Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#1002) albgab


albgab
aktív tag

Hali!

Újraraktam a gépet, de sehol nem találom az usb telepítőt. Melyik lemezen lehet vagy honnan szedhetem le??

Köszi

(#1003) szijartg


szijartg
senior tag

nagyon jó kis noti és elég frankó tesztel

(#1004) Almos válasza albgab (#1002) üzenetére


Almos
aktív tag

Honlapon fent van minden driver. Xp sp2 alatt egyébként nem kell semmi driver az USB portokhoz, vagy valami másra gondoltál?

(#1005) albgab válasza albgab (#1002) üzenetére


albgab
aktív tag

Megoldódott! :)

(#1006) bnss válasza Almos (#1000) üzenetére


bnss
veterán

Ha nem játszol, akkor semmi probléma. :) Én is most szokom Debiant (Win alól nem szeretek C-ben programozni), itt, a PH!-n sokat segítenek akár beüzemelést (bár maga a telepítés nem sokkal bonyolultabb, mint egy XP), akár használtatot nézem. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1007) hzcs válasza bnss (#997) üzenetére


hzcs
senior tag

Én tettem fel Fedora-t, de nem is értek hozzá, meg nem is akar rendesen menni. A konozolos felület ok, de ha átváltok grafikusra, akkor kép csak a külső vga kimeneten jelenik meg, a laptop kijelzőjén nem, ezért hanyagolom.


OFF

2005. szeptemberi akksi: 10% az elhasználódás, de ma 96% fölé nem tölti. Így már éppen csak 3 órát megy el, vagy pár perccel kevesebbet :(

(#1008) bnss válasza hzcs (#1007) üzenetére


bnss
veterán

Ha esetleg mégis linuxot szeretnél használni, akkor szólj, és megpróbálok segíteni.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1009) n@p@lm


n@p@lm
őstag

hali!
kérdésem lenne:
mennyire fog ''jobban'' melegedni egy 5200 winyo? mert jelenleg az A6VM notimba gyárilag 4200-es winyo van.
szeretnék cserélni egy nagyobbra, csak ezt a melegedés dolgot nem tudom.

(#1010) bnss válasza n@p@lm (#1009) üzenetére


bnss
veterán

Számottevően nem valószínű, persze ezt így előre csak saccolni lehet.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1011) Imy válasza n@p@lm (#1009) üzenetére


Imy
veterán

Tapasztalat, Én már cseréltem:
Régi vinyom: Hitachi 60Gb/2Mb/4200rpm 5V-1000mA
uj vinyo: WD 120Gb/2Mb/5400rpm 5V-500mA

Szoval az adatlapban az energiafogyasztása is kisebb, és joval gyorsabb is, nálam HD tune szerint 8-10Mb/s-el lett gyorsabb! Hangra nem hangosabb, söt.... 1 év alatt ennyit fejlödött a technika :)
A 7200rpm-es dolognál már jelentösebb melegedéssel is számolni kell.

Olvasd el, a bövitésröl egy jo kis cikk: [link]

(#1012) bnss válasza Imy (#1011) üzenetére


bnss
veterán

Az én Hitachim, ami benne van a notebookban, legrosszabb esetben is 34-35°C-os, a WD, ami külső keretben csücsül az is ilyen kb, mindkettő 5400-as. :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1013) n@p@lm


n@p@lm
őstag

köszönöm a tanácsokat.
az enyém jelenleg 80-as, ezt cserélném valami 120-ra (samsungot néztem ki, 3 év gar-ral)
a hang nem fontos a számomra, a sebesség igen, mert ritka lassú ez a 4200 rpm...
na meg persze a melegedés.
a 80 gb-nak meg veszek egy külső alu racket és jó lesz cincálni az adatokat. usb-ről elketyeg (táp sem kell hozzá).

(#1014) bnss válasza n@p@lm (#1013) üzenetére


bnss
veterán

Külső rackbe szánt vinyód mennyire melegszik? Szsvz nem kell a rackbe semmi szigetelő meg egyéb anyag, csak úgy álá nátur! :)

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1015) Imy válasza n@p@lm (#1013) üzenetére


Imy
veterán

Az aprohirdetésekben maxtreme árul olyan 2.5''-ös külsö racket, megbizhato a srác, s a reck is :)

(#1016) Imy válasza bnss (#1014) üzenetére


Imy
veterán

Nem tölem kérdezted, de azért megirom :DDD
Nekem a 60-as nemnagyon, kézzel megfogva langyos. A 160-as Samsungom jobban melegszik külsö 3.5''-ös rackbe

(#1017) bnss válasza Imy (#1015) üzenetére


bnss
veterán

Én is tőle vettem, korrekt, de ha jól tudom már elfogytak a vinyói. :)

Gondolom a samu 7200-as.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1018) Imy válasza bnss (#1017) üzenetére


Imy
veterán

Igen, és az 3.5-ös, nem 2.5-ös

(#1019) shteer


shteer
titán

elszálltak a gyorsbillentyűim :O P4G-t újratelepítettem, de nem változott semmi

wireless-t nem kapcsolja, többi megy de OSD nincs

5let?

..szerintem jónak tűnik

(#1020) Zanik válasza shteer (#1019) üzenetére


Zanik
addikt

passz :(

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1021) bnss válasza shteer (#1019) üzenetére


bnss
veterán

A tapipad ki/be kapcsoláshoz, böngésző előcsaklogatásához, OSD -hez nem kell Powergear, ez biztos, nekem nincs telepítve és megy minden. Driver problem lesz, szvsz.

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1022) shteer válasza bnss (#1021) üzenetére


shteer
titán

értem. melyik driver?

..szerintem jónak tűnik

(#1023) n@p@lm


n@p@lm
őstag

thx a további tippeket;)
mindenképp 2.5-ös kell, annak nem kel külön tápellátás. elketyeg usb-ről.

Bon3ss : külső rackbe a jelenlegi laptop winyót szánom, az új meg befigyelne a gépbe.

(#1024) Imy válasza shteer (#1022) üzenetére


Imy
veterán

alaplapi sztem

(#1025) shteer válasza Imy (#1024) üzenetére


shteer
titán

nem érdekes. megoldottam egy (több) rendsezrvisszaállítással

köszönöm mindenkinek a segítséget és segíteniakarást :R

..szerintem jónak tűnik

(#1026) bnss válasza shteer (#1025) üzenetére


bnss
veterán

Nincs mit, az alaplapi driverre gondoltam én is. :)

n@p@lm: az én WD-m egy szál USB-ről megy simán, a második szállal ''csak'' gyorsul egy keveset.

[Szerkesztve]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#1027) atikj


atikj
csendes tag

HELLO TAPASZTALATOK ÉRDEKELNÉNEK,VÉLEMÉNYEK.VAN VALAKINEK ILYENJE? HP NX9420 :R

(#1028) kp78 válasza atikj (#1027) üzenetére


kp78
addikt

Először is: kapcsold ki a Caps lock-ot!
Másodszor: ez egy Asus topic, szerinted hány embernek van itt Hp-je?
Talán a Hp topicban kellene próbálkozni ;]

(#1029) sztikac


sztikac
őstag

Hi,
Asus A9Rp notim van, 60 GB-os 4200 rpm Hitachi vinyóval. Ez utóbbi cucc igencsak gyanús nekem :D Feltönően lassú... A sebessége 400 kB/s és 800 kB/s között ingadozik :W
Vagy esetleg ez normális a 4200 rpm-es vinyóknál?

(#1030) Imy válasza sztikac (#1029) üzenetére


Imy
veterán

Az tényleg lassú....
Milyen modban megy a vinyod? (UDMA- hányban van?)
Nem tulságossan töredezett?

(#1031) sztikac válasza Imy (#1030) üzenetére


sztikac
őstag

BIOS-ban UDMA 5-re van állítva (próbáltam a többi beállítást is, ugyanez az eredmény),
eszközkezelőben szintén UDMA van beállítva. Defrag után sem változott a helyzet...

(#1032) Imy válasza sztikac (#1031) üzenetére


Imy
veterán

HD tune-val mekkora sebeségget mérsz?
Mert 15-20Mb/s között kellene lennie az átlagnak minimum!
Ha van rá gari, akkor sztem vidd vissza....
Esetleg fomat?

[Szerkesztve]

(#1033) sztikac válasza Imy (#1032) üzenetére


sztikac
őstag

Transfer Rate: Min. 0.7 MB/sec, Max. 1.0 MB/sec :Y Sérülést nem talál a HD Tune (sem).
Gari még van rá (3 hónapos a gép), de nem tudom, hogy felénk (SK) a érdemes-e a szerviz kezébe adni egy egyébként hibátlan notit? Mert a magyarországi ASUS szervizről elég sok rémtörténetet hallotam/olvastam...

(#1034) sztikac válasza sztikac (#1033) üzenetére


sztikac
őstag

Megoldottam :C :DD :C Eszközkezelőben az IDE ATA/ATAPI vezérlőknél újratelepítettem a drivert és: Transfer Rate: Min. 28.5 MB/sec, Max. 34.8 MB/sec. A Total Commander meg az eddigi átlagos 6-700 kB/s helyett 6-7000 kB/s sebességgel másol. Mondjuk nem értem ehhez miért kellett (ugyanazt) a drivert újratelepíteni :F

(#1035) Kicker


Kicker
senior tag

Üdv

NSE tapasztalat:

egy ismerős A6Rp-je betojt, 3héten belül / :Y / alaplap proci csere dvd író csere volt...

ami gyanus nekem hogy mindent cserélnek helyből, s szerintem azt is ami jó volt benn... így lehet az mikor külön core 2 -s noti procikat árul valaki, stb stb... ;]

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1036) Zanik válasza Kicker (#1035) üzenetére


Zanik
addikt

És akkor mit csinálnak azzal, amit cseréltek, pedig nem volt rá szükség? Lejelentik hibásként az Asusnak, aztán meg eladják?! Szóval a szervíz lenyúlná a gyártót, tehát az általam megfizetett szolgáltatásból (garancia) keresnek némi mellékest?! Ez azért elég durva lenne...

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#1037) n@p@lm válasza bnss (#1026) üzenetére


n@p@lm
őstag

hali!
namostakkor tisztázzuk;) , neked 3,5 hagyományos winyod van nem laptop winyo?
milyen rackkel használod? mekkora sebeséggel másolsz egy szállal? és nem kell neki külön táp?
egyenlőre csak ennyi kérdésem van :D
köszi előre is!

(#1038) shteer válasza Kicker (#1035) üzenetére


shteer
titán

amíg velünk nem szivóznak és jól megcsinálják, addig az ilyen ''feltevés'' nem érdekel

..szerintem jónak tűnik

(#1039) Imy válasza sztikac (#1034) üzenetére


Imy
veterán

érdekes, de örülök hogy sikerült meghackelni

(#1040) sztikac válasza Imy (#1039) üzenetére


sztikac
őstag

Hát még én hogy örülök :)) Pár nap múlva kap 1 kis memóbővítést a noti (1GB), utána pedig a vinyót szeretném kicserélni benne. Ha a mostani 256-os modul mellé berakom az 1 gigásat lehet belőle vmi. gond (főleg stabilitási problémákra gondolok) ? A másik kérdésem pedig hogy vinyóból milyet érdemes venni, 5400 rpm /16Mb vagy 7200 rpm/8Mb ? Vagy esetleg nem fogom észrevenni a különbséget?

(#1041) bLaCkDoGoNe válasza hzcs (#1007) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

''2005. szeptemberi akksi: 10% az elhasználódás, de ma 96% fölé nem tölti. Így már éppen csak 3 órát megy el, vagy pár perccel kevesebbet''

Az szupi. Nekem 2005 májusi, és 65% fölötti az elhasználódás. Ennyit erről, hogy a Li-Ion nem kényes a rátöltésre. (Szinte mindig hálózatról használtam.)

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#1042) net84


net84
őstag

Sikerült ambulánsan (a saját szervízünkben) megjavíttani az F3-as notim TFT ''zsanér'' lötyögését. Egy cseppet lazák voltak a csavarok. A zsanért tartó 3 vagy 4 csavarból 1 sem volt meghúzva.
Igaz ebben és abban, hogy az egész burcsin találtunk kilazult csavart, lehet hogy én vagyok a ludas, mert az első 1-2 hónapban a gyári Asus táskában cipeltem motoron-és néha az ülésnek támasztva utazott...és hát ugye a rezonancia em tesz jót a csavarokkal :DDD
Azóta hátitatyóban hordom.

Read only...

(#1043) Kicker válasza Zanik (#1036) üzenetére


Kicker
senior tag

sajnos el tudom képzelni... de ahogy Shteer is mondja, amíg én mint felhasználó ki vagyok szolgálva /asus terméknél a ki van nyalva a seggem is fejezet van/ addig nem érdekel....

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1044) Kicker válasza bLaCkDoGoNe (#1041) üzenetére


Kicker
senior tag

2005 májusi az enyém is, az akksi félórát bírt!!!!!!!!! most új van benne /az NSE jóvoltából/, de ezt kiveszem ha tudom hogy több órát fogok gépezni...

egy osztrákba melozo ismerősöm azt mondja, hogy náluk a cégnél beérnek az irodába, és az akksit gyakorlatilag egyszerre kiveszik a notijukból ahogy beérnek, és úgy állnak neki.... nem lehet véletlen...

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1045) tozo86


tozo86
tag

Sziasztok!
Notebook vásárlás előtt állok és szeretném kikérni a véleményetek az alábbi laptopról:
ASUS F5R-AP033H
Intel Yonah Dual Core ATI Radeon® Xpress 1100 1 GB DDR2 15.4'' (WXGA,Color Shine) - Intel Pentium Dual-Core processor T2060 (1.6GHz) - ATI Xpress X1100 - 1024MB(512x2) DDRII533 -2GB-ig - 120GB HDD(5400rpm SATA) - DVD Super Multi DL - 802.11b/g WLAN- 1.3M Rotate W

Ezt jelenleg br. 226 000 Ft-ért adják újan. Mindenféle tanácsot, tapasztalatot szívesen fogadnék.
Köszi előre is!

`•.¸¸.•´¯`•.¸¸.•´¯`•.¸ ><((((º>

(#1046) Kicker válasza tozo86 (#1045) üzenetére


Kicker
senior tag

ez nagyon jól hangzik, szerintem ez tökéletes konfig lenne, számomra is... :B
ASUS F szériája, szerintem elég jól el lett találva a mai igényekhez, és árakhoz mérten! :R

Arról ismerik futball körökben, hogy egyik meccsén kettőt bólintott, egy gólt és egy nézőt.... muhaha

(#1047) kp78 válasza Kicker (#1046) üzenetére


kp78
addikt

Ha decemberben ilyet adtak volna sulinetben ennyiért, valószínű én is inkább ilyenbe nyúltam volna, és nem A6rp-be. :W Azt a plussz 30 ezret még pont hozzá tudtam volna rakni. Persze az érem másik oldala, hogy az nekem csak 140-ben lesz :DDD
Szerintem is nagyon jónak tűnik.

(#1048) szijartg válasza sztikac (#1040) üzenetére


szijartg
senior tag

a lényeg, hogy csakis ugyanolyan ramot tegyél bele... mert az nse-nél mondták hogy nem jön ki egymással két különböző ram.

(#1049) Almos válasza Kicker (#1044) üzenetére


Almos
aktív tag

Erre én még mindig csak azt tudom mondani, hogy az én Asus-om úgy van megtervezve, hogy ha kiveszem az aksit, akkor billeg a gép, azaz nem lehet rendesen használni. Nem lehet véletlen...

(#1050) kp78 válasza Almos (#1049) üzenetére


kp78
addikt

Én az elejétől kiveszem, és csak hetente egyszer teszem bele, egy merítés és feltöltés erejéig. Az enyém nem billeg.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.