Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74001) CJ4567


CJ4567
veterán

Reggelt.

No Sana No Life

(#74002) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#74000) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

de ez egy női kéééz ;]
jó reggelteteteket :D

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74003) Whysperer


Whysperer
addikt

Jó reggelt.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#74004) Jakuskacsa


Jakuskacsa
senior tag

Na jo reggelt! Ismet egy csodalatos reggelre ebredtünk, 1 eve volt egy kis fizetes tiltasom, mert összevesztem a vodafonnal, aztan volt belőle per, meg jol el is vesztettem... pedig nekem volt igazam, na de mindegy. Ma kapott a ceg ahol dolgozom egy felszolitast, h meg mindig tartozok 11000 ft-vel. En ahogy szamolom meg tul is fizettem őket 21000 rel. Fizetesből valo vonast a ceg könyvelője intezte, valamit mocskosul elbaccott... en mondtam h en nem fizetek be egy fillert sem, elbaccta fizesse hat ki... i love you magyarorszag... anno hasonlo könyvelői faccsag miatt büntettek meg 10 misire... en esküszöm elköltözöm valami szigetre es eszek rovart, meg halat a hatralevő eletemben...mint ezt a szenyazast tovabb türjem...

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#74005) mackosajt


mackosajt
addikt

Jó reggelt!

Keresnünk kell jó földügyi ügyvédet...

Anno domini valaki elírt pár dolgot a földhivatalban, és most az a helyzet, hogy:

Adott apósomék földje és egy "tanya", két külön helyrajzi számon.
Adott a szomszéd tanyája.

No a két tanya tulajdonosi viszonyai fel vannak cserélve.

A szépsége az, hogy ami a szomszéd nevén van így, az "lakhatatlan", ami apósék nevén, az meg lakott, pont a szomszédék által.

Mivel volna vevő a lakhatatlanra, a mögötte lévő 10 ha földdel (ez megint külön helyrajzi számon van), így ezt rendbe kell tenni.

ÉLjen a szabadnap... most megyünk beszélni a szomszédokkal, hogy mi a szitu...

Jah, a slusszpoén, hogy a 10 ha földben 1/6 részben tulajdonos egy apósomnak sem ismerős nevű ember... szóval azt még nem tudjuk, hogyan intézzük el, max. ki lesz fizetve eladáskor...

A legszebb az egészben, hogy tavaly előttig senkinek sem tűnt fel, úgy adták rá a területalapú támogatást ezekre a területekre, mint a huzat, pedig ugye vagy tulajdonosnak kell lenni, vagy bejegyzett földhasználónak... szóval biztos a hivatalban hibáztak, de mi járjunk utána.

Ügyfélkapunak hála, eddig sikerült már 3000 Ft-ot költeni nem hiteles e-tulajdoni lapokra, hogy legalább papír legyen a kezünkben, amit tudunk mutatni a szomszédnak és az ügyvédnek majd.

Jah, a földhivatalokat még nem érte el a teljes integráció, így pl. Debrecenben ingyen betekinteni nem is lehet a Nyíregyházához tartozó földekbe, de a vicc, hogy ha Tulajdoni lapot kérnék, azt ki tudják adni, 6000-ért.

[ Szerkesztve ]

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#74006) Jakuskacsa válasza mackosajt (#74005) üzenetére


Jakuskacsa
senior tag

Tovabbra is i love you Magyarorszag... bürokrata vízfejek meg vesszenek!

A legszebb dolgok akkor születnek, mikor masoknak nem tetszik az, amit csinálsz!

(#74007) hackeeeee válasza MiklosSaS (#73998) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Erre annyit tudok mondani, hogy ennyi pénzért csináljon is ennyit..

Azért elgondolkoztató, hogy negyed ennyi pénzért hozható ennek a teljesítménynek a fele.. :DDD

Reggelt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#74008) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Reggelt.

(#74009) caindwan válasza MiklosSaS (#73982) üzenetére


caindwan
tag

Meg pisilni is ha fordítva veszed fel ;] :DDD

Reggelt! Bár az már rég elmúlt :D

(#74010) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

állítólag vasárnap már havazhat is :DD

no meg egy kreatív megoldás :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74011) MiklosSaS válasza hackeeeee (#74007) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Momdom, az intel sohasem volt olcsó. Max a celeron/pentium.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74012) hackeeeee válasza MiklosSaS (#74011) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ezzel arra akartam célozni, hogy háromszor, négyszer annyiért kapsz kétszeres teljesítményt.

Instant win.

Véleményem szubjektív...

(#74013) Televan74 válasza MiklosSaS (#74011) üzenetére


Televan74
nagyúr

Az Athlon XP korszakban is a P4 kétszer olyan drága volt.Én is csak álmodoztam a P4 -ről, de az 2800+(barton) sem volt rossz játékok alatt.De nem volt olyan szép sima a játékok futása rajta. [link] ;]

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#74014) MiklosSaS válasza hackeeeee (#74012) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tudom, ezert is irtam hogy intelnel ez van. Lehet AMD jobban fogja csinalni a ZEN-el.

@Televan: Anno en is inkabb Barton-al toltam, volt egy 2.4 GHz-es Northwood-om...azt szerettem (2.9 GHz OC) utana meg egy Prescott... 478-ban kazan volt. A kovetkezo az a 3 GHz-es pescott mar 775-os foglalatba jott...Ebol a generaciobol en a Pentium D 930-at szerettem a legjobban. Siman ment 3.8 GHz-es, ket fizikai mag, nem melegedett. Egy Asus P5B-ben eleg odabaCCos volt.
De a Bartonok voltak a kedvencem....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74015) stratova válasza MiklosSaS (#74014) üzenetére


stratova
veterán

Nálam még mindig van anyós gépében egy 2800/800-as Northwood. Azért lett végül ez mert, amikor bejött és tartolt az Athlon 64 bizony drágább volt ennél a prockónál. 3.2 GHz-en tudott renderelni feszemelés nélkül és valamennyit már akkor is profitált a HT-ből, még ha nem is volt annyira jó mint az Athlon 64.

AMD is tud árazni, ha van mit és van miért. Bár Zen szerintem olcsóbb lesz a konkurens Intel prockónál, mert az IPC javulás alapján Skylake verés nem lesz, de már a felzárkózás is jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#74016) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Én nagyon kíváncsi vagyok, hogy lesz-e 16/32 magos / szálas asztali ZEN.

(#74017) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#74014) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

+1 a Bartonoknak :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74018) MiklosSaS válasza stratova (#74015) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem is mond.....Athlon64 FX szeria...az igazi FX...az elejen aranyban mertek oket. Aztan amikor megjelent a core2duo E6300, felere csokkent az aruk.

A Northwood-ok jok voltak, a prescott volt kazan 478-ban, alapon idle-ben 50-60 fok volt. De aztan ennek vege volt amikor foglalatott valtottak, 775-ben mar nem volt baj.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74019) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#74017) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

2500+@3200+

Régi szép idők. :)

Véleményem szubjektív...

(#74020) MiklosSaS válasza hackeeeee (#74019) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jahh...meg a "homemade" szorzo feloldas... ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74021) Habugi válasza MiklosSaS (#73998) üzenetére


Habugi
addikt

Linxnek állíthattál volna legalább 8-10GB RAM-ot, fokozza a problémát (problem size.. :DDD ), arról nem beszélve kb semmi másra nem jó mint hűtés tesztelésre.

Engem is elsősorban azért érdekelt, mert amióta megvan a Szájlék be-be nézek a Haswell topicba és látom mennyire nem tudják hűteni a procikat AVX2-es Linx mellett, ugye az elbaszott pasztázás miatt..
Marhára érdekelt ezért hogy nálad épített vízzel & forrasztott kupakkal, cirka azonos fesszel milyen a helyzet, mennyire hűthető. Szájlék pasztázását is inkább hasonlítanám a forrasztott kupakodhoz sem mint a kisebb (ragasztott) Hasi i5/i7-ekhez, ugye linkeltem korábban a saját tesztemet.

Erre mit csinálsz vazze? Há' naná hogy zéró HWInfo64, de semmi más se, 1440p-s asztal, a közepén pedig egy megnyomorodott kis Linx ablak, az is 4GB RAM-ra ráeresztve.. :F :O :O :O

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74022) MiklosSaS válasza Habugi (#74021) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajj baZZ'meg, az ember adja a kezet neked meg kell az egesz karja :D

Irtam privatban hogy az elso nekifutasra 12 gb RAM volt 303 GFlops ertek, de 1.20 V-al mar tulepte a 80-83 fokot az elso 3 percben. Aztan vissza vettem a feszbol es csak 4 gb-ot toltam neki, igy szinte alap + 2 fokozat pumpa fordulaton 75-78 fok korul volt.

Majd csinalok masik tesztet....... :O ...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74023) MiklosSaS válasza Habugi (#74021) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt hittem te is a GFlops-ra gerjedsz mint @Fincsibe, azért toltam csak a LinX-rõl képet.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74024) Habugi válasza MiklosSaS (#74022) üzenetére


Habugi
addikt

Ember, olyan szinten nem érdekel a Gflops hogy arról neked fogalmad nincsen, összekeversz valakivel! :DDD ;]

Ha adott fesszel melegszik akkor lejjebb veszel a feszből, ahogy azt meg is tetted.
Így két hét Gyintelezés után akkor neked mint ősGyintelesnek megmutatnám ismét hogyan is néz ki egy Linxelés.

Ezzel, megvagy napshugaram? ;] :D
Lásd kivel van dolgod elnéző leszek, fogyasztásmérést nem kell csinálnod mert ahhoz be kéne szerezni egy olyan frankó kis tápot mint amiről le akartál beszélni jhól! :P

(#74023) miklosss2012:

Azt hitted persze.., öreganyád nagylábujj bütykének a kredencben álló merülőforralóval bezárt szögének a négyzetgyöke.., Teeee!

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74025) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Találtam itthon még 1-2 procit, így kész a "gyűjtemény". :D

Azt mondtam már hogy van saját processzorőrző sasom? ;]

(#74026) MiklosSaS válasza Habugi (#74024) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jajj hogy akadna a hurka a torkodon! Megcsinálom majd csak ne sirjon a szád :D

Fogyasztásmérést kérsz táppal....há mi vagy te a noob-ok noobja? Van mérõmüszer (giga soc champion) az precizebb mint a te tápnak nevezett salátád.
Jõt még a konnektorban is van rendes pedigrés mérés...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74027) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#74019) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

bizony bizony, azt még én is így tuningoltam hogy átraktam biosba 2500-ról 3200-ra :DD

nagynorbiman: nem semmi gyűjtemény :R

Halatyi: "Azt hitted persze.., öreganyád nagylábujj bütykének a kredencben álló merülőforralóval bezárt szögének a négyzetgyöke.., Teeee!"
:DD :C :C :C :C :)) :D
az eszem megáll hogy lehet ezt még ragozni :C

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74028) Whysperer


Whysperer
addikt

Úristen . tele van az ember okosokkal. 8)

Van a koordinátor kolléganőm. Aki a feladatokat osztja szét a belső rendszerben...

Van feladtom kaidva amit cisnálok. Erre idejön és azt mondja Van feladatod? Megnyitom a programot é smutatom ,hogy igen vagy. Erre Ő ,ha nincs akkor adok. (nem is értettem a kérdést már itt). Mondom igen ott van NCloth feladatom van. Erre Ő Vissza kérdez,hogy valami bajdo van és elrohan,hogy akkor megkérdzek mást.

Ez olyna,hogy Én vagoyk neked a feladat kaidó személy Én döntöm el mi a feladatod és oda megeyk hozzád,hogy van feladatod és,ha válaszolsz nekem,hogy igen van ( amit Én adtam neked). akkro felakpoma vizet és elszaladok.

Erre csak az a rakcióm,hogy "Nő."

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#74029) hackeeeee válasza Habugi (#74021) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:DDD

Véleményem szubjektív...

(#74030) Habugi válasza MiklosSaS (#74026) üzenetére


Habugi
addikt

Nagyon szuper, Te én nem is tudom mit mondjak, mélyshégesen lekötelezve érzem magam! :D

Ja értem, van egy csomó champion brutality killer fatality gaming cuccod, csak használni nem tudod őket!

Egyébként csak hogy neked is megadjam az esélyt arra hogy trollkodhass a hullám felett, VGA csak holnap.. :O :O

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74031) hackeeeee válasza Habugi (#74030) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ejj.

Véleményem szubjektív...

(#74032) Habugi válasza Lacielvtárs (#74027) üzenetére


Habugi
addikt

Hát de érted, ő azt hitte..

:D

(#74026) miklosss2012:

Este? Ugyan.., nem kell így elsietni, csak nyugalom, adj neki időt és legalább egyszer csináld meg jól.

Amúgy mea culpa, tudod h csak viccelendusz & oltandusz szuperlativusz? ;) :R

(#74031) hackeeeee:

No igen, minimum 0,9 hab-ban tudnám részletezni mennyire Ejj.. :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74033) Lacielvtárs válasza Habugi (#74032) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

én értem, hogyafenébeneértenémám, jókezekagiffek :DD

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74034) hackeeeee válasza Habugi (#74032) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Csak legyen meg..

Véleményem szubjektív...

(#74035) Habugi válasza inspiroyhome (#74025) üzenetére


Habugi
addikt

Szép gyűjtemény, még nem egy bacsis szint de jó úton jársz!

Egy 478as Prescottal hozzá tudok járulni, úgyis fűtésről volt szó az imént.

A busz tetején amúgy az micsoda, csak nem egy előlapjától megfosztott Gameboy?! :D
A mellette lévő kvarc is megvolt anno, régi szép idők..

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74036) MiklosSaS válasza Habugi (#74030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jáájjjj..hogy a kékházdombiszomszéd csókája kopogjon reggel a kopasz fejeden a csõrével...megcsinálom azt a qrva tesztet csak hagyjál békén. Nem könnyü sírós lurkóval az ölembe tesztelgetni.
Igaz....nem tudod..ez nem teniszütõ:D

@ bazz' meg...értem a viccet....ha elnézést kérsz ugy elátkozom a gyinteledet hogy alap feszen is kék halált fog dobni... ;]

Mi baj a kártyával? Kiesett a hajóból es vízes lett? Vagy 10-bõl 10 BS és várni kell még? :P

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74037) MrM94


MrM94
őstag

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#74038) MiklosSaS válasza MrM94 (#74037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez jó :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74039) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Ma volt szerencsém elolvasni a leggyengébb Nano cikket. Kár hogy ezt a PH! oldalán olvastam....

Dehát na...csak jókat lehet írni a piros kártyákrõl...máskülönben nuku teszt kártya....még ha kicsit késve is.

Vagy max csak egy kicsit enyhén krizitálni...
Számomra a teszt az csalódás volt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74040) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#74036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

"... bazz' meg...értem a viccet....ha elnézést kérsz ugy elátkozom a gyinteledet hogy alap feszen is kék halált fog dobni... "
:C :C :C :DD

MrM94: :C
Apám:
szerk: a teszt volt csalódás vagy az eredménye? ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74041) Whysperer válasza MiklosSaS (#74039) üzenetére


Whysperer
addikt

Ezt Én sem értettem.

Szóval itt a NANO leverte a Fury-X-t is

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#74042) Habugi válasza MiklosSaS (#74036) üzenetére


Habugi
addikt

"megcsinálom azt a qrva tesztet csak hagyjál békén"

Őőőő, yahhhh. Ha találgatnom kéne ellenőrzik hogy rajta van-e a PCB-n a specifikációkban/dobozon szereplő/foglalt vRam mennyiség../használható/hozzáférhető-e.. ;]
Igeeeen, ezek ilyet is csinálnak! :P

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74043) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#74040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az ahogyan be van álitva a kártya. Jópár tesztet olvastam már róla és személyesen is beszéltem olyanal aki tesztelte. Neki egész más volt a véleménye mint Abu-nak.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74044) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#74043) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az igen, szal azt is lehet akár mondani hogy előítélettel születettet meg talán a cikk? :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74045) Habugi válasza MiklosSaS (#74043) üzenetére


Habugi
addikt

Nvm.., azt hittem hogy, pedig DEHOGY! :B

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#74046) MrM94 válasza MrM94 (#74037) üzenetére


MrM94
őstag

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#74047) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#74044) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szerintem ide a "bundazas" szo volna a megfelelo :(

(#74042) Habugi : leestek rola a ramok es varjak mig szrad a pillanatragaszto ;]

(#74045) Habugi: kerdes hogy miert?

Kéz a kézben jár a Star Wars Battlefront és az AMD Radeon R9 Fury....de miert csak a sima Fury-hoz adjak a jatekot? Szerintem a Nano/Fury/Fury X kartyakhoz kellene.....kicsit lehet jobban segitene par embernek a dontesben.

(#74041) Whysperer: veri egy francot, csak ilyen a PH! teszt...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#74048) paleinho válasza MiklosSaS (#74047) üzenetére


paleinho
senior tag

Nano és Fury X jobban fogy mint, ahogy gyártani tudják ;] ezért oda nem kell az ajándék ;)

(#74049) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#74047) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nocsak ilyen is előfordulhat itt? :U
különös...

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#74050) CJ4567 válasza MiklosSaS (#74014) üzenetére


CJ4567
veterán

P965? Nee, azzal szenvedek.

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.