Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9001) kali válasza Gaaabeeesz (#9000) üzenetére


kali
legenda

maga az író, azonos csatolás és méret mellett sok típus jó (lenne) bele, de a speciális kialakítású előlap miatt - ami gyártón belül is akár szérián ként eltér(het) - adód(hat)nak problémák!

(#9002) bontom


bontom
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni, hogy lehet win 7-hez ati drivert erőszakolni, xpress 1100 chiphez,
Asus nem támogatja Vistaról upgrade.
Köszi

(#9003) HZoli87 válasza bontom (#9002) üzenetére


HZoli87
veterán

Ugyanilyen VGA van a mostani notebookomban. Nincs hozzá WIN 7-s driver, csak a Vista drivert tudod feltelepíteni hozzá. ;)

(#9004) bontom válasza HZoli87 (#9003) üzenetére


bontom
csendes tag

Hát,,, próbáltam, de nem ette meg.
Van egy, szinte ugyanilyen lapitopim, csak nvidia vga-val, ahhoz találtam buherált drivert, ehhez nem.

[ Szerkesztve ]

(#9005) HZoli87 válasza bontom (#9004) üzenetére


HZoli87
veterán

Úgyse működik, hogy az adott gyártó által kiadott Vistás drivert telepíted WIN7 alatt ? (nálam úgy működött)

(#9006) bontom válasza HZoli87 (#9005) üzenetére


bontom
csendes tag

Sajna nem, ezért van most rajta inkább xp, mint vista.
Bosszantó, hogy az Ati nem ad ki friss drivert, túl jól megy neki a Pc-s vonal.

[ Szerkesztve ]

(#9007) Wezo


Wezo
csendes tag

Hello, notebookot keresek, de elhet hogy netbook lesz belole :) Szoval igenyeim: max 140e ft sokaig birja az akkuja, mert sokat akarom vinni. Es megbirkozzon a win7el is. Nomeg ha azert jatszanek max!!! egy cod4-el azert valamennyire azt is vigye :) Szerintetek mit kene venni?Koszi a valaszokat

[ Szerkesztve ]

Asus P5K, Intel Core2Duo E6750, Zalman CNPS 9500 led, 2*2 GB Geil Black Dragon DDR2 800 CL4, BFG 8800GTS 512Mb (G92), Seagate 320GB Sata-II. Samsung 250GB Sata-II. Seagate ATA IV 60GB, Corsair VX 450, Raidmax Sagitta

(#9008) Orionk


Orionk
senior tag

Hy!

Vásroltam egy ASUS laptopot innen:
http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/proizvodjac/asus

Namost valami linux féleség van rajta, vagy ez a bios lehet nem tudom. Vlami RED FLAG jön elő, és jelszót kér, de én nem tudom. Nem mondták meg sehol, hogy mi lehet a jelszó, nem is irták le...
Tovább meg nem tudok menni. Bekapcsolom a laptopot, és ehhez a jelszavas részhez jutok.

Help pliiiz. :)
kösz

(#9009) kali válasza Orionk (#9008) üzenetére


kali
legenda

ha a noti indulásakor nem nyomkodod az f2 billentyűt, akkor biztosan nem a bios jön be!
ha windows kell rá, akkor a noti indulását követően nyomkodd az esc billentyűt, a felugró ablakban kiválasztod az optikai meghajtót - közben berakod a dvd meghajtóba a windows telepítőjét tartalmazó lemezt -, majd enter, és mehet a windows telepítése! törölj mindent a merevlemezről, a telepítés előtti format amúgy is megoldja a jelszavas problémádat! ;)

(#9010) Orionk válasza kali (#9009) üzenetére


Orionk
senior tag

Köszi,

Ez lesz, hogy ujratelepítek rajta mindent, de a kiváncsiság miatt nem tudod, hogy mi lehet a jelszo a red -be?

azt honnan lehet tudni, hogy mivel uj a laptop, és első install előtt kell-e neki bios frissités?

(#9011) Peti567


Peti567
aktív tag

Tudom hogy nem ide való a kérdés de azt is tudom hogy ti segítőkészek vagytok és ezért merem itt feltenni a kérédst!
Szóval:

Szeretném megmérni a internet adatforgalmamat! Ezt milyen progival tudom?
Tudni szeretném hogy pl: egy óra, böngészéskor mennyi adatot töltök le....

Azért szeretném ezt tudni mert tervezem egy USB mobil -net vásárlását és hogy meilyk adatforgalmú csomag felelne meg nekem!

Nagyon köszönöm a segítséget!

(#9012) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Egy Asus F5V AP074 notebook-om. Januárban lesz 2 éves.
Tökéletesen működik, azonban néhány hete azt vettem észre, hogy bemelegedés után nem igazán akar írni. Vagy fogalmazhatom úgyis, ha nem bekapcsolás után azonnal írok dvd-t, cd-t, később már nem sikerül. Általában a lemezre panaszkodik az íróprogram (Nero 6, de a 7-el, illetve a Clone Dvd2-vel is ez a helyzet).

Mi lehet a probléma?

Ha hardveres gond van, akkor még garis a gép.

Köszönöm a válasz(oka)t előre is!

u.

rasti rusti

(#9013) Gaaabeeesz válasza kali (#9001) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

nekem megvan a réginek az előlapja hozzá, azt sem kompatibilis mindegyikre?

Üdv, Gabesz

(#9014) kali válasza Orionk (#9010) üzenetére


kali
legenda

megnézed a noti bios verzióját, majd megnézed, hogy az adott széria letöltési részlegében melyik a friss; ha a kettő azonos, akkor ok, ha a notidon régebbi van, mint a letöltési részlegben az utolsó, akkor ajánlott a frissítés!

Gaaabeeesz; nem minden verzióval kompatibilis, sőt...

[ Szerkesztve ]

(#9015) Gaaabeeesz válasza kali (#9014) üzenetére


Gaaabeeesz
aktív tag

Rendben, köszönöm.
Akkor úgy próbálok venni, hogy viszem a notit magammal :)

Érdekelne engem is BIOS Frissités is.
Az enyémhez van újabb, viszont nem tudom ráflashelni, mert ami program van hozzá a gyártó oldalán, valamiért nem indul el.
Valahogy másképp meglehet ezt oldani?

Üdv, Gabesz

(#9016) kali válasza Gaaabeeesz (#9015) üzenetére


kali
legenda

(#9017) zoleee24


zoleee24
tag

Sziasztok!

Két héten belül esedékes lesz egy K50AB-SX011L vásárlása, tud valaki olyan helyet ahol a legolcsóbban meg lehet venni, illetve van olyan hely ahol adnak hozzá notebook táskát, egeret?

(#9018) kali válasza zoleee24 (#9017) üzenetére


kali
legenda

a táska + egér nem hely, hanem kiszerelés függvénye, tehát azon múlik, hogy melyik változatot veszed!

(#9019) zoleee24 válasza kali (#9018) üzenetére


zoleee24
tag

Vagyis? :B

(#9020) eversman válasza zoleee24 (#9019) üzenetére


eversman
tag

Felmész a bolt oldalára, és ott oda lesz írva jár-e hozzá. Ha meg boltot keresel, ahol a legolcsóbb, akkor vannak árkeresők a zinternetten, azok egész jól működnek mostanság.

(#9021) zoleee24 válasza eversman (#9020) üzenetére


zoleee24
tag

Jó ezt én is gondoltam, azt hittem tudsz valami konkrétumot típusszám alapján :C
Mindegy gugli a barátom

(#9022) Orionk válasza kali (#8999) üzenetére


Orionk
senior tag

Hogy kell kicsomagolni, ha nincs fennt semmi linux, semmi win?
kösz

(#9023) akipatox


akipatox
csendes tag

Sziasztok, K50IJ-SX003-hoz létezik valamiféle részletesebb leírás a gyári vékonyka füzetecskén kívül...... nem gondoltak az olyan vakondokra mint én... :O

(#9024) revolver


revolver
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan program,vagy van valami lehetőség arra,hogy régebbi Biost rakjak fel a laptopomra(K70)?
A winflash-el próbáltam,de az csak felfele bír frissíteni. :((

Segítséget előre is köszönöm!

üdv.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9025) Louies


Louies
tag

Sziasztok!
Érdeklődnék,h most ki végzi a garanciáztatást az asusnak? NSE Hun. még mindig?

''Okos ember leírja, ha érdekeset hall, a buta nem, mert azt hiszi, meg tudja jegyezni.''

(#9026) kali válasza Orionk (#9022) üzenetére


kali
legenda

ja, akkor dos alatt lehet/érdemes frissíteni - de inkább dobj fel egy ideiglenes oprendszert, egyszerűbb!

Louies; nem kell velük foglalkozni, nyomtatvány letölt, kitölt, elküld, futár notit viszi, majd ha kész, akkor viszi is vissza neked, és ennyi!

[ Szerkesztve ]

(#9027) Orisoft


Orisoft
csendes tag

Help! Asus F3M laptop-hoz keresek Win 7 drivereket. A hagyományos utat már bejártam. Bármilyen ötletet szívesen fogadok! :F

[ Szerkesztve ]

Ori

(#9028) kali válasza Orisoft (#9027) üzenetére


kali
legenda

szerintem maradj az asus által a noti letöltési részlegében adott vista illesztőknél - már ahol a win 7 ad (rendes) illesztést - netes update után sem!

(#9029) Orionk válasza kali (#9014) üzenetére


Orionk
senior tag

Szia!

A asus laptop nem akar bemenni a bios-ba, ha nyomogatom a DEL-t. Eddig akármilyen gépem volt működött. Itt mivel kell?

Ja, és amit mondtál, hogy nyomogassam az ESC gombot elején, és kiválaszthatom, hogy miről menjen a boot, az működött. kösz szépen.

Ja, és még egy kérdés, hogy red flag linux-ot hogyan lehet rábirni, hogy grafikusan induljon be. Mert még mindig az van csak az asuson, amióta megvettem, és rögtön az boot-ol be, de dos os verzióban, nincs semmi grafikus felület.

köszi

(#9030) kali válasza Orionk (#9029) üzenetére


kali
legenda

f2 a bios!
a linux nem az én világom...

(#9031) Orionk válasza kali (#9030) üzenetére


Orionk
senior tag

Az asus -oknál, akkor mindig f2 a bios?, vagy miért f2?

Meg még valami, van egy kis matrica ragasztva a laptop-ra, hogy REd Flag linux, tehát a logója. Ezt most miért ragasztották rá?, csak azért, mert ezzel lehetett megvásárolni, vagy mert ez valahogy az asushoz kötődik, vagy mi?

Csak meglepődtem rajta, mert nem szokták rátenni, hogy milyen linuxal veszed. A billentyűzet alatti részen van ez a ragasztás, ahogy egyébként is szokott lenni.

(#9032) Templomegere


Templomegere
senior tag

hali !

Tudtok valaki jó szervizest asus notihoz ? F3tc . nem muszály cégnek lennie ..... sőt :D

(#9033) kali válasza Templomegere (#9032) üzenetére


kali
legenda

mi a gond a notival? ezt muszáj tudnom, mielőtt válaszolok! :)

Orionk; asus notiknál f2 a bios.

(#9034) Orionk válasza kali (#9033) üzenetére


Orionk
senior tag

szóval asus-oknál f2, értem, köszi.

1. És ez csak az asusoknál van így?, egyébként minden más márkájú laptop-nál a DEL gomb a bios?

2. A bios verziónál ezt írja a biosban:
AMIBIOS
Version: 2 13
VGA Bios Version: 1706.I10k50.001
EC Bios Version: 2020180001

Ez alapján szerinted kellene bios frissités?

Ez a notim van: http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/3597-asus-k50ij-sx145l

köszönöm

(#9035) revolver


revolver
aktív tag

Na mégegyszer:)

Sziasztok!

Létezik olyan program,vagy van valami lehetőség arra,hogy régebbi Biost rakjak fel a laptopomra(K70)?
A winflash-el próbáltam,de az csak felfele bír frissíteni. :((

Segítséget előre is köszönöm!

üdv.

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

(#9036) kali válasza Orionk (#9034) üzenetére


kali
legenda

ahány gyártó, annyi szokás, lehet f12 billentyűtől kezdve bármi...
a te notidhoz jelenleg a 213 bios az utolsó, így most nem kell frissítéssel bajlódnod!

(#9037) kovaripeti


kovaripeti
aktív tag

Sziasztok. Anyámnak keresek laptopot. Mivel nekem is asus van, megbízható, így neki is arra gondoltam.
Ő már játszani nem akar, (csak a régebbi settlersen szokott), viszont éjjel nappal megy neki. Így ez irányba kell keresnem.
2 fajtát néztem ki.
1.
ASUS K50IJ-SX036L 15,6"/Intel Celeron Dual-Core T3000 1,8GHz/2GB/250GB/DVD S-multi/Linux notebook
Képernyő méret:15,6"-os, Felbontás: WXGA HD LED (1366 x 768), CPU:Intel Celeron Dual-Core T3000 (1,8 GHz, 800 MHz, 1 MB), VGA:Intel GMA X4500M
116.000

2.
ASUS K50IJ-SX148L 15,6"/Intel Pentium Dual-Core T4300 2,1GHz/2GB/250GB/DVD S-multi/Linux notebook
Képernyő méret:15,6"-os, Felbontás: WXGA HD LED (1366 x 768), CPU:Intel Pentium Dual-Core T4300 (2,1 GHz, 800 MHz, 1 MB), VGA:Intel GMA X4500M
129.000

Mind a kettő itt megtalálható:[link]

A kérdésem: Mivel csak netre kell neki, igaz éjjel-nappal megy, ez fontos!! kell-e az erősebb processzoros, vagy elég a gyengébb is?

[ Szerkesztve ]

(#9038) kali válasza kovaripeti (#9037) üzenetére


kali
legenda

ha nem is a sebesség miatt, de úgy általában nem érdedmes celeron procis gépet venni, nincs intel speed step, ezért állandóan maximális órajelen pörög a celeron proci, tehát jobban melegszik és többet fogyaszt, mint a dual core, core 2 duo...stb verziósak speed step melett, és netnél főként nincs szükség a hajtásra, ezért folyamatos hosszú használatra emiatt pláne nem ajánlott!

[ Szerkesztve ]

(#9039) kovaripeti válasza kali (#9038) üzenetére


kovaripeti
aktív tag

Ezt nem is vettem észre, hogy celeron, vagy nem celeron. Tehát akkor ez is számít :F

(#9040) Orionk válasza kali (#9036) üzenetére


Orionk
senior tag

Hy!

Értem kösz.

Megint egy kérdés :) :

F2-vel megyek a biosba, de az elején esc gombot nyomogatva előjön egy BB5 Popup, hogy miről szeretnék bootolni.

Ez miért jó?, mármint miért lett beépitve, amikor f2 vel ugyis be tudok menni a biosba, és ott is át tudom állítani a boot olási sorrendet, miért lehet ezt még az elején esc gombbal is?

-És ez az esc billentyűs beállítás minden fajta notinál van?

kösz

(#9041) kali válasza Orionk (#9040) üzenetére


kali
legenda

nem minden notinál van, illetve bizonyos notiknál más billentyűvel jön elő a boot menüje.
telepítéskor, vagy live cd/dvd használatakor sokkal egyszerűbb a boot menü által csak arra az egy használat idejére kiválasztani, hogy miről történjen a boot, mint előtte és utána is matatni a bios beállításában, és állítgatni azt! az esc billentyű a bios felületére történő belépés nélkül is használható, és nem módosít beállítást, csak arra az indításra vonatkozik, amikor használod!

kovaripeti; netre elég lenne a celeron is, de abban legalább is számít, amit leírtam; fogyasztás és melegedés!

(#9042) Orionk


Orionk
senior tag

Hy!

Mint említettem ezt a notit vettem:
http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/3597-asus-k50ij-sx145l

Nem emlékszem, hogy kali hogy is mondtad egyszer, hogy mennyi ideig kell folyamatosan tölteni az elején az aksit?

Ugy emlékszem, hogy 5 óra folyamatos töltés után már ugy használom a későbbiekben, ahogyan akarom.

kösz

(#9043) Csabee. válasza Orionk (#9042) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Én 8órát szoktam még régről.. :) De töltsd fel elsőnek rendesen és kész! :)

Üdv: Csabee.

(#9044) Orionk válasza Orionk (#9042) üzenetére


Orionk
senior tag

Ja, meg egy kérdés lemaradt. :)

http://www.pcpractic.rs/proizvodi/laptop/3597-asus-k50ij-sx145l

Szóval, hogy a fenti notinál a proci támogatja a 64 bitet?, a leírásból nem látom.

Kerestem az asus honlpján is ezt a laptopot, megtaláltam, de nem láttam, hogy irná, hogy 32, vagy 64 bites a procija. :S

köszönöm

(#9045) Csabee. válasza Orionk (#9044) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Tudtommal 64bit-es

Üdv: Csabee.

(#9046) Orionk válasza Csabee. (#9045) üzenetére


Orionk
senior tag

Ha 64 bites, akkor az érdekes, mert két lemezt adtak a notihoz. Egyik lemezen a driverek vannak XP-hez, a másikon meg irja, hogy 32 bites vistához vanak a driverek.

TEhát nem adtak 64 bites drivereket... :S

nekem kell letölteni vhonnan?

(#9047) Csabee. válasza Orionk (#9046) üzenetére


Csabee.
nagyúr

Gyártó honlapján minden fenn van!

Üdv: Csabee.

(#9048) gy18


gy18
csendes tag

Hy
a notim írójának firmware-t akarom frissíteni, vki adna egy linket mert én nem találom sehol.
Típus: TSSTcorp CDDVDW TS-L633A SCSI CdRom Device
Sorozatszám: TS-L633AFirmware
Firmware revíziója : AS00

(#9049) F1r3b1rd válasza revolver (#9035) üzenetére


F1r3b1rd
tag

Helló !
Kali már egyszer leírta nem is olyan rég:[link]

Ezzel elvileg menni kell a régebbi biosra történő visszafrissítésnek

üdv

(#9050) revolver válasza F1r3b1rd (#9049) üzenetére


revolver
aktív tag

Köszönöm! Épp tegnap jöttem rá én is :)
Bios-easy flash Gond nélkül visszarakta a régit!Az előzőt először törölte a progi, majd felrakta a régi verziót! Örültem is neki hisz az új biosal a ventillátor meghülyült. :)

[ Szerkesztve ]

Az árnyék benned van , a fény csak kihozza!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.