Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#29001) KION3524 válasza tothjani81 (#28999) üzenetére


KION3524
tag

9.5ös odd caddy kell bele. De mindenképp a HDD-t rakd bele, az SSD-t pedig a merevlemez helyére.

(#29002) edeleny válasza tothjani81 (#28998) üzenetére


edeleny
őstag

Nekem is X541U.

Endless volt rajta. Az asztali Win 10 Prot tettem rá. UEFI totál formázás. C-D partíció! Először tetű lassúnak tűnt! Aztán tettem fel pár drivert, meg ő is szedett le néhányat, és begyorsult! Kb 40 másodperc alatt bent van!

Az érdekes az, hogy pár másodpercig bent van az ASUS logó, kicsit megy magába a homokóra, és máris bent a türelmet felirat!

Asztali PC: Asus deszka, AMD nyolcmagos proci, 250 gb SSD!!! Lassabb!!!Itt már bent jár a töltésnél, ott még a BIOS-on alig van túl!!

Tegnap valamit kapcsolgattam! Most a Chrome használat közben elmegy a kép, teljesen fekete lesz néha a képernyő! Csak a Chrome alatt tapasztaltam! Ötlet?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29003) tothjani81 válasza KION3524 (#29001) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi. Ja persze a hhd megy a Caddybe elvileg az csak Sata 2 hdd nek elég.

[ Szerkesztve ]

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29004) tothjani81 válasza edeleny (#29002) üzenetére


tothjani81
senior tag

Hát nekem lassú ez a gép. Van egy öreg Emachine azon 8.1 van de csak 4gb ram ugyanúgy 5400 rmp vinyó alaplapi valami vga de kajakra gyorsabb az a gép. Lehet 8.1 miatt. Céges asztali gépbe 7200 rmp vinyó vam 10 alatt érezhetően gyorsabb minden szempontból

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29005) G0mb1


G0mb1
csendes újonc

Üdv!

Ezzel a géppel van valakinek tapasztalata?

https://www.arukereso.hu/notebook-c3100/asus/vivobook-14-x405ua-bm508t-p391163761/#termek-leiras

Cipelős, egész napi irodai munkára kell, gyors és könnyű legyen, ez a 2 legfontosabb szempont. Az akkumulátor üzemideje lenne még egy kérdés, hogy vajon mennyit bír? Napi mondjuk 3 tárgyalást kibír? (1 tárgyalás kb. 2 óra) + mellette alvóban lenne a gép a szünetekben.

Érdemes ezzel a géppel foglalkozni? Illetve az akkuról mit tudunk (itt a papíron ennyit tud dologgal nem tudok sok mindent kezdeni, a realitás lenne fontos)?

Köszönöm!

(#29006) BLUE TORNADO


BLUE TORNADO
senior tag

Üdv!
Először is BUÉK Mindenkinek!
Másodszor.
Adott egy Asus X59SL notebook. 120 gb-os Kingston SSD winchester lapul benne. Eddig a windows 6-7 másodperc alatt betöltött. Mostmár kell neki egy bő perc is. Már próbáltuk a teljes újratelepítést formázással, de az sem segített rajta. Valakinek lenne ezzel kapcsolatban ötlete, hogy ez a lassú windows betöltés mitől lehet?

Az egész világon az alkoholizmust betegségként kezelik. Egyedül nálunk kérdezik meg: - Miért nem iszol? Beteg vagy?

(#29007) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,

13.3-14.0”-os zenbookot használók tudnátok nekem mondani véleményt a laptopokról? Dedikált vga-val milyen a hűtés? Bármi probléma? Köszi

(#29008) tothjani81


tothjani81
senior tag

Búék. Szűz ssd re higy telepítsem a windowst? Tegyem fel külső meghajtónak és úgyvrá vagy tegyem a helyére és úgy?

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29009) NTonee válasza tothjani81 (#29008) üzenetére


NTonee
veterán

vedd ki. ami gépben van (gondolom hdd) és tedd a helyére az ssd-t. A gépet egy bootolható win telepítős pendriveról indítod.

(#29010) edeleny


edeleny
őstag

Csak bosszant a dolog!

Egyre gyakrabban csinálja, hogy Chrome böngésző használata közben teljesen elsötétül a kijelző.Van, hogy csak akkor jön vissza, ha lecsukom, és ujra kinyitom!

Találkozott már valaki ilyen problémával?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#29011) Gaben06


Gaben06
tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget, illetve a véleményeteket szeretném kikérni, mielőtt belevágnék a gépfrissítésbe.

Van Nekem egy régebbi X53SC-SX408V Kseries ASUS Notebook. Csak otthoni netezésre, email, film nézésre lenne használva továbbra is. Csak iszonyat lassú, viszont nem szeretnék, most új gépet vásárolni. Arra gondoltam, hogy vennék egy SSD-t amit beletetetnék a HDD helyére. Fixdirect-el rakatnám be, egy teljes takarítás és pasztázással egybekötve. Csak azt nem tudom, hogy ez a gép támogatja e az SSD használatát, illetve, hogy a BIOS látja e majd az SSD-t?

Szerintetek, kivitelezhető ez a művelet? Eredményes lenne, vagyis gyorsabb lenne a gép, ettől az SSD-től?

Egy ilyen SSD-t szeretnék bele venni.

[Samsung 850 EVO]

Köszönöm előre is a véleményeket.

(#29012) tothjani81 válasza NTonee (#29009) üzenetére


tothjani81
senior tag

Köszi. Közbe sokat keresgettem, de végül igen total egyszerű az egész még a bioszt se kelett piszkálnom. Az optika helyére ment a hdd az is egyszerű volt. A végeredmény az eszméletlen. A rendszer kb 10 mp. De minden más is ugye. Soha többet hdd az tuti

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29013) Sammie30


Sammie30
csendes tag

Asus válasza a problémámra! "Sajnos nincs lehetőség a szervizben játszani, még az ügyfél kérésre sem. Nagyon sajnáljuk. A GPU teljesítménycsökkenését egy belső védelem okozza." A gamek 3-4 fpsel mennek a cpu és a gpu 50° EZ NEM THROTTLING! Mert 1 perc után ezt csinálja!!!!!

(#29014) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Van egy öreg ASUS X53L, ami tökéletesen üzemel édesanyámnál. Rendszeresen karbantartott. Azonban még jó pár évvel ezelőtt a zsanér behalt, bekeményedett, és szépen megtörte a műanyagot a laptop borításán. Keresgéltem már égen-földön, de sehol sem találok ilyen típusú rossz, alkatrésznek való laptopot. Se ebay és társai, se magyar oldalakon.
Félve teszem fel itt a kérdést, hogy valaki tud ajánlani olyan oldalt, címet, vagy valakit, ahol találhatnék ilyen laptopot? 2007-es széria.

(#29015) hedgehog01


hedgehog01
tag

Jó reggelt az uraknak!
Asus K501LX gépem van, amiben nem kivehető az akkumulátor. Az idő 90%-ában viszont olyan helyen használom, ahol be tudom dugni a hálózatba. Szeretném kímélni az akksit, ha már egyszer normális kapacitású van benne. Arra gondoltam, hogy talán létezik olyan szoftveres megoldás, amivel elérhető, hogy a gép a bedugott tápkábelről üzemeljen, de közben ne töltse az akksit.
Hallott valaki ilyenről?
Előre is köszi a választ.

(#29016) NTonee válasza hedgehog01 (#29015) üzenetére


NTonee
veterán

ilyen programot a notebookok gyártója szokott kiadni. Sőt, egyes esetekben a bios tartalmaz ilyet. Azonban az Asus soha nem adott ki ilyet. 3rd party appról pedig én nem tudok és kétlem, hogy lenne, ami ilyen szinten hozzáférhetne. Manapság minden "okos", hidd el, a töltésvezérlés is és az akku is okos. ;)

[ Szerkesztve ]

(#29017) Benir8 válasza hedgehog01 (#29015) üzenetére


Benir8
senior tag

Nekem is ilyen laptopom van már vagy 1 éve. Ne aggódj nem lesz baja. Én is sokat vagyok konnektorral. Többször szoktam is csinálni, amikor bekapcsolom és nem kell játák, csak netezés stb akkor töltő nélkül szoktam lemeríteni, de nem telesen 0 %ra, hanem kb 15 %ra. Ahogy írta (#29016) NTonee, hogy tényleg okosan van megcsinálva az akkumulátorok. :)

[ Szerkesztve ]

(#29018) steelsec válasza bexinho23 (#29014) üzenetére


steelsec
aktív tag

Nekem volt hasonló problémám K52-vel, akkor inkább elvittem egy sufni szervízbe a körúton és 3 nap alatt megvolt 18k.
Még a kis talp gumikat is pótolták amiket szintén nem találtam sehol sem.

(#29019) bexinho23 válasza steelsec (#29018) üzenetére


bexinho23
őstag

Sajnos az Asus-nál jó ideig a zsanérokkal problémák voltak. Vagyis én ezt tapasztaltam a környezetemben. Annak idején mind 200e körüli gépek voltak, szóval nem a legalsó kategória, viszont 1-2 év után egy 2007-es 2009 és 2010-es széria is zsanérjaival öregedett el. Míg esetemben szép lassan annyira bekeményedett, hogy mozogni nem tudott, addig a másik kettőnél olyan lazák lettek, hogy boros üveggel kellett támasztani a monitor részét. :D

Mindenesetre vidékiként nem találtam korábban sem olcsónak mondható megoldást, így anyáméknál (2010 óta) szépen lassan megadta magát a borítás. Házilag próbáltunk rajta segíteni barkácsolással, mert hardverileg teljesen rendben van, hűtése is tökéletes (évente kitakarítom), viszont most amikor szétszedtem alaplapig bontva, kb. 10 csavarral kevesebbel raktam össze. Mert szétszedésnél egyszerűen kihullottak a csavarok műanyag foglalatai a házból. Elöregedtek. Ez az oka, hogy ilyen típushoz keresek házat. Egyszerűbb lenne használtat venni, de van egy kis érzelmi kötődés is. Ez volt az első laptop a családban :)

(#29020) hedgehog01 válasza Benir8 (#29017) üzenetére


hedgehog01
tag

OK, köszi.
Én is 2016 novembere óta használom, és meg vagyok vele elégedve (i3 procival fullra töltve a hátralevő idő akksiról közel 8 óra alaphelyzetben), de gondoltam, hátha lehet okosabban is csinálni. :)

(#29021) szegim


szegim
csendes tag

2 éves Asus X555lb szériájú laptopban megéri 30k-ért kijelzőt cserélni, vagy inkább egy új?

Az a lényeg, hogy a kijelzője elkezdett villogni, amikor töltőn van, akkor ez alább hagy, használható, töltő nélkül azonban használhatatlan. Megérné benne 30 ezerért kijelzőt cserélni, vagy akkor már inkább egy újra kellene beruházni és gyűjtögetni? Vagy esetleg felújtani kicsit ezt? Mert egyéb problémám nincs vele..talán még egy jobb videókártya kellene illetve proci.

Ha nem, milyen márkájú laptopra lenne érdemes beruházni? Lenovo? Dell? Hp?

Amire kellene: játék, alap dolgok, max 180-190k-ért. (ha új)

(#29022) KubanitoS válasza szegim (#29021) üzenetére


KubanitoS
veterán

Most komolyan mi döntsük el helyetted, hogy megéri-e neked? :DD

A vásárláshoz csak annyit, hogy márka alapján nem veszünk semmit, de ebben majd a notebook vásárlós topikban tudnak segíteni neked.

[ Szerkesztve ]

Nothing will stand in our way. I will finish what you started.

(#29023) D-Phrag válasza szaboi6512 (#28996) üzenetére


D-Phrag
senior tag

Szia! Köszönöm a választ. Még nem jutottam el oda (faterom gépe), de vissza downgrade-elek. Elsőre nekifutok a 8.1-nek, aztán ha nem lesz jobb a helyzet, akkor megy a Win7.. :R

(#28997) mondeo61 : A Te tippjeid is köszönöm. Ezek közül alkalmaztam párat, de sajnos nem vezetett sikerre. Marad a "visszabutítás", aztán ha semmi eredmény, akkor garanciába vissza. Ezzel csak az a baj, hogy FreeDOS-szal vettem.. Így meg nehéz bizonyítani, hogy nem OK a Wifi Win10 alatt. :U

(#29024) szegim válasza KubanitoS (#29022) üzenetére


szegim
csendes tag

Véleménykutatást tartok, arra van ez a fórum, nem? Meg nem igazán értek hozzá, azért kérdezem..illetve az árakkal nem nagyon vagyok tisztában, hogy hogyan jönne ki jobban...eddig egy packard bell laptopom volt, az 5 évig húzta, most meg ez az Asus van 2 éve...de kicsit a videokártya meg a proci is vacakol benne.

[ Szerkesztve ]

(#29025) KION3524 válasza szegim (#29024) üzenetére


KION3524
tag

Haveromnak is pont ilyen gépje van. 3 hónapja elkezdett thorttlingolni a proci, beszart egy pár játék ami még új állapotban gondtalanul ment. Újrapasztáztam, kipucoltam, friss windowst kapott (de még az 5400-as merevlemezre :D ), azóta jól megy. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ha ragaszkodsz a géphez, akkor elég csak a kijelzőt cserélni (haverom is gondolkodik egy fullHD IPS panelen, ami ebayről 10k), de ha már nem elég neked a teljesítmény, akkor muszáj újabbra spórolnod, hiszen ezzel már csak a nyűg lesz (mivel sem procit, sem videókártyát nem lehet cserélni. Maximum még több RAM-ot és egy SSD-t).

(#29026) Ianbond


Ianbond
tag

[Asus GL553] Mennyire lehet ebben az árkategóriában ennél a gépnél jobbat találni? esetleg vkinek vmi tapasztalat ezzel a géppel?

(#29027) NTonee válasza Ianbond (#29026) üzenetére


NTonee
veterán

Én mondjuk nagyon messzire kerülném azt a gépet. Ajtótámasztónak túl drága, játékra pedig az erősen alultervezett hűtése miatt csak komoly kompromisszumokkal alkalmas. A GL szériát jobb elfelejteni, max a 702-ben gondolkodnék.

(#29028) Ianbond válasza NTonee (#29027) üzenetére


Ianbond
tag

a 702-es széria már számomra túl drága sajnos, esetleg vmit tudsz ajánlani ebben az árkategóriában?

(#29029) NTonee válasza Ianbond (#29028) üzenetére


NTonee
veterán

Ebben az árban nem hiszem, hogy találsz elfogadható gépet. Az sem véletlen ám, hogy még az acer hasonló specifikációjú gépe is közel 50ezerrel drágább, mint a gl553. A gaming notis topicban is feltetted a kérdést, ott talán ajánlanak valamit. Asustól ebben az árban nem tudnék ajánlani semmit.

(#29030) Dinter válasza KION3524 (#29001) üzenetére


Dinter
addikt

Sziasztok.

Szeptember elején vettem egy Asus N551JW-t. Eddig nem volt semmi baj vele, most viszont a space alja nem érzékel. És mindig ott szoktam megnyomni általában, tehát csomószor belefutok hogy nem rak szóközt. Ki lehet küszöbölni, de idegesítő. Tudok vele valamit kezdeni? Ha visszaviszem gariba foglalkoznak vele? Vagy akkor 1-2 hónapra el is felejthetem? Ill. az baj hogy a DVD írót kicseréltem egy SSD-re?

(#29031) szegim válasza KION3524 (#29025) üzenetére


szegim
csendes tag

Szóval mondjuk akkor egy új Acer Aspire 5 A515 jobban megérné?

(#29032) Ianbond válasza NTonee (#29029) üzenetére


Ianbond
tag

viszont néztem összehasonlítást lenovo y520-al hűtésben és ott az asus jobban teljesített szóval az y520 jobban melegedett és árilag mégis 20k-val drágább

[ Szerkesztve ]

(#29033) NTonee válasza Ianbond (#29032) üzenetére


NTonee
veterán

Nem tudom, hogy hol nézted, de kétlem. A gl553 iskolapéldája a borzasztó hűtésnek. Annál csak jobbat lehet csinálni. Az y520 sem sokkal jobb amúgy, az sem lenne épp az ajánlott gépek között. Már csak a tmx nyújtotta garanciális szerviz miatt sem. A másik dolog ennél az asusnál, hogy hát belülről csupa gagyi műanyag. Kicsit csúnyábban nézel rá, magátol kihullanak a csavarok is.

Szerk: ha annyira ilyet szeretnél, vedd meg, de már a másik topikban is reagált valaki a felvetésre, ami ugyan szűkszavú volt, mégis sokatmondó.

[ Szerkesztve ]

(#29034) Ianbond válasza NTonee (#29033) üzenetére


Ianbond
tag

Igen pont ezért nézegettem utána mert semmi konkrétumot nem írt senki, ajánlani meg pláne [itt a kép] Nézegetem mit lehet kihozni 250K-300K között és eddig ennél jobbat nem találtam (a lenovo y520, meg az acer aspire vx5 ugyan ez a kategória kb) csak én naívan azt gondoltam vki biztos tud vmi jó és használható tanácsot adni, de tévedtem.

(#29035) NTonee válasza Ianbond (#29034) üzenetére


NTonee
veterán

Ezek a külső hőmérsékletek. Igen, alapvetően árulkodó lehet, azonban engem az érdekel, hogy a procit, vgat, stb milyen hőmérsékleten tudja tartani komolyabb terhelés közben. Ebben jobb a y520, bár nem sokkal. Az acerek között nemrég még volt valami vx15. Az egészen összeszedetten működik állítólag, csak lényegében egy darabot nem találni belőle.
Viszont ez nagyon nem ebbe a topikba való. Van a "milyen notebook vegyek?" és a gaming notis téma, ne itt offoljunk.

(#29036) -FLY->


-FLY->
őstag

Hali!

Valaki meg tudná mondani, hogy hol lehet elérni a friss biost egy x556u (kaby i3) géphez?
Oldalukon csak őskövületek vannak.

[ Szerkesztve ]

(#29037) NTonee válasza Ianbond (#29034) üzenetére


NTonee
veterán

,,csak én naívan azt gondoltam vki biztos tud vmi jó és használható tanácsot adni, de tévedtem."
Jahh, hát szokták mondani, kis pénz, kis foci. Abból az összegből kb azt veszel, amit akarsz. Mindegyik egy talicska fos. Tanácsot szeretnél, oké... tegyél még ahhoz a pénzhez egy kicsit, mert játékra is alkalmas, elfogadható minőségű gépet, amihez bárki csak ajánlati szinten a nevét adná, ennyiért nem kapsz. 300 fölött akad egy-két dell, ami szóba jöhet.
Szerk: De közben úgy látom kaptál választ a másik topikban is.

[ Szerkesztve ]

(#29038) NTonee válasza -FLY-> (#29036) üzenetére


NTonee
veterán

én is csak ennyit látok: Version 405 2016/12/29
nem csináltak újabbat.

(#29039) -FLY-> válasza NTonee (#29038) üzenetére


-FLY->
őstag

Ez szomorú, mikrokód oldalról akkor nem lehet immunizálni a gépet, mert ahhoz kellene a friss bios.

(#29040) NTonee válasza -FLY-> (#29039) üzenetére


NTonee
veterán

ha arra gondolsz, ami miatt most annyian visítoznak... Nos, azt is sok helyen leírták, hogy a gyártók nem valószínű, hogy utána fognak menni a korábbi gépeknek. Minden géphez biost kiadni azért elég húzós lenne, de csak pár évre visszamenően is durva.

(#29041) -FLY-> válasza NTonee (#29040) üzenetére


-FLY->
őstag

Azért egy hetedig generációs processzorral szerelt géphez illene, mondjuk kapásból kiadni.
Érdekes, a hasonlóan hetedik generációhoz készült asus deszkámhoz, már negyedikén volt új bios.

(#29042) NTonee válasza -FLY-> (#29041) üzenetére


NTonee
veterán

jah, kabylake, oké nem figyeltem. Ott azért még gondolom várható, igen. Csak kell rá kis idő.

(#29043) tothjani81


tothjani81
senior tag

Win 10 nél meg lehet azt oldani hogy bekapcsolom és kész! Ne kérjen jelszót semmit.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29044) Ianbond válasza tothjani81 (#29043) üzenetére


Ianbond
tag

Igen batyam is nemreg allitotta be

(#29045) Ferenc.


Ferenc.
tag

Sziasztok!

Van egy asus laptop kb 3 éves, win 8.1 van rajta, olyan probléma lenne, hogy ha le van húzva a hálózati áramról, azaz akkuról működik, akkor elég sokszor van olyan, hogy ha pl az egér mozgatva van, vagy a böngésző ablak megnyitásakor, becsukásakor, stb, tehát mikor valami "történés" van a gépen s így a kijelzőn, akkor a kijelző elkezd vibrálni, a fényerő 1másodpercen belül többször változik kis mértékben, tehát vibrál a kép, de a színek nem változnak el.

A furcsa, hogyha áramforrásra van csatlakoztatva a laptop, eddig sosem jelentkezett még ez a hibajelenség, csak akkor ha akkuról megy a gép. Találkozott már valaki ilyennel? Mi lehet a baj és a megoldás?

(#29046) tothjani81 válasza Ianbond (#29044) üzenetére


tothjani81
senior tag

Közbe megoldottam.

Ha tudsz segíts, ha tudok segítek de amihez nem értek nem szólok

(#29047) petertoth10


petertoth10
tag

Sziasztok!

ASUS X550JK-XO031D típusú laptop a lehet rakni m2 foglalatú SSD-t?

(#29048) NTonee válasza petertoth10 (#29047) üzenetére


NTonee
veterán

nem

(#29049) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Sziasztok!

Van egy Asus K551ln típusú notebookok amibe üdítő folyt. A billentyűzet feladta a harcot, alaplap és a többi alkatrész túlélte. Sajnos szétszereléskor szembesültem azzal a ténnyel hogy a billentyűzet műanyag hegesztéssel van rögzítve. Azt nézem hogy lehet különb kapni billentyűzetet fém kerettel ami ugye műanyag hegesztéssel van rögzítve. Lehet ezt házilagosan cserélni?

[ Szerkesztve ]

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#29050) rétisün


rétisün
veterán

sziasztok,

van egy régi ASUS X71SL-7S211X laptopom. most került vissza hozzám, így csak most vettem észre, hogy a hangszórók igencsak recsegnek. próbáltam két oprenszerrel is, több driverrel is, mindenhogy recseg, illetve fülhallgatóba is.
ez esetleg valami típushiba, ami előjön egy idő után? lehet ezt valahogy javítani? Realtek HD Audio chip van benn, de gondolom ez nem nagyon cserélhető......

war...war never changes.... hol kezdődik a valóság, és hol ér véget a képzelet.....Ron Swanson for president !!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.