Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#52001) MiklosSaS válasza rapidsquirel (#52000) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen, ismeros a helyzet. Nalam volt olyan hogy duplan fizetek ki, eletem nagy hibaja volt. Dupla helyett alig volt valami plusszba mert meg adoztattak eleg rendesen. :W

(#51999) hackeeeee : fanboy ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52002) rapidsquirel válasza MiklosSaS (#52001) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Tudod: lesz@rom. Így is gesztusként fogom fel, értékelem. Majd ha a Rockefeller családhoz tartozom, megmondom mi történjen, addig nem tudom. ;)

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#52003) hackeeeee válasza MiklosSaS (#52001) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Áhdehogy... A fal már régebb óta zöld. :)

Már többször gondoltam rá, hogy át kellene festeni, de mindig elmaradt, most lett rá indok. :)

Véleményem szubjektív...

(#52004) hszilard666 válasza hackeeeee (#51997) üzenetére


hszilard666
veterán

:Y Szép! :R

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#52005) MiklosSaS válasza rapidsquirel (#52002) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha a Rockefeller csaladhoz fogsz tartozni....gondolj majd ram is :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52006) rapidsquirel válasza MiklosSaS (#52005) üzenetére


rapidsquirel
aktív tag

Inkább oda, mint a: "nem baj, ha csak 120-on fokon throttlingol a kártya" családfához. :DDD Ha úgy alakul, feltétlen szólok! ;)

#52008: ugyanerről beszélek, de ócsó tudod, ócsóbb.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, a tisztán látók pedig tele vannak kételyekkel."

(#52007) hackeeeee válasza hszilard666 (#52004) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

:R

Véleményem szubjektív...

(#52008) MiklosSaS válasza rapidsquirel (#52006) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a baj hogy nem ertik meg a dolognak a lenyeget. Vegyel peldaul egy automata gepet. Na ott van kontroller, memoria, alaplap, stb. Vajon miert kapcsol le ha eleri a 90 fokot? Azert mert hosszu tavon jot tesz? Vagy csak disznek nyomtak ra 4 darab 220V-os uvolto delta ventit?

Az egy dolog hogy rairjak azt hogy OK, vagy a gyarto nem tervezte hosszu tavra, vagyis lejart a garancia..megdoglott.....igy jartal!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52009) mackosajt válasza MiklosSaS (#51967) üzenetére


mackosajt
addikt

Nem akarsz 8.1-en is próbálkozni?

A tanulási témában azt tudom mondani, hogy kell!
Én technikus vagyok, akárcsak az velem hasonló irányító többsége.
Viszont szépen lassan az alattunk dolgozók között egyre több az egyetemi végzettségű.
Mondjuk ők meg tulbonyolitottak sokszor.

Nekem meg jó lenne tanulni tovább, de a régi érettségi nem jó a vegyeszmernokihez. Kevés a pontom. Kéne új vizsga. De qrvara nincs kedvem arról tanulni, amit 20 éve.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52010) norbert1998 válasza MiklosSaS (#51998) üzenetére


norbert1998
veterán

Tavaly nem volt hely, csak 3 hetet voltam meg két hét gyakszi. Igen remélem sikerül egész nyáron nyomni az ipart.

De hogy tudtál te dolgozni szeptember végéig? Nem mentél suliba vagy utána/mellette?

(#52011) Zsivaagoo válasza mackosajt (#52009) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Vegyipari gépész és műszaki informatikus irány a jó. a mostani vegyészmérnököknek fingjuk sincs egy üzemről, nemhogy gyárról. :K

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#52012) MiklosSaS válasza norbert1998 (#52010) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A suliban az utolso het es az elso ket het nem volt veszelyes annak idejen. De szep is volt...akkor ismerkedtem meg a vas esztergaval...maroval...akkor tanultam robottal heggeszteni (anno meg kezivel sem tudtam).....

18 evesen megvettem a sajat penzembol eletem elso autojat. (1997-ben volt):

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52013) ViZion válasza inspiroyhome (#51973) üzenetére


ViZion
félisten

érettségi kell. Vagy majd leshetsz, h pl. cégnél föléd raknak valakit, csak mert neki van. Nyelv kell. Kell és kész. Ha "maszek" leszel, akkor nem kellenek ezek, viszont akkor sem ártana tanulnod, ki tudja meddig, mire lesz az elég.

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#52014) mackosajt válasza Zsivaagoo (#52011) üzenetére


mackosajt
addikt

A gépészet engem is érdekel.

Sassss, 97-11-11 mackosajt megvette első saját autóját, egy főtengelycsapagyas skoda 105.
Olcsón!
Otthon motor ki, gepmuhely, motor vissza. És volt rá diakmunkabol pénzem. Atirasra, mindenre.
Ki lett kasztnizva, minden.
2001-ben azzal mentünk nászútra asszonnyal.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52015) hackeeeee válasza mackosajt (#52014) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Megvan még? :)

Véleményem szubjektív...

(#52016) MiklosSaS válasza mackosajt (#52014) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

En nem tartottam sokaig....utana jott egy ujabb, de nem jobb:

Azutan meg ez:

Es az utolso es egyben a legszarabb Daciam....nem is csodalkoztam rajta...1.4 -es francia motor..

2000-es ev vegen adtam el a SuperNovat....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52017) MiklosSaS válasza ViZion (#52013) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

+999

mas:

Na, sikeresen el lett baCCva a napom. Megint vezethetek 160 km-t oda-vissza, ki kuldenek egy ceghez...megint nem boldogul az ottani mernok.. :W . Pedig azt hittem laza napom lesz. :O

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52018) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Köszi az elismerést, jól esik. :)

Holnap megyek intézni a sulit, úgy tűnik hogy érettségiért fogok küzdeni.

(#52019) Lacielvtárs válasza inspiroyhome (#52018) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

naGGyon helyes, ön jól döntött :K :R

;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#52020) mackosajt válasza hackeeeee (#52015) üzenetére


mackosajt
addikt

Nincs. Sajnos anyámék rosszul fordultak ki egy utcából.
Még némileg helyre lett pofozva, de utána hanyatlani kezdett. Így jött egy Kadett D Caravan.
Azóta bolondultam az opelekbe.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52021) MiklosSaS válasza inspiroyhome (#52018) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

helyes ! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52022) hackeeeee válasza mackosajt (#52020) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jáj, kár érte. :(

Véleményem szubjektív...

(#52023) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#52019) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Kedves KeresztesFiam, ahogy nezem mar kellene neked is valami jo alairas. Ha jol viseled magad ;] , es oregApadnem felejti el akkor kapsz holnap ujat.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52024) mackosajt válasza hackeeeee (#52022) üzenetére


mackosajt
addikt

Nekem mondod? A pesti nagy skodas boltból minden hulyesegre költöttem. Új hüvely, dugók, lancfeszitos vezermufedel...
A bolt tulaja otthon, a műhelybe éjjel blokkot fűzött össze. Jókat beszélgettem vele. Adta a tippeket. Az egises fizetésem jó része a skodara ment.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52025) Shokkolo válasza inspiroyhome (#52018) üzenetére


Shokkolo
addikt

Helyes döntés ;)
Most még ha nem is tűnik úgy, picit később áldani fogod a döntésed :K

Más:
Csak beadtam a derakam, és lesz végre megint jáccós VGA -m :)
Kipróblok egy EVGA 780Ti Classi -t. Default 1150-es boost... meglátjuk ;]

[ Szerkesztve ]

"A kalapács amelyik összetöri az üveget, az mely megedzi az acélt"

(#52026) MrM94 válasza inspiroyhome (#51985) üzenetére


MrM94
őstag

Ne legyél hülye.
Nem kell túlzásba vinni a tanulást sem... OLYAN DOLGOKNÁL AMIK NEM ÉRDEKELNEK!

Viszont olyan dolgoknál,amire később alapozhatsz mindig megkell tanulni,le kell rakni az alapokat.
Az a baj a mai fiatalsággal,hogy kidobják őket a liceumból leérettségiznek és halvány lila fogalmuk nincs hogy merre tovább,vagy mi miből áll.
Ez a legelső probléma.
Épp dumáltam a könyvelési igazgatóval a nagyváradi vízművektől,hogy ez a legnagyobb baj,hogy a tanárok nem viszik a liceumokban a diákokat,hogy lássanak szakmákat.Elkéne vinni őket megmutogatni nekik hogyan működik a közigazgatás,a vízművek,az áramszolgaltató stb stb stb stb.

Villamosságban jártas személy MINDIG fog kelleni.
Van egy szekér IT-s nagy a konkurencia.
Villamosság és energiaiar szerintem jó választás.

Könyvelést kihagynám meg az ilyen menedzseléses marhaságokat.Jó tudni,de nem szakmának belőlük is van egy hajónyi...

Autószerelő vagy autómérnőki ha szereted jól kereső állás.Autók is mindig fognak kelleni.Viszont konkurencia itt is van.

egyenlőre ennyi jut eszembe.

És a kedvenc mondásom,egy érettségi mindig kell,ha másra nem arra hogyha elfogyik a retyópapír hogy kitöröld vele a segged.
Amúgy édesapádat azért vették fel,egy érettségis helyettt mert benne van a szakmában ismeri a dolgokat tudja mi merre és hány méter.Ismerek még egy ugyanilyen srácot,hogy mindenki körülötte egyetemet végzett csak ő nem de előléptették mert a cégnél csak ő tudta megoldani feladatot.És lassan ő is megy s csinál egy egyetemet.

Mellesleg énis azt mondtam 3 éve hogy még egy érettségim sem lesz hülye vagyok én ehhez.Mégis egyetemen vagyok másodévben és rájöttem hogy mégsem vagyok olyan hülye mint amilyennek képzelem magam.Ha belegondolsz annó elvittek katonaságba asszem 1 évig tehát ha megpróbálod teis,nem vesztessz semmit max kihagysz egy évet annyit mintha a katonaságba lettél volna... Not a big deal.

[ Szerkesztve ]

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#52027) norbert1998 válasza MiklosSaS (#52012) üzenetére


norbert1998
veterán

Jaa, értem.
Ugye mi cad cam infosok vagyunk, abban van cnc is vagy legalábbis autocad, technikusit meg szerzem, aztán utána gépész szakon egyetem.
Hegeszteni elektródával tanulgatok, szerintem egész jól megy, eszterga is van itthon, meg amit akarsz, szóval gyakorlat terén azt hiszem a mai fiatalsagban eléggé elöl állok. És ez sajnos negatív, rájuk nézve.

(#52028) MiklosSaS válasza norbert1998 (#52027) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az jo! Rengeteg az IT-s mint ahogy a macska mondja. A gepesz mernoki nem egyszeru de nagyon szep.

@macska: milyen volt a melo ma?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52029) MrM94 válasza MiklosSaS (#52028) üzenetére


MrM94
őstag

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁ ember.Végigvigyorogtam az egész napot :D
Szuper,bejártuk a pompáló állomást,meg hogy honnan szivattyúzzák a vizet stb stb stb mi merre hogyan műkszik.
hihetetlenül szuper volt.
Mellesleg a volt tánctanárom,volt aki végigvezetett minket,és magyarázott.Ő ott valami mérnök :D

Az alvástól megéhezek,az evéstől elálmosodok.Így Macskasztikus az élet.

(#52030) hackeeeee válasza mackosajt (#52024) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Véletlen nem H. Krisztánnak (Kikának) hívják az illetőt? :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#52031) MiklosSaS válasza MrM94 (#52029) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ugye, mernoknek lenni jo....igazi mernoknek...

Te macska, milyen volt a 780 dcuII kartyad? Van egy gyerek aki ram tukmalna a ket kartyajat...olyan 130K HUF volna a ketto. A Radeont meg vinne valaki 110K HUF-ert.
Csak ahogy a teszteket figyelem az NV annyira kihereli a 7-es szeriat driverbol hogy 1-2 honap mulva a kutyanak sem fogom tudni eladni. Kulonosen ha a piac teli lesz alig hasznalt 970/980 kartyaval.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52032) hackeeeee válasza MiklosSaS (#52031) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Van gond az új driverrel, szal ha a 350-essel jó, akkor azzal még simán vállalható lehet az SLI.

Persze az új profilok hiányoznak,.

Véleményem szubjektív...

(#52033) Balathruin válasza MiklosSaS (#52031) üzenetére


Balathruin
veterán

Bírd ki az új kártyákig, már nem sok van hátra.

(#52034) hackeeeee válasza Balathruin (#52033) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Elvileg június vagy július vége, elvileg

Mondjuk kíváncsi leszek a 390x árára.. Sajnos a többinek nem lesz létjogosultsága. :(

Viszont, amint jön, valszeg le fog zuhanni a 290x ára.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#52035) Balathruin válasza hackeeeee (#52034) üzenetére


Balathruin
veterán

Norbert nyelvtan órát tartott neked? :D [link]

(#52036) MiklosSaS válasza hackeeeee (#52032) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ez a baj. Nem gondoltam volna hogy ilyen gyorsan hereli az NV a 7-es szeriat.
Valszeg maradok a 290X-el....ezek meg most kezdenek gyorsulni egy kicsit.

Melora visszaterve, 3 jelentkezo...2 het alatt...pedig kezbe 28.000 £ evente az nem semmi...ami ha jol megy a dolog lehet 32-33.000 is majd.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52037) mackosajt válasza MiklosSaS (#52036) üzenetére


mackosajt
addikt

Ez "mezei" cnc-s állás?

Baszki. Itthon a töredékéért dolgoznak.

http://www.opelforum.hu http://hkv.hu "Zuzuval társalogni olyan volt, mint sajtreszelővel rejszolni. Enyhén szórakoztató, de leginkább fájdalmas." by Ford Fairlane

(#52038) MiklosSaS válasza mackosajt (#52037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Igen. Ezt ugatom mar egy ideje. Hogy amig az IT-is faszi kikonyorog maganak napi 10 ora munkaval evi 20K fontot, addig egy kezdo/kozepes CNC mernoknek a kezdo fizetes az 28K font.
Es nincs jellentkezo....mert mindenki IT-it vegzett. Lassan egy szamitogepre lesz 3 programozo.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52039) MiklosSaS válasza mackosajt (#52037) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Es most kepzeld el amikor elmegyen egy olyan faszi az allas interjura akinek van 7-8 ev tapasztalat kulonbozo gepeken...es szervizelni is tudja. Helyben megkapja a 35-37K fontot. Amit heti par ora tuloraval siman 40 ezer fole tornaszik.

IT-ben meg hogy a kezedbe maradjon majdnem 40K font qrva szerencsed kell legyen es Londonban kell lakjal. Ahol az evi 40 ezer annyi mint egy kisebb varosban az evi 25 ezer. Nalunk egy jo alberlet az 500-600 font havonta...a fovarosban meg 1500 korul van...ha nem szeretnel problemas negyedben lakni vagy nem osztozkodni 3-an egy 3 szobas lakason.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52040) caindwan válasza MiklosSaS (#52039) üzenetére


caindwan
tag

IT alatt érted a programozókat is?

(#52041) MiklosSaS válasza caindwan (#52040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Sajnos igen. Egy ismerosom heti 50-55 orat dolgozik JAVA-ban egy kozeli varosban. Alig eri el az evi 23.000 -et....nalunk meg a heggesztonek tulora nelkul megvan a 20K font a kezeben.

Az a baj hogy nagyon sok az IT...halozat, programozas...rendszergazdak...stb.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52042) Whysperer


Whysperer
addikt

Srácok .. milyen néven találok SSD külső racket?.. mert látom vanolyan ,hogy external SSD de ha HDD-hez van mobil rack akkor SSD-hez mért nincs? vagy egy HDD USB 3 mobil rackbe beletudom rakni az SSD-t is?

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#52043) MiklosSaS válasza caindwan (#52040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ebbol a szempontbol aldom a sorsot ami eloszor a CNC vilagaba vezetett. Aztan meg azert amikor anno az automatizalas es szamitogep mernoki egyetemen az automatizalast valasztottam es nem az utobbit mint mindenki.
Ezt majd elmeselem hogyan tortent. Erdekes sztori :)

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#52044) norbert1998 válasza MiklosSaS (#52028) üzenetére


norbert1998
veterán

IT-s igen, az excell meg powerpontyosak. De azt már a marinéni is tud! Mi hálózattelepítést/felépítést és programozást tanultunk eddig, ez folytatódik is, jön hozzá autocad és még valami macerálás a cnc gépekkel. Ilyenből szerintem nincs sok.

Viszont a gépészet jobban bejön. Sajnos ezzel nem voltam így 2-3 éve, mikor jelentkezni kellett :(

(#52035) Balathruin Pabu te rossz gonosz oposszum! :DDD

(#52036) keresztapa: még egy 10 évet várjanak, és megyek is :D
egyébiránt, idösapám is esztergályos, igaz, csak nc, nem cnc, de hegesztőként dolgozik, mert annyira nem fizetik itthon az esztergályost. pedig rengeteg dolgot nem tud a cnc megcsinálni.

Megvan a virágboltos vicser, telepedik.

[ Szerkesztve ]

(#52045) CJ4567 válasza norbert1998 (#52044) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem nem megy. :O

Tudod mi a vicces? A 4550-el sokkal jobban ment a Witcher 2 mint a 9500GT-vel, pedig a 9500GT sokkal erősebb. :DDD

No Sana No Life

(#52046) caindwan válasza MiklosSaS (#52043) üzenetére


caindwan
tag

Rendben :R

Az a gond, hogy engem nem igazán érdekelnek a gépek. Apám is esztergályos, de minden egyéb ilyen "kézi" gépen tud dolgozni. De csak a mechanikuson. Nekem az nem a világom. :(
A programozás érdekel és abban is tervezek tovább tanulni.. HA addig nem találok munkát :D

(#52047) norbert1998 válasza CJ4567 (#52045) üzenetére


norbert1998
veterán

Nekem szvsz highon fog menni, de majd nyilatkozom. Elvégre itt a 8 giga 1866-os ram ;]

De azért megnyugtatásul :D

[ Szerkesztve ]

(#52048) CJ4567 válasza norbert1998 (#52047) üzenetére


CJ4567
veterán

Nekem a Witcher 2 odáig tetszett, amíg nem kellett a pókszerű izék ellen menni. De csak a pókfélelmem miatt. :W

Jó az alárírásod a Witcher 3 Cinematic trailerből.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#52049) norbert1998 válasza CJ4567 (#52048) üzenetére


norbert1998
veterán

Köszi.
Te mit szenvedtem, mire megtaláltam a lyrics-et! Aztán végülis úgy lett meg, hogy amit megértettem a dalból, arra kerestem rá, és találtam kereken EGY darabot, de még arra is azt írta a srác, hogy nem biztos, hogy hibátlan! :D

(#52050) CJ4567 válasza norbert1998 (#52049) üzenetére


CJ4567
veterán

Biztos a launch cinematicból van?

No Sana No Life

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.