Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-11-12 16:20:20

LOGOUT.hu

Autóhifi

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4251) rlazol


rlazol
addikt

sziasztok,

urak, a minap olvastam vhol egy autórádiót, aminek a levehető ferésze egybyen egy USB kulcs is volt. de most nem találom, tudnátok segíteni?

előre is köszönöm!

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#4252) szente


szente
addikt

hali!vettem egy pana cq-rx300n fejegységet,de csak akkor van áram alatt ha gyújtáson van az autó.de pl ha leállitom a motort,akkor a fejegység áramtalnitva lesz és elfelejti az összes beállitást.valami ötlet?ha valaki talál nekem hozzá beszerelési útmutatót az is nagy segitség lenne.
üdv

(#4253) DjKoxi válasza szente (#4252) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Ilyenkor az esetek 99%-ában szokott segíteni az a megoldás hogy a magnó vezetékkötegében fel kell cserélni a piros és a sárga vezetéket.

Ha van egy próbalámpád akkor azt nézd meg, hogy a sárga színű vezetéken akkor is legyen plusz ha az indítókulcs nincs bedugva.

(#4254) szente válasza DjKoxi (#4253) üzenetére


szente
addikt

:R jó lett!

(#4255) MaciG


MaciG
addikt

Sziasztok!

Ez most lehet kicsit fura kérdés lesz, de ti milyen autórádiót ajánlotok autóbuszba? :)) Ami gyárilag benne van azzal nincs gond, de sajnos csak kazettás. :F Olyan kellene, ami lejátszik mp3-as cd-t vagy éppen lehet bele tenni sd kártyát, vagy pendrivot, vagy valami külső eszközt amin lehet zenéket is tárolni. A lényeg csak annyi, hogy ne legyen túl drága, szóval nem kell valami high cucc, mert a hangszórók sem azok.

BANZAII

(#4256) fero02 válasza MaciG (#4255) üzenetére


fero02
veterán

12V-os szivargyújtó van a buszban?

Akkor mindenféle bontás és barkácsolás nélkül tudnál mondjuk memóriakártyára másolt zenéket hallgatni egy fm transzmitter segítségével.

(#4257) MaciG válasza fero02 (#4256) üzenetére


MaciG
addikt

Sajnos nincs szivarnyújtó, ugyanis a gépjárművön tilos a dohányzás. :(

BANZAII

(#4258) fero02 válasza MaciG (#4257) üzenetére


fero02
veterán

A kettő nem üti egymást. :U Enyémben sincs bagózás mégis van benne...de milyen autó az, ahová gyárilag nem raknak? Pláne buszba...

De ha érdekel a megoldás (az fm transzmitteres cucc), akkor is jobban jársz egy szivargyújtó beépítésével, mint egy magnóéval.

(#4259) orbano válasza fero02 (#4258) üzenetére


orbano
félisten

de minek? kiveszi a gyári fejet, betesz egy olcsó mp3-ast, és kész. a legjobb ha olyat vesz aminek van USB csati az elején. ahogy az igényeit elnézem bármelyik jó neki, ami nem esik szét. tesómnak is van valami noname mp3, bt kihangosítós, mindenese, valami tizenezer forintért írországból, és teljesen korrekt. pláne egy buszban lévő egyéb "hifi" egységhez mérve.

A vér nem válik VAZZE!™

(#4260) fero02 válasza orbano (#4259) üzenetére


fero02
veterán

Azért mondtam azt, amit mondtam, mert olcsót keres, nem mérvadó a minőség és a jelenlegi készülékkel sincs semmi gondja...

Így ha lett volna szivargyújtó, akkor szerelés nélkül megúszta volna.

(#4261) orbano válasza fero02 (#4260) üzenetére


orbano
félisten

nana, Te már errefelé jártál: "akkor is jobban jársz egy szivargyújtó beépítésével, mint egy magnóéval"

A vér nem válik VAZZE!™

(#4262) fero02 válasza orbano (#4261) üzenetére


fero02
veterán

És honnan tudod, h a magnó iso csatlakozós? :U Bár nem tudom milyen idős a magnó benne, de tapasztalataim alapján az ilyen régi magnókból ált. csak egy köteg jön és csoki a végén (pláne sok használt, esetleg kétes eredetű dolgoknál tapasztalni), esetleg összesodorva, forrasztva...

Továbbá egy szivargyújtó beépítése sem igényel túl nagy tudást és a későbbiekben is hasznos lehet. Amit idéztél, azt pedig a költséghatékonyság miatt mondtam.

[ Szerkesztve ]

(#4263) orbano válasza fero02 (#4262) üzenetére


orbano
félisten

szerinted egy szakinak 5, vagy 10 perces munka egy bármilyen csatlakozós magnó beszerelése egy bármilyen csatlakozós autóba?
szivargyújtó bebarkácsolására pedig nem biztos, hogy van lehetősége.

A vér nem válik VAZZE!™

(#4264) fero02 válasza orbano (#4263) üzenetére


fero02
veterán

Annyi idő alatt igazán igényes munkát kaphatsz a pénzedért.

Lehetőség pedig mindenre van.

Téma részemről lezárva.

(#4265) orbano válasza fero02 (#4264) üzenetére


orbano
félisten

mit kell igényeskedni 3 kábel leblankolásán felsaruzásán és összetolásán? nem 6 csatornás erősítőről beszélünk...

A vér nem válik VAZZE!™

(#4266) MaciG


MaciG
addikt

Szóval akkor mi van? :DDD

A transzmitter nem lenne rossz ötlet, ha lenne szivarnyújtó (sajnos ezt nem lehet beleszerelni :( )

Fejegységre esetleg egy konkrét típust?

Vagy esetleg még gondolkodom, egy olyan kazetta átalakítón amire lehet pl mp3 lejátszót kötni, de arról azt hallottam , hogy nem mindig ismeri fel rendesen a magnó.

[ Szerkesztve ]

BANZAII

(#4267) fero02 válasza orbano (#4265) üzenetére


fero02
veterán

Nem a kábelek számától és a beszerelt eszköztől függ a munka minősége (vagy legalábbis nálam nem). Egy Clatronic magnót is úgy kötök be (olyan igényességgel), mint egy Alpine-t.

MaciG: a kazetta adapter a legutolsó, amit ajánlanék. A fejegységgel szemben milyen konkrét elvárásaid vannak? :U

[ Szerkesztve ]

(#4268) orbano válasza fero02 (#4267) üzenetére


orbano
félisten

ez nagyon szép és jó, de hogy a fenébe jön a témához? én írtam, hogy beszerelni egy szakinak (ezt nyomatékosítom, mert beszéljünk szakemberről) akármilyen autóba egy akármilyen fejegységet nem tart valami sokáig, tehát ez a van-e iso csati vagy nincs dolog eléggé tárgytalan. erre te nekem estél, hogy de a gané munka nem jó, meg ugyanúgy szerelsz be egy alpinet mint egy kínai bóvlit. és?

a kazetta adaptert én is messziről kerülném, nevetséges egy eszköz sajnos. pedig az ötlet jó.

A vér nem válik VAZZE!™

(#4269) fero02 válasza orbano (#4268) üzenetére


fero02
veterán

Olvasd el, h mit írtál (amire válaszoltam) és értelmezd.

Választ pedig nem kérek.

(#4270) orbano válasza fero02 (#4269) üzenetére


orbano
félisten

persze hogy nem kérsz :C gratulálok az újabb h*lyeséghez ebben a topikban... :(((

A vér nem válik VAZZE!™

(#4271) MaciG


MaciG
addikt

Én valahol megértem az indulatokat. :DDD , de még mindig nem derült ki számomra, h melyik típus lenne a jó választás. :)) Esetleg ebből a transzmitterből nincs véletlenül akus verzió?

BANZAII

(#4272) hugi0 válasza MaciG (#4271) üzenetére


hugi0
őstag

Ha csak az a lenyek, hogy "szoljon valami", akkor esetleg megoldas lehet a kazettas atjatszo is.

Bedugod a kazettat (mp3 lejatszo van benne) es kesz.

Persze ilyenrol en meg nemtudok, de az otlett az jo. ;))
- nem is ertem miert nincs meg ilyen.

Azt tudom, hogy valami hasonlo megoldas mar letezik, de ahoz meg valami "kabel" is kell.

[ Szerkesztve ]

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#4273) MaciG válasza hugi0 (#4272) üzenetére


MaciG
addikt

Egy kicsivel feljebb írtam, hogy mik lennének az elvárásaim, csak aztán a kollégák elkalandoztak egy picit. :))

BANZAII

(#4274) fero02 válasza MaciG (#4273) üzenetére


fero02
veterán

Nem kalandozás volt, csupán egyszerű kötekedés. ;) :U

De sorolom miket soroltunk fel:

-kazetta adapter (szar, de működne)
-szivargyújtós átjátszó (áramforrás hiányában kilőve, pedig...)
-fejegység csere

Innentől kezdve csak rajtad és a költségvetésen áll a móka. ;)

(#4275) orbano


orbano
félisten

azt tudja valaki, hogy cda 9847-hez milyen CD váltók jók? csak alpine, vagy van ezek gyártók közötti univerzális dolgok? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#4276) Ákos86 válasza MaciG (#4273) üzenetére


Ákos86
tag

Üdv...egy kérdés : az autóbusz 24V-os...mert ha igen akkor nagy valószínüséggel a rádió is 24v-os lesz...ebból következik hogy az átjátszó kazetta a leg olcsóbban kivitelezhető megoldás...ellenben egy rakás sz@r
én a helydben áldoznék egy konverterre és raknék bele egy Usb- fejet...maj d idővel hangszóró csere

Alpine CDA9853R

(#4277) Kickass


Kickass
őstag

Üdv a szakértőknek egyelőre két fejegység között vacilálok:

- Kenwood KDC-W413UA
- Pioneer DEH-2200UB

mi lesz hozzá azt még nem tudom, hasonló tudású és árú javaslat jöhet, a kettő közül nekem a Panasonic szimpibb, USB feltétel

(#4278) Kickass válasza Kickass (#4277) üzenetére


Kickass
őstag

bocsánat szerk időből kifutottam
ez még beletartozik

- Alpine CDE-101R

(#4279) Ákos86 válasza Kickass (#4278) üzenetére


Ákos86
tag

jó mindegyik fej
én az alpine-t válsztanám, mert hangszeres zenéhez az a legjobb
a pio inkább elektronikus zenéhez van kitalálva

Alpine CDA9853R

(#4280) V1l1


V1l1
csendes tag

Tisztelt Urak!
Új vagyok itt, ez az első hozzászólásom. Amiért írok az a következő.
Most építettem be az autómba a rendszeremet ami a következőkből áll:

Fej: Kenwood xy (nemsokára cserélem csak még nem döntöttem az
utódjáról. Vszeg cda-9887 vagy p88II. Ha valakinek
van velük tapasztalata, szívesen veszem)
Rca: Neotech
Erősítő: Szetthez Zapco Z100S2
Ládához RCF 2060
Szett: Rainbow (a pontos típusát nem tudom de a mély lemezkosaras
gumi membrán széllel, a magas selyem dóm. Vszeg
alap cucc)
Mély: Infinity Kappa Perfect 12VQ zárt ládában (ez még nem érkezett
meg, de napok kérdése)
Autó: Galant (szedán)
Általában rock és klasszikus zenét hallgatok.

Első meghallgatáskor nagyon meglepődtem hogy milyen rosszul szól.
Mp3 ki gyári cd be, rögtön jobb lett de még mindig szörnyű. Egész egyszerűen
nincs színpad! A hangok vagy jobbról vagy balról jönnek de nem áll össze egy egésszé.
A magas elhelyezésével sokat variáltam, talán a műszerfalon tőlem
távol a legjobb, de így se az igazi. A sztereó hatást csak teljesen középre hajolva
hallani egy nagyon szűk sávban, ha ezt ki tudnám szélesíteni már
jobb lenne (talán eltolni). Mi lehet a gond, talán a gagyi fej, vagy a hangszóró?
A szett linearitása egyébként nem túl rossz, zenei részletezésével viszonylag
elégedett vagyok. Szívesen veszek minden hozzászólást, köszönöm!

(#4281) orbano válasza V1l1 (#4280) üzenetére


orbano
félisten

" A sztereó hatást csak teljesen középre hajolva
hallani egy nagyon szűk sávban, ha ezt ki tudnám szélesíteni már
jobb lenne (talán eltolni)."

balance?

A vér nem válik VAZZE!™

(#4282) hugi0 válasza V1l1 (#4280) üzenetére


hugi0
őstag

A kerdesedre a valasz:
Valamelyik uj fejegyseg, eaivel tudsz idokorekciot allitani.

Engem a resztvevok kozul leginkabb ez erdekel:
"Mély: Infinity Kappa Perfect 12VQ zárt ládában (ez még nem érkezett
meg, de napok kérdése)"

Majd szeretnem ha mailban kepeket es pontos fizikai parametereket irnal rola.

Ugyanis en is rendelkezem 2 darab Infinity Kappa Perfect 12.1 es 10.1-el. ;))
A nagyobb 28L-es zartban (jelenleg).
A kicsi 21,7L reflexben.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#4283) V1l1 válasza orbano (#4281) üzenetére


V1l1
csendes tag

Balance-ot már próbáltam, sőt az erősítőn oldalanként külön lehet állítani a hangerőt, de ettől nem eltolódik hanem megszűnik az a szűk sávban hallható sztereó hatás is. Talán az lehet az oka hogy a rendszer linearitása a hangerő változtatásával változik. Bár ez csak egy tipp, a Soltész-féle teszt lemezt hallgatva ezt vettem észre.
Ídőkorrekcióval nem szeretnék foglalkozni mert egyrészt nem értek hozzá, másrészt nem szeretnék annyi pénzt költeni egy autó hifire. Ha jól tudom ahhoz nem elég csak a fej, külön kütyüt kell hozzá venni. Azt hittem ha normális minőségű elemekből építkezek az elég, bár nincs túl nagy tapasztalatom. Talán a fej csere után javul a helyzet.
A mélyről rakhatok fel képet de itt vettem
http://caraudiosecurity.com/shop/product.php?currency=EUR&products_id=2912
Ha megérkezik természetesen leírom a tapasztaltakat.

(#4284) G.Zs. válasza rlazol (#4251) üzenetére


G.Zs.
senior tag

Nem tudom a pontos típust, de az biztos hogy Sony.
Ha megtalálom, megírom. ;)

Ha a menyasszony apja az örömapa, a menyasszony anyja az örömanya akkor a menyasszony az örömlány?

(#4285) hugi0 válasza V1l1 (#4283) üzenetére


hugi0
őstag

212 euro + posta ?

Forintositva ez mennyi ?

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#4286) orbano válasza orbano (#4275) üzenetére


orbano
félisten

valaki? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#4287) hugi0 válasza orbano (#4286) üzenetére


hugi0
őstag

Csak Alpine.

De ha veszel egy Pioneer "P" szerias fejet, en adok neked ajandekba egy CD-tarat.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#4288) orbano válasza hugi0 (#4287) üzenetére


orbano
félisten

Kösz az infót. Maradok a 9847nél, szeretem :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#4289) V1l1 válasza hugi0 (#4287) üzenetére


V1l1
csendes tag

Köszönöm a felajánlást, de vigyázz mert lehet hogy élek vele :)
212euro az 57500Ft+ szállítás, nekem 24 euro volt de én Írországban lakom.
Ma meg is kaptam, képet rakok fel később de a külseje már komoly.
Olvastam a régebbi hsz.eket, látom te meg vagy elégedve vele, remélem
az újabb modell sem lett rosszabb.
Orbano.
9847 re is vadászom a helyi ebay-en, te hogy vagy megelégedve vele?
Gondolom a hangja jó, inkább a kezelhetőségétől félek az Alpine-oknak.
Szerintetek mennyit ér meg max egy jobb állapotú?

(#4290) orbano válasza V1l1 (#4289) üzenetére


orbano
félisten

Fingom sincs hogy kell kezelni :) de sokat nem is babrálom: trackváltás, könyvtárváltás, váltás CD és rádió között, illetve próbálgattam a hpf, lpf és hangszínbeállításokat. ezeket mind könnyű volt elérni, pedig bele sem néztem a kézikönyvbe.
egy valami nem tetszik, de ez nem tudom hogy más rádióknál hogy megy: a pause gomb nem "fadeli" ki/be a hangot, így ha újraindítod a lejátszást, akkor hirtelen lesz megint hangos, ami kicsit zavaró tud lenni. ezen felül hiányzik egy telefonálós halkító gomb, nem tudom mi a normális neve.
illetve magamtól nem jötte rá hogyan kell megváltoztatni a kijelző háttérszínét. de erre való a kézikönyv, csak hát a lustaság :)
én 20kért vettem egy tökéletes állapotút.

A vér nem válik VAZZE!™

(#4291) orbano


orbano
félisten

re. egy uDimension 4.300 erőlködővel nagyon mellényúlhatok az element 16-os szetthez? most 34k-ért lenne egy használtan (legalábbis remélem).
köszi

A vér nem válik VAZZE!™

(#4292) V1l1 válasza orbano (#4291) üzenetére


V1l1
csendes tag

Újabb gondok adódtak! A régi erősítő kevésnek bizonyult a mélyhez, vennem kellet egy nagyobbat( RCF 2100) 2x100w. De ezzel már azért nem tudom meghajtani a hangszórót mert már kisebb hangerőtől is elhalványulnak a lámpák. Nem tudtam még feszt mérni, de az autó töltésével eddig nem volt gond. Valaki?

(#4293) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Sziasztok!

Szeretnék venni a közeljövőben egy autórádiót kb 30e Ft környékén. Gondolom ebben az árkategóriában nincs óriási különbség, de azért kíváncsi vagyok a véleményekre.

Elvárások:
MP3, USB

Nem érdekel:
Bluetooth,
IPod,
DVD

Nem lesz hozzá erősítő és semmi iszonyat drága hanszóró (most elöl két kicsi pioneer van hátul meg asszem alpine, ha jól emléxem 16cm). Leginkább rock, metal zenére. Színek nem érdekelnek. Az se baj ha úgy néz ki az autóban mintha odahányta volna vki.

Mit tudtok ajánlani?
Válaszokat előre is köszi!

(#4294) fero02 válasza Tibicsucsu (#4293) üzenetére


fero02
veterán

Szvsz gyakorlatilag tökmind1, h mi veszel.

(#4295) Tibicsucsu válasza fero02 (#4294) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Számítottam vmi hasonló válaszra.
Asszem veszek egy Alpine-t 30-40 között. Már csak az a bajom, hogy rohadt nagy a választék és nem nagyon találtam összehasonlító táblázatot, hogy tulajdonképpen mi is a különbség. Pl miben más a CDE-1xx és a CDE-98xx széria? (és miben más a CDA?)

Ott vannak még a plussz jelölések is: R, RR, RM, Ri, BT stb.
Teljesen össze vagyok zavarodva :)

(#4296) hugi0 válasza Tibicsucsu (#4295) üzenetére


hugi0
őstag

"Teljesen össze vagyok zavarodva "

Ha igy van akkor jobban jarsz ha elotte jobban korulnezel.
- erre talaltak ki: Gogle baratunkat !

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

(#4297) fero02 válasza Tibicsucsu (#4295) üzenetére


fero02
veterán

Nem bántásként mondom, de gyakorlatilag egy tök igénytelen készülék is jó Neked, mivel sem a hangminőség, sem a küllem, sem az extra szolgáltatások nem érdekelnek.

Így akár egy 10k-s MNC fejegység tudása is elég lenne, de persze ha van pénzed pénzed, akkor megéri egy márkás terméket venni. Kérdés, h megér-e Neked ennyi többletet a fölöslegesen kifizetett szolgáltatások ára...

(#4298) Tibicsucsu


Tibicsucsu
aktív tag

Nyilván érdekel a hangminőség különben nem kérdezném meg, hogy melyiket vegyem meg. Viszont nincs arra pénzem hogy 100-200 ezer forintért építsek hifit a kocsiba (a kocsi 300 volt). A küllem meg egyszerűen nem érdekel ha mondjuk a rondább szebben szól (talán a hányás túlzás volt). Most van vmi 4-5 éves LG MP3-as fej a kocsiban, ami szerintem ocsmányul szól ráadásul rohadtul idegesít, hogy nem képes megjegyezni hogy hol tartott az utsó játszott számban. Azt remélem, hogy egy mai 30-40 körüli fej segít valamennyit a problémáimon.

A plussz szolgáltatásokkal meg egyszerűen nem tudok mit kezdeni. A plussz szolgáltatás legyen a hangminőség ne az iPod meg a Bluetooth. FLAC támogatásnak még tudnék örülni (ha lenne ilyen egyáltalán), de gondolom megfelelő hangszórók nélkül nem sok különbséget hallanék a 320-as MP3-hoz képest.

Nem igénytelen vagyok csak nincs komolyabb technikára pénzem :O
Ha eltekintünk attól, hogy milyen negatív benyomást tett benned (bennetek) az első hozzászólás és mondjuk egy barátod kérdezné meg, hogy 30-40 ezerért mit vegyen, akkor mi lenne a válasz?

[ Szerkesztve ]

(#4299) Tibicsucsu válasza fero02 (#4297) üzenetére


Tibicsucsu
aktív tag

Előzőt hsz-t neked címeztem volna.

(#4300) hugi0 válasza Tibicsucsu (#4298) üzenetére


hugi0
őstag

Sajnos igaza van az elottem szolonak.

- barmely keszuleket megveheted.

A gyartok 2 termeket keszitenek, majd ezeket ellatjak tobfele tulajdonsagokkal.
- igy lesz 8-10-akar 15 termekes a palettajuk.

"Az arnyekom gyorsabb a noverem fenyenel."

Útvonal

Fórumok  »  Multimédia, életmód, 3D nyomtatás  »  Autóhifi (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.