Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47051) Teréz Atya válasza Nand708 (#47050) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A KK AIO kamerája és az Eachine 600TVL micro cam egy és ugyan az. Van mindkettő, az utolsó légypiszokig megegyeznek.
Na, ez utóbbi van a LopakoDrónon + VTX03 200mW-on.
Az élőkép sokkal jobb, nincs annyi levágva az aljából és a tetejéből, de egy Eachine DVR-től mit várhatunk? :)

A HS1177 a héten lesz talán beépítve. Ez CCD, ami sokkal jobb színeket, de leginkább sokkal, de sokkal jobb dinamikát jelent. Ja, meg kisebb a FOV.
Az a mikro kamera szerintem túl széles FOV-al rendelkezik a Z-84-hez. Amikor már csak nem csak véletlenül fog menni az irányítása acroban megy be helyette egy jobb kamera.

Swift 1-ben nemtom van-e voltage detect az OSD-ben, de a 2-ben biztos h van.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47052) stefi81


stefi81
tag

Nem tudom hogy ez jó ár vagy sem vagy jó motor, de eu-s és ingyen posta, ha valakinek sos kell.

(#47053) varadigabor válasza Peaceliker (#47047) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ráadásul lassú is.... Inkább csak drága cuccra kérek trackinget mert sokkal lassabb. PayPal meg csak fizet ha nem jön meg..

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47054) KaiotEch válasza stefi81 (#47052) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Igazából azt nem tudom már nagyon elképzelni, hogy ki az a fakír(akinek nem az első tanuló gépe) aki még brushed motorokat vesz. :D

(#47055) vandor01 válasza KaiotEch (#47054) üzenetére


vandor01
őstag

en meg veszek.... igaz mar csak 2S-t :DDD :DDD

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47056) vandor01


vandor01
őstag

SORBO testem kiertekelese…
6db fulra toltott SORBO AA-t dobtam a taranis Q7 be.
2db az uzemeles 2-ik oraja utan lekapcsolt a TAV azonnal leallt
A tovabbiakban sima cerkakat tettem a TAV ba…
A 4-ik ora utan szep sorban 1-enkent estek ki a SORBOK!
Az 5ik ora utan mar csak 1 SORBO volt a talpon 1,5V-al….

Ezekutan jott a toltes teszt….
A meg uzemelo SORBO 225mah-t nyelt be
Szova ha gyari inputra megadott 500-at (5V-en) vesszuk
Akkor ez a SORBO 5 ora uzemeles utan meg mindig tobb mint “felig” volt
A tovabbi toltesek a kieses sorrendjeben hoztak az 500 koruli erteket

2-225
4-478
5-489
1-493
3-501
6-504

Az a kulonbseg viszonya erdekes hogy:
a 2 orat teljesitett bemeneti 478mah
VS
a 4orat teljesitett bemeneti 493/504mah

DE nem csodalkozom semmin ez kiinnnyyyaaaiiiii….
meg amivel mertem es toltottem az is made in china..... :W
Termeszetesen ujra neki futok a tesztnek :DDD
Hatha ez csak egy gyenge bemutatkozo volt :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47057) FingR86 válasza KaiotEch (#47054) üzenetére


FingR86
őstag

a szobában is kell vmivel játszani, hiszen jön a tél :D [link]

(#47058) stefi81 válasza vandor01 (#47055) üzenetére


stefi81
tag

Ezek 2s mocik

(#47059) vandor01 válasza stefi81 (#47058) üzenetére


vandor01
őstag

melyikek? :F :F :F mert azok csak 1S :O 5.3 ejroert :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47060) stefi81 válasza vandor01 (#47059) üzenetére


stefi81
tag

Itt 2s nek hirdetik és szerintem ez ua.

(#47061) Peaceliker válasza stefi81 (#47060) üzenetére


Peaceliker
őstag

HKs az 1s,volt nekem is. Hacsak nem két felé motor pakkjuk van. Legtöbb 1 volt, ami 1s

"Oh my Goa'uld!"

(#47062) david335 válasza Peaceliker (#47031) üzenetére


david335
tag

Köszi megnézem:)
Update: Ez micsoda? :OKüldemény kiválasztása hatósági eljárásra, postai árubejelentés / Under postal customs procedure

[ Szerkesztve ]

(#47063) tupacamaru válasza david335 (#47062) üzenetére


tupacamaru
veterán

Ez lett a neve ennek: Vámköteles küldemény NAV regisztráció

Már ha ez volt a kérdés....

A Vámkezelési indítvány NAV részére elküldve pedig Hatósági eljárás kezdeményezésé-re változott.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#47064) Peaceliker válasza david335 (#47062) üzenetére


Peaceliker
őstag

Vám sajna. Nekem is tuti ez lesz, mert 1 hete lassan hogy bejött és azóta semmilyen mozgás... Csak az bosszant, hogy freeship bg ről és ezzel a retek kamu EU postával küldik...és ahelyett hogy segítene csak árt...

"Oh my Goa'uld!"

(#47065) stefi81


stefi81
tag

Tudna valaki segíteni?
Adott egy kds cc3d-al szerelve és benne valami osd. Op-val működött rendesen, érzékelte az armolást, de BF 3.1.6 alatt nem akar menni és idegesít a sok villogás.
Próbáltam az msp-t uart3-on bekapcsolni majd a smarportot is, de semmi.
Bootol a gép

(#47066) Peaceliker válasza stefi81 (#47065) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ahogy olvastam osd fw csere nélkül esélytelen.

"Oh my Goa'uld!"

(#47067) Baku válasza KaiotEch (#47054) üzenetére


Baku
aktív tag

Küldjek képet???? :DD

(#47068) mobbo


mobbo
senior tag

kipróbáltam ma oculus rift, sokkal jobb a kép mint a dji goggles-nek
és szemüveg nélkül is éles (mármint dioptria), mindenféle variálás nélkül
:U

(#47069) mobbo


mobbo
senior tag

index cikk a hüje drónozós helyzetről [link]

(#47070) grimm2015 válasza mobbo (#47069) üzenetére


grimm2015
senior tag

Még mindig ott tartunk, hogy sehol, az összes előrehaladás annyi, hogy már a "saját birtokodon sem reptethetsz". És a rendőr "öntörvényűen" megbüntethet. Egyik szavukkal ütik le a másikat...
"Buta mint a főd" az összes...

Battlenet: Grimm#22690

(#47071) varadigabor


varadigabor
senior tag

Ma kicseréltem életem első motor csapágyát, baromi nehéz kézzel le húzni a harangot. Fel kelett csavarozni a motort egy karra hogy leszedjem. Kiűtni se egyszerű a csapágyat. Satu padon meg támasztottam a motort mert kézben ahogy Project blue falcon csinálta úgy nem ment.Jó nagyot rá kell ütni :)) A tekercsek felől pedig elkopott flex korongot rá raktam, mert pont ráment, satuban így jól meglehett támasztani.
Zégert elhagytam, postás pedig még nemhozta,egyenlőre az nincs :D Szépen forog :D Nem banggoodos csapágyat használtam mert az drága. Ebayről rendeltem, 693zz néven kell keresni.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47072) Peaceliker válasza varadigabor (#47071) üzenetére


Peaceliker
őstag

Aszondjak ezek az olcsó vacak csapágyat annyit bírnak mint amennyi idő beépíteni kb... Nejem jött olyan csapágy ami már újonnan csúnyán lógott.. Szal lehet benne vmi.

"Oh my Goa'uld!"

(#47073) varadigabor válasza Peaceliker (#47072) üzenetére


varadigabor
senior tag

Majd kiderül. Ugyan úgy néz ki külsőre mint az eredeti, rendeltem másik fajtát is. Drágább de valami jobb acélból van. Nem tudom pontosan melyik jött meg.. kép alapján az olcsóbb. Eladó neve nincs a borítékon.. Kíváncsi vagyok, most még nem lóg:D

Azért drágálltam az eredetit, mert 4 dollár a kettő. Komplett motor meg 8 dollárért vettem.

1 dollár/ 10db azért már nem akartam venni:D

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47075) Minstrel válasza #41133696 (#47074) üzenetére


Minstrel
senior tag

5 hozzászólással előtted volt linkelve..

(#47076) #41133696 válasza Minstrel (#47075) üzenetére


#41133696
törölt tag

Bocs, nem láttam, de olyan parázsvita nem alakult ki belőle :D

Viszont az lejön a cikkből, hogy ezek szerint felszállásonként 3000 Ft 30 napra előre bejelentve, úri muri...

(#47077) syler123 válasza varadigabor (#47073) üzenetére


syler123
veterán

Milyen motorhoz vetted, mibe passzol? Nekem is lenne egy pár motor, amiben még megérne csapágyat cserélni, pláne ha csak ennyibe kerül.

(#47078) stefi81


stefi81
tag

Meg szabad venni ezt az aksit?
Van valakinek tapasztalata vele?

(#47079) Teréz Atya válasza stefi81 (#47078) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Persze, meg szabad. Feltéve ha nem drónra akarod kötni. :P

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47080) Peaceliker válasza stefi81 (#47078) üzenetére


Peaceliker
őstag

Olyan 1300as lehet zop ból kiindulva :D

"Oh my Goa'uld!"

(#47081) varadigabor válasza syler123 (#47077) üzenetére


varadigabor
senior tag

Emax rs2205, kitudja meddig bírja,remélem sokáig :DMeg kell mérni a csapágyát.

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47082) stefi81


stefi81
tag

Igen közben és is utánnanéztem és tényleg se a kapacitás és főleg a C érték ami nincs meg, ami pont kellene a drónhoz.
Mit tudnátok ajánlani kezdő 4s aksinak?
Ezt is néztem még, de ez sem lehet valami jó gondolom.

(#47083) Teréz Atya válasza stefi81 (#47082) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

LiHV - max 50 töltés aztán dobhatod el. ;)

Giant Power Dinogy 65C - nagyon sokat bír
Infinity Graphene 70C - kicsit kényesebb, de több áramot tud

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47084) molnigee válasza stefi81 (#47078) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nem foglak rábeszélni, de én pl 1300as 3s ZOP-t vettem annó a falcon 180, és a mai napig használom, azaz már másfél éves. puffadva nincs egyáltalán, de igaz hogy már 2 perc után 11.1, onnan még megy 1 percet :)
Versenyen is repültem vele múltkor, ugyanolyat időt tudtam mint a 4S-el, de ez nyilván nem az aksi miatt van :D
Sok rosszat hallani a zopról és biztos igazak is, de nekem nem volt gondom velük.
Ellenben az RTF aksik már félév év kínzás után puffadnak...

A dinogy 4s 65c-re dobok egy pluszt én is, mert az is másfél éves, és ugyanolyan atom lapos mint új korában...

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#47085) stefi81


stefi81
tag

Köszi mindenkinek a jó tanácsokat!

Azt hiszem egy olcsóbb kategóriában legyen az egy aksi, ott nagy eltérések vannak egy szérián belül is.
Nyilván a 2x 3x annyiba kerülő aksinál megtehetik, hogy a gyengébb példányú aksit nem adják el ami nem sikerült olyan jóra a gyártósoron. (pláne az ellenőrzést is megengedheti abból az árból)

Találtam egy jó aksi teszt oldalt.
Ezek alapján lehet osztani szorozni, a tartósság meg majd kiderült 100 töltés után...

(#47086) Peaceliker válasza Teréz Atya (#47083) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt hallottam hogy nem bírnak sok ciklust. Kíváncsi leszek. Mert egyébként eszméletlen jó akkuk.

"Oh my Goa'uld!"

(#47087) Teréz Atya válasza Peaceliker (#47086) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Hát versenyzésre nagyon jók, de mindenki arról számol be h relatíve kevés ciklus után mehetnek a kukába.

Attól még h a Forma 1-es autókban pár verseny után motort cserélnek, ha lesz autóm, pláne utcai sportkocsim, abban nem akarnék motort cseréltetni pár tízezer kilométerenként. Aki meg igen, az vesz egy RX-8-at. :D

Meh, kéne már kocsit vennem, csak félek h nem bírnám ki h azt is elkezdjem bütykölni, arra meg már tényleg se időm se pénzem! :O

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47088) Peaceliker válasza Teréz Atya (#47087) üzenetére


Peaceliker
őstag

Mondjuk versenyen kap olyat amit tőlem /tőlünk nem :) így lehet (sőt biztos) jobban bírja majd kicsit. Amúgy nálam 100 ciklus olyan lassan menne bele egy jobb akkuba hogy addigra megdöglik :D
Meg ez most olyan olcsó, hogy kapok 2db ot 1 árában. Ha összejön a matek én rendelek még 4et

"Oh my Goa'uld!"

(#47089) Teréz Atya válasza Peaceliker (#47088) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Ok, benne vagyok, mert abban mindig benne vagyok ha nem az én pénzemen kísérleteznek. ;]

Plz. csinálj nyélgáz teszteket valami éhesebb géppel.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47090) Peaceliker válasza Teréz Atya (#47089) üzenetére


Peaceliker
őstag

De kéne osd hogy lássam mizu.

"Oh my Goa'uld!"

(#47091) stefi81 válasza Peaceliker (#47088) üzenetére


stefi81
tag

Közben nézelődtem és találtam egy jó aksit, amiről még teszt is van és tudja azt amit kell és az ára sincs aranyárban.
Teszt

(#47092) molnigee


molnigee
aktív tag

Olyan ismerős ez a váz :D
Nektek is?
----
Mindenki felregelt már a játékunkra? Örülnlék ha valaki innen a fórumról vinné el az egyik ajándékot ;)

--> http://dronearena.hu/ <--

(#47093) varadigabor válasza molnigee (#47092) üzenetére


varadigabor
senior tag

Ez az eredeti erről másolták :D

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47094) kriszbon válasza molnigee (#47092) üzenetére


kriszbon
őstag

Hmm.. nem is tudom az eleje az ismerős, de a többi része az eléggé másmilyen. :D
Ja és csak feleannyiba kerül. :U
Megmondom nekem tetszik ez is, ha 50%-al levinnék az árát vennék is. :DDD

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#47095) vandor01 válasza vandor01 (#47016) üzenetére


vandor01
őstag

megoldodott a SORBO rejtej.... valoszinuleg az Ali-rol rendelt 2db aksi "occo gyarihibasak" vagy vmi masolt szarok? :DDD termék es eladó is eltunt :F szoval naponta 80-100mah merulnek/kisulnek maguktol.... normal esetben egy feltoltott SORBO 24h utan ujratoltes eseten 1-3 perc mulva lekapcsol belemegy max 2mah.... nos ebbe a kettobe 80-100mah szaladt bele 20-25 perc toltes utan kapcsoltak le..... ezert fossak el magukat ido elott.... most már lehet kapni a BG-en rendelek onnet kettot.... de ennyi zsetonert mar vmi 2200-as 3S lipo is belefer :D

[ Szerkesztve ]

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47096) dish17


dish17
csendes tag

Sziasztok!

Nincs valakinek friss infója Dji regisztráció ügyében? Van esetleg valaki aki tudott regisztrálni mostanában? Illetve aki nem tud azoknál nem lehet, hogy az eszköz a hibás? Úgy értem, hogy nem épp tiszta forrásból származik..

(#47097) stefi81


stefi81
tag

Mielőtt valaki megvenné az EV100-at érdemes ez megnézni!

(#47098) Jackal2 válasza Peaceliker (#47088) üzenetére


Jackal2
senior tag

Ezzel kapcsolatban jutott eszembe, hogy vannak akksik amik 15-20 töltést bírnak, direkt versenyre. Stabil 5 C-vel töltheted, és egy 2 napos versenyhétvége alatt kuka. Asszem 40-50 USD volt. mikor legutóbb néztem. De hát a Forma 1 is drága:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47099) Allien


Allien
veterán

HK-n Quanum Cyclops V2 FPV Goggle akciós, EU raktár, free shippingel €43.72.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47100) vandor01 válasza stefi81 (#47097) üzenetére


vandor01
őstag

jo szemcsi ez... :DDD
ugyis jon a tel jo lesz egy nagy nappaliban felvagni a cimbik elott :D :D

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.