Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8701) paavoo válasza Milawrc (#8700) üzenetére


paavoo
aktív tag

én már elhatároztam: Asus K50AB-SX045D lesz :B

[ Szerkesztve ]

(#8702) Peti567 válasza paavoo (#8701) üzenetére


Peti567
aktív tag

Jó választás, nekem is az van!
Azonban készülj fel hogy biost frissíteni kell amjd mert sípol, és drivereket kell feltenni olyan gyermek betegségekre mint a webcam forsított képe, Fn billentyűk!
De ezek mind könnyen megoldhatóak szóval egy szuper gép! :D

(#8703) Peti567 válasza paavoo (#8691) üzenetére


Peti567
aktív tag

Tv-vel VGA kábellel össze tudod kötni! Bár nem hdmi de megteszi!

(#8704) Peti567 válasza kismenya (#8697) üzenetére


Peti567
aktív tag

Asus honlapjáról kell a megfelelő drivert leszedni, felrakni és jó lesz!

(#8705) kisza25 válasza paavoo (#8701) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

gratula jó döntés :K
Peti567:mi az hozzászólás gyűjtésen vagy?5percen belül tudsz szerkeszteni!
Milawrc: az intel kilőve sis chipsett miatt
a másikban elég gyengusz a proci, mire kell?

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8706) Lajkó válasza kali (#8690) üzenetére


Lajkó
őstag

Na igen! Akkor ugye elméletben a chipset driver oldaná meg a problémámat, de mivel korábban is ajánlottad ezt a lehetőséget és már próbálkoztam a cseréjével akkor elméletben ezen már túl kellene lennünk! De nem oldódott meg a probléma! Ezért is lovagolok még mindig ezen a témán!
Adott ugye a lapkakészlet

Ezen elméletben a déli hídon elhelyezkedő SB600 felel az usb2.0-ért

Én ezt találtam eddig a legmegfelelőbbnek. Igaz ez is csak XP, és vista kompatibilis, és elméletben ez sem támogatja a HD2600 siries-t 1

Ennek fényében megkérhetnélek arra, hogy keress nekem hozzá egy drivert 32bites Win7 alá?
Hátha csak én vagyok annyira láma, hogy nem sikerül rendeset találnom!
Előre is köszi! :R

(#8707) Milawrc válasza kisza25 (#8705) üzenetére


Milawrc
csendes tag

Film,net,játékok(FIFA 10,COD4-5,Test Drive Unlimited)

4GB Ram,500gigás HDD,512-es VGA "kellene" :)

Prociban annyira nem vagyok otthon.

[ Szerkesztve ]

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#8708) kovsol válasza Lajkó (#8706) üzenetére


kovsol
titán

nem értem miért nem találsz HD2600 hoz ati drivert ?
még a mobil versióhoz is csinálnak külön drivert [link]
vagy ha az nem megy fel az asztali drivert kell modosítani ezze: [link] nekem ezzel van fent a 9.10 driver és tökéletesen megy

May the Force be with you!

(#8709) kali válasza Lajkó (#8706) üzenetére


kali
legenda

ha nincs külön gyártói chipset driver, illetve a win 7 által adott, vagy a gyártó által vista alá készített nem oldja meg a problémát, akkor ott nem a chipset driver hiánya a probléma, hanem más gond van! olyan nincs, hogy sem a win 7 által adott, sem pedig a noti gyártója által vista alá készített illesztő nem jó, és külön keresgélni kell! :( ott valami gányolás van...

Peti567; főként, mert például a webcam fordított képe nem a noti betegsége, hanem a win 7 által adott illesztésé, hiszen a megfelelő gyártó illesztő felhúzása után azonnal megszűnik a probléma!

[ Szerkesztve ]

(#8710) kisza25 válasza Milawrc (#8707) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

sokat hurcolnád azért nézted a 14"-ost vagy lehet 15,6", vagy esetleg17,3"?
pl.AMD+4570 15,6"
AMD+4570 17,3"intel
intel+NV GT 120 17,3"
ez utóbbit venném én ennyi pénzért, ha nem sokat hurcolod :K
itt vannak specifikációk,
itt meg teszt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8711) miikki


miikki
csendes tag

Helló!!
Szerintetek melyik gép jobb választás????
Asus K50AB-SX010L vagy Asus K51AC-SX001D
Kösz!!!!!

(#8712) kali válasza miikki (#8711) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy mire kell! a két noti csak videókártyában tér el jelentősen, a proci, merevlemez, memória...stb azonos. ha vga igényes - játékosabb - noti kell, akkor a k50ab, ha viszont nem játékra kell, és elég a gyengébb integrált vga is, akkor jó az olcsóbb k51ac is!

(#8713) miikki válasza kali (#8712) üzenetére


miikki
csendes tag

Kösz!!
Lehet, hogy hülye a kérdés. De mennyivel gyengébb a k51-es vagy mennyivel jobb a k50-es? Tehát a kisebben nagyon nem mennek a játékok?? Vagy érdemesebb 12000-el többet adni a k50-re??
Kösz!!

(#8714) kali válasza miikki (#8713) üzenetére


kali
legenda

mint említettem, csak videókariban mérhető a különbség, a hd 4570 saját 512mb dedikált memóriával renelkezik, amíg a hd 3200 nem rendelkezik saját dedikált memóriával, hanem a rendszer memóriájából csíp le magának!
itt egy lista, keresd meg rajta a két videókártyát, és láthatod a különbséget; Mobile-Graphics-Cards-Benchmark-List
az olcsóbb, integrált videókaris notin nem nagyon mennek a játékok, vagy csak a nagyon régiek!

[ Szerkesztve ]

(#8715) miikki válasza kali (#8714) üzenetére


miikki
csendes tag

OK!
És köszönöm!!
M

(#8716) Milawrc válasza kisza25 (#8710) üzenetére


Milawrc
csendes tag

Kössz a segítséget! :R Igazából nagyon ritkán hurcolásznám,főleg otthoni használatra lesz,a kijelző nekem mind1 hogy milyen méretű,a lényeg hogy erős procija legyen a játékok miatt.A 14"-os kinézetre nagyon tetszik,de a procija gondolom nem olyan erős,mint az AMD-sek.Acer-ben is keresgéltem,de ott HD 3200-es VGA van,ami jóval gyengébb,mint a HD4570.de ha tudsz Acer-t is linkelni azt megköszönném.(már ha van) :R

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#8717) kisza25 válasza Milawrc (#8716) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

acerebben nem tudom milyen chipset van :N talán intel GM45, de nem vagyok benne biztos
vagy ez de rendelsz hozzá +2 Gb ramot
ezekre 1 év a gar és fingom sincs milyen chipset- el vannak szerelve
amiben az 500Gb vinyó is benne van az már 186k
én maradnék az előző 3 linknél
tudod mit szemezgess innen kedvedre

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8718) Milawrc válasza kisza25 (#8717) üzenetére


Milawrc
csendes tag

1. ASUS F83SE
2. ASUS K50AB
3. ASUS K70IO

Ezek közül fogok választani,ezekről talán tudsz valamit? :D

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#8719) kali válasza Milawrc (#8718) üzenetére


kali
legenda

az elsőt szerintem máris vedd le a listádról - a sis chipset miatt!
a másik kettő igény szerint megfelelhet!

(#8720) Newyorker


Newyorker
addikt

melyik 17'3-at érdemes megvenni?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#8721) kali válasza Newyorker (#8720) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy mennyi pénzt szánsz rá, de a k70ab és a k70io szériában is vannak jó darabok; link

(#8722) Milawrc válasza kali (#8719) üzenetére


Milawrc
csendes tag

Végül már csak 2db-ra szűkült a lista :D
1.ASUS K70IO
2. ASUS K70AB

Különbségek:
1.noti: Intel Centrino Duo T4200 2.00Ghz(erről nem tudok semmit)
HDD: 320GB
VGA: nVidia GeForce GT 120 1GB
2.noti: AMD Athlon64 X2 (ezt jónak tartják)
HDD: 500GB
VGA: ATI Radeon Mobility 512MB(gondolom a 4570-es)

Használnám: kevés hordozás,sok játék :)
Akinek van valamelyik notival kapcsolatban tapasztalata,kérem ossza meg velem. :)

iPhone 15 Pro, PlayStation 4, Toyota C-HR

(#8723) kisza25 válasza Milawrc (#8722) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

az egyesben erősebb a proci is és a VGA-is én azt venném K70IO teszt mintha már linkeltem volna :U

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8724) Lajkó


Lajkó
őstag

Végül is megoldódott a gond! :C
Feldobtam egymás után az ATK illesztőket, és amikor ezzel megvoltam csak ezekután tudtam felrakni a D-MAX drivert. Az ATK-k nélkül nem engdte valamiért! Na de fent van ,és ez a lényeg! Már kezdett picikét érdekes lenni a szitu, és én is kezdtem azt gondolni hogy valami nincs rendben a gépessel! :U

kovsol: Én a 9.9-es beta illesztőt használom, és hála Istennek a vga-val semmi gondom! ;)

(#8725) kali válasza Lajkó (#8724) üzenetére


kali
legenda

na, hála a magasságosnak! :C
(ezért is írtam korábban, hogy az atk illesztők többnyire mind kellenek valamihez!)

(#8726) gy18


gy18
csendes tag

Sziasztok!
Valaki megmondaná vagy adna egy linket hogy amit adnak progikat pl:ASUS Splendid, LifeFrame3 Utility, NB Probe ezek pontosan mire jók? köszi

(#8727) Newyorker válasza gy18 (#8726) üzenetére


Newyorker
addikt

ez engem is érdekelne nagyon

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#8728) kovsol válasza gy18 (#8726) üzenetére


kovsol
titán

Splendid Utility - szinsémák, szebbek lesznek a színek én használom
LifeFrame3 - webcam kezelő program, készíthesz videó felvételt vagy fényképet is vele
NB Probe - figyeli, hogy rendesen megy-e a venti nem-e melegszik túl a gép ilyesmi és ha gond van jelez

May the Force be with you!

(#8729) Newyorker válasza kovsol (#8728) üzenetére


Newyorker
addikt

de van ugye több kieg progi is az asus oldalán, te melyikeket használod?
van vmi wifis is az mire jó?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#8730) gy18 válasza kovsol (#8728) üzenetére


gy18
csendes tag

Köszi, a többit is megmondanád hogy mit jelent?

(#8731) kisza25 válasza Newyorker (#8729) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

system monitor kiírja a noti tulajdonságait
asus data security adat titkosító
asus Fancy start az induló logot lehet vele lecserélni, meg a zenét
asus controldec elindítod 3Dben megjelennek különböző beállítások pl hangerő, fényerő,képfelbontás...
látványos, de nem túl hasznos
a többit mindjárt megnézem, bár te is megtudod, ha akarod

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8732) patyu


patyu
csendes tag

Sziasztok! Asus K70 Ab TY006L gépet készülök venni. Van rajta HDMI kimenet nekem ez fontos a vásárlásnál. A kérdés az, hogy a gépről a tényleges 1080 -jön át a tévére?
Köszi

(#8733) kali válasza patyu (#8732) üzenetére


kali
legenda

a szükséges feltételek megléte esetén igen!

(#8734) patyu válasza kali (#8733) üzenetére


patyu
csendes tag

Köszönöm , ez bíztató :)

(#8735) kisza25 válasza kisza25 (#8731) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

controldec-re visszatérve, miután telepítettem a többi asus utility prg-t az mind elérhető ezen keresztül
amit hasznosnak találtam splendid, life frame3, power4gear(elég részletes profilokat lehet benne megadni, teljesítmény, filmnézés,irodai munka, vagy aksiról való üzemléshez)
ami kevésbé hasznos, de látványos controldec
amivel nem jutottam sokra: smart logon, mintha arcfelismerő prg lenne, csak nem mertem bekapcsolni, mert mi van, ha nem ismer fel :DD
wifinél nem történik semmi(legalábbis nálam)

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8736) kali válasza kisza25 (#8735) üzenetére


kali
legenda

a wifi kapcsolatot kezelő alkalmazásnak xp alatt van jelentősége, ott sokkal jobban konfigurálható, mint amikor az oprendszer kezeli a wifi kapcsolatot! vista és win 7 alatt már önkényesebb az oprendszer, alapban ő írányít!

(#8737) kisza25 válasza kali (#8736) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

értem már :)
még ezt találtam

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#8738) Newyorker válasza kali (#8736) üzenetére


Newyorker
addikt

akkor azért nem csinált nekem semmit sem

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#8739) kali válasza Newyorker (#8738) üzenetére


kali
legenda

igen, azért! xp alatt imádtam, professzionális egy program volt, de mivel a vista/win7 már nem engedi érvényesülni, ezért az alkalmazás komponenst részben ki is hagyták...

(#8740) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Lehet kicsit off. Van egy Asus laptopom, és ki szeretném cserélni benne a winchestert. A kérdésem az lenne, hogy megoldható-e, hogy a régiről mindent átmentsek úgy, ahogy van. A fő probléma az lenne, hogy van 3 partíció, és abból az egyik (ami elvileg problémás lehet), az a recovery. Szeretném mindet megtartani, mindkét partíciómat, illetve a recovery is nagyon hasznos a számomra, azt is. Ez hogyan oldható meg?
Üdv
István

Szerk: Egy bónusz kérdés: Az Asus laptopoknál az USB portok mennyire megbízhatóan adják le a szabvány 500 mA-t? Ez szoftveresen le lehet mérni vhogy?

[ Szerkesztve ]

(#8741) kali válasza stvnppp (#8740) üzenetére


kali
legenda

hirtelen csak a bónuszra; ilyen szempontból megbízhatóak, de szoftveresen hiába is méred, a szoftveres mérés nem mérés!

(#8742) utánvétel


utánvétel
aktív tag

Ismét: asus x50rl laptop.
Atheros AR5007EG wifi kártya van benne, ami elvileg 54 Mbites lenne.(everest szerint is)
A windows a gyorsindításon mutatja is, kapcsolat sebessége 54Mbps.
Valójában azonban csak kb. 10 Mbps-el tölt le.
A router garantáltan kiszolgálná, mert más hozzá csatlakoztatott laptop tudta a 25Mbps-es letöltési sebességemet. :F

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8743) utánvétel válasza stvnppp (#8740) üzenetére


utánvétel
aktív tag

Acronis adat-rendszermentő és sok más finomság. Lehet vele komplett winyókat egyikről másikra klónozni, mérettől föggetlenül.
Több infó itt: [link]
Persze ez egy régebbi cikk, de a progi legújabb verziója is tudja ezeket a funkciókat, sőt még többet is.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8744) kali válasza utánvétel (#8742) üzenetére


kali
legenda

az g szabvány csak névlegesen tud 54 mbit/s sebességet, a jellemző - valós - átvitel ~ 20 mbit/s! link
az ar5007eg wifi modul egy sima g szabványos router mellett csak azt a ~ 20 mbit/s sebességet tudja, de például super-g kiterjesztéssel bíró (atheros chipset) router párosítással kihoztam már belőle 28 mbit/s átvitelt is - de ez a maximum!
milyen router szolgálná ki? mert ha n szabvány tudó router az, és b/g/n mixed módban van, és a többi hozzá csatlakoztatott notiban n szabványos wifi modul van, akkor még szép, hogy azok tudják a 25 mbit/s sebességet!
ha csak sima g szabványos router wifi jeléhez csatlakozik az ar5007eg wifi modul, és van némi távolság, valamint fal(ak) is van(nak) közben, akkor simán előfordulhat, hogy csak 10 mbit/s sebesség megy át a maximális ~ 20 mbit/s sebeségből!
ja, és ha a router más kiterjeszéssel bír, mint az ar5007eg wifi modul, akkor előfordulhat (sőt...), hogy marad a sima g szabványos ~ 20 mbit/s sebesgű átvitel, hiszen a két fél kiterjesztési képessége nem találkozik! ha viszont a másik próbált notiban lévő modul meg kezeli a jelenlegi router kiterjesztését, akkor az valamivel gyorsabb lehet, mint az áltlalad problémásnak vélt modul!
az ar5007eg wifi modul az általa kezelt kiterjesztést nem kezelő router esetében érzékeny a frekvenciákra, próbálj meg játszani a wifi csatornákkal, nekem például az alsóbb szegmensben jóval gyorsabb az átvitel, mint az alap 6 vagy feletti csatornák esetében!

(#8745) utánvétel válasza utánvétel (#8742) üzenetére


utánvétel
aktív tag

* a windows nem a gyorsindításon, hanem a futó folyamatok között, jobb alul mutatja *

[ Szerkesztve ]

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8746) utánvétel válasza kali (#8744) üzenetére


utánvétel
aktív tag

A ruoter asus WL-520g ami az n-t még nem tudja, viszont 125Mbps-t tud wifin.
Ráadásul egy hatalmas 12dB-es dióverő van rajta, kb 3 méterre van a laptoptól, tehát a jel erőssége kiváló.

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8747) stvnppp


stvnppp
senior tag

Illetve egy teljesen másik téma:
(U)Mobility Radeon(/U) X2300 videókártya van notebookban, és driverrel kapcsolatban lenne egy kérdésem.
Illesztőprogram csomag verzió 8.401-070727a-051847C
Ez 2007ben jelent meg, és szeretném frissíteni, de sehol sem találok hozzá drivert. Próbáltam a vista eszközkezelőjében, kiírta, hogy naprakész, illetve googleztam, ott is ua a verziót dobta ki. Nem hiszem el, hogy nincsen hozzá újabb. :W
Azt nem tudom, hogy feltétlenül mobilitys driver kell-e hozzá?
Tudtok adni egy linket, ahonnan esetleg le tudnék szedni hozzá friss drivert, amivel működik is.

(#8748) kali válasza utánvétel (#8746) üzenetére


kali
legenda

125 mbit/s sebességet az is csak névlegesen tud wifi átvitellel, amit korábban is írtam; a legjobb esetben is csak 28 mbit/s hozható ki ezen párosítából - de az a maximum!
egyik kiterjesztéses g átvitellel sem érhető el gyorsabb sebesség, 30 mbit/s net miatt kellett n szabványra átugranom, mivel azt már nem képes még a kiterjesztéses g szabvány sem kiszolgálni!
próbálj meg illesztőt frissíteni az ar5007eg wifi modulhoz, nézd át a beállításait, és a routerben legyen bekapcsolva a kiterjesztés - alapban nincs!
nekem wl-520gc (szintén 125m) routerem volt, azzal értem el a 28 mbit/s átvitel az ar5007eg párosítással!

[ Szerkesztve ]

(#8749) utánvétel válasza kali (#8748) üzenetére


utánvétel
aktív tag

A kiterjesztés beállítását hol találom a routerben?
Pontosabban melyik kiterjesztésre gondolsz?

*** A printer lassítja a papír haladását a szemetes felé... ***

(#8750) kali válasza utánvétel (#8749) üzenetére


kali
legenda

nekem (ha jól emlékszem) a wl-520gc esetében a wireless - advanced rész alsó szegmensében volt a kiterjesztés beállítási lehetőség, de hiába töltöttem le a te routered leírását, abban nem szerepel - bár ez semmit sem jelent, mert az enyémben sem, pedig ott van!
ha csinálsz egy képet a wireless - advanced részről, akkor megnézem, hogy hol van/melyik az!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.