Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#141002) Malibutomi válasza HSM (#140991) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Tudsz ilyen esetet? Én nem, ellentétben a rizsákkal."

Olyan peldat hoztal hogy stutter van a jatekban..van intellel is..ahogy irtam is egy mondattal az elott amit te ideztel a videodbol.
Olyan peldat is hoztal hogy valaki irta hogy az o munka szoftveruk jobban megy intellel..ilyen is van ami jobban megy Ryzennel. Egyeb kerdes?

"A 9900K még mindig kb. az összes tesztben verte a 3900X-et is, néhol nem is kevéssel. Fun fact, sokszor a sima 9700 is."

Ez ne is haragudj mar ver inteles bebofoges csak. Az hogy ket proci egy szinten van nem azt jelenti hogy 1%-on belul van az FPS MINDENHOL, hanem azt hogy nagysagrendileg tudjak ugyanazt, es ez igaz.
Plusz ugye nem csak a csuprocikrol beszelunk ez megint ilyen alitista inteles hozzaallas hogy azt hozzuk fel ahol meg megvan az a kicsi elony.
Kozepkategoriaban meg barmilyen tech csatorna csak az R5 Ryzeneket ajanlja az intel kozepkategoriaja gyakorlatilag megszunt...Volt linkelve nem egyszer nemet nagyker statje, 2:1 adnak el Ryzent intelhez kepest.

"Hát, kb. az összes CPU-m 2008 óta? :DDD A Core 2 után gyorsabb volt a Core 2 Quad, a Core 2 Quad után gyorsabb volt az i7-920 (ráadásul egyből megjelenés után vettem), a 920 után az i5-4690K (az is aktuális platform volt akkor), egyikhez sem kellett semmi extra hókusz pókusz, mind ment ahogy kell a starttól."
Intel Disables TSX Instructions: Erratum Found in Haswell, Haswell-E/EP, Broadwell-Y

Why Skylake CPUs Are Sometimes 50% Slower – How Intel Has Broken Existing Code

Intel hit with chipset design flaw in Sandy Bridge rollout

Tobbt most nem linkelnek arrol hogy mind ment ahogy kellett. Azt meg szerintem eleg okos vagy hogy felfogd ha az intel gyakorlatilag ugyanazt az architekturat polirozza C2D ota akkor nem nagyon kell hozza szoftveres okossag. Erre utaltam azzal hogy 10 ev dominancia alatt minden szoftver Intel-re lett irva...csak ezt nagyvonaluan nem veszed figyelembe. De mivel most az AMD a szerelemgyerek mindenhol hirtelen elkezdtek a szoftverek is utanamenni csak ehhez kell nemi ido. Senki (meg az AMD sem) szamitott ekkora durranasra es ilyen erdeklodesre.
Ez pont ugyanaz mint az egyeb hardvereknel ami tortent: FX procikhoz hurka lapok voltak csak mert a lapgyartok tudtak hogy nem adnak el majd belole sokat...a 3000-es Ryzen indulasakor minden alaplapgyarto full uj alaptol szupercsucsig tarto termekpalettat allitott fel, mert lattak mint tud a proci...es ok biztos nem a kamu hype-nak ultek fel hanem a jo ideje naluk levo tesztpeldanyok futtatasa utan dontottek el hogy vodorrel ontik a penzt a minel jobb lapok fejlesztesebe.

Azt meg megertem hogy benned maradtak a Zen es Zen+-rol irt rossz dolgok..de mar 2019 van es a Zen2-rol beszelgetunk.

(#141003) HSM válasza Malibutomi (#141002) üzenetére


HSM
félisten

A 9700 esetén azért nem hagynám figyelmen kívül, hogy annál egyszerűen a nyers erő is elfogyhatott már, azért az csak sima 8 mag, HT/SMT nélkül. Jó, nagyságrendileg tudják már a 3000-esek a konkurencia játékos képességét, ez tény, szépen javultak az elődeikhez képest. Amúgy nem csak csúcs-procik, szerintem pl. elég jó ár/értékben a régi 8700-as, illetve a 9700-nak is megvannak az erős oldalai, valamint a 9400F se rossz. Persze, látom adott áron az ideális esetben ( ;] :P ) nagyobb nyers erőt a Rizsákban, de azért ott is rendesen megkérik az árát, pl. egy sima 3600 is majdnem 70K. :Y

A Haswell-es mókára emlékszem, asztali gépeken nem sok jelentősége volt, én pl. semmit nem vettem észre belőle, pedig akkoriban 4690K-m volt, ami érintett volt. A Sandy Bridge dolog is megvan, elég hamar orvosolták a B3 revízióval. Illetve érdekes még a Skylake bug is, amit nem említettél, ha jól emlékszem az SKL150-es.

Ez a pause-os dolog is érdekes, ez nekem eddig nem volt meg, szerencsére nem futottam bele a Skylake notebookommal, mindenesetre nagy fekete pont, nem is értem, ezt miért kellett, eddig is meg volt oldva a hosszabb várakozás ha kellett, csak finomabban, garantáltan kompatibilis módon. :F

Azzal viszont csak részben értek egyet, hogy a 10 év dominancia, és fejlesztések hiánya. A másik, legalább ilyen fontos fele a dolognak, hogy bizonyos téren nem kötöttek durva kompromisszumot, gondolok itt pl. a belső buszokra, vagy a monolitikus felépítésre.

(#141004) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Szèp napot! Nem igaz h megint a "ccx" a fő tèma. Nem lehetne már vègre túllèpni ezen? :DDD :DDD

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#141005) Gyuri27 válasza Jakuskacsa (#141004) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nem csak. Kazán is. A driver is szar. A memkezelés is fos.
Há van itt baj gazdagon koma. :DD

Amd - Radeon - Ryzen

(#141007) MiklosSaS válasza xatos3 (#141006) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tiltsd le, oszt csókolom.
Itt voltál az idõk kezdetétõl fogva....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141009) xatos3


xatos3
senior tag

na én meg nyitok egy új témát,

a sok munka, meg a tartalmas magánélet miatt csökkent az aktív gamer óráim száma, és megváltozott a súlyozása az igényeimnek, átszervezem az informatikai felszerelésem:

vettem egy LG 34 colos 144hz gamer monitort (LG 34UC79G)
na mostmár értem mire van mindenki úgy kiakadva tényleg atom durva 60 herz után ez :D
még a desktopon és minden sokkal gyorsabbnak tűnik, játékokban meg úristen! :D

szereztem hakkelt realtek drivert, így állandó valódi DTS ben szól a windows 10
(hackeeee: nem pro logic meg kamu mittomén mi! DTS ÉS KÉSZ! :DDD )
ezt ki is használom jelenleg optikai spdif szálon egy yamaha rx-v350 erősítővel
meg kellemes hangfalakkal

A héten eladtam a h110 corsair hűtőmet extra am4 felfogatóval, és helyette vettem egy 212 coolermaster rgb hűtőt.
Úgy voltam vele, úgyse overclockolok mostanság már, a 130watt TDP hűtő meg elég egy 65 wattos procira még húzáshoz is ha úgy alakulna mégis.
bonus feature: az asus aura sync rgb headerbe van beduva a coolermaster így együtt , szinkronban karácsonyfáznak :DDD

ezzel rá is térek a következő témára: mivel 2004ben neon színben úszó gépem volt

és azóta csak alap világításom volt, és azóta berobbant az RGB tech, corsair 456X ház lesz a mostani trooperem helyett
Képtalálat a következőre: „465x corsair”

az RGB terveimhez hozzátartozik hogy szerencsére létezik egy zseniális szoftver a JackNet RGB Sync ami az összes elterjedt rgb gyártóval tud kommunikálni
így az aura eszközeimet a corsair ICUE kijelölt ledjeiről klónozom vele

pl virtuális billentyűzetről:

tervben is van egy corsair bill későbbre a fent említettek miatt :P

na és mi lesz a rengeteg meghajtóval amivel tele volt a trooper? >>
Okosítottam a multban sokat magam nas téren és most egy 4 unit ATX házban van egy i3 4170 procis freenas BSD alapú szerverem ami sok sok funkciót tud, és 8 hdd fér bele.

Egyik előnye az enterprise környezetnek amiben dolgozom, hogy megértettem mennyivel jobban megéri egy "lecsupaszított" midi gémer gép amit egy szerver támogat, mint - amit eddig régebben üzemeltettem - egy hatalmas battlestation számítógép tele vinyóval meg húzott procival meg stb
Az össz költség a 2 kisebb géppel ugyanakkora kb, áramban is, alkatrészben is
de a terhelés elosztás és a biztonsági mentés minőségbeli javulást hozott.
Üzemeltetni nem sokkal bonyolultabb, de a struktúrált hálózatot megépíteni, megtervezni meg szerver stb sok sok szellemi munka volt - de megérte.

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141010) Gyuri27 válasza xatos3 (#141009) üzenetére


Gyuri27
félisten

A sima 212X-et nem nézted? Oké nem fekete de az a 82.9 cfm elég impozáns.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141013) xatos3 válasza Gyuri27 (#141010) üzenetére


xatos3
senior tag

az másik cikkszámon egy sokkal régebbi típus, amihez nem jár gyárilag am4 felfogatás
van kb 5 fajta cm 212 ahhoz pluszban a variálások a ventikkel
meg nekem kellett az rgb venti, meg static pressure, és némaság terén is kiváló ez

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141014) Gyuri27 válasza xatos3 (#141013) üzenetére


Gyuri27
félisten

Az újakhoz alapból van még egy luk a hátlapon am4-nek. A rugós leszorító meg oda megy ahova kell.
Némelyik 212-höz meg van leszoritó klipsz.

De igen 5x cfm-től felfele vannak a variánsok.

Nem csúnya hűtő ez tény. Ha meg bevált, akkor jó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141015) xatos3 válasza Gyuri27 (#141014) üzenetére


xatos3
senior tag

igazából nekem mindegy hogy ez megy 65%on és jól hűt, vagy az általad említett nagyobb cfm mellett forog 40%on ha a végén ugyanúgy néma a téma :D
a fém kidolgozottsága meg kiváló szerintem

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141016) Gyuri27 válasza xatos3 (#141015) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hát szerintem egy 10+k-s hűtőnél már elvárható, hogy egyenes legyen az alja. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#141017) CJ4567 válasza Gyuri27 (#141010) üzenetére


CJ4567
veterán

Ami ezen van, az sajnos "csak" 78,6CFM-et tud. :( Jó a légszállítása, de fejhallgató nélkül hallom, amikor játszom. :DDD

(#141009) xatos3 Amíg nem néztél ide be, felújítottam a gépet, G4560 + RX460 helyett R5 2600 + 1070 van, 1080p-re ez már elég. :DDD

No Sana No Life

(#141018) Gyuri27 válasza CJ4567 (#141017) üzenetére


Gyuri27
félisten

Nyilván fullba ha pörög a 30+ db az sok.
De én arra akartam utalni az előbb, hogy magasabb légszállitású ventivel kevesebbet kell pörögnie a ventinek és az kevesebb zaj (álltalában).

Amd - Radeon - Ryzen

(#141019) xatos3 válasza Gyuri27 (#141018) üzenetére


xatos3
senior tag

na az mán VAS :D
én most teljesen meg vagyok elégedve hogy maradtam 2560x1080 felbontáson, erre nekem is elég az rx480 még 1 évig biztos , nem értem hogy miért jó a youtube tesztelőknek hogy belebújnak 5 centire a 34 colos monitorba és nyafognak hogy pixeles XD

én azért szeretem ha egy icipicit hallom a gépet, nem értem miez a 30-40 decibel mánia...

na most meg az elmúlt 1 órában visszaraktam minden gyári ventit a gyári helyére a trooperben
illetve mivel papíron csak1% fpst veszítek, kipróbálom alsó slotban a vidikártyát

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141020) norbert1998 válasza HSM (#141000) üzenetére


norbert1998
veterán

Akkor meg ne oszd róla az észt. Mindenki kívülről fújja már, amiket fel szoktál hozni, június óta a ccx-en lovagolsz. Meg hogy játékban milyen jó a gyintel!

Aha. Na akkor nézz meg bármilyen tesztet, és számold össze, hány százalékban nyer az amd a 0.1% és 1% low-ban. Jellemzően akkor is nyer, ha az avg rosszabb. És szerintem többet ér a low-ban nyerés.

Mondjuk imádom, ahogy Sas korábbi architekturas, 2 éves bios-os tapasztalait hozod fel a 3. Széria ellen 2 évvel később :C és ezzel tamasztod alá, hogy nincs igaza a saját tapasztalataival :D

Mondtam már, full jó szándékkal, hogy engedd el a témát. Kék vér folyik az ereidben, nem változik ha a fene fenét eszik sem.

Ja meg egy baráti társaságban nem hívjuk a modikat némi szemelyeskedesert, bár egyszer tettem már én is ilyet, nem vagyok rá büszke, de ott jó sok nagyságrendi különbség volt ehhez képest, egy fél oldalt el kellett tüntetni. . Ha meg nem érzed így, hogy ez az lenne a számodra, akkor meg minek vagy itt?
Menjél hajtani az ON-ba a ccx témát. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#141021) Gyuri27 válasza xatos3 (#141019) üzenetére


Gyuri27
félisten

Én se hajtok full silence gépre. Én is szeretem ha hallom ha megy. De azért ne legyen már helikopáter. :DDD

Amd - Radeon - Ryzen

(#141022) xatos3 válasza norbert1998 (#141020) üzenetére


xatos3
senior tag

A ryzen 3xxx procicsalád lesöpörte az intelt a trónról kész, vége.
Amíg nem jönnek ki új procival egy így is marad.

https://www.youtube.com/watch?v=z3aEv3EzMyQ

https://www.youtube.com/watch?v=wQMCvQ01e80

Soha nem fogtok meggyőzni egy olyan embert akit nem érdekel a valóság, csak a dogmák.
Ráadásul ez a valós és kitalált dolgok összemosása a legdurvább számomra.
Totál kimeríti nálam az áltudományos módszertan modern változatát.

CCX kérdést RÉGEN megoldoldotta a microsoft
ráadásul az órajel felezés miatt mostmár jöhet az 5ghz-es ram is "őrülteknek"

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141023) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Idióta emberek...lap, processzor, táp, ház...kidobva. P8Z77-es Asus lap, i7 sandy/ivy bridge matrica.....ha nem ismernének kiguberáltam volna :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141024) CJ4567 válasza xatos3 (#141019) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem most 1080p-t hajt, 77Hz-en(60Hz-ről egész jó OC :D), ott mindenre is elég kb :DDD

Én 1080p144-ben gondolkodom, ár érték arányban is most a legjobb, és azt még ki is tudnám hajtani ezzel.

No Sana No Life

(#141025) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#141023) üzenetére


Gyuri27
félisten

Simán lomiztam volna még ha öltönybe vagyok is.

Amd - Radeon - Ryzen

(#141026) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#141025) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a baj hogy ismernek :(, máskülönben alaplap+cpu+táp már rég a csomagtartóban lenne. Valami szegényebb gyerkõcnek össze dobtam volna egy gépet belõle

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141027) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141028) xatos3 válasza MiklosSaS (#141023) üzenetére


xatos3
senior tag

gondolj bele ezért van tele 0 tudású putris indiai pc boltokkal a UK mert nincs "megjatívási kultúra" hanem dobd ki vegyél újat

(#141027) MiklosSaS
sajnos ez a magyar kultúra így reagálnak erre a magyarok....
más országokban, fejletebbekben sokkal komolyabban veszik

https://edition.cnn.com/2019/09/28/world/climate-change-youth-activists-greta-thunberg-world-leaders-inaction/index.html

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141029) Gyuri27 válasza MiklosSaS (#141026) üzenetére


Gyuri27
félisten

Pl én xd
De mint mondtam ha õszentsége rosszallàsàt is fejezte volna ki akkor is kilomizom. De még 3 kocsinyi lomis tezsvir se àllhatott volna az utamba. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#141030) norbert1998 válasza MiklosSaS (#141027) üzenetére


norbert1998
veterán

Az mit jelent, ha én mondhatni pont ebbe tartozom. És az összes ilyet szívből megvetem?

(#141031) Beretvás válasza norbert1998 (#141030) üzenetére


Beretvás
addikt

Mármint melyiket veted meg? A katonát vagy gyökeret?

(#141032) norbert1998 válasza Beretvás (#141031) üzenetére


norbert1998
veterán

A gyökereket. A toketlen anyukedvenceit, az összes szexualitással kapcsolatos természet rendje elleni tevékenységet, "irányultságot". A nyafogast és fellengzest a semmire alapozva. És még folytathatnám.

A folytathatnám dologba tartozik, ma hallottam, hogy a mucsarocsogei leváltott narancssárga ex polgármester fellebbezni akar, merthogy a nyertesék ételt osztottak szavazatert.
A krumpli ágyút meg én rendeltem sorozatgyártásba többször is az elmúlt években...
Ez az undorító pofatlansag, de ez is csak egy példa erre. Nagyon rossz felé tart a világ mostanában, keményen vissza fog ütni.

(#141033) xatos3 válasza norbert1998 (#141032) üzenetére


xatos3
senior tag

Csak hogy tudd az aktivista lány akit a képen látsz annyira komolyan van véve hogy nemzetközi csúcstalákozókon, és elnökökkel találkozik.

Azok a különböző egyenként nagyon komoly témnák amik a képen össze vannak hordva indulatkeltő gyűlölködő módon:
kifejezetten a cambridge analytica algoritmusa segítségével, és trollhadsereg ügynöksésgek által készített jól megkomponált társadalmi ellentéteket szító szarok

légyszi legyetek már kritikusabbak kicsit, akiket nem lehet ilyen szándékosan ártatlannak látszó manipulációval irányítani, és ne lehessen ilyen szarokkal hergelni

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141034) norbert1998 válasza xatos3 (#141033) üzenetére


norbert1998
veterán

Engem nem a kép hergel, hanem amiket feljebb leírtam. Vagy arra gondolsz?

Lehet, hogy félre értelek, de kis túlzással az jön le, hogy ne foglalkozzak azzal, hogy a kóla szivárványos, vagy hogy reklám cégek luxus életet nyújtanak néhány közösségi oldalon különböző termekekkel pozolgato embereknek, amit jellemzően semmivel nem érdemelt ki, de aki meg kidolgozza a belét, nagyrészt örülhet a balatonnak. (amivel amúgy nincs baj. Mármint a balatonnal.

[ Szerkesztve ]

(#141035) HSM válasza norbert1998 (#141020) üzenetére


HSM
félisten

"ahogy Sas korábbi architekturas, 2 éves bios-os tapasztalait hozod fel a 3. Széria ellen 2 évvel később"
A probléma, hogy az architektúra alapjai nem változtak... :N De mindegy is.

A kék véres kritikát is elutasítom, ugyanúgy nem tetszik, hogy a kékeknél ott vannak a sebezhetőségek, a relatív magasabb ár, és most már ez a pause-os dolog is (ezt is már sokszor írtam). Őszintén szólva mindent összevetve jelenleg egyik gyártó ajánlataitól sem vagyok túlzottan elájulva, mint adnának a pénzemért. :(

Ami a baráti társaságot illeti, a barátaimért tűzbe teszem a kezem, ha kell. Ugyanakkor nem tartom barátomnak az olyan embert, aki nyilvánosan, írásban próbál mindenféle kitalált, durván sértő személyeskedésekkel lejáratni kultúrált érvelés helyett. Plusz megírhatták volna diszkréten privátban is az ilyen tartalmú véleményüket az érintettek, ha annyira akarták volna. Innentől kezdve pedig szvsz teljesen jogosan kértem moderációt.

Korábban sokáig én is úgy tekintettem erre a fórumra, mint baráti társaságra, de ami itt folyik egyesek részéről már sajnos számomra rég nem az. :( Egy valamire való baráti társaságban nem ugranak az emberek egymás torkának azért, mert valaki nem ért egyet a többiekkel. Főleg nem ilyen alpári eszközökkel. (Akinek nem inge, nem vegye magára.) Nagyon sajnálom, mert sokakat kedvelek innen, de mégis törölni fogom a topikot a kedvencek közül, mert ez a légkör számomra már toxikus.

(#141036) MiklosSaS válasza HSM (#141035) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Egy valamire való baráti társaságban mindig van egy bohóc is. Sajnos a bohóc ruhát te húztad magadra, szóval a prosti sem sír ha b@sszák.

Máskülönben elég gerinctelen dolog, egy off topicban ha valaki segre tesz gyorsan moderátorért nyöszörögni. Ezzel azt éred el hogy a topic lakók még jobban utálni fognak.

Ha pedig azon nyavajogsz hogy nyílvánosan "ütnek" , viseld. Legközelebb az alaptalan agyfossásaidat küld el a topic lakóknak privátban, akkor nem fognak nyílvánosan személyeskedni, csak.max magunk közt jót nevetni.

Sajnálom, de szerintem is jobb mindenkinek ha read only-ba rakod magad, vagy behúzzod a farkad és szépen csöndben kivonulsz. Szerintem ez a topic nem.neked való.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#141037) HSM válasza MiklosSaS (#141036) üzenetére


HSM
félisten

Nincs sírás. Csak leírtam, hogy ez így nekem nem pálya.

Gerinctelen dolog az az érvelés helyett személyeskedés. Ha nem tetszik a szerinted "alaptalan agyfossás", az nem ok az alpári személyeskedésre, olyankor szépen tovább lapozol, és ennyi volt. Az úgy korrekt. Én se személyeskedni kezdek, mert nem tetszik, ami itt megy, hanem fogom magam, és továbblépek. Emelt fővel, tisztességesen.

(#141038) Beretvás válasza HSM (#141037) üzenetére


Beretvás
addikt

:C :C "Én se személyeskedni kezdek, mert nem tetszik, ami itt megy, hanem fogom magam, és továbblépek. Emelt fővel, tisztességesen."

Na persze, tovább lépsz a modkerbe , hogy a nyakamra hívd a modikat..Borzasztóan tisztességesen. Le a kalappal mondhatom.. :Y

(#141039) norbert1998 válasza HSM (#141037) üzenetére


norbert1998
veterán

Alapjaba véve is már régóta mondtam, többször is, hogy a ccx téma amit el kell engedned, akármit csinálsz vagy csinálunk, nem lesz egyetértés, onnan meg minek folytatni? Ez nem vitafórum, hanem egy okorkodos off, igaz, az utóbbi pár hónapban kissé szetszeledve.

(#141040) xatos3 válasza norbert1998 (#141034) üzenetére


xatos3
senior tag

whoa whoa szerintem teljesen másra gondolunk itt :DDD

Én arra akartam kilyukadni hogy a klímaváltozás valós, és a Greta Thunberg által mondott "forradalmat fogunk kirobbantani" egy sarkalatos pontja a beszédének.

Ez a pénzért dolgozó lobbista trollhadsereg által profin megszerkesztett mém ezért zavar engem. Ezt nem ám a pistike szerkesztette pénteken a netkávézóban. Ez megrendelésre készült propaganda kép.
lásd:
https://www.youtube.com/watch?v=iX8GxLP1FHo
The Great Hack | Official Trailer | Netflix
mély téma, és messzire vezet... szóval többet nem akarok ebből itt kibontani egyenlőre
Amiket te mondasz azok teljesen más - más témák, amik egyenként is megérdemelnének egy tartalmas kivesézést.

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141041) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Esetleg megy innen valaki a 25.-en kezdodoHacktivity-re?

https://hacktivity.com/

En fixen, de egyelore kb tok egyedul.. :D

(#141042) Whysperer válasza xatos3 (#141040) üzenetére


Whysperer
addikt

Múltkor volt egy érdekes műsor ahol levezettek, hogy a történelemben például a Germánok nem csak hobbiból támadtak a Római birodalmat, hanem mert mini jégkorszak volt és nem volt élelem és a római proinciakba is éhség volt. Vagy hogy a nap király nem költött többet mint a többi király csak megint csak mini jégkorszak volt és berohadt a takarmány a technológia hiányában. Vagy mikor a isteni dologgal boszorkanyuldozessel magyarázták az akkor időjárási szélsőséges időjárást. Mutatak volt itt olyan nyár amikor hó esett és befagyott a folyó felszíne.

Szóval itt az a baj, hogy úgy festik fel, hogy amai társadalom az okozója csak a klimavaltozasnak és, ha elektromos autóval harsz5 akkor elmulik. De arra nem gondolnak a liberálisok, hogy ők meg azt generálja, hogy halmozottan gyorsabb lesz a emberi szaporulat és mondjuk 20 milliárd ember több CO2 leleg ki mint 8 és az autók összesen.

Múltkor tok jó volt az a műsor is ahol le érték, hogy egy futó ember 3 kmn több CO2 bocsátott ki mint egy em ernyugalmi állapotban egy dobogón ülve 3kmn. Akkor most a sok sportoló kondizos meg Margit szigeten futkoso embert még loljuk le mert károsítja a környezetet?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#141043) norbert1998 válasza xatos3 (#141040) üzenetére


norbert1998
veterán

whoa whoa szerintem teljesen másra gondolunk itt :DDD

I hoped so :D
Nagyon is.

A klimavaltozasba ne menjünk bele szerintem :B

(#141044) xatos3 válasza Whysperer (#141042) üzenetére


xatos3
senior tag

Ne menjünk bele szerintem ilyen témába, mert felszínes, összecsipkedett ifnirmáció morzsák nem fognak sehova se vezetni.
Az meg hogy valaki úgy dönt hogy nem hiszi el a bizonyítékokat, és megy a szkepticista csorda után mert az kényelmesebb... ezzel nem nagyon bírok mit kezdeni.

A mérleg két oldalán: bődületes mennyiségű tudományos bizonyíték VS bedugom a fejem a homokba és az összes tudós hülye!

Nekem van egy határozott álláspontom amit bizonyítékokra alapozok:
a globális felmelegedés valós, és a modern emberi technologia ezt gyorsítja.

Az hogy ti mit hisztek, nekem teljesen mindegy, hiszen nem az én feladatom mindenkit egyessével meggyőzni. 200 év mulva ha még lesz emberiség, úgyis 90%ban környezet tudatos lesz, a homokba fejüket dugós emberek meg egyszerűen lemorzsolódnak, eltűnnek.

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141045) norbert1998 válasza xatos3 (#141044) üzenetére


norbert1998
veterán

a globális felmelegedés valós, és a modern emberi technologia ezt gyorsítja.
És ez így a helyes megfogalmazás. Nem mi vagyunk a kiváltó oka, de gyorsítjuk.

Szerintem mondjuk a túlnépesedés, és az túlzott tömegnek való étkezési igények, termelés, plusz a szemetelés, nagyságrendileg több gondot okoz, mint az, hogy pista és még sok más dízel autót vett, vagy nem biciklivel ment a kocsmába kisboltba.

[ Szerkesztve ]

(#141046) xatos3 válasza norbert1998 (#141045) üzenetére


xatos3
senior tag

Az hogy kiragadot a gyorsítja szót, a mondatomból és felhasználod "érvként", a tudományos módszerek teljes nélkülözése...
Meg random példákat hozol fel amik valójában egy nagy hatalmas összefüggő rendszerként értlmezhetőek kizárólag.
Ne a vitát, és a hitrendszered akard megnyerni, diadalra vinni hanem ki akard deríteni a valóságot.... nincs megdönthetetlen bizonyíték se ellene se mellette legjobb tudomásom szerint.
A véleményem szerint ha középkori körülmények között, és létszámmal létezne az emberiség, akkor semmilyen felmelegedés nem zajlana most.

(amúgyis a hangsúlyozásom a cambridge analytica, és a kormányok tevékenységére akarta a rivalda fényt irányítani, amik szélsőségesen befolyásolják az emberek véleményét)

De én itt elengedtem a témát.

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141047) xatos3


xatos3
senior tag

Új témát is nyitok:

Nagy gyártók rgb led vezérléseivel foglalkoznak valahol prohardveren?

Pl.: corsair icue, asus aura, kingston RGB, tridentZ stb, stb, rendszerek, sdk környezet tutorialok, nameg ezeknek az egyetlen jól működő összekötője a Jacknet RGB szoftver vagy van más is?

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141048) norbert1998 válasza xatos3 (#141046) üzenetére


norbert1998
veterán

A véleményünk különbözik, nincs mit tenni :B

Hogy üzemel a rizsád?

Én foglalkozok az RGB-vel. Leszigszallagozom, ha netán olyan hardvert tudnék csak venni adott áron/speckókkal ;]

[ Szerkesztve ]

(#141049) xatos3 válasza norbert1998 (#141048) üzenetére


xatos3
senior tag

Engem a lentebb beküldött képem (( (#141009) xatos3 )) miatt érdekel, mert kis nosztalgia hogy mennyire örültem a neon fényeimnek 2004ben.

Most meg rengeteg játék van ami vezérli a corsair icue ledeket és így ambient light szolgáltatásként szeretném használni.

pl sugárzásba mész a metro exodusba, akkor minden elkezd sárgás zölden világítani a gép belsejében :DDD :DDD :DDD :DDD így -->>

[ Szerkesztve ]

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#141050) norbert1998 válasza xatos3 (#141049) üzenetére


norbert1998
veterán

Niice :D
Nekem a bal fele a fal fele van a háznak, 9 négyzetméteres szoba, franciaágy (igaz, csak European Double size :P), stb, ha akarnám se tudnám máshogy tenni. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.