Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#18001) SeniorTilla válasza Gaben06 (#17999) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Annyi van benne, amit a GPU-Z kiír. Nekem is voltak 2 és 4GB-os N széirás gépeim, mindig a megfelelő értéket írta ki. Volt közöttük árkülönbség.

Szólj a szerviznek, hogy nem olyan alaplapot tettek bele mint volt, cseréljék ki. A javításkor csak a felhasználó előnyére térhetnek el a paraméterektől, lefelé nem.

[ Szerkesztve ]

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18002) Gaben06 válasza SeniorTilla (#18001) üzenetére


Gaben06
tag

Köszönöm a véleményed és javaslatodat. Ha egyszer 4GB-os VGA-val vettem akkor annyi is legyen benne attól függetlenül, hogy kihasználja vagy nem.
Holnap jelzem a problémámat a szerviznek.

(#18003) szabonagyur válasza Gaben06 (#18002) üzenetére


szabonagyur
félisten

De ez mennyire tuti, hogy előtte is annyi volt benne? Vagy, hogy ki is írta? Nem ellened vagyok, csak a szervizesek is ilyennel fogják kezdeni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18004) Gaben06 válasza szabonagyur (#18003) üzenetére


Gaben06
tag

100% hogy 4GB- volt benne. Emlékszem rá és meg is néztem. Ez a harmadik alaplap benne az eredetin kívül a második. Akkor is meg néztem, hogy minden frankó és a mostani szerviz után is. Az az SSD van e benne amit Én vettem bele stb. Ekkor tünt fel a 2GB. Először Aida64 -el utánna CPU Z- vel. Mind a kettő 2GB -ot olvas ki. Valamint ha rákeresel az N76VZ-V4G-1187H notebook specifikációjában is 4GB-os VGA van.

(#18005) szabonagyur válasza Gaben06 (#18004) üzenetére


szabonagyur
félisten

Akkor irány a szervíz! Írd meg mi lett az eredmény, kíváncsi vagyok az Asus supportra, van nekem is Asus gépem, de szerencsére gari alatt semmi baja nem lett.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#18006) zirigy


zirigy
tag

Sziasztok.
A múlt héten vettem egy ASUS X550VC notebookot. Eddig megfelelően működik, csak lenne egy problémám, amivel kapcsolatban nem tudom hol kell informálódnom, ezért is írok ide.
Van a szobámban egy régi 72-es CRT kocka TV. Na most az előző notebookomon (FujiSiemens) volt S-Video kimenetel, így rá tudtam kötni a gépet a TV-re filmezéskor. Mégis nagyobb a kép mint a 15-ös kijelzőn :)
Na most, az új gépen csak HDMI meg VGA kimenetel van a képre. Van rá mód, hogy a képet megjelenítsem a TV-n? Létezik erre valami HDMI to AV átalakító? Vagy esetleg All in One Androidos mini PC-n gondolkozzak? Ezeken van A/V kimenetel, csak hát 100 Euró. Viszont ősz környékén valószinűleg lesz véve egy Smart TV, szóval a régi TV-t nem szivesen ruháznám fel smart funkciókkal.

Van ezzel kapcsolatban valakinek tapasztalata??

(#18007) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Kérdésem lenne X502CA fehér notebookot használó kollégáktól.
A vékony DVD nélküli kivetelre gondolok. Azt mondják 2 cellás az akksija.
Egyrészt hány Wórás? Meg mennyit megy el róla?
Másrész mennyire halk a gép? Mennyire strapabíró?
Továbbá ha jól láttam ezeknek már olyan a töltője, hogy nem egy kábel közepén van mint a szokvány noti töltő hanem egy töltőfej egyben van na. Értitek. Ez hány wattos?

Az xx126D típust leste 1.8Ghz Pentium procival elvileg...

Egy két héten belül venném meg, nagyon szemezek vele. Tetszik baromira hogy könnyű, de többet szeretnék tudni róla.

Előre is nagyon köszi az infókat :)

[ Szerkesztve ]

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18008) Vilhelmino11


Vilhelmino11
csendes tag

Sziasztok. Egy olyan problémám lenne, hogy van nekem egy Asus k50ab-m. Elvileg dual vga-s. Az egyik egy hd 3200, a másik egy hd4570. A probléma az, hogy nem tudom normálisan futtatni mind a két vga-t, mert nem működik normálisan a hivatalos oldalról letöltött driver. Valamiért csak a hd4570-t futtatja a hd3200-t nem. Nem igazán csináltam még dupla vga-s gépet. Hogy oldjam meg? Előre is köszönöm a segítséget.

(#18009) Doky586 válasza Vilhelmino11 (#18008) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

A dual-vga nem azt jelenti hogy a laptop beépített lcd-jén és a külső csatlakozón más-más képet tud megjeleníteni??? (pl kiterjesztett desktop) vagy mit akarsz? inkább még egy monitor kéne neked.

(#18010) kali válasza Vilhelmino11 (#18008) üzenetére


kali
legenda

szia,

bios -> advanced -> vga mode select -> power xpress/dgpu mode?
az első módozatban elvileg mind a kettő megy, a másodikban meg csak a dedikált.

[ Szerkesztve ]

(#18011) SeniorTilla válasza szabonagyur (#18003) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A netes leírásokban is meg lehet találni.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18012) SeniorTilla válasza Doky586 (#18009) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nem igazán :N

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18013) Doky586 válasza SeniorTilla (#18012) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

És hogy dugod át a beépített LCD-t az egyikről a másik videokártyára?
Asztali gép esetén ez könnyű.. de laptopnál? az oldalán is csak 1db dsub vga csati van.

(#18014) SeniorTilla válasza Doky586 (#18013) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Ezt most nem mondod komolyan :D sehogy nem kell átdugni, váltható. Ez már több éves technika, nézz utána a neten.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18015) Doky586 válasza SeniorTilla (#18014) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

nem az én gondom, akkor segíts a kérdezőnek TE...

...hogy "mind a két vga" adjon egyszerre képet egyazon kijelzőre,,,

(#18016) NTonee válasza Doky586 (#18015) üzenetére


NTonee
veterán

olvass utána az nvidia optimus és amd radeon dual graphics témának. ;)
Tényleg nem találkoztál még olyan géppel, amiben van egy igp és egy diszkrét grafikus vezérlő egyszerre és a kettő között lehet váltani? Mindkettő ugyanazon a kijelzőn jelenít meg, de amúgy nem egyszerre nyilvánvalóan.

(#17957) NTonee:
Hétfő délután visszakaptam a javítatlan gépemet a FixDirecttől, átvittem egy független nb szervizbe. Leadáskor a szervizes megtekergette gépet, erre hirtelen lett kép a kijelzőn. :D Mondtam neki, hogy mostmár maradjon a gép és nézze át, hogy mi volt ez az egész. Már kedden este készen is lett, szerdán reggel átvehettem. A számlán vga board rework szerepel ~20eFt + nagytakarítás és újrapasztázás 0Ft + HM65 hűtés módosítás 0Ft.
Otthon nyakon csapott azonban egy újabb probléma. A szervizelés idejére kivett hdd egyszerűen letérdelt, amit nem nagyon értek. Kivettem, beraktam a szekrénybe, visszajött a gép, visszaraktam. Aznap semm baja nem volt, másnap viszont folyamatosan belebakizott a másolásokba, stb. HD Sentinel elindít, ami közölte, hogy van ott pár hibás szektor, meg adódott pár adatkapcsolati probléma. Gyorsan lementettem mindent egy külső winchesterre, de mire befejeződött a másolás, már pár dolog nem jött le rendesen, a HD Sentinel meg már 59 hibás szektort írt. A felület teszt után dobott még 210-et hozzá, meg egy jópofa 23%-os kondíciós állapot kijelzést. Így most várom az új WD Black 750GB HDD-t.
Bocsi a szóf*sásért, de gondoltam leírom történteket, ha már sírtam itt a gépem miatt korábban. :B

[ Szerkesztve ]

(#18017) simos


simos
tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék :

Vásároltam egy Asus X550 ca notebookot.
Freedos van rajta. Win 7-et szeretnék telepíteni. Enged boot -olni,
de amikor meghajtót kell választani , partícionálni, és telepíteni, ott nem látja a winyót.

Mi ilyenkor a teendő? Lehet ez MBR probléma?

Előre is köszönöm asegítséget !

(#18018) Gaben06 válasza szabonagyur (#18005) üzenetére


Gaben06
tag

Bevittem a gépet a szervizbe, előzetes telefonbeszélgetés alapján. Elvileg és papír szerint is azt az alaplapot rakták be ami a gyári tehát 4GB-os nVidia kártyával. Megnézte a szervizes srác. Aida64, GPU Z, 2GB memóriát lát, az nVidia programja Teljes memória: 4GB-ot Tényleges memória: 2GB- ot ír. Nem érti Ő sem így utánna néz. Beszél az ASUS-al (nem a Magyarrokkal) Valamint lehet hogy a BIOS rossz vagy pedig az alaplap.

(#18019) SeniorTilla válasza Doky586 (#18015) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Akkor minek kérdezted? Azért írtam, mert látom, nagyon nem vagy tisztában a notebookok működésével. ;] Tényleg el kellene olvasnod az előttem szóló ajánlását.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18020) fatal`


fatal`
titán

Sziasztok!

Van egy ASUS-F5SL notebookom (AP344), meghalt a vinyója, le kell cserélnem. Az lenne a kérdés, hogy gond nélkül tehetek bele 7200-as HDD-t?

Konkrétan erről lenne szó: Western Digital 2,5" 500GB belső SATAIII 7200RPM 16MB Black Scorpion advanced format WD5000BPKX

Nem melegszik nagyon, el tudja vezetni a hőt? Nem szeretnék instabil gépet. A fogyasztás nem szempont, az aksija a laposnak rég nem az igazi, de azt nem fogom lecserélni, nagyrészt konnektorról van használva.

(#18021) Kicsirics77 válasza fatal` (#18020) üzenetére


Kicsirics77
veterán

elméletileg menni kell neki gond nélkül,a melegedés lehet majd jobban előjön de az f5 szériánál elég messze van az alaplaptól,hogy annyi hőt átadjon ami már káros lenne.

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18022) fatal` válasza Kicsirics77 (#18021) üzenetére


fatal`
titán

Kompatibilitási probléma gondolom nem lehet.

A csoda SIS chipset miatt aggódom picit :D

(#18023) Kicsirics77 válasza fatal` (#18022) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nem kell mert és a sajátomba tettem már 1tb is és kezelte a wd-t

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18024) NTonee válasza fatal` (#18020) üzenetére


NTonee
veterán

épp ma raktam be az új WD7500BPKX hdd-t a G53-ba. :)

(#18025) fatal`


fatal`
titán

Köszönöm. :)

(#18026) SeniorTilla válasza fatal` (#18020) üzenetére


SeniorTilla
veterán

A 7200-as HDD-k rezonálni szoktak, illetve rezegtetik a burkolatot kicsit. Csak csendes környezetben hallani, és nem minden HDD-nél. Tapasztalatom szerint a melegedés érezhető. Én ezért váltottam vissza anno 720-asokról 5400-asokra, főleg a rezonancia miatt. Pedig jófajta Toshiba-k voltak.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18027) fatal` válasza SeniorTilla (#18026) üzenetére


fatal`
titán

A notebookot nem nagyon használom csendes környezetben, meg alapból elég húzós. A rezonálás már más kérdés. Átgondolom még :)

(#18028) csizila


csizila
csendes tag

Sziasztok
Lenne egy kérdésem hátha már találkozott valaki ezzel a hibával
Van egy Asus x51r laptopom, amiben egy bios elem csere történt
De a csere után nem akar fel éledni az alvó állapot villog és se kép se hang
Olyan mintha nem látná a HDD-t A ram-ot is kivettem a HDD is az ODD is az alvás lámpa világít, és nem kapcsolja be a képernyőt
Ha valaki találkozott ilyen hibával és sikerült megjavítani meg írhatná
Vagy jó ötleteket is fogadok
Köszönöm
:R

(#18029) 1Laci


1Laci
tag

Kiváncsiságból lenne egy kérdésem: egy 2 éves asus k53-asom van, 1366x768-as kijelzővel....ezt ki lehetne cserélni egy full HD-s kijelzőre?

(#18030) Ateess


Ateess
tag

Sziasztok!

A közeljövőben szeretnék gépet vásárolni és már eddig is őrlődtem két típus között, az egyik a Lenovo IdeaPad U430P volt, a másik a Dell Inspiron 7537. Aztán nemrég felkerült az Edigital oldalára az Asus N550LF gép. Az lenne a kérdésem, hogy a három gép közül melyiket ajánlanátok a leginkább, mert az utóbbiban nagyon tetszik a FHD IPS kijelzője, a miniDisplay port, de az akkumulátor üzemidőben az első kettő nagyon veri?

Előre is köszönöm a válaszotokat!

(#18031) Doky586 válasza simos (#18017) üzenetére


Doky586
nagyúr
LOGOUT blog (1)

USB3 helyett USB2-be dugd a telepítőt..

(#18032) NdF válasza Doky586 (#18031) üzenetére


NdF
csendes tag

Külföldi tesztekből bőven találsz használhatót mindegyik gépre. Rövid összefoglalót írtam az Asus notiról a [link] topicban. Szerintem teljesen vállalható az akksi üzemideje is. A neten található teszteknél mindenhol az N550JV szerepel, ennél picivel jobb üzemidő érhető el az LF sorozatnál az alacsony feszültségű proci és ramok miatt.

Bocsi Ateess-nek szántam a választ, még túl korán van. :D

[ Szerkesztve ]

(#18033) Ateess válasza NdF (#18032) üzenetére


Ateess
tag

Köszönöm a választ! :D
Olvastam sok tesztet, az Asus-ban tetszik a Full HD kijelző, illetve, hogy matt, tetszik,h lehet a DVD író helyére SSD-t rakni, így maradhat benne a HDD is, illetve, hogy a memória bővíthető 16 GB-ra, továbbá, hogy van benne miniDisplay port. Viszont a Dell-ben tetszik az üzemidő, hogy ha csak a netes böngészést nézem a Dell 7 óra körül tud, míg az Asus csak 4-et, illetve, hogy a Dell-ben van akkumulátor kímélő progi, nem tudom, hogy ebben van-e, mivel itt sem kivehető az akksi és legtöbbször az megy nálam tönkre leghamarabb, hiába igyekszek óvni. Lenovo-ba pedig az tetszik, hogy vékony és könnyű, illetve ott is magas az üzemidő.
Kérdés: Mivel nekem programozásra kellene elsősorban a gép, így a FHD kijelző elvileg jobb lenne, de a valóságban mennyit számít, megéri beáldozni az üzemidőt?

(#18034) SeniorTilla válasza Ateess (#18033) üzenetére


SeniorTilla
veterán

nagyon megéri, egyrészt mert az IPS-nek baromi jó képe van, a képet pedig mindig nézed, tehát az egyik legfontosabb tényező egy notebookban, másrészt nem kell feltétel nélkül elhinni, amit az akkumulátoros üzemidőről mondanak...

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18035) NdF válasza Ateess (#18033) üzenetére


NdF
csendes tag

Alapból nem adtak hozzá akksi kímélő szoftvert, mint a Dell-nél. Keresgéltem a neten, de nem találtam egyenlőre semmit. Power4gear szoftvert mellékeli a gyártó, de az nem erre való. Nálam a kezdeti 100%-ról a tápot használva 98%-ig merült az akksi és itt szinten tartja, de nem töltöget rá folyamatosan mint a réges régi notiknál. Hogy mennyire lesz tartós az majd kiderül. Sajnos a mai vékony gépeknél egyre gyakoribb az ilyen beépítés. Egy két év múlva lehet-e majd kapni hozzá és ha igen mennyiért erre kíváncsi lennék. :) A korábbi notijaimnak 1280x800, illetve 1366x768 volt a felbontása, ég és föld a különbség a mostani fullHD-hez képest.

(#18036) Ateess válasza NdF (#18035) üzenetére


Ateess
tag

Esetleg az akkumulátor időről tudnál mondani valamit, mennyire bírja a gép mondjuk a sima netezést, mert ami notebookcheck-en van 4 óra, az a jv-re van, gondolom az U-s proci azért jobbat produkál?

(#18037) jokv


jokv
újonc

Asus K52F óra beállításnál: win 7 ultimate van. Hiba történt az utolsó szinkronizálás állapotának beolvasásakor. Az elem nem található
Az elemet kicseréltem, az alaplapon DL 2032-re de továbbra is ezt írja az időt állandódon át állítja mit tegyek?

(#18038) v1kt0hr


v1kt0hr
tag

Sziasztok! Notebook vásárlás előtt állok, leginkább multimédiára/gamelésre szeretnék valami olyan vasat ami még jó ideig viszi a játékokat! Belefutottam ebbe az ASUS K95VB-be ami számomra elsőnek a pont ideálisnak tűnik. Ám az ASUS-rol mint márkáról nem hallotam laptop téren jókat, ezért fordultam ide, hozzátok. Nem olvastam el a forumot, de keresgetéssel nem találtam róla semmi információt, épp ezért szeretnélek Titeket kérdezni, hogy kinek mi a véleménye az ASUS laptopokról, illetve ez a notebook mennyire lenne jó vétel? 250e Ft ig szeretnék vásárolni.
Válaszokat előre is köszönöm, ha rossz helyen teszem fel a kérdést akkor sry de nem találtam igy hirtelen jobb helyet :)

Lenovo y510p, OnePlus 6

(#18039) Ateess


Ateess
tag

Akinek van Asus N550LF gépe, az tudna információval szolgálni, hogy az üzemidő milyen?

Előre is köszönöm!

(#18040) Ateess válasza Ateess (#18039) üzenetére


Ateess
tag

Vagy ha nem is konkrétan erre adtok választ, hanem arra, hogy az Intel i5 4200U 15 W-os fogyasztása az Intel i7 4700HQ 47 W-os fogyasztásához képest üzemidőbe mit jelent, mert Laptopmag.com-on az i7-es procival felszerelt Asus N550JV-re 4:52-t mértek üzemidőbe netezés mellett, ebből szeretnék valahogy következtetni, hogy az ULV-s változat kb, mennyit menne, mivel már csak ez a szűk keresztmetszet nálam az Asus N550LF és a Dell Inspiron 7537 között.

Előre is köszönöm a segítséget!

(#18041) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Sziasztok!

Asus X502CA notival kapcsolatban bárkinek bármi tudomása? Akksis üzemidő érdekelne.
Vagy bármelyik hasonló új vékony szériás Asus notikról? Surgős lenne, napokon belül megvenném és már csak két gép között filózok...

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#18042) NdF válasza Ateess (#18036) üzenetére


NdF
csendes tag

Visszafogott panel világítás mellett 6 és fél - 7 óra, kicsit nagyobb fényerőn és ha a billentyűzet világítást is ráindítod akkor 6 óra körül.

[ Szerkesztve ]

(#18043) NdF válasza NdF (#18042) üzenetére


NdF
csendes tag

Kifutottam a szerkesztési időből.
Függ attól is mit értesz sima netezés alatt. Flash-es játékokkal nyilván nem húzza addig, de 5 órával nyugodtan számolhatsz, ha egyszerre több lapot nézel akkor is. A gépről részletesebben majd hétvégén.

(#18044) BollaFeri


BollaFeri
tag

Sziasztok! Van egy Asus EEE PC-m, minden remek, sőt a legjobb 10"-os gépem eddig, hdmi, szupergyors, stb.. Na de nem ezért írok.. Nem régi, tehát arra nem gondolok, hogy az akku már öregedne, viszont amikor felteszem töltőre, 93%-nál nem tölti tovább. Nincs nagy elhasználódottsága, és bírja a gyári előírt 2-3 órát, csak nem értem a jelenséget, ezért érdeklődöm, valaki esetleg hozzá tud szólni?

(#18045) SeniorTilla válasza BollaFeri (#18044) üzenetére


SeniorTilla
veterán

mikori?

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18046) BollaFeri válasza SeniorTilla (#18045) üzenetére


BollaFeri
tag

Nem akarok hülyeséget mondani, de 2012 max, vagy újabb.

(#18047) BollaFeri válasza BollaFeri (#18046) üzenetére


BollaFeri
tag

2012 04 van az akkun.

(#18048) SeniorTilla válasza BollaFeri (#18047) üzenetére


SeniorTilla
veterán

Már két éves, tehát nem új. Próbáld meg kalibrálni az akksit, teljesen lemeríteni és feltölteni. Lemeríteni a biosba belépve lehet a legjobban.

HP notebookok és ALL-IN-ONE PC-k kedvező áron, gyártói garanciával, számlával. ÚJ gépek a HP RENEW programból, hivatalosan forgalmazva.

(#18049) Impressa válasza BollaFeri (#18044) üzenetére


Impressa
őstag

Nálam is ez a probléma, pár hete jelentkezett: csatlakoztatva, töltődik... ( 93%, vagy 95% mikor milyen kedve van) de közben merül az akku. :D A kalibrációt végig csináltam, annak ellenére, hogy tudom a valamelyik cellával van a probléma. Utána felugrott 96%-ra, aztán visszaesett 93-ra. Addig használd, amíg bírja, aztán csere...

Kávégépek szervizelése. :) Jura, Melitta, Saeco stb. 705077032

(#18050) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Van egy Asus notim, ami anno a saturnban lett véve, kezemben a lepecsételt asusos kis garanciafüzet. Viszont a blokkot nem találom sehol. A gép gariztatásához elég a lepecsételt garijegy vagy kell a blokk is? Ha kell, vajon van arra lehetőségem, hogy a saturnból lett médiában nyomtassanak nekem újat? Köszi előre is!

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.