Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-04-23 20:12:23

LOGOUT.hu

Ez a fórum a Digi kábeltévével foglalkozik! Ha más, de hasonló nevű szolgáltatásról szeretnél kérdezni, kérjük használd a megfelelő fórumot:
Digi Internet
Digi Mobil
Műholdas (tányéros, DVB-S) digiTV
Digitális Földfelszíni televízió (Mindig TV, DVB-T)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#14601) rocket válasza Ahab77 (#14595) üzenetére


rocket
nagyúr

Ekkora mennyisegu velemeny meg valasztasoknal is reprezentativ minta szokott lenni.
A DIGI egyszer nem bizonyitotta semmivel, hogy mit, miert csinal.
Irjak le pontosan miert kerulnek ki DSC-k, miert marad pl. a Prizma TV ami 2 DSC csatorna arat fedi havonta, miert nem HD a film csatornajuk, mi a muszaki hiba amiert nem indult el a World es a Life, miert nem csinalnak nagyobb csomagot, hogy lehehessen valogatnia azoknak akik tobb lehetoseget szeretnenek annal mint, hogy a DIGI osszevalogatja heleyttuk hasrautes szeruen mire van szukseguk az elofizetoknek, stb.

Nem tudom melyik csatornarol beszelsz, mert azt lefelejtetted.
Minden adon vannak ismetlesek ez elkerulhetketlen, es mindenki tisztaban van vele.
Viszont nem mind1 mennyi idokent jonnek uj musorok, vagy meglevo musorok uj szezonjai.

Ami mar ugy kezdi, hogy a csatorna indulasanak elso 3 napjaban lead egy nem HD-ben es 16:9-es aranyban forgatott film trilogiat az 1990-es evekbol, ami 100x volt ~10 fele Magyar TV adon, attol nem kell sokat varni hosszu tavon, vagy ugy adja ingyen a vadi uj film csatornajat 1 honapig, hogy 1990-es eveket megszegyenito minosegben jonnek a musorok (amik szinten nem a Magyarorszagi premier kategoriat kepviselik) attol se.

Legalabb az elso nehany hetre etetesnek jottek volna elo valami Magyarorszagi premier filmekkel (ami nem egyenlo magukat celebknek kepzelo birkak musoroival), de meg erre se tellett.

[ Szerkesztve ]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14602) dh66e válasza rocket (#14601) üzenetére


dh66e
veterán

Digi nettel(gondolom mindenkinek van akinek tv előfizetése is itt a fórumon) rendelkezők szerinted milyen premier filmet nem láttak már?LOL

(#14603) rocket válasza dh66e (#14602) üzenetére


rocket
nagyúr

Felejsd mar el az illegalis letoltogetos vonalat, teljesen mas tema.

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14604) Dog 11 válasza #38463744 (#14593) üzenetére


Dog 11
tag

A kábelen érkeznek az analóg tv csatornák .Samsungnál :analóg -ATV- az azonosításhoz A digitális csatornák DTV az azonosítójuk. 3 db digitális rádiót-együtt keresi le a digitális tv csatornákkal.A kábelen érkeznek még az analóg rádiócsatornák is melyeket URH -rádióhoz csatlakoztatva az elosztott kábelt- tudsz meghallgatni.
Városonként más a lekeresett tv darabszám.Most Bp.-en ATV 62-64 db .DTV :104 db ./ A 3 db . rádió, az SD és HD csatornák összesen/.A honlapon az ASzF ben,vagy a Csatornalistában -városonként- megtalálhatók.A készülék menüjének és a kezelési utasítás ismeretét nem várhatod a Digi ügyfélszolgálatosoktól.A programok letöltését a tv kezelési utasítást Neked kell elsajátítani. Ha végkép elakadsz akkor a Samsung készülékes fórumon vagy itt, biztos kapsz tanácsot valakitől.

(#14605) #38463744 válasza konrada (#14600) üzenetére


#38463744
törölt tag

Köszönöm, de akkor a digi honlapon miért mutat több adót?
Mi az a hálózati keresés?

:-)))

bocsánat nagyon amatőr vagyok!

(#14606) #38463744 válasza Dog 11 (#14604) üzenetére


#38463744
törölt tag

nagyon köszönöm, kezd világos lenni...

:-)))))

(#14607) #38463744 válasza Dog 11 (#14604) üzenetére


#38463744
törölt tag

Kedves Dog!
Lehet, hogy a tv, vagy analóg vagy digitális csatornákat tud csak keresni/találni? a kettőt egyszerre nem?

és lehet, hogy a national geograpics pont analóg?

ha hülye a kérdés bocsi!

:-)

(#14608) hb000 válasza #38463744 (#14596) üzenetére


hb000
aktív tag

"hol találom az említett hozzászólásokat?"

Az utóbbi 3-4 napban erről szól a topic, szóval itt találod, ebben a topicban.

(#14609) Livius


Livius
őstag

Hello!
Tudtok adni egy linket ahol megtudnám nézni hogy a digi kábel elérhető-e már nálam? Vagy ha ilyen nincs hol tudnám megkérdezni?

Gigabyte GA-Z170-D3H, Intel Core i7-7700K, Corsair Vengeance 2x8GB DDR4-3600MHz, Intel 545s 256GB SSD, EVGA GeForce GTX 1060 GAMING 6GB

(#14610) attesz_32 válasza #38463744 (#14607) üzenetére


attesz_32
tag

Nekem is Samsung tv-m van. Nekem lehet keresni csak digitálist, vagy csak analóg, vagy digitális és analógot is egyszerre.
"Mi az a hálózati keresés?"
Az automatikus keresésnél lehet beállítani olyat, hogy teljes vagy hálózati keresés legyen. A hálózatit válaszd, ne a teljest. Pont ma kínlódtam vele, hogy a teljes és a kézi keresésnél se találta a közszolgálati csatornákat. A hálózati kereséssel rögtön megtalálta. Egy picit vissza olvasol, ma ezt tárgyaltuk is.
(#14527) attesz_32

(#14611) rocket válasza Livius (#14609) üzenetére


rocket
nagyúr

[link]

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#14612) Ahab77 válasza rocket (#14601) üzenetére


Ahab77
tag

Már bocsi de eléggé egyértelmű melyik csatornáról beszéltem:
"DIGI Life es DIGI World minoseginek hivod ugy, hogy el se indult meg" írtad te erre reagáltam.
Ha ez nem is lett volna elég írtam, hogy általában a természet/doku csatornákról.
Ami a "reprezentatív véleményt" illeti, mond már meg hogy a fórumokba, fb-re miért is írna be olyan aki elégedett a szolgáltatással? Egyszer és mindenkorra tudomásul kellene venni: "Nagyon sokan szeretik a fradit, de még többen meg nem." Szóval az minden csak nem reprezentatív, és nem csak a fentiek miatt, hanem a több mint 300000 előfizetőhöz képest elenyésző száma miatt is.
Ja és a sokak által fikázott "régi filmek"-et azért adják, mert egy Bunyó karácsonyig-gal is agyon lehet verni nagyon sok friss filmet. Itt már nehéz eldönteni, hogy valami azért nézett mert, nem volt jobb, vagy azért mert szeretik.
Mint korábbi hozzászólásaimba elmondtam én nem kívánom senkitől, hogy a TV-k vagy akár a Digi döntéseit kitörő lelkesedéssel fogadja, de elhiheti, nem véletlen hozzák ezeket döntéseket. Mi "csak" fogyasztók vagyunk és lehetünk magunk szerint bármilyen okosok, de egy ilyen kaliberű cég vezetését nem érzelmi döntések alapján kell csinálni. És hidd el, ha "megmagyaráznák", mit miért csinálnak téged és a kétkedőket az se győzne meg (ezért vagytok kétkedők). A leggyakoribbi válasz úgyis a semmitmondó "üzleti megfontolások miatt" lenne, és azt már végképp nem várhatod el tőlük, hogy a teljes könyvelésüket és a tárgyalások hanganyagait a rendelkezésedre bocsássák, csak hogy te kielégülten választ kaphass.
De nyugodtan írkáljatok, ötleteljetek, álmodozzatok, fikázzatok, a fórum bizonyos keretek között szabad véleménynyilvánítás színtere.
"Egy DIGI ügynök" :D

(#14613) Dog 11 válasza #38463744 (#14607) üzenetére


Dog 11
tag

A tv Menüjébe lépve felkínálja a keresési lehetőségeket a készülék .Neked kell kiválasztani Antenna>kábel> és tovább vagy pedig kézi keresés analóg vagy digitális frekvencia csomagonként külön- külön.A kezelési utasítás ismerete nem hátrány.Ha automatába keresteted úgy mint az első kereséskor ,sorban egymás után lekeresi az ATV csatornákat és a DTV programokat a három digitális rádióval együtt.Az analóg URH sávu rádiókhoz a TV nek semmi köze .Az csak a kábelre csatlakoztatott HI-FI toronnyal vagy rádióval működik.

(#14614) dh66e válasza rocket (#14603) üzenetére


dh66e
veterán

ok ezt úgy veszem hogy a témát lezártuk.

(#14615) M_AND_Ms válasza Pille69 (#14564) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Megint leírom. A mai korszerű, szélesvásznú tv-knél beállíthtató, hogy 4:3 -as műsor esetén mit tegyen a képpel (zoom, torzítás, stb.) De mindezt csak akkor tudják maguktól, ha a 4:3 adás valóban úgy érkezik. A tv2 szuperebbik fajtája viszont nem így küldi, a tv nem vált át 4:3-ba és nem végzi el az általam beállított konverziót.
Persze én manuálisan beállíthatom újra, de akkor majd az lesz a rossz, amikor valódi 16:9 érkezik, amit nem szeretnék sehogy se módosítani.

De amúgy én nem problémáztam ezen. Más írta, hogy ezért a hibás működésért a Digi a felelős. Én meg leírtam, hogy inkább a tv2. Az azon menő 4:3-as filmeket meg nem nagyon nézem.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14616) sandró60 válasza #38463744 (#14593) üzenetére


sandró60
addikt

Hogy valamit én is segitsek,hogy miért csak ennyi rádió adót tudsz fogni nézd meg ezt a linket

[ Szerkesztve ]

(#14617) dr.bubo válasza M_AND_Ms (#14615) üzenetére


dr.bubo
őstag

SuperTV2 Godzilla 16:9, SuperTV2 HD Godzilla 4:3 :Y

Router beállitása: http://www.rainman.sokoldal.hu/tplink_router_beallitasa / Port Forward: http://www.portforward.com/english/routers/port_forwarding/routerindex.htm

(#14618) dh66e válasza dr.bubo (#14617) üzenetére


dh66e
veterán

Ez enyhén szólva is ciki,ezen spórolni :O

(#14619) #38463744 válasza attesz_32 (#14610) üzenetére


#38463744
törölt tag

Nagyon köszönöm!!!

Analóg és digitálisakat összeszedte egyszerre, már csak végig kell egyeséves néznem és a sorrendet beállítanom. És a szuper TV 2 és a digi film is megvan!
Köszönöm a segítséget!

A rádiós hozzászólásokat is köszönöm, bár nem értem! (antennát a tv-re???)

:-))))

:) :) :) :) :)

(#14620) M_AND_Ms válasza dr.bubo (#14617) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez akkor már a röhej kategória.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14621) negyven2 válasza M_AND_Ms (#14620) üzenetére


negyven2
veterán

A nagyobb röhely az (ha jól vettem észre), hogy a sima stv2-n is ugyan az megy mint a HD-n csak ott 16:9-re nyujtják a 4:3-as képarányt.

"Fact. Bears eat beets. Bears. Beets. Battlestar Galactica."

(#14622) #38463744


#38463744
törölt tag

Hellóóóó!
Mégsem kerek a dolog.
Nos a helyzet az, hogy a TV-n a csatorna listánál bejön, hogy TV -lista, Analóg lista, Rádió lista....

De hogyan tudok egy listát csinálni?

A national geographic az analógban van csak, de nem tudom úgy át szerkeszteni, hogy a TV listában legyen....

Az analóg lista minden digitális csatornát is tartalmaz...

zavaros...

bocsánat!

Botond

UI: help me!

(#14623) dh66e


dh66e
veterán

Úgy látszik hogy nyugaton is hallottak a digikábelről. :)
[link]

(#14624) #38463744


#38463744
törölt tag

+ kérdés:

talál teszt csatornákat...az mit jelent?

üdv
Botond

(#14625) Kwisatzh válasza #38463744 (#14622) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

zavaros jah.... :W

[moderálva]

(#14626) hb000 válasza #38463744 (#14622) üzenetére


hb000
aktív tag

"national geographic az analógban van csak, de nem tudom úgy át szerkeszteni, hogy a TV listában legyen"

Nem. Minden olyan csatorna, ami analógon van, az megvan digitálison is. Fordítva ez már nem igaz.

(#14627) #38463744 válasza hb000 (#14626) üzenetére


#38463744
törölt tag

pedig nem találom...
elindítom az analóg-digitális keresést...és nem hozza a digitálisban éppen ez tűnt fel...rengeteg csatorna de ez valahogy hiányzott...és nincs...csak analógban...

lehet, hogy elindítok egy kizárólag digitális keresést és összeírom...hétfőn meg felhívom a digit....

egyéb ötletetek van?

köszönöm

Botond

(#14628) M_AND_Ms válasza hb000 (#14626) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Ez sem igaz.
Pécsen analógon ott van két helyi csatorna, ami nincs a digitálisban.

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14629) dh66e válasza M_AND_Ms (#14628) üzenetére


dh66e
veterán

:)

(#14630) hb000 válasza M_AND_Ms (#14628) üzenetére


hb000
aktív tag

Na bumm, hát váljék a Pécsiek egészségére. Ettől még nyugodt szívvel írom le máskor is, hogy ami megvan analógon, az megvan digitálison is :)

(#14631) M_AND_Ms válasza hb000 (#14630) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Pedig a tényvalóság, az tényvalóság (sic!)
;-)

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14632) attesz_32 válasza #38463744 (#14622) üzenetére


attesz_32
tag

A csatorna kínálat szerint is csak analógba hozza a nat geo-t?

(#14633) attesz_32 válasza negyven2 (#14621) üzenetére


attesz_32
tag

Kihúzhatnák a HD-n is teljes képernyőre.

(#14634) #38463744 válasza hb000 (#14630) üzenetére


#38463744
törölt tag

Jó reggelt!

Nos, a digi.hu-n a digitálisban látom a három national g...csatornákat....

Talán a samsungot kellene felhívni? A CH-LIST gombnál váltanom kell a TV- RÁDIÓ-ANALÓG-ÖSSZES- listák között...

??????????????????

(#14635) attesz_32 válasza #38463744 (#14634) üzenetére


attesz_32
tag

Próbáld meg, hogy digitálison csinálsz egy kézi keresést, ahol be kell írni a frekvenciát, ahol az adott csatorna van.

(#14636) #38463744 válasza attesz_32 (#14635) üzenetére


#38463744
törölt tag

ohhhh

na, ettől féltem, már próbáltam kézi hangolást, de egyenlőre még horror amit művel a tv....de köszönöm...
meg fogom próbálni...

szép napot!

Botond

érdekes, hogy digi film és az új tv2 megvan...akkor egy ezer éves csatorna hogy nincs meg???

(#14637) attesz_32 válasza #38463744 (#14636) üzenetére


attesz_32
tag

mi a baj a kézi kereséssel?

(#14638) #38463744 válasza attesz_32 (#14637) üzenetére


#38463744
törölt tag

most már rácsapott a tévére a kisebbik lányom, de nem úgy működik mint a "régi" tv-n, hogy egy csatorna és csak azt állítom el...stb...
meg fogom nézni, köszönöm

(#14639) attesz_32 válasza #38463744 (#14638) üzenetére


attesz_32
tag

Hát igen, itt nem egy csatornát állítasz olyankor, hanem 3-4-5-6-7 csatornát. Mert itt egy frekvenciára több csatornát tudnak rátenni. Attól függ, melyik frekire mennyit tesznek, és csak azt a 3-4-5-6-7 csatornát kell vissza rendezgetni a helyére.

(#14640) #38463744 válasza attesz_32 (#14639) üzenetére


#38463744
törölt tag

Attesz!
Igen, bejön egy táblázat, és végig fut adott frekvencián és kiírja, hogy talált, 7-et, 4-et, stb...

de így sem lesz meg a keresett csatorna...

nagyon köszönöm!

(#14641) konrada válasza #38463744 (#14640) üzenetére


konrada
tag

....előfordul néha, hogy valamilyen olyan elektronikus eszköz van a közelben, mely az adott frekvenciát blokkolja sugárzásával. Egy próbát megér az, hogy kikapcsolsz mindent a tv környékén. (Bár már arról is hallottam, hogy a szomszédtól jött a zavar.)

(#14642) M_AND_Ms válasza attesz_32 (#14633) üzenetére


M_AND_Ms
addikt

Kihúzni??? Hogy még torz is legyen?

A 4:3 az legyen 4:3, ne figurázza se a műsor-, se a kábelszolgáltató! Majd az előfizető a végponti vevőkészüléken beállítja, miként szeretnék látni.
Mit nem lehet ezen megérteni???

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#14643) Pille69 válasza M_AND_Ms (#14615) üzenetére


Pille69
tag

Na ha így még egyszer leírtad, így már más. Másodszori nyomatékosítás után rájöttem, hogy mi a problémád. :K Én szerencsésebb helyzetben vagyok, mivel ha én beállítok egy 4/3-as képarányt, vagy valamilyen zoom-ot, azt a tv megjegyzi, de ha kapcsolójeles műsort érzékel, akkor átvált arra a formátumra, amelyikre kell, majd újabb csatornaváltás után kapcsolójel jelenlététől függően önállóan (!) vált a korábban beállított képarányra. Értsd úgy, hogy pl. most a Story4-en néztem a Sherlock Holmes-t. Kizoomoltam a képet, így az alja és a teteje természetesen lemaradt, de helyes arányban kitöltötte a képet. Ez a film élvezeti értékét számomra (!) nem befolyásolta. Ezután ha átkapcsolom a "tv2 szuperebbik műsorára" akkor a jelenleg menő rajzfilm 4:3-ban jelenik meg. Ha visszakapcsolok a Story4-re, vagy ebben a tekintetben hasonló csatira, akkor ugyanúgy a zoomolt képarány jön vissza. Az én tv-m nem felejti el a képarányt. :B
Komolyra fordítva a szót, amíg össze nem roppansz. A végeredmény ugyanaz. A szuper tv2 szélesvásznúban adja a műsorokat, sem neked, sem a tv-nek nem kell kapcsolgatni. Bár ha szükségesnek érzed, tedd! Nálam eddig nem volt vele probléma, és én sem fogok azt csinálni belőle. Mert nem ez a probléma. Az a probléma, ha kiborítom itthon a sót. Na az probléma, mert abból letolás lesz. Ez gyíkfing. :K Ez a csatorna az ismétlésekre és a reklámra épül. Lesznek korábban már vetített sorozatok, vetélkedők, néha egy-két jó film. Ez utóbbiak meg ugye máshol is vannak. Én egyetlen egy jó dolgot látok benne, az pedig a HD. De ezt ugye pár napja már az "átlagosabb" tv2 is tudja.

Utólag jutott eszembe, hogy már csak egy dolgot nem tisztáztunk. Te analógról, vagy digitálisról beszélsz?

(#14644) Kwisatzh válasza Pille69 (#14643) üzenetére


Kwisatzh
senior tag

Nem neki volt ezzel gondja. EREDETILEG néhány vérhüjje a digit szarozta, hogy mijéér van NÉHA 4/3 adás a 16/9 ben, az új szupertv2 HD ben, illetve olyankor miért nem jön kapcsolójel? :W :W :W Erre írta nekik M_AND_Ms kolléga, hogy képtelenség kapcsolójelet tenni a HD adásba, ha éppen régebbi 4/3 műsoranyag megy, tessenek a kis kezecskéjükkel zoomolni, ha zavarja őket.
Föl nem fogom ezt egyébként, hiszen az M1,M2, Duna, és DunaW is "ilyen", ha régebbi a műsoranyag, akkor 4/3 a kép a HD adásban.

[ Szerkesztve ]

[moderálva]

(#14645) hb000 válasza attesz_32 (#14639) üzenetére


hb000
aktív tag

Sajnos a samsung kézi keresésnél veszett módon képes átrendezgetni a csatornalistát, ha éppen úgy hozza a kedve. A vége az, hogy az egész listát újra át kell nézni.
Más kérdés, hogyha a kérdező megfogadja a tanácsokat, akkor már talált volna megoldást erre a problémára.

[ Szerkesztve ]

(#14646) #38463744


#38463744
törölt tag

Kicsit zavaros nekem amiket írtok!
Mi tévő legyek? Csörögjek oda a Diginek, hogy nem jön be ez+az a csatorna?

Mert ha jól értem digitális keresési módnál az összes befogható csatornát meg kell hogy találja ugye?

üdv
Botond

(#14647) attesz_32 válasza M_AND_Ms (#14642) üzenetére


attesz_32
tag

De én nem tudom kihúzni teljes képernyőre.

(#14648) attesz_32 válasza #38463744 (#14646) üzenetére


attesz_32
tag

igen meg kéne találnia az összes csatornát.

(#14649) eisento válasza attesz_32 (#14648) üzenetére


eisento
addikt

kene ha a digi nem cseszte volna el mint mindig amikor uj csatorna jon... szerintem varni kellene meg par napot aztan ha nem jo akkor jelezni a problemat az ugyfelszolgalaton...

Motorola Edge 40 | PSN ID: HUN_Ejzi

(#14650) #38463744 válasza eisento (#14649) üzenetére


#38463744
törölt tag

Helló Mindenki!
A válaszokat köszönöm, este még próbálkozok a tv-vel, írok majd fejleményeket, illetve ha beszéltem a Digivel azt is megírom majd.
Szép napot!
Botond

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI kábel TV (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.