Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#94001) stratova válasza Lacielvtárs (#94000) üzenetére


stratova
veterán

Azt, hogy terhelés alatt szoros barátságot kötsz majd a throttlestop nevű alkalmazással, mert ennek a gépnek a hűtését nem ilyen hőtermelésre tervezték. 520MX-nek amúgy abszolút overkill a proci, ez az a szint ahol egy i7-2620M untig elég (még egy Sandy i3 is).

Im Stresstest sank der Prozessor-Takt auf bis zu 650 Mhz. Im Falle von Battlefield Bad Company 2, das vor allem auch aufgrund seiner hohen erforderten CPU-Leistung bekannt ist, könnte hier dann auch das CPU-Throttling für Probleme im Spiel sorgen.

Hosszú életet a gépnek, emiatt is írtam a buktatóit, mire kell figyelned. Jó böngészési élményhez elég ám 2 tempós Sandy mag és 4 szál, de a cucc már adott használd megelégedéssel és nem melegedéssel.

[ Szerkesztve ]

(#94002) Lacielvtárs válasza stratova (#94001) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, hát mondjuk tény hogy melegedni tud, de majd tolok alá hűtőventit, mert az is van otthon :)
lehet nem lesz neki elég, de majd próbálgatom tesztelgetem...
tény hogy a Sandyban van erő, már a sima netezés alatt is olyan érzés mintha asztali gépet használnék :K
de oda fogok figyelni ráJJa

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94003) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#94002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Placebo.

Oda ssd kell, az dobja fel a rendszert.

Beèrtem a melóba.....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94004) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#94003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

SSD van benne, a régi cerka alatt is sokat ért az ssd, de ahogy mondtad is, a cerka az cerka, a gyii7 meg Gyi7 :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94005) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#94004) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

True.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94006) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

:R

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94007) norbert1998 válasza HSM (#93983) üzenetére


norbert1998
veterán

nem értem az összefüggést :D

pasztmek, sas, és tényleg rakéta a RAM is :DDD :C

[ Szerkesztve ]

(#94008) HSM válasza CJ4567 (#93986) üzenetére


HSM
félisten

Turbo. Ami amúgy ki szoktam kapcsolni, mert alig gyorsabb, de jócskán melegebb és hamarabb merül. :)
2,7Ghz-ről felrángatja 3,2-3,4Ghz-re.

(#93994) Lacielvtars: Üdv a klubban! Atom után négymagos i7? Az igen! :C

Öcsémnek van ilyen gépe, csak i3 procival és 540-es GF-al, jó gép szerintem. A GPU-t az Nv vezérlőpultban tudod emlékeim szerint kapcsolgatni. Bár az 520-as nem biztos, hogy minden gépben kapcsolgatható, egy 14-es Asus-al volt dolgom, ott kikapcsolhatatlan volt, mindig az ment sajnos.

(#94001) stratova: Azért jó az az i7 2620M, igencsak érezni a mindennapokban, hogy nem egy i3. Néha lekorlátozom azoknak az órajelére, ha nagyon kell spóroljak az akkuval, de igencsak észrevenni.

Szerintem jó opció lehet használtan lőni hozzá egy 2620M-et, ha nincs kihasználva a négy mag, vagy spórolni akar a hőterheléssel. Az turbo nélkül is elég fürge, és jóval kevesebbet kér enni.

[ Szerkesztve ]

(#94009) norbert1998


norbert1998
veterán

Itt az AIDA64 teszt :R

[ Szerkesztve ]

(#94010) Whysperer válasza HSM (#94008) üzenetére


Whysperer
addikt

tolhatnánk teszt . kíváncsi vagoyk a i3 5010-em mit tud 2620M-hoz képest.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94011) stratova válasza HSM (#94008) üzenetére


stratova
veterán

Nekem Arrandale i5-520M-em volt az első cégesemben HDD-vel, majd i5-3320M-mel igazi változást csak az SSD-s i5-4310M-mel érzek, mert alapvetően a HDD fogta vissza, annyi céges alkalmazás fut a háttérben.

Amúgy ez elképzelés nem rossz Defaultiiiiiiilaci számára, Sandy, Ivy még nem kizárólag BGA-s volt.

[ Szerkesztve ]

(#94012) Lacielvtárs válasza HSM (#94008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem, megpróbálom... :R
találtam egy ilyen leírást, hátha itt megtalálom majd otthon én is
"Vezérlőpult -> NVIDIA vezérlőpult -> 3D beállítások kezelése - "Globális beállítások" fül - Előnyben részesített grafikus processzor: "Nagy teljesítményű NVIDIA processzor" sor kiválasztása."

valóban fellélegzek amikor használom, ma a végleges helyére kerül és hétvégén rendben rakom a cerkást és hozom be melóhelyre.
remélem azért nem fog leégni használat közben. ;]
én nem hajtom szét a hardvereket, így bizakodó vagyok vele kapcsolatban :K

stratova: nekem a Sandy bizonyított, amikor beérte kis tuninggal az i7 4790-et :K

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94013) norbert1998


norbert1998
veterán

Nya, most ment a 2133 MHz, de nincs opció feljebb vinni :Y Why? :Y

(#94014) MiklosSaS válasza norbert1998 (#94013) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Látom szórakozol :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94015) HSM válasza norbert1998 (#94009) üzenetére


HSM
félisten

Igen, valahogy így kell mennie egy 1866-os DC ramnak.

(#94010) Whysperer: Részemről semmi akadálya. ;)
Ami kéznél van, az egy turbós Cinebench R15 eredmény: [link]

(#94011) stratova: A levékonyított gépek kivételével a legtöbbet itt még tudtommal rendes foglalattal szerelték. :K K53-ból is amiket ismerek foglalatos, bár elég melós hozzáférni. :B Sokan amúgy erőltették pl. a T420-ba a négymagoskat, de a legtöbbször visszakerült a kétmagos i7, mert kevés volt a hűtés és amellett hogy sütött a gép, a proci is lassabb volt az állandó throttling miatt.

No igen, nekem SSD van alatta, Samsung 840 Pro, szval nem is lassú, nálam HDD nem fogja vissza. ;)

(#94012) Lacielvtars: Igen, az az az opció, ami ott van öcsém 540M-jén, és amit hiába kerestem azon a 14-es Asus-on az 520M-el. :D Csak azért írom, hogy ne lepődj meg, ha esetleg nem találod, akkor a tiédben is így oldották meg.

(#94016) Lacielvtárs válasza HSM (#94015) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ja értem, ok...
de ha nincs biosban, és nincs itt akkor alapból megy a Zintel gpu és terhelés alatt, meg egyszer csak vált az nvidiára?

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94017) HSM válasza Lacielvtárs (#94016) üzenetére


HSM
félisten

Nem... Ha nincs az opció, akkor mindig az Nv GPU megy, és sosem az Intel. Ez így egyszerűbb, olcsóbb, de többet fogyasztó opció.

Akkor van váltás (Optimus technology) ha van az az opció. Akkor mikor érzékeli, hogy kell a GPU, akkor átvált, vagy ahogy beállítod. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94018) stratova válasza Lacielvtárs (#94016) üzenetére


stratova
veterán

(#94019) norbert1998 válasza HSM (#94015) üzenetére


norbert1998
veterán

1600-as stock, de 2133-on ment a tesztek javarésze, cshekkold az időzítéseket :R
Illetve, hogy melyik milyen procival készült, mert közte van a tied is :)

L3 cache-ben megver a Sanfy, L2-ben elég jól tartja magát, de L1-ben nagyon otthagyod :D És hát az lenne a fontos. Meg ugyebár az órajel... C2C esélytelen.

(#94020) HSM válasza norbert1998 (#94019) üzenetére


HSM
félisten

Az enyém biztos nincs... :P
Nem látok se X5660-at, se i7-2620M-et, se a régi 4690K-mat. ;]

(#94021) norbert1998 válasza HSM (#94020) üzenetére


norbert1998
veterán

akkor kié az a 4670k? :D
lényegtelen, tegnap linkelte valaki

[ Szerkesztve ]

(#94022) HSM válasza norbert1998 (#94021) üzenetére


HSM
félisten

dupla

[ Szerkesztve ]

(#94023) HSM válasza norbert1998 (#94021) üzenetére


HSM
félisten

Popes fórumtársé.

Az én Xeonom ezt tudja: [link].

A régi 4690K-m pedig ezt tudta 4x4GB rammal: [link]

(#94024) Whysperer válasza HSM (#94015) üzenetére


Whysperer
addikt

Fú én dolgozom ma este legénybúcsú--- holnap ivászat szombaton lagzi -. vasránap meg strandos ivászat szóval hétfő ;)

hallod viszont eddig tleejsen jó. ez az i3 Cs-go , Dota 2, Wow, Bf 4 ezzel a 940m-mel meg a i3 5010-el nagyon jól megy 1600*900-on. meglepődtem

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94025) Lacielvtárs válasza HSM (#94017) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

értem...
no erre kíváncsi leszek, mert jelenleg win 7 van fenn és ott azt írja az élményindexben hogy Intel HD3000 az alapértelmezett :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94026) HSM válasza Whysperer (#94024) üzenetére


HSM
félisten

Ja, jó cuccok. :K

Jó bulit akkor. :D

(#94025) Lacielvtars: Akkor gyanús, hogy mégis optimusos kapcsolgatós. :K

(#94027) Lacielvtárs válasza HSM (#94026) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én is ebben reménykedem :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94028) Habugi


Habugi
addikt

Ez szerintetek miez? :DDD :F

Most komolyan.., te jó isten.., egy-két képen mintha adott stand/gyártó összeválogatta volna a helyi középiskolák legbevállalósabb "jánykáit".., válogatták.., nem válogattak semmit, ezek a tüncikék jöttek maguktól kategóriásak.. ;]

A G.Skill standja konkrétan, pflol... :DD

A tendenciát elnézve évente kb ~2évet csökken a felvonultatott pipik átlag életkora, marad az irány még pár év és éhes napköziseket fognak hozni, saját ugrálóvárral. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#94029) MiklosSaS válasza Habugi (#94028) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

MILF-eket szeretnel?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94030) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Hamar p!csakrol van szo...megcsinalom @Lilike munkajat aki most lapos extazisban van.





~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94031) stratova válasza MiklosSaS (#94030) üzenetére


stratova
veterán

Az utolsó nekem már annyira nem gyere be, a többi azért nem rossz. Az elsőnél meg vigyázni kellene a nyakadra Don, mert Sass helyett kopasz/törött nyakú leszel, ha a felvezetőben nem jól jár a nyelved.

Lacielvtars DeafaultGyiiiiiiiLaci aki épp Lilike-HP üzemmódban van, ha ilyen megjegyzéseket tesz. Szerintem bármelyikünk összeteheti a két kezét, ha asszonypajti majd úgy tartja magát ebben a korban - és esetleg mi is ehhez méltóan - ahogy az első képen lévő hölgy.

[ Szerkesztve ]

(#94032) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#94030) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az én munkám?????? :Y ;]
mik/kik ezek a narancsbőrös nénik :D ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94033) Habugi válasza MiklosSaS (#94030) üzenetére


Habugi
addikt

Kettes számú versenyző és igen, sokkal inkább az ő korosztálya ilyen rendezvényekre sem mint a "pályakezdő" (if you know what i mean..) csitrik.. :K

A nyitó hölgy nem először szerepel itt tőled, lehet valami látens vonzalmad a viking nők iránt, bár esetében sokkal inkább arról van szó, hogy a konditeremben felügyelet nélkül tolta magába tűből a tesztoszteront, senki nem szólt neki hogy az állkapcsa párhuzamosan vastagszik a combjával.. :DDD

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#94034) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#94032) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nok! Akikbe bele torhet a pucad!

@SzentSarkany: nekem johet mind...egyszerre ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94035) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#94034) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C lehet :D, még nem próbáltam :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94036) Habugi válasza Malibutomi (#93942) üzenetére


Habugi
addikt

Boccs a CPU Off habok miatt, töröld a 3,14-csába nyugodtan, ne legyen az hogy ez maradhat de az NV-s agymenés nem.. :R

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#94037) Mahrenburg válasza Habugi (#94028) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#94038) stratova válasza MiklosSaS (#94034) üzenetére


stratova
veterán

De nagy a csőre valakinek, azért az nem kevés meló lenne, hogy ne csak neked de nekik is tényleg jó legyen. :N

(#94039) MiklosSaS válasza stratova (#94038) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szeretem a nehez munkat ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94040) Lacielvtárs válasza stratova (#94038) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaja, lehet ahogy a Két pasi meg egy kicsiben mondja Charlie:
"ahhoz hogy elmenjen, kell egy légkalapács" ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94041) Lacielvtárs válasza Mahrenburg (#94037) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

egy kis olaj a tűzre ;]
ilyen is van :DDD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94042) Habugi válasza Mahrenburg (#94037) üzenetére


Habugi
addikt

:C :C :C :C

Igazgató úr.., kend érzi a ritmust!

Feltételezem a pinginek csőre szokott ebben az ütemben vacogni a nagy hidegben..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#94043) Whysperer válasza HSM (#94026) üzenetére


Whysperer
addikt

Köszi. amint tudom kómás állapotba letolom 8) hja bocis azt kifelejtetem,hogy és nem melegszik. kifele fúj meleget ,de a 12 óra game után sem éreztem a kezemnél sehol sem.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#94044) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#94037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hot mint a referencia 290

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#94045) stratova válasza MiklosSaS (#94044) üzenetére


stratova
veterán

Meg a GTX 1080 FE, még ha nem is 94-95°C.

[ Szerkesztve ]

(#94046) Stepo válasza MiklosSaS (#94044) üzenetére


Stepo
aktív tag

Nem is forró ;] :P :DDD
(290X, furmark alatt)

(#94047) norbert1998


norbert1998
veterán

Volt osztálytásam most érettségizet angol emeltből, az írásbelije 98% lett, egyszerűen nem akartam elhinni, mert valahogy tök hihetetlennek tűnt. Megcsekkoltam az előbb egy Steffl társaságában, 96% lett nekem. Szóval megyek ismétlőre jövőre, tavasszal vagy ősszel. (szóbeli+írásbeli 78% lett tavaly nekem, az elég szar)

crew injuries-t crude engereerings-nek értettem a hallott szövegnél :DDD

[ Szerkesztve ]

(#94048) Mahrenburg válasza Lacielvtárs (#94041) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

LaciÚr (#94041) - VIA-s nincs?

Hablaty (#94042) - :))

A pingvinek nem vacognak, majd én fogok, ha Sasss megvalósítja a terveit, s bevezeti a falevelet, mint munkaruházatot az alaplapgyárban...

DonSasss (#94044) - Ennek a képnek az átalakított változatát tettem a zöldség (vagy gyümölcs?) helyett Denise kezébe.

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#94049) Lacielvtárs válasza Mahrenburg (#94048) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Igazgató Úr, nagyon nem találok olyat... lehet abban az időkben nők nem is életek ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#94050) norbert1998


norbert1998
veterán

Pasztmek, taknyom-nyálam egybefolyt úgy röhögtem ezen a két barmon könnyezve :DDD :C
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.