Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47251) stefi81 válasza syler123 (#47250) üzenetére


stefi81
tag

Frsky-t kell venni :D

SPC90X fpv 26 dolcsiba egy dsm2 vevővel?

(#47252) Jackal2 válasza Baku (#47198) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezeket kézzel szoktál méregetni műszerek segítségével, szóval borítékolom, hogy nincs, de tévedjek:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47253) Jackal2 válasza popi1987 (#47229) üzenetére


Jackal2
senior tag

47 gramm
Cells: 2s-3s

Jó ajánlat:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47254) FingR86 válasza stefi81 (#47251) üzenetére


FingR86
őstag

én ezt vettem pontozva 16$-ért pár hete, ez 2S rendszerű.
Tiny QX90 90mm Wheelbase Racing Drone BNF - WITH DSM2 RECEIVER BLACK
még mindig várom h megérkezzen :D

(#47255) cd334


cd334
tag

Na ma sikeresen megtörtem a gépem, egy szerencsétlen mozdulatsor végén a földbe csapódott. :O
Lejet ezt javítani?

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#47256) Peaceliker válasza cd334 (#47255) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem hiszem. Nekem is így tört el 5 colos gépem... Jövő héten nálam az új váz :(

Szerk : össze gányolni lehet, de sztem első esésig lehet jó.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#47257) cd334


cd334
tag

Én is gyorsan rendeltem egy pótvázat. Lehet valami kis vékony fémlappal, plusz a törésbe injektált pillanatragasztóval megpróbálom gányolni, amíg az új váz meg nem jön.

Eladó drónos cuccaim: https://www.kwadmarket.hu/author/danielczigany/

(#47258) vandor01 válasza stefi81 (#47251) üzenetére


vandor01
őstag

na ja persze frsky-al 55ejro... :W
tegnapelott meg 75-ert q95-ot vehettunk..... :C
azert van icipicike kulonbseg......... :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47259) kriszbon válasza cd334 (#47257) üzenetére


kriszbon
őstag

[link] [link] :F :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#47260) vandor01 válasza FingR86 (#47254) üzenetére


vandor01
őstag

annyiert jo vetel volt.... occcoeee kiprobalhatod :DDD
nekem épitve darabja kb. 60 ejroban van....

vaz: kk100smart -6
board: eachine naze -8
receiver: XMplus -11
kamcsi: KK Q100 -16
motor: chaoli -11
aksi: -5
buzzer kabel csati propi posta etc: -5

persze ennel jopár fokkal erosebb tartosabb etc... :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47261) vandor01 válasza vandor01 (#47204) üzenetére


vandor01
őstag

FuriBee Q95 -> Ships between Oct 5 - Oct 7 :O

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47262) FingR86 válasza vandor01 (#47261) üzenetére


FingR86
őstag

mivel vmi ünnep van most náluk azt hiszem 8.áig, sztem addig felejtős minden.

(#47263) _X10Dead_ válasza Peaceliker (#47247) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Végig kellene nyomkodni a méreteket is!
az M-es a K100, az L-es a K110 az XL-es a K120 lehet... :)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47264) wazo


wazo
aktív tag

Sziasztok a taranis q7 most 104$ a gearbest-en szerintetek van esély hogy lesz olcsóbb is a közeljövőben vagy megvehetem ennyiért? Amúgy mi a különbség az EU és nem eu között? Hobbykingen árulják így is úgy is. Köszi

[ Szerkesztve ]

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#47265) Peaceliker válasza wazo (#47264) üzenetére


Peaceliker
őstag

EU ban valamelyik protokoll nincs és érzékenysége picit rosszabb. Fw cserével megoldható.

"Oh my Goa'uld!"

(#47266) wazo válasza Peaceliker (#47265) üzenetére


wazo
aktív tag

És mit veszitek ha nem a nagy tesot veszem?

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#47267) vandor01 válasza wazo (#47264) üzenetére


vandor01
őstag

en 2 honapja ennyiert vettem szinten GB +EU szallitas.....
ugynezki MOST ez a minimum ara! igaz jonnek az unnepek az akciok
na es tel is lesz? ha nem surgos? lehet kifogsz vmi jo ajanlatot kesobb?
pl paran vettuk VR D2-st 50$-ert mikor meg majdnem 100 volt :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47268) wazo válasza vandor01 (#47267) üzenetére


wazo
aktív tag

Igen a jó ajánlatra várok. Nem sürgős flysky van most. Szeretnék egy jó setupot összerakni tavaszra. Aksi gép táv.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#47269) mobbo


mobbo
senior tag

GB 100 pontot akar adni az összepréselt googles tartóért, az mennyit ér? vagy mire jó?

(#47270) _X10Dead_ válasza mobbo (#47269) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

2 dollár
50pont=1 USD

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47271) Teréz Atya válasza wazo (#47264) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

99 dolcsi nagyon akciósan. Mivel nincs kispórolva mint a flysky, nem hiszem h snap-up-on kívül 99 alá esne. Ha megéri neked a várakozást, akkor várd meg a black friday-t vagy a singles day-t, de nem hiszem h leesne az eksünöktől az arcod.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47272) _X10Dead_ válasza wazo (#47268) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

QX7Y2B
Tara
95USD

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47273) mobbo válasza _X10Dead_ (#47270) üzenetére


mobbo
senior tag

hát nem vitték túlzásba
:DDD

(#47274) Peaceliker válasza wazo (#47266) üzenetére


Peaceliker
őstag

Már hogy x9d hez képest? Asszem csak ház /akku/kijelző más

"Oh my Goa'uld!"

(#47275) wazo válasza _X10Dead_ (#47272) üzenetére


wazo
aktív tag

Köszönöm a kupont így magallt 100$ eu szállítással együtt. Megvettem

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#47276) vandor01


vandor01
őstag

maiDron :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47277) stefi81


stefi81
tag

Ma jött vagy 8 csomagom.
Közte a x220 és a furibee g180 68dollárba, jah és dpd hozta!

A g180-at szeretném életre kelteni de az usb csati külön érkezett.
Tudja valaki mit kell azzal kezdeni, hova kell dugni?

(#47278) vandor01


vandor01
őstag

az EU express-es lehetoseg szukult! vagy csak vmi "error" van folyamatban :F
pl a taranis Q7 most nem hozhato el EU-expressel de reggel meg ment... :F :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47279) FingR86 válasza vandor01 (#47278) üzenetére


FingR86
őstag

Gearbest topik #19634

vagy várnak most egy kicsit, míg a folyamatban lévők rendben eljutnak a rendelőkhöz, vagy az ünnepekre való tekintettel redukálták le, hogy ne halmozódjanak fel a rendelések. Így is rengetegen rinyálnak a csúszások miatt.

[ Szerkesztve ]

(#47280) vandor01 válasza FingR86 (#47279) üzenetére


vandor01
őstag

lehet a megkent VAM tiszt elmegy 2 het szabira? a ryanair pilotakkal :DD :DD :DD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47281) stefi81


stefi81
tag

Az x220 vezérlőn Cleanflight felirat van, akkor ezért nem látja a BF?
Hogy kell rá tenni a BF-et? Kell hozzá boot pin, ha igen az melyik?

(#47282) vandor01 válasza FingR86 (#47279) üzenetére


vandor01
őstag

raadasul Vasarnaptol elhuznak 1 het szabira! [kinai unnepek]
szoval jo esetben Oktober 9-en fog elindulni a furibee Q95!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47283) wazo válasza vandor01 (#47278) üzenetére


wazo
aktív tag

És tényleg egy órája még volt lásd fent. Lehet elfogyott az a raktár készlete ahonnan ezt a szállítást intézik.

acer liqid, sgs, sgs2, note, note2, sgs4, huawei p6, xiaomi mi3, lg g3, lumia 930, xiaomi mi4, redmi note 3 pro, redmi note 3pro (B20), redmi note 4 (B20)

(#47284) vandor01 válasza wazo (#47283) üzenetére


vandor01
őstag

latod.... lehet nem volt hulyeseg megvenni mint varni a bizonytalanra kockaztatva a trefa fizetesi lehetoseget :DDD mas termekeknel is valtozott.... van ahol nincs mar van ahol megdragult.... de lehet csak vmi 'bug' kerult a kodokba? vagy ez csak a munkaszunet elotti felkeszules? :F

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47285) stefi81 válasza stefi81 (#47281) üzenetére


stefi81
tag

Megvan a boot pin de viszont a gép szerintem nem telepíti fel a FC-t...
Milyen driver kell hozzá? A cc3d-vel jó volt eddig.

(#47286) stefi81 válasza stefi81 (#47285) üzenetére


stefi81
tag

Közben a hibás driver jó lett, de st32 usb még most sincs...

(#47287) FingR86 válasza stefi81 (#47281) üzenetére


FingR86
őstag

az én grasshopperemen vmi régebbi betaflight van, de látja a cleanflight is és a betaflight configurator is csak a CF-ből vmi régebbi kellett, de azt írta is hibaüziben.

meg ez a driver: CP210x USB to UART Bridge VCP Driver

forrás: 1. CleanFlight telepítése by Kopter Géza

[ Szerkesztve ]

(#47288) üszök válasza vandor01 (#47282) üzenetére


üszök
őstag

Lehet egyszerűen kivették a lehetőségek közül,mert az ugye 2 hét körül tudott. Na ha most veszel valamit akkor az k.b. annyi múlva fog elindulni. Így nem lesz annyi rinya,hogy hol a csomagom. Vagy csak az európai átcsomagolók is haza repültek az ünnepekre. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#47289) mobbo


mobbo
senior tag

2019-ig nem lesz magyar dróntörvény [link]

addig azt kellene elérni, hogy ház/ember mentes helyen 300 méter alatt bejelentés nélkül lehessen drónozni

(#47290) stefi81 válasza FingR86 (#47287) üzenetére


stefi81
tag

Felraktam több divert is, de végül egy Aurdino telepítés után látja!

(#47291) vandor01 válasza mobbo (#47289) üzenetére


vandor01
őstag

na es az EU-s tervekben mi van?
azert mas orszagok fostak az EU-s tervekre csak meghoztak a sajat dron szabalyozasukat amit persze ha majd kell 2019ben frissitenek EU komforra.... ahah... eddig tartott a farao forradalma.... idomul az EU-hoz kozben habzoszajjal bruxelezik.... :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47292) mobbo válasza vandor01 (#47291) üzenetére


mobbo
senior tag

nemtom, és nem is nagyon érdekel mi lesz 2019 után, mert addigra 20km hatótávú 200grammos drónok lesznek, engem az zavar hogy nem áll ki senki egy normális átmeneti szabályozásért, mindenki csak azt nézi hol lehet ebből pénzt beszedni

(#47293) stefi81 válasza stefi81 (#47290) üzenetére


stefi81
tag

x220 berepülve délután. Hát nagyon gáz az a kamera és a váz és az adó...

G180 szobában berepülve. Sokkal jobban tetszik, mert minőségebi szerintem. Van benne gyári MW osd (az usb kábelt csak átdugom a másik csatiba és mehet az osd szerkesztés ha az fc kész) és szerintem úgy jó a váz is ahogy van nagyon masszívnak látom. Adtak hozzá hármas és kettes légcsavart is. Nagyon örülök hogy megvettem ez a kis gépet főleg ennyiért.
Még az antennából is egy jó pagodát 2-es M.B. adtak, szóval igényesnek tűnik a szerkezet, de majd elválik.

(#47294) ezoltan válasza stefi81 (#47293) üzenetére


ezoltan
tag

Sajnos az enyémet fpv-ben nem volt még alkalmam kipróbálni,de azt több helyütt hallottam hogy a kamerát érdemes hamar cserélni,mondjuk Runcam 2-re,és akkor az osd hiánya is megoldódik egy füst alatt.
Váz ill. adó gondok alatt mit értesz?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#47295) koko 959


koko 959
csendes újonc

Üdv Urak!
Kérdésem lenne hozzátok. Bg eu raktárból rendeltem egy eken h9 kamerát akciós áron. Szállítási idő állítsuk szerint 5-7munkanap.Azota eltelt 3 x 7 nap s kamerának se híre se hamva. Mi ilyenkor a teendő. Azért vasaroltam eu raktárból hogy ne vamoljak. Köszönöm a segítséget.

(#47296) üszök válasza koko 959 (#47295) üzenetére


üszök
őstag

Hiba volt. A BG EU raktára egy kaki. Kínából hamarabb megjönnek néha cuccok mint onnan. Én nem is veszek semmit már onnét,mióta 3 hét alatt ért ide valami a nyár közepén. Meg fog jönni valszeg, B@sztasd kicsit őket mi van vele,meg a postán is megnézheted,mert emlékeim szerint sima levél volt amit rendeltem.
Nagy valószínűséggel a kamera Kínából is megjött volna gond nélkül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#47297) Sanyesz.


Sanyesz.
őstag

Urak! Az XK Alien X250 még ajánlott kategória? Első drónnak venném tesztelni, próbálgatni.
Avagy mi mást? :F

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

(#47298) Teréz Atya válasza koko 959 (#47295) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

írj rájuk minél hamarabb, mert aztán elmennek szünetre. cservice kukac banggood dot com

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47299) Teréz Atya válasza Sanyesz. (#47297) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Simnán jó kezdő gépnek. Bentre picit nagy, kintre, raktárba, tornaterembe OK.

Vagy keresel egy használt U807-et.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47300) Sanyesz. válasza Teréz Atya (#47299) üzenetére


Sanyesz.
őstag

Kösz. Kintre gondoltam.Ott kevésbé megy neki valaminek :B
A mode1 / mode2 verzió mit takar? Mi a különbség?

"Tiefe Brunnen muss man graben, wenn man klares Wasser will."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.