Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93401) MiklosSaS válasza hackeeeee (#93399) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem vagyok atyaúristen, nem az enyém a topic, egyáltalán nem vagyok jobb mint más, sõt néha rosszabb. De egy dolgot tudok, ha valakinek nem tetszik a hozzászólása vagy nem érdekel azt simán átugrom. Ha pedig a fazon nem tetszik hála Istennek ott van a prémium funkció adorsága és el van rendezve.

Mondtam már, inkább 5 ember legyen a topicban egy hullámon mint 500 nem ide való. Neked az elsø perctöl nem ment átal ennek a topicnak a lényege..emlékszem amikor még a macská al trollkodtunk a 970-en, akkor borulgatott nálad a bili...meg hasonlók...
Ebbe a topicba mindenki azt ír amit szeretne és ugy trollkodik ahogy kedvére esik. Max ha nem érdekel vagy nem tetszik átugrom...probléma lerendezve.

Nekem nincs különösebb bajom veled ...de ha máshol jobb neked akkor sok sikert kivánok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93402) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hogy a franc esne bele....rettentõen drágák...ami £280 volt az most £370, ami £420 volt az most £525, ami meg £799 volt általában az meg majdnem £900...a tiz hengeres meg £1400... Õrület hogy mennyibe kerülnek.

Ugy látszik a vga trendet követi a cpu piac is...drágulnak minden évben.....

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93403) stratova válasza MiklosSaS (#93398) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem az i7-6800K-nak esetleg i7-6850K-nak még tudnak ellenfelet állítani.

(#93404) MiklosSaS válasza stratova (#93403) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Talán majd a Zen-el.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93405) HSM válasza MiklosSaS (#93402) üzenetére


HSM
félisten

Egy 4,4Ghz-re húzott 5820K-val rá se néznék ezekre... Hogy mennyibe kerül, az majd azoknak lesz a baja, akik most akrnak ilyet venni. :P

[ Szerkesztve ]

(#93406) MiklosSaS válasza HSM (#93405) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Rengeteg.....nem gondoltam volna hogy ilyen szemtelenul emelik az arakat....eloszor az alaplapok...majd a ramok.....videkartyak...most meg a processzorok. Szerintem akkor a 7700K is olyan 350 font (110.000 HUF) kornyeken fog startolni.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93407) stratova válasza MiklosSaS (#93406) üzenetére


stratova
veterán

Az még mázli lenne, mert az i7-6700K is ott startort már. :P

(#93408) HSM válasza MiklosSaS (#93406) üzenetére


HSM
félisten

Hát nem tudom... Mikor én vettem az X58-am még anno, az is 75K volt egy jó lap, és a legolcsóbb hatmagos proci is 600 dollár. [link]
De a sima négymagos 920-asért is majd 70 ezret kellett leszurkolni.

(#93409) MiklosSaS válasza stratova (#93407) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, de hiánycikk miatt magyarázták a magas árakat, most már egy ideje £280-300. És ez is magas, mivel a sandy/ivy/haswell olyan £250-260 körül voltak a K-s i7-esek.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93410) stratova válasza HSM (#93408) üzenetére


stratova
veterán

De akkor 6 mag volt a plafon is egyben, ma pedig nem az. Bár az is igaz, hogy a GPU/VGA piacon agresszívebben emelik az árakat, mint intel a CPU-t (általánosságban, van ahol nem is emelt nagyon rég óta).

(#93411) HSM válasza stratova (#93410) üzenetére


HSM
félisten

Ma is ugyanúgy prémium a 6 mag, ha megnézed... Nem a csúcs, de épp elég jó. Sokkal nagyobb ugrás a 4 magról a 6, mint 6-ról mondjuk a 8. 8-nál több magot meg tudtommal csak a Xeon vonalon adnak munkaállomásokba/szerverekbe.

(#93412) stratova válasza HSM (#93411) üzenetére


stratova
veterán

8-nál több magot meg tudtommal csak a Xeon vonalon adnak munkaállomásokba/szerverekbe.

Ezen változtat most i7-6950X 10 mag 20 szállal. AMD pedig egy kategóriával alacsonyabb platform tetején kínálja a 8 /16 ill 6 / 12-es konfigurációt Summit Ridge jóvoltából. Emiatt svájci bicska kicsit az AM4 (és ezért csak 2 csatornás a memóriavezérlő, máskülönben elszállna a lap ára is).

[ Szerkesztve ]

(#93413) HSM válasza stratova (#93412) üzenetére


HSM
félisten

$1723 dollár, jól látom? Ennyiért maradhatoptt is volna Xeon.... :C

A korábbi asztali csúcs árszinten (~1000 dollár) továbbra is csak 8 mag jár, a 6900K-val. Viszont a 6800K 6 maggal nem is rossz ajánlat 434 dollárért. :)

Egyébként gyors DDR4-el elég sokmindenre elég két csatorna is. :K

[ Szerkesztve ]

(#93414) stratova válasza HSM (#93413) üzenetére


stratova
veterán

Egyébként gyors DDR4-el elég sokmindenre elég két csatorna is.

Ebben egyetértünk. :) Elég szerver / WS szintre ennél több, de atlán még WS-re sem kell. Csak legyen elég foglalat és stacked RAM idővel :)

[ Szerkesztve ]

(#93415) MiklosSaS válasza stratova (#93412) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak legyen elég erõs a felsõ.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93416) norbert1998 válasza MiklosSaS (#93415) üzenetére


norbert1998
veterán

És az egyszal! ;]

(#93417) MiklosSaS válasza norbert1998 (#93416) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93418) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

R.I.P Lumia

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93419) V!ck


V!ck
aktív tag

Uff mindenkinek!

Eléggé read-only vagyok hónapok óta, de kísérem a topikot minden nap, gondoltam jelzem :B
Jókat röhögtem a rakéta dci képeken :DDD

Ez viszont annyira nem vicces: Core i7 6950X / 6900K / 6850K & 6800K Processor Review
Borítékolom, hogy ide kevés lesz a ZEN :(

Valahol mintha olvastam volna, hogy nagyjából 2x Fx8350 teljesítményt ígér az AMD, na az ide már most kevés... bár azt a 8 magosra írták, nem tudom ZEN-ből mi lesz a plafon... de szerintem csúnya verés lesz ebből megint...

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#93420) MiklosSaS válasza V!ck (#93419) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen. Megint marad a közép kategória...közben már közel a kabin lake bemutatója...

Nehéz lesz...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93421) Methionyl válasza V!ck (#93419) üzenetére


Methionyl
senior tag

Mikor "csatlakoztam" PH!-ra, kissé AMD Fanboy voltam (persze csak mert ebbe a házba se NV se intel nem fordult meg) és fuh én soha se nv se intelt nem vennék.
De mostanra már úgy vagyok, van xy pénzem, és ami ebből a legjobban kijön ár/érték, megveszem. Legyen az zöld-piros-kék. Én már szín vak vagyok :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#93422) norbert1998 válasza Methionyl (#93421) üzenetére


norbert1998
veterán

dettó! bár a zöld valahogy még nem jutott be hozzám. az említett kritérium miatt.

(#93423) MiklosSaS válasza Methionyl (#93421) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sokan voltunk AMD fanok...aztán kicsit fejlõdtünk :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93424) Malibutomi válasza MiklosSaS (#93420) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Hat ezekkel marhara nem is kell versenyeznie.
A listabol kegolcsobb 6800k 430$...otthon lesz vagy 150.000HUF
A 6850K mar 617$ (200.000HUF), a tobbi meg 1000$ es felette.
Retegtermek.
Meg ha az arak felkuszasat beleveszem akkor is 50-100k kozott vesz procit a legtobb ember. De inkabb kozel az 50-hez.
Ha elerik a Haswell teljesitmenyet, vagy kicsit felette mar boven jo.
Ha ebben a szegmensbe kompetitivek, akkor teljesen jo ajanlhato procik lesznek szinte barmilyen epitesbe.

[ Szerkesztve ]

(#93425) V!ck válasza Methionyl (#93421) üzenetére


V!ck
aktív tag

Nem tagadom, az AMD felé húz a szívem amióta csak az eszemet tudom, de sosem voltam elvakult. Voltak intel procijaim is, nV kártyáim is (GF2 MX400, GF4 MX440, GF4 Ti4200, GF 6200@6600, 6600GT, 7600GT, 8800GT, 9600GT, GTX275, GTX 750Ti), mindet elégedetten használtam. :)
100ezret nem tudok kiadni i7-re, 60-nál többet nem tudok és nem vagyok hajlandó adni egyikért sem. i3 nem játszik, K-s i5 ennyiért nincs, de 4 szál sem szimpatikus, szóval asszem most meg is beszéltem magammal hogy miért tolom FX-szel... és ha adná isten jól sikerülne a ZEN és drága is lenne emellé, akkoris csak azt tudom majd megvenni, ami nem kerül többe 50-60 ezernél...

(#93420) miklosss2012 : bárhogy is alakul a középkategória, az lesz az én célpontom... de remélem nem a legerősebb ZEN fog odatartozni... kell, hogy verseny legyen.

[ Szerkesztve ]

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#93426) MiklosSaS válasza Malibutomi (#93424) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Haswell teljesitményt...aham..amikor ebben az évben jön a 7700K...legalább a skylake kellene..

@v!ck: 7600K :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93427) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#93426) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

7700k semmivel nem lesz jobb. - Szerk.: 5% az a mérési hiba kategóriája...

Hablatykának:

Kéne egy tiszta Win10, de egyébként így is jó a helyzet:

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#93428) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#93427) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet hozz majd még + 5 %-ot...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93429) Methionyl válasza V!ck (#93425) üzenetére


Methionyl
senior tag

"de 4 szál sem szimpatikus": Igen :C hiába ha már 1x volt 8 "magja" az embernek, nem akar lejjebb adni.
Én őszintén sajnálom az AMD-t de csak azért, hogy őket támogassam és a pénzemért kevesebb teljesítményt kapjak vagy még fejfájást kapjak azt inkább meghagyom mazohistáknakmásoknak.
Nem vagyok sajnos 1 Hablaty aki csettintésre belövi a driver-t :D Néha már kedvem sincs vele bajlódni mikor 1-1 probléma előjön

Jelenleg ok. vagyok a mostani konfiggal, CPU-ba még mindig van potenciál kb plusz 200-300mhz de hát nem fog világot váltani ha nyüstölöm, 380x is kielégíti a jelenlegi igényeimet, de amióta 7850->380x váltás volt és megéreztem milyen a true 60fps, az alá már nem akarok adni. Majd az később mikor lesz rá $$$$ akkor az éppen adott piacot megnézem, és döntök. Bár már-már a kíváncsiság is hajt milyen egy intelt baszogatni-tuningolni, meg kipróbálni a híres bugmentes NV drivert :D

miklosss2012: szimplán kiábrándultam, tisztán kell látni a dolgokat. :K

LGflopsHajcsár: Ami késik, nem múlik ;]

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#93430) MiklosSaS válasza Methionyl (#93429) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igazad van. Nagyjából ez a helyzet a Fury X vs 980 Ti -vel is. Sajnos, de a szopóroller sem jó dolog.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93431) Malibutomi válasza MiklosSaS (#93426) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ha boven eleg hogy kihajtson egy csucskartyat, akkor mi a problema?
Szerinted hanyan vesznek 200 meg 350.000Ft-os processzort? Hat nem sokan.

[ Szerkesztve ]

(#93432) stratova válasza MiklosSaS (#93423) üzenetére


stratova
veterán

(#93433) #Morcosmedve válasza stratova (#93432) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Demegmartadazöregkappant! :DD

© asszongya'hogy

(#93434) MiklosSaS válasza Malibutomi (#93431) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A presztidzs...a marka fenyezese. VerIstan be gerjed mert latja hogy az intel i7-5960X elver mindent, ezert megveszi az i3-at mert erzi hogy a gyoztes oldalon all. Hiaba van jobb alternativa, olcsobban...de neki nem kell mert nem intel..mert nem a gyoztes oldal.

Pont mint a zoldeknel...ott a 980Ti/Titan X...Jancsika megveszi a 2 gb-os GTX 960-at es nem 380(X)-et 4 gb-al mert az nem NVIDIA...az csak egy olcso szar...Radeon. Miert? Mert az NV rohadt/brutal.uber eros kartyakat csinal...a gyoztes oldalon szeretne lenni...

Erted? Pszichologia marketing. Az erosebb csordaba szeretnel tartozni...VerIstvan meg Jancsika nem tudja hogy a 960 illetve az i3-nak koze sincs a 980Ti vagy i7-nek, de egy csaladbol valoak...ezert jok.

Ezert szuksege van az AMD-nek is....egy kis villogasra. hogy vegre 10 ev utan ujra egybe lehessen kotni az AMD nevet az erossel...nem csak olcso masod hegeduskent..

@SzentSarkany: nem szeretem. Inkabb valami sos perecet...

@Petike: nem szeretnel kicsit lenerulni :D ;]

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93435) norbert1998


norbert1998
veterán

Beszéltem idösapámmal, támogat az arduino-s cnc-ben. Sőt, azt mondta, ha szépen beszélek vele (magyarul ha jó kedve van) talál a műhelyben még konkrét vezető sínt, szogletest, csapaggyal(fene se tudja már mi a neve). Meg csapágyas menetes orsót, ennek se tudom a magyar nevét, és nem emlékszem mit mondott névre :D

Plusz a régi codegány jó lesz egyelőre tapnak, 200w 12v-on, a padláson találtam.

Szóval az elektronika 10k lenne motorokkal együtt.

(#93436) MiklosSaS válasza norbert1998 (#93435) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sok sikert hozza. Ugye fel sem merult a fejedben hogy tanacsot kerj es kulonbozo dolgokkal zaklass engem ?! :P

Szolj majd ha kell, segitek :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93437) Methionyl válasza MiklosSaS (#93434) üzenetére


Methionyl
senior tag

Tessék. Vagy a nagyot szereted? :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#93438) MiklosSaS válasza Methionyl (#93437) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jah, a kedvencem....kuldjel meg belole...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93439) HSM válasza MiklosSaS (#93434) üzenetére


HSM
félisten

Én notiból csakis Intelest vennék, de inkább asztaliból is. Miért? Mert az felel meg az igényeimnek, mivel a programjaim zöme nem skálázódik jól. Notiban pedig a kedvezőbb fogyasztás is fontos szempont.

Amíg az AMD egyszálon is versenyképes alternatíva volt, vettem/építettem olyan gépeket is. (Phenom2)

Ha jó lesz az ZEN, akkor ajánlani/építeni fogok olyan gépeket is. :K

[ Szerkesztve ]

(#93440) caindwan válasza inspiroyhome (#93319) üzenetére


caindwan
tag

Hát akkor úgy kb. az egészre sok szerencsét meg kitartást! :R

Itt is érettségi folyik 3/5 megvan, pénteken még lesz kettő.

(#93348) Mahrenburg: Köszönöm eme bölcs szavakat egy igazán igazgató nagy embertől :R

VIA

@Norberthó: Há' csak ügyesen :DDD Arduino ugyan van-e már? :D

Jó éjt!

(#93441) MiklosSaS válasza HSM (#93439) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem volt anno egy HP valami 4 magos Llano APU-val, nem volt annyira gyenge igaz az még nem moduláris felépitésü volt. Visszont néha olyan forró volt hogy hihetetlen. Azóta Intelem van laposban is...teljesen más világ....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93442) Mahrenburg válasza caindwan (#93440) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ha megengedsz egy szerény javaslatot, vágd sutba a szerénységet, s bátran emeld ki, s a siker nem marad el... :K :

VIA!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#93443) caindwan válasza Mahrenburg (#93442) üzenetére


caindwan
tag

Nem tudom olyan jól csinálni mint te. Több év tapasztalatával, aki már leküzdött árkot-bokrot nehéz felvenni a versenyt :N A tanácsot pedig elfogadom, egy lépéssel úgy érzem előrébb léptem a következő lépcsőfok irányába.

u.i.: via processzort még nem látott gépemről gépelve

(#93444) norbert1998 válasza MiklosSaS (#93436) üzenetére


norbert1998
veterán

Rendben :R :R

(#93445) Lacielvtárs válasza caindwan (#93440) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tehenecske, Kend' nagyon tudja válogatni a képeket :K :R
jó reggelt néktek :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#93446) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

Reggelt.

"The new 14nm FinFET Radeon RX 480 GPU starts at $199. No, you didn't read that wrong, and it's coming June 29th."

HATER

(#93447) MiklosSaS válasza DiszNóÓl (#93446) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kiváncsi vagyok milyen lesz.....vajon eléri majd a 970-es szintet, mennyi tuning lesz benne....és mikor lesz hozzá használható driver. Sok még a kérdõjel, örülni még elég korai.

Jó reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93448) DiszNóÓl válasza MiklosSaS (#93447) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

"A TDP viszont már ismert: 150 watt lesz. Ez majdnem a fele egy R9 390-es TDP-jének, és körülbelül annak a sebességét hozhatja majd a kártya, ha a kisebb memória-sávszélesség nem fogja zavarni (ráadásul jóval olcsóbban)."
forrás

Ha 200 dodó lesz úgy mint az R9 380 akkor kis hazánkban szerintem olyan 80k körül lesz. Annyiért meg ha hozza a 970/390 szintet vagy kicsivel alatta az simán jó.

[ Szerkesztve ]

HATER

(#93449) MiklosSaS válasza DiszNóÓl (#93448) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Röhelyes hogy CF-ben promózták..... :C

Belenéztem én is, de semmi extra nem érte meg fentmaradni.

Igen, 80K-ért nagyon jó kártya volna. Meglepõ azért hogy nagyon alacsoy az órajel, többre számitottam 14 nm-en. De ha a kártyának nem lesznek betegségei itt a lehetõség az AMD számára...ha nem tesz keresztbe az NV a 1060/1060Ti-vel.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93450) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#93449) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

VS-ben nézd meg Hablaty linkjét, sírva röhögtem. Linus feje se volt semmi. :DD

© asszongya'hogy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.