Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#25001) Sordoran válasza kp78 (#25000) üzenetére


Sordoran
addikt

N550 talán belefér keretbe, vagy esetleg K501LX lehet. N550 előnye az IPS kijelző, billentyűzet háttérvilágítás és kicsit erősebb proci, a K501 pedig vékonyabb, könnyebb és hűvösebb, de csak TN paneles.
A K501-nél érdemes 8 GB-al venni, vagy olyan helyen ahol bővítik is neked, mivel házilag nem bővíthető, és gyárilag 4 GB van ráforrasztva (1 szabad slot van így, tehát max. 12 GB ramod lehet).

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25002) janiksl


janiksl
csendes tag

Sziasztok.
Nagyjából behatároltam mik kellenének a nekem tetsző notiba. A kérdésem az, hogy melyiket rakták rendesen össze. Melyiknek elegendő a hűtése, melyik van esetleg butítva. Mindnek tisztességes IPS kijelzője van-e? Rendes megbízható disassemblyt, képet nem találtam csak a "rog" ról, és attól parázom is kicsit.A másik 2 nél zavaros hogy hogyan épül fel a hűtése. Legalább 5 évre szeretném.
https://www.pcland.hu/asus-n550jx-cn029d-fem-haz-sotetszurkeezust
https://www.pcland.hu/asus_n551jw-cn106d_szurke
https://www.pcland.hu/asus_g551jw-cn107h_fekete
Ha valakinek van egy tutibb ötlete, akár bolt, akár gép terén szívesen venném.

Ha nem megfelelő topicba írtam bocsánat, kezdő vagyok. :R

(#25003) edari válasza janiksl (#25002) üzenetére


edari
őstag

A g551 és az n551 tök ugyanaz. Csak az egyik nem csicsás (számomra rusnya) gamer kinézetű. Az n550 a legjobb választás a három közül, mivel 2 venti van benne.

Anyaghasználata mind a háromnak ugyanaz.

IPS kijelzővel viszont vigyázz, az én N551-em pl TN paneles, de van belőle IPS-es is.

(#25004) kp78 válasza Sordoran (#25001) üzenetére


kp78
addikt

Köszönöm, megnézem őket! :R

(#25005) steelsec válasza kp78 (#25004) üzenetére


steelsec
aktív tag

Notebook.hun asszem penteken akcios lesz az n550 i5 tel. Ips. Nekem az van. 5 ora witcher 3 high beallitasokkal kellett h 80 fok fole menjen a proci de ekkor sem volt semmi gond vele. Elbirja a 2 venti ezt a konfigot. Nem is ertem h a n551be hh csak 1 venti kerult..

(#25006) janiksl


janiksl
csendes tag

Köszi! De kár hogy az izmosabb videókarival szerelt-nek gyengébb a hűtése pont. Picit félek hogy a gtx950 gyengusz. Talán a 960 tovább fent tudna maradni játéktéren. De ha mindenképp az n550-et javasoljátok, akkor meg már inkább valami oprendszeres, vagy bővítettebb felé kellene tendálnom.

(#25007) kp78 válasza steelsec (#25005) üzenetére


kp78
addikt

:R
Bővíthető a 4 GB Ram az N550-ben? Vagy házilag erre nincs lehetőség?
Mert akkor a 8GB-os verziót nézem inkább :)
Asus bizalom programban benne lehetnek ezek is? Mert a pontos típusuk nem látható. :R

[ Szerkesztve ]

(#25008) steelsec válasza kp78 (#25007) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen bővíthető, nincs beforrasztva semmi rendes slotok vannak, csak ugye ddr3l kell bele. De én inkább szervízben csináltattam meg mivel a hdd-t kapásból küldtem a dvd helyére és ssd került bele. Nem ismerem a digiprime-ot. Én edigiben vettem, notebook.hu-n lesz akció pénteken arról tudok, de a bizalom programmal vigyázz mert nem minden boltban vásárolt gépre érvényes, ezért érdemesebb a jobb boltokat nézni ahol általában ki is van írva hogy bizalom progis.

(#25009) ZavaBalazs válasza kp78 (#25007) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

bővíthetőnek bővíthető, csak nagyon kényesek a csavarjai. nekem boltban bővítették 8 gigára, akkor volt egyszer megbontva, egy csavart el is hagytam rövid idő alatt.
a vásárlás előtti nap is jártam a boltban, akkor végül azért nem vettem meg, mert az egyetlen darabnak, ami készleten volt, voltak laza csavarjai. tekintettel arra, hogy a bolt szokta a techkalauzt ellátni tesztgépekkel, a teszt pont akkortájt került fel amikor én vettem a gépet, és a teszt írója is panaszkodott itt a fórumon a csavarokra, valószínűleg pont a tesztgépet úsztam meg, és vettem helyette következő nap egy újat. :P

szerk. most nézem a linket, én úgy tudom, hogy a digiprime (a radium és az emag mellett) kerülendő bolt, rendszeresen adnak el külföldi gépeket magyarra matricázva, aztán a gariztatásnál koppansz.

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#25010) Sordoran válasza steelsec (#25005) üzenetére


Sordoran
addikt

Edigital-nál most kerül annyiba az N550, mint notebook.hu-n fekete pénteken. Azért vigyázni kell az ilyenekkel, nagy kedvezmény, közben csak előtte nyomták fel árakat. :U Az a 299.990 Ft-os ár erős túlzás érte.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25011) steelsec válasza Sordoran (#25010) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen látom, kicsit több mint egy hónapja ugyanennyiért vettem meg mint most az edigin :) Hát az hogy túlzás egy dolog, de eladható. De teljesen igazad van, hogy az ár értéket kell nézni, de azért 240k ért elég jó ez a gép, bár kell neki még 8gb ram, nem érdemes csak 4 el bővíteni, szerintem jobb előre gondolkozni, hogy akkor 2db 8gb-s kell később nem csak 1 :)

(#25012) Sordoran válasza steelsec (#25011) üzenetére


Sordoran
addikt

Én is szemezek vele, de sajna mire eljutok új gép vásárlásához, már nem hiszem, hogy kapható lesz. Hamarosan jön majd az N552 is, így nyugdíjazni fogják szerintem ezt, már most se kapható túl sok helyen.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25013) steelsec válasza Sordoran (#25012) üzenetére


steelsec
aktív tag

Igen csak a gl552-t elnézve az n552 sem lesz dupla ventis, Igazán nem értem miért gondolják hogy elég 1...

(#25014) Sordoran válasza steelsec (#25013) üzenetére


Sordoran
addikt

Néztem tesztet már az N552-ről, és a hűtése elvileg jó, még i7-el is (igaz az GTX950M-es volt), ellenben vastag (29.9 mm), és az alja kopogós műanyag (ráadásul tényleg mintha üreges lenne, jó szellőzés átka?), nem minőségi ellenben a belsejével és tetejével. Jó teljesítmény (i5-6300HQ vagy i7-6700HQ, DDR4 ram, Nvidia GTX950M és GTX960M), de ha tényleg spóroltak a minőségén, azért nem tűnik annyira best vételnek. És képeken nagyon csalóka, hogy milyen vékony, valóságban meg vastag. Várom megjelenést, és teszteket, mert amúgy szép, de így azért elbizonytalanított, hogy sokat várok tőle.

Jut eszembe, nem a GL552JX a testvére, ami itthon már kapható, hanem a GL552VW. Előbbinek nincs sok köze az N552-höz.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25015) steelsec válasza Sordoran (#25014) üzenetére


steelsec
aktív tag

Hmm igazad van el is kerülte a figyelmem hogy kinn van már az n552, hát jól néz ki, kicsit almára emlékeztet, nem is értem, viszont ítt akkor már valamennyire szakítottak a g szériával. Kíváncsi leszek, bár egy darabig nem szeretnék új notit :)

(#25016) Sordoran


Sordoran
addikt

Mivel rá vagyok pörögve témára, érdeklődtem kicsit Asus Magyarországnál is, mikor lesz K501UX kapható, és azt írták e-mailben, hogy december közepén érkezik az Expertbe, i5 és i7 kiszerelésben, billentyűzet háttérvilágítással! Ez utóbbira kíváncsi leszek, ha jól tudom volt aki LX-ből keresett, várt olyat, mégse kapott, na de hátha itt. :))

(vagy javítsatok ki, de tudtommal az eddig forgalomba került K501LB és K501LX modellek magyar háttér világítású billentyűzettel nem rendelkeztek)

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25017) rockit


rockit
csendes tag

Sziasztok!

K501LX-DM046D (i5-5200U, 8GB RAM, 1TB HDD, GeForce GTX 950M 2GB, 15.6" FULL HD) silver / blue
vagy
K501LX-DM047D (i7-5500U, 8GB RAM, 1TB HDD, GeForce GTX 950M 2GB, 15.6" FULL HD) silver / blue
megvásárlásán gondolkozok + 128Gb-os SSD-vel.
Irodai alkalmazásokra és játékra is kellene (pl. Fallout 4)
Érdemes az i7-eset választani, vagy elég az i5-ös? (Fallout 4-nél i7-tel láttam hogy megy, de i5-öt, i3-at nem nagyon...)
Érdemes ezt a notebookot választani? És hol érdemes venni?

Köszi!

(#25018) Sordoran válasza rockit (#25017) üzenetére


Sordoran
addikt

Ajánlott gép, szóval érdemes, ha nem vagy árérzékeny megveheted az i7-el szereltet is, de (nekem) nem feltétlen éri meg a felárat az az összeg. Ezt te tudod eldönteni megéri-e annyival többet adni az i7-es variánsért (annyival nem erősebb, mint amennyivel drágább, de az is igaz, hogy később nem tudod cserélni, játékoknál nem fog annyit számítani).
Bolt pedig rengeteg van, nézz utána, Asus bizalom programban vegyen részt az a fő, és gyári garancia legyen ugye.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25019) rockit válasza Sordoran (#25018) üzenetére


rockit
csendes tag

Köszi! Ez a gép nagyon megtetszett, viszont nagyjából csak a Fallout 4 miatt vennék új notebookot. A procitól kicsit tartok, mert ennek a konfignak talán az a gyengéje. Nekem ezen az oldalon az írja, hogy még az i7 5500U se elég a Fallout 4-hez:

http://www.game-debate.com/games/index.php?g_id=5013&game=Fallout+4&p_make=Intel&p_deriv=Core+i7-5500U+2-Core+2.4GHz&gc_make=Nvidia&gc_deriv=GeForce+GTX+950M+2GB&ram=8&checkSubmit=#systemRequirements

Arra viszont láttam példát, hogy közepes beállításoknál fut a Fallout 4 5500U-n (https://www.youtube.com/watch?v=_zq4Tx3TTUs), de 5200U-val nem találtam. Árban van 30e különbség, ha jó az i5 is, akkor inkább az olcsóbbat venném.

(#25020) Watto1991


Watto1991
senior tag

Az ASUS G551JW-nél kijavították BIOS szinten a GPU throttlingot ? Van egyéb ismert hibája a gépnek ?

(#25021) NTonee válasza Watto1991 (#25020) üzenetére


NTonee
veterán

Állítólag emeltek a throttling hőmérsékleten kicsit (bios update), de nem számottevően, talán 2fokot. Max i5 procival vehető a gép. Vagy vársz egy kicsit, dec eleje-közepén érkezik a dell 7559. Az első tesztek alapján lényegesen jobb hűtésű gép lesz. Laptopszalon előrendelésbe 330-as árba írta ki az i5 (4C/4T) verziót.

rockit: 950m-el nem lesz nagy durranás a fallout4.

[ Szerkesztve ]

(#25022) rockit válasza NTonee (#25021) üzenetére


rockit
csendes tag

Azt olvastam, hogy a 950m-el közepesen eldöcög (http://www.notebookcheck.net/NVIDIA-GeForce-GTX-950M.138026.0.html), inkább a processzortól tartok. Szerinted i5-el (5200U) vagy i7-el (5500U) vegyem?

(#25023) Sordoran válasza NTonee (#25021) üzenetére


Sordoran
addikt

Ez a Dell 7559 érdekesnek ígérkezik, kíváncsi leszek tesztekre, illetve az árára. Bár most 330 ezerért előrendelhető, de amazonon pl. 800 dollárért van, ami a K501UX ottani ára, vagyis ha még itthon több is lesz, pár hónap múlva pl. 250ezerért elég bestbuy gyanús lenne az alap modell (oprendszer és SSHD nélkül). N552 és GL552VW eddig elég vegyes fogadtatást kapott, szóval Dell ezzel meg tudja szorítani az Asus-t érzésem szerint ebben a kategóriában.

[ Szerkesztve ]

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25024) NTonee válasza rockit (#25022) üzenetére


NTonee
veterán

feleslegesnek érzem az i7 5500U-t a 950m mellé. Ráadásul nem ad annyival többet, mint amennyivel többe kerül és nem tudom, hogy a játék profitálna e egyáltalán abból kis többletből. Én i7 3820qm + 680m notin játszom a FO4-et, átlag 40 fps van fhd medium-high beállításokkal.

(#25023) Sordoran: Egy tesztet már láttam/olvastam a dell gépről, hűtésben az aktuális teljes mezőnyt veri. Az asus 552-es gépeiről még nem olvastam semmit egyelőre, de ha a hűtésen nem változtattak az 551-hez képest, akkor bukó.

[ Szerkesztve ]

(#25025) ITjunior


ITjunior
tag

970M alatt ne várjatok csodát. Fallout 4 is el fog döcögni, ha ez a lényeg, de a játék élmény el fog maradni. Szubjektív vélemény és minden relatív.

Amúgy azt akartam kérdezni, hogy milyen kábelt tudnátok ajánlani (ha lehet akkor linket is küldjetek), amit ismeretek és megbízható jó minőség. Egyik vége HDMI másik DisplayPort. Átalakító nem játszik.

Köszi!

XBOX ONE 1TB ELADÓ ÚJSZERŰ ÁLLAPOTBAN

(#25026) Sordoran válasza NTonee (#25024) üzenetére


Sordoran
addikt

N552-ről van youtube-on már review, és az alapján a hűtése nem vészes az i7 variánsnak se, ellenben (vagy talán pont ezért!?) a 3 cm vastagság, és a kopogós műanyag alja, ami mögött van hely, mivel kopog/"kong" nagyon elvette tőle a kedvem. A GL552VW-nek meg a műanyag fedlapos verziójának a kijelzőjét rossz nézni mennyire meg lehet hajlítani. Tehát úgy néz ki a minőségen spóroltak, cserébe a korszerű hardverért.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#25027) Gergosz2 válasza ITjunior (#25025) üzenetére


Gergosz2
veterán

amit a legolcsóbbért adnak az jó lesz. Nem kell ezen tökölni, nincs semmi különbség a több 10k-shoz képest.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25028) Peterson_ válasza ZavaBalazs (#25009) üzenetére


Peterson_
addikt

Én már jónéhányszor szétkaptam az enyém, de eddig semmi gond nem volt a csavarokkal(lekopogom).
Az biztos, hogy irtó picik, szóval nem árt óvatosan bánni velük.:K
Egyelőre 2x4gb hyperX impact került bele, meg egy 850 evo a rendszernek.
Majd ha lesz felesleges pénzem, ugyanilyen kitet szerzek be szerintem, csak duplázok...de egyelőre ez is untig elég.

Apu mi ez?-Ez? Feketeribizli...-Akkor miért piros?-Mert még zöld...

(#25029) Watto1991 válasza NTonee (#25021) üzenetére


Watto1991
senior tag

Szerencsére amúgy is az i5 verziót terveztem :) Biztos emelnek még rajta, mert bírnia kell a magasabb hőfokot is. SSD csak is az optikai meghajtó helyére mehet ? Valamint ezt csak szervizben lehet végrehajtani?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#25030) Gergosz2 válasza Watto1991 (#25029) üzenetére


Gergosz2
veterán

Nem, pont oda ne rakd, mert lehetnek belőle bajok.

HDD helyére SSD, DVD helyére meg a HDD.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25031) NTonee válasza Watto1991 (#25029) üzenetére


NTonee
veterán

Szerintem meg már az is csoda, hogy egyáltalán 2 fokot emeltek 72-ről 74-re (ami még mindig vicc). Én nem számítanék többre, pláne hogy már érkezik az utód.
Ssd-t kizárólag a hdd helyére rakunk, a hdd-t meg ahova szeretnéd.

(#25032) molnartibor válasza Sordoran (#25001) üzenetére


molnartibor
tag

Miért ne lenne bővíthető házilag? 12 csavar az alján lekapod a műanyag lapot és minden bővíthető benne arra kell figyelni hogy nem egyforma hosszúak a csavarok ezért ugyanoda kell visszarakni őket! M.2 SSD HDD, a RAM az egy kis fém burkolat alatt van azt kell felhajtani és cserélhető is! Még annyi hogy 1 modul hely van csak.

(#25033) Bkrisz9 válasza molnartibor (#25032) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Meg elvileg egy rakat patent is van és azt a fém lapot is nehéz feltuszkolni... bármi véletlen elpattan ugrott a garancia.. Ha ez neked megéri.. másnak inkább ne mondogasd. K501-ben biztonságosabb és ajánlott szervizben cserélni mindent. Arról ne is beszélve, hogy a hátlap csavarjai is meg vannak festve, ha kiszedéskor lekopik szintén pápá garancia.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#25034) molnartibor válasza Bkrisz9 (#25033) üzenetére


molnartibor
tag

Megkérdeztem nem okoz garanciavesztést ha leszeded a hátulját az a festék meg ahogy én néztem inkább menet rögzítő ha nem akarják hogy bontogasd akkor kap egy matricát Warranty void if removed felirattal! De tény én 8GB vettem és nem pattintottam fel a fém lapot úgyhogy erről nem tudok nyilatkozni. Aki meg nem ért hozzá az vegye meg a memóriát és a szervizbe pár mátyásért bedobják neki szerintem.

Más téma a K501-ben a ventillátor nem pwm mert esténként sima filmnézéskor is amikor bekapcsol mintha maxon pörögne!

[ Szerkesztve ]

(#25035) steelsec válasza NTonee (#25024) üzenetére


steelsec
aktív tag

Hát nem tudom, nekem i5 950m-e high beálíltásoknál 30 fps fölött marad 1080p-ben szóval aztán bőven játszható, de ez még mindig szubjektív.

(#25036) Bkrisz9 válasza molnartibor (#25034) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Akkor jó, de nálam már kötöttek bele abba a festékbe egyszer (Egy HP-nál). Akkor ki lehet de ha valami elpattan akkor viszont szinte biztos, hogy elvesztette a garanciát. Jobb biztosra menni. K501-ben és társaiban nem ajánlott házilag cserélgetni a dolgokat sajnos. Főleg, hogy nem valószínű, hogy vagyonokba kerülne a csere.

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#25037) SMartin-HU válasza molnartibor (#25034) üzenetére


SMartin-HU
tag

A ventilátor egy elég problémás téma a K501-el kapcsolatban....

Már régen megtanultam, hogy a lehetetlen szót csak a legnagyobb körültekintéssel szabad használni. „Wernher Von Braun”

(#25038) janiksl


janiksl
csendes tag

Sziasztok. Van 2 N550JX mindkettő GTX950-el. Az egyik 2Gb gddr3 al és 4gb rammal a másik, 4Gb gddr3 és 8Gb ram. Szerintetek megér 40-50k val többet a jobbik? CN028 és CN029. Bestbyte ról infó?

(#25039) Gergosz2 válasza janiksl (#25038) üzenetére


Gergosz2
veterán

nem, VRAM miatt semmiképp sem, RAM miatt sem. 40-50K ból kapsz egy SSD-t , egy 4GB-s modult és még ~10k-t is spóroltál.

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25040) Leleményes


Leleményes
tag

Na, VGA hibámra cserélték az alaplapot. Futár már utaztatja.
Egy valamit nem értek.
"Kívánsága szerint a javítás eredményéről és költségéről az alábbi telefonszámon kaphat részletes tájékoztatást:"

(#25041) Bkrisz9 válasza Leleményes (#25040) üzenetére


Bkrisz9
őstag

Gondolom ha olyan hibát találnak amit nem fed le a garancia valamilyen okból akkor felkeresnek és elmondják, hogy ennyibe fájna. Ha esetleg alapból ilyen hiba állt fenn akkor pedig annak költségeiről lehet ott informálódni. Szerintem. Elméletileg ez a sima garanciális dolgokra nem vonatkozik az én értelmezésem szerint.

[ Szerkesztve ]

Amennyiben OFF áradatot keltő mondanivalód van számomra kérlek keress meg privátban! Köszi! :)

(#25042) Gergosz2 válasza Leleményes (#25040) üzenetére


Gergosz2
veterán

sablon üzenetet kaptál szerintem

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#25043) Leleményes válasza Gergosz2 (#25042) üzenetére


Leleményes
tag

Jaja szerintem is. Köszönöm nektek! :R

(#25044) ZavaBalazs válasza NTonee (#24790) üzenetére


ZavaBalazs
őstag

azóta ment rá egy win10, driverek felrakva, ugyanezt csinálja. táskából előveszem, összecsukva (tehát küső behatás nem nagyon érheti, amire be kéne kapcsolnia), tiszta meleg a gép, és alig van töltés az akkuban. este felvittem galériára, kicsit nyomkodtam, lecsuktam, leraktam az éjjeliszekrényre alvó állapotban, reggelre az akku nullán.
ha feltételezzük, hogy megint user error, hogy magától bekapcsol a gép, akkor azt mondja meg nekem valaki, hogy melyik drivert kell ehhez megcsapkodni?

[ Szerkesztve ]

wir haben pflichtmitten unter heimblatt - savanyú káposzta van a bőrgatyámban

(#25045) NTonee válasza ZavaBalazs (#25044) üzenetére


NTonee
veterán

szerviz

(#25046) intensa_man


intensa_man
tag

Sziasztok!
Asus A3500hoz, ezzel a hardverazonosítóval tud nekem valaki egy biztonságos letöltő helyet?

VEN_14E4&DEV_4320&SUBSYS_120F1043&REV_03

Köszönöm!

(#25047) NTonee válasza intensa_man (#25046) üzenetére


NTonee
veterán

wifi? asus support oldal elég megbízható? :) katt ide
szerk: egy verzióval frissebb, de csak driver, nem telepítős: [link]

[ Szerkesztve ]

(#25048) Raruh


Raruh
tag

Üdv! Remélem jó topikra leltem, ha esetleg mégsem, akkor elnézést, és törölhető.
2014.12.18-án Vásároltam az Euronicsban egy ASUS X552LDV Notebookot, mindennapi használatra szántam, nem nagyon volt erőltetve, 1-2 játékteztet kivéve, tehát mondhatjuk, hogy megkíméltem. A vásárlást követő 2 hónapon belül bővíttettem a garanciáját, így csapódott az alap 4Gb mellé egy 8Gb-os modul, ami az alján található bővítőbe lett beszerelve, így semmilyen pecsét nem lett feltörve.
Fő problémám akkor kezdett el jelentkezni, mikor először felfrissítettem windows 10-re. A gép minden második indításkor tudott csak elindulni, mert elsőre kékhalállal köszönt, a vga-ra hivatkozva. Ezt egy ideig eltűrtem, de azért eléggé felhúzott, vissza is tettem a w8.1-et. Azóta már többször is újratelepítettem a gépet, de most a következő probléma jelentkezik: A gép leállítása esetén kikapcsol a kijelző, majd egy idő után leáll a hdd is, viszont a ventillátor továbbra is pörög( legalább is valami dolgozik, lehet, hogy nem a venti) , a visszajelző ledek közül a HDD nem villog, viszont a display és a wifi visszajelzője folyamatosan ég. Alvó állapotba lépés esetén ugyan ez a hibajelenség lép fel, és vissza se tud jönni az alvásból, csak ha 10mp-ig nyomoma powert, majd beindítom.
Mellékes, de azért leírom, hogy kicsit nehezen sikerült megbarátkoznom a billentyűzettel is, mert mai napig hagy ki néha karaktereket, nem igazán jöttem rá a miértjére, mert mikor észrevettem, direkt próbáltam lassabban is gépelni, hátha túl sok karakterleütés történt, vagy valami, de nem tudom mi lehet a gond vele.

Volt esetleg tapasztalatotok hasonló probléma gariztatásával?

Egy ismerősöm, aki hasonló helyen dolgozik, és volt már köze gariztatáshoz, óvva intett, hogy ne küldjem/vigyem vissza, mert először szoftverre fogják tesztelni, és onnantól ugrik a gari/fizetős lesz a javítás, mert nem eredeti szoftvereket használok. Ebből mi lehet igaz? A w10 a microsoft oldaláról letöltött virtuális lemezről lett telepítve, tudtommal az ingyenes és jogtiszta is. W8 sajnos tényleg csak próbaidős, de így is problémás. XP-t és Win7-et nem is nagyon támogat a gép, mert más partíciótáblát használnak, ha jól tudom.. Egyszer sikerült felimádkoznom rá egy w7-et különféle parancssori utasításokkal szóra bírva, de végül az sem szuperált jobban.
Szerintetek mit lehetne tenni ilyen ügyben?

Raruh voltam! ~Do or do Not, There is NO try!

(#25049) intensa_man válasza NTonee (#25047) üzenetére


intensa_man
tag

Köszönöm, kipróbálom. ☺

(#25050) #21346560 válasza Raruh (#25048) üzenetére


#21346560
törölt tag

Ilyet én még nem hallottam, hogy a "nem eredeti" szoftverre bukik a gari... közük nincs ahhoz, hogy te eredeti vagy nem eredeti szoftvert használsz a gépeden!
Amúgy formázd le a vinyót (üresre), aztán tesztelgessék, ahogy akarják! :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.