Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#5001) ML320 válasza moti01 (#5000) üzenetére


ML320
aktív tag

Az ATI oldalán az Integrated/Motherboard között nincs 34xx széria, csak a Radeon szegmensben, ami meg az asztali PC-kre vonatkozik. Főleg, hogy ott a Catalyst 8.3-at ajánlja fel.
Azt megpróbálhatod, de szerintem már telepítés közben elakad a dolog, hogy nincs támogatott chipkészlet. :(

Ember tervez, Isten perverz...

(#5002) moti01 válasza ML320 (#5001) üzenetére


moti01
csendes tag

Köszi, de egyéb alaplapi eszközökhöz sem találtam meghajtóprogramot :(

(#5003) ML320 válasza moti01 (#5002) üzenetére


ML320
aktív tag

Everest?

Ember tervez, Isten perverz...

(#5004) nfsu17 válasza Kovács84 (#4999) üzenetére


nfsu17
veterán

köszi
everest szerint az érték normális; mindig rendben :))

(#5005) ML320


ML320
aktív tag

Az Asus kicsit lengére veszi a figurát. Régen a matricák tökéletesen követték a noti keretét, alul/oldal egyaránt.
Év elejétől kicsit el-el fordultak. De legalább egységesen befelé fordultak. Tegnap négy noti jött. Naná, hogy össze-vissza vannak a matricák... :(((

Ember tervez, Isten perverz...

(#5006) Kovács84 válasza ML320 (#5005) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ez igaz :(( Bár én leszedem, egyedül az A6-on van még rajta.

(#5007) sanhose


sanhose
tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy kérdésem. Van egy A6-om amin elromlott a billentyűzet. Pár betűt nem vesz be. Azt mondták hogy a magyar bill az 23-26 ezer forint újonnan.Az angol bill pedig csak 12 ezer.

Na most ezzel kapcsolatban csak annyi lenne a kérdésem, hogy ha veszek egy angol bill-t és átrakom a magyar bill-ről a gombsort akkor magyar ékezetes bill. lesz a végeredmény?

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#5008) Kovács84 válasza sanhose (#5007) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Igen (elvileg), de a betűket az A6-okon le is lehet pattintani és átrakni egy másikra, csak nagyon óvatosan kell csinálni, mert simán bele lehet törni.

(#5009) sanhose válasza Kovács84 (#5008) üzenetére


sanhose
tag

Köszi.
Akkor ez nem 100%.
Jaja azt tudom mert már szétszedtem egyszer.

[ Szerkesztve ]

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#5010) karek32


karek32
csendes tag

Sziasztok! 100 bruttó körül szeretnék venni egy gépet, biztos tudja valaki hogy ennyiért melyik az optimális. Előre is kösz a helpet

ewcewc

(#5011) sanhose


sanhose
tag

És még egy kérdés
http://www.laptopalkatreszek.hu/?lang=hu

Ez a bolt mennyire megbizható mert itt van amerikai bill 14 ezerért

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#5012) Kovács84 válasza sanhose (#5011) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ácsi ez az egyik legdrágább bolt...Kérdezd ML320-az bizti van valami infója.

(#5013) Kovács84 válasza karek32 (#5010) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Sajnos ennyiért nem fogsz kapni jó gépet, sem Asust, se más típust...

(#5014) sanhose válasza Kovács84 (#5012) üzenetére


sanhose
tag

Köszönöm

Blog: https://logout.hu/blog/sanhose/index.html

(#5015) Kovács84 válasza sanhose (#5009) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Itt árulnak billentyűzeteket.

(#5016)



csendes tag

valamiért az f5n notim mindenhol(everest, rendszertulajdonságok) 800mhz proci órajelet írt ki 2200mhz helyett. ez mitől lehet? egy restart után helyre állt egyébként.

(#5017) Kovács84 válasza (#5016) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Semmi baja nyugi, a Turionok, hasonlóan a többi fejlett processzorhoz képesek automatikusan változtatni az órajelüket, ha nagyon kell akkor rákapcsol, de az everest nem az a program ami nagyon megerőltetné a processzort. Egyébként a lépcsők: 800, 1200, 1400, 1600, 1800, 2000, 2200 MHz. Nyugi az enyém is 800-at ír, sőt a notebook mode-al, át van kalibrálva, hogy 1400Mhz felé ne menjen, ez bőven jelentkezik is üzemidőben.

(#5018) nfsu17 válasza (#5016) üzenetére


nfsu17
veterán

Nekem is 800mhz alapból, de amint elindul a konvertálás felugrik 1600-ra, ami a max...szerény, de ez van. :U

(#5019) Kovács84 válasza nfsu17 (#5018) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Sokmindenre elég az 1600Mhz ;)

(#5020) Gaben07


Gaben07
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap boldog tulajdonosa lettem egy Asus F3KA AP067 tipusú notebooknak.
Viszont akadt egy kis problémám.
Az usanotebook.hun keresztűl vettem, és az ő oldalukon az van kiírva, hogy az aksi 9 cellás 7200mAh, míg ami hozzám került laptop abban csak egy 4600mAh aksi van.
A kérdésem az lenne, hogy csak el van írva az oldalukon vagy keveredés történt?
Próbáltam keresni gugliba, de nem találtam egyikre se megerősítést.

Üdv.: Gaben

(#5021) Kovács84 válasza Gaben07 (#5020) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Én úgy tudom, hogy csak a F3KA-AS067-ban van 9 cellás aksi, mindenestre a gyári csomagolásban eddig még nem volt ilyen jellegű hiba szóval lehet, hogy elírás. Ja és használd egészséggel :K :C

[ Szerkesztve ]

(#5022) pepe1970


pepe1970
tag

Sziasztok! Adva van egy asus F5M tipusú nontebook, XP van rajta, és az istennek nem tudok hangot csinálni rá. Nem tudtok segíteni, milyen driver kéne rá?

(#5023) Kovács84 válasza pepe1970 (#5022) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Valószínűleg rossz sorrendben raktad fel a drivereket, olvass vissza a fórumban valahol itt lesz a megoldás. Amikor testvérem F5M-notiját csináltam, akkor egyszerűen sorban felraktam minden drivert a cd-ről és nem volt vele gond.

(#5024) pepe1970 válasza Kovács84 (#5023) üzenetére


pepe1970
tag

Nincs driver cédénk, az asus honlapjáról letöltött driverrel meg nem megy. A sorrend nem mindegy? Agyam eldobom.

(#5025) Kovács84 válasza pepe1970 (#5024) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Bizony nem, mert a termék gyártói már nem integrálják ezt a cuccot a drivereikbe:
Nosza, sorba megyek (korábbi hsz-ek):
"....csak olvasni kellene egy kicsit(oda van írva a driver leírásában)" :D

"a hanghoz még a driver telepítése előtt fel kell tenni 1 UAA (vmi high deffinition audio akármi) cuccot, de az asus oldaln ezt írják is az audio drivernél..."

"Mi az UAA?"

"Universal Audio Architecture
Az XP, Win2K SP4, Win2003 Server verziók igénylik már. Egy javítás, mely a HD audiohoz tartozik. Régebben nem integrálták be a driverekbe, és hiába töltötted le a hang és modem driverét, csak egy MS HD, MS UAA audio eszközt kaptál, és jobb esetben a gép nem szórta a resetet. Persze hang nem volt. Most már azért többnyire benne van. Többnyire...
"

Végre egy személyes megjegyzés: Ha úgy érzed, hogy eleget szívtál már a Windowsos driverekkel, használj Linuxot, az Asus új gépei 99 százalékban linux kompatibilisek... :B

[ Szerkesztve ]

(#5026) Kovács84


Kovács84
aktív tag

Faborítású Asusok :D Szerintem csúnyák

(#5027) Jorus válasza Kovács84 (#5025) üzenetére


Jorus
nagyúr

:R Pont ma futottam bele. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#5028) DjKoxi válasza Kovács84 (#5026) üzenetére


DjKoxi
senior tag

Szerintem is csúnya. Mondjuk nemkem a fabetét az autókban sem tetszik.

Régebben volt A6M notival gondom ( érthetetlen fagyás, és csak a power gomb segített ).
Valószínű, hogy az energiagazdálkodási funkció okozta, mert csak akkukímélő üzemmódban fordult elő. Mióta nem kapcsoltam abba a funkcióba azóta nem fordult elő.
Lehet semmi köze hozzá, de ezt tapasztaltam.

(#5029) raczger


raczger
őstag

hali!

van egy asus m6ne notebookom, hamarosan veszek bele ramot, így majd ki kell cserélnem őket, az egyik slot elérésével nincs is semmi gond, hátul kicsavarozom a kis panelt, és ott is van, ám a másik slot az a billentyűzet alatt van, azt pedig nem tudom hogyan lehetne leszedni, letöltöttem asus oldaláról a manualt, de ezt a részt kifelejtették belőle, ahogy átnéztem, szóval aki tudja hogyan kell leszedni, annak megköszönném, ha megosztaná velem is, előre is köszönöm! :R

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5030) nfsu17


nfsu17
veterán

Az normális, hogy everest alatt az energiagazdálkodásban, ha váltóáramról megyek akkor pár napja még 100%-ot mutatott, most meg 98%-ot? Nem, nem azért mert még nem töltött fel, egész nap ennyi volt.

(#5031) Kovács84 válasza nfsu17 (#5030) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Nem nagyon szokták 100%-ra tölteni pár % mindig kimarad (legalábbis úgy tudom).

(#5032) ML320 válasza raczger (#5029) üzenetére


ML320
aktív tag

A billentyű alsó felénél van két-három pöcök. Egy kisebb lapos csavarhúzóval tudod kipattintani. Leírni nem tudom, ha régen legóztál, akkor ez is menni fog :D Logikusan szerelték össze. Ha a manual nem tér ki rá, akkor nem valószínű, hogy egy hosszú csavar alulról rögzítené, de nézd meg a noti alját, nincs-e valami billentyűzetre utaló jel.
A kipattintás után nem kell lehúzni a csatlakozót, elég felhajtani a billt, a foglalat általában egy fémlapocska alatt van.

[ Szerkesztve ]

Ember tervez, Isten perverz...

(#5033) bLaCkDoGoNe válasza ML320 (#5032) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Hű, hogy én ezzel tavaly mennyit legóztam... :)

Más. Tud-e valaki olyan helyet, ahol viszonylag jó áron lehet kapni notebook akkumulátort; konkrétan Asus W3N-hez kellene, mert a benne levő teljesen megdöglött (Notebook Hardware Control 80%-osra írja a "wear level"-jét, szerintem a valóságban még ennél is rosszabb, nagyjából addig bírja szuflával, amíg bebootol a Windows. :U

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5034) raczger válasza ML320 (#5032) üzenetére


raczger
őstag

alul lenni keine pöcök:( alul két csavarhoz van egy betű meg egy jel nyomva:K> gondoltam ez rögzítheti talán a keyboard-ot, azokat kicsavaroztam, de még csak nem is voltak hosszúak a csavarok, hogy rögzítsék a billentyűzetet, az meg ugy meg sem mozdul:(
de délután mégjobban azért átnézem a billentyűzetet, hátha találok pöcköt:)

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5035) ML320 válasza raczger (#5034) üzenetére


ML320
aktív tag

Az X51RL-nél: FN gombnál, a space jobb és bal találkozásnál, valamint a lefelé nyílnál van egy-egy ilyen pöcök/nyúlvány/bizbaz, amit ki kell/lehet szedni.
A kijelző felől kukucskálj be...

Ember tervez, Isten perverz...

(#5036) csati07


csati07
csendes tag

Üdv

Az aproneten találtam egy helyet ahol nagyon olcsón lehet (65.000ft Asus X51H) gépet venni!? csak az a bökkenő, hogy előre kell fizetni egy bank számlára és majd később a futár hozza ki... Nekem ez gyanús gondolom nektek is. A cég neve: Top'n'Book ismerős valakinek? A neten semmit nem találtam erről cégről. esetleg valaki rendelt már tőlük, vagy ismertek valakit
aki vett? Már több mint egy hónapja hirdetnek...

(#5037) radamsky válasza csati07 (#5036) üzenetére


radamsky
senior tag

kamu cég
ennyi pénzért nem fogsz kapni laptopott, max ha lopott

már az gyanus hogy előre kell fizetni és majd megkapod, majd 1x:))

(#5038) raczger válasza ML320 (#5035) üzenetére


raczger
őstag

köszönöm a segítségeteket, végül én pont a másik felénél, a kijelző felöli oldalt találtam 3 nagyon iciripiciri pöcökszerűséget az f1 f8 és az insert gombnál, azokat benyomtam, mondom hmmm semmi sem történik, erre nekiálltam kicsavarozni a hátul lévő két csavart aminél K> jel van, és szinte ki is esett, és megkáttam a csodálatos belső egy részét:), rézhűtőcsatorna, proci fele, 1 ram slot, meg azthiszem egy kis lyukon ott volttalán a wifi, de lhet, hogy a vga volt (nekem agp-s foglalatban van a vga, tehát cserélhető), ugyhogy azthiszem a héten ramot bővítek:)

mod: a billentyűzetet is kiszedtem a kis foglalatából, és először rosszul tettem vissza a foglalatba (elég hülye megoldással van berakva szerintem nekem), és nem akart elindulni a gép, meg is ilyedtem, azután megigazítottam, és jó volt:)

[ Szerkesztve ]

www.movat.hu - http://bit.ly/2mIziA4

(#5039) bLaCkDoGoNe válasza raczger (#5034) üzenetére


bLaCkDoGoNe
veterán

Nekem felül vannak a billentyűzetben a tartó pöckök, tehát az Fx gombok felett, esetleg ott is érdemes megnézni.

Szerk: oké, writeonly módban voltam, örülök, hogy megoldódott. :D

[ Szerkesztve ]

"«Fuck does Cuno care?» The boy turns to you. (He doesn't care.)" [+] "The parasite makes nothing for itself. Its only tools are taxes and tithes meant to trick you into offering what it has not earned. In Rapture we keep what is ours." [+] 

(#5040) Kovács84 válasza csati07 (#5036) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Hogy azt a gerinctelen q*rva a*****. :W :W :W Sejtem ki az a gyerek általában széria hibás gépeket meg minden mást árul (pl. thinkpad). A közelébe se menj :((

(#5041) csati07 válasza radamsky (#5037) üzenetére


csati07
csendes tag

Szerintem is kamu! Azért kösz!

(#5042) hzcs válasza hzcs (#4985) üzenetére


hzcs
senior tag

valaki erre?
Ha segít, dobok fel képeket, mert az előbb szedtem szét-raktam össze, hátha valami kontakthiba, de sajnos nem az.

(#5043) Kovács84 válasza hzcs (#5042) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Kép jöhet

(#5044) hzcs


hzcs
senior tag

kép1
kép2

[ Szerkesztve ]

(#5045) Kovács84 válasza hzcs (#5044) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Sajna nem látok rajta semmit, szerintem szerviz...

(#5046) hzcs válasza Kovács84 (#5045) üzenetére


hzcs
senior tag

de sajna már nem garis. Viszont múltkor írtam nse-nek valami alkatrész ügyben (talán notifedél), azt válaszolták, hogy alkatrészekkel nem foglalkoznak. Akkor sztem ezzel se.

(#5047) Piton válasza hzcs (#5046) üzenetére


Piton
tag

Szeritnem probald meg ezt: ASUS szerviz, ügyfélszolgálat:1/505-4561 biztos tudnak segiteni... Sokkal korrektebb hozzaallas mint NSE.
ML320-al probaltuk nem tul regen. ASUS-hoz illo stilusban inteztek a dolgokat, fentebb olvashatsz bovebben is ML320 leirt par tapasztalat reszletesebben, ha jol emlexem.

Kódból vagyunk...

(#5048) Kovács84 válasza Piton (#5047) üzenetére


Kovács84
aktív tag

Ha jól tudom lejárt gari ellenére is javítanak, csak ebben az esetben adnak egy árajánlatot és talán a futárt is ki kell fizetni. Mindenesetre egy próbát megér, ha más nem marad a sarki szerviz, attól függ hogy melyik lesz az olcsóbb.

(#5049) Piton válasza Kovács84 (#5048) üzenetére


Piton
tag

Igen fizetni kell futart meg mindent, de ha nincs mas lehetoseg... Ha jol vettem ki a fentiekbol, akkor pedig itt az a helyzet all fenn, h nincs semmi megoldas, ezert gondoltam, talan ez segithet...

Kódból vagyunk...

(#5050) hzcs válasza Piton (#5049) üzenetére


hzcs
senior tag

De nekem nem kéne annyira a futár meg a szerelési költség. Azt a 40 csavart én is ki tudom szedni, csak postázzák el a tapipadot :)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.