Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41201) radi8tor válasza hattila07 (#41197) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Munka végeztével nem íratták alá veled a munkalapot? Azon is ott kell lennie a felhasznált anyagoknak.

⭐ Stella

(#41202) Strezi


Strezi
őstag

Péntek délután bementem a helyi ügyfélszolgálatra és jeleztem hogy többet szeretnék fizetni :D
Szombat hajnal 1-kor már pöccent is 100-ról 1000Mbps-re a net ;)

Kellett két újraindítás modemnek és routernek is, de telefonon megmondták melyik gombot nyomjam (azaz volt akkor is ügyfélszolgálat) :DDD

Innentől az én oldalamon volt a labda(mint később kiderült), mert a patkolt OpenWRT-s router-rel "csak" 150/150 lett a kapcsolat ;]

Gyári szoftver visszakerült a router-re és máris minden szép és jó! A teszt végére már szaturálja a gigabites portot a gépen a speedtest.net :C

Csak hogy legyen pozitív DIGIs bejegyzés is ;)

[ Szerkesztve ]

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#41203) TeeJay


TeeJay
félisten

mondom én hogy a DIGI mindenhol FTTH hálózatra építi át a többi hálózatot!
először a régi koaxos lesz, utána meg szép sorban az FTTB rész
egy vagon aktív eszközt el tudnak hagyni így az áram számlájuk töredékére esik, ráadásul mindenhol ott lesz az optikai szál és a jövőben is már csak eszközt kell majd rajta cserélniük ha bővítenének
igaz egyelőre az 1000-es csomag is szinte kihasználhatatlan és az sem fenyegeti őket hogy mindenki arra váltson, tehát meg fogja érni full FTTH hálózatot üzemeltetni mindenhol.

kíváncsi vagyok melyik évben indítják az FTTB --> FTTH átépítést :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41204) V/


V/
titán

DIGI 500, DIGI 1000 valakinek tapasztalat erről Asus RT-N18U? Az ASUS AiCloud használható normálisan?

[ Szerkesztve ]

(#41205) adika4444 válasza V/ (#41204) üzenetére


adika4444
addikt

többeknek van itt az említett router akár 1000-es csomaggal, nagyrészt mindenki elégedett. Az Asus szolggáltatások nem a DIGI-től függenek sztem.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#41206) V/ válasza adika4444 (#41205) üzenetére


V/
titán

Köszi a választ.

(#41207) Flashget válasza TeeJay (#41203) üzenetére


Flashget
félisten

mondom én hogy a DIGI mindenhol FTTH hálózatra építi át a többi hálózatot!
először a régi koaxos lesz,

kiváncsi vagyok mutternál ez mikor következik be, bár ahogy intézték a dolgát üfsz-en mondta is na ez a szolgáltató sem marad sokáig mint a többiek. ;)
a rekorder eddig az UPC volt a kemény 6 hónapjával azon a területen. :D

Realme GT Master Edition

(#41208) suvomi


suvomi
csendes tag

Sziasztok!

Elolvastam a témaösszefoglalót, de sajna nem kaptam orvoslást a gondomra.
Digi bekötötte a netet nagyon jó, gépen megvan az 500 meg egy pici. Ám ha rákötöm a kapott modemre a routert is (TP-link 300-as), függően attól, hogy melyiket később, azon nincs kapcsolat.
Mit kell tennem ahhoz, hogy a gép irányába is és a router irányába is legyen adatforgalom?
(Nem sajna az nem opció, hogy a routerről kötöm a gépre rá a netet.)
Dani

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#41209) adika4444 válasza suvomi (#41208) üzenetére


adika4444
addikt

Ilyenre nincs mód.
Ha router akkor mindent rá kell kötnöd. Csak egy PPPoE sessionod lehet.

üdv, adika4444

(#41210) TeeJay válasza Flashget (#41207) üzenetére


TeeJay
félisten

nekem szerelő mondta hogy a következő években mindenhol átállnak FTTH-ra mert 1x kell kiépíteni, ellenben olcsó üzemeltetni onnantól mert áramra már minimálisan kell csak költeniük és a lépcsőházi 2-3-4 switch sem kell már ami ismét csak nagy költség.
optikai hálózat full passzív, csak a két végére kell aktív eszköz és később is elég lesz csak ezeket cserélni.
persze amilyen marha sok FTTB lépcsőház van, az se ma lesz átalakítva de a következő években lehet majd sasolni ám :D
először tuti a régi koaxos kerül át mert ott már nagyon tré a helyzet :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41211) DonMaster válasza suvomi (#41208) üzenetére


DonMaster
addikt

ha modem-et kaptál akkor pedig a saját routeredel kell osztanod a net-et
ha hgw-t kaptál és enm modemként megy akkor lan1-be a géped lan2-be a router és a router switch mode
a hgw meg conectel a netre,
igy van a gépeden is net + a routeren is.

másik megoldás
modem-böl kábel ki router wan portjára
router lan1-böl kábel ki switch-be switchböl lan1-jéböl gép-be és akor a routeren van 3 port+ a switchböl is van 6-7port még amin megy az internet ekkor a router kapcsolodik az internetre, más opcio nincs.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41212) rviktor25 válasza V/ (#41198) üzenetére


rviktor25
aktív tag

Elvileg alá kéne iratniuk (Digi szerelőknek), hogy mennyi "anyagot használtak". :DDD
Amennyiben ez megtörtént tényleg semmi rosszat nem lehet mondani rájuk és ÁSZF-et kéne olvasni.

Chiwasuu!!!

(#41213) suvomi válasza DonMaster (#41211) üzenetére


suvomi
csendes tag

Köszi a segítséget. Sajna nem HGW. A routerből meg megy a jel a gépbe, csak szarul és olyan helyen van ahonnan "szakembör" módban lehet csak megoldani. Rákérdezek a Diginél a HGW-re.

https://www.facebook.com/groups/1737295806551859/

(#41214) V/ válasza rviktor25 (#41212) üzenetére


V/
titán

A munkalapot biztos alá kell írni, arra a nálam járók ráírták az anyagokat.

[ Szerkesztve ]

(#41215) V/


V/
titán

Más kérdés. 6 méter UTP kábel cseréről van szó.
Valaki fordult már a DIGI-hez olyannal, hogy van saját CAT7-es szerelt kábel 10 m, nem lehet-e kicserélni az eszközükből a lakásba jövő kábelt erre.
Az oka CAT6-os kábellel csatlakozva mért a szerelőjük, ránéz azt mondja ez nem jó, mert csak 545-t a sebesség, csere CAT7-re és mért 725-t.
Arra gondoltam ha eleve ilyen kábel jönne be, akkor nem lenne sebesség növekedésem? A 725 fölé.

(#41216) Jorus válasza V/ (#41215) üzenetére


Jorus
nagyúr

Cat6 elvi sávszél limitje 10 Gbps, nem valószínű, hogy az korlátozna. Nálam Cat5e jön a modemből és simán 800/210 Mbps körül mozog a sávszél.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#41217) poli27 válasza V/ (#41215) üzenetére


poli27
veterán

sőt cat8 kellene neked... :W

(#41218) TeeJay


TeeJay
félisten

LOL a CAT5e mindenre elég hiszen a CAT6 is ugyanúgy gigabitet tud csak nagyobb távolságra
CAT5e is elég 100méterig, kétlem hogy akár csak egy panelban kellene ennyi kábel :D
hány méteres egy panel 30-35méter magas? még ha a földszintről menne fel a 11. emeletre akkor is elég max 40méter kábel az meg hol van még a határtól, pláne hogy általában a felső szinteken a 8.-on is van switch tehát legrosszabb esetben sem kell 20-25métertől több mire beér az előfizetőhöz.
a CAT6 ráadásul szopás mert belül van benne érpár elválasztó távtartó ami miatt vastagabb és sokkal nehezebben hajlítható. a CAT7 meg már brutál felesleges kategória LOL

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41219) V/ válasza poli27 (#41217) üzenetére


V/
titán

Nézd, egyértelmű volt a méréskor a sebesség dolog, a két különböző kábellel. CAT5e van a feljövő kábelre írva.
Házon belül CAT7 köti össze az eszközöket, a hajlékony lapos.

[ Szerkesztve ]

(#41220) TeeJay válasza V/ (#41219) üzenetére


TeeJay
félisten

ezt ugye te sem hiszed el? :D
nincs soha két egyforma mérés sem bármelyik oldalon nézed...
ha most elindítok egyet kapok 650megabitet, 1perc múlva meg 750-et
ekkora sebességeket már nem lehet pontosan kimérni mint a 10-20megabitet anno

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41221) V/ válasza TeeJay (#41220) üzenetére


V/
titán

Mit nem hiszek el? A Digis szerelő mérte, csak a kábel csere ideje 40 mp telt el az alatt, amire mért azon a szerveren nem ugorhat ennyit a sebesség. Mindegy megint hülyének nézetek. Kár is kérdzeni itt.
Ha igaz lenne hogy CAT5e-vel lehet biztosítani 600 Mhz-es átvitelt akkor nem találták volna fel a CAT7-t és nem lehetne kapni CAT8-as kábelt sem.

[ Szerkesztve ]

(#41222) headhunter válasza V/ (#41221) üzenetére


headhunter
addikt

(#41223) worxland válasza V/ (#41221) üzenetére


worxland
addikt

Tanulni kellene még a nagy arc helyett.

''It's difficult to work in a group when you're omnipotent.'' - Q

(#41224) V/ válasza worxland (#41223) üzenetére


V/
titán

Sértegesd azt akire gondolok.
Kérdeztem de itt nektek van nagy ARCOTOK és értelmes választ nem adtok egy egyszerű kérdésre.
Ezért van nekem nagy arc? Helyből vagy nekifutásból vagy...
Amit az előtted szóló linkelt, az nem magyarázza meg a dolgokat, mert mondjuk amikor több kábel fut egymás mellett, akkor okostojás tudod, hogy csak 33 méter lehet a CAT6 hossza a zavarszűrési problémák miatt. 5000 Mbit/s 250Mhz-n írja, de :F

És tényleg nem értitek a lényeget, lehet tanulni:
The standard defines several link/channel classes and cabling categories of twisted-pair copper interconnects, which differ in the maximum frequency for which a certain channel performance is required:
Class A: link/channel up to 100 kHz using Category 1 cable/connectors
Class B: link/channel up to 1 MHz using Category 2 cable/connectors
Class C: link/channel up to 16 MHz using Category 3 cable/connectors
Class D: link/channel up to 100 MHz using Category 5e cable/connectors
Class E: link/channel up to 250 MHz using Category 6 cable/connectors
Class EA: link/channel up to 500 MHz using Category 6A cable/connectors (Amendment 1 and 2 to ISO/IEC 11801, 2nd Ed.)
Class F: link/channel up to 600 MHz using Category 7 cable/connectors
Class FA: link/channel up to 1000 MHz using Category 7A cable/connectors (Amendment 1 and 2 to ISO/IEC 11801, 2nd Ed.)
Class I: link/channel up to between 1600 MHz and 2000 MHz using Category 8.1 cable/connectors (specification under development)
Class II: link/channel up to between 1600 MHz and 2000 MHz using Category 8.2 cable/connectors (specification under development)

Mert nem a sebesség a meghatározó a szabványban. Mert adatok jönnek és sok, az pedig sávszélesség probléma.

De köszönöm az értelmes hozzászólásodat, sokat tanultam belőle.

[ Szerkesztve ]

(#41225) Multibit válasza V/ (#41224) üzenetére


Multibit
veterán

Mit tudnak a magasabb kategóriás kábelek, ha nincs bekötve az árnyékolásuk? Nem kell válaszolni ;)
Milyen eszközeid vannak otthon (router, switch, mediaplayer, tv, nyomtató, stb.)? Ezen SOHO eszközök közül melyik alkalmas az árnyékolás fogadására?

(#41226) poli27 válasza V/ (#41224) üzenetére


poli27
veterán

ahol több kábel fut egymás mellett oda elég pl a cat5 e ftp kábel otthoni felhasználásra, csak minkét vége földelve legyen, amit a soho routerek nem tudnak, ugyanis nincs fémkeret az eth portjukon... ezeket a cat7 cat7a stb stb ipari környezetbe használják, otthon te nem fogod előnyét látni...

[ Szerkesztve ]

(#41227) poli27 válasza Multibit (#41225) üzenetére


poli27
veterán

mivel a lapos cat 7 et mondta (erre sztem csak kínában ráírták hogy cat 7) gyanítom nem ftp kábel.....

(#41228) TeeJay válasza V/ (#41224) üzenetére


TeeJay
félisten

láttad már a DIGI cuccait lent a dobozban?
sima egyszerű Huawei ONT meg Huawei switch-ek :D
dughatsz te abba CAT6-7 kábelt, semmivel se lesz jobb mint CAT5e kábellal, sőt mondok jobbat
sok helyen a régebbi CAT5 kábelen is beröffentik a 200-500-1000-es csomagot és megy gond nélkül
pedig nálam ami volt régi CAT5 kábel az sodrott eres volt nem tömör és azon is ment lazán az 1000-es csomag
szimplán csak magam védelméből cseréltettem ki később a DIGI-s szerelővel egybe CAT5e kábelra hogy ONT és router között 1 fix kábel legyen ne 2 toldással CAT5 kábelek

ja a lapított CAT7 kábelen besírtam, azok minden szempontból szarabbak mint egy CAT5e mert nincs meg az erek sodrása benne ami zaj szempontjából árt :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41229) Multibit válasza poli27 (#41227) üzenetére


Multibit
veterán

Cat7 árnyékolás nélkül? Ez jó :))

(#41230) poli27 válasza Multibit (#41229) üzenetére


poli27
veterán

hát szerintem a lapos kábel nem ftp :DD pláne hogy a cat 7 az sftp lenne ugye... szerintem nem férne el benne az árnyékolás :D

[ Szerkesztve ]

(#41231) V/ válasza poli27 (#41230) üzenetére


V/
titán

Nyugodj meg, német gyártmány a 2mm*10 mm méretben elfér minden árnyékolás, a kedvedért nem fogom kettévágni.
Köszönöm a találgatásokat meg az egyéb információkat.
Tényleg nem akartok normális módon kommunikálni, ám legyen, majd csak olvasom és "tanulom" a csodálatos hozzászólásaitokat.

[ Szerkesztve ]

(#41232) V/ válasza TeeJay (#41228) üzenetére


V/
titán

ja a lapított CAT7 kábelen besírtam, azok minden szempontból szarabbak
Már fel is írtam az IGAZSÁGODAT és ezután nagyon figyelek rá, hogy azok sváb informatikai cégek nehogy átverjenek. De nekem más, nem a véleményem, a tapasztalatom ezzel kapcsolatban.

Szerintem meg nem igazán tudod, hogy milyen eszközt tettek be hozzánk.

[ Szerkesztve ]

(#41233) V/ válasza Multibit (#41225) üzenetére


V/
titán

Meglepő módon az Asus routernél az árnyékolás fém-fém kapcsolatot biztosít, a Minolta QMS 3300-nál szintén, még a gagyi DELL D530-as notinál is van árnyékolási érintkezés és nem is nézem tovább. Mert csak azért használom az árnyékolt UTP kábelt mert a műanyag vezeti az áramot :W

(#41234) lajos75 válasza V/ (#41231) üzenetére


lajos75
senior tag

Valóban van az Asus routernél fém keret (nálam is így van) de mivel nem földelt a router így semmit nem ér! Vagy rosszul gondolom :F

[ Szerkesztve ]

(#41235) V/ válasza lajos75 (#41234) üzenetére


V/
titán

Rendben, értem. Gondolom ha földeljük, akkor érhet valamit.

[ Szerkesztve ]

(#41236) bryant56 válasza TeeJay (#41203) üzenetére


bryant56
aktív tag

Egyébként, amit behúznak a házakba optikai, annak mekkora a max sebessége?

(#41237) TeeJay válasza bryant56 (#41236) üzenetére


TeeJay
félisten

tudtommal végtelen :D
vagyis attól függ milyen eszközök vannak a két végén
jelenleg GPON a határ tehát ha senki más nem használja a hálózatot 32 vagy 64-es osztás esetén csak te akkor kb. 2,4/1,2gigabitet tudnál kitekerni

persze már az ONT-n limitált a buli mert csak gigabites portok vannak, 1 user nem tudná kitekerni 940megabiten limitálna a LAN
több userrel már kitekerhető de úgyis 32 vagy 64-es osztás van így mindig lesz aki használja veled egyidőben
ha nálam a letöltés 800megabit felett van mindig akkor elég jól bírja

később tudtommal 10GPON jön majd ha cserélik az eszközöket, ott 10/2,5gigabiten osztoznak majd az ONT-k
itt már szerintem lesz majd 2,5gigabites portos ONT tehát jöhetnek az 1-2gigabites csomagok
utána pedig egyre tovább 10gigabit felé de az szerintem lesz még vagy 10-15év :D

emlékszem 10-éve 3megabites ADSL volt otthon szüleimnél amit év vége felé 8megabitesre emelt a T-com
most meg 1000/200-as csomagon tolom és ha az ADSL-t nem veszem akkor kábelneten is simán megfizethető egy 50-100megabites csomag
10év múlva szerintem alap lesz az 1-2gigabites mindenhol

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41238) DonMaster válasza poli27 (#41217) üzenetére


DonMaster
addikt

tévedsz, optikai kábel kell neki azon nincs speed limit és egy ont modem. annak örülne :D

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41239) DonMaster válasza V/ (#41221) üzenetére


DonMaster
addikt

Te nem érted. a dolgot.
tehát adot szitu
digi gép cat5e kábel beudg ip: 195.x.x.x
mérés: 560mbit/s
kábel kihuz
digis gép cat6/7 kábel bedug ip: 210.x.x.x
mérés: 780mbit/s
kábel kihuz

ezt mondod te . hogy van különbség a gigabites cat5e és a másik kábelen, de valojában mint kettö mérésnél még az ip cim is más nem ugyan az tehát nem statikus, hanem dynamic, persze az ip-töl nem füg a sebesség, de az 1000-res csoamgnál még az a 40sec-is idö lehet hogy 14:00:00 kor mérsz 560-at de 14:00:50 kor mérsz 790-et
nem függ a kábeltöl. nem csak mondani kell a hülyeséget, de téynelg enyni erövel optikait kéne behuzanak hozzád és egy fix ont modemet véeltlenüsle routert kéne adjanak neked és kész. ara nem mondhatnád hogy nem okés az optikai kábel mert a digi csak a blahblah szabván 10-est adja ami csak 1gbit/s-et bir de a blahblé szabván már 1000gbit/s-es és azon jobb lenne az 1000mbit/s .

persze az téyn hogy kitalálták a cat6a cat7 cat8-as kábeleket is. és hgoy a sima cat5e 100mhz-es nah de oka is van. és senki ne mondja hogy cat6a vagy cat8 kell neki otthon bekötni mert léyneges emg ahsonlo mert az marhaság, kivéve ha pincében szerver parkot tart. mert oylen helyekre stb-re vannak ezek kitalálva, persze ottsme patch kábelnek.

nézheted a szabványokat, de hiába olvas pár tanulmányt ne csak a számokat nézd vagy járj utána stb. mert nagyon nem vagy képben a dolgoknak, a kábelek terén, az hogy miért nem tudod megválaszolni és hogy miért let 500mhz-s kábel azt sem de hgoy szerinted azon jobb mint az alap 100mhz-en az vicces, járj utána olvas utána, és ha emg van és érted is, amit olvasnál és nem wiki pedia hanem például egy bme jegyzetet hálozat menedzsment cimszavakal gogole-be keresve találsz , nah avval okosabb leszel és emg is értheted ha érdekel a téma hogy mit miért van a kábelen és mi mit is jelent rajta. utána gyere visza és irj hasonlokat érvelve melete infos érvekel, mert az nem érv hogy ezen jobb mint azon, az pont olyan hogy van mikor leméred a z internetedet és nincs meg a garantált bejelented képel
kijön a szerelö és meg van a garantált pedig nem csinált semti ahogy te sem de mégis más idöben lett ujra mréve és jo , ezt például nem lehet meg maygarázni, ahogy az informatikéban még azt a jelenséget sme amikor nem kapcsolbe a géped hivod a szerelöt megnyomja a bekapcs gombot és elindul , és akkro igy what,? mert ugye te is azt csináltad, persze ez kicsit durva példa de szerintem a lényeg átment hogy minden microsecben más a helyzet, lehet eben a microseben jo de lehet a következöben már nem és forditva is. de ara nemf oghatod hogy ezen a kábelen enyni és 40sec mulva azon meg anyni mert az marhaság.

mert mondjuk amikor több kábel fut egymás mellett, akkor okostojás tudod, hogy csak 33 méter lehet a CAT6 hossza a zavarszűrési problémák miatt. 5000 Mbit/s 250Mhz-n írja, de
még valami 33m és a digi a 10emeltes tömbökben a 3-emeltre tezsi a szekréynét 1emelet az 3m-el számolva felfelé az 13emelt de még a 10. emelten is van neki 9m hosza és viszszintben amit nem másik 10melet visz ez tuti. lehet a fügöleges az ugy megy az elsö 5emelten utána már nem.
más részröl CAT6 ??? WHAT? az nem jo semmire CAT6A az már igen. és a CAT6A az szabvány is. de ezért is irtam hgoy olvas utána.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41240) JohnnyX


JohnnyX
senior tag

Sziasztok!

Ugy nez ki aprilistol mashol fogunk lakni, ahol csak upc lesz.
Most diginel van tv+net+telefon csomagom, 2017. marciusaban jarna le a 2 eves huseg.
Mivel nem tudom hasznalni tovabb a szolgaltatasukat, ugye le kell mondanom.
Egy osszegben kell kifizetnem a hatralevo idore az osszeget, vagy kerhetek reszletfizetest is?
(Az uj helyre valo koltozes miatt most igy is elegge zsebbe kell nyulnom.)

:R

_Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

(#41241) kungzi válasza JohnnyX (#41240) üzenetére


kungzi
veterán

új helyen nincs digi?

(#41242) PeterPH válasza JohnnyX (#41240) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nem a hátralévő időt kell kifizetni, hanem az eddig igénybe vett kedvezményeket.
Vagy az új tulajjal egyezkedsz.

(#41243) kevinium válasza JohnnyX (#41240) üzenetére


kevinium
aktív tag

Azt válaszd amelyik olcsóbb... Ha olcsóbban jön ki kifizetni a hátralévő hónapokat hűséggel (már a hűségidőd végefelé jársz), akkor azt válaszd, ha most kötötted nem rég - akkor visszamenőlegesen megemelik az internet havidíját, - akkor lehet, hogy olcsóbb ha felmondod...

Most kiszámoltam:
12 hónap telt el csomagtól függően (13. hónappal számolva) 7020, 9100, 10400, 11700, 13000 (100, 100 pro, 200, 500, 1000) kedvezményt halmoztál fel, amit akkor kell megfizetned, ha felmondod a szerződést és 23760, 30800, 35200, 39600, 44000 forintot kéne fizetned (részletekben, havonta) ha nem mondanád fel a szerződést... (Ez inkább UPC-nél érdekes, ahol a 2 éves hűségidőből, ha eltelt 8-10 hónap, akkor jobban megéri megtartani az előfizetést, még ha nem is használod...)

Ha felmondod, akkor azt egy összegben kell megfizetni az igénybe vett kedvezményeket, de kérhetsz részletfizetési kedvezményt méltányossági, vagy rászorultsági okokra hivatkozva, de az egyedi elbírálás alá esik... (És értelemszerűen akinek 1000-es nete van/volt, annak nehezebb elhinni a rászorultságot...)

[ Szerkesztve ]

(#41244) adika4444 válasza DonMaster (#41239) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

A gép benyomásáról csak annyit, hogy amikor meglett a mostani laptopom nem akart megvétel után reggel bekapcsolni, próbáltam rengeteg mindent... Bevittük a boltba ahonnan van, és ott meg gond nélkül bekapcsolt.
Jelenség magyarázata:
passz, a későbbiekben meg nem történt az incidens...

üdv, adika4444

(#41245) kevinium válasza adika4444 (#41244) üzenetére


kevinium
aktív tag

Nekem van egy fujitsu laptopom, az szokott olyat csinálni, hogy bootolásnál - amikor be lehet lépni a biosba - beakad... (Helytelen leállításnál, vagy ha olyanja van...) Olyankor akármit csinálhatsz vele, mindig beakad... A megoldás az, hogy kikapcsolt állapotban ki kell húzni az adaptert, és visszadugni... Utána jó... (Vagy kihúzni az adaptert és kivenni az akkumulátort.) Otthon amikor próbálkozol többször elindítani eszedbe sem jutna kihúzni a csatlakozóját. Aztán beviszed a szervízbe összedugod, bekapcsolod és voila nincs is hiba... :P

(#41246) adika4444 válasza kevinium (#41245) üzenetére


adika4444
addikt

Hát igen, ezért mondom én is h ezek full relytéjes dolgok, ilyenkor a javítás/csere csak a bolt/szerviz jóindulatán múlik:)

üdv, adika4444

(#41247) mrmrg


mrmrg
tag

Sziasztok!

A XIV. kerben, az Ond Vezér útján elment a net.
TV működik, net sem routeren keresztül, sem direktben a gépbe dugva nincs.

Más is tapasztalt hasonlót a környéken?

Köszi, G

(#41248) NielsX válasza mrmrg (#41247) üzenetére


NielsX
tag

Megerősítem, Ikea mellett sincs net, nem egyedi eset.

(#41249) mrmrg válasza NielsX (#41248) üzenetére


mrmrg
tag

Koszi, nemileg megnyugtat hogy nem hazon beluli a hiba.
Ellenben meg mindig nem jott vissza a net.

(#41250) adika4444 válasza mrmrg (#41249) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!
Miért nem jelented be?:F:U

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.