Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) Beretvás


Beretvás
addikt

most erre matyizik mindenki hogy menyire eszik keveset a gyintel? emberek ha sporolni akarok veszek takarékos égöt nem gamer pc-t épitek ... egész nap ezen megy a lovaglás..

(#64002) norbert1998 válasza Beretvás (#64001) üzenetére


norbert1998
veterán

mert én hoztam fel a témát. zavar? vegyél erősítőt ;]

(#64003) Beretvás válasza norbert1998 (#64002) üzenetére


Beretvás
addikt

ha nem zavarna nem tettem volna szová, :U vennék erösitöt ha találnék értelmeset megfizethetön.de a jelenlegi felhozatal elég gyér...

(#64004) stratova válasza Beretvás (#64001) üzenetére


stratova
veterán

Hogy tanult kollégámat idézzem:

(#64005) norbert1998 válasza Beretvás (#64003) üzenetére


norbert1998
veterán

Szuper. Van egy nekem. Ha erdekel, megkaphatod. Digitalis bemenet halott. Mas gondja nincs. 30 k.

(#64006) Mahrenburg válasza Beretvás (#64001) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Képzeld el, ha itt lennének VIA-tulajok is, akkor mennyi fehérje menne pocsékba... A nagyságrendi teljesítményfölényről már nem is beszélve... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64007) V!ck


V!ck
aktív tag

Én amúgy rájöttem, ugyanúgy, mint némely telefonban lévő SoC, az FX is big.LITTLE architektúra... big fogyasztás, little teljesítmény :DD (bár ez lehet, hogy csak nekem vicces :B )

Egyszer azt hittem, hogy tévedtem, de tévedtem.

(#64008) norbert1998


norbert1998
veterán

Kereszt apám és hablaty uram. Egy szkajp hívással meg tudnál dobni kérlek? Köszi :R
Elég fontos lenne.

(#64009) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Azt mindenki tudja hogy az FX-nek eleg nagy etvagya van a szivargas miatt. Ez van...majd a Zen jobb lesz.

Dolgozom, javitom a gep alaplapjat....eleg hosszu munka.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64010) Mahrenburg válasza V!ck (#64007) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Nem csak Neked, a VIA-CPU-tulajdonosok közgyűlésén megtartott szavazáson a jelenlévők egyöntetűen arra voksoltak, hogy : Igen, vicces. :K :DD

(Szerencsére én nem szavaztam... :P :)) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64011) norbert1998 válasza MiklosSaS (#64009) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi még1x, sikerült :C

+0.005 és LLC 4-esen, 1.328 tető és 1.320 jellemző. Ezzel így már elégedet vagyok, még megnézem LLC5-el mit tesz így, de szerintem kelleni fog neki a +0.01

(#64012) MiklosSaS válasza norbert1998 (#64011) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Teszteld ki becsuletesen. kesobb leszek ha szukseged van ram :D

Tuning skype-on vol. II :DDD

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64013) norbert1998 válasza MiklosSaS (#64012) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem jó, hibázik az IBT, és nem túlmelegedésből. Nézm, mit tehetek. (még nem nyúltam hozzá.)

Tuning skype-on vol. II :DDD
Egyedi rangot neki!
OC!Skypon ;]

(#64014) #81556480 válasza MiklosSaS (#64012) üzenetére


#81556480
törölt tag

nem nekem való ez a topic !

(#64015) MiklosSaS válasza #81556480 (#64014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na most neked meg mi a bajod?

@Eszaki-Bika: keresd ki a stabil pontot..LLC/Fesz / Orajel-eket buzerald amig megvan az a szint amit szeretnel.
Megjegyzem, Offset-ben sohasem lesz annyi a fesz mint fix/manual modban.

Dolgom van!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64016) Beretvás válasza norbert1998 (#64005) üzenetére


Beretvás
addikt

mennyi eszed van volna szived rámsozni egy félig halott erösitöt? :O

nem a megcsinálásrol volt szo.. szégyeld ösze magad

[ Szerkesztve ]

(#64017) norbert1998 válasza MiklosSaS (#64015) üzenetére


norbert1998
veterán

Utolsó kérdés:
IBT-nek atom stabilnak kell lennie, igaz?

beretvás: Meg lehet csinálni, de előbb fogd rá egy villámra ;)

(#64018) MiklosSaS válasza norbert1998 (#64017) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Illene...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64019) #81556480 válasza MiklosSaS (#64015) üzenetére


#81556480
törölt tag

néha van szó emberi témákról, 90% meg a tunning meg hogy minden hardver szar- :D ilyenkor nem tudom felvenni a fonalat azon kívül hogy valakinek beszólok :D

na mindegy, megyek siratom tovább a régi budidat !

(#64020) caindwan válasza #81556480 (#64019) üzenetére


caindwan
tag

Azt a budit, amit mai látogatása alkalmából össze-vissza fosott, hogy a takarítónők egyből megismerték a volt kollégájuk aznapi jelenlétét? :DDD ;]

(#64021) Mahrenburg válasza #81556480 (#64019) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Ilyen könnyen ne add fel, az emberek hajlamosak nem megadni a kellő tiszteletet a mellékhelyiségeknek, pedig mindannyiunk életében kiemelt jelentőséggel bírnak... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64022) #81556480 válasza Mahrenburg (#64021) üzenetére


#81556480
törölt tag

Hát én már teleszartam európát. vagy 15 országba gitteltem.

(#64023) ViZion válasza Mahrenburg (#64021) üzenetére


ViZion
félisten

jah, nálunk is vki mindíg bedobja a cár bombát, 'aztán fél napig a folyosóra sem lehet menni :O

LaciCRM: volt egy kolléga, akit kérdeztem, h carás után miért zárja be az ajtót és csapja le a villanyt? WC-ben nincs ablak, csak előtte a kis folyosón, villanyt lekapcsolja, akkor megáll a falban a venti is...

Hát aszon'ja: így más is tudja élvezni...

Szerencsére este dobta a kábelt, mert szerinte túlórában van csak értelme, akkor éri meg.
Másik kolléga jön panaszkodva: "bazmeg itt szarni sem lehet, 20 percenként verik az ajtót..." :W

[ Szerkesztve ]

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64024) #81556480 válasza ViZion (#64023) üzenetére


#81556480
törölt tag

CÁRBOMBA :DDD DDDDDDDDDDDDD kiégtem

(#64025) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó éjt az Urakoknak .D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#64026) norbert1998 válasza MiklosSaS (#64018) üzenetére


norbert1998
veterán

Meg is lett. 778 mp-ig ment a a10 menetes very high, 87 fokos csúcshőérséklettel, 126.xy GFlops-al. LLC5 és +0.020 V
A tető pedig 1.320. A jellemző meg 1.296

[ Szerkesztve ]

(#64027) #81556480 válasza Lacielvtárs (#64025) üzenetére


#81556480
törölt tag

én mától CÁR vagyok

(#64028) caindwan


caindwan
tag

Neked is Laci!

Jó8! Holnap munka.

(#64029) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

:DDD :DDD :DDD


Lacielvtars(#64025)
Jó éjt Neked is.

(#64030) MiklosSaS válasza #81556480 (#64019) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A regi budival az volt a faCCa hogy lehetett bagozni, kavezni szaras kozben. Kiszereltem a fustjelzot...mindenki dicsert evek ota azert. Nyilt titok volt....senki sem balhezott.

Az uj meloban, meg ha kicsit kemenyebben eldurrantod magad mar ott a tuzoltosag.... :W

@Norbika: Gratula! :C

@LaciElvtars: jo horkolast!

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#64031) DR|FTK|NG válasza MiklosSaS (#64030) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Így is járhattál volna: :U

:D :DDD ;]

(#64032) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Elképzelhető hogy az én kövi kártyám is egy 750Ti lesz, de előtte azért majd körülnézek a használtpiacon. A GTX 5xx-ök és GTX 6xx -okközül kb. melyikkel lehet egy súlycsoportban?

(#64033) DR|FTK|NG válasza inspiroyhome (#64032) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

GTX 570 > Őskövület, én hanyagolnám. A PH!-s tesztben ez ~5%-kal erősebb volt, de a driveres mókolások a Maxwell-nek kedveznek.
GTX 650 Ti Boost és GTX 660 között > Ezek mehetnek.

(#64034) Mahrenburg válasza #81556480 (#64022) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

BukfencLaci (#64022) - :DDD

Ennél velősebben nem is lehetne összegezni utazásaid során felgyülemlett tapasztalataidat... Bud Spencer örökérvényű mondatát juttatja eszembe a Bűnvadászokból... :D

(Egy szavad se lehet, a hardverek mellett végre komoly filozófiai mélységeket magukban hordozó témákról is szó esik... :DD )

ViZion (#64023) - Én másképp gondoltam megközelíteni a témakört, a dolgunk végeztével a megkönnyebbülés felemelő érzetéből kifolyólag minket elárasztó emelkedett hangulat szemszögéből, de így se rossz... :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64035) norbert1998 válasza MiklosSaS (#64030) üzenetére


norbert1998
veterán

:R :C :R

(#64036) inspiroyhome válasza DR|FTK|NG (#64033) üzenetére


inspiroyhome
aktív tag

Hmm, értem köszi, akkor még nézelődöm.

(#64037) norbert1998


norbert1998
veterán

5 GHz-en aida fpu+furmarkkal bevágta magának az 510 wattot! :Y
(kíváncsi lennék, menniyit bírt volna az npower tápom ekkora terhelésen. szerintem ki is gyulladt volna.

(#64038) Mahrenburg válasza norbert1998 (#64037) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Akkor gyorsan bedobtad volna a WC-csészébe, hogy egy könnyed öblítéssel eloltsd... :K

(Mit szóltok milyen elegánsan össze tudom kötni a két, látszólag egymáshoz nem illő témát? :)) )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64039) ViZion válasza Mahrenburg (#64038) üzenetére


ViZion
félisten

:F
Ezn összeillik. Néha nálunk a céges sloziba lépve a könnyem kicsordul... :O

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#64040) norbert1998 válasza Mahrenburg (#64038) üzenetére


norbert1998
veterán

Ügyes vagy :C
Oda gondolod, balról a második fülkében ahol a Mahrenburgonya főzelék maradéka van öntve a wcbe? ;]

Hablaty úr:
Amennyiben lehetősége van rá, kérem futtasson le egy Furmark (1024*768 windowed stress test)+aida64 fpu stress tesztet együttesen, s ezek fogyasztási eredményét hozza tudatomra. Köszönöm.
:D

(#64041) Mahrenburg válasza ViZion (#64039) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

ViZion (#64039) - A céges mellékhelyiség is tele van félig égett Npower-tápokkal? :Y :D

NordBulle (#64040) - Nem is gondoltam volna, hogy főzeléket főztek belőlem, mondjuk azt nem csodálom, hogy kiöntötték... :))

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64042) Habugi válasza norbert1998 (#64040) üzenetére


Habugi
addikt

Ezt közvetlen azelőtt vagy azután csináljam meg, hogy egy városban használatos céges autónk fogyasztását úgy mérem le, hogy a városi garázsban, üresben, 5k-s fordulaton járatom amíg el nem fogy a benzin?! :DDD ;]

Elnézésed kérem fincsibe kolléga de a kholbászolásnak is megvannak a határai. :R

Egyszer nem dugtam fogyasztásmérőbe mióta 1.5V-on megy, hogy mást ne mondjak az elmúlt ~12évben egyetlen gépet se mértem le, ennyire érdekel kb. Egy átlagos héten 2-3x is elköltöm a havi FX/AMD rig "többletfogyasztás" árát bandázások/mozi alkalmával, jah és dohányzom is.
Szóval előbb fogok a köldökszöszömből sízoknit szőni sem mint elkezdjen érdekelni mennyit fogyaszt a számítógépem. :B
Számomra semmi jelentősége, ha meg kéne fognom a pénz/költségvetést helyből egy tucat dolgon tudnék 3-4x ennyit spórolni.. :B

Ésszerű kéréseknek igyekszem eleget tenni, lásd a procim az elmúlt 2évben egy percet nem ment 4Ghz-en, amikor beraktam a lapba a 955BE után az első boot is már 4.3-on ment le azthiszem. Most érted, ehhez képest az ex kotvány lapod okán elég szépen benchmarkolgattam vele az elmúlt napokban pedig kb olyan dolog ez számomra mint egy LAN-os 55centis pizza rendelős/elpusztítós party, csoportos böfögés nélkül.. :D

Tiszteletben tartom ha valakinek ez a becsípődése, max beoltom előtte kicsit csak hogy érezze esetlegesen mennyi egyéb dologra vág ki az adott illető 2-3x ekkora pénzeket az ablakon akár napi szinten is.
Deee szóval az ilyen mennyit fogyaszt a számítógépem témákat részemről maximum ilyen/ehhez hasonló komolysággal/lelkesedéssel tudom fogadni/feldolgozni:

Aztán ha jókedvem van, akkor nem hozom szóba pl egy hűtő és egyéb háztartási dolgok fogyasztását sem, szóval.. :N :R

(#64004) stratova:

:K ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64043) Mahrenburg válasza Habugi (#64042) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Reméltem, hogy a másik, a hardverek összehasonlítgatásán jócskán túlmutató jelentőségű témához is hozzászólsz, de ha már fogyasztás, akkor a Te WC-d mennyi vizet fogyaszt öblítésenként? :DD

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64044) Habugi válasza Mahrenburg (#64043) üzenetére


Habugi
addikt

;] :C

Ez egy tökéletes párhuzam/hasonlat, megjegyzem vízre átalányt fizetek! :DDD

északisarki alapgyáros kolléga.., ahogy LaciCRM is, a magam részéről is elvesztem Orrmányos cárbombás [link] helyzetleírásán.. :))

Nálam/unk abban a helyiségben ahová a király cár is gyalog jár bizony található egy lithóf ablak.., szóval az egyéb árnyékszékekről származó audiotól ugyan nem annyira mentes, cserébe akkor sem lábad könnybe az ember szeme ha esetlegesen váltásként érkezik.. :D

Így rendben vagyunk? :P

(#64028) caindwan:

:C :R

Azoknak pedig akik már fellőtték a pizsamát/elköszöntek.., metánszegény légfogyasztásos/légcserés jóéjszakát!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64045) CJ4567


CJ4567
veterán

Éjt.

No Sana No Life

(#64046) Mahrenburg válasza Habugi (#64044) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Némileg nagyobb lélegzetvételű elemzésre számítottam, kitérhettél volna például a megkönnyebbülés az emberi lélekre gyakorolt felszabadító hatására is, de legyen, duzzogva bár, de elfogadom... :))

A videó alatt azt írja, hogy a valaha volt legnagyobb ember alkotta robbanás, de mint tudjuk, BukfencLaci 15 Európai országot (!) bombázott le, jelentékeny számú civil áldozatot szedve, azért az se semmi... :D

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64047) Habugi válasza Mahrenburg (#64046) üzenetére


Habugi
addikt

"mint tudjuk, BukfencLaci 15 Európai országot (!) bombázott le, jelentékeny számú civil áldozatot szedve"

Nézd, hazudnék ha azt állítanám nem tudnék belemélyedni a téma bizonyos aspektusaiba, kezdve azzal hány ismerősöm cáfolta már meg azt a bizonyos régi toalettkacsa reklámot ért kritikát, miszerint nem lehet a perem alá sz**** , egészen az illatosított WC papír esetlegesen vélt létjogosultságán keresztül a különböző kialakítású bombázási területekig, ugye hogy szárazföld vagy vízbecsapódás és ezek jótékony vagy kellemetlen mellékhatásai.., kezdve a produktum elégedett szemrevételezhetőségének esetleges igényétől egészen a nem kívánt alvázmosásig deee, szóval ezek részletesebb kifejtését írásban nem szívesen vállalnám, még nicknév használatával sem.. :D :N

Különös tekintettel arra ha ezek fényben is az adott bombázási terület több fél által is közösen használt zóna.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#64048) Mahrenburg válasza Habugi (#64047) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Igazad van, kellőképpen körbejártuk a témát, olyan mélységekig eljutva, mint előttünk soha senki... :D

Akkor evezzünk más vizekre: Ki mikor hagyta abba a pelenka viselését, és mikor tervezi újra életvitelszerűen használni? :))

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#64049) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Jóéjt nektek.

(#64050) Mahrenburg válasza inspiroyhome (#64049) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mielőtt elköszönsz, igazán írhattál volna a pelenkaviselési szokásaidról... :(( Na mindegy... :((( :U :DD

Jó Éjt!

Ja, szerk.: Jó Éjtetet! (Így remélem jó... :)) )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.