Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9851) kali válasza Winne (#9850) üzenetére


kali
legenda

(#9852) Rellind válasza kali (#9849) üzenetére


Rellind
senior tag

Az mit jelent hogy alapból nem megy? Hogyan fog? :F

(#9853) kali válasza Rellind (#9852) üzenetére


kali
legenda

ha veszel a notihoz külső 5.1 hangkártyát! (usb vagy express csatolással)

(#9854) Rellind válasza kali (#9853) üzenetére


Rellind
senior tag

Tehát nem képes a hangkártya kezelni a 5.1-et. Köszi az infót... Akkor marad a 2.1....

(#9855) Celtis válasza kali (#9840) üzenetére


Celtis
veterán

Nekem is kb. egy bő órát bír az aksi, pedig akkuról -elvileg- nem megy az erősebb GPU.
[Itt] is azt írják, hogy semmi különbség akku időtartamban a kétféle GPU között, de szerintem inkább valami hiba vagy driver hiány van emögött. Talált esetleg valaki erre megoldást?
K50IJ tulajok, nektek mennyit bír az aksi egy töltéssel?

(#9856) revolver válasza Celtis (#9855) üzenetére


revolver
aktív tag

Nekem K70IO van és jelenleg 2h15 percet bír win7 alatt.
Régen nekem se bírt 1h15 percnél többet.Majd vissza raktam egy régebbi biost,ahol mind az akkumlátor,mind hőmérsékletben javult a gépen.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9857) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Sziasztok, lenne egy kis problémám.

Egy Asus X71SL notit használok, Windows XP Home Edition rendszerrel.
Most tettem újra, letöltöttem a Chicony kamera drivert, DrvInst.exe-t megnyitottam, valamit csinált cmd-be.
A kérdés, hogy hogyan tudnám illeszteni, eszközkezelőbe már valamit próbáltam, de sehonnan sem tudom, hogy melyik alapvető eszköz a kamera, vagy nem is ott kell keresni?

Kérem, aki tud segítsen.
Köszönöm szépen. :R

Los ángeles nunca mueren

(#9858) konfar.dani válasza konfar.dani (#9857) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ja, az eszközkezelőben az egyéb eszközöknél nincs ott az USB Webcam. :F

Los ángeles nunca mueren

(#9859) gyurix_sse


gyurix_sse
csendes tag

Van-e valakinek meg eredeti felepitesu 1101HA ASUS netbookja?

Keresek valakit, aki vett már 1101HA típusú netbook-ot és esetleg még a gyári Windows 7 van rajta, eredeti partíció beállításokkal (ha egyáltalán van ilyen). Az történt ugyanis, hogy a vinyóját megformázták és az adatai elvesztek. Ahhoz, hogy vissza tudjam állítani, ismernem kellene az eredeti partíció megosztásokat (ezen biztos volt D: meghajtó pl.) Kérdés, hogy egyáltalán van-e ilyen, mert a hozzáadott recovery DVD-n egy Windows 7 telepítő van, szabadon beállítható partíciós megosztásokkal.

A segitseget nagyon megkoszonnem...

(#9860) Xemi


Xemi
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék a fennt említett laptoppal kapcsolatban 1-2 kérdezni!
Kezeli a 64 illetve a 32bit-es windowsokat?
Felraktam a gépre win xp freedom verziót, kis idejig ment és befagyott, aztán már a wint se hozta be, csak amikor jönne be az a csík balról jobbra lefagy... valamikor meg bejön. érdekes még az is hogy a vista telepítésénél is lefagy mikor jönne be a telepítő, és a win 7-nél is ezt csinálta! Próbáltam egy sima xp-vel is az meg nem akart bebootolni, másik gépen egyből bebútolt, kb 2 óra múlva próbáltam és bebootolt elkezdené rakni de kiír egy hibát valami asms nem található! Az nem zavarhat be hogy sata-s a laptop? Most töltök egy sata-s wint!Lefuttattam egy ram tesztelőt illetve egy HDD tesztelőt is rajta és nincs hiba egyikbe se! Ötlet valakinek? Vagy ha valakinek van ilyen notija, akkor írja már le hogy milyen wint használ? Hány bit stb....Nagyon nagy segitség lenne ha valaki tudna róla valamit mondani!

(#9861) animatrix11 válasza Xemi (#9860) üzenetére


animatrix11
őstag

A biosban át van állitva a hdd mód? asszem enchanted és compatible beállitások vannak utóbbira kell rakni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9862) Xemi válasza animatrix11 (#9861) üzenetére


Xemi
csendes tag

az a gond h nem is tok sokmindent állítani a biosban :S

(#9863) Xemi válasza animatrix11 (#9861) üzenetére


Xemi
csendes tag

annyira nem értek hozzá... mi az a hdd mód? :S

(#9864) animatrix11


animatrix11
őstag

Főnökömnek van hasonló gépe, nem tudom most megmondani fejből hol van a biosban, keresd meg, ott kell annak lennie

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9865) Xemi válasza animatrix11 (#9864) üzenetére


Xemi
csendes tag

Egyszerűen nem találom hogy hol van :S De lehet más a bios és azért nem találom? :S

(#9866) animatrix11 válasza Xemi (#9865) üzenetére


animatrix11
őstag

Meglestem a leírást advenced menüben van egy ide configuration abban mi van?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9867) dzsozefo


dzsozefo
aktív tag

Sziasztok!

Már írtam, ebbe a topicba Asus K50 , K51 notebookkal kapcsolatosan!

Akkor egy K51AC-SX037D amibe egy 2,1 amd 64 duruzsol -

Volt alkalmam az electrowordben, megtapizni a sima K50 - csoki barna és ha minden igaz a C - volt, sajna nem volt konkrét típus kiírva.... de recés volt a felülete tehát nem csak stílusban hanem tapintásban is recés - nem k51 -

Igaz az egy:

ASUS K50C-SX002X * külső raktárról 1 munkanapon belül
15,6"/Intel Celeron 220 1,2GHz/2GB/250GB/DVD S-multi/Linux notebook

szerintem. A kérdés, mennyivel gyengébb egy celeron? mint az amd ? Munkára - mi érné meg jobban? Grafikai kártya mennyire csapja meg az akku idejét, sima munka mellet ( office, wifi , böngészés )

(#9868) Xemi válasza animatrix11 (#9866) üzenetére


Xemi
csendes tag

Hali! Abban ez van:

Primary IDE Master: atapi cdrom
Primary IDE Slave not detected
Third IDE Master: Hard Disk
Fourth IDE Master: Not Detected

Ja és másol nekem olyat is írtak hogy: az xp telepítésekor adódhat probléma az ahci/sata illesztő hiányából!

Ez mit takar mit kell tennem?

[ Szerkesztve ]

(#9869) Ramius


Ramius
őstag

Üdv.
Asus k50ab notim van, és az a problémám, hogy a jobb oldali hangszóró néha elfelejt működni. Leejtve,leöntve nem volt. Tegnap este kisebb recsegések kíséretében elhallgatott, de most meg szól hiba nélkül. Próbálkozzak driverekkel, vagy kontaktos lehet és irány a szervíz?

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#9870) Hammon Serra


Hammon Serra
senior tag

Sziasztok!

A5EB notim van.XP alatt nem tudtam életre kelteni a kameráját.Feltettem win7-et ezzel sem megy.Egy darabig xp alatt működött, de valamiért megadta magát.

Van valami ötletetek?

Itt a vége fuss el vége! 5 év bazározás után........

(#9871) butapelus


butapelus
csendes tag

Hello
Tegnap csak úgy.. nemtudom h hogyan, de lett egy ikonom az asztalon. Az a neve h Install NSS. Nem tudja valaki, hogy az mitől van ott, vagy mi az, esetleg mit csináljak vele?

Lehet, hogy nem sok köze van a témához.. bocsánat
:D

(#9872) animatrix11 válasza Xemi (#9868) üzenetére


animatrix11
őstag

kell lennie pedig ilyennek amit mondtam, de mindegy
viszont ha sp3as xp telepitővel nézed akkor mennie kell és win7 alatt is, többet nem tudok

[ Szerkesztve ]

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9873) animatrix11 válasza Ramius (#9869) üzenetére


animatrix11
őstag

ebben a sorrendben, de szervízgyanús...

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9874) Xemi válasza animatrix11 (#9872) üzenetére


Xemi
csendes tag

Hali! Próbáltam sp3-al is win7el is.... most másik fórumon azt írják 34-35 percnél a lant rakja fel és amiatt fagy be mert nincs driver hozzá a win xp cd ben...

(#9875) animatrix11 válasza Xemi (#9874) üzenetére


animatrix11
őstag

:F

itt nem kell hogy elakadjon, soha nem hallottam még ilyet, ez hülyeség, lan miatt nem akadhat el, pláne nem win7 alatt

Más: ezek a gépek nem gyárilag valamilyen winnel árulják ami particióból telepít mindent?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9876) animatrix11 válasza Xemi (#9874) üzenetére


animatrix11
őstag

Ne ragozzuk ha garis akkor inkább nézesd meg. Most egyről beszélünk a fent emlitett laptop: 1101AH ugye?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9877) Xemi válasza animatrix11 (#9876) üzenetére


Xemi
csendes tag

Alján van egy ilyen típus szám ha az egyáltalán: Asus X50SL

(#9878) animatrix11


animatrix11
őstag

Asus K50IN gép valamiért előjött egy hiba xp alatt: ha ki akarom kapcsolni, vagy akár újraindítani, akkor kilép a gép elsötétül a kép, viszont továbbra is megy és csak akkor tudom kikapcsolni ha nyomva tartom a bekapcsoló gombot :F miféle hiba lehet ez?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9879) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Sziasztok!!
Most vásároltam egy Asus K50AB-SX077D-t free Dos-os, milyen számú BIOS-ra érdemes frissíteni, és melyik windows operációs rendszert rakjam fel?

(#9880) melody134


melody134
csendes tag

Sziasztok!

Van valakinek tapasztalata asus k52jr sx121d notival kapcsolatban? vélemény? akkumlátor idő? mennyire stabil, mennyire éri meg az árát? 170.e Ft. Minden info érdekel. előre is köszi!

(#9881) kali válasza animatrix11 (#9878) üzenetére


kali
legenda

friss bios (221) és az alábbi javítás telepítése a noti letöltési részlegében az utilities szekcióból; kb909667

Ted-Mosby; bios; 220 / oprendszer (szerintem) win 7 (32 vagy 64 bit az igényeknek megfelelően)

[ Szerkesztve ]

(#9882) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Köszi a választ Kali!!

(#9883) animatrix11 válasza kali (#9881) üzenetére


animatrix11
őstag

Bios frissités már megvolt, a hotfix-et meg valszeg már tartalmazza az sp3 de azt még kipróbálom ha kezeim közé kerül a gép thx

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9884) Asifan


Asifan
tag

Olyan problémám van, hogy az Asus X51 laptopomban egy 1gb-s hynix ram volt, amely semmilyen más fajta rammal nem akart működni (a másik ram nem volt felismerhető) ennek örömére vettem egy szintén hynix márkájút és azzal ugyanez a jelenség. Az everest viszont látja a másik ramot! Mit lehet ilyenkor kezdeni?

(#9885) Asifan


Asifan
tag

Ja annyival szeretném kiegészíteni, hogy a benne lévő 1 gb-s ram mellé akarok egy másik 1 gb-st.

(#9886) kali válasza Asifan (#9884) üzenetére


kali
legenda

addig kell keresgélni, amíg nem találsz két olyan modult, amely páros hajlandó adott notiban együtt menni...

(#9887) Ramius válasza animatrix11 (#9873) üzenetére


Ramius
őstag

Nos, úgy tűnik, driver megoldotta.

gyakorlat teszi a mestert...tönkre...

(#9888) Asifan


Asifan
tag

Még annyi kérdésem lenne, hogy Asus X51R laptopomba van olyan vinchester, ami nem kompatibilis valami miatt? Ezt hol lehet megnézni? A meglévő 80-as vinyót szeretném egy 320 vagy egy 500gb-s Samsungra cserélni.

(#9889) kali válasza Asifan (#9888) üzenetére


kali
legenda

merevlemez esetében a csatolásnak és a méretnek (2.5" - 9.5 mm) kell megfelelő szabványúnak lenni, és mivel régebbi notiról van szó - az utolsó bios verzió is 2007. szeptember havi -, ezért érdemes kipróbálni, hogy rendesen felismeri-e a nagy vinyókat, mivel a gyártói leírás szerint csak 160 gb a maximális befogadási méret - ettől függetlenül 250 gb-os merevlemez például megy benne, nagyobbat még nem tettem ilyen notiba...

[ Szerkesztve ]

(#9890) MMatyas84


MMatyas84
csendes tag

Sziasztok!

Alábbi témában kérném segítségeteket.
2 hete vettem ezt a notebookot. Asus k52jr sx116d
Egy dologtól eltekintve minden jól működik.
Az az egy dolog viszont az h folyamatosan sípol.
Csak ha hibernálom, akkor lesz csönd.

Nem nagyon értek hozzá, nem tudom mitévő legyek.
Vigyem vissza, v csak valami driver a hibás. Ötletem sincs.
64 bites windows 7-et használok

köszönöm előre is a tanácsokat,

M

(#9891) animatrix11 válasza MMatyas84 (#9890) üzenetére


animatrix11
őstag

Na ilyet sem hallotam még...
a hangszóróból jön a tücsökzene vagy máshonnan?

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9892) MMatyas84 válasza animatrix11 (#9891) üzenetére


MMatyas84
csendes tag

Máshonnan...
Attól függetlenül, h akkumlátorról megy v sem.
Irtam a számtech boltnak is, de még smmi válasz.

(#9893) animatrix11 válasza MMatyas84 (#9892) üzenetére


animatrix11
őstag

sztem ne szarozz vissza gariba, vidd be, nem kell itt irogatni

Hardvert vásárolok nagy tételben is!!! Elérhetőség: 18. kerületben.

(#9894) Colera


Colera
tag

Sziasztok, egy kérdésem lenne ASUS f5-gl típusu laptopot, legújjabb nvidia driverrel /8200M-es vga driver+command panel/ sem lehet összekötni egy Bravia tv-vel, valakinek van valami ötlete hogy miket nézzek még meg? jelenleg d-sub/vga/ -> scart-al probalkozok, de meg se rezzen

''Az idő pénz! - gondolta a pincér, és hozzáírta az aznapi dátumot a számlához...''

(#9895) nord^ph


nord^ph
tag

üdv, hogyan tudnám beállítani egy k50ab sx077d notin, hogy csak akkor használja az erősebb vga-t amikor nagyobb terhelést kap a kártya (pl. játéknál)?
egyelőre ott tartok, hogy a biosban nem tudom egyáltalán beállítani, hogy melyik legyen az alapértelmezett kártya, mert nincs olyan lehetőség ahol beállítsam,
a másik meg, hogy mióta feltettem a catalyst-ot azóta fullra felismeri az 4570-es kártyát, viszont mást nem... a catalyst controll venterben sem tudok mást beikszelni :(

(#9896) kali válasza Colera (#9894) üzenetére


kali
legenda

vélhetően a kábel - bekötése - lesz a probléma forrása...

(#9897) revolver válasza nord^ph (#9895) üzenetére


revolver
aktív tag

"Erősebb vga"??? Sajnos ebben a notiban egy darab (ATI Mobility Radeon HD 4570, 512MB VRAM ) vga-t találsz!
Mást nem is fog észlelni!

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9898) kali válasza nord^ph (#9895) üzenetére


kali
legenda

ha a bios beállításában találsz ilyet; bios -> advanced -> vga mode select -> dgpu mode/power xpress mode, akkor van dedikált és integrált vga is a notiban, ha viszont nincs ilyen beállítási lehetőség, akkor csak a dedikált hd 4570 van benne!
amúgy; power xpress = 4570 & 3200 / dgpu = 4570

(#9899) nord^ph


nord^ph
tag

ahogy itt a fórumon olvasgattam számomra az derült ki, hogy egy 3200-es és egy 4570-es kártya dolgozik a gépben, alapból pedig a 3200-est észleli, ha nincs semmi driver telepítve
vagy csak én értem rosszul és ilyenkor a 4570-es kártyát kezeli 3200-nek?
mostmár teljesen elbizonytalanodtam... :)

(#9900) kali válasza nord^ph (#9899) üzenetére


kali
legenda

megnézted a bios adott beállítását?
a k50ab széria két változatban létezik - két típusú chipset kiszereléssel -, az egyikben 4570 és 3200 van, a másikban viszont csak 4570 van!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.