Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92301) HSM válasza MiklosSaS (#92299) üzenetére


HSM
félisten

Meg kell tanulni ügyesen csomagolni, és máris befértek egy normális méretű autóba is. :P

(#92302) hackeeeee válasza HSM (#92301) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, mi a Fábiával is elmegyünk simán 1000-1500km-es túrára 4-en. :)

Havernak kombija van, szintén Fábia, hasonlóan.. Igaz, Ők ketten. :) Felrakjuk a tetőboxot, és már megyünk is. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92303) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#92299) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg aztán mostanáig minden verdánál kompromiszumot kötöttem, különösen ennél a lusta francia vizilónál.
Megfogadtam hogy amikor lecserélem az S80-at akkor nem fogok semilyen komprommiszumot kötni, megveszem azt ami tetszik. Egy nagy és bika erõs dízel családi autót...land rover, Mercedes vagy Volvo XC90 lesz.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92304) stratova válasza MiklosSaS (#92299) üzenetére


stratova
veterán

Az a nehezen érthető számomra is, hogy mi miatt kell egy XC70 méretű kocsi mellé egy még nagyobb hosszú utakra. Változatlanul határozottan nem örülök ennek a telekjáró-terepjáró trendnek.
Szerintem sok embernek hosszú útra egyterű való nem terepjáró. Más kérdés hogy a Volvónak ilyen nincs és a Crossoverek divatja szerintem éppen abból fakad, hogy egy családi autó nem feltétlenül egy férfias önmegvalósítási szimbólum. De egy Crossoverben a harmadik üléssor kb. dísznek van, még egyterűek között is a nagyobbakban van értelme.

Don ha mindenképpen Volvo egy frissebb XC60 jelentősen drágább? beltérben nem sokkal kisebb.
Amúgy gratula az új tehénhez (már csak Winkler után hívom így a telekjáró/terepjárókat :) nem kell sértésnek venni ;))

GTX-re ez csak átmeneti állapot, kijön Vega és Titan és újra érzed majd a bizsergést :D tudat alatt tudod hogy ez a gyors de nem a legnagyobb kivitelezhető kártyájuk, lásd XC90 és XC70 esete.

[ Szerkesztve ]

(#92305) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

A mai naptól a boltokban van és kapható a GTX 1080 £619-ért, hosszú évek óta elõször nem bizsereg a kezem hogy vegyem meg azt a kártyát. Semmi késztetést nem érzek sem az 1080 sem a Pro Duo Radeon-ra...

Kezdek gyógyulni?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92306) HSM válasza MiklosSaS (#92303) üzenetére


HSM
félisten

Úgy látszik, erősen megváltozott a véleményed, amit a sebsségkorlátozás vs erős autó témában írtál... [link] :C

Ez garantáltan nem fog 6L-ből elszaladni, nagy, nehéz, komoly légellenállású. A motor ereje is erre fog elmenni.

(#92304) stratova: Én is a falra mászok a SUV-októl. De ezt inkább itt nem vetném "papírra".... :B

(#92307) Televan74


Televan74
nagyúr

Nagyon zsibbasztó napom volt! Nem olvasok vissza.Így csak annyit,hogy szép estét mindenkinek! :)

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#92308) MiklosSaS válasza HSM (#92306) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

De érvényes, csak nem az XC90-re.

Ha jól tudom olyan 10-11 lesz városban, és 6-7 körül pályán. Hétköznapi verdának meg ott a francia tehén, az jóval 6 alatt tartja az átlagot.

@Stratova: nem, egyelõre maradok Radeon vonalon. Majd ha kijön tõlük a nagyágyú nég meggondolom...remélem nem tesz keresztbe a 4 giga ram 1440p-ben.

Én szeretem a SUV-okat, biztonságosak és jól néznek ki. Az XC60 is játszik csak nem kapok elfogadható árban.
Lehet le kellene higgadjak...inkább gyüjtenek kellene egy másik lakásba, mindig keresik az albérletet...az meg egy hosszú távu jól fizetõ befektetés lenne...

@KékÖrdög: nálunk £619 mindenhol márkátol függetlenül.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92309) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92305) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Merlinnél még nincs.. Ha Nála megjelenik, onnantól be lehet saccolni az itthoni árát. Mivel Neki szokott itthon lenni sokszor legelőször.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92310) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92297) üzenetére


norbert1998
veterán

Az kemény! :Y

(#92311) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92308) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Az köszi.. :Y

Véleményem szubjektív...

(#92312) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#92309) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

iPonban van/volt Asus ref 1080 260k

Nem tudom min lepodtetek meg ketten is!? :D

© asszongya'hogy

(#92313) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#92312) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Abból már kijön 2db 390, és még marad is. :D

De amúgy azt bírom, hogy ki vannak akadva, hogy a 600$, hogy ennyi itthon.. Az 1$=1€-ba már senki sem gondol bele, vagyis, hogy ez Nálunk 600 euro+áfa, nagyker áron.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92314) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Nem lepõdök meg, de inkább ahogy Kékördög kollega mondja, két 390/390X minthogy az a hulladék :D

Ha elfogy a vram a furykáról akkor szerválok majd egy fasza kis 390X-et vagy kettõt oszt elég lesz amig jön a nagy radeon csillió gb rammal.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92315) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92314) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nekem is már megfordult a fejemben, hogy betenni az FX mellé még 1 390 Nitro-t, de.. Több sebből vérzik az ötletl.. Mégpedig, kevés lenne a 850-es táp, másodszor pedig, nagyon nincs hozzá "kedvem". :D

Véleményem szubjektív...

(#92316) MiklosSaS válasza hackeeeee (#92315) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ne vedd sértésnek de a 390 CF "mellé" már ZENdülni kell, vagy egy egészséges és kövér i7-el etettni. Nem tudom mit hozz majd a DX12, de pár éve nálam a 8350 4.8 GHz-en is fulldoklot a 7870 CF-el.
Lehet mára javult kicsit a helyzet de nem hisszem hogy elegendõ.
Max akkor ha dobol egy 4K kijelzõt...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92317) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92316) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Nem, ezzel már Én is tisztában vagyok. Sőt, most is tudom, hogy több van a 390-ben, mint ami kijön belőle, de ez is bőven elég.

Viszont a 270x cf miatt azért megpróbálnám, csak kíváncsiságból, hogy mit tudna kezdeni vele a vas.

Majdnem lett 3 monitor, ott tényleg meg tudtam volna izzasztani a vga-t, de végül napoltam a kérdést, mert a család is lehurrogott, meg a hely is elég érdekes lett volna. :)

Véleményem szubjektív...

(#92318) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Hmm azt lattatok hogy a Computerbase kiprobalta az 1080-at hazban is, es alapban sokszor csak a base clockon ment, nem is boostolt? Mikor kitoltak a temp meg power targetet boostolt, de 85 fokos volt, es a fogyasztas megnott 40W-al.

[ Szerkesztve ]

(#92319) hackeeeee válasza Malibutomi (#92318) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ref. hűtés for president?

Véleményem szubjektív...

(#92320) MiklosSaS válasza Malibutomi (#92318) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az nem lesz baj hogy 85 fokon mukodik, hiszen az NV...az elektrolit azon a ponton kezdi magat jol erezni. Visszont a Radeon 90 fokon mar fustol.... :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92321) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92320) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ő, a VRM 90 fok fölött kezd el rendesen működni! ;]

Véleményem szubjektív...

(#92322) MiklosSaS válasza hackeeeee (#92321) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az NV-nel 110-130 kozott az optimalis, az AMD-nel meg 70 korul mar surolja a maximalis hofokot :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92323) DiszNóÓl


DiszNóÓl
senior tag

why :F

HATER

(#92324) #81556480


#81556480
törölt tag

a viszonnylátásra. 5 óra mulva rajtolok vissza egérkamion lakosztályomba . 3hét mulva jelentkezem. addig is foschhháátok a szót :R :C ;] :DDD :F :W :D :)) :))

(#92325) MiklosSaS válasza #81556480 (#92324) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Es meg nem is toltunk egy kis BF-et...

Na..ez van, ne felejtsd otthon a palinkamat, oszt gyere hamar!

Ugyelj magadra, irj amikor tudsz! Jo melozast!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92326) norbert1998 válasza DiszNóÓl (#92323) üzenetére


norbert1998
veterán

Mentünk segíteni. De felek megy sírni a modikhoz, így moderaltan küldtem el tudást szerezni.

(#92327) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92326) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Meg leszünk megint büntetve :)...már kezdem élvezni :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92328) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Horkoljatok csöndben, aludni szeretnék!

Jó éjt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92329) Habugi


Habugi
addikt

Ismét sikeresen elbarmoltam a szombatomat.. :U

Tegnap korán végeztem, ráadásul sikerült szervíroznom egy nagyobb adagot a város legeslegjobb bableveséből, amivel 3ra már haza is értem.
Felszakítottam az ételhordó tetejét mint hülyegyerek a Nintendós dobozt karácsony este, vágtam mellé egy durván fél kilós kenyeret (nevezhetnénk serclinek is.., gyakorlatilag félbe vágtam a kilós kenyeret, szeletelés nélkül, éhes voltam nem artista.. :DDD ) majd a durván dupla emberes bablevessel megházasítva leültem StarTreket nézni..
Az egész hadműveletnek 4előtt nem sokkal lett vége.., há' pasztmek, ha azt mondanám világbéke érzetem volt az még semmit sem fogna le a lényegből.. :DDD :C

Nyilván nem kicsit megülte az alvóidegeimet a manőver.., gondoltam ledőlök egy-két órára, na és itt jön az amivel nyitottam a dogot.., egenn.., az a bizonyos egy-két óra úgy sikerült, hogy konkrétan fél órája ébredtem fel.. :o

AZMI?! :F :O :O ;]

Metánmérgezés elkerülése végett szellőztettem egy nagyot amíg kv-ztam így hajnali fél4 magasságában.. :DDD, most nézek ki a fejemből és kb azt sem tudom mi van. Hülyére aludtam magam és a napom kb el is van baxva, mert korán fogok miatta borulni. :U

Rendhagyó módon így indítanék is egy jó reggeltel!!! :B

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92330) DiszNóÓl válasza norbert1998 (#92326) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Látom, de nemhiszem.

Reggelt.

HATER

(#92331) Lacielvtárs válasza #81556480 (#92324) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

igyekszünk Druszán, nem fog csalódni bennünk... ;]
vigyázz a járókelőkre Magadra :K :DDD

jó reggelt, szombat van :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92332) Habugi válasza norbert1998 (#92326) üzenetére


Habugi
addikt

Azért óvatosan ezzel a zergeléssel.., pár Mordori arcot gyakran kritizálunk amiatt, hogy valaki linkel ott egy postot és kezdődik.., szerintem nem kéne felvennünk ezt a szokást. :N

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92333) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

'reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92334) hackeeeee válasza Habugi (#92329) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Kedves egészség.

Reggelt.

Öcsém.. Még mindig ezen a fogyasztás témán lovagolunk.. Tökéletes.. Kíváncsi lennék rá, hogy ezek közül hányan mértek már konnektorból fogyasztást, főként azok közül, akik még hajtják is a procit, nem stock órajelen hajtják. :(

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92335) norbert1998 válasza Habugi (#92332) üzenetére


norbert1998
veterán

Egyetértek. De kiakasztott :(

(#92336) MiklosSaS válasza hackeeeee (#92334) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kiváncsi vagyok hogy akik errõl regélnek, kipróbálták mindkét oldalt?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92337) CJ4567 válasza hackeeeee (#92334) üzenetére


CJ4567
veterán

Nem néztem mennyi a fogyasztás, mert Intelem van. ;]

(troll off)

No Sana No Life

(#92338) norbert1998


norbert1998
veterán

Szerintetek brembo sport tárcsa mellé milyen betét kellene? Vannak akik azt mondják, azonos markából mindkettő nem olyan jó, mint két legjobb márkából egyik a tárcsa másik a betét.

Tárcsa az valószínűleg (")sport(") brembo lesz, mint eddig de hogy a betét mi legyen... Brembo, textar, ferodor...

Van amúgy okos topik erre?

(#92339) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92338) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A ferodor mint betét rendben van. A târcsa az szellõztettet?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92340) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92339) üzenetére


norbert1998
veterán

Igen. Ilyen a tárcsa. Vagyis lesz.

(#92341) #Morcosmedve válasza norbert1998 (#92340) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ha ugyan olyan a tarcsa es a betet gyartoja, akkor biztosan passzolnak, ha nem, akkor lehet kicsit elterhet.
Egyebkent ezek mind top gyártók:

Erdemes "ratenni-raprobalni" a betetet, hogy rajta van e rendesen. Par mm-ert altalaban igy se er vegig az utangyartott betet a tarcsan (es sose fog ugy-birja ugy mint a markakepviseltben vett gyari).

Miert ilyen tarcsa? Van ertelme erre kolteni pluszban, anno en is neztem előre veszek ilyet, de 10k/db plusz aron nem erte meg. Komolyabb autokon sincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#92342) bandi0000


bandi0000
nagyúr

elég durva hogy pár évvel ezelött, mondjuk 10 :D találtam egy újságot amibe a nokia 3410.-est hirdették 35 ért, most meg 800ft-ért vettem egy kamerás gombos nagy kijelzős szart :D

Xbox One: bandymnc

(#92343) norbert1998 válasza #Morcosmedve (#92341) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem a méret eltérései miatt van a dilemma, hanem a hatékonyság és élettartam miatt. Amúgy 13 darabja ennek a tárcsának a talicskara. És, apám szerint, jelentősen érezhető a különbség ez meg a nem szellőztetett közt. (ugyebár erős fékezésnél gozosodik, ezeken át az tud távozni.)

Amúgy majdnem az összes autón alul van méretezve a fék és annak ereje. :(

Bandi: 6 éve az x8 is bőven 70 volt. Most már 3-4000-ert van használtan közel hibátlan. És a mai napig szuper telefon egy 2.3.7-el.

[ Szerkesztve ]

(#92344) Popes válasza norbert1998 (#92343) üzenetére


Popes
őstag

Ahogy nézem a Ferodo is hűtött és fele sincs az ára.

Ja, arra figyelj ha eddig sima tárcsa volt, a hűtött szélesebb lesz ezért keskenyebb betét kell hozzá. A hűtött tárcsának annyi előnye van hogy több sűrű nagy fékezést bír mielőtt "elfogyna", viszont a keskenyebb betétet sűrűbben kel cserélni.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#92345) bandi0000 válasza norbert1998 (#92343) üzenetére


bandi0000
nagyúr

igen de van amikor fordul a kocka, mert plk amit rég óta szeretnék egy sonye. k850I az meg bőven 10 fölött van és alig van 1-2 a piacon

Xbox One: bandymnc

(#92346) Malibutomi válasza norbert1998 (#92338) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Figyelj oda a beteteknel, ha sport betetet veszel azzal lehet szivas. Csak magasabb hofokon fognak rendesen, hidegen meg nyikorognak.

Egyebkent ha nem versenyzel, vagy laksz hegyen es fekezel allandoan, akkor nulla kulonbseget fogsz erzekelni a hutott es a sima tarcsa kozott.

[ Szerkesztve ]

(#92347) norbert1998 válasza Malibutomi (#92346) üzenetére


norbert1998
veterán

Betétet normált vennénk, csak a tárcsából lenne ez a hűtött szellőztetett dolog, mert nagyságrendekkel jobb, mint a gyári vagy a sima.

Apám néha vezet vadul, kell azért a fék. Ha érdekel, nézd meg a Szombathely-acsad-sopron útvonalat, milyen kanyargós. Acsád és sopron közt durva 140-150-es átlaggal végig. Húgom késésben volt fellépésre.

[ Szerkesztve ]

(#92348) CJ4567 válasza norbert1998 (#92343) üzenetére


CJ4567
veterán

A random bezáruló böngészővel ;]

No Sana No Life

(#92349) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92336) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én arra lennék kíváncsni, hogy mért-e már valós fogyasztási adatokat, vagy csak azokkal az adatokkal vagdalóznak, amit a gyártó megad.

Véleményem szubjektív...

(#92350) norbert1998 válasza CJ4567 (#92348) üzenetére


norbert1998
veterán

Olyan nem volt. Simán bongesztem vele nyáron a ph asztali oldalát.

Fék téma: a gyárinak is a két felülete közt vannak hűtő bordák, én a hornyolasos feluleture gondolok, no.
A ferodo, amit linkeltetek nem olyan. De a kép, amit betettem, igen.

Szóval lényegében pont ugyanolyan tárcsa lesz, minta. Képen, most is olyan van, de csere érett. Főleg a betét.

Na, és amelle milyen betétet javasoltok, az a kérdésem.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.