Hirdetés

2024. június 19., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

Diablo 3 topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#106801) la_cc válasza J0shu4M1ll3r (#106795) üzenetére


la_cc
addikt

Nem is a 100-zal van a gond, hanem mondjuk már a 110-zel... :D Amúgy én semmi hasznát nem láttam a pain gem-nek, nem igen érzékeltem azt az attack speed boost-tot. ;]

[ Szerkesztve ]

~ ~ ~ Q('.'Q) Q=('.'Q) ~ ~ ~

(#106802) rumkola válasza la_cc (#106801) üzenetére


rumkola
veterán

Azért 5 GR-enként duplázódik a monsterek healthje és a sebzése is közel +50%-ot kap.
10 GR az baszott sok ezen a szinten. :D

[ Szerkesztve ]

(#106803) J0shu4M1ll3r válasza la_cc (#106801) üzenetére


J0shu4M1ll3r
senior tag

Azt értem, nekem 109 volt a max, de még marad idő, a 110 nekifutását a többi item augmentálása után tervezem.
A 100-zat arra mondtam, hogy ha az megy gyorsan, akkor akár egyedül is lehet húzni a gemeket, amik mehetnek a ruhába. Ha pl csak a ruhák + fegyver + offhand az anci, akkor is 10 * 100 * 5, ami 5000 dex pluszba. Abból már szerintem szépen tud profitálni.
Én még season kezdésnél lightningal mentem, mert ahhoz volt amu meg tegez, de aztán váltottam coldra ott meg én is a powerfult használom.

"There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

(#106804) KüLÖNc válasza rumkola (#106802) üzenetére


KüLÖNc
tag

Ráadásul az is fontos, hogy milyen GR layouton, milyen mobok vannak. Hammerdinként kb alt+F4 ha succubusok vagy dárdadobálós malacok vannak...

(#106805) Alvin_ti4200


Alvin_ti4200
félisten

Mi ez a keret az item körül? Mintha eddig nem lett volna (vagy csak régen játszottam a varázsló csajszival) :)

(#106806) faragojof válasza Alvin_ti4200 (#106805) üzenetére


faragojof
senior tag

Én úgy emlékszem, az "ancient" holmik körül ott volt régen is. A "primal" körül meg piros keret van. Csak ez utóbbi most már a földön is vörössel van kiemelve.

"Formicate Under Command of the King,,

(#106807) KüLÖNc válasza Alvin_ti4200 (#106805) üzenetére


KüLÖNc
tag

Olyan legendary itemek, amelyeken a statok akár 30%-kal magasabbak, mint a "sima" legendaryknél. Átlagosan kb. minden 10. legendary lesz ancient, ami esik neked. A legerősebb itemek a fentebb említett Primal legendaryk, amelyeknél fixen a legnagyobb számot rollolja a játék a statoknál. Azok viszont sokkal ritkábbak, mint a sima vagy az ancient legendaryk.

Szerk: Primal ancient itemek csak azután eshetnek neked, ha legalább egy karakterrel teljesítetted a Greater rift 70-et (softcoreon és hardcoreon is külön kell teljesíteni)

Szerk2: Nem kell mind a kettőn teljesíteni, elég azon a játékmódon, ahol játszol (félreérthetően fogalmaztam)

[ Szerkesztve ]

(#106808) chopin42


chopin42
őstag

Üdv mindenkinek!
Kis segítséget kérnék!
Shadow impale dh, cold , melyiket használjam? 1v2v3? 1, 2 volt, a 3 túl alacsony leg affixel van?
vagy vagy .

Illetve condemn, a kettő közül melyik? Az 1% cd nem jönne rosszul (van egy rövidke szünet a 2 akkhan champ között, emiatt néla halok). Most furnace van, annak kicst nagyobb a sebzése,-1%cd, egyéb téren egyforma. Cube furnaceval nyerek +4% elite+boss dmg-t, balde:túl sokat veszítek a fegyón?

Köszönöm!

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#106809) SQX_Barto válasza chopin42 (#106808) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Szerintem gyujtsel egy rakas Death Breath-et es csinalj meg egy rakas tort sarga torbol upgradedel (3. Kanai's Cube recept) DH-nak :)
Kell a leheto legmagasabb legaffix, de lehetoleg a dps se legyen a beka feneke alatt.
Ket tort kaphat a DH, tehat csak kis farmolas meg szerencse kerdese, hogy akar egy primalt is kapj belole. (ha mar megvan a solo Greater Rift 70 persze az adott jatekmodban).
Ilyen szempontbol szerencsesebb a Shadow, mint az UE, mert nem mindegy, hogy 2 fegyverbol kell egy jo, vagy kb 18-bol (vagy amennyi bow van). Mas kerdes, hogy az offhand problemasabb cserebe.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106810) DjDanee87 válasza chopin42 (#106808) üzenetére


DjDanee87
addikt

Első kérdésre: 2
Ancient annyival nagyobb damage, hogy bőven veri a másik kettőt.

Crusaderhez:
Condemn esetén az attackspeed nem faktor. Ezért is javasolt Furnace-t használni és a kardot kockázni, mert furnace sokkal nagyobb sebzés. 3914-4567, a kard meg csak 3256-4342. Sokkal többet számít ez a damage különbség a kettő közt mint az 1-2% elit damage vagy CDR. Viszont ha nincs meg a perma Akkhanra a CDRed, akkor sürgősen keresned kéne egy jobb fegyvert (reroll legendary a legegyszerűbb), vagy más sloton nyerni pár százalékot, mert az nagyon fontos condemnnél hogy fent legyen folyamat.

(#106811) chopin42


chopin42
őstag

Köszi, akkor dh-nak megy az anci, amíg nincs jobb, crusader meg használja a furnace-t, ahogy eddig. Bár egy normálisat kirollolni agyrém...

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#106812) ProEvoFan


ProEvoFan
nagyúr

Sziasztok!Érdeklödnék, hogy a PCs buildek, leírások, tippek, trükkök megegyeznek a konzolos kiadásokkal is?Vagy teljesen külön van választva a kettő?

(#106814) Bird válasza ProEvoFan (#106812) üzenetére


Bird
addikt

Igen, konzolon is minden ugyanaz.

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#106815) MegalodonS


MegalodonS
őstag

Warhammer: Chaosbane Mixes Diablo 3 With Chaos Gods :C :C :C

Ugy nezz ki a Blizz eladta a dio motort?? ;] ;] ;]

Tudjatok en mindig jo hirt hozok ;]

[ Szerkesztve ]

(#106816) Beretvás


Beretvás
addikt

Azt hiszem ez hibátlan..:D

mit forgassak rajta?

[ Szerkesztve ]

(#106817) grimm2015 válasza Beretvás (#106816) üzenetére


grimm2015
senior tag

Szerintem semmit, mivel úgyis farmolásra kell szinte fent tudod tartani a folytonos Vengeance-t a CD miatt, semmi szükség ADra vagy AS-re, én is egy ilyet szeretnék, de nem ad :D

Battlenet: Grimm#22690

(#106818) Dekuator


Dekuator
tag

Sziasztok.
Az lenne a kérdésem hogy fehér nyersanyagot honnan lehetne szerezni a legkönnyebben. Mert fegyvert alig találok és átforgatáshoz az kevés. Lehet venni valamelyik vendornál? Mert körbenéztem és sehol semmi.
Előre is köszi a segítséget.

(#106819) persil válasza Dekuator (#106818) üzenetére


persil
nagyúr

Farm. Orrba, meg szajba. :)
Aztan nehogy elfelejtsd felvenni a foldrol a szemetet, amit osszetorhetsz.

Plusz a rift challange-et is erdemes rendszeresen csinalni es nem art bounty-zni sem. Ugye attol fugg mire van nagyobb szukseged.
De mas megoldas nincs, jatszanod kell, hogy jatszhass. Ez egy hack&slash, a farm a lenyege az egesznek.

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#106820) dante3 válasza Dekuator (#106818) üzenetére


dante3
addikt

Én ha fehéret akarok farmolni, akkor Act5-ön Battlefields of eternity-n teszem, többek között ott elég sok Decaying armor van! Elég nagy %-ban fehéret dob, csak ne használj puzzle ringet ;]

Túl messzire kell mennünk ahhoz, hogy megtudjuk, milyen messzire mehetünk!

(#106821) Bird válasza dante3 (#106820) üzenetére


Bird
addikt

Illetve a magdahoz vezeto ut a masik feher farmolos hely...

[ Szerkesztve ]

.:A konzolozás körülbelül olyan, mint a Canon / Nikon: amelyiket előbb veszed a kezedbe, azt szokod meg.:.

(#106822) faragojof válasza Dekuator (#106818) üzenetére


faragojof
senior tag

Lehet Kadalázni is, a 7. oldal szerint. Van valahol egy kereskedő, akitől tudsz vásárolni fehér tárgyat. 1DB+1fehér tárgy = 100fehér hulladék. Ne kérdezd hol a kereskedő, idáig egyszer találtam meg, bár nem is kerestem. Elég nyűgös Kadalázni ezt, szerintem.
Ahogy a többiek mondták: farmolni, farmolni, farmolni. :K

"Formicate Under Command of the King,,

(#106823) Dekuator


Dekuator
tag

Köszi mindenkinek,régota játszom csak azt hittem hogy van egyszerűbb mondja a fehér farmolásának.
Mert az átalakitást nem szeretem a bountyt meg egyenesen utálom.A sima rift meg tökéletes.Az act 5 tipp meg nagyon jól jött.
Na mindegy ez van. Még egyszer köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#106824) chopin42


chopin42
őstag

Érdekes, én mindig a sárgából szenvedek hiányt, az kell az enchanthoz :D

Szakmai kérdések csak a fórumban...

(#106825) Beretvás válasza Dekuator (#106823) üzenetére


Beretvás
addikt

Kadalánál tudsz sárgábol kékből konvertálni. Az a legegyszerűbb.

(#106826) reelc válasza Beretvás (#106825) üzenetére


reelc
veterán

Mármint a kockával tudsz konvertálni.

Elvileg a sárgából van mindenkinek többlet, Kadala miatt, mert abból ad a legtöbbet.
Ahogy fentebb is írták, a legegyszerűbb módszer:
Act5-ön Battlefields of Eternity. Felveszel mondjuk 5 fehéret, és a kockába átkonvertálod, akkor ebből lehet 500db fehér. Kékből és sárgából is konvertálhatod, legalább azokat is egy szintre hozhatod ha van egy párszázas különbség.
Ilyen fehér kereskedőt hülyeség üldözni mert ugye nem tudod bezúzni amit tőlük veszel. A fent említett helyen meg pár perc alatt megvan a konvertáláshoz szükséges mennyiség.
A kevésbé ésszerű módszer meg az hogy azt a pályát elkezded észnélkül farmolni. A konvertálás előtt ez volt a legjobb módszer.

(#106827) Beretvás válasza reelc (#106826) üzenetére


Beretvás
addikt

ja igen.. :W :W

(#106828) reelc válasza Beretvás (#106827) üzenetére


reelc
veterán

Nem gond, előtted is írta valaki ezt + az eredeti kérdezővel együtt - nem akartam 3 embernek megcímezni egyszerre. :)

(#106829) SQX_Barto válasza Bird (#106821) üzenetére


SQX_Barto
addikt

18+ :DDD (bar az ember joval hamarabb kezdi :D )

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106830) rumkola válasza chopin42 (#106824) üzenetére


rumkola
veterán

fehéret mindig fel kell felszedni aztán betörni (10fehér matit kapsz egy cucuért), aztán kockában 1az1ben sárgára váltani
szóval a fehér 10x jobb cucc mint a sárga :D
nálam sárgából van mindig hiány

battlefield-en egy kör az 200körüli matit jelent

[ Szerkesztve ]

(#106831) rumkola válasza reelc (#106826) üzenetére


rumkola
veterán

5 fehérből hogyan lesz 500??

(#106832) SQX_Barto válasza rumkola (#106831) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Fogsz egy feher itemet, meg 100 kek vagy sarga materialt es azt konertalja at a kockaban.
Tehat 100 kekbol vagy sargabol lesz 100 feher. 500 feherhez 500 kek vagy sarga kell, meg 5 feher item.

Amibol sok van, abbol lehet atkonvertalni olyanna, amibol keves van. Ez termeszetesen csak a kek sarga es feher materialoknal van. Death Breath-et Sage karakterekkel lehet a legjobban T13-on. Forgotten Soul pedig gyors 2-3 perces speed Greater Rifteken lehet a legjobban farmolni.
Bounty material pedig gondolom egyertelmu, hogy split bountyval vagy publikon vagy klanban/baratlistan/communityn 3 masik emberrel egyutt.

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106833) reelc válasza rumkola (#106831) üzenetére


reelc
veterán

"Felveszel mondjuk 5 fehéret, és a kockába átkonvertálod, akkor ebből lehet 500db fehér."
A két másikból beáldozol összesen 500-at, mert 100-asával konvertál a kocka. Amiből több van célszerű azt.
Ezt arra írtam hogy nem kell fehér kereskedőt hajkurászni stb. ennyivel meglehet oldani.

(#106832) SQX_Barto: Beelőztél. :)

[ Szerkesztve ]

(#106834) rumkola válasza SQX_Barto (#106832) üzenetére


rumkola
veterán

jajó ezt tudom, férle érthettem :)

(#106835) PunkZoli


PunkZoli
aktív tag

segítsetek, megint láma kérdésem van :D

strongarm bónus sebzése csapatra értendő? Miért jó ez a support monknak, ha hordja? Ha a csapatban van valakin, elég, vagy a viselője kapja a bónuszt? Ha a viselő nem klockbackel, akkor is kap bónuszt, ha valaki más csinálja?

(#106836) reelc válasza PunkZoli (#106835) üzenetére


reelc
veterán

A monk vallásos és a látomása alapján úgy gondolta jó az neki és senki nem mert ellentmondani mert akkor nem megy velük GRbe és akkor a többiek se tudnak menni mert nem bírnak életben maradni.

De lehet azért van, mert a többi kari tud hasznosabbat hordani, és a monknak praktikus az összehúzós skillje miatt amúgy is. Pl. ott a toxic gem is, ha bevannak vele mérgezve a monsterek akkor él a gem másodlagos bónusza. De a partykban elég adott a dpsek felszerelése is, a monknál pedig elfér(t).
Az utolsó mondatban van a lényeg, annyira szabott mindenkinek a felszerelése a minél nagyobb sebzés vagy buffolás miatt, hogy a monk tud ilyesmit hordani, úgyis püföl, összehúz, meg jelen vannak az aurái is. Neki személyesen nem feltétlenül okoz hátrányt.
Majd kijavít aki szokott partyzni is, én így gondolom. :)

(#106837) PunkZoli válasza reelc (#106836) üzenetére


PunkZoli
aktív tag

Nemesist szívesebben vinnék, azért a kérdés. Meg ahogy nézem kell egy wizard is majd int miatt újrarollolni dolgokat :D

(#106838) reelc válasza PunkZoli (#106837) üzenetére


reelc
veterán

Meg kell nézni mi a jelenlegi meta, attól nem szoktak eltérni az emberek (csak kevesen).

(#106839) rumkola válasza PunkZoli (#106835) üzenetére


rumkola
veterán

strongarm: a knockbackkelt enemy 25% -al több sebzést kap be
mindenki többet sebez rá
a sup monk cyclone-ja pedig knockback-el

elég ha egyvalaki hordja és mindenki kapja a bónuszt

[ Szerkesztve ]

(#106840) SQX_Barto válasza rumkola (#106839) üzenetére


SQX_Barto
addikt

elég ha egyvalaki hordja és mindenki kapja a bónuszt

Szerintem osszeadodhat (vagy blizzard matematika szerint novelodhet), mivel elozo metaban is a Leaderboard tetejen volt 3 strongarmos karakter is a 4bol.

#reelc: Meg kell nézni mi a jelenlegi meta, attól nem szoktak eltérni az emberek (csak kevesen).
Mindig vannak kiserletezok, foleg uj metanal es neha ok adjak meg az uj iranyt. (Neha meg persze eltunnek a sullyesztoben, mert nem mukodik, amit kitalaltak)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106841) ritand1988


ritand1988
újonc

Sziasztok!

Új játékos vagyok, nagyon megtetszett a D3. El is értem a lvl 70-et a seasonal barbárommal, a 4 season act-ot is letoltam, meg is kaptam az immortal set-et. Csináltam egy viszonylag alkalmas buildet általános játékra meg rift farmolásra, jelenleg olyan torment 6 körül tudok akciózni stabilan.

A kérdésem az lenne, hogy magasabb nehézségi szintre, hogyan tudja magát feltornázni valaki? Set-ekből léteznek erősebb itemek amik esnek, vagy azok maxosak? Innentől kezdve skillen múlik minden, vagy, hogy is néz ez ki pontosan?

Röviden és tömören, az end game gearelődés és nehézségi szint lépegetés mikéntje érdekelne. Előre is köszi ha segítetek :) :DD

(#106842) SQX_Barto válasza ritand1988 (#106841) üzenetére


SQX_Barto
addikt

Maga a szet egy bizonyos bonuszt ad, az fix, az itemek statjai lehetnek jok vagy rosszabbak, es vannak a normal, ancient es primel itemek. Az ancient itemek magasabb statokkal rendelkeznek, a primal itemek, pedig a maxos ancient statokkal, tehat mindenbol, a maximumot kapod.

A 6-os settek magaban meg kevesek, kell hozza egy megfelelo build, a kiegeszito legendary-kkal. A sok patchnek es erositesnek hala, most mar minden szet vigan farmolja a T13-at, ha megvannak a megfelelo itemek melle.

Ha a T13 farmolas mar megy, akkor a masik jatekmod a Greater Rift, amit lehet soloban vagy 2-3-4 player felallasban jatszani.
Egyreszt a paragonnal tudsz eroben fejlodni, hogy magasabb solo Greater Rifteket tudj menni es ezaltal a legendary gemeket magasabbra tud huzni. Ha mar van egy barbarod es van par ismeros, akikkel tudsz csapatban jatszani, erdemes kiprobalni a support barbart, amivel egyreszt rohamosan tudsz fejlodni paragonban, masreszt csapattol fuggoen joval magasabb Greater Rift szintekre el tudsz jutni, meg magasabbra felhuzni a koveket.
Masik feljlodesi lehetoseg meg az itemjeid augmentalasa (kovezese), amikor az ancient itemekre ra tudsz torni legendary gemeket, ezaltal meg tobb main statot (barbar eseteben Strength-et) adnia karakterednek. Ami tobb erot es tobb tulelest is ad a magasabb Greater Rifteken.
Persze mindket modszer kell, ha mar egy bizonyos szint fole akarsz menni.

Jelenleg ez az "endgame" a Diabloban. (Es nem hiszem, ebben barmi erdemi valtozas lesz barmikor is)

[ Szerkesztve ]

If I were God, just for a day I would be guilty of letting the whole world slip away | Battlenet: bARTO#2309 | Steam: sqxbarto https://www.pathofexile.com/account/view-profile/bAR7O/characters

(#106843) philoxenia válasza SQX_Barto (#106842) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Az a baj, hogy csak suppként menve teljesen másképp kell játszani.
Teljesen más kialakítású a karakter és azzal harmatgyenge vagy egyedül. Más szemmel nézed a tárgyakat is.
A bulifaktor nekem olyan kettesben a legjobb, ahol lehetsz kicsit gyengébb, de nem vagy alárendelt.
Persze jó csapatban négyesben is nagyon jó lehet, de ahhoz klánban kell lenned inkább, gondolom, ha gyenge az angolod, akkor magyarban. :)

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#106844) ritand1988 válasza SQX_Barto (#106842) üzenetére


ritand1988
újonc

Köszönöm szépen az infót!

(#106845) reelc


reelc
veterán

A Blizz bezárhatja a boltot, jön egy régi, népszerű játék farmolós változata! :))

Behaltam a híren, de Win 7 miatt kivagyok rekesztve belőle. :)

(#106846) Beretvás válasza reelc (#106845) üzenetére


Beretvás
addikt

És most jön majd a Druida válaszként..:D :P ;]

(#106847) pzske válasza Beretvás (#106816) üzenetére


pzske
aktív tag

Gyönyörű! Ezt hol dobta? Mit érdemes farmolni?

Az élet 1 szar játék , de a grafikája nagyon ott van...

(#106848) reelc válasza pzske (#106847) üzenetére


reelc
veterán

Mindegy hol dobta. :)
Ha nem esik csak úgy akkor kitartó nyersanyagfarmmal (bounty, rift) lehet bepróbálkozni. Utána elverni a nyersanyagot.

Tegnap NSben próbáltam sárgából upgradelni egy tőrt a Shadow DH-nak... 150-ből talán egy majdnem olyan jó lett mint a mostani, ami nem túl jó.
Utána nyomtam egy másikon vagy 25 reforge-ot, annak se volt értelme.
Annyit értem el az egésszel, hogy az Actos mati és a DB el is fogyott.

A Season Journey meglett tegnap, újra pihentetem a játékot. :) Azért ugrottam még át NSbe hogy hátha tudok valami cuccot upgradelni, mert szezonban nem jött össze. Hát NSben sem. Több időt meg nem szánok rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#106849) Beretvás válasza pzske (#106847) üzenetére


Beretvás
addikt

Ezt épp kockában forgattam. kb a századikra adta.

(#106850) _ocsisajt válasza Beretvás (#106849) üzenetére


_ocsisajt
őstag

Boss mode-t ketten próbáltuk megcsinálni (eddig minden szezonban leszóloztam)... Hát nem adta meg... Fele annyi idő alatt megvolt, kb... de nem adta meg, még a kulcsőrzőket is megcsináltuk utána, tuti ami ziher... :D

szerk: Malti nálam úgy halt meg, hogy "eltűnt"... lehet nem számolta be... (pedig kiírta)

[ Szerkesztve ]

tl;dr: ENFP-T :) | proud cat dad ^_^ | Loving ARPGs (only Hardcore mode!) | Epic genre and Psytrance forever! :)

Útvonal

Fórumok  »  PC játékok  »  Diablo 3 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.