Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#8201) stvnppp


stvnppp
senior tag

Sziasztok!
Kb. másfél évvel ezelőtt vettem egy Asus F3ke notit, azóta működik rendesen, nagyon jó kis gép. Azóta nem semmi softwares probléma, de szerintem már megérett egy windows újrarakás. A winchesteren van helyreállító partícióm, és arról szeretném visszaállítani. A kezelési útmutatóban le van írva, hogyan kell, de felmerült bennem pár kérdés, mivel még sosem csináltam ilyet:
- hogyha ezt így megcsinálom, akkor (sejtésem szerint) a gép vásárlásakor feltelepített windows lesz ugyanúgy visszaállítva driverekkel (teljes akkori állípotban, ergo minden adatom, programom elveszlik)?
- ez előzőhöz kapcsolódva láttam a leírásban, hogy van olyan opció, hogy csak az egyes partíciót törölje, és oda tegye újra a rendszert, akkor ez mennyire megbízható? Ekkor gondolom a másik partíció megmarad, és használhatom adatmentésre?
- ha valaki csinált már ilyet, akkor ez kb. mennyi ideig tart?
- milyen problémák merülhetnek fel a helyreállítás során?
Lehet egy kicsit off, de elvileg ide is kapcsolódik a noti márkája miatt (és "mindenki másképp csinálja" elv), és remélem tudtok segíteni, !
A válaszokat előre is köszönöm!
Üdv
István

[ Szerkesztve ]

(#8202) kali válasza stvnppp (#8201) üzenetére


kali
legenda

- igen, jól sejted
- megbízható / igen, használhatod adatmentésre
- változó; 15 - 60 perc (több összetevő függvénye)
- nem jellemző problémák előfordulása

(#8203) adamka16


adamka16
őstag

Sziasztok.
van két dolog ami nem hagy nyugodni a laptoppal kapcsolatban (K50AB 3GB...)
Az egyik az, hogy töltő nélkül nagyon sípol és nem tudom, hogy mégis mi az istentől lehet.
A másik pedig, hogy miért nem lehet használni vista alatt az alvó állapotot? vagy ha pl nincs műveletre van állítva a sémákban a fedél lehajtásakor mit tegyen, akkor is ha pl 10-15 perc után felnyitom a képernyő csak a háttérvilágítás van és csak a power gombbal lehet újraéleszteni, természetesen nem fagy le a gép, csak egyszerűen nem adja vissza a képet kijelzőnek. próbáltam már mindent, hátha a billentyű kombinációval visszajön de semmi eredmény. ha pl kikapcsolom a világítását és itthagyom több órára akkor egyszerűen visszakapcsolom és működik, de az alvó állapot , meg ez a fedél lehajtás nem klappol neki. valaki nem tud megoldást a problémákra????
kérlek segítsetek!!!!

(#8204) L4rs válasza adamka16 (#8203) üzenetére


L4rs
tag

Típushiba. (A tiéd ha jól sejtem K50AB-SX011L, de az egész K50AB széria ilyen azt hiszem.)

A másik kérdésre jelenleg nincs erőm koncentrálni, csak sejtem mi a probléma. Drivereket felpakoltad mindet? Az miért baj, ha bekapcsolóval tudod felkelteni?

(#8205) kali válasza L4rs (#8204) üzenetére


kali
legenda

honnan veszed, hogy típushiba?
csak mert átment a kezem alatt néhány k50ab szériás noti, és egyik sem produkálta a leírt sípolós jelenséget/hibát!

(#8206) adamka16 válasza L4rs (#8204) üzenetére


adamka16
őstag

minden driver fel van pakolva, de van mikor egyszerűen nem tud visszakapcsolódni. win7-nél azthiszem ezt nem csinálta, de vistát kellett feltenni rá, mert a GPU váltás egyszerűen nem működött win7 alatt. próbáltam már mindent. azt hogy ez széria hiba lenne, sztem totál helytáll. itt a topikba id mintha találtam volna olyan hozzászólást ahol írták, hogy az övé is sípol. szóval nem elképzelhetetlen. mondjuk van egy hibás pixelem is szóval...
De az ha csak bekapcsolóval tudom feléleszteni, az annyit jelent, hogy először kikapcsolt monitor mellett megnyomom és kikapcsol. majd ha kikapcsolt akkor újra be, és újra be kell tölteni a win-nek. tehát újraindítás... erről is mint ha lett volna egy hozzászólás, hogy ez valamiféle bug lehet, vajon ez igaz lehet?

(#8207) kali válasza adamka16 (#8206) üzenetére


kali
legenda

friss - win 7 alá kiadott - ati vga illesztővel működik a power xpress mód is; link

[ Szerkesztve ]

(#8208) adamka16 válasza kali (#8207) üzenetére


adamka16
őstag

lehet inkább akkor megvárom majd a végleges win7-et és újrarakom a rendszert.
és ha lehajtom a fedelet nem kapcsol be a kijelző az mitől lehet? és a sípolás?

(#8209) stvnppp válasza kali (#8202) üzenetére


stvnppp
senior tag

Köszönöm a segítséget, és a rövid, konkrét válaszokat!!! :R
Közben megcsináltam, ment minden gond nélkül.

(#8210) L4rs válasza kali (#8205) üzenetére


L4rs
tag

Vettem egyet, ugyan ezt csinálta. Visszavittem 3 napon belül. Elküldték a notebookot szervizbe. Adtak a boltban egy másikat, mert az nem volt javítható. Az is ugyan ezt csinálta (XP, Vista, 7, Debian alatt is, de csak akkumulátorról). Boltban felhívták a szervizt, hogy hogyan lehet ez. A boltosnak azt mondták, hogy típushiba. Ettől még nincs baja, de ha számomra nagyon zavaró, levásárolhatom az árát. Röviden ennyi.

És kétszer is fordult már elő, hogy folyosón sípolást hallottam, és mind a kétszer K50AB-től származott, mert kíváncsiságból közelebb osontam megnézni. :)

Nálam négyből négy. Lehet, hogy mázlis környéken lakom, de ez is a szervizt álláspontját erősíti, szóval lehet benne valami. ;)

Többihez nem igazán tudok hozzászólni, nem nagyon próbáltam, Win 7-el nekem sem akart visszakapcsolni azt hiszem, de most XP-vel mintha jó lett volna. Egyébként többnyire asztaliként használom hálózatról, nem nagyon van szükségem hasonló funkciókra.

[ Szerkesztve ]

(#8211) FlashR


FlashR
tag

Az előző kérdésemre köszönöm a választ! C2D T5500 került bele...
Most viszont egy olyan kérdés,hogy honnan tudnék szerezni egy F3M tipushoz nyitópöcköt (nem tudom hogy hivják,amit benyomok hogy a noti szétnyiljon...) kiesett a helyéröl és amikor vissza akartam tenni,letört belőle egy darab. Na m1,most jelenleg nem lehet összecsukni,mert különben nem tudom szétnyitni (max egy ceruzával vagy csavarhuzóval)
Na ez az én problémám. 20forintos alkatrész,de honnan tudnék olyat szerezni?

300 pozitív értékelése van és nincs negatív értékelése

(#8212) Cine


Cine
csendes tag

Sziasztok!
Nekem van egy eladó, alaplaphibás Asus X51R notim. Leesett a kocsim üléséről, azóta se kép, se hang. Volt szervízben, egy szerelőnél és azt mondták, h alaplapcsere. De van aki írt, h meg tudják csinálni.
A lényeg, h 38.000ft-ért megválnék tőle, mert vettem egy új notit júniusban. (msi, 4 hónapos, szervízben van ventilátorhiba miatt:-) )
15,4-es matt kijelző, celeron m520 (1,6ghz)cpu, 1 giga 667mhz ram, 160gb hdd, radeon X1100 vga 256mb rammal, 4x usb 2.0, kártyaolvasó, 8x dual layer dvd-rw, stb.

Ha valakit érdekel a saxxon@citromail.hu címen tud érdeklődni.

Üdv!

(#8213) Lajkó


Lajkó
őstag

Üdv mindenkinek! :)
Akadt egy kis problémám az Asus A7K-A1 (friss szerzemény) notimon USB 2.0 terén!
Az OS: Windows 7 Prof. 64bit. Azért ez mert csak így tudtam életet lehelni a gépbe. Az XP-t nem sikerült éltre kelteni! Honnét tudnék leszedni drivert? Vagy mit kell elkövetni, hogy működjön rendesen? Emiatt nincs webcamom, és mikrofonom.
Váltani fogok nemsokára Win. 7 Ultimate 32bit-re, szóval inkább erre érdekelne a megoldás.
Előre is köszi! :R
ubs

(#8214) Saca0311


Saca0311
tag

Üdv! Az gáz hogy jelenleg az everest 4%-os elhasználodottságot ír? Tegnap még 0 volt, ma meg már 4. Egy hónapos a gép, kb 5 töltés/hét.
K50AB

[ Szerkesztve ]

(#8215) adamka16 válasza Saca0311 (#8214) üzenetére


adamka16
őstag

nekem 20-at írt és 2 hetes a gép... szted ne legyek pipa?! :))
most 0-át ír ki

[ Szerkesztve ]

(#8216) F1r3b1rd válasza Lajkó (#8213) üzenetére


F1r3b1rd
tag

BIOS-ban nincs letiltva az usb?

A géped amúgy xp kompatibilis az gyártó oldala szerint( winxphez, annyit kell csak tenni h biosban átállítod a sata módot kompatibilisre v integrálod az xp telepítőbe a sata drivert)

(#8217) Saca0311 válasza adamka16 (#8215) üzenetére


Saca0311
tag

Na közbe megint 0 lett tegnap este, ma meg 2%:D Amúgy te melyik everestet használod?

(#8218) adamka16 válasza Saca0311 (#8217) üzenetére


adamka16
őstag

én az 5.02 Build 1805-öt

(#8219) Lajkó válasza F1r3b1rd (#8216) üzenetére


Lajkó
őstag

Nincs letiltva. :N Akkor nem látná az egeret, bilcsit, és a hangkarit sem. Szerintem egy rendes chipset driverre lenne szükségem Windows 7 32bit-alá, vagy lehet hogy megtenné egy Vista 32bit-eshez való is! Ha ebben tudna nekem valaki segteni azt megköszönném! :B

(#8220) Peet84


Peet84
csendes tag

sziasztok!!
Tudna valaki segíteni mert a laptopom webcamuja nme jó. vagyis amikor elakarom indítani akkor azt írja ki h más program használja. Már letörörltem a webcamot és újra fel raktam a drivert de úgy se.
LÉcci segítsetek .
VÁLASZOTOKAT ELŐRE IS KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!

(#8221) kali válasza Lajkó (#8219) üzenetére


kali
legenda

ez van; link

(#8222) Lajkó válasza kali (#8221) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen, erről tudok. Sajna ez nem adja a tutit! :(
Szerintetek várható Win7 alá driver a gyártótol?

(#8223) legiaap


legiaap
nagyúr

Halihó!

A napokban azon filóztam, hogy feltelepíteném a Windows 7-et, viszont még csak most nézem, hogy az Asus Support oldalán nem lehet ehhez letölteni cuccokat. Csak XP-hez vagy Vistához.
Ebben az esetben honnan lehet szerezni, mondjuk cuccokat (pl. driverek, stb.)?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8224) András1980


András1980
tag

Sziasztok!

Van egy ASUS F3TC-AP095 típusú notim, Turion mk38 egymagos cpuval. Kérdésem, hogy ebbe ki tudnám-e cserélni a cput egy athlon x2 4200+ brisbane magos cpu-ra.
Megfeleő-e a két processzor foglalata? Ha sikerül, akkor az új cpu alulfeszelésével csökkenteném annak hőtermelését.
Elképzelésem ez lenne. Működhetn-e ez így?

Válaszokat köszönöm.

(#8225) kali válasza Lajkó (#8222) üzenetére


kali
legenda

ha lesznek is win 7 alá illesztők, külön chipset abból sem várható - mint, ahogyan vista alá sem -, de szerintem más gond lesz nálad, nem kimondottan a chipset driver hiánya - legalább is a szó szorosabb értelmében nem...

legiaap; a vista alá adott illesztőkkel elvileg mennie kell!

[ Szerkesztve ]

(#8226) kali válasza András1980 (#8224) üzenetére


kali
legenda

:Y :( nem megy bele...

(#8227) legiaap válasza kali (#8225) üzenetére


legiaap
nagyúr

Elvileg ez mennyire helyt álló, mert nem szeretnék feleslegesen telepítgetni?

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8228) kali válasza legiaap (#8227) üzenetére


kali
legenda

x50z notira még nem telepítettem win 7 oprendszert - de másik bő 10 szériásra már igen -, így csak elméletben beszélek - de én még nem találkoztam olyan notival, ahol a vista alá gyárilag hivatalosan kiadott illesztők nem lettek volna jók win 7 alá! létezhet ugyan ilyen, de akkor engem eddig elkerült... :)

[ Szerkesztve ]

(#8229) legiaap válasza kali (#8228) üzenetére


legiaap
nagyúr

Megnyugtattál!
Köszi
:R

How are U today? Just kidding...I don't care!

(#8230) adamka16


adamka16
őstag

üdv mindenki. feltettem a win7-et, minden klappolt is, minden funkció bill működött aztán 1-2 újraindítás után már nem működött a fényerő állítás. próbáltam újratenni az ATK drivereket, de semmi eredmény. a többit normálisan vezérli, de a fényerőt nem egyedül. de miért??? amúgy korrektan feljön a kis ábra, hogy fel-le de nem történik semmi. lehet a win7 vezérli felül és ezért nem engedi neki állítgatni a fényerőt?

(#8231) Lajkó válasza kali (#8225) üzenetére


Lajkó
őstag

Win 7-et 3 x is frissítettem, hátha az megoldja, de nem! Kipróbáltam az összes Vista-s drivert, de nem oldotta meg a problémát. :( Vista alatt minden flottul megy, és a 7 alatt is csak az usb2.0 kellemetlenkedik. Erre hivatkozva áll le a teleptése a webcamnak.
Ha lesz időm megpróbálom fellökni a Win7 Ultimate 32bit-et, hátha azzal nem lesz ilyen gondom.
Egyébként mire tippelsz, mi lehet a gond?

adamka16: Lehetséges, hogy felülbrálja. Itt lehet álltgatni: Vezérlőpult / Rendszer és biztonság / Energiagazdálkodási lehetőségek
itt!

[ Szerkesztve ]

(#8232) adamka16 válasza Lajkó (#8231) üzenetére


adamka16
őstag

köszi. ezt megtaláltam én is, és sztem tuti ez bírálja felül. a powergear nevű progit nem tettem fel, gondolom ha az fennt lenne akkor az meg a win7-et bírálná felül és azért működne. lehet kipróbálom majd egyszer. esetleg másnak valami tippje nincs? :)

(#8233) choosen válasza Devid_81 (#8171) üzenetére


choosen
tag

valószinű hogy áma vagyok , de nem találom hol lehetne kikapcsolni hogy ne aludjonel ha lecsukom a tetejét, tudsz ebben segíteni?

Gyula

(#8234) kali válasza choosen (#8233) üzenetére


kali
legenda

vezérlőpult -> rendszer és biztonság -> energiagazdálkodási lehtőségek -> adja meg, mi történjen a képernyő lehajtásakor (bal felül) -> a képernyőfedél lecsukásakor; nincs művelet (működés telepről és áramforráshoz csatlakoztatva is!)

(#8235) D@reeo


D@reeo
aktív tag

Üdv
A kérdés adott:
http://www.focuscamera.hu/asus_k50in_sx012l_notebook_ajandek_taska_es_eger-33878.html/hun/&kap=1
VAGY
http://www.focuscamera.hu/asus_k50in_sx021l_notebook_ajandek_taska_es_eger-34708.html/hun/&kap=1

Egyiknek picivel erősebb a procija, a másiknak a kijelzője Glare,LED-es. A LED kijelzőset vegyem, vagy a másikat? Minek? Az egyiknél írják, hogy XP-t támogatja? A win 7 et támogatja mindkettő? Esetleg van valakinek tapasztalata valamelyik modellel, vagy tud olcsóbb helyet, ahol a szállítás is ingyenes?

Köszi szépen!

(#8236) joel81


joel81
csendes tag

Üdv!

A3L noti billentyűm tönkre ment, tud rá valaki olcsó megoldást? :F

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#8237) F1r3b1rd válasza joel81 (#8236) üzenetére


F1r3b1rd
tag

A legolcsóbb megoldás a külső billentyűzet használata, vagy szétnézel hardveraprón, hátha van notibontásban eladó

(#8238) kali válasza D@reeo (#8235) üzenetére


kali
legenda

mind a kettőnek azonos kijelzője van; 15.6" HD (1366x768) LED backlight,Color-Shine (Glare-type) link
a támogatás is azonos; xp, vista és win 7 gyártói támogatás is van!

[ Szerkesztve ]

(#8239) joel81 válasza F1r3b1rd (#8237) üzenetére


joel81
csendes tag

lehet külső lesz belőle. Sajna nem találtam bontásban. Az új kb 12k körül van :O .

akár azt gondoljuk ,hogy képesek vagyunk rá, akár azt, hogy nem ,igazunk lesz...(Ford) mert minden fejben dől el!

(#8240) D@reeo válasza kali (#8238) üzenetére


D@reeo
aktív tag

Köszi szépen!

(#8241) RiVeRKiLLeR


RiVeRKiLLeR
csendes tag

Sziasztok!

Véleményeket szeretnék kérni a következő laptopról:
Asus K50AB-SX077D

A válaszokat előre is köszönöm!

RiVeRKiLLeR

(#8242) airmax


airmax
csendes tag

Sziasztok
Egy M51a ASUS-om van ,XP simán felment rá ,de amikor az xp-és drivereket szerettem volna rátenni ezt irja ki: this comuter does not the minimum requirements for installing the software :(((
Valakinek valami ötlete?
előre is köszönöm

(#8243) kelly7


kelly7
aktív tag

Sziasztok

Azt szeretném megkérdezni,hogy van nekem egy Asus F3M laptopom,amin eltört az Lcd nyitó gomb.Ilyet lehet valahol venni?

[ Szerkesztve ]

(#8245) Aslan


Aslan
aktív tag

Üdvözletem!

Adott ez a gép:

[link]

Mi a véleményetek róla? Ajánlott vétel?

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#8246) kali válasza Aslan (#8245) üzenetére


kali
legenda

ajánlott! :K

(#8247) edgecomb


edgecomb
csendes tag

Sziasztok!!

Lenne egy nagy kérésem. Lenne egy kb 3 éves notebookom, Asus A9RP. Szeretném ezt a notebookot szétszerelni és keresnék hozzá service manual-t. Kérem ha valaki tud segíteni jelezzen. Előre is köszönöm

(#8248) Perry-sama


Perry-sama
tag

Üdv.
A minap muterom vett egy Asus K50IJ laptopot és szeretném felrakni rá az xp-t, de mikor másol a telepítője, kiirja h hiba történt (kék ablak). Nem tudom mi lehet a hiba oka. Azt hozzáteszem, hogy a gépet linuxal adták, bár felhasználónevet és jelszót kér amit meg nem adtak hozzá :S

Valaki segitsen légyszi.

Asus P7P55D | core i7 860 @2.8GHz | CM Hyper TX3 Fan | Asus R9 280X 3Gb | Corsair 4*2 GB DDR3/1600 | WD 1 TB S-ATA + WD 160 GB ATA + Samsung 500 GB S-ATA | Asus DRW-1810 | Chieftech 550 W

(#8249) doni78


doni78
csendes tag

Sziasztok nekem lenne egy Asus A9rp notim...1.6ghz celeron,1512mb ram 60 giga vinyó:)
128mb video kártya ati xpress...stb..
A Gondom az lenne ,hogy bármelyik vistát szerettem volna feltenni nem ment!
A Telepités viszonylag gyorsan fel ment de amikor a szgép teljesítményét ellenőrizte a win akkor bizony lassu volt aztán 45 perc után le is fagyott...
A Win7 az felment de lassan töltött be aztán az is lefagyott....
Az Xp sp3 meg fullba pattog rajt ...:)
Kérésem az lenne segítségetek! kérdem hogy miért nem haladok a vistával mert a gép maga
meg lenne ezekhez az op rendszerekhez.... Talán Bios frissités?
A válaszokat köszönöm előre is:)
( Ja és az a progi ami megnézi hogy alkalmas e a géped a vistára az is azt hozta ki gyakorlatilag az összes vista menne pipát kapott!!!)

(#8250) adamka16 válasza Perry-sama (#8248) üzenetére


adamka16
őstag

a BIOS-ban át kell állítani az AHCI módot, mivel az XP nem ismeri fel a winyót. valszeg ez van nálad is. vagy tegyél fel vistát, vagy win7-et és akkor nem rinyál érte, vagy integráld bele a SATA drivert az xp telepítőjébe.

doni78: attól még hogy eléri a noti a minimumot még nem fogja azt jelenteni, hogy jól is fog rajt futni. ezeknél a rendszereknél nem kell túl sokat várni, mivel proci+videókari+memóriazabálók.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.