Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#106001) Habugi


Habugi
addikt

Egyben megragadnám az alkalmat és pls senki ne kezdjen el megsértődni vagy háborogni miatta de engem speciel kaja mellett ért a szeméremszőrzet, továbbá a bráner íze is.., még ha nem is éppen kajáltam volna akkor is megvagyok életem végéig ilyen infó nélkül.

Tök jó dolog hogy ebben a virtuális kis kávézóban "nyíltan" lehet beszélgetnünk bármiről de legyen már egy vonal, egy minimum amit nem lépünk át.. :B

A saját esküvőjén mással pajzánkodó menyasszony még nagy nehezen elment, ugyan utoljára Gimnáziumban folytattam vagy hallottam ehhez fogható beszélgetést/sztoryt, ez a mai azért már kicsit sok volt. :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106002) Whysperer


Whysperer
addikt

[link] Szeritnetek van 2 kovnetorom iylen és nem működik. pedig mind a kettőnél van a csőben gáz...100% ,de egyiknél sem tudom begyújtani!! Tanácsotok van?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#106003) Gyuri27 válasza Habugi (#106001) üzenetére


Gyuri27
félisten

Hüha. Csak én nem értem miről van szó?
Az, hogy az arát meg valaki dugja az esküvön kis hazánkba nem egyedi eset. De mivel a kolléga csak ennyit írt. Nem részletezte 120 oldalon mi ebben a határ átlépése? Vagy egyáltalán milyen határ?
Kussolok ha kell, no para. Csak dögöljek meg ha értem. :(

Amd - Radeon - Ryzen

(#106004) Habugi válasza Whysperer (#106002) üzenetére


Habugi
addikt

A konyhámban 1:1 ilyen gázkonvektor van..

Nem tudni mikor volt utoljára tisztítva de a következő képpen csináld:

- Gázt megnyitod a csőben
- A szabályzót 3-4 közé tekered
- Van két gomb, egyszerre lenyomod mindkettőt de a "piros lángot" lenyomva tartod
- Tartod 1-2-3percig, közben pedig néha megnyomod a legfelső kerek gombot (szikra) és figyeled hogy meggyulladt-e a gyújtóláng/őrláng, idő kell neki
- Amint meggyulladt még mindig, továbbra is nyomva tartod a balost, megvárod míg átmelegszik/izzik tőle a bimetál
- Elengeded és ha égve marad végeztél is, tovább tekered és szépen be fog lobbanni.

Vagy legalábbis valahogy így, évről évre elfelejtem de eddig még mindig sikerült.. :D

(#106003) Gyuri27:

Sikeresen beleakadtál abba, amire azt írtam hogy az még elment. gg wp

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106005) hackeeeee válasza Habugi (#106001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Bocsmár, hogy kicsit megfeszegettem az ingerküszöbödet. :)

A 2. azért gáz, mert lényegében közmédiában látható bárki által.. Mondjuk a másik is, de délmagyart valszeg Pesten nem olvasnak, bár pl. Te nem nézel tv-t. és nem fb-zel.. Innentől kicsi a valószínűsége, hogy belefuss ilyenekbe.

De most mondhatnék rá egy olyat, hogy (nagyon lesarkítva..)

Mert igen, ezek mondhatni már mindennaposak..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106006) Whysperer válasza Habugi (#106004) üzenetére


Whysperer
addikt

Ezer hála működik!!! ezer hála

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#106007) Whysperer válasza Habugi (#106004) üzenetére


Whysperer
addikt

szóval Beszarsz 8)) Éljen az FX. 8)

Lemerült a gyüjtómál a ksi lapos eleme és a XA990-ud+ alaplapi elemet tettem bele és azzal gyujtottam be szóval azt majd ki kell cserélnem!!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#106008) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Reg raktam mar Star Citizen videot, ugyhogy megint rakok egyet :)

[link]

A lenyegesebb reszhez tettem a linket mert hosszu :) 16:50-nel van meg erdekes resz. Meg ugy az egesz.

[ Szerkesztve ]

(#106009) Habugi válasza hackeeeee (#106005) üzenetére


Habugi
addikt

Mindennapos a lófaxt, maximum az állatkertben, esetleg az ÉNB-ben.., nem történt egyébként shemmi, csak hamár bukórepülünk gondoltam belefér ha leírom/kiírom magamból. :)

(#106007) Whysperer:

Tartsd meg szuvenírnek azt a lapot, kár bele másikat venni, nem biztos hogy a baleset után 100as az a lap.
Az FXA egyébként egész jól mutatott vitrinben amíg át nem vándorolt hozzád, kocka mód: On. :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#106010) hackeeeee válasza Habugi (#106009) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nincsebbőlsemmigond.. :)

Adjatok tippet. :D Csak mert szeretem az EVGA tápokat.. :)

Supernova G2 850, vagy Cooler Master V850? Az EVGA olcsóbb egy kicsit.. Az M2 850 helyett lenne, ami már lassan 4 éves, vagyis már tapossa az 5. évét..

Nagy vga-hoz is elég lenne még, vagyis ahogy néztem, az 1080 is ~250W max.. ha a 390-et elbírta OC-val a mostani, akkor gond nem lehet.

Ezt tudom beszerezni az EVGA-ból: 220-G2-0850-X2/220-G2-0850-XR

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106011) Malibutomi válasza hackeeeee (#106010) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Nekem az elobbi van, szupi jo. Szerintem meg sosem kapcsolt be rajta a venti :)

(#106012) hackeeeee válasza Malibutomi (#106011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Nálam azért lehet bekapcsolna, főként úgy, hogy alul kicsit zárt helyen van az alaplap alatt.

Véleményem szubjektív...

(#106013) MiklosSaS válasza Habugi (#106001) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az ilyen megjátszott és elõre megrendezett roma bulikon miért kell kiakadni? Jó pínzé' bármit bevállalnak a Mónika&Balázska sóban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#106014) HSM válasza hackeeeee (#106010) üzenetére


HSM
félisten

G2. A V850 is szuper táp, de a félpasszív üzem egyértelműen az EVGA felé billenti a mérleget, a gari is jóval több, a kábelek is kicsit komolyabbak, és a Leadex is egy príma bél, pariban van a Seasonic platinumával szvsz. :K

Mondjuk szerintem kicsit túl nagyot nézel, de nyilván ahogy jónak látod. Nekem a 290X meg a régi húzott hatmagos egy 550-esről fut... :D Ha nem tervezel CF-et, akkor egy 650-750-es is simán elég lehet szvsz.

(#106015) DR|FTK|NG válasza hackeeeee (#106010) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

SF Leadex Platinum, mert a világítása elütne a gépedtől. ;]
Amúgy a kettő közül én is az EVGA-t venném.

[ Szerkesztve ]

(#106016) hackeeeee válasza DR|FTK|NG (#106015) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ugyanitt világítós venti eladó. :DDD Naja, de akkorsempiros. :)

@HSM: Hát, az FX-el 700W körül voltam konnektorból, a Skylake-kel nem mértem még, de szerintem 600W körül. Ventistől, mindenestől. Soha nem fogom kicentizni a tápot, mert nem. Inkább legyen több, legyen tartalék, ha kell.. Ha már veszek tápot, fentebb mennék, de nem fogok, valszeg maradna a 850.

Köszi. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106017) DR|FTK|NG válasza hackeeeee (#106016) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Csatlakozók. :DDD [link] és [link]

(#106018) hackeeeee válasza DR|FTK|NG (#106017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Te szent szar.. :Y

Csak azt láttam, hogy világít, de nem azt, hogy így.. Te agya szent ég. :D

Véleményem szubjektív...

(#106019) HSM válasza hackeeeee (#106016) üzenetére


HSM
félisten

Nekem fordítva volt... Volt évekig egy 625W-os Enermaxom, és alatta egy gép, ami kb. 300W-ot evett. Kb. sosem használtam ki, mégis kifizettem érte jóval többet, mint az 525-ért kelett volna. Aztán a következő tápom egy 460W-os passzív Seasonic lett. Ahhoz képest szépen elszaladt róla a 290-es Radeon "kazán" meg a 4,4Ghz-re megtépett i5 4690K. Na, mondjuk azt már nem centiztem volna ennyire ki szívem szerint, de nem volt eredetileg ekkora VGA tervben. :B

Most azt hiszem ezzel a mostani "korszar" 550-essel eléggé megtaláltam a számításaim. Játék közben ilyen 400W-okat kérhet a gép, ennél többet meg amúgysem nagyon kérhetne, ha nem akarok helikoptert csinálni a hűtésből. :D Üresben/netezés/filmezés közben meg szépen passzívan figyel ez is.

Hát, a 850-es tápból tuti nem fog kifogyni a tartalék, ezzel tökéletesen egyetértek. :C

[ Szerkesztve ]

(#106020) hackeeeee válasza HSM (#106019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ki tudja mit hoz a jövő. :D

nem tudom, majd lemérem.. Jelenleg csak VGA terhelés OC-val 350-400W konnektorból. Ez ennyi volt az FX-nél is.. + a CPU.

A Supernova G2-nél ha az Eco mód On, akkor van hybrid venti vezérlés, vagyis később kapcsolja be a ventit?

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106021) HSM válasza hackeeeee (#106020) üzenetére


HSM
félisten

Most nézem, gyári kábelszett a G2-n ugyanaz a zokni igénytelenül zsugorcsövezett gagyi, mint ami az RMX-emhez van, az nem jó.. Véletlen az extra kitét néztem. :W Így máris a V850-nél a fór ezen a téren, azoknak remekül vezethető príma kábelszettje van. És mégvalamit néztem, a TPU tesztje szerint elég hamar bekapcsolja a ventilátorát, már kicsivel 200W felett a G2 és 300W körül már eléggé pörög, ez mindenképpen érdekes. Ehhez képest a V850 meg se mukkan vagy 500W-ig.... Igaz nem passzív, de iszonyat halk a ventije, volt olyanom, és a terhelést is iszonyat bírja, a szénné húzott 280X Toxic CF alatt meg se nyikkant. ;]
[link] [link]
Lehet, mégis jobban utána kéne ennek nézni. :B Más bél/típus nem jön szóba amúgy? Milyen árban gondolkozunk?

[ Szerkesztve ]

(#106022) bandi0000


bandi0000
nagyúr

venni kéne valami rohadt telefont, p9 és honor 8 se hibátlan és az S7 árába vannak, g5 kiesik, iphone is, szivem szerint s7 kellene, de tartok tőle h sokszor elő jönne az h nem.tudnak elérni, illetve újrainditás nélkül néha nem lehet hivni

Xbox One: bandymnc

(#106023) caindwan válasza Malibutomi (#106008) üzenetére


caindwan
tag

:R

Ilyen lesz a reggeli kávé :D [link]

(#106024) stratova


stratova
veterán

Szép estét, tegnap volt szerencsém konstatálni, hogy a szebbik nem, hidegben is képes már-már zavarba ejtően kellemesen öltözni. Valami ehhez hasonló nadrágot viselhetett egy jeles képviselőjük a minap, ha nem lett volna rajta farzseb azt hittem volna leggings. Attól tartok messze volt már szeptember eleje, haza jöhetne már a kis család.

Prof Hablatyológus OFF hozzászólását csak 95%-ban vélem érteni, de előzmény nélkülinek tűnik, no mindegy tán jobb is így.

Pickit3 érdekes topik, köszi. Látom nem is olyan messze akad park is. Csak a lustaság... :N

Mióta da boss 1:1-ben rálát a monitoromra [na jó főleg a 2 monitorra a noti kijelzőjére annyira nem], hamarabb lepörgetem a melót (ami eddig is megvolt időre, csak később ugrottunk neki, hosszabb volt a boot process) csak utána nézek be néha ide. :D Csak így holnap úgy indítunk, hogy amíg nincs hír hibáról, nincs meló, lehet addig tanulgatok majd vmit.

[ Szerkesztve ]

(#106025) norbert1998 válasza bandi0000 (#106022) üzenetére


norbert1998
veterán

Vegyél g2-t ;]

(#106026) Beretvás válasza hackeeeee (#106020) üzenetére


Beretvás
addikt

Reggelt..

Igen akkor nem forog kis terhelésen a venti. Bár én sosem kapcsoltam be had forogjon az.

(#106027) Balathruin válasza norbert1998 (#106025) üzenetére


Balathruin
veterán

Én most azt fogok. :D Csak nem magamnak.

(#106028) Whysperer válasza Habugi (#106009) üzenetére


Whysperer
addikt

Most az van a gépemben és az XA van a szekrrényben 8)

Amúgy nem értem ezt a tűzhelyet.. begyullad megy aztán meg negyed ór amúlva elaludt azóta nem tudtma begyújtani szóval ma este újra próba. Vettem vagy 12 olyan lapos elemet ami bele való hátulra és újra fogom tolni ezt: [link]

Viszont gyerekek ezen seírva röhögtem ma reggel, [link]

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#106029) MrM94


MrM94
őstag

fasza.szakad az eső én meg dolgozhatok kinn a hidegbe.pazar.

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#106030) norbert1998 válasza MrM94 (#106029) üzenetére


norbert1998
veterán


;]

(#106031) CJ4567 válasza hackeeeee (#106010) üzenetére


CJ4567
veterán

Aggódsz a 850W-s táppal hogy bírja-e a VGA-t, miközben elméletben a Chieftec Forceom(500W) 450W-t tud leadni 12V-n :DDD

No Sana No Life

(#106032) hackeeeee válasza HSM (#106021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hm.. Elgondolkoztató.

Őszinte leszek, alapból a V szérián agyalok régóta, amióta volt szerencsém egy kisebb V750-hez, és a legnagyobb V1200-hoz.

Hát alapból az a 60 környéke lenne a cél max tápból.. Az lenne V1000 teteje, de ugye ezért néztem, hogy ugye nem lenne rá szükség, és jó lenne egy 850-es.

Amúgy ahogy elnézem, olyan kábelei vannak mint a Silent Pro M2-nek.

Reggelt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106033) xatos3


xatos3
senior tag

úristen miez a MAUNIKA só? ezen pörögtök komolyan?

[Noctua NH-D15 Chromax.Black] [RYZEN 5900X] [ASUS X470 PRIME-PRO] [ASUS TUF 6700XT OC 12GB] [32GB CORSAIR VENGEANCE SL 3600] [LIAN LI O11 DYNAMIC XL ROG] [szerver: synology DS923+]

(#106034) #Morcosmedve válasza HSM (#106021) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nekem volt V700, nem rossz táp, de szerintem a G2 jobb, pláne a P2. Én 750P2-t vennék a helyében.
Erről a kábelről annyit, hogy az ilyen kemény és lapos kábeleket sokkal szarabb bárhol is vezetni, nem túl rugalmas a csatlakozóknál, ezért "megtörik", illetve a ventije hangos.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#106035) Jakuskacsa válasza Habugi (#106001) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Jó reggelt!

Értettem, és igyekszem a fórumban a "nyílt" dolgokat kerülni. :R :R
És még valami Hab: Te szereted a Star Treket?

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#106036) norbert1998 válasza Jakuskacsa (#106035) üzenetére


norbert1998
veterán

Konkrétan el hal érte :)

(#106037) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#106035) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyesmire nincs szukseg. En nem cenzuralt topic, vagyis majdnem nem. Mindenki azt ir be amit szeretne, max vallalja a kovetkezmenyeket..akinek meg nem tetszik az ugrik tovabb.

Ez volt a topic alapelve....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#106038) Jakuskacsa válasza norbert1998 (#106036) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Már rég akartam kérdezni, az avatarból kiindulva, meg azért is mert nekem is a kedvenceim. (a párom mindig azt hiszi hogy a star wars, ilyenkor pipa tudok lenni, mert ez szentségtörés!!!)

Sass: Igazad van... de lehet túlmentem egy ponton, bár próbáltam normálisan burkoltan fogalmazni. Ami nekem még vicces, az lehet már evés közben pont nem. Na mindegy. Erre több betűt nem is akarok pazarolni.
Hozzáteszem azért a linkelt videók közül is van pár necces, ami szinte egy szinten van az én szintemmel :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#106039) MiklosSaS válasza Jakuskacsa (#106038) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De mondom, pont ez volt a topic fundamentuma.....no limit.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#106040) Jakuskacsa válasza MiklosSaS (#106039) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

[link]

:DDD :DDD

Idei első hó (rosszul fogalmaztam, az ősz/tél első hava):

[link]

[ Szerkesztve ]

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#106041) norbert1998


norbert1998
veterán

Yea. Írunk a két évvel ezelőtti anyagból, de csak mert két éve nem vettünk az ég világon shemmit, hálózatból :C

(#106042) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Nosakkor..

EVGA GeForce GTX 1080 8GB DDR5 Classfield Gaming ACX 3.0
EVGA 850W NEX850 SuperNOVA G2 80+ Gold

Persze lehet semmi sem lesz belőle, de hátha. :)

Véleményem szubjektív...

(#106043) caindwan válasza norbert1998 (#106030) üzenetére


caindwan
tag

:DDD

(#106033) xatos3: Tudjuk ám, hogy titokban te is ezt nézed ;] ;]

Hogy beindítsam a napot, nem láttam sem a Star Wars-t, sem a Star Trek-et :P ;]

Reggelt :DD

(#106044) norbert1998 válasza caindwan (#106043) üzenetére


norbert1998
veterán

Kellene még neki cigaretta meg kinderbajusz ;]

(#106045) HSM válasza hackeeeee (#106032) üzenetére


HSM
félisten

A V750 tök más cucc, mint a V700 vagy a V850. A nagyokat passzolom fejből.

Én még amire ránéznék, azok a Corsair RMi tápok, a 750W-os pl. egész jóáras is. :K Azok is 10 év gyári garisok már, bár boltfüggő, mennyit adnak meg belőle. Szerintem hasznos a monitorozós interfész, és ezek egész sokáig passzívok maradnak, ráadásul ez is állítható. Bár ezeknek is ez a csapnivaló kábelei vannak sajnos. Nekem is bevált belőle az 550-es Habugi sem panaszkodott a 750-esre.

(#106034) hpeter10: Így felszínesen nem látok nagy difit a P2 és G2 között. Ugyanaz a Leadex bél, hasonló tudás, ugyanaz az igénytelen kábelezés. :D A ventivezérlésről meg nem tudunk semmit.
Ha nem csak 5 év gari lenne rajta tuti a V700 vagy V850-et venném. Vagy leginkább a Corsair RMi vagy RMx-et, ahogy tettem is. :DDD

Na, most a hangost meg a lapos kábelt melyikre írtad? Elsőre azt mondanám, hogy a V850-re, de annak a lapos kábeleit álom kezelni, ehhez képest a G2-es féle zsugorcsöveseket szerintem rémálom, és a V850-em is minden volt, csak hangos nem, pedig két darab is járt nálam. Ja, V700-asom is volt, az is iszonyat halk volt.

(#106046) Whysperer válasza hackeeeee (#106042) üzenetére


Whysperer
addikt

Id eképzeletelek téged is SAS-t is meg Hablatyot is !! 8))) [link] Azon még gondolkodok ,hogy melyikőtök keze is van a videón!!! :C :C :C :C

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#106047) hackeeeee válasza HSM (#106045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Agyaltam a Corsair-en, de most akkor, teszek egy próbát.. Én is csak mások tapasztalatira építettem, sajátom nincs az EVGA-val, majd most lesz. Meglátjuk. Először legyen meg a cucc, jöjjön össze, aztán majd meglátjuk a többit. :)

A V750 rendben van, tetszik az elrendezése belülről.

@zöldufó: Köszi. :DDD

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#106048) HSM válasza hackeeeee (#106047) üzenetére


HSM
félisten

Kíváncsi leszek, mit mutat majd. :R

Engem a V750 eredményei egyáltalán nem győztek meg [link], ellentétben a V700-al és V850-el. Nem rossz táp, szó se róla, csak valahogy nekem ár/értékben nem adta úgy egészében a konstrukció. :B

(#106049) hackeeeee válasza HSM (#106048) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát, Én is.. Főként a korábban emlegetett sok negatív vélemény miatt, Én is kíváncsi vagyok az EVGA-ra. Egyeztettem egyet a beszállítóval, Ő is az EVGA-t javasolta inkább.

Havernak a méret miatt lett jó a 750, mert ugye L alakban van benne a panel, és ez miatt rövidebb a táp, Neki ez fontos volt. :)

Kíváncsi leszek.. Jöjjön össze, legyen meg, aztán meglátjuk. :)

Véleményem szubjektív...

(#106050) HSM válasza hackeeeee (#106049) üzenetére


HSM
félisten

És tényleg, milyen jó kis picike az a táp. Így teljesen érthető a választás. :K

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.