Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41951) Magnat válasza adika4444 (#41949) üzenetére


Magnat
veterán

Az 500/200 még mindig a leggyorsabb lakossági internet ha jól tévedek, plusz nézd meg az árát mondjuk a UPC 500-asához képest ... persze maga az, h ilyen visszalépés történik tényleg fura (kérdés, h ez mennyire lesz általános), de azért a mostani helyeken sem lehet mindenhol gigát köttetni, sok helyen max 100-at adnak és akkor még ott vannak szerencsétlen modemesek a mellesleg soxor instabil 8 megás elméleti maximummal ...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41952) rocket válasza szabogabor10 (#41950) üzenetére


rocket
nagyúr

Inkabb rajottek nincs a csomagot valaszto felhasznalok 99.9%-nak olyan hardvere amivel kilehetne hasznalni, igy megkimelik az ugyfelszolgalatosokat a sok "nyavajgotol" :)

Varhatoan hamarosan kilobizzak az EU-ban a jogvedo szervezetek , hogy nem lehet majd lakossagi korlatlan adatforgalmu csomagot arulni, igy a sebesseg a jelentos tobbsegnel nem lesz annyira fontos szempont.

Remelem nalam marad az FTTB, nem kellenek felesleges aramzabalo kutyuk.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41953) Magnat válasza rocket (#41952) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

erre a lobbizásra tudsz vmi forrást?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41954) szabogabor10 válasza rocket (#41952) üzenetére


szabogabor10
veterán

Na, a jogvédők...
De akkor miért nem a torrentezés illegális célú felhasználásának betiltását követelik? Azt el is fogadnám, de a Netflix, HBO GO és társai óriási adatforgalmat képesek csinálni. Azt miért kell korlátozni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#41955) rocket válasza Magnat (#41953) üzenetére


rocket
nagyúr

Nehany hete olvastam egy nemet oldalon a cikket, de a linket sajnos most nem talaltam, meg googleval se.

#41654: Arra mar rajottek, hogy a torrentezest nem tudjak visszaszoritani azzal, hogy szervereket lefoglalnak, mert lesz helyette 2 masik, igy most a tuloldalrol probalkoznak.

Jo kerdes, az majd kiderul a legalis Steraming szolgaltatasok altal generalt forgalommal milesz.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#41956) Magnat válasza rocket (#41955) üzenetére


Magnat
veterán

Azért köszi, reméljük nem jön be :)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41957) zsolt501 válasza rocket (#41955) üzenetére


zsolt501
nagyúr

4K-s yutube és egyéb is szépen tud forgalmat generálni illetve ha ezt bevezetik akkor az a technológiai fejlesztéseket és a távmunkát is korlátozhatja, illetve a hálózat fejlesztéseket is visszavetheti elég erősen, mert egy kihasználatlan hálózat csak pénzt visz.

Itt most a 10G-s epont kellett volna meglépniük, de nem ezt tették, és az a gyanúm, hogy ennek anyagi okai voltak, gondolom a mobil tender nagy érvágás volt nekik, és most ezt valószínű nagyon olcsón tudták beszerezni... vagyis most előre menekül a digi, próbál minnél több előfizetőt szerezni némi nemű fejlesztés visszafogással.
Az a gyanúm, hogy az FTTB hálózatok fejlesztését és cseréjét még így sokáig várhatjuk, ahhoz így nem fog hozzányúlni a digi, még úgy sem, hogy volnának körzetek ahol indokolt lenne.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41958) bambano válasza zsolt501 (#41957) üzenetére


bambano
titán

"az a gyanúm, hogy ennek anyagi okai voltak": külön bazi nagy pályázati program van most erre.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41959) wwenigma válasza szabogabor10 (#41950) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

Két nap mulva majus, varjunk már még az elso jajjtönkremegyadigimostmilesz hozzaszolassal legalabb addig. ;]

Arra nem gondoltok, hogy akinek nagyobb savszel kell annak maskepp oldjak meg?

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41960) dbius


dbius
veterán

Üdv!

Nálatok megy a Digi online ügyfélszolgálata? Hónapok óta nem voltam bejelentkezve, most be szerettem volna lépni, de nem enged, az alábbi hibaüzeneteket kapom:

"Nincs ilyen felhasználó vagy a jelszó nem egyezik!"
"Sajnáljuk, biztonsági okokból a jelszót ehhez a fiókhoz töröltük. az elfelejtett jelszó funkció Használata szükséges"

Használom az elfelejtett jelszó funkciót, kiküldik az egyszer használatos jelszót, amire szintén a fenti hibaüzenetet kapom, azzal sem tudok belépni... ehhh, mi van itt??? :F

(#41961) zsolt501 válasza bambano (#41958) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Igen de a mobil tender meg lényesgesen többet vitt el és vinni is fog, mert ugye oda is kell még befektetés, hogy a mobilhálózat el tudjon indulni.
próbál minnél olcsóbban kijönni a digi, hogy a hálózat bővítés is meglegyen, de az új bekötések meg ne legyenek drágán kivitelezve.
Úgy gondolom, hogy most X összegű pénzből többet akar kihozni, még úgy is hogy sebességben az eredeti elképzeléstől vissza kellett venni, mert most fontosabb neki a rövidtávon több előfizető bekötni.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41962) Benoe77 válasza dbius (#41960) üzenetére


Benoe77
őstag

Nekem megy, bár én új előfizető vagyok, nemrég regisztráltam.

(#41963) bambano válasza zsolt501 (#41961) üzenetére


bambano
titán

a mobil tendernek mi köze van ehhez?
pályázati pénz, célirányosan adják. fedezi a projektet, mobiltenderre nem költhető.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41964) Calogero válasza dbius (#41960) üzenetére


Calogero
addikt

Itt minden rendben.
fióknévvel vagy e-mail címmel próbálsz bejelentkezni?

(#41965) TeeJay válasza adika4444 (#41949) üzenetére


TeeJay
félisten

nem az a para hanem hogy ezek szerint mégis sima EPON lesz ott meg 900megabitet sem tud letöltésre adni a technika ami 32-es osztásnál elég vicces lesz :D
feltöltésre meg csak 830megabit van összesen talán ami szintén 32-es osztásra jóval karcsúbb mint a GPON 1,2gigabitje :D

lesz itt sok anyázás majd csúcsidőben szerintem mert ezt már 4darab 200-as user is le fogja rántani márpedig csúcsidőben azért lesz pár töltögető

remélem ezek alapján BP paneles FTTB --> FTTH átalakítás marad GPON mert ezt inkább hagyjuk :D

wwenigma
akinek nagyobb kell annak majd dedikálnak egy EPON-t a lakásra?
az a baj hogy azon sem lesz 1000-es csomag mert nem tud annyit a technika max annyival lesz jobb hogy nem 32-en fognak osztozni a 900megabiten hanem egymaga

GPON 2,4gigabit 32-es osztásban, ott azért 5darab 500-as usert ki lehet tolni csúcsidőben is
itt már 2sem fog kijönni

kíváncsi leszek erre a hálózatra :U

GPON vs. EPON

GPON 92% hatékonyság
EPON 72%...

magyarul GPON-on nettóban 2.28/1.14gigabit jut 32-es osztásra
EPON-on ez csak 900megabit lefelé és 830-850megabit kb. felfelé max
ha csak nem 16-os osztásban maximálják elég cummantás lesz ez :U

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41966) DonMaster válasza rocket (#41952) üzenetére


DonMaster
addikt

Varhatoan hamarosan kilobizzak az EU-ban a jogvedo szervezetek , hogy nem lehet majd lakossagi korlatlan adatforgalmu csomagot arulni

Létezik olyan? hogy korlátlan? lakosságiban ? én nem láttam korlátlan internetet, mindegyiknek van egy korlátja. más hogy pl: a gigás diginetel otthon nem érem el az életben a korlátot max pár év használat alat elérem öszesitve 1x azt amit 1 honapban van korlátozva.

korlátlan internet nem létezik.

van aki ad 500mb az korlátos nyiltan és max adatfoylamra

van aki ad 1gbits-et az is korlátos zásrtan. de valojában 324TB nál van a korlát.

persze árulhatná ugy is hogy nem 1gbits-es internet hanem 324TB-os adatmenyiség 1 honapra ennyi
lényegében ugyan az, van egy korlát más hogy elégé elérhetetlen kihasználni a korlátot .

de attol még a korlát az korlát

korlátlan netnél meg lényegében, ha az létezik akkor az azt jelentené, hogy 1honap leforgása alalt letölthetö az egész internet (minden ami meg találhato rajta kivétel nélkül) , nah az korlátlan lenne de iylen konstrukciot én nem láttam nem hgoy lakossági de még válalatiban sem . pedig tuti sokan fizetnének érte.
de ez nem létezik, és ebböl kifolyolag korlátos az internet. vagyis nem korlátlan, ergo puncsulhatnak az idioták az eunál semmi értelme mert marhaság amit kérnek.

jah és a jogvédö szervezetek huzanak a busba, persze ne torentezzünk, rendben, vegyünk emg mindent rendben
stream-en 1 játék 40-60gb
fhd vagy 4k hd film online stream elés amiért fizet is , az is meg eszik enynit. de még ah emg vezsem online a filemt letölthetöre , akor is 40-50gb
alap netezés kb havi 10gb-bol kijön.
persze nem kell minden nap filmet és játékot letölteni,
de ott vannak az online játékok multi stb. amik haosnloan frisitéseikel és maga a játék is viszi a netet,
azt emg ha napi 1orát is tolod össze jön belöle jo pár 100gb
de ezektöl függetlenül ninc smiért lobizzanak, mert nincsen korlátlan lakosági internet.
de tudod mit lobizzanak ynugodtan. és ha sikerül nekik, akkor jöjön ide az/azok akik lobiztak ezért és mutasanak nekem olyan internet elöfizetést amelyik korlátlan.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41967) adika4444 válasza DonMaster (#41966) üzenetére


adika4444
addikt

Te a technológiai korlátra gondolsz.
Viszont a mobilnetnél is van az amikor a lehúzás, a parasztkodás miatt (fedve persze technikai okokkal) van hogy 500 MB forgalmat adnak egy rohadt 10000 Huf díjcsomagban.
Pedig ha nem a lehúzásról szólna, akkor lehetne az hogy 500 MB után priorban lentebb kerülsz, tehát ha a még nem elhasznált forgalmú nagyban netdönget akkor neked lassul, de ha nincs terhelés akkor nettó hülyeség ez a mindenképpen lassítunk című történet. Ez a lehúzásról szól...

üdv, adika4444

(#41968) DonMaster válasza adika4444 (#41967) üzenetére


DonMaster
addikt

igen jogos,
de attol függetlenül hogy technikai vagy elméleti a korlát az korlát.
attol hogy azt mondom, hogy a pohár félig teli vagy pedig azt mondom, hogy a pohár félig üres.
nem változtat a dolgon,(lehet hogy jobban hangzik azt mondani, hgoy korlátlan, mert ahgnzatosabb jobban vezsik stb. de közben meg korlátos. )

szerintem . a korlát az korlát. és ha a nem létezö korlátlant al akrják törölni hát tölem nyugodt szivel tegyék, mivel nem létezik olyan.

ez a lasitos történet emg telejsen egyet értek veled.
nem 500mb netet kéne áruljanka hanem 5mbit/s de az mindig, kivéve térerö hiáynos helyeken.
ehelyet adnak 500mb és adnak hozzá 150mbits-es netet.
nem nagy fejszámolás rájönni, hogy 1perc alat elmegy az egész ,. utána meg örülj a 32kbps-es netetdnek :D
adjanak 5mbits-et de ne leygen adatforgalmi marhaság, mert az vicc pont ahgoy te is ritad hgoy oké a hálozat terhelés mait van ezy, nah de ha én a 30napbol elsö 2napban elövöm utána a kövi 28napban meg what? föleg mondjuk a mezö közepén ahol biztos hgoy az 1km^2 -re juto ember az nem több 5-nél és ebböl nem mind az 5 haszálja a mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41969) zsolt501 válasza bambano (#41963) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Mi köze hozzá?
Jó kérdés, de szerintem a cég egy és ugyan az, valószínűleg át kellett csoportosítani pénzeket ez miatt.
A pájázati pénzek sem egyszerű dolgok, mert ugye azt sem egyből kapja meg a cég, és saját forrás oda is kell.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41970) TayRol


TayRol
veterán

Szevasztok! Bekötötték a 200/100-as netet, de wi-fin csak 50 jön lefelé. Mit lehet ilyenkor tenni? Én hülye meg vettem ac-s cuccokat, de minek. Az ügyfeles azt mondta, hogy ok csak kábelen biztosítják a 200-at. Csak az a fura hogy egy hete a másik helyen egy nem WiFi-s ont-vel és az én tplink routeremmel simán jött ez a sebesség. Most mérges vagyok, mert feleslegesen fizetem a 200-as sebességet, de muszáj kábel mentesen megoldanom itthon a dolgokat.

(#41971) bambano válasza zsolt501 (#41969) üzenetére


bambano
titán

lassan írom, hátha harmadikra megérted:
p á l y á z a t i p é n z t n e m l e h e t
á t c s o p o r t o s í t a n i.

"A pájázati pénzek sem egyszerű dolgok, mert ugye azt sem egyből kapja meg a cég, és saját forrás oda is kell.": ez igaz, de ezt ma már simán megoldják a bankok.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41972) zsolt501 válasza bambano (#41971) üzenetére


zsolt501
nagyúr

Akkor én is leírom még egyszer, ahhoz hogy a pályázati pénzekhez hozzájusson, ahhoz saját tőke is kell, én azt nem mondtam, hogy a pályázati pénzeket csoportosítsák majd át, hanem azt, hogy ha pályáznak és nyernek attól még kell a saját tőke is, és sajnos sok pályázati pénzt csak úgy lehet lehívni, hogy neked kell megelőlegezni a beruházást, és majd utána kapod meg a pénzt, vagyis nem előre hanem utólag fizetnek.
Szerencsére nem minden pályázat utó finanszírozott, sok esetben előre is adnak pénzt, de ez a pályázattól is függ, és itt most nem tudom, hogy milyen a pályázat.

''Mind Így van ezzel aki hasonló időket megélt, de a döntés nem rajta állt neked csak arról kell döntened mihez kezdj az idővel amely megadatik.''

(#41973) DonMaster válasza TayRol (#41970) üzenetére


DonMaster
addikt

Saját routert kösd rá a digisre és akroa sajátodon keresztóül emg elsz, ha nicns saját akro vegyél, a digis amit adnak, az nem jo ere, 50 -és már az is csoda

bambano
nem lehet?
hivatalosan(ugy nem leeht hgoy fogod és másra költöd. de át pakolni átlehet.utána emg költheted másra.) nem lehet, de kivitelezhetö,
fogod egy saját céget csinálsz még ami mondjuk kábelekel foglalkozik.
veszel tölük enynit meg anynit. mondjuk 1miliárd ért.
oké ott a számla mindnen, a föcég meg ad szolgáltatás ként a kicsinek ezt emg azt, cserébe jön a pénz, máris 1forduloban át került a balszebemböl amiböl nem vehetek ki a job zsebembe amiböl kivehetek. persze volt egy kisebb költsége, mondjuk 1000forintbol a balszebemböl át tudtam tenni a jobba 800-at 200 meg elment papir munkára. mondjuk etöl fügetlenül a cuc amiért elvileg fizetem papiron az nincs meg de itt most nem ez a lényeg, hanem hogy átlehet A pontbol B pontba tenni a pénzt még ha lekötöt is az A pontban.

[ Szerkesztve ]

LG V30-> Iphone 12 Pro Max

(#41974) TayRol válasza DonMaster (#41973) üzenetére


TayRol
veterán

van saját. a digisen bármit is be kell állítani, vagy csak összekötöm és kész?

(#41975) adika4444 válasza TayRol (#41970) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Kösd rá az ont-ra a routeredet, és dynamic ip-vel fog menni.
Arra figyelj, hogy a lan ip-je ne azon tartományban legyen mint a DIGI féle, tehát ha DIGI 1.1 végű akkor a tied 0.1 legyen.
Ha kell a public ip a routeredre akkor a hibabejelento@digikabel.hu címre írj hogy kell a külső eszközeid elérése miatt...
DMZ nincs a DIGI eszközeibe, csak az 1-65535 tartományt tudod kinyitni. A belépési infó a masinériába:
user/digi
a webfelületét itt éred el:
http://"alapertelmezettatjarod"
ahol az alapertelmezettatjarod az alapértelmezett átjáró a DIGI féle kütyüre csatizott géppel.

üdv, adika4444

(#41976) TayRol válasza adika4444 (#41975) üzenetére


TayRol
veterán

Szia!

A tplink routerem 0.1 végű, a digisé 1.1. Beléptem az utóbbiba, port forward, enable, megadtam 1-65535-ig mindent, illetve beállítottam a digi_netet, majd add, de semmi sem történt, nincs a saját routeremmel net.

(#41977) adika4444 válasza TayRol (#41976) üzenetére


adika4444
addikt

Milyen típpusú a DIGI féle motyó? Jól gondolom hogy ZTE F668?

üdv, adika4444

(#41978) Magnat válasza TayRol (#41976) üzenetére


Magnat
veterán

Én inkább vagy azt javasolnám, h kérd a szolgáltatótól a bridgelést a saját routeredre (nemrég kaptam itt tippet én is, h lehet ezt kérni) vagy kösd össze lan-lan a két routert úgy, h kikapcsolod vmelyiken a dhcp-t és egy tartományba teszed a lan címüket dhcp tartományon kívül. Tehát pl:
Digi router: 192.168.1.1
Saját router: 192.168.1.2
Dhcp range (bármelyiken beállítva, de csak az egyiken - praktikusabb a Digin): 192.168.1.50-192.168.1.100

Így port forwardot csak a Digin kell állítani, nem fogsz duplán natolni, mind a két eszköz wifijét használhatod, és lesz mind a két routeren 3-3 szabad lan portod.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41979) TayRol válasza adika4444 (#41977) üzenetére


TayRol
veterán

Persze, mi más lenne.:)

Magnat: azt hiszem inkább írok az üfsz-nek a bridge-eléssel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#41980) adika4444 válasza TayRol (#41979) üzenetére


adika4444
addikt

Nekem is olyan van.
Így töltsd ki:
enable pipa be
name:
mukodj (nekem ez vált be)
protocoll:
TCP and UTP
Wan host start és end üresen marad
connection
digi internet
wan start port
1
wan end port
65535
mac mapping
nincs pipa
lan host ip
a routered WAN oldali ip-je
lan host start port
1
lan host end port
65535

addal add hozzá
így evileg mennie kell. Én is sok órán szenvedtem vele.

üdv, adika4444

(#41981) #29810560 válasza adika4444 (#41980) üzenetére


#29810560
törölt tag

"mukodj"

Mikor a mindenen áthatoló névparaméter találkozik a mindent megállító hálózati beállításokkal.

ÓÓÓriási!!! :))

(#41982) headhunter válasza zsolt501 (#41972) üzenetére


headhunter
addikt

Pályázati összegek: [link]

(#41983) adika4444 válasza #29810560 (#41981) üzenetére


adika4444
addikt

:DDD:)))

üdv, adika4444

(#41984) bambano


bambano
titán

nem értem ezt a 32-es osztáson való polémiát, valaki el tudná magyarázni objektíven?
a példa kedvéért vegyük Debrecen körülbelüli számait kiindulásnak.
Van itt nagyjából 65 ezer lakás, ebből nagyjából 20-22 ezer panel.
tegyük fel, hogy a digi 20 ezer panel lakást ér el.
és innen hogyan tovább?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41985) Flashget válasza bambano (#41984) üzenetére


Flashget
félisten

kezdjük ott a magyar kártya 32 lapos..az ultihoz kell 3 ember..régen a melősok szerettek ultizni 10-20 filléres alapon (én is a nagy öregektől tanultam) gondolom innentől van az, hogy 32-es osztás :D
TJ kedvenc témája majd ő elmondja :)

Realme GT Master Edition

(#41986) poli27 válasza bambano (#41984) üzenetére


poli27
veterán

Egy koron 32 ember osztozhat,ha mindenki be van kotve.akkor 32 emberre 1.25gbit jut roviden...

[ Szerkesztve ]

(#41987) TeeJay válasza bambano (#41984) üzenetére


TeeJay
félisten

már lentebb leírtam
az EPON ha mindenhol erre akarnak átépíteni akkor az bőven visszalépés a GPON-ról
kisebb a hatékonysága (nagyobb az overhead) alapból fele akkora lefelé irányt tud mint a GPON
és ha pechünk van ezt is 32-es osztással fogják építeni akkor úgy 2,5x kevesebb jut lefelé irányra ugyanannyi felhasználónál mint a GPON esetén
feltöltésben meg ~1,2gigabit helyett kb. 830-850 megabit ami 1,4x kevesebb legalább
(persze olcsóbb a hálózat is de kérdés megéri-e)

ezt akkor lehetne kioffolni ha nem 32 hanem max 16felé osztanák
akkor kb. már majdnem egál lenne bár 1000-es csomag akkor sem fog rajta menni :))

nálunk régebbi a hálózat itt (twnetwork-től vette meg digi) valszeg a GPON (2,28/1,14gigabit) 32lépcsőházra van osztva hiszen mindben van ONT... amennyi előfizető van 32lépcsőházban arra a 2,28gigabit tűrhetően elég hiszen letöltésre mindig van 700-800megabitem, feltöltésre meg éjszaka 217, nappal meg 100alatt csúcsidőben meg garantált minimumon vagy alatta (50megabit)

na ha ezt átépítik EPON-ra és minden lépcsőház kap egy EPON-t akkor búcsúzhatok az 1000-es csomagtól és max 32 lakó osztozik majd 900/830körüli megabiten
a mostani hálózattól még az is jobb mert valszeg 32lépcsőházban több előfizető volt 32-nél hiszen csak nálunk úgy 20-24van a 33lakásból

de ha mondjuk lépcsőházanként 2 EPON jutna akkor úgy már csak 16-an osztoznak a 900/830-on az már majdnem olyan arány mint a GPON és nem lenne torlódás

majd kiderül ha átépítenek hogy mi a f*ck lesz
a mostanitól jobban járnék mert a lépcsőházban csak nincs annyi torrent huszár és valszeg a feltöltés is több lenne garantált minimumtól
majd poli megmondja mi az építés módja panelben meg hogy hány bejövő szálat fognak behúzni és hány felé osztják

poli
igen csak az az 1,25gigabit overhead nélkül van, nettóban letöltésre 72-73% jut max a GPON 92%-hoz képest az meg biza csak 900megabit amit netre lehet majd használni
na ezért nem lesz 1000-es csomag

feltöltésre még kisebb a hatékonyság ott csak 61-69% között van szóval azért 800-860megabit körül

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41988) bambano válasza TeeJay (#41987) üzenetére


bambano
titán

ha jól értem, amit fentebb leírtál, kb. arról van szó, hogy 32-es osztásnál nagyságrendileg 32Mbps jut egy ügyfélre egyelő eloszlást feltételezve.
Akkor 22 ezer ügyfélre 22k*32Mbps ez nagyjából kis kerekítéssel 700 Gbps.
Tehát Debrecenből Pestre 1 Tbps-es drótot kellene felhúzzon a digi, és a bixes 40 Gbps-e, amit a napokban mutatott itt valaki, 17 Gbps-re "kisámfázva" az is nevetség tárgya?

vagy elfogadjuk inkább azt az állítást, hogy ez a 32-es osztásról ilyen tartalommal történő elmélkedés nettó marhaság?

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41989) TeeJay válasza bambano (#41988) üzenetére


TeeJay
félisten

ácsi nem dedikált sebesség hanem közös :D
egy egész lakótelepre elég pár gigabit, egy egész debrecenre meg lehet bőven elég 2x10giga is csúcsidőben
sosem lesz olyan hogy minden előfizető csutkán akarjon le és feltölteni
még 32user esetén sem,
amit te írtál akkor állna elő ha mind a 32 egyidőben akarna pornót tölteni akkor jutna mindenkinek kb. annyi
de ilyen sosem lesz még csúcsidőben sem
jól mutatja a példám hogy a GPON itt 32lépcsőháznyi előfizetőre elég még csúcsidőben is hiszen a letöltésem oké, azt senki se tudja szétjáratni, ellenben a feltöltés már tavaly nyár óta látványosan elfogy mióta emeltek a sebességen, ugyanis 32lépcsőházra már jut pár torrentes akik tolják felfelé a cuccot és az 1,14gigabit biza 30előfizető egyidejű terhelésekor már nálam garantált minimum alá húzza a sávot.
nyilván ha kevesebb ügyfélre jut ennyi akkor jobb a lehetőség :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#41990) bambano válasza TeeJay (#41989) üzenetére


bambano
titán

"ácsi nem dedikált sebesség hanem közös": így azután már építéskor azon elmélkedni, hogy nem lesz elég, nem feltétlenül megalapozott.
szerintem a digi jobban tudja, hogy mik az előfizetői szokások, így meg is tudja tervezni, mi lesz belőle és mit építsen hozzá.

szerk: most ne beszéljünk arról, hogy az az ábra, amit linkeltél, nyilvánvalóan nem jó, hiszem atm keretezéssel nem lehet 92%-os sávszélesség kihasználást elérni.

[ Szerkesztve ]

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#41991) TayRol válasza adika4444 (#41980) üzenetére


TayRol
veterán

Ez nagy segítség, köszönöm. :)

Az már csak az én bénaságom, hogy nem tudom megnézni a saját routerem WAN oldali ipjét, mert a nem jön be semmi a saját 0.1 végű címénél.

(#41992) Magnat válasza TeeJay (#41989) üzenetére


Magnat
veterán

Mondjuk én a csomagok megoszlására is kíváncsi lennék...sztem sokak elvannak az alap 100/50-nel, úgy meg már egész más a szitu... A torrent huszárkodáshoz meg annyit, h 7/24-ben seedelve 8 mb-re korlátozva az upot egyik ismerősöm ( ;) ) simán benne van az első ezerben az NMagon.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#41993) kevinium válasza bambano (#41988) üzenetére


kevinium
aktív tag

ha jól értem, amit fentebb leírtál, kb. arról van szó, hogy 32-es osztásnál nagyságrendileg 32Mbps jut egy ügyfélre egyelő eloszlást feltételezve.

Ha már panellal számolsz, akkor most úgy van gpon-nál, hogy egy panelra jut egy ont, és azt osztják (még) switchekkel. (A 32/64-n felül... Én így tudom...) Tehát 32Mbps jut egy panelra, vagy ha nagyon spórolnak, akkor egy egész szalagra... És akkor ezt még osztani kéne a panel/szalag digi előfizetőinek számával... De lehet megint tévedek. :U

(#41994) adika4444 válasza TayRol (#41991) üzenetére


adika4444
addikt

Visszakötötted a DIGI kütyü mókolás után?
írd majd le hogy sikerült-e.

üdv, adika4444

(#41995) TayRol válasza adika4444 (#41994) üzenetére


TayRol
veterán

Szét sem húztam, csak utánakötöttem a sajátom. De a tplink WAN ip hiánya (most beléptem, és 0.0.0.0, PPPoE) miatt nem megy a cuccos.

[ Szerkesztve ]

(#41996) wwenigma válasza TayRol (#41995) üzenetére


wwenigma
Jómunkásember

WAN-t DHCP-re tedd.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7 -- | -- Live Stream: twitch.tv/wwenigma

(#41997) TayRol válasza wwenigma (#41996) üzenetére


TayRol
veterán

A tplinken?

- Szóval bekötöttem a tplink-emet a digis zte után
- ez utóbbin beállítottam amit adika topiktárs írt, 192.168.0.1-et adtam meg a lan host ip-re
- és ennyi.

Mit nem csináltam még meg, hogy nem működik? :)

[ Szerkesztve ]

(#41998) Gézengúz válasza TayRol (#41997) üzenetére


Gézengúz
addikt

switch módban tedd utána....

[link]

(#41999) dbius válasza Calogero (#41964) üzenetére


dbius
veterán

Köszi srácok! :R Most itthonról az ideiglenes jelszóval beengedett!

(#42000) TeeJay válasza kevinium (#41993) üzenetére


TeeJay
félisten

Úgy bizony. 32 lépcsőházi ONT-re jut egy GPON, és a lépcsőházakban azt még tovább osztják switchekkel az előfizetők felé... Lépcsőházanként mondjuk 20-25 előfizető 32 ONT-n az durván 640-800 előfizető... Ahhoz képest csak a feltöltés fullad be csúcsidőben. Ha ugyanez a GPON egy lépcsőházra jutna max 32 osztással nagyon komoly hálózat lenne bármiféle sebesség probléma nélkül.

Ahhoz viszont nem értek hogy 140 lépcsőházat 140 GPON esetén mibe lehet bekötni, gondolom 140 portos OLT-be?
Ez csak 128 portos és egy vagyon lehet

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.