Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9401) tasmán_ördög


tasmán_ördög
csendes tag

Sziasztok!
Kíváncsi lennék a véleményetekre az alábbi két géppel kapcsolatban.
Szerintetek melyiket válasszam? Fujitsu PI3560 vagy Asus K50AB-SX073V ?

ASUS K50IN-SX153V

(#9402) !Overdose! válasza tasmán_ördög (#9401) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igazából a FuSi jobbnak tűnik, de magamnak nem venném meg.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9403) rdi válasza yerg (#9375) üzenetére


rdi
veterán

nem biztos, de előfordulhat. szerintem próbáljátok meg egy kis időre kódolás nélkülire beállítani a routert (nyitott hálózat) ha úgy megy akkor próbáljátok meg wep -es titkosítással (ami ugye nem a legjobb, de legalább van).
Azért elég furcsa, hogy egy viszonylag rendszeresen jelentkező problémára a gyártók nagy ívben sz****nak :((
Az én gigabyte routerem sem egy szutyok például, mégha egy kicsit öregecske is :)

Fej! Tor! Potroh!

(#9404) Peti567 válasza konfar.dani (#9387) üzenetére


Peti567
aktív tag

Nincs egy felkiálltó jelem se!
De pl. a Pover 4G, Smar logon, meg ilyen extrákat amugy se jelez a felkiáltójel, ilyenekre gondoltam hogy mit érdemes?!
Köszi
Ja és a Fn bill. is működnek, kivéve a wifi kikapcsolót, arra mi kell?

(#9405) kali válasza Peti567 (#9404) üzenetére


kali
legenda

összes atk illesztő + alkalmazás, és utána a wifi be-, és kikapcsolásához; ASUS Wireless Switch (Wireless Console3) Utility

(#9406) zoleee24 válasza tasmán_ördög (#9401) üzenetére


zoleee24
tag

Szia!

Én is nézegettem a Fuji-t az a VGA mindenképp mellette szól, a numerikus bill hiánya ellene,
a minőségre nem tudom mit mondjak , van a családban Fuji is, ugyanezzel a házzal, még nem volt vele baj.
Magamnak viszont az ASUS K50AB-SX073D-t vettem, ua. amit te is néztél, csak free dossal jött. Maximálisan elégedett vagyok vele. :)

(#9407) tanker66


tanker66
csendes tag

Sziasztok!

Van egy 3 éves ASUS A6KM Q056-os notim. Pár hete az altatásból fekete képernyővel tért vissza és maxon pörgött a venti. Kikapcs gomb hosszan tartásával áramtalanítottam. Azóta ezt a hibajelenséget produkálja: www.tolna.net/~herendi
Memóriát, vinyót, akksit és töltőt már cseréltem.
Hogyha van valamilyen ötleted, hogy mi lehet, akkor kérlek oszd meg velem!

Még egy kis info:
A noti halála előtt furán viselkedett már. Eléggé lassú volt a gép (pl kitömörítésnél 700 megát a megszokott 1-2 perc helyett 3-4 percig tömörített, mozilla naponta többször elszállt összeomlással).

Válaszokat előre is köszi!

(#9408) konfar.dani


konfar.dani
aktív tag

Na elvittem szervízbe.:)

Kb. ma 10 körül vittem, negyed 12-re kész volt a takarítás, alkatrészük nem volt.
Probléma nincs vele, azt mondták.

Viszont néhány gomb, ami eddig, nehezebben nyomható be, és késöbb jön ki, mint eddig.:F

1k-t kértek.
Takaríthettek rajta valamit?:D

Los ángeles nunca mueren

(#9409) Peti567 válasza konfar.dani (#9408) üzenetére


Peti567
aktív tag

És megjavult a hangszoró? (vagy mit takarítottak? kicsit lemaradtam) :)

(#9410) konfar.dani válasza Peti567 (#9409) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Hangszóró ugyanúgy csak az egyik szól, de mintha nem recsegne.:D

Hát a kólát takarították ki elvileg.:)
Igazából azt mondta, hogy a kóla rég kiszáradt már, nem ment mélyre, kiszáradva meg már nem tud marni.:)

Szerintem csak a rászárad szutykot kitakarították, meg valamit befújkált azt mondta.:)

MOD: Viszont hozzáfűzte hogy a hangszóró lehet a kóla miatt.:F

[ Szerkesztve ]

Los ángeles nunca mueren

(#9411) !Overdose! válasza konfar.dani (#9410) üzenetére


!Overdose!
őstag

Nem azt írtad, hogy garanciás a noti? Mert, ha igen, akkor kár volt szervizbe vinni. Ha később valami komolyabb problémád lesz vele nehogy belekössön az Asus, hogy volt már szétszedve.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9412) konfar.dani válasza !Overdose! (#9411) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Vagy volt, vagy nem.:D
Remélem szét volt..:D

Igazából garancia papíromat sem tudom hol van, meg hát a kólába hamarabb belekötnének szerintem.:)

Semmi kedvem nem volt várni egy hónapot hogy küldözgessék ide-oda a garanciával.:)

Meg a közeljövőben belerakok még egy giga ramot, szóval a garancia teljesen mindegy.:)

Los ángeles nunca mueren

(#9413) kali válasza konfar.dani (#9412) üzenetére


kali
legenda

- szériaszám alapján is ellenőrizhető a garancia, bizonyos esetekben garjegy nélkül is elintézhető a garanciális javítás!
- nem küldözgetik egy hónapot ide-oda!
- a memória bővítését hivatalosan is támogatja a gyártó, így az nem befolyásolja a garanciát!
(mondjuk ha a kólának látható jele van, akkor abba valóban beleköthetnek...)

(#9414) konfar.dani válasza kali (#9413) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Köszönöm az infókat.:) :R
Mennyi ideig csinálnak egy notit gariba?:)

Los ángeles nunca mueren

(#9415) kali válasza konfar.dani (#9414) üzenetére


kali
legenda

főként attól függ, hogy mi a problémája!?!? hozzávetőlegesen; látástól mikulásig... :)

(#9416) konfar.dani válasza kali (#9415) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Hangszóró csak az egyik szól.
Billentyűk néhány picit nehezebben nyomható meg lassan jön ki, szóval nemtudom mit takaríthattak rajta. :U
Néha lefagy, de mostanság érdekes nem.:)
Meg egyszer nem jött ki a CD iró, nem nyílt a gombnyomásra.:F

Los ángeles nunca mueren

(#9417) zoleee24


zoleee24
tag

sorry, de unom már ezt a kóla témát

(#9418) konfar.dani válasza zoleee24 (#9417) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Ez nem chat, hogy unjad amit a másik beszél.
Ha meg nem tetszik, ne nézd.

És használd léci az OFF-ot, ha nem témába illőt írsz.. :)

Los ángeles nunca mueren

(#9419) zoleee24 válasza konfar.dani (#9418) üzenetére


zoleee24
tag

Tényleg nem chat, csak legalább 10x leírtad már ezt a kólás dolgot, kissé túlspiráztad, csak visszapírítok én is a múltkori "hőbörgésért" :DDD
egyébként mák, hogy nem lett baja a cuccnak, a gombok mozgása valószínüleg majd megoldódik, előfordul , hogy bontás után még nincs minden a helyén

[ Szerkesztve ]

(#9420) kali válasza zoleee24 (#9417) üzenetére


kali
legenda

hagyd csak, majd én megnyugtatom! :)

konfar.dani; most jutott el oda a kóla maró hatása okozta folyamat, hogy jelentkezzenek a hibák! majd egyre több hibajelenség lesz, egyre komolyabbak, és a végén mondhatni használhatatlan lesz a noti! persze a szerviz csak drága pénzért csinálná majd meg, komplett alaplapi cserével, ami nem éri majd meg... :U

(#9421) konfar.dani válasza tanker66 (#9407) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Mielőtt cseréltél benne dolgokat, nem próbáltál egy clean installt? :U

Egyébként alvó módból ha fölkel akkor a ventillátor nagyon pörög egy ideig nekem is, de ettől nem romolhat el. Szóval mindenképp tegyél rá egy új Windows-t, clean installal.:K

Los ángeles nunca mueren

(#9422) tasmán_ördög válasza zoleee24 (#9406) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Köszönöm! Pozítív véleményed az Asusról megnyugtatóan hat :)
Most már az Asus felé kezd billenni a mérleg, viszont bejött a képbe egy másik Asus is :B
Még vacilálok, hogy melyiket válasszam... egészen holnap reggelig ráérek kigondolni, melyik legyen. Az egyik a szóban forgó AB, ami neked is van, a másik a K50IN SX153V
Esetleg róla van valami infód?

ASUS K50IN-SX153V

(#9423) zoleee24 válasza tasmán_ördög (#9422) üzenetére


zoleee24
tag

ha a véleményemre vagy kíváncsi mindenképp K50AB , főleg azért mert a HD4570 sokkal jobb kártya mint a GeForce G102M.
A hőfokok eleinte ijeszőek voltak számomra, de utánaolvasva ezek teljesen normális értékek.
a kártyákhoz: [link] a HD4570 82. , G102M 120. a listán.

[ Szerkesztve ]

(#9424) gy18 válasza zoleee24 (#9423) üzenetére


gy18
csendes tag

Hy!
Lehet a k70io-ba dvd írót cserélni?

(#9425) konfar.dani válasza kali (#9420) üzenetére


konfar.dani
aktív tag

Akkor jó, megnyugodtam!:DDD

Los ángeles nunca mueren

(#9426) !Overdose! válasza zoleee24 (#9423) üzenetére


!Overdose!
őstag

A FuSi-ben viszont GT240M van, ami lényegesen jobb a másik kettőnél. :U

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#9427) zoleee24 válasza gy18 (#9424) üzenetére


zoleee24
tag

Miért is szeretnél benne dvd írót cserélni? ezt most nem vágom :N

overdose! ---> Igen ezt írtam feljebb, hogy jobb, ez kifejezetten "gamer" notebook VGA.
viszont én külsőre , meg minőségre maradtam ASUS-nál.

[ Szerkesztve ]

(#9428) gy18 válasza zoleee24 (#9427) üzenetére


gy18
csendes tag

Majd egyszer blu-ray meghajtót akarok bele venni, meg ez már egy csomó lemezt tönkretett.

(#9429) kali válasza gy18 (#9428) üzenetére


kali
legenda

lehet, de a br még elég drága!
lehet, hogy most rossz/kérdéses minőségű lemezekkel próbálkozol? sőt, számtalan - főként szoftveres - hibalehetőség van még, az írót csak a többi kizárása után hibáztatnám!

(#9430) tasmán_ördög válasza zoleee24 (#9423) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Tulajdonképpen a HD-Led-es kijelző miatt gondolkodtam el a K50IN-en.
Lehet, hogy nekem elég lenne a G102M is (nem a legújabb játékokkal játszom :B ) Nehezen fogok elaludni, de a döntést reggelre meg kell hoznom :)
Köszönöm a linket!!

ASUS K50IN-SX153V

(#9431) tasmán_ördög válasza !Overdose! (#9426) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Hm... igen, a Fuji nagyon jónak tűnik, és olvastam is egy pozitív kicsengésű tesztet, de annyi negatív véleményt hallottam, hogy nem tudnám rossz érzés nélkül megvenni. Pedig van több ismerősöm is, akinek nincs problémája a Fuji gépével. Továbbá a Fujira csak egy év, az Asusra viszont két év garanciát adnak (bár egyáltalán nem vagyok otthon notebook ügyben, úgyhogy nem tudom, ez valójában mennyit számít).

ASUS K50IN-SX153V

(#9432) zoleee24 válasza tasmán_ördög (#9431) üzenetére


zoleee24
tag

Ott a pont! :D A két év garancia nálam nagyon sokat számított.
A minőségre meg nem lehet panasz ASUS-nál.
Tényleg nem arcoskodásból , de évek óta hardverszervízzel foglalkozom, és asus-ból volt a legkevesebb alkatrész ami megfordult nálam garanciában.
Most is csak azért nyúzom a legújabb játékokkal , hogy ha meg akar állni a cucc akkor most az elején tegye.
A K50AB az LED kijelzős egyébként :K
A két gyártó közötti különbség minőségileg ha hülye példával akarok élni mint egy BMW a Lamborghini-hez képest. (Főleg a felhasznált anyagok tekintetében, itt az ic-ket, ellenállásokat, csatlakozókat, kijelzőt értem, az ASUS cuccaiba válogatják ezeket)

[ Szerkesztve ]

(#9433) Achatius


Achatius
csendes tag

Hellotok, egy olyan problémám lenne, hogy bekapcsoltam az Asus K50AB laptopomat reggel, és mikor a windows bejelentkező képernyőjének kellene megjelennie csak összevissza csíkok vonalak, hangyák voltak a képernyőn. Utánna kikapcsoltam majd vissza és már jó volt, és lekopogom de azóta is működik. Csak kicsit idegesít hogy miért csinálta ezt. Aki tudja kérem jelezze. :B

(#9434) zoleee24 válasza Achatius (#9433) üzenetére


zoleee24
tag

Szia! Próbáltad extended(kiterjesztett) desktoppal is?
elvileg ez VGA probléma szokott lenni a keresztbecsíkozott, szétesett kép.
Nekem ilyet még nem csinált, 2 monitorral hajtom 19"-os ASUS monitor van rákötve kiterjesztettként, néha az "hullámzik" kicsit de valószínüleg csak a töltés miatt

(#9435) Achatius válasza zoleee24 (#9434) üzenetére


Achatius
csendes tag

Hát egyszer csinálta csak, ma reggel, azelőtt se meg azóta sem volt semmi ilyen. Csak most a tudat idegesít hogy miért lehetett. Tegnap este normálisan kapcsolt ki, este meg nem történt vele semmi különös ami miatt reggel ilyet produkáljon. Csak hát nem nagyon szeretném hogy hirtelen elszálljon a gép.

(#9436) zoleee24 válasza Achatius (#9435) üzenetére


zoleee24
tag

Én megpróbálnám kicsit meghajtani valami jó kis izmos játékkal, ha alatta nem esik szét/nem csíkozik a kép akkor no para.

(#9437) Achatius válasza zoleee24 (#9436) üzenetére


Achatius
csendes tag

Hát Colin Mcrae Dirt 2vel nyomultam egy 15percet, de nem volt semmi gond. Hát remélem nem lesz több ilyen gondja.

(#9438) zoleee24 válasza Achatius (#9437) üzenetére


zoleee24
tag

Én is nyomom, neked előfordul, hogy töltésnél egy kicsit becsíkoz, egy másodpercre?

(#9439) Achatius válasza zoleee24 (#9438) üzenetére


Achatius
csendes tag

Hát akkor amikor befejezi a töltést utánna igen, de szerintem az játék effekt akart lenni

(#9440) zoleee24 válasza Achatius (#9439) üzenetére


zoleee24
tag

ok akkor nálam is ez van :) , csak egy pillanatra látszik töltés után, amúgy elég szépen megy medium beállítások mellett, nagyon elégedett vagyok a K50AB-vel :DD

(#9441) gy18 válasza kali (#9429) üzenetére


gy18
csendes tag

Lehet? akkor jó. :D Köszi. Nem most akarok venni bele, kb majd egy fél év múlva.
Verbatim-ot használók, majd kipróbálom más progival is. Az újraírhatósat megtudja írni de az 1x írhatósat nem mindig.

(#9442) sambala


sambala
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni tőletek! Most vásároltunk egy Asus K50AB-SX073D laptopot és nagyon meg is vagyunk vagyunk vele elégedve, viszont van vele két probléma!
Az egyik, hogy gépelés közben ugrál összevissza a kurzor és nem tudok vele mit kezdeni, már letöltöttem mindent amit lehetett szerintem, de sajna nem jó! Általában több sorral feljebb ugrik magától pedig nem érünk semmilyen billentyúköz!

A másik probléma, hogy az Fn billentyű működik szépen miután a driver felment, de az Fn+F5 F6 reagál ugyan, és elő is jön a fényerőállítás logo a bal felső sarokban, sőt még a szint is megy le fel gombnyomásra, viszont a FÉNYERŐ EGYÁLTALÁN NEM VÁLTOZIK a kijelzőn!!! :(

Sajna ezekre nem jöttem rá hogy mi lehet a hiba de nagyon nagyon zavaró, sőt....
Kérlek titeket mármi öteltetekvan esetleg a megoldást tudjátok akkor segítsetek!

Üdv és előre is köszönöm!!!

u.i.: itt is hasonlóképpen megy a Dirt 2 :)

(#9443) zoleee24 válasza sambala (#9442) üzenetére


zoleee24
tag

Nálam semmi ilyesmi nem fordult elő :N , minden szépen felment elsőre, és
gond nélkül. Win7-et haszálok amúgy.

(#9444) kp78 válasza sambala (#9442) üzenetére


kp78
addikt

Az ugrálás nálam is jelentkezett anno.
Nálam a megoldás a tapipad kikapcsolása lett, mivel túl érzékeny, és hozzá sem nyúlsz, csak közel kerül a kezed hozzá, és máris ugrik a kurzor.
Én amúgy is legtöbbször külső egeret használok, és úgy állítottam be, hogy ha egeret dugok rá, automatice tiltsa le a tapipadot.
Persze úgy is jó, hogy Te magad tiltod le, amikor nem használod.
Csak akkor van gond, ha Te tapipadozol, mert akkor arra kell figyelned, hogy a kezed mindig minél messzebb legyen tőle.

(#9445) sambala válasza zoleee24 (#9443) üzenetére


sambala
csendes tag

itt is win 7 van :(

(#9446) sambala válasza kp78 (#9444) üzenetére


sambala
csendes tag

na ezt a touchpadot kipróbálom mert mi is erre gondoltunk és figyeltünk is rá h neh hozzérjünk de lehet h akkor mindegy.... mert elég ha a kezünk ott van... na próba cseresznye.. kikapcsoltam!
meg közbe találtam az asus honlapján egy drivert vmi keyboard vmi :D feltettem azt is!
egyébként most h írom jó minden nem ugrik el... ugyh nem tudom a driver vagy a touchpad kikapcsolás vált be de most jó, csak el ne kiabáljam.... :D

viszont a fényerőt nem állítja!!! hiába látszik a logoba h állítja de a fény nem változik! viszont megtaláltam a vezérlőpultba és ottt udom állítani úgyh h a kijelzőn is változzon!!!

(#9447) tasmán_ördög válasza zoleee24 (#9432) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Végül egy Asus K50IN-SX153V boldog tulajdonosa lettem :B Tulajdonképpen a proci miatt döntöttem így... nem mintha értenék hozzá :U :D
Rögtön lennének is kérdéseim... teljesen ostoba kérdések, de azért felteszem őket.
Éppen töltöm az akksit, és nem tudom, hogy hol kéne látnom, hogy feltöltött. A touchpad előtt van 3 led, az első zölden villog, a második narancssárgán világít, és a harmadik (ami egy villanykörte) zölden világít. Melyik jelzi az akksi töltöttségét? Vagy az adapteren világító zöld ledre kéne figyelnem? Elnézést hogy ilyeneket kérdezek, de ez az első notebookom :B
A másik kérdésem az lenne, hogy honnan tudom letölteni a videókártyához a drivert? Az asus vagy az nvidia oldalán? (Mondták, hogy azt érdemes letölteni a nagyobb teljesítmény miatt.) A segítséget előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ASUS K50IN-SX153V

(#9448) tasmán_ördög válasza tasmán_ördög (#9447) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Oké, a tálcán látom, hogy mekkora a töltöttség :) Csak melyik led tartozik hozzá?

ASUS K50IN-SX153V

(#9449) gy18 válasza tasmán_ördög (#9447) üzenetére


gy18
csendes tag

Hello! grat a notidhoz!
A narancssárga led jelzi a töltést.
Szerk:
[Nvidia oldala] Innen frissebbet tudsz leszedni
[Asus oldala] Itt minden van a notidhoz

[ Szerkesztve ]

(#9450) tasmán_ördög válasza gy18 (#9449) üzenetére


tasmán_ördög
csendes tag

Köszönöm! :) És akkor van feltöltve, ha elalszik? Most a tálcán 94%-ot jelez, és most aludt el a narancssárga led. Ilyenkor már leszedhetem az adapterről?

ASUS K50IN-SX153V

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.