Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#16001) Gedeon31 válasza nussa5 (#16000) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen :R

Szóval olyan 20 GB körül van a visszaállító partíció az elfogadható még.
Zsanért szokták rossz példaként felhozni ezzel a sorozattal szemben.

(#16002) papaya69


papaya69
csendes tag

Üdv

Lehet hogy kissé láma a kérdésem , de annyi mindent olvastam és nem világos a dolog. Vettem egy Asus X55V laptopot Nvidia Geforce 610M 1 gb videókarival. Ha megnéztem a képernyőfelbontást ott viszont egy Intel R hd Graphics 3000 videokarit ír ki. Megnéztem az eszközkezelőben ott viszont kiírja mindkettőt. Akkor ez most hogy van két videokari van gépben? A proci cori i3 2350m. És akkor mikor melyiket használja? A 610-es az integrált vagy nem, cserélhető esetleg? Gondolom a 3000-es az valami integrált lehet?

(#16003) nussa5 válasza papaya69 (#16002) üzenetére


nussa5
aktív tag

Valóban kettő videókártya van a gépben. Egy a processzorba integrált (HD 3000) és a dedikált Nvidia GT 610M. A dedikált nem cserélhető, forrasztva van az alaplapra. A Te géped is tudja az Nvidia Optimus technológiáját, így képes automatikusan váltani a két kártya között aszerint, hogy éppen milyen erőforrás igényes alkalmazást futtatsz. Alapban az Intel HD 3000-es van használatban.

(#16004) papaya69 válasza nussa5 (#16003) üzenetére


papaya69
csendes tag

Köszi a gyors választ. Még annyi kérdésem lenne ha valamelyik kártya behalnak akkor lehet őket javítani? Vagy csak az alaplappal együtt cserélni? Vagy hogy megy ezek javítása?Mennyire tartósak ezek?

[ Szerkesztve ]

(#16005) humax válasza nussa5 (#15998) üzenetére


humax
senior tag

koszi

a GT 635M,630,650 sok kollonsseg van?
nem jatszok a geppel, de mondjuk full hd film nezes, stb,
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16006) nussa5 válasza humax (#16005) üzenetére


nussa5
aktív tag

A fullhd-s tartalmakat még a processzorba integrált HD 4000-es is röccenés mentesen viszi. A dedikált kártyáknál van különbség GT 630M GT 635M GT 650M

(#16007) kozmi55 válasza nussa5 (#15992) üzenetére


kozmi55
tag

Sikerült felrakni a drivereket, minden faszán megy. Nekiáltam átmásolni az adatokat a régi laptopomról, és amint bedugtam a lan kábelt, valamiért megőrült a touchpad, és nagyon nehezen kezelhetővé vált.

Nem olyan nagy baj, mert úgysem fogok soha kábelen keresztül nethez kapcsolódni, de akkor is érdekel a dolog, hogy ez vajon miért lehet.

(#16008) humax válasza nussa5 (#16006) üzenetére


humax
senior tag

koszi
igazabol meg nem volt Full hd laptom, erdemes Ful hd re goondolkodni? vagy nem erdemes?
ha tv re kotom a notit, szereintem ugy is tudja a FUL hd kepet kuldeni a tvre, attol hogy a noti nem f hd.
megneztem sok ar kolonseg van a ful hd meg nem ful hd. kozot.
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16009) nussa5 válasza humax (#16008) üzenetére


nussa5
aktív tag

A fullhd-s kijelző nem olyan pixeles, mint a sima hd-s. Baromi éles képet ad. Sajnos hátránya a magas ára. Ha nem fogsz tervező programokat és bluray filmeket nézni a notin, akkor elég a sima hd-s kijelző. A tv-re valóban tudsz ilyen felbontást beállítani feltéve, hogy az tudja a fullhd-t.

kozmi55
Sajnos lövésem sincs mitől kergült meg a touchpad. Mi történt újraindítás után? Vagy amikor leválasztottad a lan csatit?

(#16010) humax válasza nussa5 (#16009) üzenetére


humax
senior tag

koszi
rendes toled

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16011) humax válasza nussa5 (#16009) üzenetére


humax
senior tag

ehez mit szolsz? bisztonsagos a bolt?
[link]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#16012) nussa5 válasza humax (#16011) üzenetére


nussa5
aktív tag

Konkrétan nem ismerem ezt a boltot, de ha jól tudom a Rádium és az InterStore szlovák billentyűzetes gépeket árul. Ha nem zavar az, hogy nem magyar a billentyű kiosztása, akkor még jó is lehet. Garanciában szerencsére nincs különbség közöttük!

(#16013) plus44


plus44
veterán

Egy Asus K55VJ típusú gépen lehetséges az optikai meghajtó helyére SSD-t rakni (vagy valahogy:D)? Lenovo-kon tudom, hogy lehet, de itt ez opció?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16014) czetosz


czetosz
tag

hali

Mi a véleményetek erről a gépről?
Alap sulis dolgokra és multiplayer játékokra (pl.: lol, css, cs go) kell.

(#16015) plus44 válasza czetosz (#16014) üzenetére


plus44
veterán

Ugyan ez van, ezekre több, mint tökéletes.

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16016) nussa5 válasza plus44 (#16013) üzenetére


nussa5
aktív tag

Természetesen itt is lehetséges, csak be kell szerezned egy HDD Caddy adapter -t.

(#16017) plus44 válasza nussa5 (#16016) üzenetére


plus44
veterán

Köszi szépen! :K Mennyire jár ez garanciavesztéssel?

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16018) nussa5 válasza plus44 (#16017) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ez a beszerelés nem jár garanciavesztéssel. Garanciazáró matrica csak a heatpipe rögzítő csavarján van. Memóriát is simán lehet bővíteni és ssd-t beszerelni.

(#16019) plus44 válasza nussa5 (#16018) üzenetére


plus44
veterán

HDD-memória csere oké, de ebben nem voltam biztos. Köszi a segítséget! :K

“This is where the road crashed into the ocean...”

(#16020) ph2012


ph2012
senior tag

F5Z laptopom van, 6 cellás aksival. 9 cellás aksi meddig bírja? Használtat (de jót) hol lehet venni? Van nagyobb aksi is?

Köszi a választ.

(#16021) szfri


szfri
csendes tag

Sziasztok!

Egy Asus F5SL-AP104 -be szeretnék SSD-t rakni, memóriát bővíteni 3-ról 4GB-ra és win7-64bit oprendszert telepíteni rá.
Van valakinek ezzel kapcsolatban tapasztalata, ötlete, tanácsa esetleg ellenjavallata? Ha van akkor azt szívesen veszem és megköszönöm!

(#16022) Kicsirics77 válasza szfri (#16021) üzenetére


Kicsirics77
veterán

f5sr-t használok 4 gb ram win7 64bit
igaz ssd nélkül de semmi gondom vele.perfekt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16023) szfri válasza Kicsirics77 (#16022) üzenetére


szfri
csendes tag

Szia Kicsirics77! Köszönöm a gyors választ! Még azt szeretném kérdezni, hogy neked már gyárilag 4 GB volt a gépben win7-64-gyel, vagy te is upgrade-eltél? A 7267 számú posztot olvasva bizonytalanodtam el. Én is pont olyan memóriát néztem ki. Ami még érdekelne, hogy az F5SR driverek vajon jók-e F5SL-hez is? Merthogy azok win7-64-re is léteznek.

(#16024) Kicsirics77 válasza szfri (#16023) üzenetére


Kicsirics77
veterán

upgrade volt
32 bit volt rajta mikor kéz alól megvettem,de sajnos első körben a memóriával úgy jártam,hogy gyári hibás volt,de cserélték azonnal azóta minden jó
f5sr-->f5sl drivereket nem tudom jók-e ki kell próbálni de szerintem menni fog

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16025) ilgatto


ilgatto
tag

Sziasztok!

Van egy Asus K53SC laptopom i5-2410M-es processzorral, 2x 4 GB memóriával, Geforce GT 520MX 1 GB-os videókártyával.
A problémám, (ami nem tudom mennyire probléma), hogy nagyon tud melegedni a gép.
Aida 64 program szerint egy Youtube videó elindítása után kb. 70 fokról 99-re melegedett, és a ventillátor is 5500-6000 rpm-mel forgott. (Chrome böngészővel nyitottam meg, ha ez számít.)
Játékoknál is kb. 5 perc alatt eléri a 99 fokot, ugyanilyen ventilátor fordulatszám mellett.

Mennyire normálisak ezek az értékek? Kicsit féltem a gépemet.

Egyébként már rég bezártam a Youtube ablakot, mégis még mindig 5500-zal pörög a ventillátor és ugyanúgy 99 fokot mutat a hőmérő...

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#16026) nussa5 válasza ilgatto (#16025) üzenetére


nussa5
aktív tag

Szia!
Még garanciális a notebook? Nagyon melegszik, ez semmiképpen nem normális hőmérsékleti érték amit írtál. Elképzelhető, hogy eltömődött a hűtőlamella porral és ilyen lett, ami nem engedi átfújni a levegőt.

(#16027) Dell XPS válasza ilgatto (#16025) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szia,

teljesen jól gondolod, ez nagyon rendellenes és így nem is szabad használni. Valószínűleg eljött az ideje egy "nagy szerviznek" (portalanítás, hőelvezetők cseréje).

Üdv, Dell XPS

(#16028) ilgatto


ilgatto
tag

Köszönöm mindkettőtök válaszát!

Igen, a gép kb. októberig garanciális.
A gép nekem munkaeszköz, így jó volna minél hamarabb visszakapni.
( Durván néz ki a linkelt laptop, valószínű az enyém is hasonló lehet. :( )

Magamat nem tartom elég felkészültnek ahhoz, hogy saját kezűleg takarítsam ki.
Ezért kérdezném, hogy érdemes-e elküldeni szervizbe, vagy inkább egy számítástechnikai boltos ismerősömön keresztül tisztíttassam?

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#16029) nussa5 válasza ilgatto (#16028) üzenetére


nussa5
aktív tag

Sajnos a K53-at jobban szét kell szerelni a tisztításhoz, ezért kérdeztem a garanciát. Szervizben minimum egy hét lenne, de lehet több is amíg visszakapnád. Ha meg már ennyire szét van szedve ajánlatos lenne átpasztázni újra. Az ismerősöd is megcsinálhatná, viszont így a heatpipe csavarján megsérül a garancia sárga matricája, így elveszted a garanciát.

(#16030) Succli


Succli
csendes tag

Sziasztok! Már sok mindent átnéztem, Asus honlap, Google találatok, még itt is, de nem találtam választ. Asus K52Je laptopon szeretném bekapcsolni a beépített Bluetooth-t, de sehol nem találom ennek módját. Az Eszközök és Nyomtatók között nem jelenik meg Bluetooth menüpont. MSconfig alatt a Szolgáltatásokban megtaláltam, ott van, ki van kapcsolva, itt viszony ugye csak letiltani tudom. Windows 8 van telepítve. Eszközöket, Hardware és Hang vezérlőpult kategória alatt mindent, ööö még a keresőbe is beírtam, hogy bluetooth, a 4 találat közül egyik sem vezetett megoldáshoz. Fn funkciókat végigpróbáltam.
Egy biztos: van beépített bluetooth.
Ötletek?

(#16031) nussa5 válasza Succli (#16030) üzenetére


nussa5
aktív tag

Ha feltelepítetted a drivert hozzá, engedélyezd a wireless consoleban. Ehhez a tálca értesítési területén jobb oldalt ráklikkelsz kétszer a wireless console ikonjára, majd amikor bejön az asztalon ráklikkelsz a bluetooth ikonra. Utána bemész a vezérlőpult-->Hardver és hang-->Eszközök és nyomtatók-->Bluetooth-eszköz hozzáadása menüpontba és összehangolod a két eszközt. De mivel windows 8-at használsz jobban jársz, ha a startképernyőn keresed meg a bluetooth kapcsolódási beállításokat és ott hangolod össze az eszközöket.

(#16032) Succli válasza nussa5 (#16031) üzenetére


Succli
csendes tag

Drivert még nem tudtam feltelepíteni, pontosan ezért, mert nincs bekapcsolva. A telepítés kiírja hibaként, hogy nincs bekapcsolva a Bluetooth, majd leáll.

(#16033) ilgatto válasza nussa5 (#16029) üzenetére


ilgatto
tag

Köszönöm, akkor valószínűleg garanciás javíttatás lesz belőle.
Még utána kell olvassak a részleteinek.

## Samsung R220 ## Sharp GX10i ## Sony Ericson K300 # Nokia 3110c ## Nokia E51 ## Nokia 603 ## Nokia Lumia 930 ## LG Nexus 5X ## OnePlus 3T ## OnePlus Nord CE 5G ## Google Pixel 7 ##

(#16034) nussa5 válasza Succli (#16032) üzenetére


nussa5
aktív tag

A bluetooth driver telepítése előtt fent kell lennie a wireless consolenak, addig nem tudod feltelepíteni a drivert.

(#16035) 22balu


22balu
aktív tag

császtok

Van egy Asus k53SVm (i5-2410,geforce gt540m) már 1 éve. és most tudatosult bennem hogy a videokártyája szerintem nem müködik rendesen. pl egy komolyabb játéknál mint az nfs world vagy a wrc world rally championship 3 is azt veszem észre hogy birná max felbontáson...mert kisebb felbontáson is ugyan ez a jelenség jön elő tök mind1 mit állitok hogy hullámzik a kép pl mikor kanyarodok kicsit utána mozog a kép hogy pl megy az auto és a környezet utána hullámzik....elég furcsa..mert fps-em fraps szerint is 60 körüli (legmagasabb felbontáson ) szokott lenni..nfs world be ez még magasabb és hiába állitok grafikát ennél a játáknál is ugyan ugy megvan.. ezt igy főként autos játékoknál veszem észre.ez videokártya hiba szerintetek ??

(#16036) tboy1991


tboy1991
csendes tag

Lehet, hogy nagy hülyeséget mondok, de megnéznéd úgy, hogy bekapcsolod a V-sync-et?

(#16037) Succli


Succli
csendes tag

Feltettem, de még így se települ fel.

(#16038) kali válasza Succli (#16037) üzenetére


kali
legenda

be is kapcsol a bluetooth modul? mert csak akkor érzékeli, mint telepítendő eszközt!
illetve biztos, hogy van bluetooth modul a notiban, és nem pedig csak előkészítés?
mi a noti pontos típusa?

(#16039) Succli válasza kali (#16038) üzenetére


Succli
csendes tag

Mikor rákattolok Wireless Console-ra csak a WLANt adja fel. Tutira van benne, a leírás szerint is... asus k52je-ex232d

(#16040) kali válasza Succli (#16039) üzenetére


kali
legenda

nekem úgy rémlik, hogy adott típusban nincs bluetooth modul, csak előkészítés van!

(#16041) albi31 válasza Succli (#16039) üzenetére


albi31
senior tag

A Neten fellelhető leírások 80%-a hibás,vagy így vagy úgy.Ha van benne Blue akkor annak mennie kell,ha nincs,akkor nem fog menni.

(#16042) perge666


perge666
veterán

Sziasztok.
Barátnőmnek vettem használtan egy Asus EEEPC-t.
Jelenleg windows xp van rajta,de mivel csak 2gb az ssd,lehet nem jó ötlet,arról nem is beszélve hogy angol nyelvü,meg 512mb memória van benne.
Szerintetek mi az ami gördülékenyen menne rajta?
Kaptam 4gb memóriakártyát is benne,arra lehet telepíteni oprendszert,vagy a gyári ssd cserélhető?
Bocsánat az amatőr kérdésekért :DDD

(#16043) Sanya válasza perge666 (#16042) üzenetére


Sanya
nagyúr

adj egy pontos típusszámot, mert addig nehéz lesz

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16044) perge666 válasza Sanya (#16043) üzenetére


perge666
veterán

Bocsi :DDD
Szerintem ez lessz az:Asus EEEPC 2G Surf

(#16045) perge666 válasza perge666 (#16044) üzenetére


perge666
veterán

Vagy Asus 700X.
Ezt a biosba olvastam.
A kijelző 2 oldalán van hangszóró.

(#16046) Sanya válasza perge666 (#16045) üzenetére


Sanya
nagyúr

ugyanaz. először is kellene bele vagy 2gb ram, ddr2-es jár bele, lehetőleg olcsón vedd. Másik, növelni a tárhelyet, de arra én is csak sd kártya bővítést láttam. Az a notebook nem éri el egy 50.000 forintos tablet teljesítményét.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#16047) albi31 válasza perge666 (#16045) üzenetére


albi31
senior tag

Ha van rá lehetőség,azonnal el kell adni,tudom,hogy ezt a legkönnyebb mondani,de ez a leghelyesebb is,gondolom,olcsón vetted(20eFt környékén),és kellene hozzá tenni egy 15eFt-t,és máris kapsz egy sokkal jobb,gyorsabb netbook-t,már ha ragaszkodsz a netbookhoz,mert mondjuk 35-40eFt környékén már van DELL D420,amit össze sem tudok hasonlítani egy netbookkal és csak 12"-s a kijelzője,használható nagyságú bill. hdd,és kijelző....vagy ha a 12" nagy az asszonykának,akkor min. egy Acer aspire One,abból is min. 9"-s verzió.

(#16048) ph2012


ph2012
senior tag

Érdeklődnék, hogy egy Asus F5Z laptophoz mennyiért lehet venni 6 cellásnál nagyobb akkumulátort? Talán 9-es létezik? A 9 cellás mekkora üzemidőt biztosít sima internetezés mellett?

(#16049) perge666 válasza Sanya (#16046) üzenetére


perge666
veterán

Köszönöm az infót. :R
Valahonnan szerzek be akkor nagyobb memóriát.
Nem is akarom hogy elérje az 50 000ft-os notebook teljesítményét,netezni tökéletes lessz páromnak.

albi31:Kössz a tanácsot,de nem azért vettem meg,hogy eladjam!
Egyébként 16k volt szép állapotban,,jó akksival,+4gb memókártyával.

Ja és a méreteivel semmi gond nincs :F
Amiért neked kicsi,másnak még lehet jó.

[ Szerkesztve ]

(#16050) ph2012


ph2012
senior tag

Egy 6 celás aksinak F5Z laptopban meddig kell bírnia?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.