Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92851) MiklosSaS válasza stratova (#92849) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az NV pofátlanul megkérte a pascal árát. De senkit sem erõszakol a megvételére...
Ugyis megint rekord eladása lesz, a kártyák erõsek, kevesebbet zabálnak és müködnek frankón, szopóroller nélkül

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92852) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92851) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Még nincs szopás, majd lesz valami.. mindig van.. Driver téren is..

Szal, azt azért nem mondanám senkinek, hogy vegyél ilyet, mert nem lesz vele gond driverek terén.

A melegedéses gondról nem beszélve, amit sárkánykoma írt korábban ha jól emlékszem. Bár, lehet, hogy Malibutomi volt.

[ Szerkesztve ]

Véleményem szubjektív...

(#92853) stratova válasza hackeeeee (#92852) üzenetére


stratova
veterán

Tomi írta, hogy 83 fokra tud melegedni a GTX1080, ezt ha jól emlékszem Loha fórumtárs az idióta ventiprofillal magyarázta. De valahol érthető egy bowler ventivel vagy hangos lesz a hűtő vagy magas a hőmérséklet.

(#92854) hackeeeee válasza stratova (#92853) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jah, csak hát az, h nem is boost-olt ha jól emlékszem..

És nem mindenki kész arra, h kézi profilt csináljon.. Bár, ugye annó a ref. 290-nek is jót tett a saját profil.

Véleményem szubjektív...

(#92855) MiklosSaS válasza stratova (#92853) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ilyen a ref. hütés. Visszont nekem három kártyámon volt (780, 780Ti és 980Ti) az a hütés tipus és saját venti profilal egészségesen tuningolva bármilyen több órás játék vagy bench alatt is alig ment 77-78 fok fölé. Csendes nem volt, de zajosnak sem mondanám.

Szóval én nem félnék attól a ref hütéstõl...igaz hogy kisebb a csíksz. de 180 W...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92856) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92855) üzenetére


norbert1998
veterán

Az a csendes az mit jelent? És mondjuk egy atomata profillal, a gyárival, milyen volt?

(#92857) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92856) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Felment 84 fokig csöndben, aztán rákapcsolt és ha néha játékban vissza vett 13-26 MHz-et....amit észre sem vettél.
Utca hosszal jobb a Radeonok megoldásához képest...pedig ott is volt simán 250-280 W.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92858) caindwan válasza stratova (#92846) üzenetére


caindwan
tag

Szintén a gyűrődésre gondoltam egyből :K Csak azért elgondolkodtató, hogy mint pl. @Malibutomi is csinálta felújítani autót, fasza dolog és én is belefognék pár év múlva, de ezek után úgy érzem nem ér annyit. Inkább legyen biztonságos.

[ Szerkesztve ]

(#92859) bandi0000


bandi0000
nagyúr

magyarázzátok már meg nekem hogy lehet az, hogy egy LG joy ami 4 mag 512 mb ram el kellett adnom mert botrányosan lassú volt, facebook app szaggatott messenger is, most vettem egy Navon mizu D501 kínai csodát, 5 " IPS igaz nem annyira fajin, 4 mag 512 mega, erre rajta nem szaggat a facebook se messenger, és egész gyors

Xbox One: bandymnc

(#92860) norbert1998 válasza bandi0000 (#92859) üzenetére


norbert1998
veterán

1. bloatware
2. a "mag" az égvilágon semmit nem számít, extrém példa: a Snapi 2?0 és a Snapi 820 is 4 magos, mégis legalább 50-szeres különbség van erőben.
3. az LG ui-ja
4. a facebook random telefonokon akad és másik randomokon meg nem

Sas:
Igen, a ződekné minden jobb. De ne felejtsd el, milyen élénk színei voltak a faladnak a túlmelegedő HBM miatt ;]

(#92861) bandi0000 válasza norbert1998 (#92860) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem nekem kell magyaráznod a CPU-kat :D csak a tisztánlátás kedvéért írtam, ki se tudtam deríteni milyen cpu van a navonba

hát jó értem én csak pont egy ilyen fos kínai szarral vagyok elégedett :D mármint 2. telefon de akkor is na majd meglátjuk később mit mondok róla :D

[ Szerkesztve ]

Xbox One: bandymnc

(#92862) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#92827) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Ez így van :D

Ne kötekedj, mert instant ban! 0:30-tól :DDD

© asszongya'hogy

(#92863) HSM válasza hackeeeee (#92827) üzenetére


HSM
félisten

Dobhatok be én is többszálú eredményt öregintellel? ;]

(#92828) stratova: Igazából nem látom a fantáziát ebben a gépben. Drága, és ugyanúgy nem jó játékra, mint az integrált grafikás Intel. A proci Cinebench eredményei is lehangolóak, egy szálon 55, több szálon 160?
Ezt a Sandy i7-es notiprocim megeszi reggelire, és harmadennyibe kerül egy olyan procis üzleti gép...

(#92842) miklosss2012: Bakker, ez az állandó szenvedés.... Mibe telik felrakni egy MSI Afterburnert, és belőni egy ventiprofilt? Nekem durván 2 perc szokott lenni, és kb. a 0. teendőm, ha egy új VGA-t kapok....
Menni fog vele, ne aggódj. ;)

A 390CF-et meg verd kia fejedből. ;] Esetleg majd ha kijött a Polaris P10, abból lehet jó alternatíva lesz a CF. De pont most 390-et tutifix nem vennék, hát még kettőt. :N

[ Szerkesztve ]

(#92864) norbert1998 válasza HSM (#92863) üzenetére


norbert1998
veterán

Meg akarja győzni magát, hogy jó vétel lesz neki a 1080 :(

XCOM 2, bázis/menü :Y (ilyenkor már be van töltve, és nem, nem fut semmi más, csak az AB.

(#92865) Televan74 válasza norbert1998 (#92864) üzenetére


Televan74
nagyúr

Hát jobb lenne neki mint a 390 -n.

Xcom2 -nél,meg még valahogy nem állt rá a kezem a vásárlására. :DDD

Amikor nincs remény! Jusson eszedbe nincs isten, csak én!

(#92866) Malibutomi válasza caindwan (#92844) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Ez egy regi X alvazas kocsi, ami vagy 60 eves, szall is belole a rozsda. Nem tudom mit varnal.
Ha csak 20 evvel fiatalabb es letraalvazas, akkor eltolta volna az uj autot visszafele.

(#92858) caindwan
Altalaban egy utkozes nem igy nez am ki. Itt csak a sarvedonek eresztettek neki egyebkent, nem is az alvaznak. De egyebkent jah, egy ilyan regi auto nyilvan nem olyan biztonsagos mint egy ujabb legzsakos mindenfeles. De nem is mesz ugy vele :)

[ Szerkesztve ]

(#92867) Malibutomi válasza Televan74 (#92848) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Azon rohogok rohadtul, hogy a zold oldalon mar tobb mint fel eve ment a fogadkozas, hogy ugyis megint a kozepkategoria jon eloszor, majd most kivarjuk a Ti-t stb.
Most meg mar rohannak venni az 1080-at dragabban mint a 980Ti volt ujkoraban, hogy fel ev mulva megint cserelhessek. :U

(#92868) hackeeeee válasza #Morcosmedve (#92862) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jajj ne. :D

@HSM: Jah, oda be a topic-ba, aztán mindenki kidobja a gyíhetet. :D

Véleményem szubjektív...

(#92869) HSM válasza hackeeeee (#92868) üzenetére


HSM
félisten

Pláne, ha megtudnák, hogy az egész hóbelebanck procival, hűtővel, lappal, 12GB rammal nem került anniyba, mint nekik egyetlen processzor. ;]

(#92870) MiklosSaS válasza HSM (#92863) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Azt hiszem tizedjére írom le hogy ha bármilyen más programot felteszek (AB, Trixxx, bármi más) bekavar a driverbe és vagy a GPU órajele max 500 MHz lesz, vagy a ramok mennek ,500 MHz-en 1000 helyett.
Teljesen hülyének néztek?

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92871) Malibutomi


Malibutomi
nagyúr

Most mibol is indult ez a venti mizeria?
Azt akarod Sass hogy melegebb legyen es lessabban menjen a venti rajta?

(#92872) HSM válasza MiklosSaS (#92870) üzenetére


HSM
félisten

Itt még nem láttam,hogy leírtad volna....
Fura, hogy ilyeneket csinál... :F

(#92873) MiklosSaS válasza Malibutomi (#92871) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Abbol hogy a Fury-n nem mukodik rendesen a gyari venti profil, de nem tudok mas programot felrakni mert bekavar a drivernek..

Majd kesobb leirom bovebben.

@HSM: ok!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92874) hackeeeee válasza MiklosSaS (#92873) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Érdekes, még annak tudatában is, hogyha nem nyúlsz hozzá az OC-hez, csak a ventihez.

Speedfannal próbáltad már esetleg? Van amelyik vga-t az is tudja szabályozni. Annak viszont végképp semmi köze nincs az OC-hez.

Véleményem szubjektív...

(#92875) caindwan válasza Malibutomi (#92866) üzenetére


caindwan
tag

Vártam a szakértő kommented :R

Azért az is számít meddig/hányszor ülsz autóba :K Igazából ahhoz, hogy apróra törd még a motort se kell beindítani.

Ez után pedig szerintem megyek a kertbe és elásom magam, hogy a motorok után csurog a nyálam :DDD :(((

(#92876) #Morcosmedve válasza hackeeeee (#92868) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Még a paródiától is rémálma lesz az embernek! :D

© asszongya'hogy

(#92877) Malibutomi válasza caindwan (#92875) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

En karamboloztam a chevymmel. Belemjott oldalrol egy opel, annak kiszakadt a motorja ottmaradt az ut kozepen es eltunt az eleje, ahogy meglokott atsodrodtam szembe ott egy pozsonak kiutottem a bal elso tornyat, az ott leult. Aztan kivittem egy tablat meg mire megalltam. Jarokepes maradt az auto, esnekem sem lett semmi bajom. Ha nem szakad le a hatso lokharito a lampakkal egyutt, akkor labon haza tudtam volna menni vele :)

(#92878) Mahrenburg válasza DR|FTK|NG (#92794) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Állítólag az iskolát is együtt kezdtétek, csak őt kicsapták túlzott halpikkelypálinkafogyasztás miatt...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92879) Popes válasza Malibutomi (#92877) üzenetére


Popes
őstag

Az új autók hátránya(előnye) hogy gyűrődnek mint az alufólia. :K
Opel Vivaroval(ami azért nem kicsi) soroltam volna be egy Y elágazásban a főútra és aki előttem volt elindult én meg néztem balra,hátra, hogy mehetek-e én is. Láttam hogy nem jön senki ezért nyomtam egy kövéret a CDTI nek de mire előrenéztem már jött is a csatt, mert nem tudom milyen indíttatásból de mégis megállt előttem az ember.
A lényeg hogy egy ilyen sima kocc után a Vivaróban majd fél millás károm lett(plusz adtam 60k-t az embernek) szóval szép és jó ez a gyűrődőzóna de elég zsebbenyúlós.
Ja, és még örültem hogy a klimahűtő meg ilyenek nem sérültek.

[ Szerkesztve ]

Deus ex machina

(#92880) caindwan válasza Malibutomi (#92877) üzenetére


caindwan
tag

:Y :Y Erre nem számítottam volna. CsócsSzuperjó technológia vs kispórolatlan anyag

@Popes: Ilyen esetben persze, hogy lehet szidni, de ha két hónap múlva pont ez menti meg az életed? :U

(#92881) Popes válasza caindwan (#92880) üzenetére


Popes
őstag

Az a baj hogy nézz meg egy Vivarot, nincs egy nagy "orra" és max 30-nál így sikerült "rommá" törni. Na most akkor hogy nézne ki ha a pályán 180-190-nél találok el valamit. :U Tudom nem kell annyival menni, :B de még a megengedett 130-nál se tudom hogy mi lenne vele.

Deus ex machina

(#92882) norbert1998 válasza Televan74 (#92865) üzenetére


norbert1998
veterán

Hát... Te tudod, de tudod mekkora effort megvásárolni :D
Amúgy megéri, faja gamma :K

Sas: Sajnos én ebben nem látok túl sok effortot a dolog ellen tenni. Bizonyára nem hülye az AMD, hogy egy ilyen valós hibát meghagyjon, hogy a zászlóshajót tartalmazó gépbre ha AB le van töltve, akkor megkukuljon minden.
Nekem érdekes 7 driver volt csak Crimson-ból fent, egyszerű rátelepítéses frissítéssel és semmi bajom nem volt SOSEM. Illetve, az első pár Crimson néha összeomlott, ami mindössze annyiban jelentkezett, hogy a Win dobott egy értesítést. Ennyiből tudtam megállapítani az egészet. Tehát akkor hol a gond? És nézd azt is, hogy az én Win-em hogy lett telepítve.

(#92883) caindwan válasza Popes (#92881) üzenetére


caindwan
tag

:R :R

(#92884) bandi0000


bandi0000
nagyúr

Ezért jó az ezer kecskés, matyi koromba mikor tanultam kicsit meghúzattam a dűlőbe azt a homokba kifaroltam, végighúztam egy fán, asszem 40k ból kicseréltünk 2 ajtót, a karosszériás kiegyenesitette a kasztnit meg a difit kellet cserélni

Xbox One: bandymnc

(#92885) DR|FTK|NG


DR|FTK|NG
veterán

Köszönöm, de TS-ből soha többet. :W

1. Hangminőség borzasztó, a Skype-é is jobb.
2. Lenémultam, pedig én semmit sem állítottam át, a szerver adminja se tudott "visszanémítani", és én is szinte mindent megpróbáltam, ami eszembe jutott. A mikrofon jó volt, CS:GO-ban volt hangom.
3. Jó, ezt nem lehet annyira hibának nevezni: telepítéskor nem hoz létre mappát, mint a legtöbb program, hanem a kiválasztott mappába teszi a fájlokat(mindenféle főkönyvtár létrehozása nélkül)

usererror.exe nem érdekel, én beszélgetni akartam, nem állítgatni mindent. :W

(#92886) norbert1998 válasza DR|FTK|NG (#92885) üzenetére


norbert1998
veterán

Ha ezt hablaty meglátja, olyan felutest mér az arcodra, hogy az orvos azt fogja hinni, félig krokodil voltál! :DDD;]

(#92887) otto14 válasza DR|FTK|NG (#92885) üzenetére


otto14
senior tag

Én évek óta TS -elek, eddig nem volt gondom vele :))

asd

(#92888) MiklosSaS


MiklosSaS
nagyúr

Na akkor....elõször is ócskaAmcsiVerdásnak:

Ott indult a dolog hogy driverbõl a pumpa miatt nem lehet fix fordulatot adni a kártyának. Más programmal meg leírtam fentebb mièrt. Benchelgettem kicsit és azt vettem észre hogy a kártya a venti és pumpa pörgetés helyett az órajelet veszi szépen lépcsõzetesen lefelé, amikor eléri az általam megadott hõfokot. Játékban csak az elsõ két óra után jelentkeznek különbozõ annomáliák ami a ramra utalnak.
Most olyan kehetetlen helyzetbe kerültem az AMD kártyával hogy nem használhatok AB&co programokat, de a saját szarja meg használhatatlan mert egy kis bench után bezony 65-67 fokos is volt a GPU a venti meg malmozott 27 %-on. El nem tudom képzelni mennyi lehetett a ram, de lehet hogy közel jár a 100-hoz, a GPU megoldja hogy vissza veszi az órajelet de ez a ramoknak nem segit. Ergo ez az idióta semmirevaló mérnöki gárda kicsit elbaXott valamit...hogy a varjú kapargassa a szemüket a sivatagban víz nélkúl.

Kiprobáltam az új meghajtóval a Trixxet, felment öröm és boldogság...órajelelek stabilak....öröm pár percre. Aztán megint sírás mert a rohadt programja kèt-három percenkét 149 fokosnak látja a GPU-t és ugy gondolja hogy 1-2 másodpercre fel kell tolni 100 %-ra a ventit....

Komolyan kiveszem ezt a moslékságot a gépembõl és kalapácsal fogom darabokra törni...ezt a szart. Az utóbbi öt éve nem találkoztam egy olyan JááááJemdé cuccal ami rendben lett volna.

Még baXogatom kicsit mert nem szeretnék megint elektrolitott, de lassan a türelmem végére érkezek....

UI. AB nem jó, speed fan meg nem kezeli... :W :W

@P!ngW!n: szerintem is szarabb a TS mint a skype. Ezerszer jobb a hangminõség...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92889) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#92888) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Valld be, hogy akarsz egy Pascal-t, sokkal elegánsabb. ;] :P

Egyébként ezért (sem) vennék soha Fury-t.
Ezer+1-szer rágtam át a Nano-t. Polarisban még gondolkodok is tán... idő eldönti.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#92890) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#92889) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

A francnak kell a Pacal...

Itt van a grafikon...milyen franko ket-harom percenket 1-2 masodpercre 100-on a venti...

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92891) DR|FTK|NG válasza norbert1998 (#92886) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Chompi(BF:Hardline) :))


otto14(#92887)
Akkor szerencséd volt, vagy még nem telefonáltál szinte térerő nélküli helyről egy öreg, mindenhol(hangszórónál is) kopott telefonnal. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#92892) Popes válasza MiklosSaS (#92888) üzenetére


Popes
őstag

Lehet én vagyok nagyon szkeptikus de én a különböző anomáliákat első körben hajlamos vagyok a win10 számlájára írni. Sajnos tapasztalom hogy a win10 képes olyan dolgokat produkálni amire az ember álmában nem gondolna. Ha próbáltad más rendszeren is akkor :R

Deus ex machina

(#92893) #Morcosmedve válasza MiklosSaS (#92890) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Van pár tüske... Én már látom a 1070-et a gépedben.

(#92892) Popes: Lehet, hogy ezzel sem nem leszek népszerű, de kezd néha paranoia lenni ez a Win10 mumus keresés. DE, ha ezért is lenne, akkor elég szomorú a driver emoji, mert nem az OS varázsol neki színes falakat... a ventilátor/órajel bugról nem is beszélve. CPU-nál esélyes, hogy az órajelet ledurrantja hamar az energiaséma miatt, de itt ilyen nincs.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#92894) Malibutomi válasza Popes (#92879) üzenetére


Malibutomi
nagyúr

Lattam ilyet. Lada vs Volvo jobbkez megnemadas miatti csatt. Nem volt nagy a tempo sem. Volvonak kitort a kereke meg mindene szetesett. Lada meg hat behorpadt. :)

Meg ugye amcsi verdaknal a kettes lemez mostani 0.2-es ellen az olyan.
A Malibumnak 40 kilo volt egy lokharitoja, az ilyen 4mm koruli acelbol volt.

[ Szerkesztve ]

(#92895) HSM válasza MiklosSaS (#92888) üzenetére


HSM
félisten

És gyárilag is ilyen? Mert tesztekben mindenhol jó hőfokokról számoltak be, zéró problémával.

Mondjuk nekem a 65-67 fok is teljesen jónak tűnik.

(#92896) Popes válasza Malibutomi (#92894) üzenetére


Popes
őstag

Én is egy horpadt mazda furgon lökhárítójáért fizettem a +60k-t :W

Deus ex machina

(#92897) MiklosSaS válasza HSM (#92895) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Gyarilag nincs gond, nem tuskes....csakhat kemenyebb bench-ekben vagy tobb oras jatekban valami nem tiszta a ramokal....

@Popes: Win10-el kivaloan mukodott a 4790K&6700K IGP, 780Ti, 980, 980Ti....

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92898) #Morcosmedve válasza HSM (#92895) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Nem a hőfokkal van a probléma. Legalább is vRAM-tól eltekintve, amit nem tud.

[ Szerkesztve ]

© asszongya'hogy

(#92899) SP4C3 válasza MiklosSaS (#92897) üzenetére


SP4C3
veterán

Keresztapám, ott szenzor és/vagy driver hiba van. :K

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#92900) MiklosSaS válasza #Morcosmedve (#92898) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Az a baj hogy a driverben nem lehet fix fordulatra allitani a ventit illetve pumpat...ha a driverben ott volna semmi bajom nem lenne. Jatekra, tesztre beraknam 50-60 %-ra es csokolom...

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.