére


Peaceliker
őstag

Valszeg szakadás volt cellák között. De igen, jobb ha nincs ott meg már amúgy is tök mindegy :D

"Oh my Goa'uld!"

(#48549) elszabi


elszabi
tag

(#48550) kriszbon válasza Jackal2 (#48545) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem igen kép alapján, mert ebből én még nem láttam kisebbet meg nagyobbat. :F
Kapható [hasonló] antenna mint ami a kamerán van, egyébként ugyan ilyen csatlakozó van sok 2,4G-s antennán is.

Más.

Szerintetek ilyen kábelsaruval ideiglenesen ráköthetem az ESC-t?
Csak azért akarnám, hogy tovább tudjak közben lépni, és tudjak próbálgatni dolgokat, amíg várom hogy megjön a visszább linkelt olcsó 30A-os készlet. :F
Nem akarom még szétcseszni az érintkezőket forrasztással, főleg hogy nem is ezek kerülnek rá.

Szorosan illeszkedik a saru(persze szigetelném), és csak barbár módon ideiglenesen szigszalaggal fogatnám oda a vázhoz az ESC-t.
Motor felől meg amúgy is bedugós mint a motor kábele.
Ja ez ismét egy ZMR 250 vázas projekt lesz, "de még lepel van rajta". :D

A képen még szerepelnek csapágyak amik ma jöttek, majd kíváncsi leszek milyenek lesznek.
Walkeran akarom cserélni a DVR felvétel miatt, mert kevés a softmount, és lehet ez segíthet.

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.