Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#93601) Habugi válasza TTomax (#93588) üzenetére


Habugi
addikt

Üdv itt! :)

Aztán.., amikor az embert hazaérve olyan FŐKÉTÜSZ (khéménysheprő..) értesítő fogadja, amire az van irgumburgum módban ráírva hogy 3. Figyelmeztetés, ám de 1. illetve 2. az nem volt..

:U :(((

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93602) norbert1998 válasza TTomax (#93595) üzenetére


norbert1998
veterán

S748. MSI 848P Neo-V

Milyen gond volt, feltételezem a lábaddal?

Az mennyire releváns, hogy egy PS2 egér bedugása után csak negyedszerre volt hajlandó elindulni a nagygépem? :Y :Y Addig poston kifagyott (mármint negyedszerre, hogy levettem az egeret)

(#93603) DR|FTK|NG válasza norbert1998 (#93602) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Itt van a támogatott prociknak a listája: [link]

Valami HT-s 3+GHz-es P4-re megérheti, persze, ha bagóért lenne, és lehetne hűteni, és ellátni árammal.

(#93604) Popes válasza Habugi (#93601) üzenetére


Popes
őstag

Vigyázz mert lebontják a kéményedet, vagy bedugják egy mikulással. ;] (a második opció nem a házra vonatkozik ;) :P )

Deus ex machina

(#93605) MiklosSaS válasza TTomax (#93588) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ejjjj, mekkora szemelyiseg a topicunkba! Egy igazi mordor lakot tisztelhetunk szemelyedben!

Udv. itt Uram! Remelem maradsz es jol fogod magad erezni, nem leszek egyedul aki az AMD-et fikazza :D.

Jobban vagy?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93606) HSM válasza TTomax (#93588) üzenetére


HSM
félisten

Nálam egy régi Radeon 8500LE-vel szépen boldogult. ;)
Mondjuk én azért ennél igényesebbre vettem a kviitelezést. ;]

[ Szerkesztve ]

(#93607) TTomax válasza norbert1998 (#93602) üzenetére


TTomax
nagyúr

Intel Celeron/Celeron D, Pentium 4/4 Extreme
Ahogy írták egy P4 HT-t ha jó áron tudnál bele szerezni még megérheti. :)

Hát ez egy hosszú sztori,sajnos mentő vitt el deréktol lefelé nagyon komoly gondok voltak,de szerencsére gyógyítható.

(#93599) CJ4567 (#93601) Habugi
:R

(#93605) miklosss2012

Szia!

Az a baj,hogy sokan félreértik amikor kritikát fogalmazok meg.Hidd el megfogalmazom én azt intel vagy nVidia oldalon is.Sajnos mindkét cégnek nagyon jó ha egy "gyenge" AMD az ellenfél,mert úgy sápolnak ahogy nem szégyellik,és amint látható nem szégyenlősek amikor az árcédulára kell a számot rávésni. Hosszú idő óta úgy látom,hogy nem is igazán akar az AMD versenyezni,és ez nem mindig volt igy,mintha kartell menne fü alatt és ennek az árát sajnos mi fizetjük ki,mi akik vásárolunk.Most legutóbb nálam az nV verte ki a biztosítékot,nem azzal amit készített,hanem ahogy beárazta,sajnos ugyanazt látom kibontakozni,mint amit cpu fronton az intellel szemben.Ez nekünk nem jó,nagyon nem jó.És ezen a helyzeten csak az AMD tud változtatni,de nem azzal hogy dolgokat épit be amik lehet soha nem kerülnek kihasználásra.Most is olyan szegmensre koncentrálnak amit aki akart már meg tudott venni 3éve,de a 1070/1080ra nincs még válaszuk,még csak szivárgás sem. :( Mi marad ilyenkor?Csak megveszed az amd terméket még ha lassabb is ugyanannyiért?Ezzel magad szivatod,és igazából a helyzeten sem fogsz változtatni.Mehetsz konzolra is,de sem rózsás a helyzet,amiröl meg a konzol gyártok tehetnek.Mi marad végül?Az a gond az egésszel,hogy user szinten létezik csak a "VS" nem látunk a szinfalak mögé,hogy miért van az hogy szépen elcsusztatják a rajtokat és igazi megmérettetés a két gyártó között... okay az intel elment azt megértem nem tudják überelni,na de az nV-t kellene azért,és amikor ez nem történik meg csalódott vagyok,és hangot is adok neki.Most az árakat figyelve arra várok,hogy hátha a Vega ütös lesz... annak kellene lennie,és remélem olcsóbban meg fogom kapni mint a 1080Ti-t.Hidd el sokan vannak ezzel igy csak ehhez egy tökös amd kell,de amit mostanában megint kommunikálnak nem erre mutat... a Zent is várom bár addig lapot procit nem cserélek amíg nem lesz pci-e 4.0.

(#93606) HSM

Hmm nekem volt 9550-em ha jól emlékszem GeCube,valami 100% OC-t birt.. nem volt semmi... akkor azok még kártyák voltak,

[ Szerkesztve ]

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93608) norbert1998 válasza DR|FTK|NG (#93603) üzenetére


norbert1998
veterán

Azt én is láttam :P

Gyári hűtő van, elégnek kellene lennie.

Viszont a cerka jóval újabb szerintem, mert ugye 30 nm-el kisebb architektúrájú. Ez az ami elbizonytalanít :F

3k körül láttam őket aprón, a HT-s P4-eket.

Egyébként az Arduino, CNC mellé hoztam le a padlásról ezt a gépet.

De nem tudtam kipróbálni, mert a RAM-okat kidobtam belőle :W :W
Anélkül meg nem volt post (bár lehet, hogy nem amiatt, de nem jelent meg kép a monitoron)

A vinyót egy tábla csokiért adtam oda havernak, 80gb-os csamu, valami 95-6%-os. Úgyhogy a mégrégebbiből egy Fireball II 40GB teljesít benne szolgálatot.

(#93609) TTomax válasza norbert1998 (#93608) üzenetére


TTomax
nagyúr

Igen a cerka újabb,de a HT-s P4 sokkal erősebb,RAM nélkül nem lesz post az biztos. :) 3ezret megér egy olyan proci,alkudj belőle ha tudsz. :) Nekem is vannak ilyen régi gépeim itthon... Valamikor meg akartam építeni a leggyorsabb AGP-s gépet egy Q6600-al de aztán elmarad a project mert elvitték a lapot,de az AGP-s 4670em még megvan,ment vagy 20percet. :)

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93610) HSM válasza TTomax (#93607) üzenetére


HSM
félisten

Nekem egy Club3D ("Built By ATI" amúgy) 9700-asom volt. Még a 9700PRO órajeleit sem bírta, de mégis nagyon frankó kártya volt, az akkori Northwood magos, HT-s procimmal meg azzal évekig el tudtam szépen játszogatni maxgrafikán bármivel. :))

Ez a 8500LE, vagy 9100, vagy micsoda akkor volt, mikor átmenetileg vettem egy kétmagos P3-as munkaállomást átmeneti gépnek (IBM cucc volt, rambus rammal, komoly vas volt), és abba kellett valami, ami képet ad. :DD

(#93611) Habugi


Habugi
addikt

Egy kis érdekesség az RX480-al illetve annak bemutatójával kapcsolatban: [link]

Sry amiért linkelem de baromi lusta vagyok most ahhoz hogy újra leírjam.. :D

Ezt pedig pusztán annak okán, mert ma még csak 1-2x láttam: [link] ;]

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93612) TTomax válasza Habugi (#93611) üzenetére


TTomax
nagyúr

Nagyon szép,csak ezt egy kártyával kellene megcsinálni,mert ahol meg nem megy a CF ott meg 250dolcsit költöttél a semmire.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93613) Habugi válasza TTomax (#93612) üzenetére


Habugi
addikt

A CF-et én sem értem/értettem, redditen handabandázott valamit délután miért volt ez így jó, két panasz között hogy a szállodában ahol megszálltak elég drága volt a net.. :DDD :C

Szóval igen, nem volt egy cseresznyés húzás de miért a "semmire"?
Ezt fejtsd ki mert nem vagyok érzékelőtávban. :B

Jelentem érzékelő távba értem.., kellett egy kávé.. :D

Igen, többek között ezért nem ajánlom senkinek sem a CF-et, sem az SLI-t.. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93614) TTomax válasza Habugi (#93613) üzenetére


TTomax
nagyúr

Hát ha nem megy a CF amire elég jó esély van akkor a semmiért fizettél,erre gondoltam... egy kártyával tessék ezt elérni 500dolcsiért máris megyünk érte.Akár rögtön kettőért.Mert ha abból nem megy az egyik akkor is még valahogy eldöcög a játék.De ha ebből nem megy akkor csak a pislogás van.

★★★★★ I got too much soul, rhythm and blues R&B ya see, all that's cool, but hip-hop and rap yeah that's where my heart's at Even back when I used to break on a box ★★★★★ "Chief Rocka"

(#93615) caindwan válasza norbert1998 (#93573) üzenetére


caindwan
tag

brüüüüüüüm ;]

Jóéjt!

(#93616) Habugi válasza TTomax (#93614) üzenetére


Habugi
addikt

Igen-igen, közben leesett.

Az egész előadás arról szólt hogy hülyén fogalmazva a "középosztályt" célozzák meg, mind a VR-el mind a belépő Polarisokkal, most nyilván a 1070/1080 után simán bele lehet menni abba hogy vajon mennyire a bizonyítványukat magyarázzák, sosem fogjuk megtudni. :N

Amit te szeretnél (és ezzel nem vagy egyedül.. ;) ) az majd szerintem csak a Vega lesz, valamikor 2017 első negyedévben mert nem hiszem hogy idén megkapnánk.
Amúgy 200$-ért illetve a 8GB-os modell cirka 230$-ért szerintem elég erős ajánlat, customokért vatta újan nyitóárként.
Páran húzhatjuk a szemöldökünket de az igazság annyi, hogy a legtöbb ember a fenekét földhöz verné már egy ilyen kártyáért is. :K
Mi azért így napi ~20+ PH kaliberű fórum postunkkal, HW kattanási szintünkkel nem igazán vagyunk mérvadónak nevezhetőek, semmilyen szinten.

Egyes pletykák szerint ráadásul ezt nem 150W-ból fogja hozni, inkább 100-120W, azért az bitang lenne.
Nem mellesleg vígan eljátszom gyakorlatilag minden új játékkal 1440p-ben VSR-el, egy-két kivételtől eltekintve. Nincs a 480as esetében megkotlott DX12 support, sem nyesedék memória, sem semmi, legalábbis az alapján amit tudni vélünk róla.

Mondom se a CF-et nem értem, sem azt miért a középpel nyitottak de ez kb semmit nem jelent, bőven jobban tudhatják adott idő alatt, adott időszakban honnan számíthatnak a legtöbb bevételre, függetlenül attól mi mit hablatyolunk.

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93617) HSM válasza TTomax (#93614) üzenetére


HSM
félisten

Nekem ez így 200 dollárért pont az, amire mostanság vágynék a 7870 XT-m helyett... Elég erős cuccok voltak a 290/390-ek is, szerintem a mai napig elég, ha valaki minimálisan kompromisszumképes, ha annak hozza a sebességét ennyi pénzért, 100-150W-ból, nekem ez maga a tökéletes kártya. És biztos nem csak én vagyok így vele. Az Nv meg ahogy árazta a Pascal-okat, hát... :U

[ Szerkesztve ]

(#93618) Popes válasza HSM (#93617) üzenetére


Popes
őstag

Én is a 270-et egy ilyenre szívesen cserélném, nem kell tápot sem cserélnem és az én igényeimet szerintem kiszolgálná. Megvárom a nyár végét hogy már legyen tapasztalat és kiforrja magát minden, és kiderül addigra az is hogy ebben a kategóriában lesz-e NV alternatíva. A lényeg nálam hogy 100k alatt mi lesz az ami ár érték arányban a legjobban megéri.(ezt a határt húztam meg mert amennyit játszom az többet nekem nem ér :N )

Más

KP :DDD

Deus ex machina

(#93619) MiklosSaS válasza TTomax (#93607) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ezert a hozzaszolasodert millio taps! :C :C :C

Mar egy jo ideje azt predikalom az embereknek hogy ez az egesz mizeria egy kartellben van. Anno ott volt az 580, kitoltak a 7970-et...valaszkent megkaptak a 680-at...utana a 7970 GHz...picivel , aprankent kaptuk a + 5-8 %-ot....azutan megjelent a 780..hosszu ideig semmi...utana a 7970/690...780Ti...290/290X...stb.

Tavaj jott a maxvell 980...az AMD reszerol semmi...majd a 980Ti...azutan kesve a Furyka..de szepen megvartak hogy akik gyors kartyat szeretnenek azok vegyek meg a GM200-at, utana nyogve kitoltak a boltokba. Mintha szandekosan csinaltak volna a kesest...

Most ugye itt a 1070/1080, mit csinal az AMD? kihozza a 480-at..hogy meg veletlenul se legyen alternativa...kell az eros de meregdraga..ott az NV...kozep osztalyba meg lehet meg a havazas elott a boltokban lesz a 480. Utana szepen csondben elstartol a 1050/1060/1060Ti....

Mi mas ez ha nem kartell?!

Unom mar azt is hogy evrol evre jonnek az uj processzorok...hozznak +5 - 8%-ot...aztan vegyel hozza alaplapot..
Es sajnalom, de ezert csak az AMD-et hibaztatom....minden az o hibajuk! Ha talpon volnanak nem baCCnak a jovo beli bohockodasukat akkor volna kemeny konkurencia, volna harc....es volna generacio valtasnal igazi erdembeli elorelepes! Es ez csak nekunk volna jo...

Szoval teljes mertekben igazad van! Vegre valaki aki normalisan latja a helyzetett...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93620) HSM válasza Popes (#93618) üzenetére


HSM
félisten

Nálam a táp bírná... Egy minőségi 550W-os típusom van, miközben játék (BF4 multi) közben eszik a gép 300W-ot... :DDD Pedig húzva van a 7870XT 1050Mhz-re a gyári 925/975-ről, igaz, alul is feszeltem, mert minek süljön, ha feleslegesen sok neki. Meg az X58 platform 4Ghz-re húzott hatmagossal sem épp noti-proci.
Viszont nem akarnék nagyon torkosabb VGA-t, mert így is épen kiszellőzteti a házhűtésem halkan, plusz főleg nyáron azért rendesen érezni a szoba hőfokán már ezt is. Mondjuk ekörül fogyasztott anno az alulfeszelt 290-esem is, komplett gép 300W. Igaz, ott azért a 4,4Ghz-re húzott i5 4690K spórolt valamennyit a mostani hatmagoshoz képest.

(#93619) miklosss2012: "Unom mar azt is hogy evrol evre jonnek az uj processzorok...hozznak +5 - 8%-ot...aztan vegyel hozza alaplapot.."

Minek állandóan venni, ha nem mész falnak attól az 5%-tól?
Én se véletlen vettem "ősrégi" rendszert, low-cost gaming meg minden más PC-nek.
Saját magát szivatja, aki mindig első körben vált. GCN-es kártyát se véletlen csak akkor vettem az 5850-em helyett, mikor lement egy év, meggyógyult az összes gyerekbetegség és lement az áruk úgy valahova a fele és kétharmada közé.

[ Szerkesztve ]

(#93621) norbert1998 válasza caindwan (#93615) üzenetére


norbert1998
veterán

Ezen nincs itt a kolompos bolondos :P

Most nézem, a 9550 egy alulclockolt 9600 pro, szóval ha a hűtés, amit fel hánytam rá, bírja, akkor egy 9600 pro szintjére felcibalom majd. Volt ahol akár 73% különbség volt csak a szintre rángatás után a tuningban. És akkor még nem ment fölé.

[ Szerkesztve ]

(#93622) Habugi válasza MiklosSaS (#93619) üzenetére


Habugi
addikt

".minden az o hibajuk"

Holnap írhatsz a Greenpeacenek, megfejtetted a globális felmelegedés okát! :DD

Szennyworks meg zárt rendszer, állandó buher a tesszelációval, mesterséges gépigény generálás, smafu! Nyomtasson az AMD pénzt magának és abból fejlesszen, mert a 970 lett a világ legnépszerűbb VGA-ja, a tulajok minimum 50%-ánál egy éves sincs még. Váltottak 780 Keplerről mert elhitték a csodát..meg a 4GB-ot a dobozon.. ;] , most pl a 480 esetében jön egy kártya ami minden szempontból szénné alázza a 970et (de minimum egy szinten lesz vele..) és olcsóbb, helyből.

Abból best seller lett, ez meg csak egy kotvány középbigyó lesz mi, mert a 970 mellett nem volt ott a 980Ti kontrasztnak mint most a 1070/1080 minden másnak.. :DDD

Jaj hát maga.. :N

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93623) Popes válasza HSM (#93620) üzenetére


Popes
őstag

Nekem 500w-os tápom van ezért egy 390-et már nem biztos hogy rábíznék, viszont a 270-et 270x órajel fölött(1150/1500) is kiszolgálja.
Játék az nálam is főleg BF4 multi(meg talán majd a BF1) single-ben Metrokat meg ilyeneket végigtoltam de azokat már nem igazán veszem elő.(Project Carst néha)

Deus ex machina

(#93624) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#93520) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

DonSasss (#93520) - Most így nézek ki... :

...de a következő ötéves tervben a lista elején szerepel a "Borotválkozás"-tétel...

(#93526) - "Attól függ ki kérdi." - Az Encyclopedia Antarctica idevágó szócikke szerint: "Kérdi Gizella - Pszichiáter, világhírűvé azon tanulmánya tette, melyben azt boncolgatja, hogy mennyire lehet sikeres az együttműködés egy olyan alaplapgyárban, mely az Antarktiszon van, pingvinek a munkásai, egy emberszabású mutáns szörnyszülött az igazgatója, s egy sas a tulajdonosa, említett tanulmányáért a brit tudósok különdíját is elnyerte."

Tehénke (#93528) - Fizethetek halban a festményért?

NorthBull és PigCastle - Gondolhattátok volna, hogy nem én vagyok, mivel annak, amit TTomax ír van értelme, míg az én hozzászólásaimra ez nem jellemző...

TTomax - Már osztogatják is az arcképemet? :Y Amióta az Antarktiszon vagyok a hátam mögött már mindent lehet? :O

Üdv a topicban! :) Mielőbbi gyógyulást!

(#93607) - A Sasssnak írt részre: Addig hagyd abba a morfiumfogyasztást, amíg nem késő...

Egyébként a VIA-CPU-król mi a véleményed? (Alaposan gondold meg, hogy mit válaszolsz... )

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#93625) norbert1998 válasza Popes (#93623) üzenetére


norbert1998
veterán

Ember? 300w-ot eszik játék közben a gépem, simán bele tenném én még a 295x-et is ehhez a taphoz, jó ez 550,nem 500.

Mahrenkrumpli nekem is feltűnt, de egy váll vonással arra jutottam, biztos beteg vagy.
Ma láttam via gépet :C a padláson. Ha lenne sd ramom talán még be is tudnám üzemelni.

[ Szerkesztve ]

(#93626) MiklosSaS válasza Habugi (#93622) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azon gondolkodom hogy irjak valaszt vagy ne....tobbszor leirtam mar, nem magyarazkodast meg nyafogast szeretnek latni toluk. Rugjak p!csan a marketingeseket oszt csokolom...

De tul hosszu volna mindent leirni.....

@Mahrenburg: borbely nem letezik te feled?

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93627) Habugi válasza MiklosSaS (#93626) üzenetére


Habugi
addikt

Nem várhatod el azt, hogy ne viselkedjenek úgy mint amit te vizionálsz vagy ami a képzeletedben létezik csak. :N

A kartelles dolog.., meg úgy minden más.., százszor kibeszéltük már. :K
Talán.., nem elképzelhetetlen viszont most semmi másról nincs szó csak arról hogy lecserélted az FX-et 980Ti-re mert előbbi sírba tett és szarul érzed magad miatta, okkal vagy ok nélkül, nincs jelentősége.

Számomra pl a 970 egy perverz vicc mióta megjelent, látszólag mégis helikopter vagyok, emberemlékezet óta nem volt ilyen népszerű VGA.., sem ilyen alacsony globális IQ szint de ezt most hagyjuk.. :D

Ha az bestseller lehetett minden, khm.., fogalmazzunk úgy vitatható tulajdonságával együtt, akkor mond el a 480-al mi a gond, nem mint BS várományos kártya, szó sincs róla, aktív munkára bírható agysejteket sajnos nem árul a kártyái mellé az AMD.. :N , hanem úgy egyáltalán? :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93628) Popes válasza norbert1998 (#93625) üzenetére


Popes
őstag

Felőlem beteheted az 500w TDP-s kártyát az 550-es tápodhoz, de ha nem haragszol én inkább belül maradok azon a határon amit a tápom bír. ;) Tudom hogy túloztál(vagyis remélem) de hidd el nekem hogy nem aludtam anno az elektrotechnika órákon. :)

Deus ex machina

(#93629) Mahrenburg válasza norbert1998 (#93625) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

NorthBull (#93625) - Megalapozottnak tűnő vélemények szerint nem vagyok épelméjű, de nekem nem adnak morfiumot... :O

Gondosan őrizd meg a VIA-gépedet, 2-300 év múlva milliókat fog érni... :K

DonSasss (#93626) - Sajnos itt az Antarktiszon nincs borbély, de ami még szomorúbb, hogy bordély sincs... :O

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#93630) MiklosSaS válasza Habugi (#93627) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Semmi koze sincs most ennek a Fury/980Ti-hez....

Inkabb toroltem...lesz aki majd olvassa, de tul nagy falat volna az emesztesi rendszerenek.

A 480-rol nincs mit mondjak. Nem lattam egy normalis tesztet meg...majd a tesztek meg par het hasznalat itelkezni fog rola.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93631) HSM válasza Popes (#93623) üzenetére


HSM
félisten

Nekem 460W-os Seasonic Fanless tápra kötve volt a 4,4Ghz-re húzott i5 4690K 4*4GB 2133Mhz CL11 ram társaságában a 290-es Radeon. BF4 multi közben a procit húzva, 290-est az alap 947/1250MHz órajelén, +50% power limittel evett a konnektorból a komplett szekér 350W-ot. Fél évig használtam, tökéletesen tette a dolgát.

[ Szerkesztve ]

(#93632) Lacielvtárs válasza caindwan (#93615) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:Y :DDD :R

jó reggelt, végre péntek van :)

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#93633) norbert1998 válasza Mahrenburg (#93629) üzenetére


norbert1998
veterán

Az a baj, hogy én meg nem! ;]

Popes ha te mondod :R de igen, túloztam természetesen :) de egy 290-et tényleg bele tennék még.kiveve ha mindenki le akar beszélni :D

Ram nélküli boot-al csak sipolast vártam, de nem jött.

[ Szerkesztve ]

(#93634) MiklosSaS válasza Lacielvtárs (#93632) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Pontosan....

Jó reggelt!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93635) bandi0000


bandi0000
nagyúr

smart cup kurva nagy, ha nem lenne ilyen drága be is ruháznék rá

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#93636) MiklosSaS válasza bandi0000 (#93635) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hatalmas szükséged is volna rá..... ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93637) Methionyl válasza bandi0000 (#93635) üzenetére


Methionyl
senior tag

Fuh..borzalmas. Úgy kell mint 1 falat kenyér(párizsi) :D

Reggelt!

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#93638) bandi0000


bandi0000
nagyúr

igaz hogy nem spórolok és nem is nagyon bicajozok de ha egyszer netán elkezdeném akkor jó volna :D

na megtudtam, 69% lett az emelt infóm, 304 pontom van, remélem elég a felvételihez

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#93639) Malibutomi válasza Habugi (#93616) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

"Egyes pletykák szerint ráadásul ezt nem 150W-ból fogja hozni, inkább 100-120W, azért az bitang lenne."

Ez szinte biztos hisz az 1x6pinnel a max felveheto a 150W, es olyat nem csinalnak hogy pont annyit fogyasszon. Ha valos 150W lenne a fogyasztas akkor 8pin lenne rajta.

[ Szerkesztve ]

(#93640) Habugi


Habugi
addikt

Főzelékfalóba ki, hozni ebéd.

Kolléga kért sorsjegyet (2db) közeli lottózóból, kolléga lelépett mire visszaértem. Teló.., "kell a szarod? - Neeem"
Lekaparom őket, egyiken shemmi, másikon 125K Huf.. :))
SMS On.., kolléga agyvérzést kap, SMS Off.

End of story.. :C

Btw.., Sas: [link] :((( :O
CF? Really? Vapor-X 290X CF meddig is volt meg? :D

Olyan szépen kértelek hogy sima 980at vegyél átmeneti brummogós kártyának, rommá benchelnénk magunkat amíg ki nem jönnek a nagyvadak!! :K
Illetve.., elvernélek mint szódás a lovát és közben megpróbálnék úgy csinálni mint aki nem annyira nyomorult hogy ezt nagyon élvezze.. :DDD ;]

Egyébként mi lett annak a képnek a "tartalmával" amit küldtél?
Lemaradtam valamiről úgy érzem.. :U

Amcsiverdás: :R

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93641) MiklosSaS válasza Habugi (#93640) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Dehát ha nincs 980 értelmes árban?!

Másik dolog hosszú történet...

Mozgatja az agyamat egy 144 Hz-es IPS FreeSync kijelzõ. Na oda egyetlen kártyával nem lesz meg a 144 Hz...az volna a cél. 1.44 Fos / 1440p-ben /144 Hz-en.

390 CF hangzana jól...Furykákból elég volt egy is...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93642) HSM válasza MiklosSaS (#93641) üzenetére


HSM
félisten

Pfffff, már megint...

Mi a töknek Freesync monitor, ha izomból 144+ FPS-el akarod hajtani? Akkor oda elég a V-sync, lol... :C

(#93643) Habugi válasza MiklosSaS (#93641) üzenetére


Habugi
addikt

Olvastam illetve említetted cirka egy-két hete ezt de most érted, a CF az olyan hogy lehámozol róluk mindent mint egy szűz germán tehenészlányról a nászéjszakán.., és jól megfűrdeted mindkettőt.
Utána jön csak a TTomax által is említett buli, miszerint vagy megy adott játékkal a CF, vagy majd csak a megjelenést követő 2-3hónap elteltével fog mert addigra patchelik/driverezik fel.

Addig meg skubizod a 144Hz-es IPS Freesynces 1440p gamer csodán a fél F0S-t.., közben pedig heti háromszor fogsz ragelni nekünk.., köll ez magának? :F :N

Meggyőzhető vagyok róla, hogy egy custom 980 ennél drágább buli lenne, még fürdetni sem kell (nefürgyéle'.. :DDD ) de igen nehézkes lesz.. ;)
Ha pedig a kijelző kattanás mértéke annyira súlyos amilyennek tűnik akkor, nos abban az esetben nincs ötletem pedig mondtam volna hogy 2db 980 de tudtommal még mindig "nem támogatják" a Freesyncet.. :(((

Ugyan ez a mánőőverrr IPS Gsyncel? Na-na na?

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93644) MiklosSaS válasza HSM (#93642) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Mert ha nincs CF tamogatas akkor nincs az a Radeon a foldon ami megbirkozik 144 FPS-el 1440p-ben a modernebb jatekokal es jo grafikaval.

Tehat:

- ha van CF tamogatas ott a 144 Hz izombol
- ha nincs CF, akkor az egyik kartyat lekapcsolom es faszaul skalazodik a FreeSync 35 - 90 Hz kozott.

@Hablatyi:: most nezd meg ezt! Nem erzel semmi kesztetest hogy megrendeld?
A G-Sync nem jatszik....ez olyan 455 font korul van de ha G-sync kellene az kicsit dragabb, annyit meg biztos nem adok erte...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93645) Methionyl válasza MiklosSaS (#93644) üzenetére


Methionyl
senior tag

Hidd el freesync-el is sz*póroller lesz. Hol jó hol nem. Játék és driver függő..Ha felrakom x driver-t akkor pár játékba minusz 5-10 fps. Ha y driver van fent akkor játék faja de freesync meg baszik működni.
De remélem nálad minden elsőre klappol vagy egy kis baccogatás után menni fog mindenhogy. De ahogy ismerlek..úgyis fejfájás lesz a vége :D :D

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

(#93646) MiklosSaS válasza Methionyl (#93645) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Tehat ezt sem tudta megcsinalni az AMD mint ahogyan az NV ? Itt sem tudott leteni egy hasznalhato dolgot az asztalra? :W

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#93647) Habugi


Habugi
addikt

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93648) DiszNóÓl válasza Habugi (#93647) üzenetére


DiszNóÓl
senior tag

Pont ilyen a lovunk... Fosik a víztől. Eső után esélytelen vele menni...

HATER

(#93649) Habugi válasza MiklosSaS (#93644) üzenetére


Habugi
addikt

Najó, én feladtam..

Veszel amit veszel, Show must go on.. :R

Bármi is lesz, szurkolok hogy elégedett legyél, ámbár az utolsó amivel elégedett voltál a 980Ti volt és hosszú sztoryra hivatkozva nem mondod el mi történt 4napja az EVGA-val.. :(((
Biztos eladtad egyből mert tudtál rajta keresni 10fontot.. :P

Szerintem a nyár végére a Rage foka odáig fog hergelni, hogy PS4-re váltasz.. ;]

(#93648) DiszNóÓl:

Lol.., jóarc.. :D

(#93650) Methionyl:

Az csak egyetlen egyszer fordult elő! :(( :)

[ Szerkesztve ]

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#93650) Methionyl válasza MiklosSaS (#93646) üzenetére


Methionyl
senior tag

380/380x topikba szintén freesync monitoros tulaj még régi catalyst-ot kellet feltenni, hogy rendesen működjön..
személyes példám: GTA V-be 85fps ig szépen működik(működött, már nem játszottam azóta) a freesync, nincs semmi törés minden fasza. Dying light-ba is tökéletes, de 40-45 fps..jó vissza régi driver 60-80 fps csak lestem..de már 50fps körül szétesett a kép mint Hablaty egy kiadós bableves kaja után..
Lehet van rá mód, hogy menjen de már nem volt kedvem foglalkozni a dologgal.
Nem elrettentésként írtam, csak személyes tapasztalat. Remélem nálad menni fog ha ráadod a fejed :K

[ Szerkesztve ]

They can break you but not your promise, even death won't keep you apart. Through this darkness you will find him in your sword still beats, a heart.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.