Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#89001) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#88997) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89002) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#89000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azert mert birja, es TV-re kotve nem kell az asztalhoz uljek hanem az agybol is mehet, vagy fotelbol. Meg aztan annak mennie kell, peldaul meg Crysis 2-ot is vegig toltam i3+ GTX 750 komboval a kicsi gepen.

Masik dolog az hogy minek zabaljon 300+W-ot a gep jatek kozben amikor 80-120 W is eleg ....vagyis az a jatek mediumon, 1440p-ben siman rendben kellene legyen.

Ez egy ujabb kedves AMD future, majmoljak az NV-at fogyasztasban...aztan ez lesz a vege...AMD energia gazdalkodas... :W . Szamomra ez a kihasznaltsag ugralgatas nagyon erdekes...mi az ami kivaltja? Vagy csak siman ennyire kepes a Radeon szoftveres csapata...

Ha nem javulnak meg ugy fog jarni az AMD is mint az Asrock....5 evig ra sem fogok nezni.

U.I.: termeszetesen a power limit ki van tolva maxra...nem is tudom ilyen kerdest miert tesztek fel ?! :F

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89003) Televan74 válasza stratova (#88998) üzenetére


Televan74
nagyúr

Nekem csak,le kell csuknom a böngészőt! ;)

Sasbá és a 260X esetére.Tudom hogy pofátlanul jó áron kapta.És csak a media pc -be kellett neki.Csak most meg az AMD szar mert nem megy rajta a Crysis1 élvezhetően. :U

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#89004) MiklosSaS válasza Televan74 (#89003) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerinted ha egy i3-4130 + 8 gb ddr3 + R7-260X + SSD kombon nem lehet rendesen tolni egy 8 eves jatekot, akkor azt minek lehet nevezni?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89005) stratova válasza Televan74 (#89003) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem párom annyira nem lenne lelkes ha 47"-on kellene nézegetnie egy ázsiai hölgyet :) [ha pl az otthoni gépről nézek be a fórumba].

[ Szerkesztve ]

(#89006) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ez egy jo cikk!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89007) hackeeeee válasza MiklosSaS (#89004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Olyan 8 éves játékról beszélünk, aminek idején köztudott, hogy az optimalizálás mint olyan, végképp egyenlő volt a nullával. Csodát ne várj attól a kártyától.. 7770 szint, kb. talán 7790. Ami nem egy paks.. Ne kérjen már elnézést.

Legalább AA nélkül próbálod, remélem..

Véleményem szubjektív...

(#89008) Shokkolo


Shokkolo
addikt

Szép jó napot uraim :)

Megkisértem a sötét oldalt, hozzá jutottam nagyon-nagyon barátságos áron egy XBOX 360 -hoz...
hétfőhöz képest, egész jó ez a nap :)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#89009) stratova válasza hackeeeee (#89007) üzenetére


stratova
veterán

260X = HD 7790 :K

(#89010) MiklosSaS válasza hackeeeee (#89007) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Te figyelted a grafikont fentebb? Érted a problémát vagy csak védeni próbálod az AMD-ét?

Elmagyarzom:

Ha csak 20 FPS-em volna mert a kártya annyit tud akkor egy szavam sem lenne...

De nincs CPU limitem és a kártyának a terhelése ugrál és az órajel is. Ami ahoz vezet hogy 75 FPS-ről leesik 25-re, aztán 1-2 sec alatt megint 70-75...ez akadàst, döcögést és rohadt semmirevaló játék élményt nyujt.

Most akkor azt szeretnéd nekem mondani hogy ez nem az AMD sara?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89011) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#89008) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

gratula a szerzeményhez :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89012) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#89011) üzenetére


Shokkolo
addikt

Köszönöm :)

Holnapra le is beszéltem magamnak egy "home office" -t ;] :B :DDD :DD

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#89013) stratova válasza Shokkolo (#89012) üzenetére


stratova
veterán

Szerintem a Kinect része nagy fun, pl többedmagaddal tekézni :)

(#89014) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#89012) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

tehát holnap lógni fogsz a melóból? értem én ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89015) hackeeeee válasza MiklosSaS (#89010) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én nem védek senkit.. Add el, és vegyél helyett egy 750Ti-t, mert úgyis médiás gépbe kell. /facepalm

A powerplay köztudottan szar a Radeon-okban.. Bár, ez is alkalamzás függő, mert van ahol ugrál az órajel, van ahol nem. Ez bezavarhat a teljesítménybe is.. Nekem néha 500Mhz-re esik be a 390 gpu órajele C3-azás közben.. Igen, szar.. De, van rá megoldás, azóta nincs gond. Ha összefügg az órajel beeséssel az fps csökkenés, nagyjából 3 kattintással orvosolható a probléma.

Én inkább nem mondok semmit, mert úgyis úgy van, ahogy Te gondolod. :) Annak idején elmondtuk, hogy arra a célra elég lesz a kártya, másra nem. :)

Nem, nem néztem a grafikont.

Annó a 7770 CF szinte mindenben közepes beállításra volt elég, AA nélkül. Ha már adtam neki AA-t, elhasalt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89016) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#89014) üzenetére


Shokkolo
addikt

a nagy-főnököm nincs itt a héten...
a kisfőnököm meg PS4 megszállott, és holnap jön neki a Dark SOuls 2 :D
Hasonló indokkal lesz ő is otthon... szóval átérzi ah elyzetem ;]

@stratova:
Az sajna még nincs, de hátha egyszer bele akadok egy jó vételbe.
Egyelőre úgy is csak arra kell,m hogy néha bohóckodjak valami autós játékkal, illetve amikor nálam van régi haverokkal egy-egy sörözés, akkor közbe a Tekken nagyon fel tudja tüzelni a hangulatot.

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#89017) Lacielvtárs válasza Shokkolo (#89016) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

jaaa értem, így érthető...
de nekem nem kell megmagyaráznod hogy a döglött veréb csak alszik :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89018) MiklosSaS válasza hackeeeee (#89015) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ez az hogy pont azet valtottam a zold oldalrol hogy ne a "trendi" zold legyen a gepemben. Nem ertem hogy miert eroltetik ezt az energia gazdalkodast...ilyen aron? :W :W :W

Nem, nem néztem a grafikont. - innentol kezdve a vita ertelmet veszti mivel irsz de nem tudod mirol es hol a problema.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89019) HSM válasza hackeeeee (#89015) üzenetére


HSM
félisten

Sosem értettem ezt a fajta szenvedést... PP Afterburnerben kikapcsol, fix órajelnek örül. :U

Szerk.: közben látom beleszerkesztetted. :R

Én nem mondanám szarnak, teljesen jól teszi a dolgát. Viszont nyilván, ha mondjuk éppen 400Mhz-en teker a GPU, akkor nem úgy fog reagálni a terhelésre, mintha mindig maxon menne. Procinál is van idővesztesége az energiatakarékosságnak, nem véletlen kapcsolják kis sokan. ;)
Meglepő módon ott is ugyanez az ára, nem reagál olyan hamar a terhelésváltásokra. :)

[ Szerkesztve ]

(#89020) hackeeeee válasza Shokkolo (#89008) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Hajrá. :)

Én egy One-t nyüstölök napi szinten.. Vagyis, amikor van időm. :)

Véleményem szubjektív...

(#89021) Shokkolo válasza Lacielvtárs (#89017) üzenetére


Shokkolo
addikt

Nem döglött, csak pihen ;]

Viccet félre téve, lesz sajnos kötelező munkám, de arra előre tudok dolgozni ma este, holnap csak egy fél órát kell egyeztetnem akkor...
És amúgyis... néha KELL egy kis lazítás ;)

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#89022) hackeeeee válasza HSM (#89019) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Igen, mert lényegében Én is rászoktam erre, Hablaty után. :)

Véleményem szubjektív...

(#89023) hackeeeee válasza MiklosSaS (#89018) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A problémád rövid lényege, hogy szar a 260x... Mert egy multimédiás gépben nem azt hozza amit elvárnál tőle.

Ennek tudatában feltettem egy kérdést, amire nem kaptam választ. Ha a saját grafikonjaid tartalmazzák ezt, akkor sorry.

Plusz, Én nem vitázok, kérdeztem.

De leírta HSM a lényeget.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89024) norbert1998 válasza MiklosSaS (#89010) üzenetére


norbert1998
veterán

Azért ugrál mert kevés vagy inkább sok a fesz.

(#89025) hackeeeee válasza norbert1998 (#89024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem feltétlen.. Mint már mondtam, a powerplay sajnos sok helyen rosszul működik, Vagyis, lehet, hogy jól, mert a terhelés tudatában változtatja az órajelet, de van amikor ez nem a legjobb.

Pl. Nekem Valley alatt is, és pl. C3 alatt is visszaveszi a GPU órajelet, pedig 80-100%-on teker a GPU. Ezt Afterburner-rel lehet orvosolni.

Kiegészítésként.. Pl. a 970 órajele is ingadozott Valley alatt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89026) HSM válasza hackeeeee (#89025) üzenetére


HSM
félisten

Akkor veszi vissza, ha nincs kihajtva 100%-osan. Pl. V-sync, vagy proci limit. :K Ezek nélkül nálam mindig max órajelen tekert fixen. ;) Szóval a PP "jól működik". :D

(#89027) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

No komment bazmeg, no komment..

A kormány eltörli a vasárnapi zárvatartást!

Véleményem szubjektív...

(#89028) hackeeeee válasza HSM (#89026) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk érdekes ez, mert bench alatt elvileg 100% a terhelés GPU-Z szerint is.. Ehhez képest ingadozik az órajel..

Véleményem szubjektív...

(#89029) HSM válasza hackeeeee (#89028) üzenetére


HSM
félisten

Ja, igen, még a maximális fogyasztás keret szólhat bele, tehát ha nem elég neki a kitolt powerplay limit. Mondjuk érdekes, Sapphire Nitro-nál ilyesmiről nem igazán hallottam még, Habugi is szét tuningolja és elég neki. :D Mondjuk Ő lehet PP OFF-on. :B
Én inkább az FX-edre gyanakodnék, hogy nem ad alá elég kraftot, hogy tényleg 100% legyen az a 100%. De ezt azért alaposabban meg kéne vizsgálni. :R

[ Szerkesztve ]

(#89030) hackeeeee válasza HSM (#89029) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nálam szinte tuti, hogy a proci a szűk keresztmetszet, hiába van meghajtva. Én ezt nem is tagadom. :)

Véleményem szubjektív...

(#89031) HSM válasza hackeeeee (#89030) üzenetére


HSM
félisten

Akkor nálad az lehet az ingadozás oka. Nagyon erősek azok a 390-ek. :B

(#89032) MiklosSaS válasza hackeeeee (#89023) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem a kartya szar mert amikor 100 % hajt akkor van benne eleg kraft, hanem valahogy szoftveresen sikerult az AMD-nek rendesen elbaXnia ezt az egesz PP mizeriat.

A VDDC Power nem eri el a maximumot, a AB-ben beallitva, ClcockBlocker fent van, melegedes nincs, a 4130-as eleg eros hogy kihajtsa, 1440p-ben jatszok....ez a jatek a sima GTX 750-el remekul mukodott, 0 problemaval...es pentium-al.

Azt probalom megerteni, ha minden frankon be van allitva akkor mi a francnak ilyen tuskesek a grafikonok? Miert docog/rocog a jatek? Hany programot kell meg telepiteni hogy egy beleposzintu jatekos Radeon kartya hasznalhato legyen egy 8 eves jatekra ?

Lehet elektrolit...de meg vannak az elonyei.... :K

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#89033) norbert1998 válasza hackeeeee (#89025) üzenetére


norbert1998
veterán

Ez a 7850-en kívül az összes amd-men jelen volt. Mert kevés volt a power limit, 20%nal is, vagy mert sok volt a fesz gyarilag. Egyik vagy másik probléma kiküszöbölése megoldotta.

(#89034) HSM válasza MiklosSaS (#89032) üzenetére


HSM
félisten

Jó, hát AMD-n ezekszerint a PowerPLay-t kell kikapcsolni az ősrégi játékhoz, Nv- meg a színbeállítást kell kikotoroni az egységsugarú usernek, ha nem korlátozott színtartományt akar látni. Pláne, HTPC-be, filmezni, lol....

Csak arra akarok reflektálni, hogy egyik megoldás sem tökéletes out of the box. :N

Aki nem ért hozzá, valahol úgysem lesz tökéletes. De talán még mindig a PP hülyeségét mondanám jobbnak az egységsugarú HTPC felhasználónak.

[ Szerkesztve ]

(#89035) Gyuri27 válasza hackeeeee (#89027) üzenetére


Gyuri27
félisten

:C
Az a kamu szöveg istenem.
Klingonok, klingonok mindenhol. :K

Amd - Radeon - Ryzen

(#89036) hackeeeee válasza Gyuri27 (#89035) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ne költsünk el milliárdokat. :(

Véleményem szubjektív...

(#89037) Gyuri27 válasza hackeeeee (#89036) üzenetére


Gyuri27
félisten

Meg a nép akarat.
Az is korrekt, hogy fingani nem lehet az országban anélkül, hogy a migráns kérdés ne kapcsolódna valahogy hozzá.
Szánalmas. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#89038) Habugi


Habugi
addikt

Surmóisztán, kizárólag azt kapjuk amit megérdemlünk, semmivel sem többet. :N

Ez egy következmények nélküli ország, mi tettük és mi tesszük azzá, a maki gárdákat is mi ültetjük oda ahol vannak, innentől pedig bármilyen szar is, csak nyeljük csak nyeljük mert ilyenek vagyunk.. :K

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#89039) hackeeeee válasza Habugi (#89038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezzel az a gond, hogy nem merik bevállalni, hogy mégis mit akar a nép, inkább elémennek..

A kiadás kérdése, plusz a migránstéma ráhúzása erre, szerintem kicsit abszurd.. A vizitdíjról is tudtunk népszavazni.. Akkor erről miért nem?

Véleményem szubjektív...

(#89040) Gyuri27 válasza Habugi (#89038) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annak rohadjon le a keze aki oda ikszelt.
Mondom ezt úgy, hogy jobbos vagyok. Illetve annó szavaztam én is rájuk.

hackeeeee: arról se kellett volna. Akkor is lett volna helye a pénznek.

[ Szerkesztve ]

Amd - Radeon - Ryzen

(#89041) hackeeeee válasza Gyuri27 (#89040) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Tény.. De, a vizitdíjból beszedett összegnek is meglett volna a helye.. Na mindegy. :(

Véleményem szubjektív...

(#89042) Gyuri27 válasza hackeeeee (#89041) üzenetére


Gyuri27
félisten

Annyi az elvonás mint a skandináv országokban. Ott ugye az állam gondoskós rendszer van (szemben ahol kevesebb az elvonás viszont külön kell fizetni). Mégis amit az állam intéz inkább a balkáni de méginkább a kazah, üzbég szintet veri. Szóval a mi hibrid rendszerünk egy fos.
El kellene dönteni, hogy a skandináv vagy az usa modellt követjük.
Mert ez a mindent elveszünk, de semmit se kaptok nekünk plebeknek nem az igazi.

Amd - Radeon - Ryzen

(#89043) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#89041) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Meg, de annak a komoly összegnek én láttam a hasznát, mert nem volt tele minden váró random unatkozó emberekkel...

Vasárnap pedig szeretek vásárolni, ide-oda betérni, stb. (annál inkább utálok P-Sz nyomorogni).
Én értem, hogy a dolgozóknak nem jó a heti beo, azaz nincs fix szabad napja, de most se ért sokat, hiszen semmit sem tudott csinálni aznap.
Az mondjuk felettébb vérszegény, ahogyan ezt kommunikálták és intézték.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#89044) Habugi válasza Gyuri27 (#89040) üzenetére


Habugi
addikt

KékÖrdög & Gyuri:

Nem akarok nagyon belemélyedni a témába több okból sem de a probléma totál oldalfüggetlen, kín keservesen lehet összefüggéseket kreálni de a rendszerváltás óta kirajzolódó összkép keresztülhúzza majd az egészet, kvázi semmi értelme.

Nincs választék, marha rég nincs, ide gyökérkezelés kéne, szó szerint is.. :D , más nem segít. A magyar ember természetét inkább nem is boncolgatnám, nincs a világon még egy olyan 10M-es embertömeg amit annyira könnyű megosztani mint minket, hülyíteni, egymás ellen fordítani, fanatizálni, ragozhatnám..

Komplett garnitúra csere kéne, kövi választást megjátszani olyannak hogy egymás után 12x érvénytelen legyen mert az emberek 5%-a ment el (bár lassan annyi alkotmány módosítás lesz hogy ez az 5% is elég lesz.. :DDD ), majd beültetni a székekbe a zöldségest, a kőművest, vízszerelőt, tűzoltót.. stb.
Idő lesz mire beletanulnak de lopni és hazudni nem fognak vagy legalábbis töredék mértékben.., egy ideig.., mert mint mondtam, mi ilyenek vagyunk, nem azért mert én mondom vagy mert nekem ez a véleményem, hanem azért mert mindig is ilyenek voltunk. :(((

Amikor már nagyon elfajzanak/elfekélyesednek akkor előröl kezdeni az egészet, ciklus vége ciklus eleje..

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#89045) Lacielvtárs válasza Habugi (#89044) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

enne maximálisan plusz sokszázezermillió :D
ilyenek vagyunk, mint emberek, jól látod... :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#89046) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#89043) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Aham.

Akkor kelj fel reggel 6-7-kor vasárnaponként, és menj dolgozni estig. :( Úgy, hogy mész hétfő reggel is..

Ez az egész azokat nem érinti, akik nem dolgoztak vasárnap, sőt már lehet, hogy szombaton sem, mert amúgy is szabadok voltak a hétvégéi..

Semmit, max annyit, hogyha dolgozott hétfőtől szombatig, akkor otthon tudott lenni legalább 1 napot a héten.. fixen. Vagy, volt havi 1 szabad szombat-vasárnapja.

Arról már nem beszélve, hogy tegnap voltam ráadás Glamour napon Arénában, hát had ne mondjam, hogy mi volt ott. Kb. ,mintha előtte lévő napokon nem lehetett volna vásárolni.

Céges oldalról már nem beszélve, hogy mondjuk voltak elbocsájtások azért, mert nem kellett annyi ember, a kevesebb nap miatt, most vegyen fel újra, hogy legyen aki megcsinálja a plusz napot, napokat..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89047) stratova válasza hackeeeee (#89027) üzenetére


stratova
veterán

Hát nem tudom engem kezdetben zavart, általánosságban viszont simán átálltunk hétközi bevásárlásra. Akkor okozott csak gondot ha hirtelen kellett volna valami (pl esetemben hősugárzó).
De ez inkább saját hibám volt, szezon előtt ki kellett volna megint tisztíttatni a hérát (minden évben ajánlott), Így ha este kihívtuk volna egy szaki írd és mond 30e ft-ot kér el a kiszállásért, hétfőn megúsztuk 5-ből. Addig pedig párom barátnője révén lett hősugárzónk is.
Azt is megértem aki ellene van, úgy olvastam a vélemények között, hogy egyes helyeken így a szombatért fizettek vasárnapi bérezést és az érintettek a családjukkal/szeretteikkel lehettek.

[ Szerkesztve ]

(#89048) hackeeeee válasza stratova (#89047) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A legfontosabb dolgokat meg lehetett oldani.. Jó persze, nem mindent. De pl. ez Nálunk sem volt probléma, rászoktunk arra, hogy pénteken, szombaton elintézünk mindent.. Ha nagyon kellett valami, volt a környéken olyan bolt, ami nyitva volt,és meg lehetett venni.

A gond az, hogy ugye úgy volt, hogy választható lesz, hogy most ki akar nyitvalenni, és ki nem, de mivel a multik alapból nyitva lesznek szinte biztosan, onnantól a multikban lévő üzleteknek is kötelezően nyitva kell lenni.. Innentől lényegében nincs értelme annak, hogy "dönthetsz" arról, hogy nyitva szeretnél-e lenni vasárnap, vagy sem..

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#89049) CJ4567 válasza MiklosSaS (#89004) üzenetére


CJ4567
veterán

8 éves játék, de van gepigenye bőven. De a grafika is állejtős tud lenni.

Amúgy ez a PowerPlay mióta van? 7xxx széria?

KékÖrdög: az AA gépigénye játékfüggő eléggé. Pl Dirt Rallyban alig vesztek teljesítményt a 2x MSAA-val, BF3-ban meg durván FPS zabáló.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#89050) Habugi válasza Lacielvtárs (#89045) üzenetére


Habugi
addikt

Tudom van ennek az "ilyenek voltunk/vagyunk és ilyenek leszünk.." dolognak egy igen erős, negatív utózöngéje, az a baj az egész jelenség egy abszolút jó és pozitív dologra vezethető vissza..

Ugye a magyar nyelvet/nyelvtant összetettsége és szókincse alapján a japánhoz szokták hasonlítani..
Azt vallom, ha egy adott embercsoport/halmaz intelligenciáját szeretnéd vizsgálni, legelőször vizsgáld meg az anyanyelvük komplexitását, ugyanis közvetlen és jól érezhető hatása van! :K

A gondolat, az idea ugyanis mindig az ember anyanyelvén születik meg fejben, így a gondolat, az idea komplexitása szoros összefüggésben van a beszélt nyelvvel, annak szókincsével, komplexitásával.
A kapott végeredmény/ötlet is pontosan annyival lesz fejlettebb, kreatívabb, komplexebb mint a nyelv/nyelvtan melynek szavaival/felhasználásával az megfialt.
Érthető okokból ez egy elég szőnyeg alá söpört, tabu téma.., nem is fejtegetném tovább..

Na, ilyenformán kizárólag az intelligenciánk visz minket tévutakra, a magyar ember agya alapjáraton 2-3x akkora fordulatszámon pörög mint egy angolhoz hasonló anyanyelvet beszélő népcsoporté.
Ugye elég jellemző ránk hogy a már működő és jól bevált dolgokat újra meg újra fel szeretnénk találni, mondhatni hungarikum. Teljesen más intervallumban működik az agyunk, folyamatosan keressük a kiskapukat, nincs olyan hogy most jó, mindig kattogunk hogyan lehetne még "jobb".. Tudom ez utóbbi kvázi ráhúzható magára az emberi természetre is, beszélt nyelvtől függetlenül, viszont a mértéke az ami rohadtul nem mindegy..

Meg lehet nézni a japánokat, mit képviselnek kb mindenki máshoz képest, akár kulturálisan, akár egyéb téren.. Ugyan erre képesek lennénk ha nem többre, a cink az egészben, hogy ők egy qrva szigeten élnek.. :C
Némiképp könnyebb dolguk volt felépíteni saját magukat, megkeresni és megszabni a saját határaikat, azok fenntartásáról nem is beszélve.. ;)

Ilyenformán amiben mi élünk az a 22-es csapdája, az olyan adottságainkkal fojtjuk meg saját magunkat, melyek megfelelő körülmények között történő felhasználásával a határ a csillagos ég lenne és talán azon túl is.. :U

Abba bele sem kezdek hol tartana ennek a sárgolyónak a lakossága 50-100év múlva a várhatóhoz képest, ha anno nem az angolt választják meg "világnyelvnek", hanem egy, az említett kettőhöz hasonló komplexitással rendelkezőt. Tudom anyanyelvi szinten boncolgattam a témát, ami nem feltétlen párhuzamra hozható egy tanulttal, azonban ha bárki megnézi hogyan férkőznek be az angol szavak/kifejezések a mindennapjainkba ahogyan telik az idő, érthető és átlátható képet fog kapni mi lesz ennek a következménye nevezett 50-100 év múlva..

End of story, egy vicc de nem sokban tér el egyébként a történet az API forradalomtól.. :DDD , aka DX12.., na, világunk lerakta a voksát a DX6 mellett és senkinek eszébe nem jut hogy ez hosszútávon sokkal többet árt sem mint használ, pedig rohadtul API-t kéne váltanunk, ha nem is egyből DX12-re, legalább DX7-re, vagy legyen végre felismerve hogy a tűzzel játszunk.. :(((

Btw.., lezártam, nem kívánok a topicon mindjárt hétfőn túl nagyot rotálni.. :DDD :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.