Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40151) ricsik


ricsik
őstag

Sziasztok.
Igényeltem 500-as netet 8.-án. XV. ker. panel. Ma! hívott a szerelő, hogy nem lehet csak 100-ast.
Azt is említette, hogy a fejlesztés folyamatban van 1-2 hónap. A telefonra azt mondta, hogy mind a 4 érpárra szükség van az 500-as nethez (ez igaz), így a telefon külön kábelen fog jönni (??).
Az létezik, hogy így oldják meg és nem VOIP-os ZTE modemmel 1 ethernet kábellal?
Nem szeretnék a frissen felújított lakásba plusz vezetéket úgy, hogy az összes szobában ott van már a falicsatis RJ45 csatlakozó és falban a kábel.
Köszi.

(#40152) adika4444 válasza ayrton (#40150) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ki kell őket hívni, mert az eszközüknél nem okés valami, vagy a kábellel. Például nincs mind a 4 érpár a nethez kötve. Hívd ki őket és megoldják. Nem kell 2500-at fizetned az biztos.

üdv, adika4444

(#40153) zsolt501 válasza ricsik (#40151) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Kérhetsz nomadikus szolgáltatást is és akkor mehet RJ45 is a telefon, de a készüléket természetesen neked kell beszerezned.
Így megúszod a plusz kábelt, és akár mobil telefonnal is használhatod a nomadikus szolgáltatást, és is így használom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40154) ayrton válasza adika4444 (#40152) üzenetére


ayrton
tag

:R

(#40155) V/ válasza ayrton (#40150) üzenetére


V/
titán

Nem igazán írtál az eszközeidről, így miből tudnánk, hogy: ami nyilván badarság.?

[ Szerkesztve ]

(#40156) ayrton válasza V/ (#40155) üzenetére


ayrton
tag

Hp elitbook 8470p, asztali pc asus p8b75-m lx, router: linksys ea6700

digi elött upc 240-esem volt. gond nélkül bármelyik eszközömmel.

[ Szerkesztve ]

(#40157) V/ válasza ayrton (#40156) üzenetére


V/
titán

Az eszközök oké és gondolom a routert 0-ról indítottad, mert az upc beállításokkal nem működne, akkor tényleg nem nálad van a hiba. :R

Mivel nincs meg a garantált, díjazás nélkül menniük kell (Garantált sávszélesség: 200 / 50 Mbps)

[ Szerkesztve ]

(#40158) ayrton válasza V/ (#40157) üzenetére


ayrton
tag

igy igaz :R

(#40159) DonMaster válasza ayrton (#40150) üzenetére


DonMaster
addikt

megelöztek

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40160) TeeJay


TeeJay
félisten

hallottam ezt azt, mégpedig a DIGI eddigi FTTB+LAN paneles hálózata át fog a jövőben alakulni FTTH-ra
megszűnnek a lépcsőházi DIGI-s eszközök, eltűnik a LAN kábelt
minden lakásba optikai szál kerül és ONT-t kap minden előfizető amin ugye ugyanúgy minden megy
csak jobban

új panel és társasházakat már csak így kötnek be, nincs FTTB+LAN :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40161) tomibro


tomibro
tag

Juj de porog ez a topik emberek koszonom, latom van ertelme akkor az irasomnak, mert mas is hasznalja az adott routert!

Szoval a kerdes akkor arra iranyulna, hogy van a router mogott egy igen bitang gep sok szolgaltatassal web jatekszerok stb es mellette torrent! Es egyszeruen ha megy az up kb 100megabit korul kb 1200 as kapcsolattal akkor haldoklik a letoltesem! Router tenyleg csak alapveto dolgokat muvel, meg megosztas sincsen usbvel mert ott a szervergep! Kapcsolat az az osz kapcsolat amit a router pl merlin fw alatt a tools menupontban megmond aktiv kapcsolatokra gondolok!

Namar azert lenne ez fontos mert a szolgaltatommal kuzdok hogy en eddig is mindent igy hasznaltam es jott a net 500/100 megabit van de most valamiert az elobb emlitett jelenseget produkalja! Remelem nem nalam van a hiba, mert en is ugy tudom hogy a gigabit sem kottyanhat meg neki, de azert a kis ordog nem alszik, ezert fordultam feletek!

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#40162) adika4444 válasza TeeJay (#40160) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ez jó hír! Így akkor megszűnnek a házakban switch újraindítási anomáliák.
Mondjuk ha eszközhiány lesz akkor nagyon beszorulnak majd a satuba:F.
De a lényeg hogy ahogy itt látni jelenleg van eszközük rendesen...

üdv, adika4444

(#40163) HofiZoli válasza TeeJay (#40160) üzenetére


HofiZoli
senior tag

Nagyon nagy titkot nem hallottál, nálunk kb egy éve építették ki a hálózatot, már akkor mindenkihez optika+ont került. Nincs is gond, bár még az emberek 90%- a upc-s hűségszerződésben van. 1-2 év és kiderül mit bír a rendszer.

A hozzászólás elolvasása kizárólag erős idegzetű fórumozóknak ajánlott! A hozzászólás elolvasásából adódó esetleges fizikai és szellemi károkért a hozzászóló nem vállal semmilyen felelősséget!

(#40164) trec12 válasza TeeJay (#40160) üzenetére


trec12
addikt

Sok ezer eszköz, átépítés, költség....hááát :U nem tudom, hogy lesz ez de ez egy elég nagy volumenű valami szerintem. Bár úgy legyen de nekem így is tökéletes FTTB-vel is.... ;)

[ Szerkesztve ]

(#40165) adika4444 válasza HofiZoli (#40163) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha UPC-s hűség van és nem túl elmélyült a szomszédi viszony, meg az informatikai ismeretek se, akkor nem valószínű hogy olyan sokan váltanának, UPC majd rábeszéli őket még +2 évre ami már ugye leghamarabb is 2018 elején ér véget, nem beszélve azokról akiknek még van pl. 1 éve és esetleg újraköti bővítés vagy egyéb miatt...
(#40164) trec12:
Jaja, ez nem 20 perces meló lesz, de sztem megérős. Az, hogy nálad jól megy egy dolog, de például TeeJay-nál is gond van a feltöltéssel, és sztem ha nem FTTB lesz akkor majd jobb lesz neki...

üdv, adika4444

(#40166) Flashget válasza trec12 (#40164) üzenetére


Flashget
félisten

Én úgy értelmezem az új bekötések lesznek már így nem a meglévőket cserélik le....majd 1x valamikor igen.
Kíváncsi vagyok anyáméknál mikor cserélik le a koax rendszert (azon jön minden tv,net,telefon) ha már hétfőtől ők is Digisekké válnak.
De az már most lehet tudni 1 napig nem volt telefonja az átállás miatt és jobb lett mint előtte volt.

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40167) zsolt501 válasza TeeJay (#40160) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ez már tavaly is felvetődött, és tényleg így kezdték el szerelni már sok helyen az új bekötéseket a társasházakban is, de hogy a már kiépítettet mikor fogják átkötni ilyenre, ezt megjósolni szinte reménytelen, fölég annak tükrében, hogy eleve lemaradásban vannak több területen is a volt készlet hiány miatt.
Én szerintem még ehhez kell pár év hogy ez megtörténjen.
Mondjuk nem árt először majd emelni az al és fejállomások kapacitását (sávszélességét), mert bizonyos területeken már most is vannak kapacitásbeli problémák, úgy hogy még vannak ezeken a területeken még mindig a konkurenciánál lévő előfizetők.
Itt a házunkban is van néhány lakó aki T-s és vodás netet használ...

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40168) trec12 válasza Flashget (#40166) üzenetére


trec12
addikt

Szerintem is miért építene át egy meglévő kiépített rendszert amin jelenleg is nagy sávszélességet tud nyújtani?
@TeeJay! Ezt hogy értetted, hogy megszűnik az FTTB-s megoldás? Mindenhol v. csak az új helyekre vonatkozik? Lehet félre értettem?

[ Szerkesztve ]

(#40169) Flashget válasza trec12 (#40168) üzenetére


Flashget
félisten

1x majd valamikor megszűnik a jól ismert FTTB megoldás és ugyanaz lesz panelekben is mint a családi házakban.
Most az megint más kérdés miért érzem úgy, hogy ezt majd valamikor valamivel jól megszívjuk...pl. megszüntetik a kódolatlan DTV adását...

Realme GT Master Edition

(#40170) LEON-T


LEON-T
aktív tag

Hali,

Ma bekotottek a digit ide is. 18.ker FTTH 200/100.Huawei-EchoLife HG8242H ONT

Kicsit maceras volt a kabelezes, mert az utca kabelezese anno nem egeszen sikerult jol, es messzirol kellett hozni a jelet.
A szerelo szerint az h tudsz szerzodes csinalni meg nem jelenti azt, h be is tudjak kotni.
2.5 ora volt a bekotes. Lenyeg mukodik es orulunk.
Amit meg mondott hogy csak uj epitesu tarsashazaknal lesz FTTH jellegu kiepites a regieknel nem.Nem tudom mennyire hiteles az info.

[ Szerkesztve ]

(#40171) kali válasza Flashget (#40169) üzenetére


kali
legenda

ilyen irányban (is) gondolkodom én is, mert nem lehet véletlen a betervezett hatalmas összegű többletkiadás a szolgáltató részéről - ha igaz a hír -, okkal teszik, nem feltétlenül az előfizetők két szép szeméért.

[ Szerkesztve ]

(#40172) trec12 válasza LEON-T (#40170) üzenetére


trec12
addikt

Logikusnak tűnik. (új építés akkor optika a panelre meg LAN? :) Ezt nem értem? Új bekötésre gondoltál nem?) Amúgy miért építené át mikor több száz megák jönnek ezen is? Ez a kapacitás elég még jó pár évig.....Hacsak nem azért amit Flashget ír...Mi csak találgatunk persze.

[ Szerkesztve ]

(#40173) LEON-T válasza trec12 (#40172) üzenetére


LEON-T
aktív tag

Nem igazan tmaztunk rajta sokaig.
Mondjuk meg amin csodalkoztam, hogy Szombaton is kotnek.
Huawei-EchoLife HG8242H -ot kaptam. Routerrel csatlakozom. Az IP: 178-al kezdodik.

(#40174) trec12 válasza kali (#40171) üzenetére


trec12
addikt

Valahol olvastam, hogy előbb-utóbb az IPTV felé fog mindenki elmozdulni. Ha jól tudom a Telekom pl. ezerrel nyomatja....

[ Szerkesztve ]

(#40175) zsolt501 válasza trec12 (#40174) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem nem mindenki örülne ennek, én sem, szolgáltatói oldalon is nagy befektetés kell hozzá, és nem minden esetben éri meg.
Ügyfél oldalon sem vonzó minden szempontból, mert sok a megkötöttség a készülék oldalon is, a T és az Invitel is ebben nyomul, nem is igazán értem miért éri nekik meg ennyire ez a befektetés, pláne hogy ott a mindigtv és a digi is, no meg a UPC is igen nagy konkurencia ezen a téren számukra, a műholdas szolgáltatásokat nem is említem, mert az is van néhány, egyre több ismerős próbál szabadulni ezektől a kötöttségektől, már csak a minőségi különbség miatt is amit egy T-s IPTV és egy Digis digitális kábeltévé tud felmutatni, és a készülék kötöttséget már nem is említve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40176) trec12 válasza zsolt501 (#40175) üzenetére


trec12
addikt

Világért sem kéne IPTV nekem sem, tudom hogy a DVB-C sokkal jobb minőség. Ahol a szüleim laknak ott az Invitel nyomul IPTV-vel. Van egy helyi KTV szolgáltató a DVB-C szolgáltatás minősége láthatóan sokkal jobb csak az Invi árban brutálisan alá megy combóban....

(#40177) kali válasza trec12 (#40176) üzenetére


kali
legenda

maga az iptv technológia nem jelent rossz/gyengébb minőséget, lehet az nagyon jó is, csak megfelelő paramétereket igényel, lesz is majd rá lehetősége a későbbiekben a szolgáltatóknak. (nem akarom leírni egészen az analóg kinyírásáig, hogy az milyen előnyökkel jár majd adott tekintetben is.)
a telekom, invitel és társai esetén teljesen érthető az iptv erőltetése; sok platformon szolgáltatnak, de az iptv mindegyiken átvihető.

megérheti majd esetlegesen a digi számára is, bár nem minden előfizetőnek tetszene, pláne eleinte...
nagyon feltételes itt még minden találgatás, de az biztos, hogy ha igaz az ftth átállás az fttb ellenében, akkor annak a szolgáltató oldaláról olyan oka van, amiben megtérülést látnak.

[ Szerkesztve ]

(#40178) TeeJay válasza Flashget (#40169) üzenetére


TeeJay
félisten

én úgy hallottam hogy megéri a DIGI-nek az FTTB-t átvinni FTTH-ra
mert halom aktív eszközt megspórolnak, az optikai kábelt 20-30forintért veszik méterét ami olcsóbb mint a koax és LAN, nem kell ezentúl lépcsőházanként 2-3 switch meg ONT meg hibajavítás meg kábelezés

csak beviszik a lakásig az olcsó optikai szálat és onnantól egy ONT az összes dolog amit adniuk kell
minden mást az előfizető áll majd
koax kábel LAN kábelt meg az áram a cucchoz

úgy hallottam piszok nagy pénzt spórol majd a DIGI ezzel úgyhogy nem lepődnék meg ha 1-2-3éven belül elindulna az átalakítás minden eddigi FTTB területen :R

ja arról nem beszélve hogy a jövőben ahol már optikai szál van gyakorlatilag örökre bármit lehet rajta szolgáltatni max ONT-t kell cserélni később 10GPON-ra és pá

persze nálam azzal sem oldódna meg a feltöltési probléma, jelezték hogy valahol a fejállomás és a lakótelepen egy részére kivezetett optikai kábelen lehet hegesztési probléma vagy hasonlók, azért nem képes akkora visszairányt adni, az új FTTH részen tökéletes meg máshol is a kerületben

most azt várom fognak-e valamit csinálni az optikai hálózattal vagy leszarják :U
annyit mondtak havonta jelentsem be aztán előbb utóbb lesz valami belőle mert sajnos a gerinc résszel nem a szerelők foglalkoznak hanem van másik része a cégnek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40179) V/ válasza TeeJay (#40178) üzenetére


V/
titán

Egy apró dolgot nem értek, most UTP kábel jön be hozzám a lépcsőházi mondjuk ONT-ból, aminek az áramellátást egy külön mérőórás csatlakozási hellyel a DIGI fizeti.
Ha nálam lesz a lakásban az ONT és szerintük az az átadási pont:

Abban az esetben, ha a Szolgáltató biztosít az Előfizető számára egy vagy több szolgáltatás átvételére alkalmas végberendezést (CPE customer-premises equipment) mely a Szolgáltató tulajdonában marad, úgy a szolgáltatás átadási pontja, a felelősség határa, maga a végponti eszköz.

Akkor nem tud szolgáltatni, ha az eszköz nem kap áramot.
Viszont ha bent van a lakásban akkor azt nekem kell a saját költségemre biztosítani? Én adok neki pénzbe nem kerülő áramot, hogy szolgáltatást tudjon biztosítani?
Feszültségvédelem, villámvédelem, meghibásodás elektromos hálózat hibája miatt stb. én fizetek?
Ha helyi járatos busszal utazok vigyem a gázolajat a bérlet mellé?

[ Szerkesztve ]

(#40180) trec12 válasza V/ (#40179) üzenetére


trec12
addikt

A kábeles netnél szintén a szolgáltató adja a kábelmodemet a lakásba amihez az előfizető adja az áramot. Ott is úgy van. Sőt csak úgy.

(#40181) poli27 válasza V/ (#40179) üzenetére


poli27
veterán

Igen, az optikai kábelen be fog menni a túlfeszültség neked.... :W

(#40182) adika4444 válasza V/ (#40179) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Digi LAN meg Optivác kivételével minden szolgáltató saját eszközt ad, ami az előfizető áramán működik... Én családiban lakom 2004 óta, úgyhogy hozzászoktam ehhez. De DIGI-t kivéve meg a váci optikát minden más szolgáltató panelban/társasban is saját eszközt rak be. Ez van.

üdv, adika4444

(#40183) Sasos válasza poli27 (#40181) üzenetére


Sasos
senior tag

Beszalad rajta egy villanás és kész a baj, a sziluetted ráég a tapétára. ;]

(#40184) V/ válasza poli27 (#40181) üzenetére


V/
titán

Mi a problémád?
Persze az ONT szubtér energiával működik és nem kell neki 230V. Vagy bicikli dinamóval, az is adhat 11–14 V DC-t.
Pl:
Huawei EchoLife HG8242-B
Power supply Adapter input: 100–240 V AC, 50–60Hz
Adapter output: 11–14 V DC, 2 A
Illetve ZXHN F668 PON ONT azt írják hogy Power supply: 12 V DC ez meg napelemről működik.
Nagyon viccesek vagytok, majd amikor ki kell csengetni a 25 000 Ft-ot a cseréjéért, akkor hogy fogtok humorizálni?

[ Szerkesztve ]

(#40185) Jorus válasza V/ (#40184) üzenetére


Jorus
nagyúr

A TV-adások vételéhez - jellemzően - szükséges set top box is hálózati áramforrásról üzemel, amit neked számláznak, nem a kábel TV szolgáltatójának; ugyanígy, ha egy modern, vonalas telefonkészülékkel rendelkezel, annak is kell áramforrás, amit te fizetsz; a részletre vásárolt mobilodat is saját áramforrásról kell feltöltened a szolgáltatás igénybevételéhez, nem a szolgáltatónak. Továbbmegyek: még élelmiszert és vizet is saját magadnak kell vásárolni, hogy életben tartsd magad, és így igénybe tudd venni adott szolgáltató adott szolgáltatását.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40186) adika4444 válasza V/ (#40184) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Azt lehet látni ha az optikán vág be a villám. Meg sztem a biztosító téríti meg ha villámcsapás történik. De a LAN-os ZTE-be is bevághat a villám az elektromos hálózaton keresztül...

De mondom Telekom, UPC Invitel majdnem összes szolgáltató eszközt ad, csak a DIGI meg az OptiVác szórakozik társasban LAN-nal... Szal ez a téma sztem nem ér meg ennyi rajta való rugózást:).
(#40185) Jorus:
A mobil nem olyan mint az ONT, mert gépnél külön ONT-nak kell áram külön a gépnek, viszont telónál csak a telefonnak. De egyébként igazad van, sztem nem éri meg ezen ennyit ülni. A konkurencia meg a DIGI családisban is ad eszközt.

üdv, adika4444

(#40187) V/ válasza Jorus (#40185) üzenetére


V/
titán

Gyerekek értem én, nem vagyok hülye.
De mondjuk ezt nálam az az előfizetési díjban számolták el költségként, ha már ők direkt nem fizetnek az áramszolgáltatónak, akkor lesz egy kis nyeresége, azért egy nagyobb városrészben ez már számottevő lehet.
Ha én adom az áramot, akkor ez költség elméletileg nem építhető be az előfizetői díjba. Ez lenne a lényeg.
Azt meg nem hiszem el, hogy most jótékonykodnak és nem számolták el.

[ Szerkesztve ]

(#40188) Sasos válasza V/ (#40184) üzenetére


Sasos
senior tag

Én ugyanígy, mert nálam már több mint 10 éve szünetmentesen lóg minden aktív hálózati eszköz, a gépem és a szerverem is, így a túlfesz is megoldott egy mértékig és van villámvédelem is. Amúgy mióta internet elérhető mind az analóg vonalas, mind az ISDN, mind az xDSL de még az EDx (koax) technológián nyújtott net hozzáférés esetén is kint van a szolgáltatói eszköz az előfizetőnél, ahogy FTTH esetén. Hogy az modem, HGW vagy éppen ONT az a kérdés szempontjából lényegtelen. Soha senki nem fogja megmondani, hogy az adott eszköz túlfesztől ment-e tönkre, mert nem érdekli. Hibát jelentesz, cserélik, ennyi. Ha meg gondja van, beszélje meg a helyi elektromos szolgáltatóval. Amíg a szerződés nem ír elő túlfeszültség-védelmet, vagy épp elsődleges és másodlagos villámvédelmet, addig az nem is kell. Szándékos rongálásnak semmiképpen nem nevezhető, ha beszalad egy másik szolgáltatótól egy kis túlfesz.

(#40187): A víz, gáz, villany se lett olcsóbb attól, hogy te diktálod az óraállásokat. Sok szolgáltatónál akkor se fizetsz kevesebbet, ha elektronikus számlára állsz át csekk helyett.

[ Szerkesztve ]

(#40189) Keksz


Keksz
senior tag

Plusz nekem ne jöjjenek be a lakásba a kábelükkel (se TV6se NET). Meg az eszközükkel. Most az ajtó előtt megáll a DIGI vége, és ott én csatlakozom rá és a lakásban meg a falban megy a kiépített kábelezés a nappaliig.

Örülnék ha be kellene fúrni, meg behúzni vmi húgyos új üvegkábelt, csak mert ők pénzt akarnak spórolni. ;-)

Bár gondolom ez évek. Addig meg ki tudja hol fogunk lakni. :-P
Hehe!

(#40190) Jorus válasza Keksz (#40189) üzenetére


Jorus
nagyúr

Kertes házad övezetben ugyanúgy jön be az optika az oszlopról, mint a T koax kábele mondjuk. Belógatják a cserepek között a padlásra, rákötik a modemet/ONT-t, aztán onnan tiéd a pálya alapvetően.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40191) trec12 válasza V/ (#40187) üzenetére


trec12
addikt

Azt tényleg jó lenne látni egyszer, hogy miből épül fel egy-egy előfizetési díj miért annyi az annyi. Persze ezt egyik szolgáltató sem fogja nekünk részletezni ergo az orrunkra kötni. A világon szerintem a legtöbb helyen ad a szolgáltató eszközt v. eszközöket ez már csak így van. De valóban lehetne feszegetni a kérdést, hogy akkor ha én adom az áramot ahhoz, hogy szolgáltassanak nekem akkor most emiatt olcsóbbnak kellene lennie-e a szolgáltatásnak? Avagy már eleve olcsóbb?(nem hiszem :N ) A kérdés jogos de szerintem pusztán elméleti...

(#40192) Flashget válasza LEON-T (#40173) üzenetére


Flashget
félisten

Mondjuk meg amin csodalkoztam, hogy Szombaton is kotnek.

mert ezeket a bekötéseket alvállalkozókkal végzik ő meg nem a saját zsebének az ellensége. feltéve ha nem Digis autóval voltak mert akkor Digi szerelők voltak, de ők nem hinném, hogy dolgoznának szombaton, ha az nem országos munkanap.

Realme GT Master Edition

(#40193) Flashget válasza V/ (#40184) üzenetére


Flashget
félisten

Most komolyan ezen vagy fenn akadva? Családi házas övezetbe ott vannak az ONT-k szerinted az áramot amit használ be kell nyújtaniuk az ügyfeleknek a számlát a Diginek?
Mi lesz ha majd ne adj isten ráerőltetnek a szolgáltatókra valamilyen uniós faszsággal egy rendelkezést, hogy kötelező IPTV-n szolgáltatnia minden olyan szolgáltatónak akinek az user száma meghaladja a 100.000-t...
minden tévére kérhetsz beltérit vagy CI+ és már 3x annyi áramot fizethetsz + a bérleti díjat..
én ettől jobban tartok, mint attól, hogy majd hoznak egy ilyen ONT-t és áramot fog használni a mostani ZTE+TL swich helyett.

a kihelyezett eszköz a Digi tulajdona ha meghibásodik elviszi és hozz másikat..ha a villám megsüti az ő bajuk kicserélik.
csak 1 dolgot nem szabad tenni a dobozát kidobni az eszközöknek mert akkor 8-10-12K-t kifizettetik mivel nem a te tulajdonod.
ezért aztán őrzöm a ZTE csoda és a 2db CI+ CAM dobozait...

[ Szerkesztve ]

Realme GT Master Edition

(#40195) zsolt501 válasza Flashget (#40193) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Az érdekes lenne, ha minden olyan szolgáltatónak szolgáltatni kellene ip-tv-t akinek 100e feletti ügyfele van, igen érdekes dolog lenne, már csak azért is, mert magába a piacot befolyásolná, ami igen erősen versenykorlátozó hatással lenne, mert a multinak igen nagy erőfölényt adna.
Ezt nem tudnák áterőltetni, mert túl sok törvényt kellene hozzá módosítani.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#40196) TeeJay válasza V/ (#40187) üzenetére


TeeJay
félisten

melyik részét nem érted?
most FTTB-nél lépcsőházanként kell minimum 1 ONT meg vagy 3-4-5 darab 8portos switch is attól függően hány lakásos panelről beszélünk, illetve ha több a telefonos még több eszköz kell
kell még egy vagy több koax erősítő is mert ugye az ONT-ből kijön egy de azt nem lehet szerintem 33-60lakás felé osztani, kell rá aktív erősítő ami árammal megy
sok helyen szünetmentes is kell ha régebbi a switch és erre a DIGI lépcsőházanként nem keveset fizet, ami egy panel telepen 140-300lépcsőházzal számolva elég combos összes
ráadásul annyi aktív eszköz van hogy csomó problémát előhozhat és a nagy sebességnél egy ONT amúgy is kevés lesz ha 3 darab 1000-es előfizető lenne úgyhogy nem véletlen hogy át fogják idővel alakítani FTTH-ra az összeset.

optikai kábel már bent van, csak osztani kell 32/64felé attól függően mennyi előfizető lesz a lépcsőházban
minden aktív eszköz megszűnik csak behúzzák a tök olcsó optikai szálat, adnak egy ONT-t és majd az előfizető adja hozzá az áramot
semmi egyéb kábel nem kell majd a épületbe és áramot se kell majd fizetniük

nekem azt csiripelték a madarak hogy akkora összeget fizetnek áramdíjra hogy ha átalakítanák az FTTB hálózatot FTTH-ra hamar megtérülne nekik miközben csak előnyük származna belüle a jövőre tekintve

egyedül az ONT árát drágállom amit a mostani 3-8ezer közötti havidíjakból sokára gazdálkodják ki
de szerintem ha nagyobb mennyiségben rendelnék még nagyobb kedvezményt kapnak a ZTE vagy Huawei-től úgyhogy akár azzal is nyerhetnek

egyébként egy full FTTH hálózat sokat érne nekik a vegyes FTTB FTTH és régi koaxos helyett

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40197) tgbrfv válasza TeeJay (#40196) üzenetére


tgbrfv
tag

Akkor csak azt mondd el, hogy a régi modemes/kábelnetes netet miért nem fejlesztik fel, ha ez annyira megérné nekik, hisz ott még az ügyfélnek is sokkal jobb lenne

(#40198) DonMaster válasza tgbrfv (#40197) üzenetére


DonMaster
addikt

elmondom neked fejlesztik, engedéylek, és stb. maitt nincs még minden modemes, át kötve,
nekem is modemes volt kábel kitn logot, optikai, jöttek és várni kelelt 3honapot mire bekötötték megérte várni,
minden modemeset átfognak alakitani optikai-ra családiházas környéken elöbb mint társasházaknál.

másrészröl modemes kábelmodem net coax-on megy amihez kitn pasziv eloszto betn emg modem amit az ügyfélf iezt potn mint amit tj és a töbiek ritak hogy az optikával pasziv lezs nem fiezt áramot a digi ,

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40199) TeeJay válasza tgbrfv (#40197) üzenetére


TeeJay
félisten

2018-ra azt is muszáj lesznek fejleszteni ha a kormány tényleg kiköti hogy minimum 30megabit legyen mindenhol és a legtöbb helyen meg inkább 100megabit...
szóval hamarosan az ED2 karcsú koax hálózat megszűnik, ami persze nem lenne most se karcsú csak nem tettek bele pénzt feleslegesen hiszen onnan csak ED3-ra lehet fejleszteni ami meg megint valag pénz

jelenleg a 20-30forintért kapható optikai szál ezerszer jobb üzlet mert az ONT kb hasonló árban van mint egy HGW vagy VDSL/koax modem ellenben optikai szálon kb. örökre előnyben van a szolgáltató
és full passzív tehát nincs több aktív eszköz az OLT és az ONT között
ez a nem semmi hogy nem kell engedély halom utcai dobozra meg áram bevezetésre, elég csak a vékony kábeleket húzni meg néhol 1-1 betáp optikával azt csókolom

a kormány inkább támogatná azt hogy optikai hálózat épüljön mindenhol és olcsó illetve gyors legyen mindenféle engedély levegő vagy föld alatti kábelezésre aztán meglendülne a dolog

vidéken is csomó helyen ahol ADSL van vágnák le az összes réz kábelt és cseréljék át optikai kábelre aztán pá kb. örökre :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#40200) PeterPH válasza TeeJay (#40199) üzenetére


PeterPH
senior tag

A 30 Mbit nem a szolgáltatók kötelezettsége, csak az állambácsi által meghatározott cél, amiből persze semmi nem lesz.
Arról szólt, hogy a T-t kitömik pénzzel, hogy fejleszthesse a hálózatát, és terjesztkedhessen. De egy ideje nincs akkora szerelem köztük.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.