Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#13001) aximcore


aximcore
csendes tag

Üdv mindenkinek.

A felől érdeklődök, hogy (akinek van/tapasztalta) ez a top mennyire fog melegedni, mennyire jó a szerviz vagy valami más egyéb típus hiba ?
Köszönöm segítségeteket.

És igen "muszáj" a i7 teljesítménye....

[ Szerkesztve ]

(#13002) medek3


medek3
aktív tag

asus f5sl notiban szeretnék video bios-t frissíteni. Sima bios-t már flash eltem.
Hogy lehet a video biost, ha lehet egyáltalán?

(#13003) medek3 válasza kodad3 (#12998) üzenetére


medek3
aktív tag

Ha a bios ig sem jut el elég nehéz lesz a flash elés.Azt javaslom tedd vissza a régit majd keress egy bios frissítést, ha nem találsz a hivatalos oldalon akkor bárhol a weben.
Ezek a jóarcú kínaiak 2-3 éves notikkal már nem igen törődnek és még a magyar támogatói oldalon sem lehet megtalálni.Van egy pár módja a bios frissítésnek, de én csak szimplán bemásolom a fájlocskát a programfájlok mappába, újraindítok majd (nálam F2) biosban megkeresem a bios flash-t (nem ugrik be a pontos neve, de nem sok opció között lehet válogatni egy notinál, így eltévedni nem igazán tudsz)majd ha elindult a progi kiválasztod baloldalt az x edik meghajtót , jobbra kidobja az ott lévő mappákat és türelmesen megkeresed azt a fájl nevet amit bemásoltál.Klikk.Ha frissítés után sem jó akkor bizos nem jó bele a ram.Én is mostanában cseréltem nekem se akarta látni, újra raktam az oprendszert és meggyógyult.

(#13004) medek3 válasza Petya10 (#12997) üzenetére


medek3
aktív tag

Próbáltad, hogy bootol -e az oprendszeres telepítő lemez?Esetleg letörlődött az oprendszer.

(#13005) Frigetrus


Frigetrus
senior tag

Üdv!
Ide is beteszem a kissé buta kérdésem, mert úgy látom az eee pc-s topic nem nagyon pörög.

Szóval: Tegnap kaptam egy Asus EEE PC R011PX-et. Lenne vele kapcsolatban egy kérdésem: Normális dolog az, hogy csak egy hangszóró van a gép bal alsó sarkában?

(Bár úgy tűnik igen, mert ha a hangbeállításoknál elhúzom a balance-ot bármely irányba akkor ugyan úgy szól tovább az az egy darab hangszóró, tehát mindkét oldal hangsávja szól rajta, azaz rá van keverve mind a jobb és a bal sáv is. Tehát valószínüleg nem véletlenül van kihagyva a hangszóró annak ellenére, hogy a jobb alsó sarokban is lenne a másiknak hely.)

(#13006) Satis


Satis
tag

Sziasztok!

Asus G74-et rendelek usából. A kérdésem az lenne, hogy a globális garancia az mit takar? Bármikor bevihetem egy hazai szervizbe és bérmentve foglalkoznak vele?

(#13007) Sanya válasza Satis (#13006) üzenetére


Sanya
nagyúr

persze, csak a számla, vagy vmi ilyesmi legyen meg.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13008) Satis válasza Sanya (#13007) üzenetére


Satis
tag

Köszi!

Ehhez ugye vmi regisztráció szükséges ami a gép sorozatszámára vonatkozik? Tudsz erről valamit esetleg?

(#13009) Tegg


Tegg
csendes tag

Úraim hölgyeim !

Segélyt kélek tőletek amire szükségem van tudás! Vettem itt fent PH-n egy ASUS M50V Lapost a gond a következő hogy akitől vásároltam annak ez céges volt és nem tudjuk a bios password-ot szóval adott is lenne kérdésem .....Hogyan lehet resetelni a biost ASUS-ban PC ellemet kiveszem azt csá de itt.....mi ennek a menete...

ÜDv Tegg

ELőre is köszöntem...!:)

Hajrá PH-!

:)))))))))))))))))))

(#13010) agent_k


agent_k
őstag

Urak!

Látott már valaki Asus N53SV esetében a dvd helyére merevlemezkeretet?

(#13011) Sanya válasza Tegg (#13009) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt próbáld ki.
tess

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13012) Sanya válasza agent_k (#13010) üzenetére


Sanya
nagyúr

nem, de mostanában nagyon érdekelne...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13013) Lonna18


Lonna18
csendes tag

Sziasztok,

kb 3 hete vettem egy Asus K52 Dr EX301 laptopot, nagyon jó kis gép, maximálisan elégedett vagyok vele, 64 bites Win7 Ultimattel pedig tényleg full:)
Az előző Asus A6-M géppel pedig össze sem lehet hasonlítani:)

(#13014) zedok válasza Lonna18 (#13013) üzenetére


zedok
senior tag

Használd egészséggel! :)

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#13015) ro_bert17 válasza agent_k (#13010) üzenetére


ro_bert17
őstag

(#13016) medek3


medek3
aktív tag

Ha esetleg valaki szeretné f5sl notijában lecserélni a T3200 as processzort egy erősebbre akkor jelentem a p8400 kiválóan működik benne.

(#13017) medek3 válasza Sanya (#13011) üzenetére


medek3
aktív tag

ez nagyon tuti, de szerinted képes ugyan azt a sebességet biztosítani az sdd számára?

(#13018) medek3 válasza ro_bert17 (#13015) üzenetére


medek3
aktív tag

bocs, de neked akartam feltenni a kérdést amit sanyának címeztem. :))

(#13019) ro_bert17 válasza medek3 (#13018) üzenetére


ro_bert17
őstag

Mármint ez a keret? Miért ne!? ;)
Persze ebbe a tároló HDD-t is elhelyezheted, az eredeti HDD helyére pedig mehet az ssd.

(#13020) Tegg válasza Sanya (#13011) üzenetére


Tegg
csendes tag

Köszönöm :R :R :R :R :R

:)))))))))))))))))))

(#13021) Tibis77


Tibis77
csendes tag

Sziasztok. Ezt a laptopot néztem ki magamnak. Szerintetek? Multimédia+játékra kell. Nem ismerem ezt az uj AMD procit de jókat olvasok róla.

[ Szerkesztve ]

(#13022) Tegg


Tegg
csendes tag

Ismét én vagyok az előbb fent említett gond megszünt ! :) De most az van hogy lenne ez a laptopom http://hardverapro.hu/apro/ritka_asus_grafikai_laptop/hsz_1-50.html
itt ni.

A gond hogy van rajta egy kombos touch pad amit szeretnék használni de nem találok hozzá drivert semmit.

Segitsen ki hozzáért

ÜDv Tegg

:)))))))))))))))))))

(#13023) agent_k válasza ro_bert17 (#13015) üzenetére


agent_k
őstag

Óhh de jó! Úgy szeretek külföldről rendelni :W

(#13024) medek3 válasza Tegg (#13022) üzenetére


medek3
aktív tag

Nálam az f5sl bios ában ki-be lehet kapcsolni.Érdemes lenne megnézni, hogy nálad be van e kapcsolva. Drivert meg az asus.com on keresgélj.

(#13025) Sanya válasza Tibis77 (#13021) üzenetére


Sanya
nagyúr

ennyi pénzért tökéletes

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13026) Sanya válasza Tegg (#13022) üzenetére


Sanya
nagyúr

Tegg, ilyen laptop nincs is. m0 széria nem létezik.

viszont, van mindenféle driver fenn az asus oldalán. ide tessék menni:

asus.com/support
utána jobb oldalon középtájon lesz egy letöltések link
majd megjelenik 3 menüsor, ahol a következőket válaszd ki:

felül : notebook
középen: m50
alul M50Vc

majd kiválasztod az oprendszered típusát, és a mutatóeszköz alatt találod a touchpadod driverét.

üdv

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13027) medek3 válasza Tibis77 (#13021) üzenetére


medek3
aktív tag

Bár árulás a részemről mivel én is asus tulajdonos vagyok, de ha van még egy kis plusz zsetonod szerintem hosszabb távon jobban jársz ezzel a notival. http://www.laptopszalon.hu/webshop/notebook/Dell_Inspiron_n5110_2630QM_8GB_500GB_NVIDIA_DOS_Piros_DLL_N5110_128211_1941.htm
Az általad választott noti leírásában túl sok a nem.

(#13028) medek3 válasza ro_bert17 (#13019) üzenetére


medek3
aktív tag

Ezt az ssd átalakítót nem forgalmazza itthon senki?
Egyébként a játékok futtatását elősegíti az ssd vagy csak a betöltés lesz a gyorsabb?

(#13029) Sanya válasza medek3 (#13028) üzenetére


Sanya
nagyúr

játékok futását nem gyorsítja meg, maximum a betöltését.

ha csak arra kell, hogy a programok hamarabb induljanak, meg a win hamar álljon fel, akkor inkább végy az eredeti meghajtó helyére egy seagate momentus xt 500gb-s vinyót, kb 20.000 huf, van benne 32mb cache, plusz 4gb SSD is helyet kapott rajta. főoldalon ott a teszt, s nem bukod a dvd meghajtót.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13030) medek3 válasza Sanya (#13029) üzenetére


medek3
aktív tag

Mi az amiben még segít az ssd? Gondolom nem melegszik.....

(#13031) medek3 válasza Sanya (#13029) üzenetére


medek3
aktív tag

bár ahogy végig gondolom, ez a legolcsóbb megoldás, nem kell külföldről megrendelni az átalakítót és + 250 Gb tárhely. Viszont kell valami más kütyü, hogy át tudjam rakni a fontosabb dolgokat az új vinyóra.
Köszi a tippet. Esetleg van 7200rpm es hibrid?

(#13032) medek3 válasza Sanya (#13029) üzenetére


medek3
aktív tag

bocs már csekkoltam, ez is 7200 as. :C

(#13033) e-antimédium


e-antimédium
csendes tag

Sziasztok!

Asus k52ju gépem van, ezzel kapcsolatban kérdeznék tőletek, főleg attól aki ilyennel rendelkezik. :) 3 hónapja vettem a gépet

Először is eléggé melegszik, ami főleg a touchpadnál zavaró...most is itt ülök a nappaliban, ahol nincs éppen 30 fok és határozottan meleg

ez normális / másnál is ilyen / vagy csak nekem szar már megint valamim (általában ez a helyzet) ??

emellett, igaz max teljesítmény mellett, úgy másfél órát bír...ez szintén általános?

és ami a legfurcsább (ezt úgy kb egy hete csinálja), az intézőben nem görget a tp....találkozott itt valaki valaha ilyennel? Van valami ötletetek mi okozhatja? Böngészőben és pl Wordben teljesen normálisan viselkedik.

Nagyon hálás lennék, ha segítenétek :) :F

(#13034) Sanya válasza medek3 (#13030) üzenetére


Sanya
nagyúr

rgy hibrid van, amely 7200rpm, 32mb cache, sé 4gb ssd + 500gb tárhely.

mivel ez egy hibrid, nem látható számodra az ssd rész. azt a merevlemez vezérlője használja gyorsításra. pl elindítod 3x a wint, akkor már onnan fog betötődni.
elindítod a kedvenc programokat, s onnan fognak indulni. persze nem minden, de ha már gyorsít, akkor sokat számít.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13035) Sanya válasza e-antimédium (#13033) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezeket nem vágom, milyen procival, rammal vinyóval illetve vga-val szerelt ez a gép?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13036) zsomle98


zsomle98
csendes tag

ASUS K53SV-SX260D-ról vélemény,tapasztalat?

(#13037) Asifan


Asifan
tag

Üdv! Barátnőm vett egy eredeti windows-os X53-as notit. Az lenne a kérdésem, hogy mennyire van telipakolva mindenféle hülye programmal?
Egy eredeti Windows-os Toshibával találkoztam, azonnal raktam rá egy tiszta telepítést, mert használhatatlanul sok baromsággal volt telipakolva.

(#13038) agent_k válasza Asifan (#13037) üzenetére


agent_k
őstag

Mindenfélével tele van pakolva. Azonkívül mintha nem is lenne stabil néha napján.

Tervezem, hogy veszek SSD-t. Ezt a winyót meghagyom, ha gariztatni kellene, majd a gépet, aztán kész. Külső meghajtóm meg egyébként is van.

(#13039) e-antimédium válasza Sanya (#13035) üzenetére


e-antimédium
csendes tag

CPU: Intel Pentium P6200 2,13 GHz
HDD: 500 GB, 5400 RPM, SATA
RAM: 2 x 2 GB DDR3-1066
VGA: AMD Radeon HD 6370 512MB

[ Szerkesztve ]

(#13040) Tibis77 válasza medek3 (#13027) üzenetére


Tibis77
csendes tag

Köszi az infót. Az az igazság, hogy asztali gépemet 2 hete update-eltem. Elég komoly kis cucc lett belőle. Noti nem elsősorban játékra kell. Meg nincs most erre 2 kilom sajna.

(#13041) Sanya válasza e-antimédium (#13039) üzenetére


Sanya
nagyúr

ezt full terhelésen teszi? mármint olyankor zavaró a melegedése, vagy csak webezés közben is előjön?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13042) e-antimédium válasza Sanya (#13041) üzenetére


e-antimédium
csendes tag

hát elég átlag felhasználó vagyok, bár nem tudom mi számít full terhelésnek, de általában a net működik meg az msn, illetve általában a utorrent is. Így is melegszik elég rendesen, bár nem tudom mi az ami még normálisnak számítana.

(#13043) Sanya válasza e-antimédium (#13042) üzenetére


Sanya
nagyúr

bár nekem n53-am van, 45W-os procival, 12gb ram, 7200-as merevlemezzel, annyira nem meleg. teszt nincs róla itt a ph-n?

dehogynem: itt egy hasonló gépet tesztelnek, amelyben 45W-os procit teszteltek (tied 35W-os szerintem), s alapjáraton 36C volt a tapipad, terhelve 38. ergó melegnek érezheted, de ez ilyen.

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13044) lorcsi válasza Sanya (#13043) üzenetére


lorcsi
veterán

12 giga :Y
nem apróztad el :)

(#13045) e-antimédium válasza Sanya (#13043) üzenetére


e-antimédium
csendes tag

Köszi, próbáltam tesztet keresni de nem találtam.Szal jó meleg, hát oké, akkor ez ilyen.

Ezzel a görgetős porblémával, amit feljebb írtam senki nem találkozott még? Nagyon jó vagyok új problémák előidézésében....

(#13046) Sanya válasza lorcsi (#13044) üzenetére


Sanya
nagyúr

16 lesz, most olcsó a ram, meg sok a ramslot a gépben.

meg meg akarom csinálni hogy a chrome ramdriveból fusson, oda mentegesse magát, csak nem akar összejönni.

már sikerült ramdrive progit szerválni, amit parancssorból lehet indítani, csak meg kellene oldanom, hogy odamásolódjon a chrome össze beállítása, cache etc, csak az kb 500-600 mega. valamint leállítás előtt végigszaladna egy script ami visszamásolja valahova.
lehet 2x közbe kellene iktatnom egy tömörítést is pl kimásoláskor illetve mentéskor.)

[ Szerkesztve ]

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#13047) lorcsi válasza Sanya (#13046) üzenetére


lorcsi
veterán

kel is enyni amúgy a munkádhoz ?

(#13048) medek3 válasza e-antimédium (#13033) üzenetére


medek3
aktív tag

Érdemes lenne leszedni az alsó borítót és megnézni milyen állapotban van a ventillátor, nincs e eltömődve stb. Én magamnak csinálom, nem nagy ördöngösség csak.Elsőre mindent alaposan és megfontoltan csinálj, később már megy mint a karikacsapás.
Ha nem ez a gubanc akkor valami keményen dolgoztatja a háttérben a géped, esetleg egy vírus.Formázd újra.

(#13049) medek3 válasza e-antimédium (#13033) üzenetére


medek3
aktív tag

http://www.piriform.com/speccy/download.
Feltelepítés után elindítod és láthatod hogy mekkora a proci, alaplap és a vinyó hőmérséklete.
Érdemes feltelepítened hozzá a ccleanert is.Alaposan kitakarítja a gépedet.

(#13050) medek3


medek3
aktív tag

Nekem is ez volt a gondom aztán lecseréltem a procit és 85 C ról visszaesett 55 re.

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ASUS notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.