Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#92451) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92450) üzenetére


norbert1998
veterán

Nem, az hardverileg egy alsókategória. A 2016-os is.
De a srácnak 2015-ös van. Már meglestem a kuglin is. De a Snapi 410 is alsókategória (fentebbi része) 60 ezret abszolút nem érő produkció a 2015-ös

Megyek, kipróbálom az Ori and the Blind Forest Definitve Edition-t :K

[ Szerkesztve ]

(#92452) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92451) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ha az A5 vagy az A3 belépõszint akkor mit mondasz a 30K HUF-os telókra....

Nem kell válaszolnod...csakisazeldzsigékettõ...semmi más...a samsung meg fostaliga.....szerinted.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92453) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#92452) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

VIA!

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92454) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#92453) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

CsakazaJo\1 Fincsibenek valo! :C

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92455) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92452) üzenetére


norbert1998
veterán

Szerinted a mai világban mégis mi az istent ér egy olyan chiupset, ami a 3 éves csúcsmodell (Snapi 800-asok) felét hozzák teljesítményben, kb minden téren? Hm? Szerinted azt minek kell nevezni, ha nem belépőszintnek? Nem is láttam mostanában olyan telefont, ami 30 meg 26 ezreket csinálna antutu-ban. És tudom, hogy epénisz, de azért egy kategóriás összehasonlítási alapja van. (És most Lilike hüveléyt ne vegyük ide, ott valami szoftveres dolog áll mögötte, az a hüvely igenis erős.)

Hozzáteszem, a lassan 6 SONY csúcsszériával ezelőtti időkben megjelent középkategóriás telefonomon akadás nélkül ment az összes játék (már ha az elbaszott kernel nem zárta be), ezeken még egy RR3 vagy aszfalt 8 sem megy el, a saját magukra szabott settingsekkel sem. És miért? Mert a 3 éves felsőközépkategória is erősebb volt ezeknél. Vagy legalább pariban. Főleg grafika terén.

A 2016-os A5-be már került egy komolyabb hardver, de gondolom az nem is éppen 60k huf. Inkább 110. Hmm, annyiért Nexus 5X-et kapni, kurvára nem egy kategória.

[ Szerkesztve ]

(#92456) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92455) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jól van. Neked van igazad, nem vitatkozom.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92457) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92456) üzenetére


norbert1998
veterán

Miért? Miben tudnál vitatkozni? A Snapi 800 kenterbe veri őket, az pedig középkategória már, főleg, hogy a Snapi 615, ami a 2016-os A5-ben van, legalább pariban van vele, de sok helyen veri is, és az is középkategória. Akkor mi a Snapi 410, ha nem az alsó kategória teteje?
Már nem a hardveres erőről szól a telefon sebessége. Nézz meg egy ARMv6-os, 600 MHz-es egyszálas ;] XPERIA X8-at, tégy rá egy Android 4.4.4-et és nézd meg, hogy hasít azon is, pedig legalább 20szoros teljesítménybeli különbség van az meg az A3 közt, ahhoz képest meg durva 5-szörösre tippelem a sebességkülönbséget. Miért? mert nem hardverfüggő már annyira a sebesség.

(#92458) Mahrenburg válasza norbert1998 (#92455) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

NorthBull (#92455) - VIA!

DonSasss (#92456) - Ne is, VIA, és nem marad kétely...

(Ha valakiben még kérdés merülne fel, csak annyit mondok: VIA... ...és ezzel mindent elmondtam... ..természetesen ez a desktop CPU-GPU vitákra is értendő... )

NorthBull (#92457) - VIA! :K

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92459) norbert1998 válasza Mahrenburg (#92458) üzenetére


norbert1998
veterán

De nálam múltkor nem működött a VIAFINITY

(#92460) Mahrenburg válasza norbert1998 (#92459) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Mindenre nem tudom a választ, de amikor azt írom, hogy: VIA, akkor már nem szoktak több kérdést feltenni, ezért gondolom, hogy a VIA mindenre gyógyír...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92461) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92457) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Ki a francot érdekelnek a tesztek amikor telórol beszélek. Te egy frisss ropogós közép kategóriát hasonlitasz egy ócska egykori csúcs termékhez. Szakadj már le arról a 100 éves G2-rõl, most nem a te telódrol van szó.

Fogd fel, több száz millió ember él a földön akik boldogan és elégedetten használják a belépõ vagy közép szintü A3-at. És nem gémer fészbuk suhancok hanem orvosok, tanárok, mérnökök és átlag emberek. Azok ha bemennek a boltba nem azt fogják nézni hogy a samu A3-t elveri Fincsibe öt éves egykori csúcs matuzsálemje...hanem azt hogy használható legyen, új legyen és kapjon hozzá 1-2 év garit.

Ilyen te féle elgondolásban senki nem venne 1.5 dCi rakétát újonnan amikor lehet lapni 3.0 literes biTurbó dízelt 10 évesen, majdnem annyiért.

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92462) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#92461) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

A VIA bizonyíték, nem ígéret... :K

[ Szerkesztve ]

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92463) Popes válasza MiklosSaS (#92461) üzenetére


Popes
őstag

Kicsit nyersen fogalmaztál de a hasonlat jól sikerült. :K

Deus ex machina

(#92464) Mahrenburg válasza Popes (#92463) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

De csak azért, mert nem a VIA-ról írt... A VIA-hoz semmi sem hasonlítható...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92465) MiklosSaS válasza norbert1998 (#92457) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Es mivel turelmes ember vagyok, jo kedvemben is, elmagyarazom neked peldaval.

A felesegemnek van egy nagyon jo baratnoje, akit most Mariskanak fogjuk hivni. Ez a Mariska nagyon okos am, orvos rengeteg tanfolyamot vegzett el szerte a vilagban. Liverpoolban dolgozik mint sebesz, havi kb 4 millio forintnak megfelelo angol penzert.
Na most, ez a Mariska egy 2 eves Corsaval jar es ha jol tudom 0 km-ben vette 1.0 vagy 1.2-es motoral, mar nem emlekszem. Azt hiszem olyan 11.000 lehetett, ami magyar penzben kb 4.400.000 HUF, ennyibol vehetett volna maganak par eves limuzint, vagy hasznalt 200 pacis kemeny verdakat...de neki nem kelett, A pontbol B pontba tokeletesen elviszi a Corsa es neki megfelel. Uj volt, megbizhato, garancias.

Na most, ez a Mariska jellen pillanatban egy Samu S4 Mini telorol telefonal, netezik, stb...amikor megvette par eve tudta mit vesz. Nem erdekelte hogy annyiba kerult volna hasznaltan egy 1-2 eves LG G2, nem keresett antutu meg bantutu vagy csillibubu teszteket a telefonrol, sot meg az sem erdekelte hogy az aszfalt ralli vagy a foldesuti szeker verseny jobban fut mas hasznalt egykori bivaj matuzsalemen...neki csak az kelett hogy uj legyen, olcso es tetszedjen neki....es hasznalhato legyen. Na most, ez a Mariska azt sem tudja mennyi ram van benne, vagy milyen SOC...neki mind1, amikor mar nem lesz hasznalhato elviszi egy gyujto kozpontba es leadja mint hulladekot es bemegyen a boltba es vesz egy kozep kategorias samu telefont. Igen samut, brmennyire is hihetetlen neki tetszik a samu....nem buta feher nep....hanem egy nagyon okos es magas IQ-val rendelkezo holgy. Nem veszi meg hasznaltan a bika ocskasagokat....mert nem az a fajta. De foloslegesen penzt sem ad ki a legerosebb es legdragabb telefonokert...minek? Amire neki kell arra meg a kozep kategoria is overkill...

TEHAT, ugye sikerult felfognok hogy vannak kulonbozo emberek, kulonbozo felfogassal....Mariskanak nem szamit az aszfalt ralli....lehet Lajcsikanak az emeli fel a himvesszojet hogy a 3 eves hasznaltan vasarolt ocska flagshipje antutubutututu-ban megveri a zsir uj nextgen kozep kategorias telot....de qrvara nem egy kategoria a ket szemely! Ezt kellene megertened, es nem mindent a TE raketa Jack Norris fele G2-hoz hasonloitani.

[ Szerkesztve ]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92466) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#92465) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Miért nem Viának nevezted a példában szereplő hölgyet? Az lett volna a helyes út...

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92467) MiklosSaS válasza Mahrenburg (#92466) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Jól van, ön nyert. Legyen Via!

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92468) Mahrenburg válasza MiklosSaS (#92467) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

Megtiszteltetés, hogy elfogadtad a javaslatomat, Luka-san! :R

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92469) stratova válasza Mahrenburg (#92468) üzenetére


stratova
veterán

Igazgató Úr (M): Kend miatt át kellett fáradjak a kis szobába fuldokolva röhögni :D
Mivel nem ronthattam el a "felébredés nélkül tettem be a gyerkőcöt a franciáról a kiságyba" műveletsor eredményét.

(#92470) HSM válasza MiklosSaS (#92465) üzenetére


HSM
félisten

A telefon vásárlás nem mindenkinek ilyen egyszerű. Én is vettem 3,5 éve egy akkor jó sebességű majdnem csúcs fónt (Sony Xperia P) manapság olyan lassú, hogy hülyét kapok tőle pedig 1gb ram és két 1ghz-es mag van benne. Amikor meg meglestem öcsém snapdragon 810-es fónját, milyen pokoli gyors rajta minden, hát csak lestem, nem kicsit.
Nekem ráadásul a középkategóriás fónok alapból kiesnek az ócska kameráikkal.... Ez azért sokaknak nem mindgy szerintem. Persze, aki csak telefonál, annak nyilván mindegy....
Már rég lenne egy Sony Z5-öm nekem is, ha lenne ilyesmire lóvém... Pedig csak alkalmanként netezek és fotózom vele a telefon funkciókon kívül...

[ Szerkesztve ]

(#92471) Mahrenburg válasza stratova (#92469) üzenetére


Mahrenburg
senior tag

SzentSárkány (#92469) - Áruld már el végre, hogy miért zöld a haja? :O

HSM (#92470) - Időközben már sikerült megnyugtató megoldást találnunk... (És akkor még szerényen egy szót sem ejtettem arról, hogy ez már megint kinek köszönhető... :K )

"Egy fel nem használt Phenom II matrica olyan mint egy nap ami sosem kelt fel, egy múló szerelemről szóló dal amit sosem énekeltek, egy harcos szív amely sosem dobbanhatott..!" by Habugi

(#92472) norbert1998 válasza MiklosSaS (#92465) üzenetére


norbert1998
veterán

Mert a nexus 5x és az xperia sp az az én bika rakéta uberszerver g2-m...de hagyjuk az egészet, el beszélünk egymás mellett. Nem mondom hogy nincs igazad, mert igazad van, de el beszélünk egymás mellett. A lényeg az, hogy az A széria túl van árazva. Ezt akartam kibővíteni egy kicsit.

(#92473) Gyuri27 válasza Mahrenburg (#92462) üzenetére


Gyuri27
félisten

Olvaslak, de pffff. Via egy lószar. Sis!!! :K

Amd-s szép reggelt.

Amd - Radeon - Ryzen

(#92474) Habugi válasza Gyuri27 (#92473) üzenetére


Habugi
addikt

"Amd-s szép reggelt."

Melyhez hasonló jókat! :)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92475) Gyuri27 válasza Habugi (#92474) üzenetére


Gyuri27
félisten

Amd-s küzdj és bízva bízzál! :K ;)

Amd - Radeon - Ryzen

(#92476) CJ4567 válasza norbert1998 (#92455) üzenetére


CJ4567
veterán

27 ezret kapok Antutuban. S410-zel.

HSM: az Xperia P-t ne is merd említeni... Nálam zárt bootloaderes volt mert függő volt, és nálam az összes létező JB custom romot megjárta(pár darab volt) és úgy is használhatatlan volt.

[ Szerkesztve ]

No Sana No Life

(#92477) norbert1998 válasza CJ4567 (#92476) üzenetére


norbert1998
veterán

Az U dettó. Fiokomban csucsul, második telefonnak az x8 messze túlszárnyalta. Kb egy napot használtan az U-t.

(#92478) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

jó reggelt, hétfő :U

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92479) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Reggelt.

Véleményem szubjektív...

(#92480) Lacielvtárs


Lacielvtárs
nagyúr

:W

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92481) Habugi válasza Lacielvtárs (#92480) üzenetére


Habugi
addikt

Unatkozó általános iskolás/napközis által kitalált marhaság, random netes képekkel.. ;)

..játékokban a Depth of Field bizonyos szempontból olyan mint a zöldborsó.., szükség idején valami állat kitalálta hogy ehető...

(#92482) Lacielvtárs válasza Habugi (#92481) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

az látod nincs kizárva, bele sem gondoltam :D
de jó derültem rajta :K

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92483) Popes válasza Lacielvtárs (#92482) üzenetére


Popes
őstag

Régebben posztolt cicis nénijeid jobban bejöttek. :D (nyugtass meg hogy nincs alapja a Lilire keresztelésednek :)) )

Deus ex machina

(#92484) Lacielvtárs válasza Popes (#92483) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

nincsen alapja, csupán csak ennyi amiért vissza fogom magam :DDD
[link]

szerk: és szeretném a pofim is megtartani :D

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92485) #Morcosmedve válasza Lacielvtárs (#92484) üzenetére


#Morcosmedve
veterán

Drága volt a transzformáció :DD

© asszongya'hogy

(#92486) Lacielvtárs válasza #Morcosmedve (#92485) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

;] :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92487) MiklosSaS válasza Gyuri27 (#92475) üzenetére


MiklosSaS
nagyúr

Hogy az uj drajver mukodjon is :D, bizzal hogy az elso heten kapd meg az uj jatek profilt :D...es bizzal hogy meg nyugdij elott ott legyen a ZEN a boltokba.....

Az AMD a legjobb ceg a foldon. Nem olyan unalmas mint a tobbi....a tobbi mas ceg kesz termeket add a kezedbe...unalmas es banalis. Az AMD eladja neked a remenyt! Az elet ertelmet....apolja a lelki vilagodat....a remennyel...mivel mindig remenykedni kell valamiben... ;] ;] ;]

~~~~~~ Privatban NINCS szakmai tanacs! ~~~~~~

(#92488) Lacielvtárs válasza MiklosSaS (#92487) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

:C :C :C :C :C :C :C

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92489) HSM válasza CJ4567 (#92476) üzenetére


HSM
félisten

Jó, hát aki megszivatja magát a tartozékhiányos, zárt bootloaderes szolgáltatói kiadással... :U Enyémnek ilyen baja nem volt, én függetlent vettem, vatta újat.
Nekem semmi bajom nem volt (most sincs) a gyári romjaival, megbízhatóan működött nálam mind. Egyetlen zavaró bugja van a mostani legfrisebb gyári romjának, amit használok, hogy a túlmelegedés védelem ki tudja kapcsolni az egyik magot, de vissza hajlamos nem kapcsolni, emiatt napi 1 reboot általában kell neki, ha a normális sebességét szeretném kapni.
Amúgy a korának abszolút megfelelő az a SOC, ami benne van, főleg így 1GB rammal, évekig nem lehetett rá panaszom, de a mai csúcs SOC-ok mellett már viccnek is gyenge a teljesítménye. Sajna ez van. A másik fón, amit nézegettem, a Galaxy S2, az se lett volna jelentősen fürgébb (kb. ugyanez erősebb GPU-val), nem bántam meg a P-t.

Amúgy a sebessége miatt már többször megfordult a fejemben az utóbbi durván 2 évben, hogy le kéne cserélni, de még egy árva fón nem jött szóba, ami megfelelt volna. Pedig lemondanék a frankó pont rávaló kis gyári bőrtokról (3,5 év napi hurcolászás mellett is még teljesen korrektül bírja, az azért elég baba), az alu készülékházról (amiket amúgy imádok, végre nem egy gagyi műanyagdarab a telóm), csak legalább normális kamera, kijelző és SOC lenne benne elég rammal. Kb. az első pár fón, ami megfelelne az elvárásaimnak az a Sony Z5-ök... De annyi pénzem meg nincs fónra (meg sajnálnék is annyit), szóval inkább viselem még a csiga lassúságát a P-nek. Viszont nem kevés időmet sz*rja el, így apránként, hogy olyan csiga....

(#92477) norbert1998: Az U-t ne hasonlítsuk kérem a P-hez. :N Az 512MB rammal teljesen felejtős, a P-ben 1GB volt.

[ Szerkesztve ]

(#92490) inspiroyhome


inspiroyhome
aktív tag

Szép napot! Van itt olyan aki most érettségizik, és már tud pár eredményt?

(#92491) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

(#92492) Gyuri27 válasza hackeeeee (#92491) üzenetére


Gyuri27
félisten

Ha már nem optimalizálták meg egy erőmü kell hozzá, legalább b@szás legyen benne.
Gyönyörű a játékipar. :W

Amd - Radeon - Ryzen

(#92493) Stepo válasza inspiroyhome (#92490) üzenetére


Stepo
aktív tag

Van, de én Szlovákiában érettségizek, nem hiszem, hogy ez neked sokat segítene. :D

(#92494) hackeeeee válasza Gyuri27 (#92492) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Én ki sem próbáltam a játékot, mert engem valahogy nem mozgat.

Más: Holnap jön a Bagaboo övtáskám, végre! Kíváncsi vagyok milyen lett. :)

Véleményem szubjektív...

(#92495) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#92494) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

hasitasira gondolsz? ;]
gratula hozzá :R

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92496) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#92495) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Lényegében az lesz. :) Hímeztetve. :) Plusz kicsit egyediként varrva.

Véleményem szubjektív...

(#92497) SP4C3


SP4C3
veterán

Hogyan szabaduljak meg ettôl?

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

(#92498) Lacielvtárs válasza hackeeeee (#92496) üzenetére


Lacielvtárs
nagyúr

ejha, majd lehet egy fotót kérni róla? jól néz ki... :K

SP4C3: update gombra mit csinál?
mert ha updatel, akkor el kellene tűnnie, nem? :U

egész pontosan mire gondolsz? az update üzire vagy a fejlécben található izékre, valamikre? :U

[ Szerkesztve ]

"Egy perc hosszúságát az határozza meg hogy a budi ajtó melyik oldalán állsz." ¯\_(ツ)_/¯

(#92499) hackeeeee válasza Lacielvtárs (#92498) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Persze. :)

Mondjuk annyi minden nem lesz rajta, mint a hátizsákomon, de ez is egyedi lesz. :)

Véleményem szubjektív...

(#92500) SP4C3 válasza Lacielvtárs (#92498) üzenetére


SP4C3
veterán

Az az izé a system monitorom, az update-re gondoltam, attól szeretnék megszabadulni végre. Ha update-et nyomok neki akkor frissít, amit nem szeretnék.

-JNA- Yugoslav National Army // ⍟T-34-85⍟ // MSI H81M-P33 / Intel Xeon E3-1220 v3 @ 3.5GHz / 16GB DDR3 @ 1600MHz / Gigabyte RX470 4GB. sp4c3.speedtestcustom.com

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.