Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#128001) imi123 válasza Lacielvtárs (#127999) üzenetére


imi123
őstag

Az öreg Alzheimer a szomszédból. :D

Tévedni emberi dolog, de állati kellemetlen.

(#128002) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#128000) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Bíztam benne hogy nem vágod rá hogy en vagyok :C ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#128003) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#128002) üzenetére


bandi0000
nagyúr

jó ha ennyire akarod, akkor az egyik lehet, vagy Leila vagy a porszívó, válassz :D

Xbox One: bandymnc

(#128004) #Morcosmedve válasza HSM (#127992) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Tudom, még nyáron beszéltük, aztán néha beszéltünk is, de pörgős év vége lett.

© asszongya'hogy

(#128005) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#128003) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

A porszinyo hamarabb hasonlít szriszipiora, mint rám :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#128006) MiklosSaS válasza miresz (#127996) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Szevasz vaskalapos. Gyülnek az AMD lovagok :D

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128007) bandi0000 válasza Lacielvtárs (#128005) üzenetére


bandi0000
nagyúr

:( :O :O :O :O C

C-3PO?

Le se tagadhatnád női mivoltodat :D a szó amit keresel R2-D2

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#128008) norbert1998 válasza bandi0000 (#128007) üzenetére


norbert1998
veterán

Errkettődékettő? ;]

Füstölő épül, coca érkezik :C

[ Szerkesztve ]

(#128009) Habugi válasza MrM94 (#127978) üzenetére


Habugi
addikt

Egy éves drivernél vagyok leragadva, mivel custom BIOS nélkül szeretek zongorázni a kártya beállításain, ipari mélyhulladék Wattman nélkül, MSI AB-vel.. :U

Van még kérdésed? :(((

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#128010) CJ4567 válasza Habugi (#128009) üzenetére


CJ4567
veterán

17.9.3-nál újabban játszhatatlan állapotba került az R6S, menüig jó, aztán ki tudja, mikor kapsz játékban TDR-t. :C

Tom Clancy's Rainbow Six® Siege may experience an application hang when breaching walls with grenades or explosives.
Tehát azt jelenti, hogy teljesen játszhatatlan a játék, mivel a játék lényege a rombolhatóság. :W

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#128011) MiklosSaS válasza Habugi (#128009) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Itt van szamodra a megoldas!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128012) Mahrenburg válasza miresz (#127996) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Isten hozott!

Legutóbb ott hagytuk el, hogy bemutató(ka)t írsz a topikba folytatásos jelleggel érdekes teherautókról, szállítójárművekről, melyekkel volt szerencséd találkozni, "Mindenféle aminek kereke van"-kategóriában... :)) Esetleg, ha lehetséges, örömmel látnám a cikksorozatodat... :K

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#128013) HSM válasza MiklosSaS (#128011) üzenetére


HSM
félisten

Vagy Vega56, esetleg GTX1070 / Ti. Van miből válogatni. :)

(#128014) hackeeeee válasza HSM (#128013) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

A 1070Ti-vel Én még várnék, főként az ára miatt. :(

Véleményem szubjektív...

(#128015) HSM válasza hackeeeee (#128014) üzenetére


HSM
félisten

Lehet naiv voltam, a listaára alig több, mint a sima 1070-nek, a boltit nem néztem. :B
Vega56-ból pedig a customokra lehet érdemes várni.

[ Szerkesztve ]

(#128016) MiklosSaS válasza HSM (#128013) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ahogy én látom a piacot..én most vagy egy használt de garis 1070/1080-at vagy boltból egy Vega 56-ot vennék. Szerintem most ezek a best buyok felső kategáriából.

És a Vega tényleg jó cucc lesz ha kicsivel olcsóbban adják majd.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128017) Methionyl válasza MiklosSaS (#128011) üzenetére


Methionyl
senior tag

Láttam ma boltból 165k-ért gtx 1080 Jetstreamet 3 év garancia. Haver pont keresett kártyát, meg is rendelte. :K

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#128018) HSM válasza MiklosSaS (#128016) üzenetére


HSM
félisten

Úgy-úgy. :K De az eredeti listaárukon is jók lennének, ha lennének.... Elvileg 400 dollár kellene legyen a V56, kicsivel a 1070 ára felett.

[ Szerkesztve ]

(#128019) MiklosSaS válasza HSM (#128018) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Korrekt szerintem akkor volna ha a sima ref 64-es Vega kicsivel a 1080 alatt és az 56-os Vega kicsivel a 1070 alatt lenne. Kompenzálva a magasabb fogyasztást....szerintem ez igy lenne jó. Visszont azt is tudom hogy az 56-os erősebb a 1070-nél és a 64-es a 1080-nál.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128020) HSM válasza MiklosSaS (#128019) üzenetére


HSM
félisten

Fogyasztásban valamivel rosszabb, cserébe azért akad benne pár hasznos feature... Pl. a HBCC elég jó okosság szvsz, később igen jól jöhet, és a packed math is. De nem mennék jobban bele. Nekem bőven megérne +50 dollárt a Vega56 a 1070hez képest.

(#128021) MiklosSaS válasza HSM (#128020) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Két dolog ami még nem tiszta. Mikor jön az a driver ami ki is használja a tudását és mindent be is kapcsolnak? A másik meg mikor és milyen árban érkeznek a custom kártyák? Mert amit az Asus villantott az enyhén szólva röhely kategória.

Elég jól muzsikál a dög kártyája...itt már a Giga 75 körül volt, a Vega pedig nyalta a 80-at.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128022) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#128021) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#128023) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#128022) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

:C :C :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128024) HSM válasza MiklosSaS (#128021) üzenetére


HSM
félisten

A HBCC már működik, a többi extra emlékeim szerint év végére volt datálva. A packed math-hoz meg játék oldali támogatás kell, hogy a normál precíziót nem igénylő számítások mehessenek felezett pontossággal dupla temóban.

(#128025) MiklosSaS válasza HSM (#128024) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Csak attol felek hogy mire minden osszejon, minden normalisan fog mukodni addigra mar regen a 2080Ti -t fogjak akciozni a boltokban.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128026) HSM válasza MiklosSaS (#128025) üzenetére


HSM
félisten

A lényeg, hogy már most sem rossz. ;)

(#128027) Habugi válasza MiklosSaS (#128011) üzenetére


Habugi
addikt

Erre nem tudok mit mondani azon felül h az elmúlt/átmulatott évek alatt bármikor kettéoltottalak volna egy NV-s ajánlás után, 15éve kizárólag Radeonokat veszek.., szimpatikusak voltak, sosem zavart h kicsit melegebbek/többet esznek és/vagy lassabbak mint a generációs NV vetélytársak de..

..de amit az elmúlt ~1évben művelt az AMD driver/egyéb fronton az mérhetetlenül felcsesz, jelzőkkel inkább nem is illetném (najó, egyel talán mégis, gusztustalan) elég ha annyit mondok ezalatt a 15év alatt még sosem álltam ilyen közel ahhoz h NV kártyát vegyek, sőt, a közelében sem voltam.

Most az van h megvárom driver/fícsör szinten miről fog még kiderülni h bullsh1t bár igazából kb mindegy, viszolygok az egész bandától, nem érdekel h már elment a Raja.. :((( :o

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#128028) MiklosSaS válasza HSM (#128026) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nem, nem..egyaltalan nem az. Ott van a 64-es ahol a 1080 es idovel szerintem kozep uton lesz a sima 1080 es a 1080Ti kozott.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128029) Mahrenburg válasza Habugi (#128027) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Hogy mondják hollandul, hogy Nvidiát soha, csakis a Radeon?

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#128030) MiklosSaS válasza Habugi (#128027) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ragyas Gyurit ne sajnald...tulajdonkeppen a Furyka az bukas volt, a Vega valamennyire allja a sarat de gyenge a felhozatal, gyenge az NV zaszloshajoihoz visszonyitva, keson jott es joval tobbet is zabal. Meg tudlak erteni, hasonlot ereztem amikor a Furykat nyuztam...akkor kicsit megundorodtam a Radeontol..kulonosen hogy egy nagyon jo 980Ti-rol mentem Furykara,

Szerintem varj kicsit, aztan ha nincs mas...johet egy fasza 1080 szamodra.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128031) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128032) MiklosSaS válasza MiklosSaS (#128030) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Na ezt az egesz hozzaszolast ugy fogalmaztam mint egy analfabeta. Felalomban nem lehet irni :(

Jo ejt@!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128033) Lacielvtárs válasza bandi0000 (#128007) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Es tényleg :DD
A szriszipio vóót az aramyember, ugye?!?! ;]

Lyobb roggelt :))

Apám, es tényleg a centrifuganak, a nyolc kerben az utolsó mondat amit hallhat, dikk mán ', hát szinesfem ;]

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#128034) hackeeeee válasza HSM (#128015) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én a Sapphire-t mutattam Hablatyinak a múltkor, az jól néz ki.

Ő.. Bruttóban, kisker szinten azért van különbség, és lehet nem ér annyival többet. Még.

Véleményem szubjektív...

(#128035) hackeeeee válasza MiklosSaS (#127947) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ha meglököm a procit 4.9-re, akkor a combinated felkúszik 10k fölé. GPU max boost 2012mhz, a vramnak nem adok többet, mert random van hiba, de 12GHz-n simán megy)

Minden más azonos, 12GHz vram:

Timespy: (reboot nélkül)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128036) norbert1998 válasza Lacielvtárs (#128033) üzenetére


norbert1998
veterán

Még mindig C3-PO :P

[ Szerkesztve ]

(#128037) Lacielvtárs válasza norbert1998 (#128036) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

Tök mindegy ;]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#128038) MiklosSaS válasza hackeeeee (#128035) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Franko! Este nem volt kegvem tapogatni, inkabb toltam egy-ket jatekot. Meglepo az hogy csondes es halk...a vega ref. utan, meg a giga OC utan ez nem is lehet hallani.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128039) HSM válasza hackeeeee (#128034) üzenetére


HSM
félisten

Az nekem is tetszik. :K
Nekem ez a "nyitott cooleres referenciának" tűnő prototypus is adja, a rövid nyák miatt a hátsó részen elég jóféle lehet a hőleadás. :K [link]

(#128035) hackeeeee: Még mindig elmebetegen megy az a 1080ti... :)
Bár a négymagos i7-ek nekem mindig mókásak, hogy szénné húzva alig kapnak többet Physics-re, mint az ős hatgangosom... :DDD

Ja, és ha már 3DMark, és tuningolhatatlan Radeon... Találtam két képet, küldöm szeretettel MrM94-nek.
Sapphire R7 250X, gyári beállítás, első teszt vs. kis tuning, kb. 10-15 perc időráfordítással: [link], közel +30%.
És semmi extra típus, csak ez a nyomi egyventilátoros Sapphire: [link].

[ Szerkesztve ]

(#128040) hackeeeee válasza MiklosSaS (#128038) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Auto ventivel halk jah, csak Nekem úgy nem tetszik, hogy felmászik 70 fokig. Ezért nem is kapcsol ki a venti Nálam, 20%-on dübörög. Mert ugye 60 foknál kapcsolja be, mire visszahülne, már simán ~70 fok.

Ugye Én 141 fps lock-kal játszom.

@HSM: Hát, jó dolog a HT, ezt Medvével kitárgyaltuk már párszor. :) Ajánlom figyelmedbe ezt az eredményt. ;] :)

Őőő.. ez a középre rakott tápcsati elég érdekesen néz ki. :Y

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128041) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Innen érdekelne valakit egy 1TB-s 2,5" külső HDD? Toshiba, gar már nincs rá. 13k körüli összegért vihető.

Eladtam a boxot, így nincs már rá szükség, csak porfogó.

Véleményem szubjektív...

(#128042) MiklosSaS válasza hackeeeee (#128040) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Nekem sem autón van, sőt agresszivebb...csak a giga OC és ref Vega után kicsit fura hogy 80 alatt van és nem üvöltenek a ventik.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#128043) hackeeeee válasza MiklosSaS (#128042) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, akkor sorry.

Milyen profillal tolod?

Véleményem szubjektív...

(#128044) norbert1998 válasza hackeeeee (#128041) üzenetére


norbert1998
veterán

Tárgytalan :R

[ Szerkesztve ]

(#128045) HSM válasza hackeeeee (#128040) üzenetére


HSM
félisten

Itt mit kell nézni? ;] Van egy értékelhetetlen Graphics score, meg egy jóféle Physics, viszont azt hibahatáron hozom a hatmagosommal, egy egyszerű léghűtővel. [link]
Vizezve egy komolyabb lapban vígan 15 000 fölé mehetnék ezzel a processzorral, mert ezek a 32nm-es cuccok nagyon meghálálják a jó hűtést....
Csak hogy a beállítások is látszódjanak:
És ez nem finomhangolt beállítás, csak nagyjából belőttem mindent oda, amiről tudom, hogy kb. bírja. :DDD

Igen, mókásan fest a tápcsatlakozó helye, de ott van neki jó helye, mivel rövid a NYÁK. Hagyományos memóriás kártyákkal ezt nem lehet megcsinálni, mert rengeteg hely kell a memóriáknak.
Ugyanez a konstrukció volt amúgy a Sapphire Fury-ja is: [link]. Az sem volt rossz.

(#128046) hackeeeee válasza HSM (#128045) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Ennyit tud az Iris.. :D Lowon overwatch-oztam, 1440p-ben. :D

Ugye ezt is rágtuk már, h nincs egetrengető változás az Intelnél, csak a generációk változtak.

@Norbi: Ok. :)

Véleményem szubjektív...

(#128047) HSM válasza hackeeeee (#128046) üzenetére


HSM
félisten

Hááát... Nekem FHD-ra is kb. a minimum élvezhető kártya ez a 250X (vagy régi nevén HD7770). Persze, minimum grafikán, low-on ennél kevesebb is elég lehet valamire, de az már szerintem inkább szenvedés, mint kikapcsolódás. :B

Igen, elfelejtettek a magszámmal felfelé menni a mainstream platformjukon. :DDD

Amúgy érdekes, a júliusi mérésem óta a friss Radeon driver, vagy a friss fall Creators jóvoltából, de gyorsult több, mint 10%-ot a VGA-m.... Ami azért szvsz nem rossz.
[link]
(A proci +1,5%-a a 24/7 tuningom finomhangolásából ered.)
Nem gondoltam volna, hogy ilyen gyorsulásokat fogok látni ilyen régi vason fél éves távlatban. :Y

[ Szerkesztve ]

(#128048) hackeeeee válasza HSM (#128047) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Mondjuk a kávé ebből a szempontból hoz egy kis újítást. De azért érdekes, h bizonyos körülmények között a 6700K is gyorsabb 4 maggal, mint 8 szállal.

Ez betudható annak, amit ugye "felfedezett" az MS, hogy több gépen is volt shuttering, pedig semmi ok nem lett volna rá. Lehet, hogy annak a hozománya. :)

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#128049) HSM válasza hackeeeee (#128048) üzenetére


HSM
félisten

Ugye, amit már 100+1 alkalommal kifejtettem... A HT esetén a szálak erőforrást lophatnak egymástól. Ami játékokban komoly hátrány lehet, ha nincs kellően optimalizálva. Kevésbé fontos részfeladatok így erőforrást vehetnek el a játék elől. Pl. nem tudod a háttérben futó böngésző folyamatait garantáltan a játék alá priorizálni, mert ha a fizikai mag másik szálára osztja be az ütemező, akkor osztozni fognak az erőforráson (fizikai magon) a másik programszállal, hiába fog ez drasztikusan rosszul hatni a játékod sebességére, és szoftveresen ez ellen kb. semmit nem tudsz tenni. Legfeljebb kikapcsolni a HT-t. Úgy gyönyörűen tud priorizálni az OS. :)
Ami segíthet, ha teljesítménycentrikusra rakod az ütemezőt, mivel olyankor mindig igyekszik egy fizikai szálra csak egy folyamatot tenni, de ha több a folyamat, mint a fizikai szabad processzormag, akkor ez sem fog sokat segíteni.

[ Szerkesztve ]

(#128050) hackeeeee válasza HSM (#128049) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam. Pár napja próbálgattam ezt, hogy 4 szállal használtam. Persze pár játékban romlás volt, de több olyan volt, ahol javult a helyzet 4.9-en ketyegő, 4 maggal.

Véleményem szubjektív...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.