Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#40101) wwenigma válasza zoltan6 (#40100) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Nem tudom hgoy mennyire zavarna be de igen, ha egy kabelt huzol az Asus-ZTE közé és azt az ethernet portot megadod masodlagos WAN-nak DHCP-vel, akkor ezt éred el szerintem.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#40102) Jorus válasza syleecon (#40089) üzenetére


Jorus
nagyúr

Ja hogy "fal UTP", ezt néztem be, azt hittem utcáról jön az optika a ZTE-be, sorry.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40103) kene84


kene84
senior tag

Sziasztok!

A problémám az, hogy 1043nd routerem van gargoyle firmware-rel és különbözik a router admin felületén szereplő WAN IP Address illetve egy whats my IP oldalon mutatott IP cím.
Így nem tudok dyndns szolgáltatást használni és portot nyitni.
Mi lehet az oka ennek?

Digit kell felhívnom ez ügyben?

Válaszokat előre is köszönöm.

(#40104) kevinium válasza kene84 (#40103) üzenetére


kevinium
aktív tag

Mi lehet az oka ennek?

A jó öreg CGN-NAT... Megkéred őket (public ip-t szeretnél, nem fix-et) visszaállítják...

(#40105) nyikszi válasza ludsimon (#40073) üzenetére


nyikszi
őstag

Egyik barátom nálunk online megrendelte a netet ( csak net ) egy szombati napon, majd csütörtökön hívta a szerelő, hogy hétfőn menne. Tehát 9 nap volt a bekötés a megrendeléstől számítva.

[ Szerkesztve ]

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#40106) prozodus válasza nyikszi (#40105) üzenetére


prozodus
őstag

A múlt héten rendeltem meg (vidék), és csak azért kötik 15 nap múlvára, mert akkor jár le a tré, de jöttek volna hamarabb is, ha nincs hűsége a hordoznikívánt számnak. Annak meg nincs értelme, h a netet pár nappal előbb kössék be és 2x jöjjenek.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40107) joker1220


joker1220
őstag

Sziasztok!

Megcsinálták, vezetékes telefon kiiktatása után rögtön szebb lett :DDD

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40108) Attila 1 válasza joker1220 (#40107) üzenetére


Attila 1
tag

Szia !
Nekem vezetékes telefonnal ennyi. 500/200.-as 1 utp kábelt húzattam be a nettnek. :R

“Nem kell ahhoz semmi különleges ok, hogy jól érezd magad – egyszerűen elhatározod, hogy azonnal boldog leszel, egyszerűen csak azért, mert élsz, egyszerűen azért, mert így akarod.” (Anthony Robbins)

(#40109) trec12


trec12
addikt

Győrben másnál sincsen net?

[ Szerkesztve ]

(#40110) joker1220


joker1220
őstag

Nekem a telefon miatt max 55-65 Le és 94 feltöltés volt telefonnal együtt, nem tudom hogy nálad hogy van megoldva és milyen kábelezéssel.

30mbps T csomag után felüdúlés:-)

[ Szerkesztve ]

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40111) nyilasmisi válasza prozodus (#40106) üzenetére


nyilasmisi
tag

Ismerősömnek jan 11.-én lett megrendelve, és múlt héten 21.-én csütörtökön be is kötötték Szadán.
10 nap volt tokkal vonóval.
Úgy néz ki hogy sikerül mostmár 15 nap alá szorítani a bekötési időt!

(#40112) Flashget válasza nyilasmisi (#40111) üzenetére


Flashget
félisten

Úgy néz ki hogy sikerül mostmár 15 nap alá szorítani a bekötési időt!

Mert most van eszközük amíg megint el nem fogynak...

Realme GT Master Edition

(#40113) prozodus válasza Flashget (#40112) üzenetére


prozodus
őstag

Komolyan? És ez milyen sűrűn fordul elő? :DD

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#40114) adika4444 válasza prozodus (#40113) üzenetére


adika4444
addikt

Üdv!

Ezt szerintem senki nem tudja így előre megmondani. De most már reméljük a legjobbakat.
A bekötés nekem is 15 nap volt... Szorozva 10-zel:DD de a lényeg hogy bekötötték, és az atomstabil szolgáltatás kárpótolt minden várakozásért. Na meg persze a szolgáltatás ára is mosolyra késztet:D.

üdv, adika4444

(#40115) Flashget válasza prozodus (#40113) üzenetére


Flashget
félisten

Minden évben amint elfogy a készletük és utána 1-3 hónap között bármennyi lehet mire újra lesz. Főleg nyáron írtak itt sokszor, hogy azért nem kötnek FTTH környezetben mint eszköz hiány van.
Most feltankoltak CI+ CAM-ból is ill. már csak modult adnak kártya nélkül UPC mintára. Ebből is hamar kiszoktak fogyni szóval aki erre várt go üfsz-re.

Realme GT Master Edition

(#40116) LiteCross91 válasza joker1220 (#40110) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Neked milyen digi net csomagod van? Hogy elégedhetsz meg ennyivel, ha a garantál sebesség alatt van? Nem értem... Én gigabites netre fizetek és holnap jönnek kötni (családi ház, FTTH). Nekem ne hagyjon ott a telefon miatt egy 100/100-as netet, mert biztos nem engedem ki a kapun.... :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40117) qqcqqc válasza LiteCross91 (#40116) üzenetére


qqcqqc
őstag

Neked optikát húznak be, neki lan kábelt. Alma-körte....

(#40118) LiteCross91 válasza qqcqqc (#40117) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Teljesen jogos. De attól ha fizetsz mondjuk egy 500/200 csomagot, ahol 200/50 a garantált és csak 90 van meg a 200-ból, akkor az szted rendben van? Örülj, mert magasabb, mint a telekomnál a 30-as volt :D hát sztem ez nem így működik...

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40119) bkiky01 válasza Attila 1 (#40108) üzenetére


bkiky01
senior tag

Hihtetlen, h nálatok 1-2 milisec a ping, nálam Zalában még soha nem volt 7-8alatt, se közvetlenül, se routerrel...Ennyire másabb lenne.. Amúgy nem zavar, csak fura..

(#40120) adika4444 válasza bkiky01 (#40119) üzenetére


adika4444
addikt

Sztem mivel messzebb vagy és több ponton halad át a forgalom azért van. Mások is írjanak akik nem bp-i lakosok, hogy mennyi a ping-jük. Talán GézenGúz-nak is olyan mint neked, de ő mint ha a XXI. kerületben vagy a környékén lakna... De ha tévedek akkor javítsatok:D.
Egyébként nekem is 1-3 ms között van.
Ja és eddig 62-vel kezdődő, 94-gyel, 92-vel is volt már ip-m, de mindegyik 210/105 vagy a letöltés még fenntebb is. Szóval nálam IP mizéria eddig nem volt.

üdv, adika4444

(#40121) Jorus válasza adika4444 (#40120) üzenetére


Jorus
nagyúr

Érden 2-5ms között.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#40122) joker1220 válasza LiteCross91 (#40118) üzenetére


joker1220
őstag

Szia!

Nem olvastad az előzményeket, annyi a lényeg hogy ugyanazon a kábelen ment a vezetékes telefon és az internet is, ezért nem ment úgy ahogy kellene. Most már megcsinálták és 200/100 helyett van 218/106. Erre írtam hogy a 30mbps net után szuper :DD

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40123) Flashget válasza joker1220 (#40122) üzenetére


Flashget
félisten

most is ugyanúgy megy egy kábelen csak kaptál egy ZTE csodát vagy behúztak még1 UTP-t?

Realme GT Master Edition

(#40124) joker1220 válasza Flashget (#40123) üzenetére


joker1220
őstag

Most le van kötve a telefon, csak net van. Azt mondták hogy nem lesz modem, ha szükségem van a telefonra akkor behúznak még egy utp-t.

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40125) Flashget válasza joker1220 (#40124) üzenetére


Flashget
félisten

Az a legjobb megoldás. Bár ide is utp-t húztak volna vagy a régi már nem használatos Matáv telefon vezetéket használták volna fel.
Még 1 napig tart a hűségem lehet februártól nem is kell a ZTE. ;)

Realme GT Master Edition

(#40126) joker1220 válasza Flashget (#40125) üzenetére


joker1220
őstag

Szolgáltató váltás?

,,A lustaság nem más, mint pihenés mielőtt még elfáradnánk''

(#40127) DonMaster válasza joker1220 (#40126) üzenetére


DonMaster
addikt

csak lejár az okos csomagja, és lemondja a telefont valoszinüleg. semmi egyébb, talán 10e böl 1 aki digi-netröl vált át másra, (strada .. kivetétel,)

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#40128) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Na ma bekötötték a digi 1000/200 netet. FTTH magánházas terület. Hoztak egy ZTE wifi-s ONT-t. A mért sebesség 900-950/200-220 körül mozog. Nagyon okés, jófej szerelők voltak. A ZTE routerrel van vkinek tapasztalata? Én nem használom csak "modemként". DHCP-t, wifit kikapcsoltam és LAN-->WAN-ban az Archer C2-m intézi a többit. Viszont DMZ nincs abban a ZTE csodában. Így forwardoltam 1-65535 port tartományt az Archer felé. Ez jó megoldás DMZ hiányában?

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40129) Varszegig válasza LiteCross91 (#40128) üzenetére


Varszegig
veterán

Igen, így kell DMZ-zni. Ez egy ZTE F668? Akkor hívd fel a digit, hogy állítsák bridge módba, mert szeretnél ipv6-ot használni (mindegy, hogy szeretnél-e :) ) és ez nem tudja. Aztán a te routereden állítsd be a PPPOE-t, és máris csak modemként használod a ZTE-t.

(#40130) llacee válasza LiteCross91 (#40128) üzenetére


llacee
őstag

Ha csak modemként üzemel, nem kell a dmz és a port forward.

(#40131) LiteCross91 válasza Varszegig (#40129) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Igen, ez a típusa. Telefon is megy róla, meg a tv. Bridge módban sztem nem menne a teló. Vagy tévedek? Ha működik utána, akkor már hívom is.

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40132) Varszegig válasza LiteCross91 (#40131) üzenetére


Varszegig
veterán

Persze, miért ne menne?:) Nálam is ez van, és megy minden.

(#40133) Sasos válasza Varszegig (#40132) üzenetére


Sasos
senior tag

A kolléga a T-től jöhetett. Ott bridge mód mellett elakad az IPTV. :K

[ Szerkesztve ]

(#40134) LiteCross91 válasza Sasos (#40133) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Te egy látnok vagy :D

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40135) Meridian válasza Flashget (#40049) üzenetére


Meridian
senior tag

v1-em van az Archer C8-ból.
Amúgy majd még próbálgatom, secondary connection opcióval, csak most sokat melózok nem értem ré kísérletezgetni.

(#40136) slug


slug
senior tag

(#40137) LiteCross91 válasza slug (#40136) üzenetére


LiteCross91
aktív tag

Tömören össze tudnád foglalni, hogy miért jó egy otthoni mezei usernek az ipv6? Vagy egyáltalán miért jó az? Köszi :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40138) V/ válasza LiteCross91 (#40137) üzenetére


V/
titán

Jó kérdés, de szerintem nem biztos, hogy itt kell elmagyarázni. Javaslom a Google-t, IPV6 haszna kereső szavakkal.

De ez talán elég lesz:
Az IP protokollt 1981-ben definiálták, és úgy gondolták, hogy 4 byte-os (32 bit-es) cím elég lesz mindig. Ezeket szokásosan bájtonként, pontokkal elválasztott decimális számmal írjuk le (ill. mondjuk ki), ilyen formán: 84.2.44.3. Az Internet rohamos terjedésével azonban az IP címek elkezdtek erősen fogyni már a 90-es évek elején és előre látható volt az IP címek kifogyása. Mivel az IP címek kiosztása kezdetben fölöslegesen nagy blokkokban, ú.n. osztályokban történt, bevezették az osztályok nélküli címkiosztást, amikor már mindenki csak akkora cím­tartományt kapott, amekkorára mindenképpen szüksége volt. De ez nem oldotta meg a problémát.

Ezért 1994-ben az IETF (Internet Engineering Task Force) döntést hozott új IP címzési rendszer, a jelenlegi 4-es változat helyett a 6-os változat, az IPv6 bevezetéséről. Ennél a 4-es változat 32 bit hosszúságú címe helyett 128 bites címeket vezettek be. Ekkora címtartomány mindenképpen elegendő lesz belátható időkig, mert bár elméletileg 6,65*1023 cím jut négyzetméterenként az egész Föld területére, még egy erősen hierarchizált címkiosztás esetén is – amikor a címek nagy része nem osztható ki – 1564 cím jut négyzetméterenként.

További fontos tudnivaló, hogy a felhasználó felől nézve az IPv6 teljesen olyan, mint az IPv4. A különbség lényegében csak a szoftver készítőket és a szolgáltatókat érinti. Éppen ez volt az egyik oka az IPv6 eddigi igen lassú terjedésének, mivel az utóbbiaknak csak sok munkát és költséget jelentett, de nem tette lehetővé újabb szolgáltatások bevezetését, amelyekért külön díjat lehetett volna kérni, a felhasználók pedig nem erőltették a bevezetését, mert ők sem láttak ebben eddig semmi hasznot. Most már viszont az IPv4 címek közeli elfogyása kikényszeríti az IPv6 címek használatba vételét.

IPv6 haszna, hogy az elkövetkező jövőben is megtaláld az Interneten a téged érdeklő dolgokat, hozzá tudj férni. Tömören.

[ Szerkesztve ]

(#40139) nyikszi válasza V/ (#40138) üzenetére


nyikszi
őstag

"... az elkövetkező jövőben ..." és itt a hangsúly a jövőben-en van. Szerintem még bőven ráért volna, akiket meg akarok találni, azok biztos nem váltanak IPv6-ra még jó sokáig, a kicsik meg nem érdekelnek. De lehet én látom rosszul. Na, adok még 2 évet, hogy elterjedjen az IPv6.

''Ha az agyunk olyan egyszerű lenne, hogy megérthetnénk, olyan egyszerűek lennénk, hogy nem értenénk.''

(#40140) V/ válasza nyikszi (#40139) üzenetére


V/
titán

Csak egy hozzávetőleges irányvonalat akartam adni a megfelelő információ irányába a kérdéssel kapcsolatosan, nem belemélyedni a dolgokba.
Most tényleg nem akarok belemenni, de vannak már ahol nem tudnak IPV4 címet adni. Egyre több az Internetes kommunikációra képes eszköz, nem korlátozzuk a címszükségletet csak konkrét asztali számítógépre, tabletre, mobilra.

(#40141) slug válasza LiteCross91 (#40137) üzenetére


slug
senior tag

(#40142) Varszegig válasza slug (#40141) üzenetére


Varszegig
veterán

nagyon jó, akárcsak a többi bejegyzésed, köszi!

(#40143) J.J. András válasza slug (#40136) üzenetére


J.J. András
őstag

szervusz Slug, respect a munkádért !!! :R

Gondolom az én baszakodásom indította el ? :P KÖSZI, magyarán akkor NETGEAR-en várni kell firmware frissítésre ? (most adtam meg San Antonio-i Supportnak egy távoli elérést, mert kíváncsiak mi nem megy)

üdv :R

'' ...Client Estwood bekaphatja, hóóó....''

(#40144) LiteCross91


LiteCross91
aktív tag

Köszönöm az ipv6-os leírásokat! Én most még kimaradnék ebből, de figyelem, hogy terjed a dolog :)

twitch.tv/litecross91 - youtube.com/litecross91

(#40145) tomibro


tomibro
tag

Fórumtársak!

Valaki esetleg nem használ itt Asus AC56U routert? Ha igen mennyit tudtok kicsavarni belőle?

Esetleg torrent közben mennyi kapcsolatot enged a router? Nem lassul feltöltés mellett a eltöltésetek?

Köszi!

https://htech.hu A modellezők helye, ha 3D nyomtatás/elektronika kellene!

(#40146) adika4444 válasza tomibro (#40145) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Talán kali tud majd mesélni a kütyüről.
A 940 Mbps lazán kijön belőle kábelen, wi-fi-n oszd el a rendelkezésedre álló linksebességet kettővel, naggyából annyi lesz a mérhető hasznos sebességed.
Tehát egy 866 Mbps AC kapcsolbatnál olyan 400 Mbps körül lesz a stabilan elérhető sebesség ha minden körülmény optimálisan összeáll...

üdv, adika4444

(#40147) kali válasza adika4444 (#40146) üzenetére


kali
legenda

és tomibro; sziasztok,

valóban használtam egy ideig itthon is rt-ac56u típust, de torrent nálam nem játszik, így azzal kapcsolatban nem tudok segíteni.
nekem ugyan csak 100/100 netem van, de tettem be diginet 1000 díjcsomaghoz is néhány helyre, valóban igaz, hogy a leggyorsabb díjcsomag maximális sebessége is sima ügy vele, sokkal gyengébb hardverű routerek is átnyomják a (hw) nat okán, adott routerben meg elég erős kétmagos 800 MHz proci és 256 MB ram dolgozik, így nyers erőből is a felső házasok szintjén tud.
wifi útján a bő 400 Mbps hasznos (mérhető) sebesség is okés, ha az ellenoldal, a beállítások és a környezeti tényezők is úgy akarják.

[ Szerkesztve ]

(#40148) Multibit válasza tomibro (#40145) üzenetére


Multibit
veterán

500-as netem van és az AC56U routerem lazán hozza ezt a sebességet.

torrent közben mennyi kapcsolatot enged a router?
Nem egyértelmű a kérdésed. A routeren fut a torrent kliens, vagy sem? Ha a routeren, akkor nem lesz valami szélsebes. A router hardverét nem letöltőszervernek tervezték! Ha a routernek "csak" annyi a dolga, hogy router legyen, akkor (aktív hw NAT mellett) valószínűleg nem a router lesz a szűk keresztmetszet, hanem annak a gépnek a hardvere, amin a torrent kliens fut.
Nálam is ez utóbbi helyzet áll fenn, a NAS-om a korlátozó tényező.

(#40149) qqcqqc válasza Multibit (#40148) üzenetére


qqcqqc
őstag

De azért egy jobb router esetén be tudod állítani a kapcsolatok számát.

(#40150) ayrton


ayrton
tag

Sziasztok!
Kellene egy kis help. diginet500-at rendeltem de csak a 80-90 mbit jön akár routeren, akár rögtön laptopra téve. a házig /sorház/ optika jön, onnan pedig utp a 4 lakásba. Padlásra fel és a saját osztatlan utp kábelemet szintén az eszközeimre kötve a sebesség ugyanaz. Ezt követöen telefon 1272. ott készségesen ránéztek a végpontjaimra. Az eredmény annyi, hogy azt mondták hogy az eszközeim / router, laptop/ 100mbit-esek, ami nyilván badarság. Az ügyfélszolgálatos mondta, hogy nagyon szivesen felveszi hibának, de ez a fajta "hiba" ami nálam áll fenn, az általában az ügyfél azaz az én hibám... hozzátette, hogy elképzelhetö hogy az ö eszközüknél /gondolom a házunknál használt/ van a gond, de ha mégis nálam akkor bizony kiszállási dij engem terhel. A lényeg hogy megerösitést kérnék töletek, hogy ugye hogy hivjam ki a " szakembereket" ? :)
előre is köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.