Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40701) prozodus válasza Lathronos (#40699) üzenetére


prozodus
őstag

Jaja, ez a huwi, de mindegy neki, h milyen messze, uúgy 40/40.
(Najó, a kertbe még nem mentem ki vele -csak ezt megmérni- ebben a szutyok időben.)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40702) Vistaboy válasza adika4444 (#40695) üzenetére


Vistaboy
veterán

Köszi, valahogy sejtettem. Valóban nem egy csúcsmodell, a lehető legolcsóbb volt, erre futotta. Majd nézek helyette másikat, egyelőre sajnos ezzel kell beérnem. A lényeg, hogy tudom, mi a probléma. Köszi még egyszer. :)

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#40703) Lathronos válasza prozodus (#40701) üzenetére


Lathronos
őstag

Majd hétvégén csinálok egy rendes mérést ha otthon leszek. A vicc, hogy asszonypajtás mellette használja állítása szerint a laptopot és úgy is 6 Mbit/s le és 500 kbit/s helyett most már csak 120 kbit/s fel. Lehet az a gond, hogy alatta van a TV, na meg a tőle kb 3M-re lévő hangfalak mágnesei se tesznek jót a wi-fi rádióhullámoknak. :W

Esetleg valaki akinek van tapasztalata ezzel a Huawei csodamasinával: antenna csere javíthat a helyzeten?

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40704) kali válasza Lathronos (#40703) üzenetére


kali
legenda

próbáljátok meg más/minden csatornán a kapcsolatot, hátha valamelyiken jobb lesz a helyzet.

(#40705) Lathronos válasza kali (#40704) üzenetére


Lathronos
őstag

:R Majd csak hétvégén leszek otthon, de szerencsére TeamViewer-rel meg tudom nézni. Jut eszembe, a készülék router részébe be tudok lépni, mert állítólag a DIGI lezárja és csak ők tudják módosítani a beállításait. :F

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40706) prozodus válasza Lathronos (#40705) üzenetére


prozodus
őstag

Én be tudok lépni, de még nem volt időm belemélyedni. De majd megnézzük ;)

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40707) Gézengúz válasza Gézengúz (#40671) üzenetére


Gézengúz
addikt

Eszközcsere megvolt, [link], ping stabil 8-9ms, nem tudom mi lehetett ez a jelenség ami a sebességre nem volt hatással!

[ Szerkesztve ]

(#40708) radi8tor válasza Vistaboy (#40693) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ugyan ez van nálam is 100/100-as csomaggal, de nekem 6MB/sec felett bontja el a kapcsolatot.
LCP Down látható a logban.
TP-Link routerrel csinálja ezt, előtte Linksys volt, azzal semmi hiba nem volt.
Sajnos már eladtam a Linksyst mire kiderült, hogy ez nem a szolgáltató hibája.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#40709) Multibit válasza radi8tor (#40708) üzenetére


Multibit
veterán

Fw csere nem segít?

(#40710) Lathronos válasza prozodus (#40706) üzenetére


Lathronos
őstag

Szia!

Azt hogy csinálod? Mert az ONT-n csak a wifi jelszó és a MAC cím van azt hello. Állítólag csak a DIGI-nek van hozzáférése.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40711) prozodus válasza Lathronos (#40710) üzenetére


prozodus
őstag

Hát én 3 user+pw-t kaptam a digitől, folyton összekeverem, h melyik melyik, de az egyik a huwi.

(Pü-ben küldtem neked képeket.)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40712) adika4444 válasza Lathronos (#40710) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A Huawei-be kötött pc-n megnézed az alapértelmezett átjárót, majd htpt://atjaro formátumban beírod a böngészőbe a címet, és user digi felhasználónév és jelszó párossal belépsz.

üdv, adika4444

(#40713) radi8tor válasza Multibit (#40709) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, még a routert is cseréltettem gariban, tehát hardveres gond is kizárva.
Valószínű TP-Link érzékenyebb erre a dologra. Pénzt viszont nem akarok költeni rá (router csere). Annyit nem ér meg. Inkább korlátozom a letöltést 6MB/sec-re.

⭐ Stella

(#40714) Lathronos válasza adika4444 (#40712) üzenetére


Lathronos
őstag

Se az előfizetői szerződésen, se a bekötési munkalapon nincs se felhasználónév, se jelszó. :(

A böngészőbe bejött az ONT

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40715) rocket válasza Lathronos (#40714) üzenetére


rocket
nagyúr

user/digi

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#40716) adika4444 válasza Lathronos (#40714) üzenetére


adika4444
addikt

Pedig a végpont (PPPoE) bejelentkezési adatoknak nagyon rajta kellene lenni a munkalapon.
Bridge módba téve az ONT-ot ugyanis így tudsz csatizni.

üdv, adika4444

(#40717) Lathronos válasza rocket (#40715) üzenetére


Lathronos
őstag

:R Ööm és bódottá! :DD

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40718) Lathronos válasza adika4444 (#40716) üzenetére


Lathronos
őstag

Ja, tényleg. Ma nagyon nem vagyok topon. :F

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40719) Benoe77


Benoe77
őstag

Állítólag most húzza a digi az optikai kábelt a XVIII. kerületben, a Cziffra György (volt Sallai Imre) utcában.

(#40720) TeeJay válasza Benoe77 (#40719) üzenetére


TeeJay
félisten

arra járok edzeni de én nem láttam a héten mostanság. a Gilice tér és környékén nem volt eddig optika bár mondjuk tele van pénzes házakkal, megéri nekik behúzni oda is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40721) Flashget válasza TeeJay (#40720) üzenetére


Flashget
félisten

ezt a pénzes házakat úgy írtad, mintha a digi áraihoz rengeteg pénzre lenne szükség. :)

inkább az a durva, hogy mennyi kínai vesz kötvényt 300.000 öjróért, cserébe kap 5 év tartózkodási engedélyt...és persze nagy méretű lakásokat veszik a belvárosban...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40722) TeeJay válasza Flashget (#40721) üzenetére


TeeJay
félisten

úgy értettem hogy tele van pénzes potenciális előfizetőkkel és ott nem a legkisebb netre fognak előfizetni
szóval hamarabb megtérül a hálózatépítés mint mondjuk ha a 8. kerületbe mennének be a gettóba

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40723) adika4444 válasza TeeJay (#40722) üzenetére


adika4444
addikt

:DDD;]:)))
Ez tetszett a 8.keres rész:D

Egyébként VII. (7.) kerületben érdekelne mekkora a kereslet a DIGI-re, mert ahol barátom lakik a UPC ritka sz*r pedig már mindenfélét megpróbáltunk hogy jó legyen, de rossz folyamatosan szakad igaz jelenleg wi-fi-t használ de pár hete kábelen se volt jó.

üdv, adika4444

(#40724) prozodus válasza adika4444 (#40723) üzenetére


prozodus
őstag

A kereslet nagy, folyamatosan hívogattuk, írtuk a diginek, h mikor fogják bevezetni, főleg h 2utcányira se vagyunk a központtól, de mindig leráztak minket azzal, h nem tudják. És igen, a upc szar, főleg, h nyílt titok, h a digi és a upc felosztotta a fővárost, és nézz szét, melyik kerület hova tartozik. Érdemes a Király utcát megnézni, vajon miért van az utcának csak az egyik oldalán?!... Úh ha te is a 7ben vagy, ne is nagyon reménykedj, mert hiába jelented fel, a megállapodásra bizonyíték nincsen, és jön a szöveg, h arra fejlesztenek, amerre kedvük van... Bár lenne ötletem a megoldásra: tudod, kit kéne költöztetned a 7-be...

[ Szerkesztve ]

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40725) Lathronos válasza prozodus (#40724) üzenetére


Lathronos
őstag

Én a 16. kerületben lakok és ott is ez a helyzet. Az utca páros oldala a DIGI-é, a páratlanon pedig a UPC osztozik a Telekommal. Viszont szerintem nem felosztásról van szó, hanem egyszerűen olcsóbb, ha csak az utca egyik oldalán kell kábelezni. Szerencsétlen hálózat szerelő meg játsszon pókembert mikor az utca páros oldaláról átviszi a kábelt a páratlanra. :DDD Ráadásul nálunk a szemben lévő szomszéd ültetett a villanyoszlop mellé egy fenyőfát, így a feljutás se volt egyszerű feladat az utcára kilógó ágak miatt amik átölelték a villanyoszlopot. És ha jól tudom az elektromos tűzveszély miatt tilos is fát ültetni ilyen helyre.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40726) prozodus válasza Lathronos (#40725) üzenetére


prozodus
őstag

Ugye magad sem hiszed ezt ilyen naivan?....

Mert a diginek nyilván olcsóbb több kilométereket vezetékezni, sokszor akár ásni is, vadi új, szűz területekre, mint az utca túloldalára... És érdekes módon mindig az adott kerületek határán...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40727) Lathronos válasza prozodus (#40726) üzenetére


Lathronos
őstag

Mint írtam, szerintem. És nem úgy fogalmaztam, hogy ez így van. Ez mindössze feltételezés volt, nem állítás. Esetemben a XVI. kerület már városhatár is egyben. Viszont az igaz, hogy mostanában inkább Budapesten kívül terjeszkedik, pl. Kistarcsán, Csömörön is itt a közeli településeken egyre több utcában van már DIGI.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40728) Bucy


Bucy
aktív tag

Meg vagyok elégedve a Digi ügyintézéssel. Tegnap előtt átraktak belső IP-re, akkor még nem volt gyanús, hogy nem érem el a NAS-omat, tegnap már igen, este fél tízkor írtam neki, ma reggel kilenckor válaszoltak, hogy 10 órától ismét publikus IP-m van. :)

(#40729) adika4444 válasza Bucy (#40728) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Mail-ben milyen adatokra volt szükséged h kikapcsolják a belső ip-t?
hibabejelento@digikabel.hu
címre írtál?

üdv, adika4444

(#40730) Vakegérke válasza Bucy (#40728) üzenetére


Vakegérke
veterán

Az én esetemben is gyors volt a korrekció.

adika4444: Nincs szükség adatokra. Egyszerűen kéred, hogy adják vissza a publikus IP címet, és kész. A mail cím jó.

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40731) adika4444 válasza Vakegérke (#40730) üzenetére


adika4444
addikt

Köszi! Azért remélem nem fognak átrakni privát IP-re.

üdv, adika4444

(#40732) Bucy válasza adika4444 (#40729) üzenetére


Bucy
aktív tag

Szia!
Mire volt szükség azt nem tudom, én megírtam, hogy kell a NAS-omról adat, meg kamerám is van, kérem vissza a publikusat, beleírtam az ügyfélszámom és ennyi.

(#40733) Vakegérke válasza Bucy (#40732) üzenetére


Vakegérke
veterán

Tényleg, az ügyfélszám valóban kell. :K

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#40734) MDanny válasza adika4444 (#40729) üzenetére


MDanny
senior tag

Telefonon szoktam az ilyet intézni, ügyfészámot szokták kérni, általában 1-2 óra alatt megvan. A bridge mód kérése nem szokott ilyen egyszerű lenni, ahhoz több telefonálás szokott kelleni, de ez inkább azért, hogy meg is értsék, hogy miért kell.

Xiaomi 11 Lite 5G NE 8/128GB EEA (Yettel VoLTE + Vodafone VoLTE), POCO F3 8/256GB EEA (Telekom VoWiFi); DIGI 1000/300 FTTH, Telekom 250/10 ED3 + Telekom TV M, Direct One Plus HD TV

(#40735) ToXeN válasza MDanny (#40734) üzenetére


ToXeN
tag

Én múltkor besétáltam a váci úti ügyfélszolgálatra, mert 3 percre van tőlem, és szépek a lányok, mondom nekik, hogy "nem szeretném, hogy NAT-olt IP címem legyen"... el nem tudták képzelni miről beszélek, csak pislogtak. :) De továbbították a műszakisoknak a problémámat és 1 óra múlva már át is állították.

[ Szerkesztve ]

"The days are long but the years are short"

(#40736) Flashget válasza prozodus (#40726) üzenetére


Flashget
félisten

pedig az ezred fordulón a 3 cég (EMKTV,UPC,Matáv) szépen felosztotta Bp. kerületeit melyik cég hol terjeszkedik...azóta eltelt 15-16 év mára már változtak valamennyire a körülmények, de nálunk mint ekte EMKTV/DIGI "oroszlánbarlang" az UPC a mai napig nem tette be a lábát...a Matáv utód T persze igen.

Realme GT Master Edition

(#40737) Lathronos


Lathronos
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni ismét. Mint korábban írtam, van egy frissen bekötött(tegnap előtt) 100/50-es netem otthon, ami a következő sebességet produkálja LAN-on mérve DIGI speedtest szerint(tehát a garantált állítólag megvan):

És most jön a poén. Ez a tényleges letöltésnél 1.5 MB/s, feltöltésnél 4.6 MB/s. Ez hálózati hiba lehet, vagy a Huawei EchoLife HG8247H ONT ilyen pocsék? Optikai hálózat van kiépítve az egész utcában, így simán bírnia kéne legalább a garantált sebességet. Segítségeteket előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40738) kevinium válasza Lathronos (#40737) üzenetére


kevinium
aktív tag

Ez nagyon hasonlít az én hibámra...
itt
és
link2

Üdv a klubban... ;]

Csinálj te is egy mérést speedtest-tel és nmhh mérőoldalával (szelessav.net), hogy lásd ugyanaz-e a gondod...

(#40739) Lathronos válasza kevinium (#40738) üzenetére


Lathronos
őstag

Ugyanaz az eredmény:

Te találtál megoldást? Asszonypajtás otthon már sík ideg.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40740) Nagymelák válasza Lathronos (#40739) üzenetére


Nagymelák
aktív tag

Ha használsz routert csinálj egy teljes resetet hogy minden gyári legyen,engem is a router szívatott egy darabig.

(#40741) Lathronos válasza Nagymelák (#40740) üzenetére


Lathronos
őstag

Nincs router, csak az ONT, ezért nem is értem.

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40742) prozodus válasza Flashget (#40736) üzenetére


prozodus
őstag

Nem engem kell győzködni, én tudom... :))

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40743) Lathronos válasza Lathronos (#40741) üzenetére


Lathronos
őstag

Ahogy látom a problémámra nem itt találok megoldást, ez van. További szép estét mindenkinek. :)

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

(#40744) wwenigma válasza Lathronos (#40743) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Tuzfal, virusirto kikapcs.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40745) Mr Bond 007 válasza Lathronos (#40743) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha ráérsz csinálj pendrive-ra egy live linuxot és azzal is teszteld le! Vagy ha van kéznél egy laptop akkor azzal.

(#40746) Varszegig válasza Lathronos (#40737) üzenetére


Varszegig
veterán

A tényleges letöltés, és a speedtest között az a különbség, hogy a ténylegesnél belép a hdd is. Tehát azt is meg kéne vizsgálni, nem az okozza a tényleges letöltés lassúságát. De annak lehet még ezer más oka is, mivel függ attól is, hogy honnan töltesz le.
Másik oldalról nézve 100/50-re szerintem kevés, amit speedtesten mértél, a körülmények áttesztelése után lehet megérne egy hibabejelentést.

[ Szerkesztve ]

(#40747) V/ válasza Varszegig (#40746) üzenetére


V/
titán

Ugyan már melyik HDD ír még 12.5 MB/s sebességgel? Mert a 100 Mbit/s annak felel meg.
Nem hiszem, hogy a gépének az alaplapja Ultra DMA ATA 33-as. 1998-as technológia.

(#40748) dpstef


dpstef
csendes tag

Sziasztok.

Pár napja kötötték be nálam a Digit és kaptam egy ZTE zxhn h218n-as routert.
Mennyire számít ez elfogadható készüléknek átlagos lakótelepi felhasználáshoz?
Esetleg tud valaki valami linket ahol leírást találok róla ugyanis a Digi semmit nem adott
és az oldalukon sem találok.
A Wi-Fi jelszót sem találom a készüléken.

Előre is köszönöm a segítséget.

(#40749) wwenigma válasza dpstef (#40748) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Wifi jelszó a készülékben, allitsd be vagy WPS, nagyon nem kell többoldalas hasznalati utasitas hozza, egyszerű a menüje mint a faék.

ZTE H218N
Gyári oldala: [link]
User manual: [link]

----------

ZTE H298N tulajoknak maintenance es user manual, erdemes belelapozni mit tud Digi féle butitas nelkul...

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40750) Lathronos válasza Varszegig (#40746) üzenetére


Lathronos
őstag

Köszönöm a tippeket. :R A sebesség 2 laptopon(SSD-vel szerelt) és egy PC-n(SATAII HDD) lett mérve asszonypajtás által és mindig ugyanez a végeredmény. Ha hazaértem ma délután én magam is újra lefuttatok pár mérést, hátha azóta javult a helyzet. Ha nem, akkor élek a hibajelentés és felülvizsgálat jogával. Saját online tárhelyekről töltök le/fel(Google Drive, MEGA, MediaFire), na meg linuxtrackerre(P2P torrent) szoktam pár saját összeállítású linux remastert feltölteni valamint letölteni onnan ISO-kat.

(#40745) Mr Bond 007

Mivel minden laptop és a PC is dualbootos így természetesen Windows 7-en és Ubuntu-n is történt mérés.

(#40744) wwenigma

Ubuntu-n nincs se tűzfal, se vírusírtó bekapcsolva.

[ Szerkesztve ]

Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.