Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47801) KaiotEch válasza Peaceliker (#47795) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

T-Motor F20 1407-es képes 20A felett enni.

(#47802) #68079616


#68079616
törölt tag

Ez durva. Szinte már-már megható, ennyi segítőkész komment, nem is tudom, mikor és melyik fórumon tapasztaltam legutóbb ilyesmit, az emberek általában elküldenek a csudába, és elkezdenek egymással veszekedni... itt meg egyszerűen öröm feljönni a fórumba, és mindig releváns, új infókat írtok. Szóval nagyon szépen köszönöm az eddigi segítségeteket is! :C :R

Amúgy valamennyire igazatok van, mert tényleg főként igazolást szerettem volna a Walkera F150-hez, mert én is eltántorodtam tőle egy picit a külföldi fórumokat olvasgatva, viszont mindenképpen olyasmit szeretnék (elsődlegesen pontosabb repülni tanulás, és önszórakoztatás, mintsem kemény versenyzés végett), ami teljes mértékben működik viszonylag probléma mentesen úgy, ahogy kiveszem a dobozból. A barkácshoz gondolom, hogy előbb-utóbb hozzá kéne szokni, ha komolyan gondolom a dolgot, de előtte még szeretnék egy olyant, amin ha nem akarok, akkor egyáltalán nem kell módosítani semmit, mégis minden közel tökéletes.

Ilyen szempontból ha a Walkera F150-et nem is, de esetleg a F110-et nem ajánljátok 45.000 Ft-ért? Az annyiban tűnik jobb választásnak, hogy ugyanaz a kamera és antenna, csak kisebb méret, de cserébe nem műanyag az egész, elvileg jobban bírja az ütközéseket. Vagy van valami más ötletetek, ami a leírásomnak megfelelő?

(#47803) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Srácok Icsin E010-es 260mAh 45C akksikat próbálta már valaki? Van egy félszem azzal a 45C-vel kapcsolatosan, hogy osszam el 2-vel. :D

(#47804) FingR86 válasza KaiotEch (#47803) üzenetére


FingR86
őstag

itt ajánlva lettek ezek az akksik, talán tapasztalata is van velük: (#47447) vandor01

(#47805) Peaceliker válasza KaiotEch (#47801) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ahogy a bh mocijaim is, mégsem ég le. Ennek az oka burst terhelés tűrés. Amúgy Dark18a szabiban is az asszem 35a es fet van, mint a 25a es hglrc szabikon.

"Oh my Goa'uld!"

(#47806) stefi81


stefi81
tag

Ma vettem észre hogy elhagytam egy motorom tengelyének a végéről azt a rögzítőt ami egy nútba megy bele.
Hol kapok olyat sos és mi annak a pontos neve? Az első képen nincs a másodikon van. Remélem érthető mit keresek.

(#47807) FingR86 válasza stefi81 (#47806) üzenetére


FingR86
őstag

a seeger (zéger) gyűrűre gondolsz?

(#47808) vandor01 válasza stefi81 (#47806) üzenetére


vandor01
őstag

1-2 hete volt tema by Jackal C-clips keress ra!

azok az alatetek sima lapos vagy esetleg rugos?
ha csak 2db van hasznalatban nem artana ha rugos lenne!
mert legkozelebb a mocit is elhagyod :D :DDD

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47809) stefi81 válasza FingR86 (#47807) üzenetére


stefi81
tag

Igen az a zéger gyűrűre vagy C-CLIPS.
Köszi.

Rugós alátét van alatta meg jó hosszú csavarok.

(#47810) virbo válasza KaiotEch (#47803) üzenetére


virbo
csendes tag

Én E011-hez vettem ha jól emlékszem 240-est. Ugyanez a fekete, most vagy 50 vagy 45C-s.
Nem tudom azt mondni hogy hűde nagy difi van a gyári akksihoz képest, mert szerintem pont ugyanolyan.

Szóval lehet osztani vagy hárommal. :D

(#47811) rokarudi


rokarudi
aktív tag

Juhúú, elindult a kis Furibee Q95 a GB-ről és szerencsére nem lett holland posta az EU express-ből, hanem rendes DPDUK1 :C

(#47812) varadigabor


varadigabor
senior tag

Miután kedves Peaceliker jól beparáztatott (lehet facebookon vagy itt már nem emlékszem) hogy a Dubai vagy milyen szettben klón Emax motorok lesznek. Ma megjőtt és sztem nem azok. Ilyen cuki kis dobozban vannak és van kód amivel lehetne ellenőrizni, amit fogalmam sincs hol kell :D Nem azt mondom hogy csúcs kategóriás szett de egész jó.Lehet tartaléknak meg is építem. A váz is 110 gramm zacskóval és mindennel együtt.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47813) FingR86 válasza varadigabor (#47812) üzenetére


FingR86
őstag

én emlékszek, itt mondta 😀

(#47814) vandor01 válasza varadigabor (#47812) üzenetére


vandor01
őstag

de akkkooo olom es booodooogsaag? :F
ez akcioban is volt vagy 80dezso! trefamentesen erkezett vagy EU-expressel?

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47815) _X10Dead_ válasza KaiotEch (#47803) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

A C-ket mindig osztani kell sokkal, de ettől függetlenül ezek nem rossz akkuk szvsz. Ebben a méretben ez nem azt jelenti, hogy ettől megtáltosodik a gép, csak azt, hogy a brown-outra hajlamos gépek érezhetően később esnek le vele, mint a standard-akkukkal (Eachine X73 ftl!)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47816) varadigabor válasza vandor01 (#47814) üzenetére


varadigabor
senior tag

72 dollár volt eu expressel. olyan 19ezer ft kb. Banggodon 54 dollár a 4 motor, van váz meg 4 esc pdb, fc. Ennyiért szerintem nem volt drága.

Van a motorokhoz ilyen réz hézagoló gyűrű mindegyikhez 4 db, nem kell azt se rendelnem:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47817) jercsi válasza mobbo (#47782) üzenetére


jercsi
tag

az a bajom hogy gyárilag 4km es távot ír a gépsasnak , de messze van tőle

(#47818) KaiotEch válasza _X10Dead_ (#47815) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

A másik amiket nézegettem azok a hosszúkás HV-ok, de azok csak 30C-sek, legalábbis az van ráírva.

(#47819) Peaceliker válasza FingR86 (#47813) üzenetére


Peaceliker
őstag

Én ahol csak tehetem rénisztgetek :D

"Oh my Goa'uld!"

(#47820) varadigabor válasza Peaceliker (#47819) üzenetére


varadigabor
senior tag

Én is megtudlak rémiszteni , tudom mi a kriptonitod :D a grammok :U

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47821) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#47815) üzenetére


Jackal2
senior tag

Tervezem, hogy ha megjött az über töltőm, akkor elkezdek egy akkumulátor naplót vezetni belső ellenállásokkal és hasonlókkal, és megnézzük, hogy hosszabb távon milyen különbség alakul ki.

Más: SEGÍTSÉG kellene, DJI Spark tulajoktól:

"Kezdő vagyok, s megérkezett a DJI sparkom
Nem tudom használni frissítéseket kér. Elméletileg megcsinálta
Még azonban mindig valami nem jó a firmwareval
Nem találok normális leírást
Videót ami közérthető
Tudnál segíteni?
Vagy Kecskeméten esetleg valaki akiért hozzá?"

Ehhez tud valaki hozzáfűzni valamit?

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47822) stefi81


stefi81
tag

Ma mentem egy tesztet a XM+ vevővel (egy antennával mert a másik leszakadt) meg a immerson 600mw-al.
Telefonnal mértem le gps-el, mert a térkép mérő csal szerintem és 760m-t mentem mert nem mertem tovább menni a terep miatt. Szóval a XM+ nagyon ajánlott vevő. Nem gondoltam hogy 1.2g és olyan pici ennyit tudjon!
Jah és a immerson is tudja a dolgát, az meg picit nagy már.

(#47823) molnigee


molnigee
aktív tag

Sziasztok itt az igért videó a lizard95-ről, itt már vannak loopok, flippek, rollok, fák meg minden, nekem ez után fülig ért a szám, nagyon állat vele csapatni :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#47824) ezoltan válasza molnigee (#47823) üzenetére


ezoltan
tag

Állati jól nyomod Gábor.
Nem gondoltam hogy így megy a kis Lizi,van power dögivel,az látszik!
Baromi agilis kis gép,pattog ide-oda mint egy gumilabda,nem sodródik,szinte súlytalannak tűnik a viselkedése alapján.

Apropó,láma kérdés: a Wizardon (és úgy általában),nem káros valamire nézve,hogy a némileg vaskosabb üzemidő reményében (meg minek menjen,ha egyelőre nem használom)esetleg kihúznám a kamerát,ill. az fpv adót?
Nyilván addig,míg szemüveg hiányában LOS üzemmód van.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#47825) molnigee válasza ezoltan (#47824) üzenetére


molnigee
aktív tag

Súlytalan is, igazából egyáltalán nem nyomtam neki agresszívan, annyira még nem ismerem.
Plusz ezek még a gyári kis C értékű aksik, kiváncsi vagyok a híres GNB 80/160C-vel mit tud majd :D
Mondjuk az vicc hogy elindulok és már 11.1V :D

Ha nem kell fpv cam meg adó, kihúzhatod, sőtt én le is szedném, két dologgal kevesebb sérülési pont., illetve antenna se kell akkor rá, szóval 3 cuccod biztonságban van :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#47826) ezoltan válasza molnigee (#47825) üzenetére


ezoltan
tag

Köszi,akkor kiiktatom őket míg lesz szemüveg.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#47827) Jackal2 válasza stefi81 (#47822) üzenetére


Jackal2
senior tag

Én is azt használom, azért a Taranis elég fasza vevőket gyárt. Egy baj van vele, hogy egyik normális vevőjüket sem lehet felszerelni spacerre. Ez nagy baj, mert elég kellemetlen beragasztani/felfogatni bárhova.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47828) Peaceliker válasza Jackal2 (#47827) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mert milyen vevő az amit lehet gyárilag? Amúgy 3d nyomi terv meg tuti van hozzá.

"Oh my Goa'uld!"

(#47829) mobbo válasza Jackal2 (#47821) üzenetére


mobbo
senior tag

frissíteni kell az akkut is
[link]

(#47830) mobbo válasza jercsi (#47817) üzenetére


mobbo
senior tag

amerikában 4km
európában 500m

[link]
Max Transmission Distance
FCC Compliant: 2.5 mi (4 km)
CE Compliant: 0.3 mi (500m)
(Unobstructed, free of interference)

(#47831) varadigabor


varadigabor
senior tag

Kicseréltem az FC-t , végre van Usb-m:D MPU6500 gyro van benne, elég rosszul repült alap pidekkel... Állítgattam és elkezdet oscilálni yaw irányba. Tipikusan ahogy a V-tail 210 is csinálta így rángatott..

Soft mountoltam motorokat, Fc az eleve úgy lett felrakva. .De propot úgy utálok cserélni mert nincs fogom..(már rendeltem). Az a szett volt rajta amivel kb 10x le crasheltem.. De annak a cseréjével kellett volna kezdeni, a gép hangja is simább lett, pedig nem nézetek ki rossznak a propok. Mintha jobban repülne mint a régi FC-vel, Dynamic Notch Filtert bekapcsoltam.

D set point transition, meg a D set point weightet akarom kipróbálni ha lesz időm hogy azzal miben változik.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47832) vandor01


vandor01
őstag

megjottek a piros KK.s motorok KV8500! délutan mehet a tesztreptetes :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47833) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Levittem végre a Lizard95 -öt a parkba... (legyen tánc a parkbaa) :)
Miután csak három akkum van nem volt lehetőségem az egész területet lekaszálni :D
Kipróbáltam az AIR módot... alacsony repüléshez nekem túl durva volt :D
Horizontban egész jól irányítható ez a kis mocsok :D
Ezzel valamivel bátrabb voltam, mint az x220s -el, annak ellenére, hogy ez is tartogat magában energiákat...
Kis vadállat :D Azt megtanultam, hogy bizony leszálló kell neki, mert füvön le-felszállni, hát így néz ki utána

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#47834) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#47833) üzenetére


varadigabor
senior tag

Air móddal mi bajod? az csak annyi hogy nem állnak le a propok, mindig forognak egy kicsit. Alacsonyan repülsz ne nyomd neki annyira :D

Fűvel vigyázz ne hogy zárlatot kapjon valami:D
Hullám papírt , vagy kocsi lábtaposó gumit szoktak kivinni , én általában elfelejtem és tépkedem a füvet felszállás előtt :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47835) AMDaZERG_1 válasza varadigabor (#47834) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

ACRO volt az az AIR :D

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#47836) varadigabor válasza AMDaZERG_1 (#47835) üzenetére


varadigabor
senior tag

Érdemes átszokni,pár aksi és jó lesz, nem bántam meg hogy átváltottam :D Paráztam pedig rendesen:D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47837) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Lehet volt már a kérdés de nem találtam rá választ, ha valakit esetleg felzaklatnék vele, előre bocsánat.

Banggoodról szeretnék rendelni egy wizzard 220 szettet, akkuval meg mindennel, és a kérdésem az lenne, hogy mennyi esély van rá, hogy megfogják a vámon?
Csak mert nincs kedvem még ráfizetni a gatyámat is, hogy tényleg az enyém legyen.
Előre is köszi.

(#47838) Peaceliker válasza csakszabi (#47837) üzenetére


Peaceliker
őstag

Esélyes. Mondjuk most megint jött át pár kollégának ez - az, de nekem idén már nagyobb csomagokat fogják. Drága posta mellé van bizti, sztem megéri mert 5-8 nap alatt itt is van és rizikó mentes.

"Oh my Goa'uld!"

(#47839) varadigabor válasza csakszabi (#47837) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nagy rá az esély, nekem a sima gépet megfogták akku és táv nélkül.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47840) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Azt olvastam pár helyen, hogy ha direct mail-el rendelek akkor nem fogják meg, mert ugye EU-n belülről érkezik, UK vagy NL.
Vagyis nem közvetlenül de ugye onnan küldik tovább.
Nem tudom ebben mennyire van igazság.

(#47841) Peaceliker válasza csakszabi (#47840) üzenetére


Peaceliker
őstag

Semmi. Leginkább nl post cuccokat tartják fel sokáig meg nekem azokat vámoták meg.

"Oh my Goa'uld!"

(#47842) molnigee válasza Peaceliker (#47841) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nl postán nekem semmit nem vamoltak még meg :)
Van voltam lizard95el parkban, sok sok fa között, brutális jó, alacsonyan repülni nagyon könnyű vele :)
Csak ajánlani tudom (a hibái ellenére), iszonyat fun faktor, legalábbis nekem :)
Tolok majd dvr-t.
Ja és acro, csak az acro. Xd

--> http://dronearena.hu/ <--

(#47843) varadigabor válasza csakszabi (#47840) üzenetére


varadigabor
senior tag

Gearbesten is vannak jó gépek és ott van áfa mentes posta

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47844) csakszabi válasza varadigabor (#47843) üzenetére


csakszabi
csendes tag

Hát igen néztem de nekem a wizzard 220 tetszett formára is meg teljesítményre is, és gearbesten nem találtam hasonlót sajnos :(

(#47845) Jackal2 válasza Peaceliker (#47828) üzenetére


Jackal2
senior tag

X6B-t pl. lehet. Ez az egyetlen szívfájdalmam, de a VTX gyárók is rászoktak már, lásd Unify Pro lapka.

Csakszabi: sanszos, de ugye amikor beadod a papírokat, azért lehet próbálkozni.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47846) Jackal2 válasza vandor01 (#47832) üzenetére


Jackal2
senior tag

Üzemidő 2 perc:P

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47847) vandor01 válasza Jackal2 (#47846) üzenetére


vandor01
őstag

jaja.... minus 1perc! ha nem kuldom! :W
350-es 2S aksival a gyari moci/proppal 3-4 perc!
piros moci kisebb proppal 2-3 perc..... de a hangja? mintha vmi "nagy" lenne :D
esetleg raprobalom a 2435 4lev helyett a gyarit 2840 3lev-et. :F
es jonnek majd nagyobb aksik.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47848) csakszabi


csakszabi
csendes tag

Egyébként mit ajánlotok kezdésre inkább?
Rendeljem külön és építsem magamnak, vagy megfelel első gépnek egy előre összerakott?
200 körül, vagy annál nagyobbra gondoltam, nem vonzzanak annyira a mini quadok.

(#47849) #68079616


#68079616
törölt tag

Átgondoltam a dolgaimat, és arra jutottam, hogy a mavic mellé első versenydrónnak inkább olyant választok, ami még ha drágább is, de semmi bütykölést nem igényel. Szóval a két versenyző:
Walkera Rodeo 150 (75.000 Ft) és a Walkera Rodeo 110 (50.000 Ft). A Rodeo 110 felé hajlok, az újabb, és azt mondják, hogy stabilabb a jeladója, illetve sokkalta erőteljesebben bírja az ütéseket.

Szerintetek melyikkel járnék jobban?

Illetve ezekhez tökéletesen passzol az Eachine EV800? Vagy tudásilag érdemes lenne valami olcsóbbat/drágábbat venni hozzá?(illetve sokat dob rajta, ha az EV800D-t veszem? Azzal érezhetően stabilabb, tisztább képet kapok?)

(#47850) Peaceliker válasza vandor01 (#47832) üzenetére


Peaceliker
őstag

Milyen mocik ezek pontosan?

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.