Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#9901) Zozicrx


Zozicrx
csendes tag

Sziasztok!
Vettem egy asus k50ab sx045d típusú notit! Minden tökéletesen műkszik csak egy baj van, amikor youtubon vagy más online filmet nézek teljes képernyőn akkor megáll a kép de a hang az megy! Adobe flash player legfrissebb fent van,remélem nem a videokarival van baj mert amúgy a játék megy rajta meg dvdt is tudok rajta nézni. 220 as bios van rajta!
Pls segítsetek!

Meg egy olyan kérdés hogy ebben nem 2 vga van ugye mert nekem nem lehet választani hd 4570en és hd3200 között!
Előre is köszi a válaszokat.

(#9902) laci.k válasza nord^ph (#9899) üzenetére


laci.k
csendes tag

Hát kedves barátom, isten hozott a klubban :DDD Én is nagyba keresem, hogy hol az integrált VGA, aztán itt a fórumba kellett hogy rájöjjek, 2 alaplappal forgalmazzák a k50ab-t. Kár érte, kb 15 perc plussz üzemidőt hozott volna. Amúgy üzemidő terén Win 7-tel nekem 1,5 órán át bírja, XP alatt negyedórával kevesebbet. Ezekután kiváncsi lennék, hogy a 2200mAh-s aksi meddig tart... Ezt a "feel the cool comfort"-ot se értem. A numpad és környéke nálam alaphangon is meleg. Mondjuk más notihoz még nem volt szerencsém, azok melegebbek lennének?

(#9903) kali válasza laci.k (#9902) üzenetére


kali
legenda

nem két alaplap, hanem két chipset!
az integrált vga nem csak kevesebbet fogyaszt, hanem kevésbé is melegszik!
ja, és megfelelő feltételek mellett kicsivel több az a különbség, mint 15 perc - akár a duplája is!

(#9904) laci.k válasza kali (#9903) üzenetére


laci.k
csendes tag

sorry :B De mondjuk ezt a tesztekbe miért nem említi/említette senki, hogy 2 chipsettel készül? mert azért fél óra már nagyon nem mindegy. vagy ezzel "kompenzálják" a nagyobb akkut?

(#9905) Asifan


Asifan
tag

Kicsit off, de win 7 alatt mekkora szabad helynek kell lennie a rendszerpartíción, hogy az egyáltalán ne legyen hátrányos a gép sebességére? Nekem 15gb van hagyva, ebből 5gb mindig szabad. Elég ennyi?

(#9906) kali válasza laci.k (#9904) üzenetére


kali
legenda

a gyártói specifikációban szerepel mind a két chipset - viszont a hd 3200 vga nem kerül külön említésre, hiszen a chipset leírása tartalmazza, hogy azáltal adott az integrált videókari (is) - már az egyik chipset mellett!
ebbe a régióba mind a két verziós k50ab noti a nagyobbik akkumulátorral kerül szállításra, így nincs mit kompenzálni...

Asifan; akkor jelenleg elég... de attól függ, hogy melyik win 7 verzió - azon belül 32 vagy 64 bit -, milyen alkalmazásokat szándékozol majd még feltelepíteni...stb. meg azért a win 7 is terjeszkedik; frissítések...stb!

[ Szerkesztve ]

(#9907) Asifan


Asifan
tag

32 bites Ultimate win7-em van, és már minden fent van, amire szükségem lehet, ha véletlen rávisz a lélek, és valami játékot telepítek, akkor a D-re teszem. Mi a tapasztalat mekkorára nőtt nálatok a win 7 pár hónap alatt? Nekem 2 hónap alatt 7gb-ről 8-ra nőtt, amit sokallok nagyon.

(#9908) nord^ph válasza kali (#9900) üzenetére


nord^ph
tag

igen megnéztem, de nincs ilyen beállítási lehetőség..

amúgy az edigital oldalán olvastam (ott vettem én is), hogy alapból csak a 3200-ast ismeri föl, de közben megtaláltam a széria topikját a logout-on, ott bios frissítést írnak neki és friss oprendszert, kipróbálom win telepítés nélkül, hátha úgy is müxik

köszönöm az eddigi segítséget/ket :R

(#9909) nord^ph válasza laci.k (#9902) üzenetére


nord^ph
tag

itt olvasgass, ez a noti topikja ;)

(#9910) Kupon


Kupon
csendes tag

Sziasztok!
Van egy egy asus z99h laptopom és arra gondoltam, hogy biztos van egy jófejsrác köztettek akinek lenne hozzá billentyűzete ill. egyéb okosságokat is fogadok ahonnét betudnám szerezni.

(#9911) Ted-Mosby


Ted-Mosby
senior tag

Még egy kérdés!
Feltelepítettem az Asus honlapjáról a LifeFrame3-at a Asus K50AB-SX077D típusú notimra, de, ha el akarom indítani ezt írja ki : LifeFrame3 runs on ASUS Laptops only!

Mi lehet a gond???

A válaszokat előre is köszi!!

[ Szerkesztve ]

(#9912) kali válasza Ted-Mosby (#9911) üzenetére


kali
legenda

akkor szokott ilyet kiírni, ha hiányzik valamilyen illesztő - például atk -, vagy nem a szériának/oprendszernek megfelelő verzió lett telepítve!

(#9913) ultio


ultio
senior tag

Sziasztok!

Kisfiam sikeresen ráöntötte a notebookra (Asus F5V AP074) a teáját :) .
Néhány billentyű nehezen mozog. Mennyire bonyolult szétszedni, hogy hozzáférjek a billentyűzethez és kitisztogassam?

Köszi a választ!

u.

rasti rusti

(#9914) kununk


kununk
csendes tag

SZiasztok!

ASUS K50IJ-SX148L 15,6"/Intel Pentium Dual-Core T4300 2,1GHz/2GB/250GB/DVD S-multi
Képernyő méret:15,6"-os, Felbontás: WXGA HD LED (1366 x 768), CPU:Intel Pentium Dual-Core T4300 (2,1 GHz, 800 MHz, 1 MB), VGA:Intel GMA X4500M,op rendszer nélkül

barátnőm akar venni. 110e ft-ért megéri újonnan,vagy ennyiért esetleg mást?ha van valakinek ilye(kszériás) esetleg tapasztalat?

előre is köszi
M

[ Szerkesztve ]

(#9915) kali válasza kununk (#9914) üzenetére


kali
legenda

annyiért bőven megéri az új - már amennyiben bruttó összegre gondolsz...
ár/érték arányban jó, és nincs gond a szériával!

(#9916) balazsrev


balazsrev
csendes tag

Hello
Notebook keresgélés közben rátaláltam a hivatalos oldalon az A42F-re (és a diszkrét VGA-s A42Jr-re), de ezen az oldalon kívül semmi más információt nem találtam róla, csak egy-két külföldi áruház oldalán láttam, hogy rendelhető.
Tudtok valamit erről, hogy mikor jelent/jelenik meg, Magyarországon kapható lesz-e és hogy miért nem találok róla semmi hírt pl. itt a Ph!-n?

(#9917) kali válasza balazsrev (#9916) üzenetére


kali
legenda

szerintem itt érdeklődj; link

(#9919) mrbego


mrbego
aktív tag

Hali!

Barátnőm laptopja nemjó (még mindíg). A merevlemez bad szektoros lett, a kondíció 31%. A géphez linuxot adtak, de win xp-t tettem fel rá. Namost! Azt hallotta barátnőm valakitől (valami ismerős) hogy tegye vissza a linuxot, mert a szervíz nem fogadja így el. Egyébként telefonon beszélt már valami pesti központtal, és azt mondták hogy valószínüleg kikell cserélni a merevlemezt.
Szóval kérdem én, létezjet ilyesmi, hogy ha nem a linux avn rajta hanem a saját xp, akkor nem cserélik ki ... ?? Én személy szerint ezt ez nagy hülyeségnek tartom, de gondoltam megkérdezem.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

Üdv, P

(#9920) csigahaver


csigahaver
csendes tag

Szevasztok!
Lenne egy nagyon súlyos problémám az ASUS A6KM notebookommal. 2006 májusban vásároltam, azóta már 4x volt szervízben, mind a 4x alaplapot cseréltek. Az utóbbi 3 csere fél éven belül volt. A legutolsó 2 alkalommal amint kézhezkaptam a gépet a futártól, bekapcsolás után egyből rossz volt. Többnyire nem lehetett bekapcsolni, kattogott majd kikapcsolt magától. Arra következtetek, hogy valami folyton kinyírta az alaplapot.
Tegnap kaptam vissza megint a szervízből a gépet (garancia még van az alaplapra), de ismét egyből rossz volt.
Az alábbiakat tapasztalom:
8 óra alatt sem töltött fel az akksija a gép kikapcsolt állapotában.
Nagyon sokszor ha bekapcsolom, semmi nem jelenik meg a képernyőn, csak a vinyó megy alapjáraton.
Ha bejön nagyritkán a win xp, akkor egy percen belül elmegy a kép és lefagy.
Van, hogy a windows töltőképernyőjén elmegy a kép, vagyis inkább betorzulnak aszínek és lefagy.
A biosban is lefagyogat, fura színek kezdenek villogni a felső sávban.
Megmértem egy eszközzel, hogy amikor kikapcsolva töltöm az akksit, az áramfelvétele a tápegységnek 10 és 80 Watt között ingadozik 2-3 másodpercenként. Ha egy gyengébb, másik géphez adott töltővel töltöm az akksit, akkor meg 40 wattról fokozatosan lemegy 2 wattra úgy 3-4 perc alatt, majd 2 watton megy tovább.

Ha az akksit kivéve csak hálózatról próbálom, akkor be sem kapcsol egyszer sem, csak világít a led de a képernyő totál fekete.

Szerintetek elképzelhető, hogy a töltő ment tönkre, az gallyra vágta az akksimat is (ami mondjuk már 4 éves szóval magától is meghalhatott), és emiatt fagyogat a rendszer?
A kisebb teljesítményű töltővel elindult a gép, de kis idő után ott is elment a kép és a pc speakerből is szólt néhányszor valami prüttyögés.
Gyanakszom még a videókarira is, de akkor nem értem a szervíz miért nem vette észre a hibát a 4 alkalom alatt míg bent volt. Szerintem náluk egy jól működő töltővel nem jött elő a hiba. Bocsi hogy sokat írtam, de már nagyon nem tudom mit tegyek, fél éve nem tudom használni a gépemet mert folyton szervízben van :(

(#9921) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

van itt valakinek asus k70ij laptopja?
hogyan lehet megtudni,hogy valóban ledes-e?

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9922) nemzavarsz válasza mrbego (#9919) üzenetére


nemzavarsz
csendes tag

Valóban nagy hülyeség lenne. Mit érdekli a szervizt, hogy milyen oprendszert használsz, a te géped.

(#9923) bajnokpityu válasza nemzavarsz (#9922) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még ha érdekelné is,mi köze a meghibásodáshoz.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9924) kali válasza bajnokpityu (#9921) üzenetére


kali
legenda

ledes! de hivatalosan is; link

[ Szerkesztve ]

(#9925) killipoly


killipoly
aktív tag

Van valakinek tapasztalata az Asus Gx71-es laptoppal?
Epp egy ilyet keszulok vasarolni.. :R

(#9926) bajnokpityu válasza kali (#9924) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,de 1 dolog megzavart.
a tácsped melletti matricán minden egyéb tipuson ráirták,h led,erre meg nem.ugyanakkor pont olyan képe van,és ugyanugy jól esik a szemnek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9927) kali válasza bajnokpityu (#9926) üzenetére


kali
legenda

sok széria esetében nem jelzik külön matricán, hiába led kijelzős!

(#9928) bajnokpityu válasza kali (#9927) üzenetére


bajnokpityu
félisten

tök jo h egyéb gyártók 5centis betűkkel hirdetik az "uj" és mindenhato technologiájukat,itt meg úgy kell vadászni...

de iszonyat érzékeny a szemem,biztosan ledesnek érzem.a sima hidegkatódos LCD előtt szinte kifolyik,ez meg olyan mint a nagy ledes benq monitorom.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9929) kali válasza bajnokpityu (#9928) üzenetére


kali
legenda

az asus szinte minden új széria esetében led kijelzővel gyárt/szerel már!

(#9930) bajnokpityu válasza kali (#9929) üzenetére


bajnokpityu
félisten

szinte minden gyárto leddel szerel szinte mindent.de a K70ij azért nem egy utolsó fejlesztés,szerintem.csomó boltban már bőven kifutó.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9931) kali válasza bajnokpityu (#9930) üzenetére


kali
legenda

sok gyártó még most sem minden notiját szereli led kijelzővel!
a k70 széria azért annyira még nem kifutó, legalább is hazánkban még nem, mivel még sok új szériát kapni sem lehet, amit kint már vígan használnak...

(#9932) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Nekem egy olyan kérdésem lenne, hogy van egy két éves notebookom, F3ke típusú, és azon gondolkodom, hogy lehet rá kellene rakni a win7-et, azonban az a gond, hogy nem támogatják, a hivatalos honlapon csak vistához van driver. Van valami megoldás mégis, hogy jól működjön, vagy van egy olyan oldal, ahol össze vannak gyűjtve a legszükségesebb driverek win 7 hez?
Köszönöm a válasz(oka)t!
Üdv
István

(#9933) kali válasza stvnppp (#9932) üzenetére


kali
legenda

a vista illesztők általában jók win 7 alá - végszükség esetén vista (sp2) kompatibilis módban telepítve! a win 7 amúgy is már alapból sok hardvert/eszközt felismer majd, illetve talál majd hozzájuk friss illesztőt a netes adatbázisban!
f5n notit használok win 7 oprendszer alatt, ahhoz is csak vista illesztők vannak, minden frankón működik! már a win 7 rc idejében sem volt gond, azóta a végleges verzióval meg pláne nincs! :C

(#9934) stvnppp válasza kali (#9933) üzenetére


stvnppp
senior tag

ok, thx a választ

(#9935) Vinchi válasza ultio (#9913) üzenetére


Vinchi
tag

Csak be kell nyomni a pöcköket a legfelső billentyűsor fölött. asszem 5db van, nem fogja csavar, szóval ha nehezen jön akkor már odaragadt, óvatosan ki lehet húzni felfelé, az egész billentyűzetet.

Ha sokat öntött bele, vagy átfolyt a bill alá is, akkor lehet, hogy nem csak a billentyűd fog tönkremenni, hanem idővel az egész gépezet is.

[ Szerkesztve ]

(#9936) rencica


rencica
csendes tag

Sziasztok!!!

nekem olyan problémám lenne h van egy asus laptopom aminek a monitorjával van valami probléma. Mikor betölti a gép az asztal elemeit hirtelen a szín megváltozik a monitoron. Mintha egy ilyen sárgás fátyol vetülne a monitorra ami eltorzítja a színeket. De aztán vissza vált az eredeti színekre. Nem tudom hogy ez mennyire érthető, de ha tudtok segítsetek. Mi lehet a probléma????

(#9937) Vinchi válasza rencica (#9936) üzenetére


Vinchi
tag

Milyen rendszer van a gépen?

(#9938) rencica válasza Vinchi (#9937) üzenetére


rencica
csendes tag

windows vista

(#9939) Vinchi válasza rencica (#9938) üzenetére


Vinchi
tag

betöltődik egy másik Energiagazdálkodási séma. ha kihúzod a tápot, akkor megint más szine lesz? (nem csak elsötétedik kicsit)

(#9940) rencica válasza Vinchi (#9939) üzenetére


rencica
csendes tag

eddig még sose csinált ilyet, az aksija nincs benn, folyamatosan az áramról megy. 2 nappal ezelőtt mikor használtam felugrott egy ablak és azt írta ki h vminek a korrigációja történt. Nem tudtam rendesen elolvasni mert egyből el is tűnt az ablak. Akkor váltott át erre a barnás színekre. És azóta csinálja ezt.

(#9941) Vinchi válasza rencica (#9940) üzenetére


Vinchi
tag

már láttam hasonlót, főleg win7-nél, de az tuti hogy szoftveres beállítás miatt van, a gépednek nincsen semmi baja.

(#9942) rencica válasza Vinchi (#9941) üzenetére


rencica
csendes tag

hát remélem h tényleg nincs. Arra gondoltam hogy újra telepítem a vistát, hátha akkor jó lesz.
Szeinted az segíthet? vagy mit kellene tennem vele?

(#9943) kali válasza rencica (#9936) üzenetére


kali
legenda

ha leírásod alapján jóra gondolok, akkor; bizonyos funkciók/műveletek esetében a rendszer átvált biztonságos asztalra / visszavált biztonságos asztalról, ez okozza az általad vázolt változását a kijelzésnek! ez nem hiba - sem hardveres, sem pedig szoftveres szempontból sem -, nem kell vele foglalkozni! ha vista ultimate van telepítve, akkor viszont egyszerűen kikapcsolható a funkció, más verziók (home premium...stb) esetében nem!

(#9944) bajnokpityu válasza kali (#9933) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,engem is meglepett,hogy win7 felrakta netrol leszedett drivereit,közben az asus weblapjárol leszedettre telepités közben kiirta,h van nála már frissebb :)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#9945) rencica válasza kali (#9943) üzenetére


rencica
csendes tag

Szia

igen , vista ultimate van rajta. El tudnád nekem mondani h lehet ezt kikapcsolni? köszi

(#9946) kali válasza rencica (#9945) üzenetére


kali
legenda

(#9947) rencica válasza kali (#9946) üzenetére


rencica
csendes tag

beállítottam ahogy leírta és sajnos még mindig úgyanúgy csinálja, egyéb ötlet?

(#9948) kali válasza rencica (#9947) üzenetére


kali
legenda

sajnos több ötletem nincs...
látni kellene a hibát, hogy leírásod alapján egyáltalán jóra gondoltam-e, bár egyenlőre másra nem tudok gondolni...
nem tudnál esetleg képet/videót csinálni a hibáról?

(#9949) rencica válasza kali (#9948) üzenetére


rencica
csendes tag

megpróbáltam lefényképezni de sajna nem lehet, nem látszik rajta a különbség

(#9950) kali válasza rencica (#9949) üzenetére


kali
legenda

próbáld meg úgy, hogy megnyomod a print srceen billentyűt, ekkor a vágólapra kerül a kép, majd nyitsz például egy paint alkalmazást, oda beilleszted a képet a vágólapról, majd elmented! úgy látszik a különbség?

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.