Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#47551) wyattthoearp válasza PNP (#47543) üzenetére


wyattthoearp
aktív tag

Köszönöm, még nem tudtam dönteni, hogy melyiket vegyem a q7-et vagy az x9d specialt.

[ Szerkesztve ]

(#47552) stefi81


stefi81
tag

Sikerült BLheliben a elcseszett szabikat életre kelteni. Közben jött kinkong 5051 csavar és 4s aksival nagyon durván megy, de elég jól melegszik a moci.
Elvileg Racerstar 2205 BR2205 2300KV moci van rajta, csak dx2205 néven.
Szerintetek ne kínozzam 4s-el meg ezzel a csavarral?

Egyébként nagyon tetszik mert dinamikusabb és halkabb, meg nem olyan gyenge hajlékony mint a kk 5040 ami szereléskor szinte vágja a kezem annyira vékony anyag.

(#47553) david335 válasza AMDaZERG_1 (#45906) üzenetére


david335
tag

Nekem most jött meg:) Nekem is lenne pár kérdésem:D FC flash-nél bekell vmit rövidzárba kötni, hogy lehessen flash-elni?

(#47554) stefi81 válasza stefi81 (#47552) üzenetére


stefi81
tag

294g-ra hízott ezzel a masszív csavarokkal.

(#47555) Teréz Atya válasza Teréz Atya (#47368) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

A jóélet, az utolsó hsz-em szept 30-án volt! Tudtam, hogy időgyilkos lesz az új melóm, nade ennyire???

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47556) varadigabor válasza Teréz Atya (#47555) üzenetére


varadigabor
senior tag

S800 repül már?
Enyém igy áll.. Össze van csak ragasztva kb...

[ Szerkesztve ]

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47557) Teréz Atya válasza david335 (#47553) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Na, most van egy kemény fél órám, és épp mákod van mert most publikálom a Betaflight bugok és szoftverfrissítés újabb repvezérlőkön DFU mód alól című szösszenetem.

@varadigabor - a f@szt. Múlt hét óta annak örültem, hogyha aludni volt időm. Pénteken végeztem az előző melóban, hétfő reggel kezdtem, közben az új tulaj szólt, hogy hagyjam el az albérletem kvagyorsan, a volt csajom lehet h mégse volt, szóval sűrű ez, na! Én most annak örülök ha van 5 percem h helyben ne kapjak agyvérzést. :W

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47558) FingR86


FingR86
őstag

Hubsan X4 H502E 2.4G Drone

KÓD: GBhotRC8
96.14$ --> 64.99$

(#47559) FingR86


FingR86
őstag

(#47560) david335 válasza Teréz Atya (#47557) üzenetére


david335
tag

még mindig van?:D kezdőként nem egyszerű:D megköszönöm.

Más:

A kedves NAV-os barátaink egy jó képű Deák igazolvánnyal szabadítottak meg a VÁM-ra.....Megreklamálható?

(#47561) AMDaZERG_1 válasza Teréz Atya (#47557) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

"És még valami, amiről nem tudom hogy bug-e vagy fícsör - F4 lapoknál ne használjuk a "Full Chip Erase" opciót, mert megakadhat a flashelés."
Akkor lehet nekem ezért akadt be mindig a "clear" státuszba...
Mindegy, ezt úgy oldottam meg saját kútfőből, hogy Betaflight alól raktam fel az iNAV-ot :)

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#47562) david335 válasza Teréz Atya (#47557) üzenetére


david335
tag

Az normális ha beírom a parancssorba a DFU-t elkezd üvölteni megállás nélkül? de tudtam cserélni driver-t, ha újraindítom a chrome-ot akkor meg ismét com port szerepel. Nem kéne kihúzni két üvöltés között?

(#47563) stefi81


stefi81
tag

Tudja valaki hogy lehet BF-ben kezelni az osd-t. Milyen fw-t és hogy kell felrakni?

(#47564) Teréz Atya válasza david335 (#47562) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Azt olvastam h az üvöltés normális. Ja és nem szabad lehúzni ha már egyszer dfu módban van, mert visszavált normál módra.

A kétoldalú ragasztó nagyon jól tompítja a hangot. :)

@stefi81 - ha integrált, akkor pl. Bf 1.7.1 már tudta. Ha külső, akkor mw osd vagy valami ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47565) david335 válasza AMDaZERG_1 (#47561) üzenetére


david335
tag

Tudsz adni pár instrukciót?:)

(#47566) david335 válasza Teréz Atya (#47564) üzenetére


david335
tag

Asszony fogja a fülét:D:D Na alakul:) Cleanflight alatt is OmnibusF4SD?

[ Szerkesztve ]

(#47567) Peaceliker válasza stefi81 (#47552) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azzal a proppal ne kínozd ;) 4s tuti nem gond neki. Én most néztem több tesztet effinicy 5040x3 nak nagyon jó. Van ami többet húz, de arányában jóval többet esznek.. Nem éri meg sztem... Persze ez motor függő is, Rs2205 2300kv ra néztem tesztet

"Oh my Goa'uld!"

(#47568) Jackal2 válasza Peaceliker (#47474) üzenetére


Jackal2
senior tag

Szerintem nagy szám. Én el nem cserélném egy Devora. AZ hogy LUA alól kb. minden állítható, ez megfizethetetlen. Az hogy matematikai műveletekkel programozhatod, PID-elhetsz, VTX-et állíthatsz, kamerát állíthatsz, szerintem ez akkora előny...ÉS már nem is drága, és ott az RSSI, a telemetria visszaküldés, a sok kapcsoló, a 16 csatorna...

Ez szerintem 28.000-30.000 forintért nincs jobb.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47569) varadigabor válasza Peaceliker (#47567) üzenetére


varadigabor
senior tag

Rs2205 mit ajánlasz? :D most jutt eszembe hogy meg se néztem hogy melegszik-e 5048 alatt a motor

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47570) Peaceliker válasza Jackal2 (#47568) üzenetére


Peaceliker
őstag

Lua nagyon jó, írtam is hogy amiatt vettem. Én azt mondom hogy ennyiért (nekem x9d+ van) lehetne jobb anyagból. Ha annyiba kerülne mint egy qx7 nyilván kussolnék ;)

(#47569) varadigabor

Én felraktam x5 (p200) ra 5045x3 kk propot, aszittem majd uuuu... De nem. Csak hamarabb sípol be powerloop alatt. Kk 5040x3 eddig ami nekem favorit, tesztek alapján ezeknek hatásfoka is jó (márka más de kb mind hasonló). Nyilván más többet húz, de a hatásfok nekem fontosabb mezőre. Versenyre biztos vmi durva val mennék, de arra meg ez a moci kevés sztem.

"Oh my Goa'uld!"

(#47571) Jackal2 válasza Peaceliker (#47570) üzenetére


Jackal2
senior tag

Jah hogy neked 60.000 volt? Akkor jogos:D Nekem viszont 30.000-ért jön le három hónap után az Frsky felirat...ami azért elgondolkodtató. De 30K-ért akkor sincs jobb:DDD

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47572) varadigabor válasza Peaceliker (#47570) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem volt 5045 KK de nekem se jött be. Előtte Racerstar 5040 volt, és azzal jobban is húzott. Racerstar 5048 nem is visít, AVAN S meg egyáltalán nem. Most már van idő kijelzésem lemérem mennyit birok vele repülni. Elfogynak a propjaim lehet veszek Avant vagy újra Racestart 5040-et vagy az agyon dicsért DAL 5045c-t

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47573) Allien


Allien
veterán

Ma volt időm reptetni az MJX Bugs 3-t, fullra szerelve, beltérben. Asszem, újra kell értékelnem a dolgokat. Legalábbis, mindent rá pakolni nem lehet. Elől egy led lámpa, asszem kuka. Plusz a gyári panoráma kamera (C4022), asszem az is félre lesz rakva. Vagy, a gimbalt kell leszedni, hagyni a fenébe, és a syma féle gumist használni, ami ugye nem gimbal, inkább csak rezgés csillapítós kamera tartó. :B A Charsoon 2200mAh 2S 60C akksival 5 perc repülés volt, a Charsoon 2600mAh 2S 60C meg 7 perc. :DDD Igaz, a gimbalt külön saját akksival etettem, ezen is változtatni kell/lehet. Amúgy, elég volt neki egy 2s-s akksi is. A pót irány, hogy az alsó részt átszabom, akksi tartó kuka, és helyére egyszerű távtartókkal megfogatni egy műanyag/karbon lapot (4 csavar helye ugye adott), erre a gimbal, és megküldeni egy 5000mAh-s 2s-s, vagy 3s-s akksival. :B Esetleg hagyni a fenébe, a gimbalt példul, kuka ami csak lehet, és előre berakni egy lapos kamerát (pl mobius). :DDD
Vagy, mindent eladni, Bugs 3-t, Bugs 2-t, meg a többi drónt, venni egy BAYANGTOYS X21-t, és azzal kezdeni elölről. :DDD Ugye, sajnos, a fantom nem megy egy összegbe, ez van. :B

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#47574) Peaceliker válasza varadigabor (#47572) üzenetére


Peaceliker
őstag

nem egy bika mocik ezek, csak szinte megölhetetlen :) szal proppal csínján kell vele úgy látom. 5045 sem visít már úgy mint ahogy tetszik xD
Nademajd felrakom az 5048at a 2600kvs ra és 1p et talán tudok is majd repüli ;]

szóval nekem ami bejött az 5040x3. Persze túl kicsi prop sem jó, mert ha meg túl magas fordulatot ér el az is baj. Szal olyat kell megtalálni, ami kicsit lefogja, de nem folytja meg nagyon...na ez a nem kis idő :DDD
plusz játszik gép súlya is :))

ezt az 5040 rs t lehet megnézem majd, avan sztem sok lesz, pedig tetszik nekem is :)
5045c tesztet nem néztem még, majd meg kell tennem :) de skacok dhr ben erősebb mocikat hajtanak jócskán, azon lehet azért jó az...de persze lehet tényleg sok az effinicy benne :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#47575) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Elvileg ma megérkezik a GPS modulom. Még mindig csak az iNAV az opció, ha egy szimpla RTHt akarok megcsinálni?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#47576) _X10Dead_ válasza vandor01 (#47545) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Engem két dolog miatt bosszant az NL-Post-os reg kód.
Egyrészt, mikor megnyomtam a gombot, 21-22 volt a honlapon szállítási időként feltüntetve.
Másrészt, a rendelésben volt egy valag más cucc is (postakőccség-optimalizálás alapon), amik el is jöttek, két!! részletben két hete illetve a múlt héten, és mindkettő DPD-s trackinget kapott...
Na mindegy. Ha a postavám bejelentkezik a csomag előtt, nem veszem át, megy a claim és rendelek egy másikat (egyrészt nem fogok egy hétig veszekedni a GB-vel, hogy fizessék ki az ÁFÁT és a vámügyintézést, másrészt hamarabb ideér az új csomag, mint ahogy a korábbi kiszabadul Ferihegyről...)

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47577) _X10Dead_ válasza Jackal2 (#47568) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Ezeket kb. a Devo is tudja, oké, csatornából csak 10 van. Meg annyi virtuális csatorna, amennyit csak akarsz...
El nem tudom képzelni, hogy mire tudsz kiosztani 16 csatornát egy micro vagy miniquadon...

A deviation UI fényévekkel jobb, mint a LUA, és annak ellenére (vagy épp azért), hogy a Devo10 "old-school" az X7-hez képest, a fogása, a kezelőszervek kiosztása sokkal jobb, mint a trónkövetelőnek. Én el nem cserélném a Devo-t egy X7-re :-P

Az X7 ott kezd érdekes lenni, hogy belepakolhatod a hall-effect gimbalokat, de akkor meg már inkább egy rendes Tara..

Btw, a Télapó tesztelte a Jumpert.
17-20 ezerért nincs jobb :-)

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#47578) fape válasza Peaceliker (#47570) üzenetére


fape
senior tag

Hasonlóan jártam én is. Gyak semmi extrát nem éreztem a kk T5040 és a T5045 között. Viszont a T5045 sokkal masszívabb prop, jobban bírja az esést. Sztem 4-5 set T5040 ment el annyi idő alatt mint egy set T5045-s. Pedig sztem nagyobb a már tempom is és nem esek kevesebbet se :D (Mellékhatásként így a nem a motor többet kap)

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#47579) vandor01 válasza _X10Dead_ (#47576) üzenetére


vandor01
őstag

arrol nem is beszelve hogy az EU express szallitas tovabra is mint opcio létezik.... lehet azzal kerni!

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47580) Jackal2 válasza _X10Dead_ (#47577) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem ismerem az UI-t de ha ugyanazt a funkcionalitást tudja jobb minőség mellett, akkor miért találkozom fényévenként egyszer ezzel a távval? (mármint tényleg kérdezem, nem cinikusan) És akkor is inkább a 7 vagy 7e-vel, mert az elsőt beszopta valaki valamelyik túlárazott Walkera modellel, vagy kispénzűek megvették az utóbbit multiprotokollos távnak (amiben látok fantáziát).

Én most 9 csatornát használok, de a mikro quadkopon nem azért nem tudsz ennyit ellőni, mert nem lenne mire, hanem mert rá se tudsz rakni olyan vevőt ami elfér:D Az Arfunom teste akkora mint az XSR vevő kb:DDD Szóval oda mindenki XM+-t használ, az meg 8 csati.

A kameraplatform gépeknél tudjuk hogy a végtelen csatorna sem elég, racernél nem kell ilyen sok, de az ember rá tud szokni a jóra:DDD Néhány ötlet:
- 4 ugye az alap
+ 2 az extended alap: arm + mode választó
+3 (amit én használok): buzzer, black box, fail safe
------
Ez eddig 9, de
+1 Runcam Split
+1 LED vezérlés (pl. ha éjszaka repkedsz, mert elvileg vannak már ilyen kamerák, és egy jó LED-del és buzzerrel azért azt is lehet)
+1 iNAV nál ha van több repülési mód, nem elég a háromállású, hanem két kapcsoló mixét használhatod, mint a Flysky FS-i6S-ben
+1 ha akarsz ratet, expót állítani, pl. azért mert van egy cruiseolós és egy agresszív pálya állás a távodon, akkor az is lehet csati

Persze a puritanizmus hívei alap 4 csati + arm+buzzerrel tolják, hiszen ha nincs csati a módválasztón, automatikusan acroban van a gép:D Szóval elég a 6 is:D

A HALL tényleg elég drága, asszem darabja 7K volt a QX7-hez, úgy viszont már 45E-be fáj...ami eléggé borsos.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47581) rokarudi válasza vandor01 (#47579) üzenetére


rokarudi
aktív tag

Igaz, hogy még csak "packed" állapotban van az én furibee q95-öm, de a szállítási módnál megjelent a DPDUK1. EU express-el kértem, ez jót jelent vagy rosszat? :)

(#47582) stefi81 válasza Jackal2 (#47580) üzenetére


stefi81
tag

Nem 16ch az xm+?

(#47583) FingR86 válasza rokarudi (#47581) üzenetére


FingR86
őstag

ez mindenképp jót jelent anyagilag, nem lesz plusszos.
időben már nem biztos, hogy a legjobb...

(#47584) Peaceliker válasza fape (#47578) üzenetére


Peaceliker
őstag


:U
Nekem egyelőre ez jobban fogy :DDD

"Oh my Goa'uld!"

(#47585) FingR86 válasza Peaceliker (#47584) üzenetére


FingR86
őstag

ha ekkora erővel bele rongyolsz vmibe, hogy így legyalulja a propokat, ebből mennyit vesz észre a motor?
azért én úgy gondolnám, h ezt azért megérzi az is.

(#47586) vandor01 válasza rokarudi (#47581) üzenetére


vandor01
őstag

a remeny hal meg legutoljara! nalam is lathato hogy Shipping method: DPDUK1
de kozben NL-el kuldtek.... szoval semmi gari nincs ra hogy DPD lesz!!

a masodik Q95 processingben DPDUK-es bejegyszessel... azt a vegen NL posta lesz vagy mas??

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#47587) Peaceliker válasza FingR86 (#47585) üzenetére


Peaceliker
őstag

Csak valami mellett repültem el... Levélnek gondoltam... Látszik hogy az inkább ág volt xD a vicc hogy arra felé szállt el a gép amerről repültem :D
Prop csere után még pár start volt, semmi baja. Ezért is mondom hogy nem kell annyira izgulni, mint páran szoktak, hogy jajj juj mi lesz ha leesek... Valszeg semmi.
Amúgy ezek a propok azért törnek ennyire mert merev. A hajlékony 5040 lehet ki is bírta volna.

"Oh my Goa'uld!"

(#47588) FingR86 válasza Peaceliker (#47587) üzenetére


FingR86
őstag

én amikor DAL-al bele gyaláztam a drótkerítésbe, a prop meg sem érezte, icipici kis horpadás az élén.
de a motoron már hallottam, h ő jobban megszenvedte a dolgot :D

MJX B6 Bugs 6 Brushless 3D Roll Racing Quadcopter RTF
25%OFF: c80241

[ Szerkesztve ]

(#47589) Jackal2 válasza stefi81 (#47582) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nem D8-cal megy? Lehet rosszul emlékszem, és csak telemetria nincs.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47590) AMDaZERG_1 válasza Jackal2 (#47580) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

És még pluszban van lehetőség kamera szög állítására is, ami megint nem mellékes. Ez kettő, vagy háromállású kapcsolóval remek és persze egy csatorna.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#47591) varadigabor válasza Peaceliker (#47587) üzenetére


varadigabor
senior tag

Tegnap én is bele akadtam a galyba... Prop megsem hajlott.. Pedig mikor láttam hogy vagy 10x végig fordul a gép a földön már kezdtem aggódni :D Akkor kell félni a crashtől ha nagyon magasról esik le,vagy fát/betont fogsz...

Jjjpro 180at persze hogy áfázzak....

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#47592) virbo


virbo
csendes tag

Valaki meg tudná mérni nekem egy E010 vagy gearbest-es klónján azt hogy a paneljének mekkora átlón vannak a csavarjai? Vagy a vázon lévő csavarok átlós távolságát.

Egy e011-et akarnék F3 vezérlővel megáldani, csak direkt hozzá specifikálva nem lehet kapni, csak e010-hez...

(#47593) Jackal2 válasza virbo (#47592) üzenetére


Jackal2
senior tag

A Furibee F36-ra gondolsz? Nincs ott a spare parts között a méret? Sajna nekem már nincs, pedig nagyon szerettem...

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47594) virbo válasza Jackal2 (#47593) üzenetére


virbo
csendes tag

Igen, F36 vagy E010-nek kellene az említett mérete.

Sajnos sehol sem írják a furatkiosztását a panelnak.

(#47595) Jackal2 válasza virbo (#47594) üzenetére


Jackal2
senior tag

Van egy Furibee S36-om amin van kamera, ha ennek ugyanaz a vezérlője, akkor én megmérem neked.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#47596) twine válasza virbo (#47592) üzenetére


twine
addikt

Van otthon e010-em,de csak később délután érek haza, ha addig nem derül ki, megmérem szívesen,,,bár tolomerőm nincs de egy centivel talán elég;)

(#47597) FingR86


FingR86
őstag

kérdés:

megjött a GB-ről rendelt Tiny QX90 DSM2 receiverrel, de még nem érkezett meg BG-ről a FS receiver.

Az I6 távval sehogy nem tudom bindelni azt a DSM cuccot ami alapból benne van?

mondjuk ebben a videóban vmi hasonló van: How to Bind a FlySky i6 to a DasMikro receiver

(#47598) Teréz Atya válasza FingR86 (#47597) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Dasmikro != dsm

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#47599) FingR86 válasza Teréz Atya (#47598) üzenetére


FingR86
őstag

tehát igen vagy nem? :D
számít az hogy dsm vagy dsm2?

(#47600) Peaceliker válasza Teréz Atya (#47598) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nem. Van több protokoll is. Dsm volt először, de már láttam többit is ugyanolyan 0.4g on...

Szal nem, dsm csak dsm képes távval megy. /ez kollégának szól :) /

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.