Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) zsolt501 válasza adika4444 (#41800) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Erre szokták mondani, hogy 1 forintért az anyukáját is árúba bocsájtaná...
El szokták felejteni, hogy ha hiba miatt ki kell szállni, az nem 2 forint, pláne ha még szerelni is kell, (adminisztráció, telefonálás, üzemanyag költség és az autó használatának költsége, mert ugye azoknak is van szerviz költsége, a szerelő bére, az alkatrész költség) és a pár forintos alkatrészből akár több ezres alkatrész lesz...
De sok ilyen van, napi szinten találkozok ilyenekkel sajnos.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41802) Lex Icon válasza adika4444 (#41800) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mondjuk ha a Digi 100/50-es netet ad 2900-ért, akkor ezt valahol meg kell spórolni.
És ugye nem 1, de nem is 100db csatlakozóra van szükség és persze ezen kívül még sok mindenre van szükség egy internet szolgáltatáshoz.
Lehetne a csatlakozó csúcsminőség is, de lehet, akkor meg az lenne a baj, hogy emelkedne a szolgáltatás ára.
Az meg szerintem belefér, hogy itt-ott nem sikerül jól megcsinálni elsőre a csatlakozást. Hibamentes szolgáltató nincs és a Digi a többiekhez képest jobb szolgáltatást nyújt és még olcsó is.

(#41803) Lex Icon válasza zsolt501 (#41801) üzenetére


Lex Icon
senior tag

El szokták felejteni,

Nem szokták elfelejteni. A Digi-nél sem hülyék számolják ki a költségvetést. Az x% javítási költsége kisebb, mint amennyibe a jobb csatik kerülnének+a jobb csatik y% hibás tételeinek javítási költsége, mert ugye az se tökéletes.

Tökéletes szolgáltató nem létezik és az országban lévőkhöz képest a Digi egész jó. Pont eleget hallom a többiek hülyeségét ehhez.

[ Szerkesztve ]

(#41804) zsolt501 válasza Lex Icon (#41803) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Szerintem ezt a matematikai okfejtést felejtsd el, mert ez pont itt nem igazol semmit, pláne úgy hogy maga a szerelők is panaszkodnak az anyag minőségre.
Itt azt kellett volna csinálni, hogy a gyenge minőségű szállítmányt visszaküldeni a gyárnak, mert amit most használnak csatlakozó elég gyenge minőségű, és ha vissza olvasol, akkor nem egyedi a panasz a csatlakozóra.
Én egyszer pl. UTP csatlakozót vittem vissza a boltba, mert anyaghibás volt, szereléskor szó szerint szétroppant, (mállott az anyaga) szó nélkül kicserélték.
De F csatlakozóval is volt már gond ott meg a nyak rész szakadt le, mert a gyártásnál túlzottan elvékonyították, már kézi meghúzástól is képes volt szétnyíródni... minőségi kínai...

Szóval itt alapvetően nem a szolgáltatóval van a gond, hanem azzal, hogy néha képesek a silány anyagot is bevállalni.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41805) Flashget válasza zsolt501 (#41804) üzenetére


Flashget
félisten

nem tudom mennyi ilyen bekötése van már a diginek, de hogy lesz 100.000 amennyiben cserélik a panelekben is a régi koax rendszert az tuti. És akkor az nagyon sok bejelentést fog eredményezni a spórolásuk...

Realme GT Master Edition

(#41806) Benoe77 válasza Flashget (#41805) üzenetére


Benoe77
őstag

Kérdés, hogy most már akkor jó csatlakozót raktak rá, vagy aggódhatok, hogy megint tönkremegy...

(#41807) TeeJay válasza Flashget (#41805) üzenetére


TeeJay
félisten

izgalmas lesz ha alakítják FTTH-ra a paneles részt és majd hetente lehet bejelenteni hogy rossz a jel az üvegszálon... majd jön örökké a szöveg hogy a router rossz vagy a gép vagy a saját LAN kábel és a legvégén fogják megnézni esetleg az optikai kábelt mert az ugye tökéletes lehet csak...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41808) wwenigma válasza TeeJay (#41807) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

1000 bekötésből 10nél rossz a csati, a drágábbnál meg 1 rossz csati, szerintem hasonlo arany lehet. Szerintem indokolatlan elore aggodni...

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41809) bambano válasza TeeJay (#41807) üzenetére


bambano
titán

ha tényleg ftth-ra alakítanák a paneles részt, akkor az lesz az érdekes, hogy aki nem kér a digi által managelt hulladék routerből, az mit fog kapni. infarktust?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41810) wwenigma válasza bambano (#41809) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nekem eddig sem az intezte a PPPoE-t, hiaba van itt. Vagy kéred hogy aktivaljak a PPPoE passthrou-t es sajatod hasznalod ugyanugy mint eddig, vagy admin modban atallitod magadnak.

Bridge modban van igy, csak a telefont intezi. 192.168.0.1-en a routerem, 192.168.1.1-en a DIGI-s cucc erheto el. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41811) Lex Icon válasza wwenigma (#41810) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Mókás, hogy még a DNS címet is lefestetted. :D

(#41812) bambano válasza wwenigma (#41810) üzenetére


bambano
titán

de ha még pppoe-t sem intéz, akkor ne legyen itt... nálam most bejön két drót, egyikre rádugtam a saját telefonomat, másikra a saját routeremet és szeretném, ha ez így maradna. egyébként se látom értelmét, hogy pl. nálunk a panelben minek húznának optikát az utp helyére...

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41813) adika4444 válasza bambano (#41812) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

UTP tudása véges legalább is jelenlegi kábelek szerint, meg ugye itt egy lépcsőház osztozik 1 vagy 2 darab olyan onton ami 2.5/1.25 Gbps sebességgel csatizik az optikára.
Direkt optikánál könnyebb lesz majd a jövőben a bővítés, meg az olyan problémák is megszűnnek mint pl. TeeJay feltöltős gondja... Ja meg nem kell bohóckodni koax kábelekkel, kábeltv erősítőkkel meg switch-csekkel amik eszik az áramot is, hanem csak a felhasználónál lévő kütyüig beviszig a kábelt és onnan megy szét...
Kevesebb kábel, kisebb számla a DIGI-nek, könnyebb fejlesztés.
De UPC, Telekom már gyak. kezdetek óta ad saját modemet, a DIGI majd most bevezeti... UPC-nál is kérhető a bridged mód, és akkor ott is csak átjátszó kb. a hgw. Majd DIGI-nél is ez lesz. Nálam meg sokaknál FTTH családis környezetben már most is így van, de én nem bánom.

üdv, adika4444

(#41814) wwenigma válasza Lex Icon (#41811) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Inkabb, minthogy akar zónára is leszűrjenek. ;]

bambano: Nekem 1 kábel, cuccból jön az analog telo. Ha igy csinaljak, igy csinaljak. Tudod, akinek nem tetszik van masik szolgaltato. ;]

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41815) bambano válasza adika4444 (#41813) üzenetére


bambano
titán

"UTP tudása véges legalább is jelenlegi kábelek szerint": ez önmagában igaz állítás, a valódi kérdés az, hogy mekkora korlátot jelent ez az előfizető felé. ha jól láttam (ez nem biztos :) ), akkor nálunk négy switch van a házban. Ha ezeknek csinálnak 10G-s uplinket, mindenféle ont meg egyéb ilyesmi nélkül, akkor szerintem még nagyon sokáig kiszolgálják a valós előfizetői igényeket. utp-ből meg van cat6 vagy cat6a, 2.5 Gbps-t azon is át lehet tolni.

hogy könnyebb lesz-e a karbantartás, számomra kérdés. meg ugye attól, hogy a lakásodig ér az optika, az attól még osztott közeg, tehát nem 2.5/1.2Gbps/lakás a kapacitása.

a kábeltv-s koax, pláne, amelyik nem internetképes, nem bonyolult cucc. persze lehet, hogy igazad van és olcsóbb lesz üzemeltetni egy ftth-t.

az upc-nél is csak azóta van router módban üzemeltetett modem, mióta az értelmesebb emberek leléptek onnan :) a magam részéről ezt eszméletlen nagy biztonsági hibának gondolom.

(#41814) wwenigma "Nekem 1 kábel, cuccból jön az analog telo. Ha igy csinaljak, igy csinaljak. Tudod, akinek nem tetszik van masik szolgaltato.": nekem nem tetszett, de nem kellett túl sok rábeszélés, hogy behúzzanak még egy drótot, mikor bővítettem a netet. anno az első bekötéskor nagyobb vitám volt azzal a szerelő bagázzsal :P

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41816) poli27 válasza wwenigma (#41808) üzenetére


poli27
veterán

jól látod kb 1000/25 az arány, míg a jó csatiból 1000ből 1 se kb... az a baja, hogy felrakás után magától elmozdul benne a szál, és ezért nagy lesz a csillapítása ezáltal losol az ont...

(#41817) TeeJay válasza adika4444 (#41813) üzenetére


TeeJay
félisten

az a baj hogy pont nem így van...
a mostani hálózat még a 10-20megabites korszakra van méretezve tehát max 32-es osztás van az optikai kábelen és biza nálunk el valszeg 32lépcsőházat jelent ahol pedig szintén van átlag 20-25előfizető (60lakásosban több is lehet) na és ezért van az hogy hajnalban tökéletes a feltöltésem, napközben meg 70-80megabit csúcsidőben és hétvégén meg garantált minimum körül vagy alatta (50megabit)

az FTTH átépítéssel a 32-es osztás már ténylegesen 1 lépcsőházra juthat majd és ott a 2,4/1,2gigabiten 20-25előfizető osztozik max nem 300-400 mint most akár
a mostani csomagokhoz muszáj nekik átállni FTTH-ra mert az jobban menedzselhető és szerintem elsődlegesen inkább a vagon áramszámla miatt teszik hiszen csak a Havannán van 140lépcsőház
mindbe van legalább egy ONT meg 3-5switch is mert csak 8portosat használnak és abból 7port mehet előfizetők felé szóval 4switch kellhet 22előfizető felett
ráadásul a telefonos bohóckodást külön switch-en intézik úgyhogy abból is lehet lépcsőházanként 2-3akár

ez így átalánydíjjal mérve elég szép havi villanyszámla, nekem legalábbis a szerelő srác azt mondta hogy milliókat spórol a digi havonta egy telepen is, hát még egész pesten
lesz egy kis kellemetlenség a fúrással faragással de cserébe 5-10évig most nem lesz gond amíg 1gigabit lesz a max sebesség
azt a GPON lazán megoldja, kétlem hogy egy lépcsőházban egyszerre tolná majd 3-5 1000-es előfizető a torrentet, na meg a letöltést amúgy is nehezebb kitekerni mint a feltöltést

én már várom felénk mikor jönnek mert itt tényleg nem annyira combos a hálózat
ha jól tudom a Havanna részt átvette a DIGI, tehát nem ők építették anno

bambano
a tetemes villanyszámla miatt esélyesebb az FTTH-ra váltás
innentől majd az előfizető fizeti az ONT fogyasztását míg a DIGI-nek full passzív lesz a hálózata
ha az általad felvázolt verzió lenne az tényleg sokáig életképes lenne még 10GPON esetén csak ugye ONT csere mindenhol meg az összes switch-et gigabitesre kellene és továbbra is fogy az áram

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41818) bambano válasza TeeJay (#41817) üzenetére


bambano
titán

hát igen, egy switch napi 40 forintnyi áramot megeszik, abból nagyon hamar összejön ez a sokmillós beruházás :P oh wait.

a switchelt hálózatnál minek ont csere? merugye ha ésszel építik meg a hálózatot, akkor nincs benne ont egyáltalán.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41819) Lex Icon válasza bambano (#41818) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Sok az a napi 40Ft. Nem tudom, milyen switch van a Diginek, de rackbe való 16-os GBe switch 10W-ot eszik. Az havi 300 Ft. W-onként havi 30 Ft-al érdemes számolni.

(#41820) TeeJay


TeeJay
félisten

szerintem is mondjuk egy 8portos switch még ha régebbi is 10-15wattal elszaladgál
legyen 10watt akkor az havonta 220forint körüli áram
ONT hasonló lehet
szóval csak nálunk a 3. emeleti dobozban 1ONT és 3switch plusz fent a 8.-on még 2 switch az összesen 6aktív eszköz internetre és telefonra, mellette meg ott van a koax erősítő amiről nem tudom mit fogyaszt de valamit biztosan mert kell az is nem csak sima elosztón lógnak

szerintem lépcsőházanként havonta 1500 max 2000forint simán elmegy áramra ami 140lépcsőháznál (Havanna lakótelep) 300ezer havonta évente meg 3,6millió...
arról nem beszélve hogy mennyi aktív eszköz mennyi meghibásodási lehetőség, minden nap látok a környéken DIGI-s autót valamelyik lépcsőház előtt
switch-ek tápja silány kínai időnként meghal, vagy épp valamelyik beszarik mint nálunk is
de lehet az ONT dobál hibát jöhetnek cserélni

ezt ha mindet elpucolnák és csak optikai szál lenne passzívan osztva valamint az előfizetőnél egy ONT máris baromi nagy összeget lehet spórolni
szerintem 3,6millióból elég sok km optikai szál kijön, az ONT ára meg szerintem 1-2év alatt megtérül utána már csak hozza a pénzt az egész rendszer miközben évekig bőven elég lesz mindenre

szerintem nem viccből mondta a szerelő srác hogy a paneles rész is üvegszálas lesz mert megéri a DIGI-nek váltani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41821) Lex Icon válasza TeeJay (#41820) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A 140 lépcsőházra mennyi lenne az ONT-k költsége?

(#41822) DonMaster válasza Lex Icon (#41819) üzenetére


DonMaster
addikt

és az csak 1 switch, panelenként van 3 (lépcsöházanként) ebböl a 8-asokbol.
tehát lépcsöházanként 900ft/ho az nem kevés pénz, mintha 0ft/ho viszont az ont ott van mindnekinek az otthonában.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41823) cd930


cd930
aktív tag

Sziasztok!

Ma kötötték be hozzánk a Digi 200-as netet FTTH-n.
A Speedtest szerint 94/95 a sebesség. Hol lehet a gubanc?
Mindenem gigabites, Cat 5E kábelezés.

Kérlek nagyon szájbarágósan magyarázzátok, mit kell tennem, inkább end usernek mondanám magam..

:R

20+ éve a Prohardveren

(#41824) bambano válasza DonMaster (#41822) üzenetére


bambano
titán

hát ja, lépcsőházanként az a 900 forint egy bazi nagy összeg...
ha igazam van a saccolással, hogy nálunk 4 switch van, akkor ennek az épületnek az átépítésével nyer havi 30x4x40 forintot, az nincs 5 rugó. Ehhez képest kipakol 112 darab ont-t, darabjának mennyi is a vételára? plusz újradrótozza a házat, optikus embert foglalkoztat vele, stb. stb.

meg is fog térülni, úgy nagyjából mikorra a nap felrobban.

szerintem megegyezhetünk, hogy az árammegtakarítás nagyon nem indokolja az fttb->ftth cserét.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41825) TeeJay válasza bambano (#41824) üzenetére


TeeJay
félisten

szerintem meg a DIGI-nél jobban tudják és a szerelő srác is ezt mondta hogy hamarosan úgyis átalakul minden panel FTTH-ra mert kevesebb a gond vele, évekig bika lesz a hálózat és megszűnik az áram költség
nálunk nincs mérőóra a DIGI doboz mellett szóval van egy olyan érzésem itt nem ténylegesen elszámolt áramdíjat fizetnek hanem egy kalkulált értéket ami jóval több mint amit valójában fogyasztanak az eszközök

nekem konkrétan így mondta a srác hogy a vagon lépcsőházi ONT meg switch meg tápegységük meg kábelezés és ilyenek miatt már megéri váltani még akkor is ha egy előfizetőhöz kirakott ONT sokkal többe kerül... nyilván kiszámolták és győzött az FTTH
egyébként ha már bent van a 3.-on az optikai szál, mennyibe is kerülhet 10-11emeleten végighúzni és splittert rakni bele? nem hiszem hogy olyan hú de sokba, ráadásul a román RDS kocsi mászkál itt 18. kerületben szóval nem a magyarok építik hanem a románok ;) 3-4 fickó semmi egyéb csapat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41826) lajos75 válasza bambano (#41824) üzenetére


lajos75
senior tag

Nem lehet az hogy a lépcsőházban elhelyezett eszközök fogyasztását nem is a digi fizeti, hanem a lakók a közös költségből :F
Nem lakom panelban, így bocs ha hülyeséget írtam :D

(#41827) bambano válasza TeeJay (#41825) üzenetére


bambano
titán

tehát pontosítsunk: létezhet több indok az ftth-ra, attól, hogy az áramdíjat kilőttem, más értelmes indok alapján megérheti átépíteni.
most tekintsünk el attól, hogy egy elég nyomós érv már elhangzott itt :)

(#41826) lajos75: a betelepülés költsége nem csak az áramdíj, abban van a hely/helyiség bérlet, az áram, a bejutás biztosításának költsége, stb. van, ahol áram-átalányt fizetnek, van, ahol raknak fel mellékmérőt.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41828) TeeJay válasza lajos75 (#41826) üzenetére


TeeJay
félisten

kb. március elején volt nálam a srác ONT-t cserélni (kb. a hatodik már) és mondta hogy tudnak a feltöltési sebesség gondról már bent a DIGI ügyfélszolgálaton annyiszor jelentettem be
aztán halkan mondta hogy valszeg azért sem foglalkoznak vele mert majd mindenhol átállnak FTTH-ra
na akkor kérdeztem meg hogy miért és ez volt a válasz hogy el nem tudnám képzelni mennyi áramdíjat fizetnek az ELMÜ-nek átalányban és ha optikai hálózat lenne akkor mennyit spórolnak a passzív eszközökkel meg hogy nem kell annyi switch a lépcsőházakba...
szóval kb. itt már addig nem fognak semmit se csinálni majd megoldódik a bajom ha LAN helyett optika lesz hamarosan...

persze mondta hogy havonta jelentsem be nyugodtan hogy ők is tudják cseszegetni a vezetőséget hogy tré a feltöltés itt és garantált minimum alatt van
de FTTB-n már nem fognak itt javítani csak hamarabb kerülünk sorra :D
19. kerület mellett vagyunk hátha utána ide jönnek :D

másik gondolat
most van csillió fajta ONT a lépcsőházban, ugyanannyi fajta switch mert egyik régi másik új harmadik x portos negyedik ilyen olyan, és ha csak egyfajta ONT-t kellene rendelniük mást nem akkor valszeg mennyiségi kedvezményt is kapnak és nem 20ezer lesz egy darab hanem mondjuk 15ezer
azért 100000 darabnál az sem kis spórolás és ráadásul mindenhol ugyanaz működne így kevesebb a szívás
hozzánk is már vagy 3féle ONT-t hoztak a lépcsőházba, mindegyik Huawei volt de egyik fekete másik kisebb fekete harmadik antennás fehér, most meg valami antenna mentes kissebb fehér van
annyit vettem észre hogy egyik másik jobban bírta az egyidejű oda-vissza forgalmat míg a másik kevésbé
szóval csak így ez jutott eszembe hogy ez is egy szempont

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41829) poli27 válasza bambano (#41824) üzenetére


poli27
veterán

ezért lesz eponra alakítva a hálózat, ott kb 1000-2000ft az eszköz hozzá, míg egy gpon eszköz 20000ft kb... Gödöllő így indul majd ha tudok többet elmondom :)

[ Szerkesztve ]

(#41830) DonMaster válasza bambano (#41827) üzenetére


DonMaster
addikt

akkor pontositsunk:
régi
áram: lépcsöházanként 1000ft/ho + switch ár + gpon ár
uj:
áram: lépcsöházanként 0ft/ho + gpon/lakás vagy még ujjabban epon/lakás
gpon 20e epon-okal 6e /lakás.
persze nem az elsö évben fog megtérülni, de a digi nem az a szolgáltató aki féléven belül meg akarja tériteni a befektetet pénzt, hosszutávban tervez , 5-10-20évben. amit lássukbe megtérül biztosan még a gpon ár is és az epon ár is. utobbi elöbb.
epon/gponnál mivel nem kell áramot fizesen mert az ügyfélnél lesz kihelyezet ezsközként. ezért havi 300ft/ho-t már meg sporol. mivel switch nem kell igy csak pasziv oszto optikára ami azért egy normál switchez képest olcsobb, bár töbségileg soho switc volt itt ott, tehát mondjuk azt , hogy egál. föleg nagy tételben meg kedvezmény is jár rá.
az igaz hogy az ügyfelek fognak ebböl problémát csinálni, hogy nem kell nekik plusz 1 fogyaszto eszköz,
hátmégha eponnál 2 is a telefon miatt. :D
viszont ahogy már ipv6 belet téve még mondjuk azt hogy teszt fázisban müködik,
amelet, szerintem, 4-5év és már a számitogépek alaplapja nem rj45-el hanem optikai foglalatal fog rendelkezni, amilyen tempo most emg van, és igy nézve akkortol már az eszközt is meg sporolja a digi, mert ugye a pc csatlakozik .De persze ez a jövö, addig meg simán kijelenthetö hogy sokkal olcsobb. gpon/epon-al meg oldani mint most a panelekben.

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41831) TeeJay


TeeJay
félisten

Nekem csak az nem tetszik hogy az EPON karcsúbb mint a GPON és nem való rá a gigás csomag hiszen már 1user le tudja tekerni :U
72% a max hatékonysága így 900 megabit a vége...

Persze ha 10G EPON lesz akkor egy szavam sincs

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41832) zsolt501 válasza TeeJay (#41831) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Több mint valószínű, hogy a 10-es EPON-t fogja adni, mert a lassabb nagyon ki lenne centizve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41833) TeeJay válasza zsolt501 (#41832) üzenetére


TeeJay
félisten

legalábbis elég marhák lennének ha 1/1gigabitet építenének ki
10/1már jobb bár a feltöltés alacsonyabb lesz mint GPON esetén
akárhogy nézem egy 32-es osztásnál 300+ megabit jut full terhelés esetén is egy ügyfélre ami brutálisan sok
a feltöltés meg 30-40megabitre de ott úgysincs kihajtva örökké

már csak az eszközökre leszek kíváncsi mert pl nálunk elég lenne a net+DVB-C cucc, telefonom nincs és nem is lesz :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41834) DonMaster válasza TeeJay (#41831) üzenetére


DonMaster
addikt

what? miylen 1 user?
panélnál minden lakásba bekerül 1 epon elvileg az ujrendszer szerint,
tehát logikusan átgondolva 1lakás az 1 felhasználo, több felhasználo nem lehet 1 lakásnál,
az más hogy 5-en használják lakáson belül. de szerintem érted amire gondoltam , szoval nem a gpon-ok lezsnek cserélve hanem minden lakás kap 1-2 epon-t
de persze lehet hogy mint fent irtátok 10-es epon lesz és akro át megy és késöbiekre is lett egyböl gondolva.
az hogy az optika elötte 32felé van osztva attol még optikai kábel megy az eponba és az epon meg a lakásokba kerülbe nem a lépcsöházba . tehát az a 900- amit irtál az nem osztodik 32felé még , kivéve ha 32-en akrjátok a lakásodban használni 1x-re a netet. az mondjuk elég epic egy panelban :D

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41835) TeeJay válasza DonMaster (#41834) üzenetére


TeeJay
félisten

szép is lenne ha minden lakás kapna egy EPON-t...
mindig a bejövő szálon kell nézni a hálózatot

tehát GPON van jelenleg amit 32felé osztanak az azt jelenti hogy jó esetben 2,4/1,2gigabit megy 32ONT felé ami itt nálunk valszeg 32lépcsőház, ezért van csúcsidőben feltöltési sebesség hiány...
EPON esetén 1/1gigabit (72% hatékonysággal csak 900megabit fel és le) jutna 32-es osztásra
míg a 10G EPON esetén 10/1gigabit

sima EPON tuti visszalépés lenne még ha olcsóbb is, azon 1000-es csomagot adni nem lehet mert 1user is leszívja
10G EPON már jó lesz azért 32-es osztás mellett ami ugye általában egy panel lépcsőház hiszen 33-60lakás körül mozog egy lépcsőház, ott meg még 30előfizető esetén is brutálisan sok lesz a 10gigabit (tudom nem dedikált 10giga de legalább nincs rögtön 2,4gigás limit mint GPON-nál)

annyi hogy 1,2helyett csak 1gigabit a vissza irány, de legalább nem 32lépcsőházra jut hanem 1-re és ott jó ha 20-25előfizető van azok meg nem hajtják ki 0-24-ben :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41836) zsolt501 válasza TeeJay (#41835) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] itt van némi infó a rendszerről.
[link] itt meg egy PDF anyag amiben kicsit részletesebben ki van elemezve a technológia és a különbségek.

[link] itt egy videó összehasonlítás, igaz ez még nem a 10G-s epon-t írja le.

[ Szerkesztve ]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41837) zsolt501 válasza zsolt501 (#41836) üzenetére


zsolt501
nagyúr

[link] itt a 10G-s rendszert elemzik, és az írás sem túl régi.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41838) poli27 válasza zsolt501 (#41836) üzenetére


poli27
veterán

a videóban azt írja nincs eponnál ipv6 szval a digi öngólt lő? :DD

(#41839) DonMaster válasza poli27 (#41838) üzenetére


DonMaster
addikt

jah ez nekem is feltünt.
de ez se teljesne igaz,
mert amikor már minden fog menni ipv6-al akkor azt fogja mindneki osztani, és az ipv4 hálozatnál annyi free ip lesz :D amit fellehet használni, szoval sokat nem löhet mellé ha igaz is a dolog, bár kétlem .

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41840) TeeJay válasza poli27 (#41838) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk lehet csak Gödöllő lesz ilyen meg ahol új rendszert építenek
a már meglévő részeken marad a GPON
nemde?
úgy ahogy valahol ZTE valahol Huawei hálózat van és az eszközöket is úgy építik arra részre hogy egységes legyen. 19. kerületben úgyis kiderül mit építenek majd ki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41841) zsolt501 válasza poli27 (#41838) üzenetére


zsolt501
nagyúr

De nem csak a videóban írják, hanem egyéb specifikációnál is ezzel találkoztam, hogy nincs IPv6, szóval, vagy frissítik a rendszert, hogy kompatibilis legyen vele, vagy tényleg öngól lesz a vége, vagy a rosszabbik verzió, hogy a hálózatot natolni fogják, és ott nagy lesz a szívás sokaknak, nekem is, mert akkor muszály lesz szolgáltatót váltanom.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41842) bambano válasza zsolt501 (#41841) üzenetére


bambano
titán

a digi most sem használ se natív ipv4-et etherneten, se natív ipv6-ot. mi okozna problémát?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41843) zsolt501 válasza bambano (#41842) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Ezt hogy érted?
Nálam az a lényeg, hogy ne keljen variálni és trükközni, hogy a saját otthoni hálózatomat elérjem, vagy ha valaki el akarja érni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41844) DonMaster válasza zsolt501 (#41843) üzenetére


DonMaster
addikt

fent elolvastad amit ritam?
ha marad ipv4-en is a digi de minden más szolgáltato ipv6-on tolja, akor rengeteg ipv4 cim szabadul fel ergo nem lezs natolva. ez tök logikus.
még az ipv4- simán 15-20évet még fog menni, mire ara kerül a sor hogy kivezessék. addig meg böven elvan ipv4-n is a hálozat.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41845) zsolt501


zsolt501
nagyúr

Most megnéztem egy epon gyártó oldalát, és itt az ipv6 támogatott, akkor itt csak a gyártón múlik a dolog.
[link]

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41846) zsolt501 válasza DonMaster (#41844) üzenetére


zsolt501
nagyúr

És te azt honnan veszed, hogy a többi szolgáltató, majd csak úgy átadják az ipv4 tartományaikat, na ezért nem válaszoltam, mert ez úgy hülyeség hogy válaszra sem érdemes,
Céges ügyfeleknek úgy is el tudják adni az ipv4-et, mert sokaknak fontos, és ezért sem hinném, hogy pont a diginek fogják eladni az ipv4 tartományaikat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41847) bambano válasza DonMaster (#41844) üzenetére


bambano
titán

az ipv4-et soha nem fogják kivezetni. akinek van, használja, akinek nincs, majd átkényszerül v6-ra.

(#41843) zsolt501 "Ezt hogy érted?" pontosan úgy, ahogy leírtam. a digi gerinchálózatán nem közlekednek sem ipv4, sem ipv4-hez tartozó arp, sem ipv6 csomagok. kizárólag pppoe-t használnak, azon meg átmegy minden.

egyébként meg nem tudom elképzelni, hogy egy ethernet családba tartozó adatátviteli közegen ne lehetne ipv6-ot tolni, függetlenül attól, hogy ethernetnek, utp-nek, gponnak, eponnak, vagy bárminek hívják. ha a szabvány neve 802.3-mal kezdődik, akkor kizárt, hogy ne működjön rajta bármi, ami utp-n is működik.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41848) zsolt501 válasza bambano (#41847) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Értelek, de viszont voltak itt olyanok, akik pppoe kapcsolaton olyan hálózati ip-t kaptak, ami olyan volt, mintha belső hálózatban lenne, az mitől lehetett, utána szólni kellett nekik az ügyfélszolgálaton, hogy ne NAT-olt IP-t kapjanak, hanem rendes IP-t. szóval ez is fura.

Nekem is fura volt, hogy nem tudott szolgálni IPv6 címet, de úgy néz ki, hogy ezt közben megoldották, mert pl a ZTE EPON nem tudott ilyet amit viszont utoljára linkeltem az viszont igen, a videó szerint sem ment az ipv4 akkor még, szóval ezt szerintem közben orvosolhatták.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41849) Vakegérke


Vakegérke
veterán

Ma kétszer is megszakadt a kapcsolatom pár másodpercre. Eddig ezt hetente egyszer-kétszer tette, egy napon még soha. Ami azt illeti, néha elég göthösen poroszkálok a NET-en, holott a sebességmérések szerint gondom nem lehet. Akár ebben a topicban is, ha rákattintok az Új, vagy Válasz gombra, időbe telik, mire megkapom az új ablakot. Ez lehet akár pár másodperc, de lehet akár 10-15 is.
Digi-s eszközöm nincs. Az UTP az ASUS RT-N15U routerembe megy, amely kábellel van összekötve a gépemmel. 100/50-es csomagom van.

Hol lehet a gond? A hálózatban, vagy a routerem jelzi, hogy ideje cserélni?

[ Szerkesztve ]

Szép szolidan, szép szolidan, elvégre nem vagyunk otromba állatok... (KFT) Birodalmi Szóvivő és Békenagykövet (:L topic)

(#41850) zsolt501 válasza Vakegérke (#41849) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Nálam is ugyan ez volt mostanában többször is, van mikor teljesen belassul, de van mikor szépen megy, és nem a gép vagy a hálózat terhelt, olyan mintha a digi hálózata fuldoklana, mintha valamelyik eszközük túl lenne terhelve.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.