Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93201) stratova válasza Stepo (#93200) üzenetére


stratova
veterán

Remélem arra, hogy kellene és nem arra, hogy rúgná őket.

Jó reggelt!

(#93202) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Reggelt.

Véleményem szubjektív...

(#93203) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt :B

köszönöm mindenkinek a jó kívánságokat :)
Habugi Uraságom, bizony ragyog a szeme amikor már néz, mert imádja az apját ;]

Apám: igen a lap csak bios frissítéssel volt velem hajlandó szóba állni :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#93204) Stepo válasza stratova (#93201) üzenetére


Stepo
aktív tag

Arra gondoltam, hogy nem feltétlenül kell nőnek lennie. :DDD

(#93205) stratova válasza Stepo (#93204) üzenetére


stratova
veterán

Ja, értem; én ilyesmire nem gondolok :)

bandi0000 mióta 4,4 GHz az i5-3570k gyári órajele? :DDD De amúgy tényleg karcsú már ez a proci ilyen kaliberű teszthez.

[ Szerkesztve ]

(#93206) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Azért nem rossz ez az 1080 bár a gyökerek cpu limitesek lettek, 980 alatt se raktam volna alá stock 3570k-t nem hogy ennél

Xbox One: bandymnc

(#93207) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Jó reggelt!

Kint a teszt a 1070-rõl, de nem PH-en. Abból sem kaptak?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93208) hackeeeee válasza MiklosSaS (#93207) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Szerintem amúgy az van, hogy majd most ahogy jönnek a gyártói, nem ref. modellek, így lesznek tesztek, szerintem.

Ééééééés, sima gddr5? trololo. :D

Nvidia GeForce GTX 1070 review

Vajon a 8GB tényleg 8GB? :Y :D

Node, ez eddig meggyőző! Kíváncsian várom az itthoni árakat!

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#93209) stratova válasza hackeeeee (#93208) üzenetére


stratova
veterán

Rendre úgy ábrázolják ezt a kártyát, mint 3 GPC-s verziót. Ebben az esetben viszont nem stimmel a 64 ROP és a 8 GB utolsó 1 GB része alacsonyabb tempón érhető el. Vagy rosszul ábrázolják a letiltott részeket. Gyorsnak amúgy tényleg gyors.

Don. Lehet bevárják vele Polarist. Már ha a nagyobb vágott lapkának van esélye a GTX 1070-nel szemben.

Szerk.: ki kellene mérni, ahogy az 970-nel is történt, csak 7 GB VRAM később fogy el, még manapság is, mint 3,5 GB.

[ Szerkesztve ]

(#93210) hackeeeee válasza stratova (#93209) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ez alapján ugyan az lesz vele mint a 970-nel annak idején, csak itt nem lesz annyira feltűnő?

Véleményem szubjektív...

(#93211) MiklosSaS válasza hackeeeee (#93208) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Troollooolloo vagy nem trollloollooo de keresztbe lenyeli az AMD csúcs kártyákat....

@SzentSárkány: a román lab501 kapott kártyát. Lehet hogy a PH! csak simán egy másod osztályú lap a gyártók szemében.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93212) stratova válasza MiklosSaS (#93211) üzenetére


stratova
veterán

Ne haragudj meg: Megértem, ha nem minden szimpatikus ami itt zajlik és ennek hangot is lehet adni, csak én ezt itt egy kicsit gyakorinak érzem. -_-
Egyébként, szerintem bármilyen kártya-felajánlást szívesen fogadnak (fogalmam sincs mekkora büdzséből dolgozik a lab501 illetve milyen kapcsolatot ápol a gyártókkal). Egyébként pedig rá lehet kérdezni a két kártya tesztjére a találgatósban.

Ip@n pedig azért is tesztelhette már le a kártyákat, mert ők egyben üzletet is üzemeltetnek, ezzel szemben a PH nem.

[ Szerkesztve ]

(#93213) hackeeeee válasza MiklosSaS (#93211) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van köztük egy generáció, vagy kettő. Ó igen. :)

@Stratova: Amikor még megvolt a 970, Én AB szerint megetettem vele 3,7-3,8GB vram-ot, és nem érződött a lassulás.. Itt azért kíváncsi lennénk, hogy ez most tényleg így van-e, vagy sem.. De a "csonkítás" miatt, sanszos.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#93214) MiklosSaS válasza stratova (#93212) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, csakhát a Fury, Fury X, Nano, 1080, 1070...egyikébõl sem kaptak az elsõ nap. Nem azt mondják mindig hogy HU legnagyobb online magazinja a szakmában?

A lab501 negyed annyi sincs mint a PH!, jóval kevesebb a pénzük...fórumon is alig van 100K felhasználó.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93215) hackeeeee válasza MiklosSaS (#93214) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De ezt már mondtam a múltkor is, ne itt emlegesd, hanem kérdezz rá.. :)

Véleményem szubjektív...

(#93216) Televan74 válasza MiklosSaS (#93211) üzenetére


Televan74
nagyúr

Miért mire lehetett számítani! Az egy "csonkított" GTX1080.De veri a Maxwelles 980Ti -t is. ;]
Nekem inkább az Lehet ott lenne a 1080 nyakában GDDR5X -el.

PH! -nak csak a második körben jut 1080 is,de az AMD(Fury) -nél sem volt jobb a helyzet. :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#93217) Habugi válasza Popes (#93191) üzenetére


Habugi
addikt

Halvány lila gőzöm sincs sajnos. :(

Sosem BF-eztem, a Win10-et pont neked nem fogom pocskondiázni mert a topicjában uraságod az egyik őfő support pillér és pontosan tudod milyen határok között tud jó vagy éppen katasztrófális lenni.

Az utolsó zárójeles gondolat lehet a nyerő, tekintettel arra hogy az utóbbi két Crimson kizárólag vatta új játékokhoz jött, melyek egyikével sem rendelkezel tudomásom szerint, nem is igazán értem hogyha szereted a BF4-et és az említett jelenség zavar, mi a bánatért nem tetted még vissza azok valamelyikét melyekkel hibátlan minden. :F :)

Más..

Szemre egészen jók a Pacalok, már a 1070esről is elérhető jó pár teszt, viszont ezek alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy egy utolsó utáni rókabőrt még mindig megpróbálnak lehúzni a DX11-ről.. :U
DX11-es címekkel ellentétben ahol nagyon szépen elhúznak, DX12-ben "íppencsak" ott vannak egy FX szintjén vagy alatta, ez vajon miért jó?!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93218) stratova


stratova
veterán

Bírom amikor a VS új infó híján csak károgásról szól... Amikor alig tudunk még valamit, a lapkák tényleges viszonyáról.

[ Szerkesztve ]

(#93219) Televan74 válasza stratova (#93218) üzenetére


Televan74
nagyúr

Lassan megint temetik az AMD! :D Idióta barmok! :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#93220) HSM válasza Habugi (#93217) üzenetére


HSM
félisten

"ezek alapján nekem nagyon úgy tűnik, hogy egy utolsó utáni rókabőrt még mindig megpróbálnak lehúzni a DX11-ről.. :U
DX11-es címekkel ellentétben ahol nagyon szépen elhúznak, DX12-ben "íppencsak" ott vannak egy FX szintjén vagy alatta, ez vajon miért jó?!
"

Annyiban foglalnám össze, nagyon úgy fest, mindenáron hamarabb akartak kijönni, mint a konkurencia. ;]

(#93221) Popes válasza Habugi (#93217) üzenetére


Popes
őstag

Menni fog vissza a 16.3.2. :K Annyi volt csak az ok amiért újra próbálkoztam vele hogy engedélyezve van az értesítésekben a Crimson, így többször is jelzett hogy van frissebb, ezért tettem vele még egy próbát.(nem jött be) Másik dolog amiért próbálgatom az újabb Crimsonokat(nem, nem a BF4 :N ) hogy eddig bármit csináltam a Win10 alatt még sehogy sem sikerült a monitorom kalibrált ICC profilját működésre bírni.
Hiába állítom be alapértelmezettnek az eddig bevált módszerrel, a LUT managerrel megnézve nem változik semmi. :W
Már megtanultam eldugni a szemem elől egy pár meg nem oldott hibát valami áthidaló megoldással, viszont ha eszembe jut valamikor akkor nekiugrok újra mert még a tudat is zavar hogy nem találtam megoldást. :B

Jut eszembe, :D az ikonokat sikerült megoldani?

Deus ex machina

(#93222) Habugi válasza stratova (#93218) üzenetére


Habugi
addikt

Szentsárkány, a VS 80%-ban kizárólag erről szól.. ;)

Erre írtam neked legutóbb hogy nincs kivel beszélgetni, aki megüti a szintet és/vagy a témában való jártasságomhoz képest jócskán túl is mutat rajta, azok gyakorlatilag kivétel nélkül vagy AMD tulajok vagy olyan elfogulatlan, a VGA versenyből már kiszállt tisztán szakmai szakik mint uraságod, Abu, gbors, HSM sorolhatnám.., kvázi akiknek a világon semmi újat nem tudok/lehet mondani. :N

Sokszor zavarba ejtő, hogy be van szúrva X db teszt Y kártyárók és egészen mást látok rajtuk mint amitől beindul a csoportos onanizálás.
Egy folyami kajak versenyhez tudnám hasonlítani, parton felállított sebességmérő alapján megy az éljenzés és a szurkolás egyik másik résztvevőnek de azt a kutya nem veszi észre gyakorlatilag soha, ha éppen a változó sodrás is 2x gyorsabb adott versenyző alatt.. :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93223) stratova


stratova
veterán


Megtisztelő, bár velük azért nem említeném magam egy lapon, de érdekel az ok okozat néha egy-két fejlesztési irányzat. Jó a hasonlat. :)

[ Szerkesztve ]

(#93224) MiklosSaS válasza Habugi (#93222) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A sok mellebeszeles melett a lenyeg az lenyeg marad....sajnos a zold megint betegre keresi magat penzel, amig a piros vakarodzik valamivel lepni...

Majd jon a kozep kategorias kartyaval, aztan par napra ra az NV bejelenti az 1060, 1060Ti vagy esetleg 1050 kombot.....es annyi az AMD terhoditas hadjaratanak...

Mi a francnak nem tudnak egy kicsit sietni?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93225) Habugi válasza HSM (#93220) üzenetére


Habugi
addikt

Minden áron Pa$cal mi?
Hát igen, elég sokan vannak ezzel így.. ;]

(#93221) Popes:

Na ez látod nálam a kivétel erősíti a szabályt esete, a műszeresen kalibrált profilomat az első pillanattól hibátlanul kezeli. Hova-tovább Win7 esetében egy-egy driver váltást követően újra be kellett állítanom alapértelmezettnek, nem volt nagy kaland, az első új driveres bootot követően egészen ~10-15mp-et vett igénybe, viszont Win10-en már meg is megjegyzi! :K

Ikonok.., meg.., de őszinte leszek, nem sokat szarakodtam vele. Anno feltettem ott a kérdést, ha jól emlékszem pont te válaszoltál és ajánlottad számomra a DesktopOK nevű kis semmishéget, nem akarok számokkal dobálózni de ~3perc elteltével már a gépen volt és azóta is elégedett felhasználója vagyok.. :K

Az elmúlt pár hónapban, különböző topicokba beszúrt screenshotjaimon ahol látszik az asztal/tray, kivétel nélkül mindegyiken felfedezhető de még egyes, hasonló módon készült/linkelt videokon is látszik, szóval köszönöm..! :R

(#93224) miklosss2012:

Milyen mellébeszélés? :F
Sas, így pár évnyi ismeretség után időszerűnek látom feltenni a kérdést, tisztában vagy ennek a szónak a jelentésével? :D

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93226) HSM válasza MiklosSaS (#93224) üzenetére


HSM
félisten

Nem vakarózásról van szó szvsz... Az eddig ismert dolgok alapján nekem erősen az jön le, míg a Polarisban komoly újdonságok vannak/lesznek, addig a Pascal még a Fiji/Tonga által felállított technikai szintet sem ugrotta meg sok szempontból. Én egy szteroidozott Maxwell-t látok benne, amit igyekeztek olyan hamar kidobni, amilyen hamar csak lehetett.... Nyilván ez azzal jár, hogy semmi durvább fejlesztés. Nem írom le, mire gondolok ez alapján, de nem arra, amivel tele van a VS.... Vagy amit Te írsz. :N

(#93225) Habugi: $$$ ;] ;] ;]

[ Szerkesztve ]

(#93227) stratova válasza MiklosSaS (#93224) üzenetére


stratova
veterán

Ezaz Sass, menj oda és csapj szét köztük! Mit mulatoznak lauch helyett! :DDD ;]

HSM: Tudod, Pa$cal vs. Polari$ :D

[ Szerkesztve ]

(#93228) MiklosSaS válasza HSM (#93226) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kit érdekelnek a technikai jövõbe szóló dolgok ha a játékok 95 %-ában a zöld közép-felsõ kártyája elp!csâzza a piros oldal felsõ kártyáit.

Piros tulajkén frusztráló...lehet nyavajogni hogy nincs pénzük...de megismétlik a hibákat...túl késõn dobják piacra...mintha szándékosan megvárnák hogy a zöldek tömjék jól meg magukat.
Õk aztán kapargassák a maradékot...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93229) hackeeeee válasza MiklosSaS (#93224) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mekkorakurvajólesz az 1060, 8GB vrammal, 128bittel.. :DDD

Hablaty: You win! :D

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#93230) stratova válasza hackeeeee (#93229) üzenetére


stratova
veterán

A GDDR5-öt kihagytad. :DDD

Don lassan írom:

még...

nem...

tudunk..

RX 480X...

teljesítményéről...

SEMMIT

De ezzel a mentalitással én fogom itt hagyni kedvenc OFF-omat. Lehet AMD-t ekézni, de kérlek akkor okkal/megalapozottan tedd. Akkor mi sem rugózunk (egy leheletnyivel több indokkal) GTX 1070-en.

[ Szerkesztve ]

(#93231) MiklosSaS válasza hackeeeee (#93229) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Különösen ha szarrá veri a 480X-et...fasza mulatság lesz :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93232) Habugi válasza MiklosSaS (#93231) üzenetére


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93233) HSM válasza MiklosSaS (#93228) üzenetére


HSM
félisten

"Kit érdekelnek a technikai jövõbe szóló dolgok ha a játékok 95 %-ában a zöld közép-felsõ kártyája elp!csâzza a piros oldal felsõ kártyáit."
Miről van szó? Nem értelek... Most komolyan az egy hete bemutatott zsírúj cuccot hasonlítjuk az 1+ éves AMD felhozatalhoz? Azt ugye te se gondolod komolyan, hogy majd egy 1080 elpicsáz egy HBM2-es Vegát? :W

Az Nv a kiskapukat használja már évek óta valód fejlesztések helyett... :N Engem ez bosszant. Nyilván ez is kőkeményen belejátszik, miért nincsenek az AMD technikai lehetőségei kihasználva. Ebben pedig a vásárlóknak is benne van a kezük. Szerintem mindent elmond, hogy melyik ma a legnépeszerűbb VGA. Hát a 970. No comment. Ez kell ezekszerint a gémernek. Ma 10%-al gyorsabb, 50W-al kevesebbet fogyaszt és tökre mindegy, hogy amúgy a mai (akkor DX11) dolgokon kívül lepkef*ngot nem tud.

(#93231) miklosss2012: Mi van veled SAS, BSOD-zott a tuningod, vagy mi a túró ütött ma beléd? :D

Ne csinálj ide VS topikot, főleg AMD-sként, nem véletlen húztam el onnan, nem vágyom erre a sületlenségre itt is. Már elnézést. :R

[ Szerkesztve ]

(#93234) stratova válasza Habugi (#93232) üzenetére


stratova
veterán

Trójai Fa ló ovi Edition?

Don, amúgy felőlem beszélgethetünk az időről (és lehet hogy jogos az aggodalom), csak plíz akkor azt a VS-ben, max ritkábban nézek be.

(#93235) MiklosSaS válasza stratova (#93234) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem szeretném a VS-ben vitát inditani, adni a lovat a habzó száju fanatikusok alá...

@HSM: mult évben kijött a 980...az AMD átcimkézte a termékeit, semmi ujdonság. Az NV rekordot döntött az eladásokban a csóró 970-el meg a flagshipnek csúfolt 980-al.
Eljöttba június megjelent a 980Ti...aratott az NV...sorban álltaknaz emberek az esõben érte...vastagodott az NV számlája, rendesen. Az AMD bemutatta a Furykákat..papiron..aztán a boltokba majdnem 30-40 napra kerültek....teli problémákkal..csíkozás, feketebképernyõ, stb...a kutyát sem érdekeltékna Furykák.
A scan elmondása alapján két nap alatt több zöld kártyát adtak el, mint pirosat 1 hónap alatt...

És a történelem megismétli önmagát....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93236) stratova válasza MiklosSaS (#93235) üzenetére


stratova
veterán

Nem te indítod/indítanád, már rég fut. Gyakorlatilag mióta létezik. Az a topik ugyanis arra van. Csak arra kérlek, várjunk az AMD felégetésével és beszántásával legalább az E3-ig. :R

Megértem, hogy ha úgy tetszik aggódsz a cégért, én ugyanígy vagyok az APU vonalukkal, hetente dumálunk kollégával kijött-e már az AM4. Valószínűleg több helyen kapacitáshiánnyal küzdöttek/küzdenek. De legalább a tőzsdei helyzetük egyre jobb.

Ha indokolatlan térítés lenne a topikban, akkor valóban kellene egy ellenpont, de ha éppen nincs ilyen legyen ez a hely a kikapcsolódásé. ;) Vagy a tagok apró-cseprő tech-problémáinak megoldásáé, ha épp ide is bedobják.

Ja amúgy jól sikerült a grillezés?

[ Szerkesztve ]

(#93237) hackeeeee válasza MiklosSaS (#93231) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

De minek előre vetítetni arról, amiről fogalmunk sincs?! :o

Véleményem szubjektív...

(#93238) HSM válasza MiklosSaS (#93235) üzenetére


HSM
félisten

"mult évben kijött a 980...az AMD átcimkézte a termékeit, semmi ujdonság. Az NV rekordot döntött az eladásokban a csóró 970-el meg a flagshipnek csúfolt 980-al."

Pont ez a hozzáállás b*sz fel a legjobban. Úgy állítod be, minthe a Maxwell bármiben több lenne a néphülyítésnél. Pedig az égvilágon semmi újdonság nincs benne, egy butított notebookos architektúrát kihoztak PC-re, mert látták, hogy sikeresen beragasztották a M$-al karöltve a DX11-et, és látták, hogy még marad egy körre a 28nm. Őszintén szólva, ez a lehető legrosszabb dolog, ami csak történhetett a PC gaminggel, hogy egy ilyen architektúra ekkora piaci részesedést szerezzen. :((( :W :W :W

Az is a népeket minősíti, hogy kétszer lehetett megkopasztani őket ugyanazzal a lemezzel. :U

Igen, ebben egyetértünk, hogy a Fury-nál voltak gondok, amik miatt nálam sem volt az ajánlott kártyák között, de emiatt leírni az egész AMD-s termékskálát, szerintem tök gáz. :N
Egy 290/390-es kártyával a mai napig bármivel el lehet játszani, és simán jó alternatívái voltak a 970/980-nak.
A 980 Ti-t meg vehette, akinek nagyon több kellett, de nem az okozza a fő problémát. :N

"És a történelem megismétli önmagát...."
Jelenleg annyit tudunk, hogy az Nv-nek ismét sikerült hamarabb kijönnie, kb. 0 valódi újdonsággal egy icipicit pofozgatott Maxwell-el, míg a valóban újdonságnak és fejlesztésnek ígérkező Polarisra még várni kell, kb. egy hónapot előreláthatólag.

[ Szerkesztve ]

(#93239) hackeeeee válasza HSM (#93238) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Most azért megmosolyogtam, hogy Néha belőled is előtör az "állat".

Bocsi. :)

Amúgy.. Érdekesség.. Visszamentem 4700 Mhz-re, íwgy csak 0,075V kell a procinak, és elvan 1,4V alatt, terhelve 1,396V-t kap. Ami érdekes, azonnal nem pörgeti maxon a ventiket a speedfan profillal sem.. úgy csináltam, hogy 50 fok alatt ha jól emlékszem 40% körül pörögnek a ventik, felette mennek 50% fölé.

Eredmény: Doom alatt lényegében hangtalan gép, játék közben 50-55 fokos socket hőmérséklet. IBT alatt max ventivel így is áltlagosan nézve 60 a max..

Vagyis, 0,050V-vel és 200 Mhz-vel kevesebbel nyertem ~10 fokot. :Y

Bitang jó ez a Speedfan.. :Y

A történelem megismétli önmagát.. Igen, kapunk egy csonkított 1080-at, ~7GB vrammal? ;]

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#93240) Televan74


Televan74
nagyúr

iPon GTX1080 cikkét(főleg a végét) elolvastam.FE árában lesznek a customok is?!? 260.000 Ft körül.És mégis úgy tekintenek rá mint a messiásra?Ó istenem! :U

Kíváncsi vagyok a custom GTX1070 -nek hol lesznek árban? 180.000Ft körül? És akkor ez lesz az új népkártya? Igazi bestbuy árral.Ha így haladunk a következő szériában a középkategória lesz 200.000+.

És ennek sokan még örülnek is.

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#93241) Malibutomi válasza MiklosSaS (#93231) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ja mint a 960 a 380-at...ja nem :)

Na itt a nagy kulonbseg latod...

"Az AMD bemutatta a Furykákat..papiron..aztán a boltokba majdnem 30-40 napra kerültek....teli problémákkal..csíkozás, feketebképernyõ, stb...a kutyát sem érdekeltékna Furykák."

Az NV bemutatta a 1080-at..papiron..aztán a boltokba majdnem 20-30 napra kerültek....teli problémákkal..throttlingolas, magatol felugralo ventifordulat, szar hutes, stb...az emberek vennek mint az allat.

Erzekeled mire utalok?

Amugy amit HSM ir abban is van igazsag...a Pascal egy Maxwell +nagyon pici ujdonsag 16nm-en, es az NV egyetlen chipet hozott ki.
A Polaris egy teljesen uj architektura, es az AMD ket chipet hoz ki kapasbol.
Csoda hogy elobb jon az NV?

(#93240) Televan

En egyre tobb irast latok forumokon, akik az elejen lelkesek voltak a teljesitmenyadatoktol az 1070/1080-ra, azok a problemak, meg az ar miatt egyre inkabb fanyalognak. Nv mar elerte a hatart meddig lehet huzni az arakat, a 970-980 meg elmegy kategoria volt, ez mar kicsit tullepett rajta.

[ Szerkesztve ]

(#93242) hackeeeee válasza Malibutomi (#93241) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk számomra kicsit érdekes, hogy sikerült aláméretezniük a ref hűtést.. Eddig nem nagyon volt velük gond. Oké néha játszani kellett a vezérlésssel, de összességében nem nagyon volt melegedési problémája a ref. kártyáknak.

Véleményem szubjektív...

(#93243) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Kisgép szállt le az M1-M7-esen Budaörsnél

Véleményem szubjektív...

(#93244) Habugi


Habugi
addikt

Nem folynék bele jobban mint amennyire már megtettem, csak annyit még, hogy ez a topic egy viszonylag régóta összerázódott társaságnak ad virtuális "otthont".
Egy fajta virtuális Pub, ahova betévedve gyakorlatilag bármiről lehet beszélgetni, ismerős arcok mindenfelé.

Tudható kinek hol van a kedvenc széke/asztala, tudható ki mit fogyaszt legszívesebben, egyszóval amennyire egy ilyen felület engedheti, ismerjük már egymást. Ennél fogva, ugyan csak magamból tudok kiindulni de simán detektálom például így hétfő délelőttönként azt, amikor egy-egy törzstag éppen hintaló üzemmódban képes csak létezni. Része az egésznek, talán az egyik legfontosabb, hogy tiszteletben tudjuk tartani egymás agybajait. ;) :R

Mindenkinek vannak ilyen napjai, szakmától, hétfőtől és mindentől függetlenül, ilyenkor minimalizálni kell a kontaktust, ignorálni nem kell, egy "jóvan öcsém majd beszélünk róla ha alkalmas vitapartner leszel mert magadhoztérsz" típusú vállveregetés ilyenkor bőven elég. :B

Ahogy Szentsárkány is említette, ilyenkor nem szerencsés, hova tovább értelmetlen átmenni VS topicba, ugyanis egy vitához minimum két fél kell, viszont előfordul hogy a másik fél éppen olyan mentális/érzelmi/szellemi állapotban van, hogy nem nevezhető annak. Ilyenkor csak vagdalkozás lesz semmi más, mert az észérvek az egyik fülön bemennek, a másikon pedig távoznak.

Tudom néha elég sokszor hajlamos vagyok én is elragadtatni magam, szóval kicsit olyan ez most mintha bort innék miközben vizet prédikálok, ámbár mea culpa, nem ritkán előrebocsájtom hogy olyan nap van hogy senki ne vegyen fel shemmit..

Egyszóval nyugodtság van, mindenki vendégem egy körre/sörre! :D

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93245) stratova válasza Habugi (#93244) üzenetére


stratova
veterán

Prof. (akarbeszélniróla) Hablaty:

szóval kicsit olyan ez most mintha bort innék miközben vizet prédikálok

Kiegyezünk egy Sangriában.

olyan nap van, hogy senki ne vegyen fel shemmit..

Hmm ezt legalább heti rendszerességgel, be kellene vezetnem páromnál :) Bár munkaszüneti napra kellene essen. :))

Donnak meg keep clam. Szerencsére még messze nem olyan mértékben, de néha olyan tüneteket mutatsz, amit pár korábbi AMD kedvelő, sokáig kitaartott többször csalódott, és mivel ez óhatatlanul hatott rá és a sokadik ilyen pofon után ellene fordul, felhozva a korábbi baklövéseket. Van pár ilyen emberke szerte a szakmai topikban. Még én is szoktam sápítozni, hogy alig van normális vas (noti) AMD-vel. A nagy difi, ilyenkor hogy van aki csak és kizárólag amelyik jobb azt veszem alapon dönt, másnál pedig kialakul egy érzelmi/elvi alap is (nálam is működik a kicsinek szorítok hát még az Igazgató Úr (M) és a VIA esete, leszámítva a töretetlen világuralmi menetet, amire partnercégük a pingvineket foglalkoztató antarktiszi alaplapgyár révén nyílt lehetőség). Ez egy extra ámde igazából felesleges stressz-forrás (mert mérgelődsz rajta, néha én is), ilyenkor jó néha félretenni picit az egészet, mert beszippanthat ez az állapot.

[ Szerkesztve ]

(#93246) stratova


stratova
veterán

Don, ha ez igaz a találgatósból füles kolléga szerzeményéből, a GTX 1060 Ti nem kapalálja el Polaris P10-et.

vö. GTX 1070 egész közel lehetnek egymáshoz. Performace 96,58% Extreme 93,94% 1070-hez képest.

Szerk.: Don nézze egy picit ide :)

[ Szerkesztve ]

(#93247) MiklosSaS válasza HSM (#93238) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nezd, a vasarlokat nem az erdekli hogy mennyire butitoo meg milyen okos vagy nem. Harom dolog erdekli:

- mennyire eros? - eros, eleg rendesen de a zold erosebb
- mennyire problemas? - nagyjabol semennyire vagyis majdnem. De kicsit piszkalgatni kell hogy jo legyen...a zoldeknel jobb.
- Fanboj vagyok. Szeretnem menvenni hamarebb, kaphato? - nem. Varjal meg egy kicsit...a zoldeknel hamarebb lesz.

Na most, ha valaki mondjuk 1-2 het mulva szeretne kartyat vasarolni, felso kategoriat...eroset...mit vesz? NVidiat. Miert? Mert +40-50K HUF-al kb 40 %-al gyorsabb mint az AMD cucskartyaja...
Es mi jon hamarabb? Az AMD kozep es also kategoriaja...de ugy hallgatnak rola mint a diszno aki hu***zik, semmi...nulla diargam...reklam...semmi...nulla marketing. Ha keresse a zold betegre magat, nekik jo a maradek is. Aztan meg lehet jonni nyafogni hogy nincs eleg penz fejlesztesre.

Buta a maxwell vagy nem, de rekordot dontott az eladasokban...most kellene lepjen erosen a piros..kemenyebben...nem varatja magat mint a szuz leany.

Butitott notebookos architektura? Az Intel nem azt csinalja mainstream vonalon?

(#93241) Malibutomi nem a technikai reszletre vagyok kivancsi, azon szankozik @Abu mar lassan 5 eve. Lehet okosabb meg jobb, de ha jatekokban gyengebb?! Az sem buli hogy megveszem a mostani csucs kartyat es ket evig szoporoller, de majd 2018-ban jon az ereje es jo lesz. Ugy jarsz mint az FX cpu-kal, nagyjabol most latszik az ereje DX12-ben..de mi ertelme? A mikor a felhasznalok 80 %-a ra se szarik mar az FX-re...
Engem most csak a marketing strategia..illetve eladasok erdekelnek...mert most kellene ugrania az AMD-nek, gyorsan...es kicsit csiszolhatna a neven is, egy ket brutal eros presztizs kartyaval.

(#93245) stratova : na ez az ami igegesit, szepen csucsulnek meg pislognak, megismetlik amit 2015-ben. Kint van a 1070/1080? Fasza, nem vagyok kepes hasonlo eros Radeont csinalni jellenleg? Sebaj, ra egy napra bemutatom a kozep kategorias kartyaimat...raCCupanok a kozep piacra es kaszalok amig nincsenek 1050/1050Ti/1060/1060Ti katrtyak...mert mikor azok a piacon lesznek akkor baCChatja az egeszet.... :W ..driverileg sohasem lesz olyan szinten mint az NV...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93248) stratova válasza MiklosSaS (#93247) üzenetére


stratova
veterán

Ha ügyesen szivárogtatott az illető akkor Polaris P10 (kitudjamelyikvariáns :P):

Performace 96,58% Extreme 93,94% 1070-hez képest.
avagy
115,70% és 117,95% Fury X-hez mérten ahogy füles is említette Titan X és GTX 980 Ti között.

Sass te mára már átmentél kakukkba, vagy front van vagy nem tudom, nagyon felhúztad magad ezen, nem ér az egész ennyit ám. A grillről meg nem is írtál semmit. :N

Illetve egy kérdés:

Megkönnyebbülsz kicsit, ha ezeket (akár többször is) kiírod magadból: ha igen, akkor még egye-fene. Ha nem akkor viszont váltsunk témát, mert különben már hallom egyenként elpattanni az idegszálaidat.

Ha ez megnyugtat én akkor leszek kicsit morcos, ha Computexen és E3 alkalmával sem mutatnak valami biztatót CPU/APU/GPU témában (vegyed empátiám jeleként :) )

[ Szerkesztve ]

(#93249) MiklosSaS válasza stratova (#93248) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na az ilyesmirol beszelek..ez kellene a piacnak...ezt kellene reklamzoni...par grafikon.par vasarlot "lenyulni"....azokat akik 1070-en torik a fejuket...90-95 % Performance....75 % arert...cserebe...

Talalsz valahol ilyen diagramot?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93250) stratova válasza MiklosSaS (#93249) üzenetére


stratova
veterán

A babér fülest illeti.

Mielőtt konkrét screenshotot kérnél, vedd figyelembe, hogy még tart az NDA és lehet ezt a meghívottat is fenékbe billentik még ezért.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.