Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41551) bopeti98 válasza kevinium (#41550) üzenetére


bopeti98
őstag

Úgy, hogy nem az ügyfeleknél kihelyezett eszközökről megy, hanem van egy, a Digi által direkt erre a célra kiépített, elég jó lefedettségű hotspot hálózat: [link]
Amikor legutóbb Nagyváradon voltam, akkor a belvárosban szinte mindenhol volt stabil Digi WiFi jel, bár használni nem tudtam mert nincs román Digi-s előfizetésen. Mondjuk magyar sincs. (Nagyon lassan telik az a Telekomos hűség.) :(

[ Szerkesztve ]

(#41552) Flashget válasza kevinium (#41550) üzenetére


Flashget
félisten

Már belinkeltem pár hsz-el korábban a linket (amin szerepelnek a városok is) a lényege, hogy hotspotokról megy a nap 24 órájában. Nincs szükség semmilyen a Diginek ügyfélekhez kihelyezett eszközre.

bopeti98 pontosan.
1x lejár bírd ki. :)

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#41553) bopeti98 válasza Flashget (#41552) üzenetére


bopeti98
őstag

Még 13 hónap: [link] :(((
Ahogy meghosszabbítottam a hűséget, rá 2-3 hónapra jött a Digi-s szórólap hogy elérhetőek lettek. Nagyon boldog voltam. :))

(#41554) ACE- válasza bopeti98 (#41553) üzenetére


ACE-
addikt

Mennyi a kötbér nem éri meg felmondani?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41555) tibike8 válasza ACE- (#41554) üzenetére


tibike8
őstag

Annyi, amennyi kedvezményt kapott a 11 hónapban.

(#41556) bopeti98 válasza ACE- (#41554) üzenetére


bopeti98
őstag

[link]

Ez valószínűleg azóta a duplájára ( vagy többre ) hízhatott. Szóval nem, nem éri meg felmondani.

[ Szerkesztve ]

(#41557) Flashget válasza ACE- (#41554) üzenetére


Flashget
félisten

Digin kivűl a többi nagyobb szolgáltatónál nem éri meg felmondani a hűség szerződést mindegy mennyi van hátra. 1-3 hónapok esetén is (ami hátra volt még) röpködtek a 20-40K közötti csekkek..rabló cégek pont ebben lennének ügyfélbarát?

Realme GT Master Edition

(#41558) tibike8 válasza bopeti98 (#41556) üzenetére


tibike8
őstag

Már pedig a T-nél az otthoni szolgáltatásoknál úgy van ahogy írtam - legalábbis október 1-ig az volt és nem hiszem hogy azóta változott volna. Törvény szabályozza - nem kérhetnek több kötbért mint amit kedvezményként kaptál a hónapok során. És nem is volt amíg ott dolgoztam. A mobil kötbér már más tészta.

(#41559) bopeti98 válasza tibike8 (#41558) üzenetére


bopeti98
őstag

Ja, de mivel a listaár, és a hűségidős ár között elég jelentős különbség van, így hamar megduzzad a kötbér. Főleg ha a 18k-s bekötési díjat is belevesszük (tudom hogy már kevesebb, de nekem még ennyi lett volna).

[ Szerkesztve ]

(#41560) xy2003


xy2003
tag

nem az a lényeg mennyi van hátra hanem,,hogy mennyi telt el mert csak arra kérheti a kötbért amit elhasználtál.
azaz ha két évre aláirtál két hónapja és m ost felmondod akkor két hónapra kell fizetned.

(#41561) xy2003


xy2003
tag

két éves hűségnél 1300Ft/szolgáltatás/hó.
legalábbis a szerződés szerint.

[ Szerkesztve ]

(#41562) tibike8 válasza xy2003 (#41560) üzenetére


tibike8
őstag

Így van. Ezt írtam én is. De a legegyszerűbb, ha a 1412-őt megcsöngeti az akit érdekel és pontosan megmondják az összeget.

(#41563) Flashget


Flashget
félisten

minek ide súlyos ezrekért olyan router aminek jó a wifije, ha van üres sörös doboz is. :D
[link]

Realme GT Master Edition

(#41564) Gejza1981 válasza Flashget (#41557) üzenetére


Gejza1981
tag

upc 1 hét hátramaradt hűségért 90k-t akart elkérni :)

(#41565) Mr Bond 007 válasza Gejza1981 (#41564) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Az szép :DDD

(#41566) PeterPH válasza Gejza1981 (#41564) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ez a DIGI-nél sem lenne sokkal kevesebb.

(#41567) Varszegig válasza PeterPH (#41566) üzenetére


Varszegig
veterán

Azért nem egészen. Diginél mondjuk van listaár 8000, ebből kapsz 20% kedvezményt, az 1600 Ft, *24 = 38400 a teljes 2 éves kötbér.
UPC-nél egy 500-as net "akciós" ára 10.000 Ft, listaára 20.000, Ft, a 2. év végén a kötbér 240.000 Ft is lehet. Ennyi. Csak a listaárral kell ügyesen bánni, és nem akar az ügyfél elmenni. Miközben ezt a listaárat senki nem fizeti.
Ja és a diginél ebbe már belefér a tv is, a upc-nél az még eg külön történet hasonló árakkal.

[ Szerkesztve ]

(#41568) PeterPH válasza Varszegig (#41567) üzenetére


PeterPH
senior tag

Akinek mostanság jár le a hűsége, az nem 20, hanem még 30% kedvezményt kapott.
De nem is ezen van a hangsúly, sokkal inkább azon, hogy az utolsó hónapokban nem éri meg a hűségszerződéseket felmondani, hanem inkább fizetni a szerződés lejártáig. Én is így tettem az utolsó 2-3 hónapra.

(#41569) Neck válasza Multibit (#41321) üzenetére


Neck
veterán

Felhívtam őket, még aznap megcsinálták, és SMS-t küldtek, amikor elkészült.
Azóta minden szép s jó!

Köszönöm mindenkinek a segítséget!

An α beta user... "A pokol szerintem egy végtelen IKEA áruház, az örökkévalóságig bolyonganak a kárhozott lelkek a Boysenbar alátétek és az Almaröd tükrök közt"

(#41570) taip


taip
senior tag

Na, most a valóságban is megtapasztalhatom a Digi eljárását ígérgetés kontra valóság témában.
Péntekre ígérték, hogy kiépítik a netet, de még fel sem hívtak időpontot egyeztetni...

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#41571) Varszegig válasza PeterPH (#41568) üzenetére


Varszegig
veterán

Ha 30%, akkor adj hozzá még 50%-ot. Még mindig töredéke annak, mint máshol. Ez a lényeg. Az, hogy egy létező listaárból számolom a kötbért, vagy egy virtuálisból. Ez nagyon nagy különbség.

(#41572) ACE- válasza Varszegig (#41567) üzenetére


ACE-
addikt

UPC-nél az 500 megás elkötelezettség nélküli csomag 13ezer (TV-NET-Telefon) Ugyanez 2 évvel 10.500, első két hónapban 5ezer. Azért nem ekkorák a különbségek ahogy írtad...

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41573) taip válasza ACE- (#41572) üzenetére


taip
senior tag

Van olyan, hogy hűség nélküli ár, meg van olyan, hogy ÁSZF szerinti listaár.
Hogy a példánál maradjunk, az 500-as csomag listaára 25ezer Ft/hó.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#41574) ACE- válasza taip (#41573) üzenetére


ACE-
addikt

Mondd már meg nekem hogy az ÁSZF melyik pontja tartalmazza az általad említett "listaárat"?

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#41575) DonMaster válasza ACE- (#41572) üzenetére


DonMaster
addikt

[link]
153. oldal upc listaár 25e ft/ho az 500-as netnél
t-home listaár ha jol vetem ki 11500/ho a 120-as netnél
digi mennyi is? a digi 5000/ho listaáron és 1000-es netel.
a kötbér szar dolog. ezért nem kell olyan területen ahol várhato a digi kötni szerzödést 2évre, vagy ha mégis akarsz valamenyit sporolni akkor maximum 1évre, de az se a legjobb mert ha meg kötöd (hoszabitod 1ével) és kövi napon a digi bekopog . akkor *?!*4,grw*fs van.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41576) bopeti98 válasza xy2003 (#41560) üzenetére


bopeti98
őstag

1 éve írtam alá 2 évre. Már telefonáltam nekik annak idején, hogy fel akarom mondani, és akkor lett volna 50 ezer a kötbér. Ez azóta megduplázódhatott.

(#41577) taip válasza ACE- (#41574) üzenetére


taip
senior tag

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#41578) Varszegig válasza ACE- (#41572) üzenetére


Varszegig
veterán

A kötbért a listaár, és a kedvezményes ár közötti ár alapján számolják ki. Azaz 10.500 és 25.000 különbsége/hó.
Másrészt a fő trükk, hogy mindenkivel "egyedi előfizetői szerződést" kötnek, és oda írják be a kedvezmény mértékét.
Amikor leléptem a upc-től, havi 10e volt a kötbér növekménye. Vicc, senki nem fizeti ezeket az árakat. Mondjuk ezért megbírságolnám már őket rég.

[ Szerkesztve ]

(#41579) Sasos válasza Varszegig (#41578) üzenetére


Sasos
senior tag

És még nem is beszéltünk a kötési díjakról, amit persze elengednek, de ha lepattannál akkor innen indul a kötbér... Mikor nekem kötötték a T-t, ez biza 18k volt...

(#41580) Varszegig válasza Sasos (#41579) üzenetére


Varszegig
veterán

Annyiért gondolom aranyból volt még a fogójuk is, és köszöntek előre:)

(#41581) Sasos válasza Varszegig (#41580) üzenetére


Sasos
senior tag

Szerintem a zoknija lehetett aranyból, mert a cipőjét, azt nem nagyon akarta levenni. :D

(#41582) taip válasza Varszegig (#41578) üzenetére


taip
senior tag

Sajnos hasonló történet, amikor egy mobilszolgáltatónál hűséggel veszel kedvezményesen telefont.
Konkrét példa: a készülék kártyafüggetlenül, minden kötöttség nélkül kerül 110e Ft-ba. Ennek a készüléknek a listaára a mobilszolgáltatónál 130e Ft, ami ráadásul még függő is. A hűségszerződésen ez az ár szerepel, mint kedvezmény nélküli ár, tehát ezt fogják követelni, ha úgy adódik.
Szóval bármennyire is pofátlanság, sajnos nem egyedi az eset. :(

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#41583) Broki1


Broki1
tag

Ma nálam is bekötötték. Kecskemét kertvárosi részén a kábelmodemes részt húzták át, kb 1 év alatt végeztek a kábeltartók felhelyezése és a bekötési lehetőség között. Egy Huwei HG8247H ont-t hagytak, már kértem az üfsz-t, hogy rakják át bridge-be.

[ Szerkesztve ]

(#41584) Ati007


Ati007
őstag

Sziasztok, valaki a 19.-kerben családi házas környezetben fizetett már elő a digire? Most kaptam szoró lapot hogy már itt is van lehetőség digire, eddig UPC volt és a szolgáltatással tulajdonképpen elégedett vagyok viszont árban jóval kedvezőbb a digi.
Érdemes a legnagyobb csomagjukra előfizetni? Hozza a sebességet vagy érdemes kisebb csomagot kérni? (árban 400ft a különbség)
Hogy kell elképzelni a bekötést ha mind3 szolgáltatásukra előfizetnék(net,tv,telefon) ? Egy kábelen jön be az egész ?
Wifis routert adnak?
Válaszokat előre is köszönöm :R

(#41585) Willie válasza Ati007 (#41584) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Csak Debrecenről tudok nyilatkozni, szintén UPC-ről váltottak szüleim március elején. Előtte kb 15 évig voltak UPC előfizetők, nagyon stabil volt a UPC hálózata, nagyon ritkán volt kiesés. Emiatt mi is tartottunk a szolgáltatás minőségétől, de eddig abszolút kellemeset csalódtunk!
Egy optikai kábelt húztak be, amire rácsatlakozik egy ONT (Optical Network Terminal), van több típus, hozzánk egy Huawei HG8247H került, ami wifis router is egyben, aztán arra rácsatlakozik a telefon, az asztali gépekhez az UTP kábelek és a koax hálózat.
Összességében elégedettek vagyunk a szolgáltatásokkal.
A net stabil és gyors, a mi ONT-nk wifije erős, amit be kellett rajta állítani, azt be tudtam konfigurálni. 500-as csomagra lett szerződés kötve, úgyhogy a legnagyobb csomagról nem tudok nyilatkozni. Az ügyfélszolgálattól kérheted a bridge módot és akkor a későbbiekben csak modemként fog funkcionálni és tudsz saját routert használni.
A TV-hez nem kell az idióta mediabox, csak direktbe belemegy a koax kábel. Úgyhogy csak egy távirányító van, olyan sorrendben vannak a csatornák, ahogyan mi akarjuk. A CI kártya csak a prémium csatornákhoz kell. Viszont jó ha tudod, hogy a digis mediaboxok szerintem használhatatlanok, én 1 óra után visszavittem őket, de mivel nem kell így ezt nem írom fel igazából negatívumnak. Az analóg TV-ken mondhatni minden digitális csatorna megvan, Debrecenben 60 analóg csatorna van, a UPC-nél ez a szám 32 volt és a fele nézhetetlen gagyi csatorna volt. Az analóg műsorok képe is jó szerintem és a digitális adásoknál elvétve van 1-1 kisebb bekockásodás.
A telefonnal annyi kellemetlenség van, hogy a rejtett számról való hívást nem lehet letiltani. De ezzel úgy gondolom, hogy együtt lehet élni.

[ Szerkesztve ]

(#41586) cd930 válasza Willie (#41585) üzenetére


cd930
aktív tag

Szia!

Az analóg tévé milyen csatornákat nem tud fogni? Milyen csatornákhoz kell a digis box?
Tegnap kötötték az anyósomnál, még nem volt időm felugrani hozzá, így hasznos volna a válaszod. Mivel korábban azt olvastam, hogy box használatával 90 csatorna fogható, nélküle meg sokkal kevesebb, megrendeltük a DigiFilmet + boxot is.
De ha nem lesz olyan csatorna, amiről ne tudna lemondani, nem érdemes bevállalni a plusz egy eszközt és plusz egy távirányító használatát..

20+ éve a Prohardveren

(#41587) Willie válasza cd930 (#41586) üzenetére


Willie
őstag

Szia!

Itt könnyedén össze tudod hasonlítani az analóg és a digitális kínálatot.
Amit adtak SD boxot annak a távirányítója szanaszét volt rágva, az eszköz tiszta retek volt, a scart kábel is dzsuvás volt, úgyhogy azt azzal a lendülettel vissza is vittem. A HD boxot gyárilag én bontottam ki, viszont amelyik TV-hez eredetileg be volt tervezve arról kiderült, hogy tudja kezelni a kártyát, úgyhogy azt visszacseréltettem egy CI modulra. Viszont előtte még kipróbáltam analóg TV-vel is, de sehogyan sem tudtam normálisan beállítani a képet vele és ezután döntöttünk úgy, hogy akkor 2 TV-ben lesz CI kártya, a harmadik TV-n pedig "csak" az a 60 analóg csatorna.
SD boxból csak használtat fognak adni és megvan az esélye, hogy ilyen szutyok készüléket adnak, amit már lelakott az előző igénytelen előfizető.

szerk.: Egyébként szerintem ez már itt elég erősen off volt, úgyhogy majd gyere át ide. :)

[ Szerkesztve ]

(#41588) cd930 válasza Willie (#41587) üzenetére


cd930
aktív tag

Bocs az előző off-ért, azt hittem a tévés topicban vagyok, mert arról volt szó.

@ Admin! Kérlek tedd át a hozzászólásom, ha útban van.

20+ éve a Prohardveren

(#41589) Ati007 válasza Willie (#41585) üzenetére


Ati007
őstag

Köszi a választ, mediabox nem kell (bár a upc-é elég jó volt hdd-vel) mivel a tvm fogadja a ci+ modult. Mit értesz a prémium csatornák alatt? A HD adásokhoz sem kell? Nincsenek kódolva?
A neten gondolkozom hogy kell-e az 1gigás :F

(#41590) zoltan6


zoltan6
őstag

Ma elkezdték nálunk Dunaújvárosban panelban cserélni a kábeleket optikaira,egyenlőre minden emeletre húztak be egy vastag fekete kb. 8-10 mm-es optikai kábelt.akkor most szintenként raknak be majd egy ONT? és ott lesz elosztva lakásonként?

(#41591) TeeJay válasza zoltan6 (#41590) üzenetére


TeeJay
félisten

eddig FTTB volt?
paneles FTTH-ról eddig még nem sok infó volt, a bekötés módjáról sem
de ha 30-60lakás van egy lépcsőházban akkor tutkó kell valahova pár splitter és ha itt is csak négyest használ a DIGI akkor majdnem minden emeletre rakhatnak egyet

kíváncsi leszek lesz-e haszna az FTTH-ra átépítésnek de remélhetőleg mihamarabb nekilátnak a többi helyen is ahol már kevés a hálózat

mondjuk nem vágom de ezek után gondolom 1 lépcsőház kap egy GPON-t hiszen 32-től tovább nem tudják osztani a szálat
úgy már nálam is megoldódna szerintem a gond :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41592) Kuter válasza zoltan6 (#41590) üzenetére


Kuter
senior tag

Nem.
A lakásba lesz berakva.

Mindhalálig Nvidia! mondta egy microelectronic engineer , vagy lehet hogy én?

(#41593) fody73 válasza Ati007 (#41589) üzenetére


fody73
tag

Szia!
Torrentezel, full hd filmeket töltesz le folyamatosan? Van jó minőségű gigás routered? A gépedben van ssd? Ha bármelyikre nem a válasz akkor teljesen felesleges a gigás net, mert úgysem tudod kihasználni! Én a helyedben a 100/100-as nettel kezdenék, mert ha az kevésnek bizonyul akkor a hűség alatt felfelé még mindig tudsz módosítani a net sebességén viszont lefelé már nem.

[ Szerkesztve ]

(#41594) zoltan6 válasza TeeJay (#41591) üzenetére


zoltan6
őstag

Igen most FTTB van 7 emeletes panel 21 lakással.

(#41595) Flashget válasza TeeJay (#41591) üzenetére


Flashget
félisten

itt is csak négyest használ a DIGI akkor majdnem minden emeletre rakhatnak egyet

kis matekozás.

nálunk 11 emeletes a ház, emeletenként 3 lakás van, de van 10 emeletes is 4 lakással.
Havannán van 10 emeletes 6 lakással is.

melyik helyre mennyi kell? :)

Realme GT Master Edition

(#41596) Flashget válasza Ati007 (#41589) üzenetére


Flashget
félisten

Digikábeltv kérdésekre a topicjában a téma összefoglaló elolvasása után kapsz választ. Ha még sem, akkor ott tedd fel a kérdéseidet vagy használd a keresőt.
[link]

Realme GT Master Edition

(#41597) Willie válasza Ati007 (#41589) üzenetére


Willie
őstag

Prémium csatornák alatt az HBO csomagban lévő csatornákat értem, a DIGI Filmet, illetve a felnőtt csatornákat, ezekhez kell csak a CI kártya.
Nem kell a HD adásokhoz sem, nincsenek kódolva.

(#41598) Benoe77 válasza [Laca] (#41367) üzenetére


Benoe77
őstag

Nálad már bekötötték?

Én 30-án szerződtem, akkor azt írta be az üzletkötő, hogy 15 napon belül bekötik. Úgy látom ez már nem fog megvalósulni, még csak nem is kerestek. Az üzletkötő azt mondja eszközhiány van, még egy pár napot csúszni fog a dolog.

(#41599) Flashget


Flashget
félisten

Most hallottam a hírekben...
még az idén csökkenhet az internet díj áfája..
minden nagyobb településnek kell lennie free wifinek, miként az iskolákban, egyetemeken nagyobb könyvtárakban.
2018-ra, de legkésőbb 2018 végére mindenkinél elérhetővé kell tenni a szuper gyors internetet
;)

Realme GT Master Edition

(#41600) Varszegig válasza Flashget (#41599) üzenetére


Varszegig
veterán

Tegyük hozzá, a "szuper gyors" azt jelenti a kormányzati beszédben, hogy min. 30Mbit letöltés. 10 éve még az tényleg szupergyors volt:)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.