Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#14001) Zsivaagoo válasza ViZion (#13999) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Cégnél a manágerek + a 3rd level dolgozik laptoppal. 45 percet bír az akku excel tábla jellegű megterhelő feladatoknál WiFi-n, töltő nélkül. De rohangálnak velük, mint a barom, mert az státuszszimbólum.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#14002) Peaceliker válasza Zsivaagoo (#13997) üzenetére


Peaceliker
őstag

Neeeem, marad a zefix :)

Azaz, jobb lenne vmi ánusz pl ;]

"Oh my Goa'uld!"

(#14003) stratova válasza Zsivaagoo (#14001) üzenetére


stratova
veterán

Kinek mi. Ha nem notin dolgoznék, mehetnék be reggel 6-ra vagy maradhatnék 20-ig és havonta x időre rendszeresíthetném a hálózsákot az irodába. Esetleg csinálhatnám ugyanezt a hónap pár hétvégéjén is.

ViZion: Felesleges linkelnem neked bármit, csak kötekednél :P így nem töröm magam. ;)

[ Szerkesztve ]

(#14004) ViZion válasza stratova (#13998) üzenetére


ViZion
félisten

11,6 inch? Lassan a tabletekből ez az átlag méret...
A felbontás is vicc, melyik weboldal fér el? Vagy a szalagos-menüs Office? Fele a menü? Élvezetes. ;]
1,4 GHz dual core? Amikor már karcórába is 4 mag van? :U
OK, thinkpad, meg minőség, de a lapos az kényszerű kompromisszum vagy itt- vagy ott... vagy mindenben ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14005) mackosajt


mackosajt
addikt

Ha már olcsó, és munkagép laposokról van szó nekünk ilyeneket nem voltak hajlandóak venni, mert a wifi nem fér bele a policy-be, mármint az automatizálásiba, hiába lenne titkosítva...

Cserébe vettek méretes munkaállomásokat, amik meg ugye fixen rögzítettek, és sok helyet foglalnak el.

Gondoltam hozzá szólok már a lapos témához, legyen kicsit érdekesebb. :D

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14006) stratova válasza mackosajt (#14005) üzenetére


stratova
veterán

Ez érdekes probléma, eleve vannak olyan biztonsági alkalmazások, amelyek akár USB / BT / Wifi használhatóságot tudnának szabályozni a céges policynek megfelelően. :F
Plan B: Wifi-kártya ki és nem alapértelmezettnek belőni a local admin jogot.

Szép "játékszer", ez már erősen "rugged" kategória. :D

[ Szerkesztve ]

(#14007) Shokkolo válasza stratova (#14006) üzenetére


Shokkolo
addikt

Vannak, nálunk pl nemrég vezették be, hogy USB-n automatikusan tiltva vannak az adattárolók. mobilwinyó, stick etc (a hiba a képletben ,hogy az androidos teló share-je hibátlan :D)

a wifit egyébként lehet védeni elég jól, főleg ügyes hálózatosokkal.
simán át lehet állítnai a rootingot úgy, hogy az adott aphoz csatlakozva mindössze egyetlen egy szervert érj el... hiába vagy "bent" a hálón... mégis cska azt az egyik adott IP-t éred el ;]
sajnos volt nálunk ilyen ügyfélkérés...

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14008) mackosajt válasza stratova (#14006) üzenetére


mackosajt
addikt

Ezt a mi automatizálási szakijaink tudják, csak épp a globál policy nem engedi.

Egy rühes wifi-s mérőműszert is alig bírtak engedélyeztetni.
Pedig ott csak annyiról van szó, hogy elküldi a műszer nevét és a mért értéket a központba.
Cserébe mobil, bárhova beépíthető. Nem kell drótozni.

Szóval tudjuk, hogy lehetne, csak nem engedik fentebbről. ;)

Amúgy a Getac VX-100 lapost néztük ki először, mert nálunk ugye kötelező az ATEX megfelelősség.
Annak meg az is megvan.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14009) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na itt vagyok megint....dutyiban voltam 24 orat....kezdem mar megszokni :DD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14010) otto14


otto14
senior tag

JobbReggelt Mindenkinek!!

[LINK] :U

asd

(#14011) stratova válasza otto14 (#14010) üzenetére


stratova
veterán

Jó reggelt Kis Kakas! :D

Ez jó volt! :C

miklosss2012 McEagle, mit sikerült már megint alkotni? :N

[ Szerkesztve ]

(#14012) laca000


laca000
őstag

[link]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#14013) Peaceliker válasza MiklosSaS (#14009) üzenetére


Peaceliker
őstag

Üdv újra köztünk! :))

És jó reggelt (illetve aktuális napszakot ) néktek! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#14014) Shokkolo válasza laca000 (#14012) üzenetére


Shokkolo
addikt

sikerült a garoztatás?!

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#14015) MiklosSaS válasza laca000 (#14012) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

NEM !!! Az a processzoral valami nincs rendben. Azt nem lehet hogy a 770 SLi kevesebb (gyengebb) mint a 7990, es az sem hogy a te processzorod 4.5 GHz-en kap 36229 pontot es az enyem 4.6 GHz-en 48606-ot.
Itt az en tesztem., jol lathato hogy nalad a processzor nem kepes kihajtani a 770 SLi-t, mivel ha az en 7990-em dob 59K-t Vantage-ban, a kartyaid siman 65-70K korul kell dobjanak.

(#14011) stratova: kezdek baratok helyett ellensegeket gyujteni...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14016) stratova válasza MiklosSaS (#14015) üzenetére


stratova
veterán

Nem szólhat véletlenül bele az eredménybe az SSD is?

A megoldás egyszerű, ne Nvidia topikban kezdj 7990 eredményeket posztolni. :) Ahogy az FX témában is érzékenyen reagálnak az Inteles egy szálas tesztekre, úgy másutt is ez lehet a helyzet. Netán más volt az oka? Emiatt is szeretem jobban az OFF-topikot, ált. nem ugrunk egymás torkának.

(#14017) laca000 válasza stratova (#14016) üzenetére


laca000
őstag

Senki nem ugrik a más torkának.
Viszont, amiről Miklós magyaráz, nagyon is érthető.
Sikerült belőnöm, a nagy véletlennek köszönhetően a procit 4.5Ghz-re, de 1.5 volt-on.
Az "enyhén" sok.
És ennél feljebb nem is lehet menni vele.
Fagy.
3DMark tesztek alatt 5000 ponttal kapok kevesebbet, mint Miklós, vagy bárki más, 7990-el, az én GTX770 SLI-m ellenében.
Vicces, nem!?
Ez a processzor túl lett feszelve.
Még hozzá auto-feszen.
Az eladó gerinctelen.
Minek kellett neki 5.1Ghz-hez 1.7 volt?
És mi az a Cinebench teszt, ahol még a felét sem hozza a proci mint kellene, 5.1 Ghz.en?

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#14018) stratova válasza laca000 (#14017) üzenetére


stratova
veterán

A kérdésem tényleg kérdés volt, nem tudtam az új 3D Markban beleszólhat-e az SSD a CPU pontszámba (PC Marknál számít).

Az tiszta sor, hogy a GTX 770 SLI-nek jobban kellene muzsikálnia 7990-nél.

Sajnálom az esetedet a procival, gondolom degradálódott valamelyest.

(#14019) Peaceliker válasza laca000 (#14017) üzenetére


Peaceliker
őstag

Jól értem az esetet? A procit az előző tulaj megsütötte? :O

"Oh my Goa'uld!"

(#14020) MiklosSaS válasza Peaceliker (#14019) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Lehet igen...vagyis degradalodtak a magok...nem letezik hogy olyan nagy kulonbseg lenne egy 3930K@4.5 GHz VS 4930K@4.5 GHz kozott....

Tipikus olyan ez amikor az tuningol aki nem ert hozza..

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14021) MrM94 válasza Peaceliker (#14019) üzenetére


MrM94
őstag

Nem sutotte meg.Degradalodott.A tranzisztorok mar nem kepesek nyilni es zarni a gyari feszultsegen,tobb feszultseg kell neki,egy bizonyos pillanat utan,a processzor mar veszit a teljesitmenyebol is,hiaba adsz neki annyi feszt mint a joisten akkor sem tudja ugyanazt a teljesitmenyt hozni.

Lasd fentebbi pelda.Ezert van az,hogy a feszre + orajelre kell vigyazni hosszu tavon,mert nem egeszseges,hiaba tudod lehuteni.Minden arhitekturanal egy van egy bizonyos pont ami fele nem erdemes menni feszultseggel,mert nagyon sok teljesitmenytobbletet mar ugysem hoz de hosszu tavon,jobban kifizetodobb x feszultseg alatt tartani.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14022) Peaceliker válasza MrM94 (#14021) üzenetére


Peaceliker
őstag

Értem én, és erre is céloztam, csak nem így írtam! ;)
A kérdésem arra vonatkozott, hogy túl nagy hőt vagy feszt kapott -e, jól értem e …

"Oh my Goa'uld!"

(#14023) laca000 válasza Peaceliker (#14019) üzenetére


laca000
őstag

[moderálva]
Megsütötte az idiótája, úgy néz ki nagyon, hogy meg..

[ Módosította: radi8tor ]

lehetőségeim a következők: vagy huszonötezer önjelölt kiskirállyal együtt való szűkölködés vagy pedig egy publikálhatatlan irodalom ezen őrülteknek való terjesztésére

(#14024) MiklosSaS válasza laca000 (#14023) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Probaltad alapon 1.35-1.375 V-al ahogy a telefonban mondtam ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14039) ViZion


ViZion
félisten

Föld bolygó, 2013.
Ez a hely megérdemelné, hogy belelökjük a napba, azt felrobbantsuk, majd elnyelessük az egészet egy fekete lyukkal... ;] :DDD ezért

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14040) MiklosSaS válasza ViZion (#14039) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :Y :Y ..ilyen marhat !!!

Akkor teszek en is vagy tiz pirosat, es semmi zoldet...(nincs is semmi zoldem...vagyis az egyetlen zoldem az NV kari volt amit jol ratukmaltam a macskara :D )

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14041) ViZion válasza MiklosSaS (#14040) üzenetére


ViZion
félisten

Nah, az lassított, hiszen most gyorsabb, nem? Tehát IGAZ! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14042) Peaceliker válasza MiklosSaS (#14040) üzenetére


Peaceliker
őstag

Nekem csak a kártya olvasón van 2 piros, akkor most gyorsnak kéne lennie a gépemnek vagy csak kártyát olvas marha gyorsan? :U

"Oh my Goa'uld!"

(#14043) mackosajt


mackosajt
addikt

nekem nincs zöld LED a gépen

most akkor ez üti DonSass gépét is gyorsaságban? Hisz nálam semmi zöld nem járt.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#14044) MrM94 válasza ViZion (#14039) üzenetére


MrM94
őstag

Asserossz.
@Mikloss: ja,kapsz majd fekete pontot erte,ramtukmaltal egy ilyen Titan utanzatot :U :O
Nekem se piros se zold led a gepben,minek?

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14045) ViZion válasza MrM94 (#14044) üzenetére


ViZion
félisten

Jogos, csak lassítanak! :DDD

Amióta kiszedte, gyorsabban gyünanet! Nézd:

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14046) MrM94 válasza ViZion (#14045) üzenetére


MrM94
őstag

Persze,h lassitanak :DDD
Vagyicsbocsanat, a ROG logo,es a GEFORCE GTX logo vilagit zolden es pirosan :DDD

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14047) MiklosSaS válasza MrM94 (#14046) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ott az a baj hogy az a xar herelt zold belekavar abba a csodalatos ROG lapba. Hajitsd ki azt a xar zoldet es tegyel bele egy faxa Radeon-t........tudod az ev muzsikajat, nem ?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#14048) MrM94 válasza MiklosSaS (#14047) üzenetére


MrM94
őstag

Hulye amd fanboy :C

Nekem nemkell porszivo :P/Hajszarito

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#14049) ViZion válasza mackosajt (#14008) üzenetére


ViZion
félisten

Ne panaszkodjatok!
Nálunk OS X van és virtualizált Windows. Közösen vezetett excel tábla van, ha vki ír bele, a többi vár... :K
MS Access nem jó, nem érik el OS X alól, ahogy a többi OS X közösen művelhető cuccot sem win alól... muhaha. Webes cloud meg nem jó, mert ugye kényes dolgok kerülnek oda. Mondjuk nem vágom miért nem lehet SQL alapú... jah, ahhoz progit kellene írni... ami $$$ ugye. ;]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#14050) stratova válasza MrM94 (#14048) üzenetére


stratova
veterán

Muhaha, még hogy csak egy zöldje van :DDD :

mediaPC: Pentium G2020/ Gigabyte H61MA-D2V/ 4 GB DDR3/ MSI GT 630 /60 gb Verte(I)x(/I)2 SSD/ OCZ 600W tap/ 2 TB HDD WD Green

ViZion: Ha már profi megoldást nem akarnak használni, Libre Office + sufni tuning :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.