Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9301) szkury válasza Karagaba (#9300) üzenetére


szkury
tag

asus logonál egyből f2.
biosnál bootra bállítod a cd/dvd-t.
berak win7 telepítő, és már mehet, a végén boot visszaállít hard diskre.

Az élet egy olyan dolog amiből élve nem tudsz kikerülni! Mindenkinek van egy málna!

(#9302) kali válasza szkury (#9301) üzenetére


kali
legenda

elég lesz oda az esc is, azzal csak a boot képernyű ugrik fel, amin egyszeri indításhoz az optikai meghajtó kiválaszt, és kész! feleslegesen nem kell a bios beállításaiban turkálni!

Májsztró; nálad a sata/ahci vs xp probléma nem jelentkezhet?

[ Szerkesztve ]

(#9303) Májsztró válasza kali (#9302) üzenetére


Májsztró
addikt

Az mit csinál ?

Most egyébként defaul 1gb rammal újratelepítettem az XP-t csak egy kisebb problémám van vele :((( : [link]

Valakinek valami ?

(#9304) luigi106


luigi106
tag

Kali neked sincs ötleted a 9299-re?

[ Szerkesztve ]

(#9305) konfar.dani válasza luigi106 (#9299) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

A notebook-odon van "ExpressGate" gomb? A program ikonjával van ellátva a billentyű, fölül a ki/bekapcsoló gomb környékén keresd. Szerintem ha nincs, akkor nem tudja a notid az "ExpressGate"-et, hisz egyenesen azt bootolja be, ha megnyomod a gombot.
Emellett az Asus oldalán sem találtam a notidnál az "Utilities" kategóriában.

Itt kerestem, ezen belül a 3. fül, "Download" néven. Ha ott vagy, jelöld ki rendszered, majd keresd az "Utilities" kategóriában.

Ha kaptál hozzá egy lemezt, és tudja a géped, azon megtalálod.

Bár szerintem dúrd le az összes partíciót, legyen egy nagy, és azt oszd ketté.
Úgy látom neten, 320 gigás a notid, szerintem csinálj 80 giga helyet a Windows-nak, és a programoknak, a többit pedig hagyd meg az adatoknak. Ha van egy jó Windows a gépeden, akkor fölösleges az "ExpressGate".:D Bár ez magán vélemény.:)

Egyébként boldog Karácsonyt! ;)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9306) konfar.dani válasza Májsztró (#9303) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ha nem olyan sok az az adat, tegyél föl pl. egy Windows 7-et csak annyi időre, hogy lemented egy külső meghajtóra az adatokat, vagy csak a fontosabbakat, amelyik kell.

Ha lementetted, tegyél föl egy XP-t, és formázd le mind a kettő partíciót, hogy tiszták legyenek.

Kicsit időigényes folyamat, de ha fontos, akkor megéri. ;)

Los ángeles nunca mueren

(#9307) luigi106 válasza konfar.dani (#9305) üzenetére


luigi106
tag

Ha megnézed a 9196 és -9197-es hozzászólást ő is látja az express gate-et, de ha megnézed az asus letöltésnél az ő típusánál sem találsz express gate utilt.

(#9308) Májsztró válasza konfar.dani (#9306) üzenetére


Májsztró
addikt

Már gondoltam rá ,hogy külön vinyóra kimentem , aztán újra particionálok meg telepítek.
Amúgy a Win7-eseel az a bajom ,hogy a dvd lemezeket most kezdi el válogatni a Matshita vagy milyen márkájú rendkívül jó minőségű író. Szóval ... gondolhatod , egész nap a hajamat téptem. Szerencse ,hogy szép sűrű és az esőben is tart. Taft :DDD

(#9309) konfar.dani válasza Májsztró (#9308) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Próbáld meg pendrive-ra kimenteni, és ha van otthon másik gép, akkor arra pakolgatni át folyamatosan.

Vagy pedig marad a adat-lementegetés, a "Matshita" íróval. :DDD

Los ángeles nunca mueren

(#9310) kali válasza konfar.dani (#9309) üzenetére


kali
legenda

a matshita optikai meghajtók legtöbb szériájával semmi gond, mellesleg amolyan panasonic gyártmány! az asus mellett, más notis gyártók is előszeretettel használják/építik be!

(#9311) konfar.dani válasza kali (#9310) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Lehet hogy tudatlan vagyok, de még nem hallottam róla. :B

Csak a fórumtárs nem valami boldogan beszélt róla, ezért nem a csúcsminőség jutott róla eszembe. :)

Los ángeles nunca mueren

(#9312) Májsztró válasza konfar.dani (#9309) üzenetére


Májsztró
addikt

Az lesz ,hogy kap a gép egy új vinyót egy nagyobbat vagy egy külsőt. És arra átmentek mindent. Sajnos pen-el meg íróval sem fogom eltölteni vele az időmet , mert 94Gb-ot kellene lementeni :) és 1 db pen van , ráadásul az asztali gépemen megint csak nincsen hely. Szóval veszett fejsze :N

(#9310) kali : Én nem értem ,hogy mit lehet ezeken szeretni. Asszony nővérének a gépébe is ilyen MatSHITa író ketyere lakozik az is hol olvas , hol nem. Én személy szerint sokkal nyugodtabb lennék ha az everest azt írná ki ,hogy Pioneer , vagy NEC vagy Sony :K

[ Szerkesztve ]

(#9313) kali válasza Májsztró (#9312) üzenetére


kali
legenda

részemről például azt, hogy probléma nélkül működnek! használok több matshita írót is - évek óta -, és semmi panaszon rájuk! olyan lemezt is olvasnak/írnak, amit például egy notis pioneer kiköp! írj csak meg egy olcsó ritek médiakódos kétrétegű lemezt valamelyik notis pioneer íróval - illetve próbálkozni lehet, de megírni többnyire nem...
a nec (sony-optiarc vagy sony/nec/optiarc) írók asztaliban nagyon jók, notis változatban hazánkban kevés széria terjedt el, de azok is elég jók. notis frontos az lg is aránylag jól domborít, van néhány megbízható szériája - ezeket is okkal teszi notijaiba az asus - a matshita írók mellett!
mondjuk problémás darab minden gyártónál előfordulhat, de ettől még nem kell/szabad általánosítani!

(#9314) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Nem konkrétan szakmai kérdés, de nem tudná valaki, honnan lehet matricákat szerezni, olyanokat, amik gyárilag a notira voltak ragasztva?:)

Sajnos a használat során felpöndörödtek, és lekellett szedni őket.
A helyük meg ottmaradt, és elég csúnya. :U

Los ángeles nunca mueren

(#9315) Májsztró válasza kali (#9313) üzenetére


Májsztró
addikt

Ó , nem nem. Én nem általánosítottam :N Csak nekem már a neve sem jön be. Ezért ha lehetne választani inkább egy Sony-t tennék a notimba , meg azért megnézném a Pio-t is. Bár azt már asztaliban is kitárgyaltuk egyszer itt Ph-n ,hogy Pio így meg úgy , de a kis fos 5.000-res NEC íromnak csak jelenthet a sok 10.000-nél is drágább márkás író. :)

(#9316) kali válasza Májsztró (#9315) üzenetére


kali
legenda

a pioneer leállt az optikai meghajtók fejlesztésével/gyártásával, és külön sony írót sem nagyon találsz már - főként notis fronton -, mint korábban is írtam, nec név alatt rejtőzik a sony-optiarc író (bár az író cimkéjén optiarc szerepel), szóval lassan szűkül a kör! :)

[ Szerkesztve ]

(#9317) Májsztró válasza kali (#9316) üzenetére


Májsztró
addikt

A rosseb vinné el :DDD Nem is tudom ,hogy érdemes-e cserélni ha tönkre megy egy olvasó. Olyan olcsón vannak már nagyobb penek , meg külső vinyó is. Csak rádug , lement aztán kész. Bár op rendszer telepítéshez nem árt. Éppen most kellett volna bootolható telepítős pen. megnéztem 35 verziót , hát egyik sem ment :(((

(#9318) Flashback válasza konfar.dani (#9311) üzenetére


Flashback
addikt

Ezzel a Matshita-val szerelik a notik nagytöbbségét, egyszerűen mert jó. Fater laptopja több mint 4 éves és a DVD még mindíg tök jó benne.
Sőt a Technics dvd/cd játszókat is és többek között a Panasonic, Toshiba, Asus, HP, Sony (pl VGN széria...), Sanyo stb stb. termékeket is ezzel szerelik.

[ Szerkesztve ]

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9319) Flashback válasza Májsztró (#9317) üzenetére


Flashback
addikt

Egy noti olvasó/író kb 6-10K.

Bocs nincs hosszú ö, ü és néha az á is ä :)

(#9320) Májsztró válasza Flashback (#9319) üzenetére


Májsztró
addikt

10K-ból már egész pofás külső vinyót lehet összerakni :)

(#9321) gy18


gy18
csendes tag

Hy
Most akarom felrakni az xp-t de nem tudom hogy milyen chipset-et kell letölteni a nvidiáról, vki segítene? köszi. (K70io-ty009l)

[ Szerkesztve ]

(#9322) konfar.dani válasza Flashback (#9318) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Aztán lehet hogy az én notimban is ilyen van.:)

X71SL

gy18: Itt a harmadik, "Download" nevű fülnél kijelölöd a Windows XP-t, és minden drivert, utiliti-t tölthetsz le. :K

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9323) gy18 válasza konfar.dani (#9322) üzenetére


gy18
csendes tag

Azt tudom, de az nvidián van frissebb de nem tudom hogy melyiket kell letölteni.

(#9324) konfar.dani válasza gy18 (#9323) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

"Windows Update" majd frissíti magának. :)

Los ángeles nunca mueren

(#9325) konfar.dani válasza gy18 (#9323) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Mellesleg itt:

Operációs rendszer: Nincs
Támogatás: Windows Vista
Szín: Fekete
Kijelző nagyság: 17,3" HD+ LED
Felbontás: 1600x900
Processzor típus: Intel® Pentium® Dual Core™ T4200
CPU MHz / FSB / Cache: 2GHz / 800MHz / 1MB L2
Memória: 4GB / 800MHz
Merevlemez: 320GB SATA 5400
Optikai meghajtó: DVD SuperMulti
Chipset: AMD-ATI® RS780 / RX781
VGA Típus: ATI Mobility™ Radeon® HD4570 512MB VRAM

VGA kimenet: HDMI / DSUB
Webkamera: 1,3MP
WIFI: 802.11b, g, n
3G: Nincs
Bluetooth: Nincs
TPM: Nincs
Ujjlenyomat: Nincs
USB port: 4x
eSATA: Nincs
IEE1394 port: Nincs
Kártyaolvasó: 3 az 1
Express Card: Nincs
PCMCIA: Nincs
Táska Egér: Van
Akku (cella): 6
Akku (mAh): 2200

Itt nem nVidia dolgokat ír.

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9326) gy18 válasza konfar.dani (#9325) üzenetére


gy18
csendes tag

Nem amd-ati chipset-es hanem nvidiás, elírták és a vga benne gt120m nem pedig hd4570. Vagy lehet hogy van olyan változata is de az enyém nvidiás.
De nem tudom hogy melyik pontosan.
Szerk:
Azért köszi hogy próbálsz segíteni :)
Csak azt kéne tudnom hogy milyen nvidia chipset van benne, win7hez megvan a link de ott nem írja pontosan csak a verzió számát

[ Szerkesztve ]

(#9327) konfar.dani válasza gy18 (#9326) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Tölts le egy "Everest Home Edition"-t, és írd be a fórumba a pontos nevét. ;)

Los ángeles nunca mueren

(#9328) kali válasza gy18 (#9323) üzenetére


kali
legenda

maradj csak a notira hivatalosan rászabott verziónál, kevesebb hibalehetőség!

(#9329) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Én is amondó vagyok, hogy tedd föl a rászabott verziót, a "Windows Update" majd frissíti neked a legújabbra. :K

Legalább is nekem frissíti.:) Nekem: "nVidia Gforce 9300M 512 MB" a videókártyám.

Los ángeles nunca mueren

(#9330) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Lenne egy olyan kérdésem, hogy az Asus oldalán az "ATK" mappában lévő 5 fájlt telepítem, akkor tudom használni az "Fn" + "Fx" billentyű kombinációkat?:)

Pl. "F9": TouchPad lock.
"F11": Hangerő csökkentése.

Los ángeles nunca mueren

(#9331) gy18 válasza konfar.dani (#9330) üzenetére


gy18
csendes tag

Igen, az való hozzá.

(#9332) gy18


gy18
csendes tag

Chipset: nVIDIA MCP79/7A és elvileg eza: 730i/geforce9400 most telepítem elvileg ha nem jó akkor nem megy fel.
Én olyan vagyok hogy mindig frissítek, ha van újabb :)

(#9333) nord85


nord85
csendes tag

sziasztok!

Matshita UJ-841S típusú meghajtó van az Asus gépemben. eddig nm volt vele semmi gond, de a minap vett dvd-ket nm ismeri fel. arra gondoltam, a firmware frissítése megoldhatja a problémát (jelenleg 1.00-s van fent), azonban hosszas keresés után sem találtam megfelelő fw-t. szövegben találtam említést 1.11, sőt 1,7. verzióról is, ám a link vagy nm működött, vagy toshibas progira mutatott, ami fel sem települ a gépemre. valaki tudna linkelni egy frissebb fimrware-t? vagy az fw frissítése nm is megoldás a problémámra, és mást kéne tennem?

köszi szépen.

(#9334) konfar.dani válasza gy18 (#9332) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

De ha frissíti magának?:)

Egyébként köszönöm a választ.:)

Valamiért folyton lefagy a gépem.
Nem befagy, hanem egyszer csak megáll minden, mintha szünetet mondtak volna neki, csak a kikapcsoló gomb hosszan nyomására reagál, leáll.
Semmi másra. Még a TouchPad mozgatására se, egér is megáll egyhelyben.
Mindez egyszer csak használat közben jön. :F

Asus X71SL noti.

Lehet a kóla felmáródást okozott, ezt kali fórumtárstól kérdezem:D?

Szerk.: nord85: Milyen márkájú DVD-ket vettél? Lehet, hogy nem tetszenek neki. Úgy emlékszem, másnak is volt ilyen problémája, de nem mondom hogy olvass vissza, mert nem vagyok benne biztos, feleslegesen meg ne keresgess. :)

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9335) gy18 válasza gy18 (#9332) üzenetére


gy18
csendes tag

Felment, elvileg akkor eza jó hozzá, ha tévedek akkor szóljatok :)

(#9336) nord85 válasza konfar.dani (#9334) üzenetére


nord85
csendes tag

üres TDK DVD-R

(#9337) konfar.dani válasza nord85 (#9336) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Esetleg próbálj meg egy másik márkájú DVD lemezt.:)

Los ángeles nunca mueren

(#9338) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Lehetséges, hogy azért fagyott volna be mindig a gépem, mert aksi nélkül, töltőre dugva használtam?

Visszaraktam az aksiját, és most nem fagy le.:)

Ezt lekopogom.. :D

Los ángeles nunca mueren

(#9339) kp78 válasza konfar.dani (#9338) üzenetére


kp78
addikt

Én mindig akksi nélkül használom, ha hálózaton van, de nincs fagyás, vagy különösebb működésbeli változás :U

(#9340) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

K50AB tujajoktól kérdezném, hogy hol tudom beállítani biosban azt, hogy a HD3200-t használja akksiról? Nem találtam semmi vga módot, 220-as BIOS-szal kaptam alapból.

előre is köszi mindenkinek

(#9341) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Nem akar kinyílni a CD íróm.
Nyomom a gombot, semmi!:F

Mi lehet a baj?

Léci minél hamarabb monjatok rá valamit.

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9342) konfar.dani válasza konfar.dani (#9341) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Egy restart után megjavult.

De még mindig fönt áll a kérdés, hogy mi okozhatta a problémát?:F

Befújtam egy kis "VD-40"-nel. :D

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9343) Keesss válasza nord85 (#9333) üzenetére


Keesss
csendes tag

a Matshiták sz**ok... nekem is az van a toshibámban és ugyanezt játssza, kikapcsolgat magától a dvd, meg ilyenek... típushiba, és ha kicserélik, valszeg az is ilyen lesz... és semmiféle firmware frissítés nem segít rajta pláne h nem is találsz a neten hozzá semmi ilyesmit... :S

[ Szerkesztve ]

ASUS UL30A-QX164V

(#9344) zoleee24 válasza Keesss (#9343) üzenetére


zoleee24
tag

kösz mindenkinek a válaszokat :W 10-ből 9-szer semmi reakció, inkább megkérdezem a gyártó hivatalos fórumán :K

(#9345) konfar.dani válasza zoleee24 (#9344) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ha erre szerettél volna választ kapni, akkor annyit fűzök hozzá, hogy mielőtt hőbörögsz, belegondolhatnál abba is, hogy lehet hogy senkinek sincs ilyen fajta Asus-a, vagy éppen nem foglalkoztatja ez a kérdés, vagy esetleg nem is tudja rá a választ. :U

Szerk.: Mellesleg én egyszer láttam, hogy írtál volna, nem 10-szer. :U

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9346) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Valaki nem tudná nekem leírni, hogy tudom kiszedegetni a billantyűket hogy kicsit áttakarítsam alatta?:)

Los ángeles nunca mueren

(#9347) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Abban tudna nekem segíteni valaki, hogy hogyan takarítsam ki helyesen a billentyűk alatti részt, illetve a képernyőt, kisebb/nagyobb csatlakozókat?

Egyébként mennyire vannak lehatárolva az Asus notik?
Szóval billentyű alatt zártabb?
Folyadékok, stb. képes lehatolni, vagy zártabb azért?

Köszönöm a válaszokat előre is, és elnézéseteket kérem, hogy minden kérdésem itt teszem föl. :)

Los ángeles nunca mueren

(#9348) csaba2000


csaba2000
csendes tag

Sziasztok ha valaki tud segiteni írjon, vettem a lányomnak egy asus k50ij-tipusú
új laptopott linux volt rajta leformáztam és windows xp sp2 telepitettem és a web kamera
forditott képet add fejen áll minden és a hang is elég halk a windows hangok elég
hangosak de pl.dvd filmet alig lehet hallani.

(#9349) mrbego válasza csaba2000 (#9348) üzenetére


mrbego
aktív tag

Hello.

Az asus honlapjáról kell letölteni és telepíteni a webkamera driver. Mert ugyan az xp alapból felismeri, de fejjel lefelé. A notebook honlapján többféle driver is van, nekem a Chicony féle működött.

A hang probléma meg lehet hogy egyszerűen megoldható a windows hangtulajdonságainál.

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#9350) zoleee24 válasza konfar.dani (#9345) üzenetére


zoleee24
tag

akkor olvasgass vissza, különben nem vagyok kíváncsi a TE véleményedre :U

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.