Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92401) Gyuri27 válasza norbert1998 (#92399) üzenetére


Gyuri27
félisten

Jó. Nem jobb mint A Django de jó.

Amd - Radeon - Ryzen

(#92402) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92400) üzenetére


norbert1998
veterán

Milyen paszuly, te brokkoli :DDD

Tarantino filmjei felérnek 1-1 pirosnapos ünneppel :K

Gyuri: a django-t nagyon nehéz felülmúlnia még neki is, szerintem az egyik legjobb alkotása volt :K

(#92403) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92402) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mondj 10 Tarantino filmet amit láttál! ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92404) hackeeeee válasza norbert1998 (#92399) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak most? Kezdő. Mondjuk szinkronnal kb. 20 percet bírtam elviselni belőle.

Reggelt.

Véleményem szubjektív...

(#92405) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92403) üzenetére


norbert1998
veterán

I see what you did there ;] :C

hackeeee: Moziba ritkán járok, a kamerást meg hanyagolom.

a szinkronhangja meg.... minnyá megnézem akko angolul

[ Szerkesztve ]

(#92406) CJ4567 válasza MiklosSaS (#92394) üzenetére


CJ4567
veterán

A HEDT galuskaszaggatód 2 szálon is elverné a 4 szálas Xeonom ;]

No Sana No Life

(#92407) MiklosSaS válasza CJ4567 (#92406) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem egy ligában játszanak...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92408) Habugi


Habugi
addikt

A Mighty Maxwell..

970 ~ 980

..mighty egy éve.. ;]

Döbbenet.. :))

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92409) Gyuri27 válasza Habugi (#92408) üzenetére


Gyuri27
félisten

Mit kell látni mester? Mert a ződekhez nem értek. :N

Amd - Radeon - Ryzen

(#92410) Habugi válasza Gyuri27 (#92409) üzenetére


Habugi
addikt

"Mert a ződekhez nem értek..."

Addig jó..! Ezt azt jelenti hogy igyekszel tisztán tartani az elméd, nem vagy célközönség..!

Lenyitogatod a hírdetéseket és azt fogod látni hogy a legtöbb vagy ~1 éves vagy annyi sincs, ráadásul szép buktával mennek, hova-tovább kb a kutyának sem kellenek mert cirka két hete nézegetem és ugyan azokat látom, illetve egyre többet.. :DDD

Igazán jó befektetés volt, főleg a 970esek, drágák voltak de csonkítottak, kivéte az NV féle driveres elavultatásnak, a fejlett iparral rendelkező országok/lakóik szintjét hűen ábrázolja hogy a világ legnépszerűbb VGA-ja lett.. ;] :C

Ugyanakkor pedig.., ott vannak a korosabb 290/290X-ek, melyek először csak a 780/780Ti ellen mentek, mára odaáig "gyorsultak" hogy lazán partnerek a 970/980 duónak és pont fele annyiba kerülnek.., ugye az egyik fél lassulása egyenlő a másik fél gyorsulásával egy kétszereplős piacon. :D

Plusz ami driverből jön.., mert ugye még a Tahitik is egyre jobbak/gyorsabbak statik benchek szerint is, az egykori nagy ellenfél a 680 aka. 770 már a kanyarban sincs, sőt a 780 sem, mert a 7970/280X páros a legtöbbször már a Titan előtt van.. :))

Ez az egész egy kalapba plusz az a tény hogy elvileg a Radeonok softveres támogatottsága sz@r és hirtelen nem tudom hogy sírjak vagy nevessek. Áldott jó dolog lehet visszatérő NV vásárlónak lenni, onnantól hogy az ember lerakta a pénzt gyakorlatilag a világon minden az adott kártya és tulajdonosa ellen dolgozik, ráadásul nem lassan.. :DDD

Hát úgy pepitában ennyi.. ;]

Btw.., thx de maximum a hablatyolás möstere vagyok, mint az látható.. :B :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92411) SP4C3 válasza Habugi (#92410) üzenetére


SP4C3
veterán

Megvetted, 1 év és "elavult", vehetsz másikat, jobbat. :U

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#92412) #Morcosmedve válasza Habugi (#92410) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Mindeközben:

;]

© asszongya'hogy

(#92413) bandi0000


bandi0000
nagyúr

nem értelek titeket, úgy csináltok mintha amd-t megvennétek és örökké tartaná a szintet, ott is ugyan úgy jön ki évről évre gyorsabb és ugyan úgy cserélik a tulajok, a 970 eleve nem felső kategória hogy 2-3 évig is tudja tartani a szintet, hanem egy népkártya, 2 éve jött ki, akkor 120 volt, most eladják 70 ért vesznek egy újat szerintem annyira nem gáz mint ahogy beállítjátok

azért valljuk be hogy mostanában amd-nél több volt az átnevezett oc-s kártya 0 fejlődéssel

Xbox One: bandymnc

(#92414) MiklosSaS válasza SP4C3 (#92411) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ja. Tapsolna örömében az AMD is ha hasonló vásárló bázisa volna. Mig évente sorrban állnak a GTX-ekért addig az elavulatlan Radeonokat pakolhatják a polcon, törlik a port rajta havonta mert a kutyának sem kell. 10 NV kártya talál gazdára ming egy Radeon...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92415) Habugi válasza MiklosSaS (#92414) üzenetére


Habugi
addikt

Tehát azzal vádolod az AMD-t, hogy sikertelenül igyekszik IQ tréningre küldeni a fejlett országok fogyasztóállatságra/ba nevelt népességének a 3/4-ét?! :DDD

Hááát, megteheted.., azt nyilván Sasurasága is tudja hogy CPU-t és VGA-t gyártanak nem agyfényezőt.. :N , ráadásul utóbbi kapcsán kerültek szóba.. :)
Én speciel azzal vádolom őket, hogy nem vállalnak elég felelősséget a globálisan napi szinten felgyűlt/kitermelődött köldökszösz gyakorlatiasabb újrahasznosításáért. Pedig szerintem minden szempontból testhezállóbb és valósághűbb elvárás lenne, sem mint pár száz millió ember szellemi képzése.. :K

Az elégedett NV vásárlókat egyébként megtekintheted a fenti két linken és ez csak magyarország/hw apró.., 10/9 tuttti nagyon boldogan emlékszik vissza arra a pillanatra amikor kicsengette a gyorsan égő húszasokat.. :D Ha ez megvolt és még mindig rossz a szád íze, ajánlom figyelmedbe a Hawaiiokra való szűrést.. ;)

A dolog/történet egyébként egy pillanat alatt rövidre fogható azzal, hogy a zöld törzsvásárlók nagy része elég gyakran felsír itt-ott hogy nincs verseny, meg szarul áll az AMD, meg dejó lenne ha lenne pénzük/olyan kártyájuk ami sikeresen szólítaná meg az ő megfogalmazásuk szerinti "embereket"..(ugye kinek mi/mik, ezt legutóbb kitárgyaltuk..) de ahhoz már nem érnek fel aggyal, hogy hacsak minden 3.-4. VGA-val bizalmat, kvázi pénzt szavaznának az egyébként minden létező szempontból időt állóbb Radeonoknak, lemondva ezzel 5-10%-nyi aktuális (ugye idővel ez megszűmik..) teljesítményről, maximum akkor lenne elvárható az hogy azonos helyzetből/pénzből/körülményekről indulhasson a két gyártó és meglegyen az a fajta verseny amit látszólag annyira hiányolnak.

Node.., ugye ehhez valamennyi működő agysejt is kéne, nyilván mihez képest, azt inkább most hagyjuk, a lényeg hogy legalább 2-3. annyi mint amennyivel rendelkeznek.. :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92416) norbert1998 válasza Habugi (#92410) üzenetére


norbert1998
veterán

Még a végén be kell fektessek ;]

Amúgy lesegettem a rise of ttr ebayon 8k huf, abszolút nope kategória. Nekem ennyit nem ér egy játék SEM. Najo, talán a witcher széria részei meg a bl. De ennyi, az, hogy 10+k-t kelljen fizetni egy 10 órás repetativ kramancert(aka doom), aminek az ujrajatszasi rátája egyenlő a nullával... Uraim, elnezesuket kérem, de csak rajongót tudok elképzelni magyar viszonylatban ilyet venni.
Mert majd én 16 órát, 2 napot dolgozok a tr-ert, a doom-ert meg akár 4 napot is, azaz 32 órát, kevesebb, mint fele annyi ideig tartó jatekidoert, köszi de nem.

Denuvo for president :W

(#92417) MiklosSaS válasza bandi0000 (#92413) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha az AMD-nél nincs min örülni akkor jó a káröröm is ;]

Kártyákra visszatérve, ugyan ugy elavul a Radeon is. Csak kevesebb van belõlük mert ugye kevesebb a piros tulaj.
Visszont picivel jobban áll a piros oldal mert mesterségesen életben vannak tartva...3X meg 4x át vannak keresztelve, emel rajtuk 10 MHz-et meg megtoldja a memóriát. Amig a zöld kártyák 750-tõl felfele 2 évesek, addig a pirosaknál a Furykák alatt minden átkeresztelt több évesek. Normális dolog hogy életben kell tartani a matuzsálemet is, ha más arhitektúra nincs a tarsolyban.

Meg a másik hülye dolog az pont az ami az FX-eseknél is van. Miért fáj az FX tulajnak hogy drága az intel? Vagy miért ízgatja a Radeon tulajokat hogy az NV-nél egy-két évente cserélik a kártyákat?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92418) bandi0000


bandi0000
nagyúr

én NV szimpatikus vagyok, felőlem lehet jobb olcsóbb az AMD nem érdekel, csak itt már gyakorlatilag hetek óta megy a fröcsögés hogy mennyire szar az NV meg a tulajok is, holott miről beszélünk? szerintetek nem tudnák megoldani a 21. században hogy 1 kártya kibírja 4 évig is ugyan azzal a teljesítménnyel? de, de mivel a fogyasztói társadalom azt diktálja hogy mindenből a legújabb a legjobb, pl iphone, 1-2 évente lelassítják az elődöket hogy az új még gyorsabb legyen, sőt, volt róla videó is hogy egy pár iphone usernek adtak 2 egyforma iphone-t mondván hogy egyik új másik régi széria, és mindenki mondta hogy érezni hogy az új a jobb, jobb kijelző gyorsabb stb

Habugi: nem is értelek, tök egyértelmű hogy aki NV-ás az ha jön az új széria ami mellesleg jobb is cseréli, linkelheted a hirdetéseket, de majd akkor is linkeld ha majd itt lesznek az AMD új kártyái az ajtóba, mert akkor ugyan úgy tele lesz a mostani kártyákkal a PH, mert aki AMD párti az úgy is cserél, mert mért ne tenné meg? bukik 50k-t rádob 50-et és megint lesz 2 évre egy kártyája ami hozza a szintet

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#92419) MiklosSaS válasza bandi0000 (#92418) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ebben a témában @Csoki mondta meg a frankót!

"Azt veszem ami a legtöbbet nyújtja a pénzemért"

Igaza van.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92420) bandi0000 válasza MiklosSaS (#92419) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igaza, de ez így van minden téren, nem akarom bántani az AMD pártiakat, de azokat nem értem meg akik már csak dacból is azt veszik amivel szimpatizálnak és nem érdekli őket hogy a másik többet nyújt, persze mindenki azt vesz amit akar,sajnos egyik cégbe sincs részvényem :D

Xbox One: bandymnc

(#92421) Habugi válasza bandi0000 (#92418) üzenetére


Habugi
addikt

"de azokat nem értem meg akik már csak dacból is azt veszik amivel szimpatizálnak és nem érdekli őket hogy a másik többet nyújt"

?! :F :DD

Mivel nyújt többet egy 970/980 páros, mint egy 390/390X páros, olcsóbban?!
Ugye egy évről beszéltem nem véletlenül, akkor már volt Grenada is..

Btw.., nem az NV szar, hanem egyes kártyák de még csak nem is az összes.
Az NV maximum gusztustalan, viszont nagyon gusztustalan, sz@rnak nem sz@r! :N

Belemehetnék az idevonatkozó agyrémembe de már kb szárszor kifejtettem, ezeket vagy nem olvastad vagy hasonlóképpen sikeresen értelmezted mint most. Igazából az hogy NV "szimpatizánsnak" vallod magad, hozza magával azt hogy bármi amit VGA témában írok olyan tartalommal rendelkezik ami nem neked szól..! :N
Lehet szeretni az aktuális leggyorsabb VGA-kat, hobby szinten ebbe pénzt ölni, ugye ez legtöbbször NV kártya, nem is rosszak ráadásul, de hogy szimpatizálni hogy lehet az NV-vel azt fel nem foghatom, félreértés ne essék, nem is szeretném, ha ez a pillanat eljönne keresnék egy magas villanyoszlopot és egy erős hosszú kötelet! :DDD :R
Szóval nekünk nem kell értenünk egymást, kvázi ne is vegyél fel tőlem semmit kérlek! :N :B

(#92419) miklosss2012:

Pascalok kijövetele, plusz 2-3 hónap és majd fincsibe 1200as 280X-ével versenyezhet a 970-el, egészen addig a pontig, amíg DX12 API nem kerül a képbe.. ;] :P
Ha a Tahitivel való verseny ténye önmagában nem lenne elég necces ugye..

Érdemes lesz majd eldumálgatniuk róla ki mit kapott a pénzéért.. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92422) HSM válasza MiklosSaS (#92417) üzenetére


HSM
félisten

"Normális dolog hogy életben kell tartani a matuzsálemet is, ha más arhitektúra nincs a tarsolyban."

Rossz a szemléleted énszerintem. Jelenleg ott tartunk, hogy architektúra szempontjából még a mai Polarisok sem tartanak ott minden tekintetben, ahol az első generációs GCN-ek... Szóval, minek is kéne új architektúra? Hogy évente lehessen lehúzni a népet?
A Tonga is már akkor tudott finomszemcsés preempciót, amikor az Nv még csak éppen kihozta a Maxwell-t, ami még a DX12-höz is khm, nem ideális.

Az Nv mindig csak azt nézte, ott és akkor mivel tud lépéselőnyt kierőszakolni (leginkább Maxwell, amit annyira a DX11-re gyúrtak ki, amennyire csak lehetséges volt a DX12 küszöbén), ezzel szemben az AMD igyekezett valami időtállót alkotni, gondolva a jövőre is, már a GCN1-nél is.

Ezzel szemben az AMD üzletpolitikája számomra ezerszer szimpatikusabb, ahol szépen lépésről lépésre fejlesztve az alap architektúrát fejlődnek, és nem dobják a koncepciót a kukába, csak hogy egy generációban előnybe kerüljenek.

[ Szerkesztve ]

(#92423) MiklosSaS válasza bandi0000 (#92420) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Én két okból váltottam...

1. Kicsi pénzt adni ezeknek a szerencsétlen töketlen balkezes társaságnak
2. Nem a te fajtádról van szó, de nem szerettem volna többé a mordoriak közzé tartozni.

És igen, gyengébb mint a zöld párja, jóval több vele a gond. A szoftver fejlesztõket agyon lõném 50 centirõl Dragunoval......el tudják azt is baXni szinvonalasan ami gyakorlatilag elbaXhatatlan.
De ez van....én másztam bele...

@HSM: pontosan, a Furyka hihetetlenül idõtáló lesz a maga kis 4 gb csodaramjával.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92424) bandi0000 válasza Habugi (#92421) üzenetére


bandi0000
nagyúr

engem egyáltalán nem zavar hogy AMD párti vagy, vagy utálod az nv, engem csupán az zavar hogy ennek nap mint nap hangot adtok, sőt...

Mivel nyújt többet egy 970/980 páros, mint egy 390/390X páros, olcsóbban?!

kurva rég foglalkoztam már hardverrel, le is maradtam, de 390-970 nagyjából 1 szint, és árban is szóval nem is értem min vitatkozunk, mert mint mondtam ha jön a 390 leváltója AMD vonalon akkor a 390 is megy ugyan úgy ha-ra mint a 970

lehet nem éppen ez az oka, sőt biztos, hanem hogy az életbe rengeteg ilyen szembeállítás van, haveromtól minden Barca-Real meccsen megkaptam mikor a barca győzött hogy milyen szar a real, tudtam hogy kikapott szarul játszott de szeretem

Így vagyok ezekkel is, tudom hogy vannak hibái az NV-nek is, stb egyszer ő van felül egyszer AMD, mindenkinek meg van a véleménye ez jó dolog is, csak itt minden nap ez megy

(#92423) miklosss2012 : Mint mondtam mindenki annak a cégnek adja a pénzét amelyiknek akarja, én a világért nem szólok bele, az meg az ő/te dolgod ha a végén megbánod, én ezért szerettem a 970-et, nyilván nem néztem rá az AMD vonalra, de ha 2 évente lecseréli az ember a kártyáját a X70 aktuális sorozatára szerintem rendjén van és szinten tartja teljesítményt, lehet itt bombázni tesztekkel de 1 kártya se fogja húzni 2 évnél tovább, lehet Nv vagy AMD, direkt nem akarják hogy tovább húzzák mert akkor senki nem fog venni újat

HSM: Ezzel szemben az AMD üzletpolitikája számomra ezerszer szimpatikusabb, ahol szépen lépésről lépésre fejlesztve az alap architektúrát fejlődnek, és nem dobják a koncepciót a kukába, csak hogy egy generációban előnybe kerüljenek.

javíts ki ha tévedek, de nem épp ezért jár ott az AMD CPU fronton ahol, még mindig 45nm-en tolják nagy hővel kevesebb teljesítménnyel, holott az intelnek meg meg volt a tick-tock fejlődés és 2 évente architecturát váltottak

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#92425) Televan74 válasza MiklosSaS (#92419) üzenetére


Televan74
nagyúr

Én is ezt vallom,de annyi kiegészítéssel hogy ha azonos áron,teljesítményben hasonló terméket kapok akkor a pirosat választom.
Ha A Zen hozza a mostani 4790k teljesítményét játékok alatt,úgy vágom ki az Intel processzort az apróra mint macskát sz@rni.Amíg nincs jobb természetesen ezt használom. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#92426) HSM válasza MiklosSaS (#92423) üzenetére


HSM
félisten

Két megjegyzés a "Furyka"-val szemben.

Egyfelől, azon a 4GB az egy technológiai korlát, ennél többet nem lehetetett a HBM memóriákból akkor rátenni. Ehhez képest a nem sokkal olcsóbb 980-akon is csak 4GB van, pedig azokra mehett volna sanszosan több is.

Másfelől, DX12 alá teljes mértékben elégnek ígérkezik, ugyanis ha normálisan van megírva a motor, ellentétben a DX11-el, nem kell minden adatot a memóriában tartani, ugyanis nem jár hatalmas büntetéssel a tartalmak csréje. Tehát normálisan megírt motorokban nem valószínű, hogy komoly gond lenne egyhamar a 4GB-ból. :N

(#92427) Televan74


Televan74
nagyúr

AMD -nél a az új kártyáknál kíváncsi leszek mennyi fogyasztással,milyen teljesítmény várható és főként hogy mennyiért.Lehet lesz 50k -ért 290X, 75k 390 -es kártya az aprón. ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#92428) Malibutomi válasza bandi0000 (#92418) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"én NV szimpatikus vagyok, felőlem lehet jobb olcsóbb az AMD nem érdekel"

"én ezért szerettem a 970-et, nyilván nem néztem rá az AMD vonalra"

"nem akarom bántani az AMD pártiakat, de azokat nem értem meg akik már csak dacból is azt veszik amivel szimpatizálnak és nem érdekli őket hogy a másik többet nyújt"

Wot?

Innentol ne veddmagadra, csak leirom a velemenyem NV-AMD temaban.
Nekem nincs bajom az NV-vel, jo kartyakat csinalnak.
A bajom azzal van hogy a hype/marketing miatt sokan tenyleg elhiszik hogy annyival jobbak mint az AMD. Utana sem jarnak, teszteket sem neznek, csak "NVa jobb az a kiraly azt veszek" es tema lezarva.
Most "kijott" (papiron) az 1080, es egybol rakezdett a korus, hogy na ilyet az AMD sosem tud...az hogy alapbol 83 fokos, throttlingol stb. az mar nem ment at a tobbsegnek.
A masik fele a mordor lakok egy resze, akiknek akkora az arcuk es olyan magas lorol osztjak az eszt, hogy marcsak azert is szurkolok az AMD-nek hogy lassam ezeket pofara esni.

[ Szerkesztve ]

(#92429) hackeeeee válasza Habugi (#92410) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Naszóval... lett értelme az eredményeknek? ;]

Azért kemény, hogy 70-80k körül már lehet kapni 970-et. :Y

Véleményem szubjektív...

(#92430) Habugi válasza bandi0000 (#92424) üzenetére


Habugi
addikt

Szerintem közel sem megy itt minden nap, legalábbis részemről biztos hogy nem mert az utóbbi pár hónapban nagyon visszafogtam magam a korábbi "állapotokhoz" képest! :B

Btw, engedd meg nekem..

" - Mivel nyújt többet egy 970/980 páros, mint egy 390/390X páros, olcsóbban?!

- kurva rég foglalkoztam már hardverrel, le is maradtam, de 390-970 nagyjából 1 szint, és árban is szóval nem is értem min vitatkozunk, mert mint mondtam ha jön a 390 leváltója AMD vonalon akkor a 390 is megy ugyan úgy ha-ra mint a 970"

Te éltél azzal az állítással hogy többet nyújt, a magam részéről pusztán erre reflektáltam egy kérdéssel, amire egyébként nem lehet olyan választ adni ami téged igazolna csak olyat ami a szöges ellentéte. Ugyanakkor ezzel sincs ám semmi probléma, mert saját bevallásod szerint is egy ideje nem foglalkozol a témával, az megint más kérdés hogy ebben az esetben mennyire szerencsés vagy nem szerencsés ilyen vagy ehhez hasonló kijelentésekkel élni, pláne úgy hogy ráadásul még sérelmezed is azt, ha az általad favorizált gyártó "állandóan" szapulva van..

Nálam ez többszörösen is kimeríti a kőkemény ellentmondás kategóriáját de tekintve hogy nem szeretnék vitatkozni veled mert ebben a topicban abszolúte kellemesen csalódtam benned (a CPU ajánlóban megismert szakmai önmagad után..), ezt inkább zárnám a részemről és maradjunk annyiban hogy igyekezni fogok az amúgy is nagyon visszafogott önmagamat tovább szabályozni.. :B :R

Ebben a beszélgetésben egyébként kb minden benne is volt amiről a korábbi egy-két postom szólt, tehát az elégedett 970es tulaj/NV szimpatizáns, kontra tudatos/elvakult/dacos AMD vásárló esete és úgy kvázi az NV vs AMD piaci helyezete, annak minden okával és vonzatával együtt. :K

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92431) bandi0000 válasza Malibutomi (#92428) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jó ez így furán hangzik, de ezt úgy mondtam hogy már egy ideje nem foglalkozok és nem költök PC hardverre, tehát ha valaki megkérdezni melyik céget szeretem jobban akkor azt mondom hogy nv, sokszor volt már pártfordulásom, ergó szerethetem jobban az NV-t ha sokkalta jobb teljesítmény/árat hoz AMD akkor azt venném

Nem veszem, bár nem is tartom magam ilyennek, sose mentem fórumba bármiről is beszélünk hogy annyira védjem, tényleg összevágva hülyén néz ki amit írtam, de nagyjából azért AMD-NV pariba vannak, tehát mint a 390-970-nél szinte az dönt ki melyik céggel szimpatizál, mert valljuk be kevés ember van aki 100%-san reálisan látja a dolgokat, mert egy üdítőnél is lehet azért veszem meg a fantát mert CocaColát is szeretem

(#92430) Habugi : ez a fúrum amúgy sem a vitára van alapozva, sőt, én se szeretnék veled, am sem vagyok az a remegő kezű fórum huszár, lehet én voltam a félreérthető, nem azt akartam mondani hogy a 970 jobb vétel mint a 390, csak arra akartam kilyukadni hogy azon kár lovagolni hogy most mennyi kártya van az aprón mert ugyan úgy meg lesz a másik oldalon is a gen váltáskor

Amúgy meg ne fogd vissza magad, mindenkinek meg lehet a véleménye, kicsit túlreagáltam a dolgot :D

(#92429) hackeeeee : Amikor megvettem 120 ért a 970-et akkor is ennyiért mentek na jó lehet inkább 90-100 de az jó 1,5 éve, szóval annyira nem esett az ára szerintem

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#92432) Malibutomi válasza bandi0000 (#92431) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ok igy ertheto, teljesen okes.
Amugy en is vettem majdnem 970-et anno, de aztan a lustasag gyozott, nem akarok driver cserevel szarakodni, ugyhogy maradt AMD, mert ugy csak kartya ki-be kellett :)

(#92433) hackeeeee válasza bandi0000 (#92431) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hát amit hablaty linkelt, ott már 80k körül vannak, és az még alkudható lehet.

Én Nekem az maradt meg, hogy amikor gariba cseréltem 390-re, még olcsóbb volt a 390 nitro, mint a g1 gaming 970.

Véleményem szubjektív...

(#92434) bandi0000 válasza Malibutomi (#92432) üzenetére


bandi0000
nagyúr

megmondom őszintén én is 1 héten belül vittem vissza a kártyát, egyrészt mert cicergett(ez a másik hibám hogy lehet bármi kurva jó de ha 1 valamibe kompromisszumot kell kötni vágom ki), másrészt meg nincs olyan összeállítás amivel nem kéne kompromisszumot kötni, tehát ha már 3-400k van a gépbe és akár 1 effektet a driver miatt vagy akármi miatt le kell venni engem idegesít, akkor inkább kevesebbet költök de akkor tudom hogy nem lesz tökéletes

(#92433) hackeeeee : Gyakorlatilag lehetne hibátlan is a 970, de egy 110k-s kártyát életbe nem vesznek meg 100 fölött mert akkor már kis + és vacsi újat kap tehát a reális ára tényleg 90 alatt lesz

(#92435) hackeeeee: valszeg én is beteg vagyok asszem, pont a gigával vagyok úgy hogy nem, mondjuk van egy billentyűzetem az végül is működik :DD
amúgy annyira nem sok bajuk voltak ezeknek a kártyáknak, inkább az lehet talán hogy 0db-es volt némelyik, de asszem a giga pont nem

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#92435) hackeeeee válasza bandi0000 (#92434) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem pár hónapot bírt, utána állt meg végleg. Vagyis nem állt meg, mert vga felbontásban működött. Pedig az G1 volt. Igaz rev 1.0. De akkor is..

Véleményem szubjektív...

(#92436) MiklosSaS válasza HSM (#92426) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha az NV 8-12 gb-os kártyákat tolba piacra akkor biztosra veszem hogy rövidesen a 6 gb lesz a minimum.
Majdnem a 80 % az övék...mondhat az AMD bármit...max csak népmese lesz belõle. Az erõsebb kutyuli baXik...az meg egyelõre az NV.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92437) HSM válasza MiklosSaS (#92436) üzenetére


HSM
félisten

Itt vannak már NV-től a 8GB-os kártyák, GTX 1080 és 1070....
Ettől függetlenül tartom, amit írtam... Főleg, amíg a piacon lévő kártyák jelentős részén 2-3-4GB ramok vannak, az többet fog a latba nyomni, minthogy az Nv új kártyáin mennyi van. A kiadó eladni akarja a játékot, ahhoz pedig vásárlóbázis kell, és az nem vásárlóbázis, ha már nem veheti meg, akinek csak 4GB-os kártyája van....

[ Szerkesztve ]

(#92438) Habugi válasza hackeeeee (#92429) üzenetére


Habugi
addikt

Az majd csak a jövő héten fog kiderülni, ez a hetem olyanra sikerált, úgy dobta a gép és emellé úgy basztam el.. :DDD , hogy péntek este óta ki van kapcsolva a telóm. Majd holnap reggel fogom csak bekapcsolni és újra felvenni a kapcsolatot a külvilággal, kvázi emberünkkel is de ha engem kérdezél már most "nyertem", hála néked! :D

Hozta amit vártam és amire emlékeztem és/vagy amit megsaccoltam de így számokkal konkretizálva ugye mégis egész más mintha csak úgy hablatyolom..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92439) hackeeeee válasza Habugi (#92438) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jahogy jah, akkor oké. :)

Akartam egy 5GHz-set is, de oda már ez a fesz kevés. :D

Véleményem szubjektív...

(#92440) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Telefon boltban sétáltam ma, egész jó a felhozatal..

LG G5: közepesen sikerült
Samu A3/5: rohadt jól néz ki, és árban sincsenek elszállva.
Huawei P9: gyönyörü...nagyon jól sikerült teló
Sony X: ocsmány
HTC 10: ocsmány xar, mintha a Samut próbálná utánozni. Rohadt drága és az eladó szerint a francnak sem kell. Alig adtak el pár darabot belõle. Az eladásokat utcahosszal a P9 és a Samsung vezeti.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92441) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92440) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

G5 nem kéne, összeszerelés gáz..
P9: agyaltam rajta sokat, de nem vártam meg.

Nekem nagyon bejön az S7E, főként ezzel a vízállósággal. Nagyon fasza kamerával. :)

Véleményem szubjektív...

(#92442) bandi0000 válasza hackeeeee (#92441) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nekem is a vízállóság sokat dob a latba, a P9 unalmas, mindegyik huawei 1 mintára készül

Xbox One: bandymnc

(#92443) hackeeeee válasza bandi0000 (#92442) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A kamera miatt agyaltam rajta sokáig, mert ez miatt más a teló. De, Én végigjártam már a szamárlétrát a Samsungnál, a Mini 1-gyel kezdve, és Nekem mindig bejöttek. Az S7e fura kicsit, de nagyon tetszik. A kamera nagyon baba, és ez sokat számít, Nálam. :)

Ez megkontrázva azzal, hogy esőben nem ázik el a kezemben, már csak hab a tortán.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92444) MiklosSaS válasza hackeeeee (#92441) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ötletes a G5 de pénzt nem adnék érte. Nekem a P9 nagyon tetszik és az A5 samu...rohadt jól néz ki.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92445) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92444) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A P9 Nekem csak a kamera miatt tetszik, de kinézetre szinte ua mint a p8-p8 lite. :(

Véleményem szubjektív...

(#92446) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes.

Megfordítottam a HAF XB tetején lévő ventit úgy, hogy befelé fújjon, pár fokot javult a helyzet. Kikötöttem, ugyan olyan, mint volt, vagyis amikor befelé tolta. :Y

Számosítva.. 4900 Mhz, 1,456V, úgy, hogy most meleg van, ~70 foknál megáll a socket, úgy, hogy 2 140es viper termel befelé, 2 van a silverarrown+1 apache, plusz 1 apache termel ki.. Így jártam már fentebb is..

Mindezt úgy, hogy magában a szobában is melegebb van most, vagyis 27 fok körül, szerintem.

Majd arra leszek kíváncsi, hogy így a VGA jobban forr-e majd, vagy sem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92447) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92444) üzenetére


norbert1998
veterán

Haverbak van a3. Hát az egy vicc, a festék egy hét után lejött róla.

(#92448) DR|FTK|NG válasza norbert1998 (#92447) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Melyik évjáratú?

(#92449) norbert1998 válasza DR|FTK|NG (#92448) üzenetére


norbert1998
veterán

Kettő könnyebbet. Fém oldala van, azt tudom. Meg kékes színű volt. A franc tudja melyik, évek óta ugyanúgy néz ki mind.
De ha az 60 ezer volt, akkor gondolom a két nagyobb tesó még több. És ha az a3-ban olyan gyenge hardver van... Akkor gondolom a sas bácsi "nem is drága és gyönyörű" modelljei sincsenek túl árazva.

(#92450) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92449) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A 2016-os model fém vázas és üveg elõl és hátul. Hardverileg is egy jó közép kategória....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.